PDA

Zobacz pełną wersję : Rozmowy z MG



Tomas
26-01-2018, 17:33
Cześć
Na początek kilka pytań.
Czy na Ered'Or Tor prowadzi droga lądowa? Jeśli tak i jest to most, to czy mam możliwość go uszkodzić w razie zagrożenia inwazją?
Czy istnieje możliwość handlu drogą morską z Krasnoludami?
Czy istnieje możliwość handlu drogą morską z Jaszczuroludźmi?
Jakie moje państwo ma na start zdolności rekrutacji?
Chciałbym również zapytać o korzyści płynące z zakładania "faktorii handlowych". Tylko większy przychód z handlu czy może jeszcze zwiększenie swoich wpływów obcym państwie?

---
Edit: Jeszcze jedno pytanie
Przed grą wydałem 1 punkt na armię i 4 punkty na fortyfikacje. Czy w takim razie stosunek armii do garnizonu nie powinien być trochę bardziej przechylony na stronę garnizonu? Mam 10 oddziałów w armii i 4 w garnizonie.

Ponadto zaprosiłem ciebie na steam dla ułatwienia komunikacji :D

Turek
26-01-2018, 23:38
- Tak, na Ered'Or Tor prowadzi wąska grobla na której został wzniesiony most. Nie ma możliwości go uszkodzenia. Można się na nim bronić i wtedy to jest traktowane jako "bitwa w wąskim punkcie".
- Tak, jest taka możliwość. Zarówno z Krasiami jak i Jaszczurkami. Będziecie jednak musieli zapłacić trochę złota za zbudowanie małego nadbrzeża.
- Zapomniałem Ci podać budynek militarny. Masz budynek poziomu I w mieście.
- To i to. W zależności jak są mieszkańcy danego państwa do Ciebie nastawieni
- Za punkty fortyfikacji dostałeś także mur do głównej osady (i jedynej hehe)

Zaproszenie na steam zaakceptowałem.

Tomas
27-01-2018, 00:09
A koszt założenia takiej faktorii?
Jeszcze mam pytanie odnośnie dyplomacji. Działania dyplomatyczne będą prowadzone za twoim pośrednictwem czy sam mam skontaktować się z danym graczem w celu podpisania jakiegoś traktatu?


- Za punkty fortyfikacji dostałeś także mur do głównej osady (i jedynej hehe)
Postawiłem na punkty fortyfikacji, bo chciałbym na początku zagrać trochę spokojniej, nie martwiąc się przez pierwsze tury o własną obronność. A obawiam się, że 4 oddziały piechoty i mur mi tego bezpieczeństwa nie zapewniają i będę musiał ten stan jak najszybciej zmienić, zamiast zająć się na przykład rozwojem gospodarki i ulepszaniem budynków militarnych

Turek
27-01-2018, 23:37
Będziesz musiał zapytać swoich specjalistów (ingame) o taki koszt :) Dyplomacja tajna (poprzez Prywatne wiadomości/fb/steam), a dyplomacja oficjalna w odpowiednim dziale, który już założyłem.

Tomas
28-01-2018, 17:24
Czy w na forum mam założyć temat "Ambasada" i tam wstawiać informacje na temat dyplomacji?
Czy most prowadzący na wyspę jest tuż obok miasta? Chodzi mi o to czy można się dostać na moją wyspę drogą lądową nie atakując miasta

Edit:
Czy aktualkę mam wykonać teraz czy pod koniec tury, po wykonaniu wszystkich działań?
Co się u mnie produkuje? Przypuszczam, że produkty rzemieślnicze jak naczynia, narzędzia, broń, tkaniny, ubrania, meble, biżuteria. W temacie mam tyle informacji: "produkujemy produkty, które nigdzie indziej nie występują." "Piękne miasto otoczone murem. Pełne rzemieślników i kupców."

Widzę, że powstał sojusz zwierzoludzie- imperium, co mnie trochę zaskoczyło. Tak samo jak propozycja handlu z ich strony. Jest to w ogóle możliwe, by paktować ze "złymi" frakcjami?

Turek
12-03-2018, 22:13
Od tury VI nie ma handlu z Jaszczurkami. Zerwały go.