PDA

Zobacz pełną wersję : Wydarzenia wampirów



Turek
27-01-2018, 22:16
https://i.imgur.com/OEjc1yq.jpg?1

Maciung von Głogowski


Moja przygoda zaczyna się dość smutno. Wpadliśmy w pułapkę zastawioną przez gobliny. Nasz oddział został zmuszony do odwrotu i ucieczki z gór. Przez bunt goblinów straciłem wszystko, ale też zyskałem wszystko. Powędrowałem na południe gdzie zostałem pojmany i potraktowany krwawym pocałunkiem. Stałem się orkiem wampirem. Zaprzyjaźniłem się z Hrabią, którego potem zrzuciłem z tronu. Polityka bywa brutalna, a ja zawsze ją kochałem. Teraz już wiem, że mogę zjednoczyć wyspę tylko pod krwawym sztandarem. Krew się poleje!

Własne prowincje:
- Zamek Głogowskich - Przed śmiercią Hrabii zostałem przez niego adoptowany. Zamek Głogowskich jest moim zamkiem. Wszyscy poddani, żywi i nieżywi mi służą! Przychód: 1000
- Skażone Moczary i Las Robaków - W większości nic tutaj nie ma. Oba mają przychód 225 (razem 450)

Obce prowincje:
- Piaski Czasu - Południowa pustynia Pradawnych. Nasze wojska się tam nie zapuszczają.
- Puszcza Kopyt - Siedlisko zwierzoludzi. Te istoty Chaosu są bardzo barbarzyńskie i wcześniej czy później trzeba z nimi zrobić porządek

Armia:
- Maciung von Głogowski jako lord wampirów na koniu z umiejętnością Powrót Nieśmierci
- 5 szkieletów z tarczami, 5 cmentarnych ghulli, 2 złowieszcze wilki

Zasady specjalne:
- Budynek militarny poziomu 2 w zamku
- Skarbiec początkowy - 1000G
- "Wskrzeszanie" - Koszt i utrzymanie szkieletów tańsze o 50%

Cele:
- Krwawa chciwość - Zatopmy miecz w cudzej krwi! Wyrządźmy największą ucztę jakiej świat nie widział! Musimy zebrać 7 rodzajów krwi (od różnych ras) po 10 sztuk.
- Zemsta na goblinach - W szeregach wampirów wciąż walczą orkowie, którzy niegdyś byli panami goblinów. Czas na zemstę! Doprowadźmy do upadku gobliny!
- Wampirze panowanie - Niech upadną stare cywilizacje, a wszyscy pokłonią się nowej rasie - wampirzej! Doprowadźmy do upadu Pradawnych, Zwierzoludzi, Wysokie Elfy i Jaszczuroludzi.

Macieklws
30-01-2018, 14:29
Zarządzam wycinkę lasów robaków -100g
Wysyłam geologów do okolicznych gór-50g
Wysyłam inżynierów do gór obok Zamku Głogowskich mają tam założyć kamieniołom-200g
rekrutuje 2 grobowej 1 ścierwowuz rekrutacja-450g
Zapraszam 3 największe rody na ucztę chcę aby moi najbardziej zaufani ludzie podczas uczty dowiedzieli się co szlachta o mnie myśli. -100g
Jeszcze mam kilka pomysłów i kilka pytań także jak będziesz turek to odezwij się na steam.

Turek
30-01-2018, 20:50
I Tura PROSZĘ DATOWAĆ POSTY

Geologie wyruszyli. Ich efekty będą znane w następnym miesiącu. Wycinka trwa, co mamy robić z zapasami drewna?

Uczta była bardzo spokojna, wampiry uważały aby nie powiedzieć niczego nie stosownego. Rody szlacheckie mają dobre zdanie o Maciungu... albo są dobrymi aktorami.

Macieklws
31-01-2018, 12:48
1 tura
Zapasy drewna mają zostać przetransportowane do miasta musimy wybudować port by budować statki oraz plac szkoleniowy by szkolić lepiej wyszkolone jednostki .
-Kiedy przyjedzie kamień z kamieniołomu ludzie mają zacząć budowę drogi między miejscem wycinki lasu robaków i kamieniołomem chce aby wszystkie materiały jak najszybciej trafiały do zamku w razie ataku na inne ziemie
stracimy mniej materiałów.
-Słyszałem ostatnio że w Zamku tych szpiczastouchych nędzników rozprzestrzeniła się plotka związana z towarami od zwierzoludzi można by to wykorzystać wyślemy tam nekromantów w postaci szpiegów mają udawać podróżnych którzy szukają noclegu podzielą się w mieście na 2 grupy grup1 ma zatruć tamtejsze studnie a w karczmach rozpowiadać że w mieście panuje epidemia przez te towary chaosu i że król Fiarel na to pozwolił. Mają im wmawiać że pewnie Slaanesh przeją jego umysł i że lud musi coś z tym zrobić2 grupa ma w nocy zakraść się na łodzie którymi handlują i spaczyć tamtejsze towary w ten sposób ci głupcy sami sprowadzą zgubę na państwa z którymi współpracują. Na końcu mają udać się na tamtejszy cmentarz i wskrzesić ile zdołają niech ich przodkowie zabijają swoje potomstwo to odwróci ich uwagę i wtedy uciekną z miasta

PORA WPROWADZIĆ CHAOS W TEN ICH ŻAŁOSNY SOJUSZ A CAŁĄ WINE ZRZUCIĆ NA ZWIERZOLUDZI

Turek
31-01-2018, 13:19
1 tura

Taka akcja będzie kosztować 400g i szansa powodzenia wynosi 50%. Podejmujemy się?

Macieklws
31-01-2018, 14:57
Tak :D ale to razem z tym portem i placem szkoleniowym i drogami?
I jak te 50% sprawdzisz rzucasz kostkami k6 czy jak xd

Turek
31-01-2018, 15:51
Tura I

Drogi oraz port są już obecne w Zamku. Losowanie odbędzie się rzutem kością.

Macieklws
01-02-2018, 13:52
Tura 1
Skarbiec 1000
przychód zamek 1000 małe prowincje 2 x=225
Wydatki drwal100 geologowie 50 kamieniołom 200uczta100szpiedzy400rekrutuje 2xgrobowa 1 ścierwowuz 450
Armia 7x1tier 5x2tier=700
Budynki budynek militernylvl2
skarbiec na końcu tury 500

Turek
01-02-2018, 18:07
Tura I

Nasza akcja się nie powiodła. Agenci zostali schwytani przez Elfy.

Turek
04-02-2018, 22:00
Tura II

Szlachta jest przerażona utratą Lasu Robaka i oczekuje od Hrabii natychmiastowych działań!

// Wrzuć aktualkę. Nie wpisujesz do niej Lasu Robaka

Turek
04-02-2018, 22:51
Tura II

Geologie nic nie znaleźli. Kamieniołom będzie przynosił dochód 50G/turę.

Macieklws
04-02-2018, 23:11
Tura 2
skarbiec 1725
przychód 1050 zamek Głogowksich(kamieniołom) moczary225 =1275
wydatki wskrzeszenie zabitych mieszkańców mojego miasta 5 zombie =250g
utrzymanie tier 1 x7 tier 2 x8 350+560=910
obecnie w skarbcu 565
Obecna armia 5 szkielety tarcza miecz 5 gule 2 grobowa 1 ścierwowóz 2 pieski +5 zombie

Macieklws
05-02-2018, 18:34
Tura 2
Działania: Zastawiam zasadzkę między miastem a lasem robali. Biorę całą armię którą osobiście pokieruje Maciung.

Turek
11-02-2018, 00:42
https://i.imgur.com/YzY6ssO.jpg?1

My walnąć w gó-ó-óra, my znaleźć warpppstone, myyyy zdobyććć Eretttor



Rada Trzynastu dostała wyraźne polecenie od Rogatego Szczura. Zdobyć Spaczeń na Eredor i zająć wyspę. Postanowiła wysłać na tą samobójczą misję najsłabszy i najżałośniejszy z klanów - Klan Skurvy.

Prowincja na powierzchni:
- Lodowy Sopel - praktycznie nas tutaj nie ma. Jest tylko kilku strażników broniących wejścia do jaskiń.
- Tajemnicze przejście - Nasze tymczasowe miasto, bardzo dobrze ukryte. Przychód: 500G/turę

Obce prowincje:
- Karak Ered - Twierdza Krasnoludów, bardzo dobrze broniona,
- Święte Sadzawki - Najniższe poziomy wylęgarni skinków. Również bardzo dobrze bronione,

Armia:
- Rexxar - umiejętność Odwaga Szkodników
- 8 klanbraci, 5 włócznicy niewolników, 6 posłańców nocy z procami, 1 szczuroogry

Zasady specjalne:
- "ilość nie jakość" - Jednostki szczurów nie płacą utrzymania, ponadto budynki militarne mają pulę rekrutacyjną większą o 1
- Budynek militarny 3 w Tajemniczym Przejściu
- "atak z ukrycia" - Zwiększone powodzenie akcji wywiadowczych, sabotażowych i skrytobójczych
- Skarbiec początkowy to 500G

Cele:
- "Pod-Imperium" - Zdominujmy jaskinie, niech skaveni będą Panami-Pod-Eredor!
- "Spaczeń" - Musimy zdobyć spaczeń! Nie wiemy gdzie jest, ale znajdziemy go jak najwięcej!
- "Zamęt z ukrycia" - Musimy pozostać w ukryciu jak najdłużej i wprowadzać zamęt w świecie politycznym z ukrycia. Zamachy, sabotaże i różne krętactwa! Zrzucajmy winę na innych, rozbijajmy sojusze i wbijajmy noże w plecy!

https://i.imgur.com/C3TsGt0.png


UWAGA. SAMO ISTNIENIE PODZIEMNI JEST ŚCISŁĄ TAJEMNICĄ. POMYŚL ZANIM PODZIELISZ SIĘ Z KIMŚ TYM KAWAŁKIEM MAPY. JEST TO BARDZO WAŻNA INFORMACJA STRATEGICZNA.

Macieklws
11-02-2018, 13:36
Tura 3
Ja Rexxar Zwiastun Plagi każę wam sz-szybko postawić kamieniołom(mówi do szczurzych niewolników) 50g
Macie przeszukać każdy kąt naszej kryjówki i lepiej mi coś znajdźcie albo karzę was wychłostać!!!(mówi do geologów) 50g
Ci głupcy na powierzchni toczą te swoje bezsensowne spory dlatego my się przygotujemy w ukryciu wyszkolić mi tu odział miotaczy spacz-ogniem dobrze opiekają przeciwników tak tak chcę jeszcze szczoro-ogry i klan braci z tarczami (1x2tier 2x3tier)650

skarbiec 1000
przychód 500 (tajemne przejście)
wydatki rekrutacja 1x3tier 2x3tier(1miotacz ognia 1 x szczóroogry 1x klanbracia z tarczami)) 650 utrzymanie 100 budowa kam. wysłanie geolog. 100
Resztki skarbca 150

Turek
11-02-2018, 13:47
Tura 3 // Popraw nr. tury

Kamieniołom jest w trakcie budowy.
Geologie nic nie znaleźli, nie ma tutaj cennych minerałów.

Doszło do incydentu. Okazało się, że szlak handlowy pomiędzy krasnoludami, a skinkami wiedzie pod ziemią! I przechodzi przez nasze terytorium. Nasze chłopaki nie tracąc czasu dokonały ataku i pozabijały wszystkich, bez świadków. Krasnoludy mogą coś podejrzewać.

// +50 złupione z szlaku.

Macieklws
12-02-2018, 17:56
-Wy nędzne myszy teraz jak zabiliście krasnoludy będą podejrzewać że tu jesteśmy macie natychmiast zatrzeć wszystkie ślady po tamtym zdarzeniu.
-(do kapitana obrany miasta)Rozkaż swoim ludziom pilnować granic mają się nie pokazywać okolicznym zwiadowcom kurdupli i tym łuskogadom
mogą atakować tylko wtedy kiedy będą mieli pewność że ktoś ich zobaczy.Musimy jak najdłużej zadbać o anonim-----aby nas nie zauważyli!!!!
-Wezwać moich geologów natychmiast!!!!Myśleliście że zapomniałem o waszym niepowodzeniu lenie śmierdzące!!Spotka was zasłużona kara!!!(zaczynam biczować ich)Niech to będzie przestroga dla każdego szczura który odważy się mnie zawieść.
-(do zwiadowców)Wyruszycie małym odziałem aby mieć pewność że nikt was nie zauważy,macie szukać spaczenia co by to nam pozamieniał ogony w macki.Przeszukacie tereny nad naszą bazą jak tam go nie znajdziecie to ruszycie do Pustkowi Wschodnich i tam go poszukacie.Następnie macie go przynieść do mnie.-50g

Turek
15-02-2018, 20:00
Tura III

Zwiadowcy nie znaleźli spaczenia, a ślady zostały zabezpieczone.

Macieklws
18-02-2018, 17:22
(Na głównym placu przemawia do swojego ludu)
Bracia moi miałem sen w którym ujrzałem jak zabijamy tych pokurczów,widziałem jak biegamy po ulicach ich miasta i pozbawiamy ich bród .
Widziałem miasto w ogniu w objęciach Rogatego Szczura to musiał być znak!
Powiem wam co zrobimy zaczniemy Czarną krucjatę będziemy walczyć i zwyciężać aż wypędzimy krasnoludy z podziemi.

(wyruszam całą armia do Karak Ered)
Armia(Lord 8 klanbraci+1z tarczami, 5 włócznicy niewolników, 6 posłańców nocy z procami, 2 szczóroogry 1 miotacze spacz ognia)
(Jeśli wygram bitwę to chcę rozkazać szczóroogrom rozwalić kilka budynków i materiałami z tych budynków zapchać przejście z Karak Ered na powierzchnię.Bierzemy jak najwięcej jeńców.Rozkazuję moim ludziom gonić każdego krasnoluda nie możemy pozwolić aby któryś uciekł i powiadomił kogoś że to nasza sprawka.)

Macieklws
21-02-2018, 15:08
skarbiec 450
przychód 500 (tajemne przejście)
wydatki rekrutacja 3x2tier(3 posłańcy nocy) 450 utrzymanie 200
Resztki skarbca 0
Moja armia (Lord 8 klanbraci+1z tarczami, 5 włócznicy niewolników, 6 posłańców nocy z procami, 2 szczóroogry 1 miotacze spacz ognia) stacjonuje nieopodal Karak Ered razem z Zielonymi knypkami przygotowujemy się do oblężenia Miasta

Turek
25-02-2018, 14:05
Tura IV

Sturm! Szturmujemy Verminlordzie?

I Szturm na Karak Ered
Limit czasowy bitwy: 20min
Mapa: GCCM: Zhufbar - Dwarfs - Mapa z modu GCCM, który należy pobrać tutaj: http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1273554563&searchtext=gccm

Siły krasnoludzkie:
- Król Arissan Gderliwy jako lord krasnoludów
- Tondran, kowal run
- 6 krasnoludzkich wojowników z tarczami
- 2 Krasnoludzcy wojownicy z wielką bronią
- 5 górników
- 2 górnicy z ładunkami wybuchowymi
- 3 kusznicy
- 2 Gromowładni
- 1 Zabójcy


Siły goblinów:

- Gringa Szczerbaty jako herszt nocnych goblinów ze wszystkimi umiejętnościami
- 5 goblinów, 5 łuczników goblinów, 5 wilczych jeźdźców, 6 nocne gobliny, 1 nocne gobliny łucznicy
- Pajonk arachnarok

Siły skavenów:

Watażka Rexxar (szkoda szkodników) ? klanbraci+?z tarczami, ? włócznicy niewolników, ? posłańców nocy z procami, ? szczóroogry ? miotacze spacz ognia

Macieklws
25-02-2018, 19:48
Tak tak szturmujemy brać jeńców będą nam służyć!
A dla tego kto przyprowadzi mi ich wodza żywcem ten dostanie ode mnie 50g a za samą głowę 25g ruszajmy!
Czas wypełnić wolę Rogatego Szczura na pewno spadnę na nas jego łaska!

Turek
01-03-2018, 21:40
Tura IV (zaległe)

Krasnoludy obroniły Karak Ered! Wielka bitwa, w której tysiące dusz wyszło z ciał. Sojusz goblinów i skavenów został pobity! Skaveński watażka uciekł na własnych nogach, a Gringę, herszta nocnych goblinów, wynieśli jego towarzysze. Gobliny wycofały się do Krwawego Zembu, a Skaveni do wschodnich tuneli.

Straty krasnoludów: kowal run ranny (1 tura), 1 wojownicy z tarczami, 1 wojownicy z wielką bronią, 1 kusznicy, 2 górnicy
Straty goblinów: 4 gobliny, 4 gobliny na wilkach, 4 nocne gobliny, 1 łucznicy goblinow, herszt ranny (1 tura), pajonk ranny (1 tura)
Straty skavenów: 2 szczuroogry, 6 klanbraci, wszyscy niewolnicy, 3 posłańców nocy

Awanse:
Krasnoludy: Wszystkie jednostki, które brały udział w bitwie +2U, kowal run dostaje umiejetnosc runy na dmg.
Gobliny: Wszystkie jednostki +1U, pajonk+3U
Skaveni: Wszystkie jednostki +1U

Macieklws
05-03-2018, 13:12
Tura 5
skarbiec 500
przychód 500(tajemnicze przejście)
wydatki rekrutacja 2x3tier(szczuroogry)500
resztki skarbca 0
Wycofuje całą armie do Tajemniczego przejścia ( stolica)
Stan wojska: Lord 2klanbraci+1 tarcze 3 posłańców nocy z procami 1 miotacze spacz-ognia 3 posłańcy nocy

Turek
14-03-2018, 09:02
Tura VI

Morale w armii niskie. Klęska zaskoczyła skavenów. Zaczęli się oni rozchodzić po tunelach, jeżeli niczego nie zrobimy to zostaniemy ujawnieni!

Macieklws
15-03-2018, 19:25
Biorę odział najbardziej zaufanych szczurów mają ich śledzić po opuszczeniu kryjówki mają ich zabijać a chować ich ciała tak aby mieszkańcy kryjówki niewiedzieli że giną z mojego rozkazu.Wolę zabić swoich niż wydać położenie mojej bazy!

Turek
18-03-2018, 21:17
Tura VI

Zabójstwa po części pomogły. Mniejszej ilość skavenów udaje się uciec z kryjówki. Jednak są też szczury, które nie boją się watażki i mimo jego gróźb nadal eksplorują tunele.

Macieklws
19-03-2018, 15:48
Tura VI
skarbiec 500
przychód 500
wydatki rekrutacja 3x2 tier(klanbracia z tarczami)450
resztki skarbca 50



Biorę całą armie i atakuje Święte Sadzawki
Lord 2klanbraci+1 tarcze 3 posłańców nocy z procami 1 miotacze spacz-ognia 3 posłańcy nocy 2 szczuroogry

Turek
20-03-2018, 20:37
Tura VI

W Świętych Sadzawkach skinki posiadają duży garnizon, który dzień i noc chroni wylęgarnie. Strażnicy zauważyli nasze siły i dochodzi do bitwy:
Siły skavenów: Lord 2klanbraci+1 tarcze 3 posłańców nocy z procami 1 miotacze spacz-ognia 3 posłańcy nocy 2 szczuroogry
Siły skinków: Lord skinków, 3x kameleony, 2x skinki z tarczami, 2x skinki z oszczepami, 2x skinki z dmuchawkami

mapa: Jaskinie Wielkiego Nietoperza