PDA

Zobacz pełną wersję : Heroes III



Gravi
30-08-2009, 09:10
Pierwszą grą w jaką grałem na moim "starym blaszaku" był Heroes III MM :mrgreen: ograłem się w to jak głupi.....
I tu moje "zapytanie" grał ktoś może w nieoficjalny dodatek 'In The Wake of Gods' ??? jak tak to napiszcie czy się wam podobał bo mnie nachodzi żeby w niego zagrać :P
PS: Wie ktoś może jak odpalić Heroesa III w oknie ??? to dla mnie bardzo ważne...
z góry dzięki za posty ;)

Luminos
30-08-2009, 09:13
Temat do przeniesienia do "Gier Strategicznych"



Grałem w WoGa i przyznam, że troszkę zbyt skomplikowany. Nie znaczy że nie umiałem grać, a po prostu za dużo opcji :)
Co do pytania, próbowałeś we właściwościach?

Gravi
30-08-2009, 09:34
we właściwościach? niby jak :lol:

Luminos
30-08-2009, 09:47
PPM,, właściwości, uruchom:zminimalizowane.

Gravi
30-08-2009, 11:48
Ok wszystko gra :) wielkie dzięki

30-08-2009, 13:26
Ja gram w WOG-a ale spolszczonego, ma opcje użyte m.innymi w kronikach heroes...Sugeruję od początku, fajnie wtedy wychodzi zamysł twórców tego dodatku....

30-08-2009, 13:37
Również powcinałem sporo w heroska, to praktycznie pół mojego dzieciństwa ;) WoGa mam na dysku na drugim kompie, ze względu na to, że nawet mój ponad pół wiekowy ojciec się w niego zagrywa :)

Gravi
30-08-2009, 14:49
no kurde ,jak daje otwórz zminimalizowane to otwiera normalnie na fullscreen :( :evil: co to ma być!!!!!!

Wiktor_Lechki
03-10-2009, 10:14
Jedna z moich ulubionych gier, pomimo upływu lat nie traci nic. Grywalność zajebista ; D

Dragonit
03-10-2009, 11:57
Fakt, że to chyba jedna z baardzo niewielu nieśmiertelnych gier (np. taki fallout jest znakomity, ale dzisiaj grafika i turowe walki w rpg mogą odrzucać, zaś w Heroesie nic mnie nie razi). Pierwszy raz zagrałem w niego ok. 7 roku życia, i grałem bez większych przerw do 3 czy 4 lata. Młóciłem tak długo, że znałem na pamięć wszystkie statystyki wszystkich jednostek w grze :D W Woga też pograłem i faktycznie świetny addon, zbieranie expa przed unity wymiata. W sumie żałuje że nie miałem więcej znajomych pykających w HIII, bo dzisiaj także bym sobie pograł przez w multi przez neta/przy kompie ;p

Adamsky
03-10-2009, 13:12
Niom, moja pierwsza gra na peceta.
Niedawno sobie ostro w nią pogrywałem. Grafika nie przeszkadza, muzyka i tak bardzo dobra, a grywalność miodna.
Jedna z niewielu gier, które się nie starzeją.
Z pewnością najlepsza część serii i najlepsza w swojej kategorii.
W moim top10 znalazłaby miejsce.

amirkhattab
03-10-2009, 17:12
TAK! Heroes 3 to było coś, ... tzn. to JEST coś! Bo mimo zatrzęsienia innych produkcji, ja wracam do tego tytułu bardzo często, najbardziej lubiłem grać Zamkiem (Knight), oraz Twierdzą (Rangersi etc.), głównie ze względu na ulepszone jednostki strzelające, po upgrejdzie dostawały doubleshota:), no i ten klimat, szczególnie Twierdzy, zajebista nastrojowa muzyczka, piękny pejzaż lasu i smoczych wzgórz na ekranie miasta, no i te jednostki z tolkienowskich opowieści... Najbardziej nie lubiłem Cytadeli i praktycznie wogóle ich nie brałem, mają takie badziewne jednostki:). Fajne też były te umiejętności, dla mnie najlepsze to: logistyka, dyplomacja, inteligencja, najgorsze, których unikalem jak ognia to: odkrywanie, sokoli wzrok i taktyka:)
Nigdy nie gralem w to przez net, tzn. tylko przez LAN, mam zwykła wersję HOMMa3 bez zadnych dodatkow, jezeli ktos chcialby sprobowac zagrac to podaje moj nr gg 111424 Pozdro

Bronti
04-10-2009, 09:07
oraz Twierdzą (Rangersi etc.)

Nie wiem jakie masz spolszczenie ale u mnie zamek z Centaurami, Krasnoludami i Elfami nazywa się Bastion. Twierdza to zamek barbarzyńców, Orków, Cyklopów i Behemotów :)

Co do umiejętności postaci to preferuję logistykę, inteligencję i władanie żywiołami, gdyż zawsze inwestuję w magię, która może niesamowicie namieszać na polu bitwy a i na mapie strategicznej niezmiernie się przydaje np. taki czar umożliwiający błyskawiczne przemieszczanie się pomiędzy miastami a bodaj cie zapomniałem jak się nazywał... :P

O mam - Miejski Portal plus magia ziemi na poziome mistrzowskim 8-)

Gravi
04-10-2009, 09:43
Ja tam od małego w to gram i to jedna z moich ulubionych gier...jest po prostu niezniszczalna, szczególnie jak się gra przez neta :mrgreen: Szkoda tylko ze moi kumple już nie chcą grać w starsze gry.
PS: Jak by ktoś chciał zagrać w Heroesa III albo Diablo II to zapraszam moje GG:1185780 (uwaga bo mocny jestem) :P

amirkhattab
05-10-2009, 14:06
Nie wiem jakie masz spolszczenie ale u mnie zamek z Centaurami, Krasnoludami i Elfami nazywa się Bastion. Twierdza to zamek barbarzyńców, Orków, Cyklopów i Behemotów :)

Oczywiście, że Bastion, pomyliło mi się...:)

Bronti
08-10-2009, 08:19
http://images47.fotosik.pl/211/387621a12bfd7b95m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=387621a12bfd7b95)

Gram już w tą grę od wielu lat ale jeszcze takiego przypadku nie miałem! Mapa - Królestwo Chaosu, poziom trudności - 130% ( Wieża ). Jak widać po kolorze flagi gram Nekropolią. Bronie swojego zamku - Cytadeli zdobytej na pomarańczowym graczu. Dopakowany heros zielonych zaczął masowo przyzywać żywiołaki ziemi :D Owszem widziało się, że komputer korzysta z czarów przyzywających żywiołaki ale nigdy nie zdarzyło mi się to na taką skalę! Pomimo utraty całych swoim sił zamek nie został zajęty gdyż zielony stracił wszystkie swoje konwencjonalne siły ;)

Tur
08-10-2009, 13:28
Ja tam lubiłem pograć nekromantą. Po każdej walce wskrzeszał zależnie od poziomu a po skompletowaniu stroju wampira było naprawdę extra. Gra jak ktoś napisał nieśmiertelna i wspaniała.

Bronti
09-10-2009, 21:43
Osobiście uważam, że Nekropolia to najbardziej klimatyczna frakcja w Herosach III. Mieszanka Wampirów, Liczy i Czarnych Rycerzy jest miażdżąca a jak już wspomniał Tur po skompletowaniu Stroju Wampira stajemy przed bardzo ciekawą propozycją wskrzeszania Liczy :D Na mapie "Huzia na Wikinga" udało mi się zebrać ich ponad 15k. Nawet Azurowe Smoki dysponujące 1000HP wymiękały ;)

OskarX
10-10-2009, 07:54
Necro miała chyba słabe smoki(moze kościane)

Dragonit
10-10-2009, 14:46
Tak, bo najlepiej żeby wszystkie 7 wymiatały ...
Necropolis czasami grałem, dzięki tym że wszystkie jednostki są nieumarłe gra się trochę inaczej niż innymi zamkami. Szkielety takie same, ale nekromancja to już coś, zombi jako mięso armatnie i zasłona nieźle się sprawdzały, zjawy niby takie sobie ale dzięki regeneracji i szybkości na początku dawały radę. Wampiry i alpy to naprawdę porządna jednostka 4 stopnia, Liche również, a jeźdźcy ... po prosty miód :twisted: Moja ulubiona jednostka z tego zamku, najpotężniejsza 6 stopnia w grze (tylko skorpeny z nią rywalizowały, ew. cyklopy bo są jako jedyne strzelają). Szybkość dobra, mordercze obrażenia i wytrzymałość, a do tego szansa na zadanie podwójnych obrażeń (jak widziałem mieczyk przed ciosem od razu wiedziałem, że wróg będzie zgrzytać zębami 8-) ). Tylko te smoki dość lipne.

historyk977
02-11-2009, 15:10
a jeźdźcy ... po prosty miód :twisted: Moja ulubiona jednostka z tego zamku, najpotężniejsza 6 stopnia w grze
Podzielam twoje zdanie. Zawsze grając Nekropolis (mój ulubiony zamek :mrgreen: ) koncentrowałem się na Rycerzach Śmierci, nawet Archanioły padały :P
A Heroes 3 jest naprawdę nieśmiertelną grą gram w nią już od kliku lat i wciąż mi się nie znudziła :D
Muszę sobie tylko od nowa kupić dodatki SoD i AB, ponieważ płyty mi się porysowały a te dodatki są wspaniałe :)
Najlepsza gra serii, bez wątpienia, moje pierwsze PC

Janek
02-11-2009, 20:08
Oryginalne plyty mozna wymienic - na koncu instrukcji powinno pisac gdzie trzeba odeslac. Skasuja Cie tylko za przesylke.

Ituriel32
29-11-2009, 11:12
Gra nieśmiertelna.
Irytowało mnie tylko nie z balansowanie zamków. ( A o zamku żywiołów nawet nie wspomnę. :D )
moje ulubione umiejętności to Czarowanie? ( ta co pozwalała nauczyć się lepszych zaklęć ), Magie ziemi i powietrza (najlepsze czary), Logistyka i dyplomacja. nigdy nie brałem Regeneracji many? (nawet jak byłem w zamku mana nie regenerowała się mi na maksa)

Bronti
29-11-2009, 11:44
Irytowało mnie tylko nie z balansowanie zamków. ( A o zamku żywiołów nawet nie wspomnę. :D )

Cztery Feniksy na tydzień to też nie mało. Mi się zawsze bardzo dobrze grało Wrotami Żywiołów i nie mogę narzekać na ich jednostki za wyjątkiem Rusałek z pierwszego poziomu bo one są naprawdę tragiczne i tylko zasięg poruszania się jest ich plusem. Swoją drogą te niezbilansowanie zamków to też pewien smaczek. Zawsze się uważało, że najlepszy jest Zamek a najgorsza jest Cytadela :)


moje ulubione umiejętności to Czarowanie? ( ta co pozwalała nauczyć się lepszych zaklęć ), Oj coś czarujesz :P Na poznawanie zaklęć wyższego poziomu pozwala mądrość. Dyplomację uważam za umiejętność przereklamowaną. Mądrość, wszystkie szkoły magii, logistyka, talent magiczny i ta umiejętność, która daje 25% więcej many to dla mnie zawsze podstawy ( no i nekromancja kiedy gramy Nekropolią )

Czik
07-02-2010, 22:17
Genialna gra :D. Dochodzę do wniosku, że Heroes 3 ma najlepszą grafikę ze wszystkich wyprodukowanych gier do tej pory. Nawet za 20 lat będzie ładna, przyjemna dla oka, nie nużąca, nie rażąca po oczach nadmiarem niczego :).

A co do nekromancji, to jak masz Nekropolis zapełnioną całą armię (tzn wszystkie sloty na oddziały) i wśród niej jeden oddział kościejów, to zamiast szkieletów w wyniku nekromancji będą powstawać kościeje.

Do tego zawsze chciałem - i nigdy tego nie zrobiłem - rozegrać z kumplami na hot seat jakiś porządny turniej :).

Ituriel32
09-02-2010, 19:44
Nie zgodzę się do wszystkich szkół magii.
Z magii ziemi i powietrza są najlepsze czary: przyśpieszenie, spowolnienie, portal miejski (ten co przenosił cię z terenu do zamku),
teleportacja (mam na myśli tą na mapie {nie bitewną}), lot, deszcz meteorytów, łańcuch błyskawic, kremację, wskrzeszenia.

A w magii ognia i wody nic porządnego.

Cena jednostek u władców jest za wysoka. Zaś żywioły ognia i ziemi są niemiłosiernie słabe.

Dragonit
09-02-2010, 23:15
Z magi ognia i wody nic porządnego? Przyspieszenie, Oślepienie, Pech, Berserk, Klonowanie ...

Ituriel32
10-02-2010, 11:38
Przyśpieszenie (to co zwiększ zasięg jednostki podczas bitwy) jest z magii powietrza.
Oślepienie to się zgodzę jest dobre.
Klonowanie raczej nie, bo klon ginie po jednym ataku przeciwnika

Dragonit
10-02-2010, 18:40
Sry, zamuliłem z tym przyspieszeniem.
Co do klonowania, to trzeba umieć to wykorzystywać. Np. przed ruchem strzelców, rzucasz na nich i strzelasz 2 takimi oddziałami, jak są silni to efekt jest dobry. Tym bardziej, jak przeciwnik nie będzie miał możliwości go zabić, tak czy siak będzie też musiał zużyć ruch, by pokonać tego klona.

Idill`a (MZ)
23-03-2010, 15:32
Heroes III to jedyna jak dotąd gra idealna bez żadnych bugów, praktycznie nie znam nikogo kto by w tę gre nie grał nawet te starsze pokolenia w wieku 30 lat pamiętają o tej grze. Do dzisiaj jeszcze pogrywam sobie ze znjomymi.

Innocenty III
26-04-2010, 17:14
Klonowanie raczej nie, bo klon ginie po jednym ataku przeciwnika

grając Zamkiem to w późniejszym etapie kiedy masz archanioły nie ma lepszego czaru, każde oblężenie a jeśli masz kajdany to każdą bitwę kończysz bez strat ;)

Czik
03-05-2010, 16:18
Sklonowanymi archami idzie wskrzeszać :D?

Fifi
20-05-2010, 23:15
Forteca to jest to :), 3 jednostki strzelające( w tym bardzo dobre 7 poziomowe Tytany) do tego Nagi Królewskie, z którymi jak ktoś wcześniej wspomniał tylko Czarni Rycerze z 6 poziomu mogą się mierzyć. Oprócz tego jak ktoś lubi magię to 5 poziom gildii i biblioteka oraz Solmyr(mój ulubiony bohater) ze specjalnością łańcuch piorunów .

Bronti
22-05-2010, 13:23
Forteca to jest to :), 3 jednostki strzelające( w tym bardzo dobre 7 poziomowe Tytany) do tego Nagi Królewskie, z którymi jak ktoś wcześniej wspomniał tylko Czarni Rycerze z 6 poziomu mogą się mierzyć. Oprócz tego jak ktoś lubi magię to 5 poziom gildii i biblioteka oraz Solmyr(mój ulubiony bohater) ze specjalnością łańcuch piorunów.

Ciężko się nie zgodzić z tymi słowami gdyż mam taki samo zdanie. Forteca to mój ulubiony zamek właśnie dzięki potężnej magii, która potrafi zmienić przebieg bitwy. Także Solmyr jak u kolegi powyżej obok Zydara i Sandro są moimi ulubionymi bohaterami.

Idill`a (MZ)
22-05-2010, 13:56
Ja powiem szczerze, tytani dla mnie to bosy, które same bez dobrego bohatera są kompletnie nie skuteczne, można mieć ich nawet setki, nagi królewskie sa dobre ale mają mało hp i są głównym celem strzelających jednostek kompa.( w każdym scenariuszu tym miastem na koniec zazwyczaj nie miałem żadnej nagi), dla mnie jednym z lepszych miast to nekropolis, gdzie nekromanci mogą na skale masowa tworzyć szkielety po bitwie.. Forteca jest dobra ale tylko w połączeniu dobrego herosa z liczebną armią... bohaterzy magowie się nie sprawdzają, ja zazwyczaj daje bohatera z twierdzy, duży atak poprawia znacząca osiągi tych jednostek, oczywiście w połączeniu z magią....

enKage
25-05-2010, 16:44
Ech... te czasy :) i moje bagienne twierdze :) Tazar (specjalność płatnerz) z magią ziemi (stoneskin i tarcza) przy generalnie wysokich statach obrony i herosa i jednostek :D Nawet cinkie wyverny nie padały tak szybko O_O
Hydry + demigorgony - i zamek niemal nie do zdobycia :D

Tak czy inaczej do dziś pałam nieopisaną wprost miłością do "byczków" - gorgon :)

Czik
25-05-2010, 20:30
Ah, demigorgony i ich mordercze spojrzenie. Nawet archanioły padały jak muchy.

enKage
27-05-2010, 20:03
A wracając do magii - nie można mówić jedna lepsza druga gorsza, bo to zalezy od składu armii. Wiadomo, niektóre zaklęcia są uniwersalne, ale pewne szkoły bardzo promują niektóre zamki. Tak więc Ziemia i Woda - na bagienka (spróbujcie kiedys przeteleportować zblesowaną hydrę za mury zamku i jeszcze ją sklonować :D rzeźnia, rzeźnia, rzeźnia)
na aniołki - woda
powietrze i ziemia - na truposzy
itd itp
a taki np Ogień - niby kicha i nic ciekawego, ale wypróbujcie kiedyś Ofiarę przy przyzwoitym spellu :)

Idill`a (MZ)
27-05-2010, 21:17
Jak dla mnie magia powietrza i ziemi należą do ścisłej recepty na idealnego bohatera, bez grupowego przyspieszenia bądź spowolnienia nie ma siły by w każdym calu wykorzystać wszystkie jednostki (oczywiście ta recepta jest wymagana ale głównie na najwyższy poziom rozgrywki). Inne magie to jak dla mnie dodatki, nie do końca wymagane.....bardziej przydatna jest obrona, atak i logistyka....

Czik
28-05-2010, 20:07
No i te szkoły magii mają wskrzeszanie, wrota wymiarów i miejski portal. Ogólnie, świetne.

KWidziu
29-06-2010, 14:32
Ja tam zawsze lubiłem bastion. Ale może to wyłącznie efekt skarbca, który jest bardzo przydatną budowlą. A mając 2-3 skarbce... ;))

Adamsky
15-07-2010, 19:01
Moim ulubionym zamkiem jeżeli rozchodzi się o miodność gry to zawsze był Rampart wraz z Tower.
Klimatyczny był też Fortress (najlepsza zamkowa muzyczka), chociaż odstraszała mnie 3-poziomowa gildia magów, podobnie zresztą jak przy Stronghold.
Necropolis oczywiście też ciekawy, szczególnie z rycerzami śmierci, których uważam za jedną z najlepszych jednostek w grze.
Nigdy mi się nie spodobał natomiast zamek żywiołów. O ile Inferno, Castle, Dungeon miały jeszcze swój klimacik, to Wrota Żywiołów naprawdę nie przypadły mi do gustu, zbyt dziwaczne i łatwe (uniwersytet żywiołów...).
Rampart - tam by się chciało zamieszkać. Jeden z najładniejszych pejzaży (chyba przypomina krajobraz południowych Chin?).
Co do bohatera - to standardowo - logistyka, znajdowanie drogi, mądrość, inteligencja, żywioł powietrza, ziemi, a dalej to wybór pomiędzy ofensywą/obroną/łucznictwem/czarnoksięstwem etc. Tutaj akurat wachlarz możliwości jest dość ograniczony, ponieważ te które wymieniłem są najważniejsze.
I tylko pod względem rozwoju bohatera oraz umiejętności specjalnych jednostek Heroes V jest lepszy od trzeciej części serii. Nie wspominając, że Heroes V jest całkowicie niegrywalny z komputerem, kiedy to na olbrzymiej mapie po 15 minutach gry ruch jednego przeciwnika potrafi trwać nawet 3 minuty, a co dopiero by było przy 5! Co mi po tym, że tyle możliwości ma Heroes V, skoro jeśli nie masz znajomych to sobie nie pograsz, nie licząc średnio atrakcyjnej kampanii albo gry na małych mapkach. Beznadziejna optymalizacja.
Heroes of Might and Magic III rlz

Czik
20-07-2010, 03:16
Moim ulubionym zamkiem jeżeli rozchodzi się o miodność gry to zawsze był Rampart wraz z Tower.
Klimatyczny był też Fortress (najlepsza zamkowa muzyczka), chociaż odstraszała mnie 3-poziomowa gildia magów, podobnie zresztą jak przy Stronghold.
Necropolis oczywiście też ciekawy, szczególnie z rycerzami śmierci, których uważam za jedną z najlepszych jednostek w grze.
Nigdy mi się nie spodobał natomiast zamek żywiołów. O ile Inferno, Castle, Dungeon miały jeszcze swój klimacik, to Wrota Żywiołów naprawdę nie przypadły mi do gustu, zbyt dziwaczne i łatwe (uniwersytet żywiołów...).
Rampart - tam by się chciało zamieszkać. Jeden z najładniejszych pejzaży (chyba przypomina krajobraz południowych Chin?).
Co do bohatera - to standardowo - logistyka, znajdowanie drogi, mądrość, inteligencja, żywioł powietrza, ziemi, a dalej to wybór pomiędzy ofensywą/obroną/łucznictwem/czarnoksięstwem etc. Tutaj akurat wachlarz możliwości jest dość ograniczony, ponieważ te które wymieniłem są najważniejsze.
I tylko pod względem rozwoju bohatera oraz umiejętności specjalnych jednostek Heroes V jest lepszy od trzeciej części serii. Nie wspominając, że Heroes V jest całkowicie niegrywalny z komputerem, kiedy to na olbrzymiej mapie po 15 minutach gry ruch jednego przeciwnika potrafi trwać nawet 3 minuty, a co dopiero by było przy 5! Co mi po tym, że tyle możliwości ma Heroes V, skoro jeśli nie masz znajomych to sobie nie pograsz, nie licząc średnio atrakcyjnej kampanii albo gry na małych mapkach. Beznadziejna optymalizacja.
Heroes of Might and Magic III rlz

IMO najlepszy zestaw umiejętności musi zawierać Logistykę, Taktykę, Atak/Łucznictwo (zależne od zamku), Dyplomację, Znajdowanie drogi. W zależności od zamku i mapy: zamkami z dobrze rozwiniętą gildią konieczna jest Mądrość i jakaś szkoła magii, ewentualnie Czarnoksięstwo etc. Na większych mapach Inteligencja nie jest potrzebna, bo i tak będziemy mieć dużo many; na małych warto w nią zainwestować. Twierdzą i Cytadelą lepiej skupić się na zdolnościach typu płatnerstwo/łucznictwo/atak, ograniczając magię.

Nie grałem w Heroes 5, widziałem jak wygląda rozgrywka i mi się odechciało. Heroes 4 mogło być genialną i świetną grą, gdyby robiła je firma mająca duże zasoby pieniędzy i czasu... Ale tak nie było, więc wyszło to niedopracowane.

20-07-2010, 11:10
Ja za to dodam, że twórcom należą się wielkie propsy za arcydiabły. Sposób w jaki się poruszały i zachęcały do podejścia i do tego to ciach kosą. :twisted:

kamix
31-07-2010, 14:03
Tak się składa ,że posiadam HoMMIII z obydwoma dodatkami oficjalnymi z Ekstra Klasyki CDprojekt. Co wy Panowie na to ,żebyśmy sobie zagrali po hamachi partyjkę ? ;) Znaleźliby się chętni ?

Czik
03-08-2010, 18:41
Tak się składa ,że posiadam HoMMIII z obydwoma dodatkami oficjalnymi z Ekstra Klasyki CDprojekt. Co wy Panowie na to ,żebyśmy sobie zagrali po hamachi partyjkę ? ;) Znaleźliby się chętni ?

Partyjkę? Radzę przygotować 12 h wolnego czasu i książkę przy czekaniu na tury innych :D.

kamix
04-08-2010, 14:24
Bo " partyjka " to rzecz względna ;) Czas jest przygotowany, i dobra książka również ;) To jak ? Znajdzie się chętny do pogrania ?
Może Ty Czik ?

Idill`a (MZ)
04-08-2010, 15:01
Ja chętnie zagram, jak coś to napiszę na gg. ;)

kamix
04-08-2010, 15:56
Ok ;) Dodałem Twój numer GG do listy znajomych. Na gg przeważnie jestem niewidoczny więc pisz(cie) zawsze ;)
Posiadam Edycje Heroes III + obydwa dodatki z Edycji Ekstra Klasyki ( wersja 3.2 Shadow of Death ), ale przecież zawsze możemy sobie jakieś ciekawe dodatkowe mapki pobrać, jak i ten fanowski dodatek ' Wake of Gods ' którego szczerze pisząc na oczy nie widziałem nigdy ;)
Może więcej chętnych się znajdzie ?

exar
17-08-2010, 18:24
Ubisoft oficjalnie zapowiedział Heroes VI, za produkcję odpowiada Black Hole Games (Warhammer: Mark of Chaos).
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=53124

Asuryan
17-08-2010, 19:50
Heh, rezygnacja z 4 surowców na rzecz jakichś kryształów?! Wygląda mi na to, że z dość fajnej strategii robią grę dla 12-15 latków :evil:

OskarX
18-08-2010, 12:50
Wróciłem na trochę do tej gry xD mam pytanie, jakbym chciał z kimś zagrać [multi] to muszę przez hamachi?

Czik
18-08-2010, 17:58
Możesz przez gamespy.

Idill`a (MZ)
18-08-2010, 21:34
Albo standardowo, IP komputera hosta, u mnie działa i nie ma żadnego problemu.

OskarX
20-08-2010, 17:14
Może ktoś napisac szczegoly, bo próbowałem przez hamachi, besposrednie polaczenie kablowe, tcp/ip, przez gamespy to host wbija, a drugiemu graczowi sie ładuje, ale nie wchodzi. Sciagnalem sobie patch 3.2 teraz ale lipa. Czlowiek ma orginal i se pograc nie moze :/

Lena
20-08-2010, 20:04
Czlowiek ma orginal i se pograc nie moze :/

Mam ten sam problem z IV :|

Czik
21-08-2010, 12:12
Czlowiek ma orginal i se pograc nie moze :/

Mam ten sam problem z IV :|

4 w ogóle jest dziwna i niedopracowana, wywala z gry w dziwnych momentach etc. Szkoda, bo gra miała wielki potencjał.

kamix
29-08-2010, 00:05
Dla wszystkich którzy mają problemy z grą w III przez sieć. Istnieje jeden ujednolicony crack dzięki któremu gra działa bez płyty, i jest używany przez większość graczy grających w sieci. Między innymi w ligach i turniejach. Ma on wersję 3.2 i działa z każdą wersją językową. Wgrywamy go do folderu z grą , tak jak cracka i chcąc grać po sieci , uruchamiamy na wszystkich komputerach grę właśnie przez niego. Działa on zarówno z samym Heroes 3, jak i ze wszystkimi dodatkami, jak i również ze " Złotą Edycją " .
Link do pobrania go jest tu:
http://www.legendyheroes.webd.pl/liga/download/pliki/podstawowe/Heroes33.exe

kuroi
29-08-2010, 08:37
Dla wszystkich którzy mają problemy z grą w III przez sieć. Istnieje jeden ujednolicony crack dzięki któremu gra działa bez płyty, i jest używany przez większość graczy grających w sieci. Między innymi w ligach i turniejach. Ma on wersję 3.2 i działa z każdą wersją językową. Wgrywamy go do folderu z grą , tak jak cracka i chcąc grać po sieci , uruchamiamy na wszystkich komputerach grę właśnie przez niego. Działa on zarówno z samym Heroes 3, jak i ze wszystkimi dodatkami, jak i również ze " Złotą Edycją " .
Link do pobrania go jest tu:
http://www.legendyheroes.webd.pl/liga/download/pliki/podstawowe/Heroes33.exe
Tu się raczej nie mówi o crackach.... :roll:

kamix
29-08-2010, 13:15
Nazwy " crack " użyłem w kontekście, zamiennego pliku który potrafi uruchomić grę ;) Jest to , plik używany szeroko poprzez wszelkie środowiska " HOMM 3" , w większości lig i rozgrywek turniejowych gdzie każdy posiada legalną wersję Gry. Jest to ujednolicony plik wykonywalny tak, aby każdy bez względu na wersję gry, czy też posiadane dodatki mógł nawiązać z innym graczem połączenie potrzebne do rozgrywki. Nie jest to więc crack, w znaczeniu nielegalnego pirackiego pliku potrzebnego do uruchomienia gry, ale swojego rodzaju plik pomagający prowadzić grę z innym graczem. Poza tym wszyscy wiemy ,że dyskusja w tym wątku nie rozwija się wokół " piracenia " ale wokół gry przez np. Hamachi lub Gamespy i problemów z tym związanych. Posądzenie o " rozmowę o crackach " w negatywnym znaczeniu jest więc nie uzasadnione ;)

OskarX
29-08-2010, 14:38
Ja juz ściągnąłem, jak wróci demon hunter to wypróbujemy, oby zadziałało. Mamy zagrać przez tpc/ip ?

Volfgan
05-09-2010, 01:21
Zadziała wam na pewno przy połączeniu hamachi. Gładko chodzi, tylko ostrzegam, można się zanudzić. Grałem wraz z czterema osobami, musieliśmy czekać na swoje ruchy dość długo, a jak nie daj Boże, ktoś bitwę rozgrywał... Nawet nie można było jej oglądać dla rozrywki. Tylko to denerwuje, reszta jest jak najbardziej w porządku. Proponuję, żebyście jakiś limit czasu na turę ustawili w opcjach, minutkę lub dwie, żeby sprawniej wam szło. Tyle z mojej strony. ;)

Czik
07-09-2010, 02:01
Ja to polecam przygotować sobie dobrą książkę albo odpalić film jak gracie przez sieć.

Mopek
09-09-2010, 11:29
A ja jakoś nigdy nie mogłem sie wciągnąć w tą gre... Niby pograło sie czasem troche ale jakoś no nie wiem nie dla mnie... Może dzieciak byłem i głupi :P

Spróbuje jeszcze raz chyba :P

Volfgan
10-09-2010, 16:27
Złota Edycja zainstalowana, jutro umówiłem się z kumplami na LAN'a. ;) Stare, dobre Heroes 3 8-)

Mopek
13-09-2010, 19:44
Mam złotą Edycje ale na win7 nie chce mi działać. Pojawia sie, że brak plików gry prosze zainstalować ponownie. Instaluje jeszcze raz i znów to samo. Ma ktoś podobny problem lub go rozwiązał?

Brave
17-11-2010, 23:10
Mógłby mi ktoś napisać w jaki sposób można pokonać te alpy?

Jeszcze jedno pytanie. Jak się powinno dobrze zaczynać grę na dużych mapach? Wiecie chodzi o ekonomie, co budować, co i jak.

Bronti
18-11-2010, 10:56
Jeszcze jedno pytanie. Jak się powinno dobrze zaczynać grę na dużych mapach? Wiecie chodzi o ekonomie, co budować, co i jak.

Buduj tak żeby jak najszybciej mieć Kapitol a potem budynki do wojska. Ja gram zawsze tym schematem i jeszcze nigdy się nie zwiodłem :)


Mógłby mi ktoś napisać w jaki sposób można pokonać te alpy?

Masz na myśli takie góry czy ulepszone wampiry? :P

Samick
18-11-2010, 19:23
Mógłby mi ktoś napisać w jaki sposób można pokonać te alpy?

Zależy czym grasz. Najlepiej je spowolnić i wybić na odległość. Z bardziej konwencjonalnych broni dobre są jednostki, które powstrzymują kontratak, takie jak: nimfy, cerbery, hydry, skorpeny etc. Dobrze się sprawdzają wilczy jeźdźcy (ci unowocześnieni z podwójnym atakiem) i krzyżowcy (również podwójny atak). Ewentualnie jak masz za postać mocnego maga to przyładować implozją i od razu padnie ich znaczna ilość.
A najlepiej jak sam wykombinujesz sobie sposób, bo co gracz to inne podejście. :P

Lena
18-11-2010, 19:58
Na Alpy polecam łańcuch piorunów. Tylko najlepiej celować w środek armii wroga, żeby nie przeskoczyło na Twoje jednostki.
Co do rozbudowy miasta to najpierw dążyć do Kapitolu a dopiero później inwestować w jednostki. Warto też kupić drugiego bohatera żeby eksplorował mapę i zdobywał słabo chronione kopalnie.

Bronti
19-11-2010, 13:15
Od kiedy Alpy są tak groźnym przeciwnikiem? Owszem to bardzo solidna jednostka 4 poziomu ale żeby zaraz szukać na nią jakiegoś sposobu to w mojej opinii lekka przesada :) Jeśli już coś to można tylko poradzić, że Alpy nie zmartwychwstaną w wyniku walki z jednostkami mechanicznymi lub umarłymi. Ta właśnie zdolność czyni ich bardzo dobrą jednostką ale bez przesady ;) Alpy można śmiało wysyłać w trakcie oblężeń za mury wrogich miast. Dzięki umiejętności zmartwychwstania nie powinno ich za dużo paść ( plus wsparcie Upiorów, Arcyliczy i Smoków Cienia )


Co do rozbudowy miasta to najpierw dążyć do Kapitolu a dopiero później inwestować w jednostki. Warto też kupić drugiego bohatera żeby eksplorował mapę i zdobywał słabo chronione kopalnie.

Dokładnie taką samą metodę stosuję :)

Czik
19-11-2010, 13:56
Co do rozbudowy miasta to najpierw dążyć do Kapitolu a dopiero później inwestować w jednostki.

Ogólnie są dwie strategie - można kupić jak najwięcej budynków rekrutacyjnych w 1 tygodniu a dopiero potem iść w kasę. Rzadko się to opłaca, ale na niektórych mapach nie jest to głupia opcja.

Lena
19-11-2010, 14:52
U mnie to nie działało, bo zawsze brakowało mi zasobów na wykupienie jednostek. Jeśli jest Kapitol, zawsze mamy te 4tys dziennie.

Co oczywiście nie zmienia faktu, że co gracz to inna metoda, dlatego nie umniejszam niczyjej strategii :)

Adamsky
19-11-2010, 19:25
Zamek Rampart + Ivor, 10-12 elfów na start + ~15 centaurów. W pierwszej turze zdobyć forsę na drugiego bohatera, najlepiej z dodatkowymi 6 elfami + garstką centaurów i odwiedza się kolejne krypty.

Czik
19-11-2010, 20:29
Ja to zawsze biorę Solmyra Fortecą, staram się kupić na start jak najwięcej budynków od jednostek i skupiam się na wykupieniu 1 populacji w jak największej ilości, do tego dochodzi wojsko od 2 bohatera i w połączeniu z łańcuchem piorunów naszego herosa mamy bardzo silną armię jak na start - w multiplayerze można tak kogoś nieprzyjemnie zaskoczyć :). Tylko trzeba na początku umiejętnie się poruszać po mapie żeby zgarnąć wystarczające ilości kasy. Ta taktyka jest świetna na mapach z kopalniami złota - takich kopalni zwykle pilnują mocne potwory, a dzięki tej taktyce można bardzo wcześnie je rozwalić, zajmując kopalnię i balansując częściowo brak szybkiego kapitolu.

Adamsky
19-11-2010, 21:39
1. Solmyr = Tower = w 90% przypadkach śnieg, a więc zwolnione tempo eksploracji.
2. Co jak kopalni będzie bronić około ~80 pierwszolevelowych, ale po ulepszeniu, jednostek, które są w jednym "pionie"? Łańcuch puścisz raz i swoje jednostki tez zranisz. Jeśli nie znajdziesz studni to z maną kłopot, a nawet jeśli dostaniesz artefakt + 2 do wiedzy + ołtarz z + 1 do wiedzy to i tak marnujesz turę na regenerację many w zamku.
By gremliny były efektywne należy ulepszyć ich siedlisko (na szczęście nie wymaga to surowców, co na poziomie "impossible" jest istotne), też się traci jedną turę.
3. Tower to drogi zamek. po 5 każdego z surowców na wieżę magów to zdzierstwo i rozbój i zawsze jakiegoś surowca zabraknie na najwyższym poziomie trudności.
4. Zamek ten nie ma fajnych herosów
5. Przynajmniej budynek do najmowania gigantów jest dość tani (pod warunkiem, że się wszystkie wcześniejsze zbuduje), ale to tytani są siłą tego zamku, a tu sprawa się komplikuje.

Czik
20-11-2010, 01:27
4. Zamek ten nie ma fajnych herosów

Oj niesamowicie się mylisz. Jest jedna baba klasy "alchemik" z logistyką w specjalności bodajże, i to jest jedna z najbardziej przegiętych postaci w tej grze. Rozwój postaci jest dla każdego unikalny, ale powtarzalny, więc określone postacie mają większą szansę na otrzymanie danych umiejętności - ona ma jeden z lepszych zestawów w grze. Poza nią jest jeszcze Solmyr, który ma chyba najlepsze predyspozycje do uzyskiwania zdolności magicznych ze wszystkich postaci. Co do gildii magów to fakt, że jest droga, ale jest to najlepsza dostępna gildia w grze, jeśli kupimy bibliotekę. Dlatego właśnie Tower jest bardzo potężnym zamkiem na dużych mapach.

Jednostkami tego zamku ciężko wygrywać oblężenia, ale bardzo łatwo jest się skutecznie bronić. To dlatego, że mamy tylko 2 (i to dosyć słabe) jednostki latające, i poza nimi brak jednostek o dużej szybkości, ale za to świetne jednostki dystansowe... Tylko co nam po nich, skoro mury chyba poczwórnie zmniejszają obrażenia zadawane z dystansu jednostkom w zamku? No i nie ma za bardzo czym się tam wedrzeć. Trzeba polegać na magii.

Adamsky
20-11-2010, 08:49
Jest jedna baba klasy "alchemik" z logistyką w specjalności bodajże, i to jest jedna z najbardziej przegiętych postaci w tej grze.
Może rozchodzi ci się o Neelę, mającą w specjalizacji płatnerstwo? Podobnie ma Tazar (Fortress) i Mephala (Rampart). Tyle, że nie mają idiotycznej drugiej umiejętności nauki czarów (scholar), a ja lubię tworzyć swojego idealnego bohatera, a taka dodatkowa umiejętność tylko mi ciąży. Z Tower dobra jest wyłącznie Cyra (nie mam na myśli jakiś tam postaci wyjątkowych znanych z dodatków), która ma na start dyplomację (ale to przegięcie) i przyspieszenie, co ładnie potrafi wzmocnić gremliny. Żadna z postaci w Tower nie ma logistyki na start.


Rozwój postaci jest dla każdego unikalny, ale powtarzalny, więc określone postacie mają większą szansę na otrzymanie danych umiejętności - ona ma jeden z lepszych zestawów w grze.
Z Ivorem, Kyrre czy innymi rangersami mam dla siebie lepszy zestaw, prawie zawsze uzyskuję podstawy, czyli płatnerstwo, logistykę, atak, m. ziemi/powietrza czy nawet inteligencję. Jedyny minus to brak przechwycenia umiejętności magii ognia, ale coś za coś.


Co do gildii magów to fakt, że jest droga, ale jest to najlepsza dostępna gildia w grze, jeśli kupimy bibliotekę. Dlatego właśnie Tower jest bardzo potężnym zamkiem na dużych mapach.
Ja tam częściej uzyskuję town portal grając Rampartem/Nekropolis niż Tower.


Jednostkami tego zamku ciężko wygrywać oblężenia, ale bardzo łatwo jest się skutecznie bronić.
Większości zamków można się skutecznie bronić. Tower ma swoje golemy, Rampart drzewce etc.


To dlatego, że mamy tylko 2 (i to dosyć słabe) jednostki latające, i poza nimi brak jednostek o dużej szybkości, ale za to świetne jednostki dystansowe... Tylko co nam po nich, skoro mury chyba poczwórnie zmniejszają obrażenia zadawane z dystansu jednostkom w zamku? No i nie ma za bardzo czym się tam wedrzeć. Trzeba polegać na magii.
Tym samym traci się kolejkę. Trzeba mieć po prostu magię wody na poziomie mistrzowskim i teleportować nagi/golemy za mury zamku. Jednak to sprawia, że nie możesz je wzmocnić taką tarczą. I tak lepsza sytuacja niż w Rampart gdzie pegazy są jedynie mięsem armatnim, smoczki nie mają wsparcia, a na elfy rzuca się wszystko. Jednak cenię ten zamek przede wszystkim za początkową prędkość w odkrywaniu i tanie siedliska (nie licząc smoczków, które trudno dorwać), a to jest niezbędne na poziomie "impossible".

Czik
20-11-2010, 09:49
Może rozchodzi ci się o Neelę, mającą w specjalizacji płatnerstwo? Podobnie ma Tazar (Fortress) i Mephala (Rampart). Tyle, że nie mają idiotycznej drugiej umiejętności nauki czarów (scholar), a ja lubię tworzyć swojego idealnego bohatera, a taka dodatkowa umiejętność tylko mi ciąży. Z Tower dobra jest wyłącznie Cyra (nie mam na myśli jakiś tam postaci wyjątkowych znanych z dodatków), która ma na start dyplomację (ale to przegięcie) i przyspieszenie, co ładnie potrafi wzmocnić gremliny. Żadna z postaci w Tower nie ma logistyki na start.

Jak mówię "Logistyka" to chodzi o Logistyka, a nie płatnerstwo. Wydaje mi się, że może chodzić o Cyrę. Pamiętam, że jest postać która zawsze dostaje Logistykę i Dyplomację... Dawno nie grałem i wydawało mi się, że logistyka jest jako umiejętność bazowa a dyplomacja zawsze się u niej trafia - chyba jednak jest dokładnie odwrotnie. Ogólnie chodzi o to, że postać ta w miarę rozwoju praktycznie na pewno będzie mieć dobry zestaw umiejętności, w tym Logistykę.


Ja tam częściej uzyskuję town portal grając Rampartem/Nekropolis niż Tower.

Bo Tower jest zorientowane na magię powietrza. Fakt, że Town Portal to strasznie przydatny czar, ale magia powietrza ma dwa o podobnej potędze na mapie: "Fly" i "Dimension Door". Zwłaszcza ten drugi ma nieopisaną potęgę, która w połączeniu z dużym zasobem many u prawie wszystkich postaci z Tower po prostu miażdży. Jak do tego mamy Logistykę, to w ogóle mapa jest nasza :).


Tym samym traci się kolejkę. Trzeba mieć po prostu magię wody na poziomie mistrzowskim i teleportować nagi/golemy za mury zamku. Jednak to sprawia, że nie możesz je wzmocnić taką tarczą. I tak lepsza sytuacja niż w Rampart gdzie pegazy są jedynie mięsem armatnim, smoczki nie mają wsparcia, a na elfy rzuca się wszystko. Jednak cenię ten zamek przede wszystkim za początkową prędkość w odkrywaniu i tanie siedliska (nie licząc smoczków, które trudno dorwać), a to jest niezbędne na poziomie "impossible".

Magia wody jest dość cienka i nie warto jej brać tylko dla teleportacji. Już lepiej mieć Powietrze na najwyższym poziomie i przyspieszać całą armię.

Adamsky
20-11-2010, 10:09
Magia wody jest dość cienka i nie warto jej brać tylko dla teleportacji. Już lepiej mieć Powietrze na najwyższym poziomie i przyspieszać całą armię.

Wtedy takimi nacjami jak Stronghold, Fortress nie ma po co grać skoro 2/3 armii będzie stało przed murami w nadziei na rozwalenie przez katapultę konkretnego odcinka muru. Nie mówiąc już o tym, że w innych zamkach połowa armii będzie się gapić.
Chyba, że rozchodzi się o bitwy w polu, ale te to każdym zamkiem idzie wygrać.
Poza tym to jeszcze zależy czy został ci jeden wolny slot, a masz dostęp do modlitwy. To właśnie ona jest potęgą magii wody.

Co do Cyry to ma bardzo niską szansę na otrzymanie logistyki. Ale to różnie bywa, bo takim Ivorem niemal zawsze uda mi się dorwać magię powietrza, a ma szansę podobne jak Cyra na logistykę.

Czik
20-11-2010, 10:14
Wadą magii wody jest brak jakiegokolwiek dobrego czaru 5 poziomu, dlatego zawsze wolę się skupić na szkołach ziemi i powietrza.

Jeszcze na mapach z dużą ilością wody OK, przydaje się Water Walk (chociaż Fly tą umiejętność absolutnie przebija) i przywoływanie/niszczenie statków. No i Clone jest genialną zdolnością dla miasta z taką potęgą jednostek dystansowych jak Tower... Ale i tak uważam, że magia wody jest najsłabszą ze szkół.

Dragonit
20-11-2010, 13:37
Warto napisać po raz 10000, że Heroes 3 to najlepsza gra w historii, dziękuje za uwagę.
A magia wody parę dobrych zaklęć ma, teleportacje, klonowanie, zapomnienie czy nawet modlitwa, chodź przeważnie się na niej nie skupiam.

Brave
21-11-2010, 01:53
Alpy i Żywioły, szczególnie Feniksy to jest moja pięta achillesowa. Jak graliśmy z kumplami hot seata to jeden z nich jest ekspertem od Nekromantów i nie potrafiłem go pokonać ze względu na alpy.

Samick
22-11-2010, 00:46
Skoro tyle napisaliście o Tower to warto wskazać dwie, wg mnie dość poważne wady:
1) Ciężko jest z kasą, chyba, że ma się pobocznego bohatera ze specjalną umiejętnością dającą +350 złota i jeszcze finansami na dodatek. Przyda się też dodatkowa kopalnia.
2) Naturalna obrona Tower to rząd min ułożonych przed murami. Są ona mordercze (jak dobrze pamiętam zabierają 120 HP) ale z drugiej strony... są jednorazowego użytku. W innych zamkach przeciwnik stojąc w fosie otrzymuje co turę obrażenia, poza tym każda przechodząca jedostka również.

Czar Wrota wymiarów można użyć 4 razy, co zapobiega nadużyciom. ;]

Czik
22-11-2010, 00:49
Te 4 razy to i tak bardzo dużo.

Ituriel32
18-12-2010, 23:23
Moi ulubieni bohaterowie z zamków to:
- Zamek: Adelaide (zaklęcie strefa zimna) i Loynis (czar modlitwa),
- Bastion: Melodia (czar fortuna) i Jenova (kasa),
- Forteca: Solmyr (czar łańcuch błyskawic),
- Diabły: Pyre (balistyka) i para Ayden i Zydar (to mój ulubiony zamek),
- Nekropolia: Aislinn (deszcz meteorytów),
- Loch: Sephinroth (Kryształy) (mój drugi zamek),
- Twierdza: Taurug (klejnoty) i Zubin (czar precyzja),
- Cytadela: brak
- Żywiły: Ciele.

Co do WoG-a to jest świetny.
Ale w zależności od swojej wersji wypaczał rozgrywkę (rozchodzi mi się o tą wersje w której dowódca od bohatera z umiejętnością Inteligencja np. Ayden, zabijał wzrokiem. Tak samo jak ulepszone byczki z cytadeli.)

Adamsky
19-12-2010, 20:14
Moi ulubieni bohaterowie z zamków to:
- Zamek: Adelaide (zaklęcie strefa zimna)
- Bastion: Melodia (czar fortuna) i Jenova (kasa),
- Diabły: Pyre (balistyka) i para Ayden i Zydar (to mój ulubiony zamek),
- Loch: Sephinroth (Kryształy) (mój drugi zamek),
- Twierdza: Taurug (klejnoty) i Zubin (czar precyzja),
- Cytadela: brak
- Żywiły: Ciele.


Jaja sobie robisz?

Lena
19-12-2010, 20:53
Czarów idzie się wyuczyć. Zdecydowanie bardziej wolę bohaterów z rozwiniętą logistyką, dającymi złoto bądź surowce lub nekromantów.

Samick
21-12-2010, 22:58
Czasami czar na początku to potężny plusik, który daje potężną przewagę.
Logistyka również jest ważna, ale i jej można się wyuczyć, jak czarów. Nie powiem, że nie jest to przydatne w życiu bohatera. ;]
Te 350 sz lub ta kwota z finansów to przy dużych mapach są grosze, więc tacy bohaterowie to drugi garnitur przeznaczony zazwyczaj do zbierania wojsk lub siedzenia jako garnizon. Podobnie ci co dają surowce.
Co do nekromantów ... Nie opłaca się ich brać w sytuacji gdy nie gra się Nekropolis. Marnowanie miejsca na jakąś pożyteczną umiejętność przy grze innym miastem.

Lena
22-12-2010, 14:33
O przydatności nekromantów mówiłam oczywiście w aspekcie posiadania miasta jakim jest Nekropolia ;)
Nadal jednak będę się upierać nad wyższością innych umiejętności początkowych aniżeli zdolności magicznych. Jeśli mamy od początku dobry czar, zawsze posiadamy za mało many, żeby go często używać. Poza tym zaklęć łatwo się nauczyć budując kolejne poziomy gildii magów czy też dzieląc się wiedzą z innymi bohaterami.

.:PW:.Hektor
26-02-2011, 19:51
Ja jestem już trochę bardziej doświadczonym graczem, grałem w turniejach i ligach. Więc powiem wam mniej więcej jak to w tej grze się dzieje. Co do nekromantów, oczywiście jeśli nekropolia jest dozwolona (bo często zabrania jej się ze względu na zbyt duży over power, a jeśli już jest dozwolona to nekromancji używać można tylko do wyrównywania strat) to bierze się Isrę robi się spam szkieletów tak, że przy FB* w 3 miesiącu można ich mieć z 10k. Nekropolia tymi samymi szkieletami kładzie każdą jednostkę we wrogiej armii jednym uderzeniem. A co do najlepszych bohaterów to przez ogół graczy najlepszymi nazywani są: Zamek->Sir Mullich, Lyonis (jeśli dozwoleni, regulamin zabrania używania czarów 4lvl'owych, w których specjalizują się bohaterowie a Sir Mullich jest zakazany za zbyt dobrą specjalność. Bastion->Kyrre(logistyk) i Mephala (płatnerz) i Ivor (elfy) logistyk na mniejsze mapki a płatnerz na większe. Forteca->Neela (płatnerz) i to tyle dobrych bohaterów w fortecy. Nekropolia->Isra(nekromanta) i Galaharn (szkielety) ten 2 na małe mapki. Inferno-> Marius(demony) jako, że gra inferno polega głównie na przetwarzaniu lvl'i 1-3 na demony to ta bohaterka jest idealna, inferno gra się zawsze nią. Loch->Shakti (trologdyci) i Gunnar (logistyk) ten 1 na mniejsze mapki ale na większe też. Twierdza-> tutaj 90% graczy bierze Crag Hacka (atak) ale są tacy co grają Tyraxorem (wilki) ja jednak zawsze wybieram tego 1. Cytadela-> tu zawsze Tazar. WŻ-> tu generalnie Lucas/Kalt/Erdamon. Jeśli ktoś uważa inaczej to nie będę się kłócił bo takie są fakty ta gra nie jest do końca zbalansowana. Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej zapraszam na stronę Akademii Wojny (http://www.heroes3.eu/). Co do zamków tu czołówka też jest ustalona i nie należy się z tym kłócić jeśli ktoś uważa inaczej to znaczy, że kierują nim sympatie bądź antypatie. Więc jeśli nie gra się z zabronioną nekromancją dla nekro to oczywiście nekro. Trochę za nim na 2 miejscu uplasował się zamek, który ma prawie wszystkie jednostki mocne. Te zamki zawsze będą z przodu kolejność reszty może ulec zmianie bo to zależy od typu mapy. Teraz wypiszę najlepsze jednostki na swoich poziomach. Poziom pierwszy Centaur/Halabardnik ten pierwszy jest szybszy ten drugi ma więcej obrony i niczym innym się nie różnią. Drugi poziom Żywiołak Burzy/Harpia Wiedźma. Żywiołak burzy jest ostro przegięty. Trzeci poziom Gryf/Elf. Oczywiście gryf ze swoimi przegiętymi statystykami i przyrostem 17 jest najlepszy ale elfy też trzeba docenić. Poziom czwarty Alp/Krzyżowiec ten 1 jest over power ale tego drugiego trzeba docenić. Na piątyn poziomie sytuacja identyczna jak na poprzednich over power gorgona i za nią minotaur. Szósty wygląda tak samo wszystko koszący czarny rycerz i niczego sobie skorpena. 7 jest bardziej kontrowersyjny. W lidze gra się z plikami, które mi. redukują przyrost feniksów do 2. Gdyby nie to feniks byłby najlepszy tak jest najsłabszy. Z ograniczonym przyrostem feniksów prym wiodą Archanioły z przegiętymi statami a tuż za nimi Behemoty. I jeszcze tylko potwierdze oczywistą wyższość wojowników nad magami, która nie podlega wątpliwością. Jeśli ktoś ma pytania czy chce zagrać proszę pisać na GG. A co do Towera to jest jednym z najsłabszych zamków w grze. Jego fosa jest dobra tylko na początek a czary takie jak wrota wymiarow czy lot sa zakazane.

27-02-2011, 10:59
Bardzo ciekawe spostrzeżenia, podpisuję się pod nimi, mam tylko zapytanie do szlachetnego autora, czy grał może w nieoficjalny dodatek? Jeżeli tak jaka jest jego ocena? Z tego co pamiętam, przy wszystkich ciekawych, nowych rozwiązaniach był zabugowany, a może tylko to wczesna wersja była?

.:PW:.Hektor
27-02-2011, 12:32
In the Wake of Gods jest dość kontrowersyjny. Co mi się w nim podoba, że można wybrać opcje "wogifikacji' i można grać jakby w normalne hirki tylko sobie włączyć przycisk "kup" wszystko. Oczywiście ikonki czterech podstawowych skilli są takie jak w starszych hirkach jak to w WoG'u. Dla mnie WoG jest zbyt skomplikowany a takie rozwijanie jednostek i zdobywanie nimi doświadczenia dość głupie i denerwujące. Grałem kiedyś sobie to była moja 2 gra w WoG'a już wygrywam a tu wylatuje rempart, który ma drzewce po 156hp i jeszcze ich straszny spam. Tyle co szkieletów ma nekro. :twisted: Oczywiście mod jest trochę niestabilny i zaleca się utworzenie nowej kopii Heroes'ów bo potem są problemy z odinstalowaniem. Jak komuś się zwykli Heroesi znudzili to można zainstalować, ale ja uważam, że heroesi nie mogą się znudzić. 8-)

Czik
27-02-2011, 14:11
Ja zawsze grałem rekreacyjnie, nigdy nie lubiłem heroesów jako grę competetive, bo moim zdaniem do tego się nie nadaje, żeby gra nadawała się na turnieje itp. powinna być dobrze zbalansowana, a tego o Heroes 3 nie można powiedzieć. Poza tym, ta gra ma z natury bardzo powolne tempo, a to jest kolejna rzecz, której nie lubię przy wszelkiego rodzaju turniejowej i klanowej rywalizacji - IMO Heroes 3 to tytuł stworzony perfekcyjnie do rekreacyjnej rozgrywki z kumplami, przy piwku, może jakimś meczu albo filmie w tle, z pudełkiem dobrej pizzy... Ah, marzenia :).

W WOGu najfajniejsza jest właśnie możliwość odznaczania i zaznaczania poszcszególnych opcji. Można właściwie grać w zwykłe H3, tylko z drobnymi usprawnieniami, np. kumulowanie się jednostek w siedliskach na mapie - bardzo fajna rzecz. Nowe jednostki i jednostki 8 poziomu IMO wypadają średnio - a co myślicie o dowódcach?

P.S. Hektor, jak piszesz taką ścianę tekstu, to weź to jakoś akapitami rozdzielaj, wtedy lepiej się czyta :).

Samick
27-02-2011, 19:12
WoG jest zbyt napakowany nowościami... ale to tylko złudzenie. Wystarczy pograć kilkanaście godzin by zrozumieć cały system. Z WoGiem wiele umiejętności staje się naprawdę pożądanych przez graczy, zmiany cech artefaktów, stworzenie postaci bohatera na mapie bitewnej, to było coś! Na wyższych poziomach umie zrobić porządny bałagan u przeciwnika. Brakuje tylko karawan z H4. :P

Asuryan
28-02-2011, 00:44
Magia powietrza - mistrzostwo w niej pozwala rzucić 4 razy czar dimension door podczas jednej tury, ponadto wzmacnia obrażenia łańcucha błyskawic.

Magia ziemi - mistrzostwo pozwala użyć town portal do dowolnego swego miasta, a nie tylko do najbliższego, no i zwiększa obrażenia z implozji.

Do tego logistyka, mądrość (żeby znać czary ze wszystkich poziomów gildii magii), inteligencja i talent magiczny - i jest bohater idealny. Ewentualnie zamiast talentu magicznego nekromancja (nekropolia)/łucznictwo (zamek, wieża, twierdza)/atak/płatnerstwo.

Samick
28-02-2011, 09:32
Magia powietrza to również przyspieszenie, a ziemi to spowolnienie, deszcz meteorytów i implozja. Magia ognia to oślepienie, jakże przydatne w wielu sytuacjach. Najgorzej wypada tutaj magia wody, która jakoś mi nie pasuje.
Oprócz logistyki wskazałbym także na znajdowanie drogi, które znacząco ułatwia przemarsz w terenie i wydatnie zwiększa zasięg niezależnie od rodzaju terenu, po którym maszerujemy.

.:PW:.Hektor
04-03-2011, 13:25
Jeśli chodzi o grze w lidze to czary takie jak dd, fly i town portal są zakazane. Spacer po wodzie nie z uwagi, że wszystkie temple ligowe są pozbawione wody. I tak grając na multi nie bierze się mądrości (zazwyczaj) więc nie używa się czarów 3-5. Najważniejszy czar to spowolnienie i fajnie jak ma się mass slow to wtedy neutrale kosi się jak chce. Bardzo dobre czary to bless/curse/haste/shield/stone skin. Mądrość bierze się jedynie wrotami żywiołów razem z magią ognia i liczeniem na armagedon w gildii czy w puszcze ale gildii raczej nie zdąży się tak rozbudować. Można jeszcze lochem i liczyć na arma/implo. Znajdywanie drogi raczej się nie opłaca wystarczy, że chodzisz po drogach.

Idill`a (MZ)
04-03-2011, 22:12
Ja w turniejach oraz w grze MP przez internet mam bardzo małe doświadczenie głównie ze względu na brak czasu.
Ale w grze ze znajomymi nie chwaląc się jestem niepokonany hehe :D , z al to już w ogóle pestka, ranga archanioł to standard. No ale 8 lat stażu... to moja pierwsza gierka.
Najbardziej wżarła mi się w pamięć mapka "Huzia na Wikinga" grałem w nią bodaj z kilkadziesiąt jak nie kilkaset razy :lol:

Co do rozgrywki( bitwy) to w wielkim skrócie pisząc najważniejsze jest trzymanie inicjatywy od początku( warto poświęcić jakąś gorszą jednostkę dla jakiegoś bossa z dużą inicjatywą czyt. szybkością ), oraz dobre czary niskiego lvl.

.:PW:.Hektor
05-03-2011, 08:37
Co do bitew to są one bardzo schematyczne. Każdy zamek ma określoną taktykę na FB. Np. taki zamek walnie mass haste (czy jak ma to można modlitwę ale raczej się nie ma) i leci na pałę bo ma najlepsze jednostki w grze a jak ma archy w 1 tygu z zamkiem to na FB jest prawie nie do pobicia. Bastion raczej camping ale np. na templu balance gdzie można zrobić db a bastionem najłatwiej to z jego armią staje się wtedy najlepszym zamkiem. Forteca camping raczej nie za mocny zamek. itd. A co do inicjatywy to trzeba uważać bo po rzuceniu na siebie mass haste nasza najszybsza jednostka poleci na wroga i okaże się, że druga co do szybkości jednostka jest wolniejsza od najszybszego przeciwnika to dostajemy mass slow i cała zaatakowana przez ową szybką jednostkę armia rzuci się na tego agresora i zostanie on pożarty.

Idill`a (MZ)
05-03-2011, 10:48
A co do inicjatywy to trzeba uważać bo po rzuceniu na siebie mass haste nasza najszybsza jednostka poleci na wroga i okaże się, że druga co do szybkości jednostka jest wolniejsza od najszybszego przeciwnika to dostajemy mass slow i cała zaatakowana przez ową szybką jednostkę armia rzuci się na tego agresora i zostanie on pożarty.

Nie napisałem, by tą "najszybszą" jednostką od razu atakować. Po za tym wszystko jest zależne od bardzo wielu czynników, jeśli jest tak jak mówisz, że wróg dysponuję równie szybką jednostką, która np. będzie miała drugi ruch. To lepiej rzucić jakiś czar na przeciwnika (np. grupowe spowolnienie albo grup. klątwę etc.), choć niekoniecznie. Generalnie bez takich czarów jak niskiego lvl grupówki, nie ma co szukać zwycięstwa.

Volomir
05-03-2011, 15:01
Czuje sie przy was tai malutki;) Ja tam uwielbiam Hirołsów, ale nigdy nie lubilem takiego rozkladania gry i taktyk na czynniki pierwsze. Wolalem sobie zagrac partyjke z kolegami, tak bez zobowiazan, bez roztrzasania zwyciestw i porazek. Czysta rozrywka;)

Dragonit
05-03-2011, 15:35
Mnie też to nie bawi, owszem - jakieś taktyki itd są fajne, sposób prowadzenia bitwy z odpowiednim doborem czarów, ustawianiem "czekaj", "obrona" i różne takie, albo sposób rozbudowy zamków, nie mniej takie rozkładanie na części pierwsze i wykorzystywanie braku balansu to dla mnie straszna nuda. Ten zamek najlepszy, ten najsłabszy, ten czar na pałę, ta zdolność się nie nadaję, brak czarów powyżej 3 poziomu ... nie ma to jednak jak gra tak sobie z kolegami czy nawet z kompem i bawienie się magią i tym, że jesteś mądrzejszy od AI ;)

.:PW:.Hektor
05-03-2011, 19:32
Jak coś to opcji obrona się prawie nie używa. Ale muszę przyznać, że jak zacznie się grać w Heroea na poważnie to urok trochę zanika. Może to to, że staję się coraz starszy ale Hirołsi nie mają już takiej magii, jak mieli kiedy zaczynałem w nich grać, a to było w drugiej klasie podstawówki. Podam wam parę power gamerskich tricków, które trochę psują tą grę.

1.Jako, że czary to bardzo ważny element w bitwie to warto pozbawić ich przeciwnika ale jak to zrobić. Odpowiedź jest bardzo prosta zaatakować maina przeciwnika (głównego bohatera) szczurami (bohaterami pobocznymi), które będą miały 7* 1 zjawa (upnięta) i tych zjaw powinno zostać ok. 3 i każda tam trochę siorbnie. Wpadną 3 takie szczury i mamy bohatera bez magii wystawionego na pastwę naszego maina z armią i czarami.

2.Najważniejsza jest szybka eksploatacja mapy ale jak ją czyścić kiedy nasz main z armią pojechał gdzieś a my go szybko mamy mieć z jego armią pod zamkiem. Oczywiście town portal, fly i dd są zbanowane. Bardzo prosta sprawa. Tworzymy łańcuszek zbudowany z szczurów oddalonych od siebie o dzień drogi tak, że armię maina mogą zawieźć gdzie tam się graczowi podoba a maina z 3-4 podzielonymi po jeden słabymi, niepotrzebnymi jednostkami rozbijamy o jakieś neutrale uciekamy i odkupujemy go w tawernie z jego artefaktami i statami.

3.Co jeśli gramy zamkiem, który nie ma dobrych bohaterów? Ta kwestia wygląda w ten sposób, że podczas gdy na początku gry kupujemy szczury zobaczymy jakiegoś barba czy beast mastera to mianujemy go naszym głównym bohaterem, jemu dajemy armię, nim toczymy ważne bitwy, nim expimy, jego rozwijamy.

4.Jak pokonać silne potwory mając tylko strzelców wóz z amunicją i jakie takie czary nie nadające się do rozwalania przeciwników? Ustawiamy strzelca w rogu blokujemy do niego dojście polem siłowym i nawalamy ile wlezie. Tak możemy 1 strzelcem wygrać każdą bitwę.

5.Podczas walki nasze oddziały narażone są podczas ataku na kontrę. Jak się jej łatwo pozbyć nie używając jednostek z zasadą brak kontry? Po prostu dzielimy zapychamy puste sloty słabymi jednostkami podzielonymi po 1 i przed atakiem naszego potwora taka jednostka przyjmuje na siebie całą kontrę a jej śmierć nas nie obchodzi. Potem podchodzi np. taki up. wilczy jeździec, który jest mało wytrzymały i kontra by go poważnie osłabiła a tak może spokojnie walnąć swoje 2 potężne ataki.

6.Jak łatwo i szybko oczyszczać mapkę nie tracąc wojsk. Najłatwiej jest nekro. Wystarczy mieć up. wampy i podczas walki nawet z silnymi potworami jesteśmy je w stanie skosić oczywiście musimy stanąć w rogu. Tu parę przykładów.
http://www.youtube.com/watch?v=CpsttR3YnLs
http://www.youtube.com/watch?v=1f0PWfjegds
http://www.youtube.com/watch?v=-DISoosW7Rs
http://www.youtube.com/watch?v=35-9UC518mo
http://www.youtube.com/watch?v=WhM36Vd-6dI

Dragonit
05-03-2011, 21:45
Ja w Heroesa zagrałem pierwszy raz w zerówce u kuzyna, wtedy to była magia niesamowita, jak siedzieliśmy we 3 (jeszcze inny kuzyn) i patrzyłem na to chodzenie po mapie i bitwy, nawet mam w głowie scenę jak kilkoma magogami i paroma chochlikami któryś z nich wszedł w jakieś siedlisko i było tam kilkanaście zielonych smoków, nie wiem czemu, ale utkwiło mi to w pamięci.


1.Jako, że czary to bardzo ważny element w bitwie to warto pozbawić ich przeciwnika ale jak to zrobić. Odpowiedź jest bardzo prosta zaatakować maina przeciwnika (głównego bohatera) szczurami (bohaterami pobocznymi), które będą miały 7* 1 zjawa (upnięta) i tych zjaw powinno zostać ok. 3 i każda tam trochę siorbnie. Wpadną 3 takie szczury i mamy bohatera bez magii wystawionego na pastwę naszego maina z armią i czarami.
To akurat całkiem ciekawe, bo zmusza do ochrony bohatera swoimi szczurkami, uważane postrzeganie terenu, fajny patent ;)


2.Najważniejsza jest szybka eksploatacja mapy ale jak ją czyścić kiedy nasz main z armią pojechał gdzieś a my go szybko mamy mieć z jego armią pod zamkiem. Oczywiście town portal, fly i dd są zbanowane. Bardzo prosta sprawa. Tworzymy łańcuszek zbudowany z szczurów oddalonych od siebie o dzień drogi tak, że armię maina mogą zawieźć gdzie tam się graczowi podoba a maina z 3-4 podzielonymi po jeden słabymi, niepotrzebnymi jednostkami rozbijamy o jakieś neutrale uciekamy i odkupujemy go w tawernie z jego artefaktami i statami.
To też, bo przydaje się wywiad i odkrycie próby zbudowania takiego łańcucha.


3.Co jeśli gramy zamkiem, który nie ma dobrych bohaterów? Ta kwestia wygląda w ten sposób, że podczas gdy na początku gry kupujemy szczury zobaczymy jakiegoś barba czy beast mastera to mianujemy go naszym głównym bohaterem, jemu dajemy armię, nim toczymy ważne bitwy, nim expimy, jego rozwijamy.

Tego bym takim power gamerem nie nazwał, raczej normalne rozwiązanie ;)



4.Jak pokonać silne potwory mając tylko strzelców wóz z amunicją i jakie takie czary nie nadające się do rozwalania przeciwników? Ustawiamy strzelca w rogu blokujemy do niego dojście polem siłowym i nawalamy ile wlezie. Tak możemy 1 strzelcem wygrać każdą bitwę.
Tu faktycznie power gaming, skuteczne, ale nie daje satysfakcji wg mnie ;)


5.Podczas walki nasze oddziały narażone są podczas ataku na kontrę. Jak się jej łatwo pozbyć nie używając jednostek z zasadą brak kontry? Po prostu dzielimy zapychamy puste sloty słabymi jednostkami podzielonymi po 1 i przed atakiem naszego potwora taka jednostka przyjmuje na siebie całą kontrę a jej śmierć nas nie obchodzi. Potem podchodzi np. taki up. wilczy jeździec, który jest mało wytrzymały i kontra by go poważnie osłabiła a tak może spokojnie walnąć swoje 2 potężne ataki.
Tylko to działa raczej na początku, gdy nie ma się jeszcze całej armii 8-)
z Alpami też ciekawe, słuchasz skweru?

.:PW:.Hektor
06-03-2011, 10:43
Co do trzeciego to ja uważam, że po to zamki mają bohaterów swoich żeby nimi grać. A co do szczurów to w pierwszych kolejkach buduje ich się tam full czyli 7 (8 main) i oni mają za zadanie odkrywać mapkę, zbierać wolno leżące surki a jak zajdzie taka potrzeba tworzą chaina. A co do mega power gamerskich tricków to atakowanie skarbca krasnali hydrą i wygrywanie bo krasnale nie atakują z obawy przed kontrą i zabija się wszystkie po kolei. A co do PG to największy jest w WFB (warhammer fantasy battle) nie wiem kto z was gra ale na tej grze można nauczyć się jak zostać prawnikiem (naginanie zasad, interpretacja odpowiednia, wykorzystywanie nieścisłości).

Idill`a (MZ)
06-03-2011, 22:09
Co do trzeciego to ja uważam, że po to zamki mają bohaterów swoich żeby nimi grać

A według mnie nie, naturalnym jest, że każdy zamek ma własnych bohaterów, co wcale nie oznacza by grając danym zamkiem brać heroesa również z tego zamku. Ja tam lubię np. grając fortecą, wziąć barbariana. Takie przeciwieństwo nieco pokrzepia rozgrywkę. ;)

Samick
07-03-2011, 16:59
Co do przydatnych czarów dodałbym: klonowanie oraz oślepienie.



1.Jako, że czary to bardzo ważny element w bitwie to warto pozbawić ich przeciwnika ale jak to zrobić. Odpowiedź jest bardzo prosta zaatakować maina przeciwnika (głównego bohatera) szczurami (bohaterami pobocznymi), które będą miały 7* 1 zjawa (upnięta) i tych zjaw powinno zostać ok. 3 i każda tam trochę siorbnie. Wpadną 3 takie szczury i mamy bohatera bez magii wystawionego na pastwę naszego maina z armią i czarami.
Dobre, ale pod warunkiem, że on wcześniej nie wybije te zjawy.



2.Najważniejsza jest szybka eksploatacja mapy ale jak ją czyścić kiedy nasz main z armią pojechał gdzieś a my go szybko mamy mieć z jego armią pod zamkiem. Oczywiście town portal, fly i dd są zbanowane. Bardzo prosta sprawa. Tworzymy łańcuszek zbudowany z szczurów oddalonych od siebie o dzień drogi tak, że armię maina mogą zawieźć gdzie tam się graczowi podoba a maina z 3-4 podzielonymi po jeden słabymi, niepotrzebnymi jednostkami rozbijamy o jakieś neutrale uciekamy i odkupujemy go w tawernie z jego artefaktami i statami.

Sposób sympatyczny chociaż za dużo babrania się jak dla mnie.



4.Jak pokonać silne potwory mając tylko strzelców wóz z amunicją i jakie takie czary nie nadające się do rozwalania przeciwników? Ustawiamy strzelca w rogu blokujemy do niego dojście polem siłowym i nawalamy ile wlezie. Tak możemy 1 strzelcem wygrać każdą bitwę.

W kampanii do SOD jest taka misja, gdzie trzeba się przebijać przez kilka tysięcy przeraz i skorpen. Wtedy sam z siebie wypracowałem bardzo podobną metodę.



5.Podczas walki nasze oddziały narażone są podczas ataku na kontrę. Jak się jej łatwo pozbyć nie używając jednostek z zasadą brak kontry? Po prostu dzielimy zapychamy puste sloty słabymi jednostkami podzielonymi po 1 i przed atakiem naszego potwora taka jednostka przyjmuje na siebie całą kontrę a jej śmierć nas nie obchodzi. Potem podchodzi np. taki up. wilczy jeździec, który jest mało wytrzymały i kontra by go poważnie osłabiła a tak może spokojnie walnąć swoje 2 potężne ataki.

Dobre, ale raczej na krótkie gry.

@Hektor, jak zapatrujesz się na rozwój dwóch równorzędnych postaci jednocześnie przez jednego gracza?

.:PW:.Hektor
08-03-2011, 18:56
Klonowanie raczej nie. Blind tak i do tego berseker. Ale trzeba szczęścia by trafić i raczej gildii się nie rozbudowuje za bardzo, nie ma czasu ani surki.
1.Grając na MP nie wybijesz tych zjaw nie masz wystarczająco szybszych jednostek, które dolecą w 1 turę.
2.Bez tego ani rusz.
5.Oczywiście nie jak się ma 7 slotów ale do koszenia neutrali czy na jakieś eSki.
Nie ma sensu robić 2 mainów najmniejszego. Po 1 w FB i tak będziesz musiał złączyć armie. Po 2 po FB zazwyczaj kończy się grę. Po 3 jak będziesz miał przegrać mainem to uciekniesz. Po 4 nie starczy na początek armii żeby 2 kosić.

Bronti
01-02-2012, 09:15
http://www.hota.acidcave.net/

Heroes III wiecznie żywy :)

Dragonit
17-02-2012, 00:26
Bowdown dla grafików :shock:

17-02-2012, 13:01
O ile czwarta część była...piątą na modach idzie strawić, to o szóstej lepiej zapomnieć, to jednak stareńka 3- cia część jest najlepsza jak dla mnie, i dobrze ze próbuje się reanimować legendę tej serii..
---------
Ale nie tylko tę serię spotkał smutny los, Cywilizacja, Disciples, nawet wbrew pozorom Europa Universalis ( bez modów to jest hmm..dziwna gra)
---------
Ciekawe, czy będzie spolszczenie tego dodatku? Coś wiadomo na ten temat? Niezła jazda była przy In the Wake of Gods, by wgrać spolszczenie, gmeranie w ustawieniach systemu itp..:)

Dragonit
18-02-2012, 20:26
Ale że co, niby Disciples 3 słabe?

18-02-2012, 20:47
DragonitA grałeś w poprzednie części, ze wszystkimi dodatkami? ;) Nie napisałem że słabe, ale nie zachowano tych walorów, co czyniło ją tak odmienną od herosów i chociażby king bounty...Nie zachowano klimatu dark fantasy, gdzie świat nie przypomina żadnego z biało- czarnych w relacjach moralnych itd...innych światów...Wystarczy poczytać co się dzieje na forach poświęconych tej serii, i jest szykowana następna gra, która ma wrócić do tego co miało miejsce w 1 i 2 części :) Swoją drogą cieszę się, że ktoś na tym forum grał w Diciples :)
edit:
[spoiler:10ni9wg8]Ciekawy filmik z rozgrywki pokazujący różnicę w 2 a 3 części, tutaj rozgrywka z dwójki
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... rbLr9Og2o# (http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=jhrbLr9Og2o#)![/spoiler:10ni9wg8]
-
Podobnie ma się z serią Heroesów, nie że gra jest słaba według jakiegoś tam subiektywnego odczucia, ale 4, 5 i 6 część próbuje na siłę wmontować elementy innych gier, co czyni ja jak dla mnie dziwną :D ale to moje subiektywne opinie i nie mam zamiaru nikogo namawiać do zmian upodobań, to są tylko moje odczucia wynikające z moich doświadczeń.
pozdrawiam

Asuryan
19-02-2012, 21:13
Ale że co, niby Disciples 3 słabe?
Zdecydowanie gorsze od dwójki, tak jak Heroes 6 jest słabsze od 5 z dodatkami... Piątka nawet była niezła, ale gorsza od 3 z dodatkami.

Dragonit
20-02-2012, 00:12
Oczywiście, że grałem, inaczej bym się nie wypowiadał. Jak nie zachowano klimatu? Według mnie jedyną wadą jest to, że ataki jednostek nie są tak dopracowane i efektowne, a zrobione na odpierdziel, portrety chyba też są gorsze. No i polecieli w kulki z miastami, wiadomo, cash rules the world. Dwójka lepsza, ale trochę (Disciples 2 - 9/10, Disciples 3 - 7+/10).
Co do serii Heroes, to 5 jest według mnie lepsza od 4 i od 6.


Zdecydowanie gorsze od dwójki, tak jak Heroes 6 jest słabsze od 5 z dodatkami... Piątka nawet była niezła, ale gorsza od 3 z dodatkami.
Porównywanie Disciples 3 do Disciples 2 na zasadzie Heroes 6 -> Heroes 5 (i to z dodatkami) to kpina, nie uważasz?

Samick
20-02-2012, 00:33
Co do serii Heroes, to 5 jest według mnie lepsza od 4 i od 6.

I spora rzesza osób się z Tobą zgodzi. ;)

Asuryan
20-02-2012, 14:34
Porównywanie Disciples 3 do Disciples 2 na zasadzie Heroes 6 -> Heroes 5 (i to z dodatkami) to kpina, nie uważasz?
Nie, nie, źle mnie zrozumiałeś - na zasadzie Heroes 6 <- (gorsze od) Heores 5. Na najnowszym Heroes zawiodłem się tak samo jak na najnowszym Disciplies. Nie podoba się mi w ogóle walka z trzeciej części tej gry. Poza tym undead dopiero w dodatku, brak krasnoludów...

Dragonit
20-02-2012, 16:19
Prawdziwy przeskok był z czwórki na piątkę (i z trójki na piątkę, jeśli porównywać tą część), więc tylko do tego można porównać różnice między Disciples 2 a 3. Nastąpił skok technologiczny, natomiast szósta część Heroesów jest, siłą rzeczy, mocno podobna do Heroes 5. Racją jest na pewno różnica w jakości.
Ten mod podany u góry niestety, z tego, co doczytałem, jest dostępny tylko w cyrylicy :| Czekam na angielską/polską wersję.

Gorn-95
12-08-2012, 18:30
Pierwsza gra dzieciństwa

Edhardo
07-04-2013, 12:22
Pierwszy raz grałem jak miałem 6-7 lat to było coś szkoda mi tej seri jak dla mnie to brak jej rozwoju np.konnica spokojnie szarżuje na pikinierów albo że jednostki mogą atakować wrota (chodzi mi heroes 6) ogólnie brak realizmu

Lwie Serce
07-04-2013, 19:31
Nie realizm stanowi o nieśmiertelności "trójki" ;)

Edhardo
08-04-2013, 18:26
Trójka jest świetna(mechanika,grywalność,balans z pewnymi wyjątkami) ale chodzi mi że jak szli dalej to powiano pojawić się więcej autentyczności a nie kucie tych samych pomysłów.

Arroyo
10-04-2013, 19:35
Heroes III jest jedną z moich gier z dzieciństwa, ostatnio w nią grałem chyba w listopadzie zeszłego roku. Lecz do teraz jest to jedna z moich top 10 gier na PC (2 miejsce). Mechanika, grywalność, fabuła i frakcje to po prostu epickość sama w sobie. Polecam więc każdemu, kto lubi strategie fantasy.

Edhardo
10-04-2013, 19:39
A wasze ulubione frakcje?U mnie prym widzie Forteca i Zamek lubię też Cytadele może nie ma wybitnych jednostek i trochę trudniej się gra ale uwielbiam ten klimat.

Gaius Julius
10-04-2013, 23:11
moja to z pewnością Necropolis, Forteca i (nie pamiętam nazwy) zamek, w którym można rekrutować Złe oczy/Oberwatorów czy Czarne Smoki

Asuryan
10-04-2013, 23:55
Necropolis ze względu na klimat, Dungeon ze względu na czarne smoki i przede wszystkim Akademia ze względu na aż trzy jednostki zasięgowe (gremliny, magowie i tytani).

Edhardo
11-04-2013, 19:40
Drobna uwaga:chodzi CI chyba o fortece (akademia jest w h4)

Arroyo
11-04-2013, 21:32
W 100% Necropolis, szkoda, że blokują na multi tę frakcję. Dobrą frakcją jest również Wrota Żywiołów ze swymi feniksami u boku :)

McAbra
12-04-2013, 12:39
Elfami zawsze lubiłem grać, ale najbardziej skuteczna chyba Nekropolia ;)

Samick
12-04-2013, 12:59
Stare przysłowie nekrofilii (czyt. nekromantów :)) brzmi:
Trupek do trupka,
a będzie ich kupka.
Gdzie szkieletów kupa,
tam i archanioł dupa.

McAbra
12-04-2013, 14:02
Trupek do trupka,
a będzie ich kupka.
Gdzie szkieletów kupa,
tam i archanioł dupa.

...Zaś elfa jak wszyscy wiemy
Mieczem nie dosięgniemy.
Minuty w starciu z min nikt nie przeżyje,
Wpierw on Ciebie strzałą przebije.
Więc Elfów nigdy nie nie doceniaj,
Nim w portki nasrasz, lepiej uciekaj.

Edhardo
16-04-2013, 15:19
Grał może ktoś w Horn of the Abyss?Ostatnio widziałem projekt frakcji froge która miała być w 1 dodatku do h3

Lwie Serce
16-04-2013, 20:35
Ja tylko czytałem o tym :
http://www.hota.acidcave.net/
Wygląd jednostek z moda średni, mimo wszystko polecam miast tego znakomity In the wake of gods, jest wspaniałym modem ;)

Co do Forge to już jest wykaz budynków, zobaczymy czy się uda, poprzeglądam jeszcze Grotę bom się opuścił we wszelkich info o grach hehe. I owszem był bodajże w AB, ale w Shadow of death już nie.
A czy Horn of the Abyss nie jest przypadkiem tylko po rosyjsku? Z Kwasowej Groty są linki do pobrania tylko rosyjskiej wersji więc chyba nawet zangielszczenia nie ma :?
Tak czy siak HOTA ma potencjał, niektórzy twierdzą że będzie wkrótce godnym następcą WoGa ;)

PlanB
20-04-2013, 08:19
Jak tak czytam o tej grze to aż mi się zachciało ją ponownie odpalić :D

Lwie Serce
20-04-2013, 10:02
To jest moc Heroes III, może Ci się znudzić ale zawsze prędzej czy później do niej wrócisz :D

Kot
20-04-2013, 14:07
Tiaaa :D
prawda,prawda...może by się nawet kiedyś zrobiło grupke i by się grało na multi,co? :D

Lwie Serce
20-04-2013, 14:54
Chętnie, chyba mój net na to pozwoli :) Ale ja bym mógł dołączyć tylko jeśli rozgrywka byłaby na WOGu, bo zwykłego Heroes III nie mam.

McAbra
20-04-2013, 15:31
Ja aktualnie dostępu do Hirołsów nie mam. Może kiedyś :)

Piter
12-05-2013, 11:28
Ja również zagrałbym z chęcią online ;)

Ituriel32
29-11-2013, 21:51
Muzyka w tej części jest najlepsza. Ruszam się błyskawicznie i zamiast nacisnąć koniec tury, wchodzę do miast i słucham sobie ich melodyjek. Najlepszą mają Cyklopi.
Nie wiem czemu ale muzyka z żadnej z nowszych gier jakoś do mnie nie trafia, wydaje mi się słaba jakaś. Jakość dźwięku dużo lepsza, ale jakieś takie bez duszy, magi.

Bronti
30-11-2013, 11:05
Heros III jest w ogóle przepełniony magią, klimatem i jest grą z duszą. Jednym z elementów, które to sprawiają jest właśnie muzyka :)

Lwie Serce
30-11-2013, 17:50
Dokładnie, muzyka w tej części jest świetna, w ogóle jeśli chodzi o ten aspekt to seria Heroes zawsze miała go dopracowany i bardzo dobry, w każdej części. Jeśli zaś się tyczy utworów z H3, to niezapomniane są z Twierdzy, Bastionu, Cytadeli, Lochów, Fortecy, Inferno i Nekropolis (eh, czyli wynikło z tego że z prawie wszystkich miast :mrgreen: )

Ja to w ogóle często sobie powracam do trójki, rzecz jasna z WoG który jeszcze tylko dodaje klimatu i urozmaica rozgrywkę o całą masę nowych ulepszeń :) Żadna z późniejszych czy wcześniejszych odsłon nie może się równać pod względem klimatu i grywalności z HIII według mnie.

Ituriel32
30-11-2013, 21:04
Co do Woga, to próbowałem kilka jego wersji. Jedne nawet przypadły mi do gustu inne już nie. Obecnie gram tylko na modzie HD, bo płyty nie woła. Zawsze mam nagrane na dysku h3 i jakąś inną. Tak samo mam z total warami, zawsze 2 muszą być.

Co do muzyki z miast, to tylko żywiołów i złotych smoków (brat uwielbia ten zamek, i gra nim prawie non stop) słucha mi się tak średnio.

boives
15-12-2013, 14:38
Dla mnie to jest najlepsza gra ever. Tego klimatu nie powtarza żadna następna część

piotrcv1
18-12-2013, 00:13
WoG jak dla mnie wniósł bardzo dużo fajnych nowości. Najbardziej mi się podobała opcja bohatera, który odpowiednio wyszkolony potrafił sporo namieszać :) Poza tym fajnie, że pewne umiejętności też zostały zmienione. Heroes III jest grą ponad czasową i trochę żałuję, że nie ma nowych dodatków (chyba, że o czymś nie wiem).

Bronti
18-12-2013, 11:29
Nie jestem za bardzo w temacie, ale jest jeszcze coś takiego - http://www.hota.acidcave.net/

Mopek
23-12-2013, 12:56
Ja to chyba jestem jakoś spaczony bo nigdy nie grałem w Herosy dłużej niż godzinę :<

Aztec
23-12-2013, 19:55
Nie Ty jeden :P

Mnie również gra nie pochłonęła, ale to dlatego, że nie lubię tego typu starć :)

minn
03-01-2014, 20:59
A wersja IV nie jest czasami lepsza od "trójki"?

Lwie Serce
03-01-2014, 21:11
Jak dla kogo, dla mnie zdecydowanie lepsza jest trójka, zaś z WoG to już w ogóle miażdży czwórkę. Takie jest me zdanie, czwarta odsłona nie ma choć w połowie takiej grywalności co trzecia, mimo posiadania pewnych zalet.

Arroyo
04-01-2014, 08:10
W trójce AI nieźle oszukuje, w kampanii (zdaje się) Cień Śmierci z Gem w roli głównej wróg miał 4x większą armię ode mnie, przez co straciłem zaufanie do tej części. I to nie dlatego, że grał umarlakami i miał 2 miasta oraz bohaterów z mistrzowską nekromancją. AI jest po prostu zjechane. Jak kogoś to ciekawi, tu podsyłam link do największych głupot AI w H3: http://grajcownik.pl/gry-strategiczne/h ... /idiotyzmy (http://grajcownik.pl/gry-strategiczne/heroes-3/idiotyzmy) Horn of the Abyss i In the Wake of Gods nie będę komentować, bo nie używam do H3 modów i nie mam zamiaru.
W Heroes IV jest jak dla mnie dobra fabuła i kampanie są świetnie zrobione (jedyne, co mnie w H4 boli to brak możliwości ulepszenia jednostek) i uważam Heroes IV za najlepszą z części, miażdży trójkę fabularnie. Heroes V z tych nowszych jest bardzo dobrą grą, najnowsza szóstka jest strasznie kijowa (fabuła Inferno całkowicie pozbawiona sensu, a głosy postaci to jakiś żart dla dzieci 7+). Jak dorwę się do Heroes Online, to dam znać, czy trzyma poziom Heroes V i wcześniejszych części, czy jest kontynuacją kijową kijowego Heroes VI.

Ensis
04-01-2014, 09:20
Pojawił się nowy nieoficjalny dodatek Horn of the Abyss, który zawiera:


- Przystań, nowe miasto zamieszkiwane przez piratów, ze wszystkimi jego komponentami
- dwie kampanie: Pod piracką banderą oraz Postrach morza
- nowy format map wraz z edytorem, zapewniający większe rozmiary map (H, XH, G)
- nowe obiekty, dekoracje i tereny "nakładane"
- nowe artefakty, w tym część łączona
- nowe pojedyncze scenariusze
- poprawione lub zmienione niektóre grafiki z oryginalnej gry a także znaczne poprawy interfejsu (w tym w pełni animowane pole bitwy czy też grafiki miast na mapie zależne od stopnia rozbudowy fortu)
- nowe elementy interfejsu: tła menu, ekrany ładowania
- wprowadzenie niewykorzystanych elementów z oryginalnej gry (nowe warunki zwycięstwa czy też negatywny efekt szczęścia)
- poprawa bugów i balansu z oryginalnej gry
- ...i wiele innych

http://www.hota.acidcave.net/

radieux
05-01-2014, 13:51
Pojawił się nowy nieoficjalny dodatek Horn of the Abyss, który zawiera:


- Przystań, nowe miasto zamieszkiwane przez piratów, ze wszystkimi jego komponentami
- dwie kampanie: Pod piracką banderą oraz Postrach morza
- nowy format map wraz z edytorem, zapewniający większe rozmiary map (H, XH, G)
- nowe obiekty, dekoracje i tereny "nakładane"
- nowe artefakty, w tym część łączona
- nowe pojedyncze scenariusze
- poprawione lub zmienione niektóre grafiki z oryginalnej gry a także znaczne poprawy interfejsu (w tym w pełni animowane pole bitwy czy też grafiki miast na mapie zależne od stopnia rozbudowy fortu)
- nowe elementy interfejsu: tła menu, ekrany ładowania
- wprowadzenie niewykorzystanych elementów z oryginalnej gry (nowe warunki zwycięstwa czy też negatywny efekt szczęścia)
- poprawa bugów i balansu z oryginalnej gry
- ...i wiele innych

http://www.hota.acidcave.net/

Świetna wiadomość, ta gra cały czas potrafi zaskoczyć

Ensis
09-01-2014, 18:37
[youtube:7942napw]https://www.youtube.com/watch?v=GzxnwXcJHno[/youtube:7942napw]

GRYF01
08-10-2014, 23:48
‘’ HEROES 3.y - WAR REVOLUTION ‘’– projekt nowego dodatku
http://chomikuj.pl/nowafrakcjaheroes3/Galeria

Opracowałem zestaw nowych jednostek, budynków, artefaktów itp. dla gry Heroes 3.y . Chciałbym tym pomysłem zainteresować jak największą liczbę fanów gier strategicznych , głównie programistów i grafików. Celem jest stworzenie w pełni profesjonalnego, polskiego dodatku z nowym zamkiem. Odniesienia do historii Polski zarówno jeśli chodzi o jednostki jak i bohaterów zwrócą uwagę świata na nasz kraj.

Frakcja REZYDENCJA w grze to królestwa Sarmacji ukryte do tej pory pod niewidocznymi polami siłowymi. Hermetyczna z natury nacja wytworzyła z czasem ze zwierząt domowych i hodowlanych nowe typy jednostek. Nieznane anomalie chaosu spowodowały odsłonięcie tych miast budząc przerażenie i chęć łupów w innych nacjach.
Budynki, wojska i bohaterowie są wzorowani na epokach: przemysłowej, oświecenia, baroku oraz historii Polski z elementami bajkowymi.
Nowości w grze:
1 - Rozkazy strategiczne ( łącznie 14.cie ), alternatywa dla czarów. Nie zużywają many a ilość jaką można użyć w jednej bitwie jest ograniczona. Tym samym pojawia się nowa zdolność dla bohaterów:STRATEGIA WOJENNA.
2 – 11.ty zamek z nową balistą: haubicą
3 – 11.cie artefaktów z niespotykanymi właściwościami
4 – Nowe ulepszone strażnice
5 - Okręt wojenny, szybszy, droższy + zdolność kajdany wojny na morzu
6 - 7.em siedlisk neutralnych w tym medycy polowi, mechanicy i 3.ch potężnych rycerzy.
7 – Bajkowa kolej zwiększająca zasięg ruchu na lądzie, oraz tęczowy most pozwalający na manipulacje logistyczne.
8 – 3.y nowe pola bitew i aktywne elementy terenowe .
9 –Nowe budynki wsparcia na mapie: wolne miasto, monument bohaterów, kompania i szlak handlowy itp.
10 + Nowe, drobne elementy kosmetyczne, ozdobne itp. niezbędne dla spójności dodatku .

Bronti
02-01-2015, 20:40
http://gry.onet.pl/artykuly/might-magic-heroes-iii-hd-ubisoftu-ostateczny-skok-na-kase/cwwbw

Zapewne już słyszeliście, że niedługo pojawi się Heros 3 HD

Według mnie to klasyczne żerowanie na sentymencie do tytułu jakim są Herosy. Za 60 zł oferują nam lekko odświeżoną grafikę... Bez choćby żadnych dodatkowych map czy innych dodatków... :clap:

Lwie Serce
02-01-2015, 20:43
Ciężko nawet tą żenadę skomentować. :) Niedługo wymyślą Heroes 3 - better dragons za 80 zł, dodający smokom lepszy wygląd czy coś w tym rodzaju. ;D

Samick
02-01-2015, 20:44
Oskarżano 3DO o odcinanie kuponów... Wydaje się to być całe wieki temu...

Z Baldurkiem zrobiono podobnie.

Arroyo
02-01-2015, 20:45
Popieram, od Heroes III HD bardziej wolę czekać na Heroes VII (choć śmieszy mnie strasznie muzyka elfów, brzmiąca jak tureckie klimaty). Heroes III to dla mnie obraz z 1999 roku i nie pozwoliłbym sobie na grę na 'odświeżonej wersji'.

Ituriel32
03-01-2015, 06:54
Odświeżanie grafiki jest dobre, problemem jest cena i zakres zmian. Czyli za 60 zł odświeżą nam samą podstawkę, bez dodatków. Ja na taki układ nie idę.

Bronti
03-01-2015, 11:08
W artykule można przeczytać, że jest dostępny całkowicie darmowy mod zintegrowany z polską wersją językową i nie ingerujący w tryb multiplayer umożliwiający grę w rozdzielczości nawet 4000 x 4000


Ale przecież można zapłacić za to samo 60zł... :P

Ituriel32
03-01-2015, 11:26
W jakiegoś moda HD grałem ostatnio (był kompatybilny z nieoficjalnym dodatkiem o piratach) i tam takich kosmicznych rozdzielczości nie było.

Co do tej płatnej wersji to wydaje mi się że czytałem że mieli tam zamienić wszystkie tekstury na bardziej szczegółowe, a nie powiększyć tylko rozdzielczość. Ale mogę się mylić bo strona techniczna nie jest moją mocną.

Sanvone
03-01-2015, 23:17
Brak choćby próby odtworzenia kodu wersji innej niż podstawowa + brak jakiś zmian balansujących to i owo sprawia, że daruję sobie Heroes 3 HD. Ogólnie to był też skandal, z specjalnie pogarszaną grafiką rzekomego oryginału na potrzeby marketingowe. Skok na pieniążki i tyle.
Pozdrawiam

Sapiens
29-09-2015, 12:31
Gram ostatnio w HoMM III HD, przeszedłem jedną kampanię i stwierdzam że chyba usunęli tam oszustwa komputera, znaczy się dysponuję on chyba ilością zasobów i jednostek jak żywy gracz, bo jego armie nawet po dłuższym okresie są strasznie słabe. W starszych wersjach ekonomia i limit zdawały się dla SI nie występować i zwycięstwo nad nią można było osiągnąć tylko przy sporej dozie szczęścia, w HD trochę w drugą stronę, bez oszustwa komputer z jego "inteligencją" nie jest raczej wymagającym przeciwnikiem, no chyba że jest to map 7 SI przeciwko graczowi, wtedy istnieje możliwość że na odparcie siódmej armii już graczowi nie starczy jednostek bądź ruchów bohaterów.

P.S. W tym samym czasie na dysku komputera mam Złotą Edycję z modem HD :P

Arroyo
29-09-2015, 16:09
Tyle, że w Heroes 3 z 1999-2001 bodaj, nie jestem pewny daty - masz całą grę z dodatkami. A H3 HD to niestety tylko podstawka, bo coś z kodem gry było nie tak i tylko podstawkę dali radę dać w HD.

Vorian
11-12-2015, 22:29
Heroes III + mod HD miodzio, zawsze muszę mieć tą grę na komputerze, nigdy nie wiadomo kiedy mi się zachce grać albo robić mapki:P