PDA

Zobacz pełną wersję : Ogłoszenia MG



Zachar
15-02-2018, 23:19
Poszukiwany jest obecnie wybraniec który wylosuje wam szczęśliwe dla was nacje. ;) W międzyczasie dokończona zostanie mapa z sektorami morskimi i wstawione 2 kolejne: z surowcami i regionami z najemnikami.

Zachar
16-02-2018, 13:58
O 17:30 losowanie nacji live przeprowadzi Haxor. Za moment link do tego wydarzenia..

https://gaming.youtube.com/c/Haxor/live

Zachar
16-02-2018, 23:21
w temacie mapa - wersje robocze zamieściłem jeszcze nie dopracowane estetycznie mapy. Poproszę was teraz o indywidualne ustawienia startowego arkusza.
-Proszę was byście wysłali je na mail- oderintdummetuant2018@gmail.com
-Proszę o wskazanie poziomów prowincji 1 x poziom III; 2 x poziom II; 4 x poziom I
-Proszę o wskazanie podziału rozmieszczenia sił wojskowych ( w koszarach), nie muszą się one pokrywać z poziomami prowincji
Do wskazania wartości : 7000; 5000; 3000;2000;2000;2000;2000
-Proszę o wskazanie położenia ( prowincja) sił morskich o wartości 6000. Tu możecie rozdzielić te siły np 3 x 2000
Wg uznania
Każdy ma prawo zrezygnować z całości lub części sił morskich lub wojskowych.
-Proszę o wskazanie jednej prowincji w której będzie wybudowany już budynek wojskowy do werbowania rekrutów poziomu 1

Zachar
17-02-2018, 22:57
przypominam zapoznajcie się z tymi mapkami przy planowaniu waszych startowych arkuszy

http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?16428-mapa-wersje-robocze

Zachar
19-02-2018, 10:27
Proszę o zwrócenie uwagi planując pierwsze ruchy na siłę neutrali by nie było zaskoczenia
Neutrale to na starcie dość spora siła. Z biegiem czasu będzie zaznaczała się dopiero dysproporcja między graczem a "neutralem"
Państwo neutralne ma jedną prowincję "stolicę" na starcie na poziomie 4M- ma więc małe mury. Liczba wojska na starcie 17000. Liczba floty - 6000
To nie kolonizacja Syberii :) a realny wysiłek w podboju

Drugi element rywalizacji czyli cele indywidualne gdzie do zdobycia umowny tytuł "Trupem do celu" czyli oryginalne "il fine giustifica i mezzi" będą rozesłane dopiero w arkuszu tury 1 ( 280 r.pn.e.) by trochę namieszać niektórych już w ułożonej dyplomacji :)

Zachar
21-02-2018, 18:20
Dopieszczę wam podsumowania na dole - będą 4 okna
1. Przychody bez modyfikatora
2. Przychody z modyfikatorami
3. Rozchody
4. Stan końcowy skarbca

Zamierzam wprowadzić też 4 mapkę do budowania klimatu gry- mapkę legendarnych bitew..wasze heroiczne potyczki, ważne ze strategicznego punktu będą zamieszczane na tej mapce
Będą tam krótkie informacje kto, kiedy :)

Mam do was pytanie. Czy wprowadzanie najemników na 4 pola w Afryce nowych najemników z nowego DLC będzie dla was atrakcyjne?. Nie od razu.Powiedzmy po dłuższym zapoznaniu się wszystkich uczestników z nimi, sprawdzeniu czy są zbalansowane.Moglibyśmy ustalić turę kiedy byliby odblokowani. Ale to tylko lużna propozycja
Na te pytanie odpowiedzcie w temacie uzupełniającym do zasad

Zachar
22-02-2018, 19:32
Arkusze tury 0 zostały wysłane do wszystkich uczestników. Data wysyłki to sobota godz 22:00
Jeżeli wyrobicie się szybciej to szybciej będą arkusze tury 1 ;)
od tego momentu informacje o terminach tur, wysyłek będą w terminarzu i tam proszę zaglądać by sprawdzać daty.
Tam też proszę pisać o ewentualnych prośbach z przesunięciem terminu ( np z powodu obowiązków w wka)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pamiętajcie, że wyciągnięte z koszar armie i floty kosztują więcej.
Ustawienia początkowe armi i floty, ilości i rozstawienie były wg waszego uznania.
Koszt utrzymania tego jest dużo wyższy niż wasze początkowe dochody. Zwłaszcza obciąża to extra flota.
Musicie bardzo mądrze wydać początkowe fundusze.
Budżet jest do opanowania bo poradziłem sobie z 13 arkuszami neutrali a te mają mniej prowincji ale jedną większą więc sytuacje na początku podobną do waszej.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
To ostatnia tura bez działań szpiegów bo ich jeszcze nie macie
Od tury 2 etap wysyłkowy będzie dwuetapowy

Zachar
25-02-2018, 10:58
Rozesłane zostały cele do dodatkowej zabawy czyli walki o naszego kampanijnego Machiavellego
Cele nie były wybierane na widzi mi się :) odbyło się sprawiedliwe losowanie :evil:
także kto ma chęci może próbować upiec 2 pieczenie na jednym rożnie

Zachar
26-02-2018, 18:10
Oczekując arkuszy zrzucę wam bombę niepokoju. Rzecz będzie o waszych umowach. Potwierdzenie w arkuszu przez Mg oznacza jedynie iż umowy są zgodne w swojej treści. Jest to.swoista pieczęć WASZEJ umowy, waszych warunków, waszych kar za nie dotrzymanie umowy. Nie są to w żadnym wypadku kary MG. Oznacza to iż jeżeli ktokolwiek z graczy nie wywiąże się z umowy ,złamię ją i nie zapłaci umówionej między graczami kary to naraża się na gniew boski i kary MG. Jeżeli myślicie że jesteście całkowicie bezpieczni bo macie umowę z kimś w której kary nie sposób wyegzekwować to mylicie się. Hańba i kary boskie zależne od rozmiaru i wagi łamanej umowy zapewne zniszczą gracza ale nie zapewnią wam upragnionych milionów ponieważ Mg nie jest windykatorem który zmusi władcy do płacenia wam rat nawet kosztem uczynienia ze swojego królestwa pustyni. Na gracza który nie wywiąże się z waszej ustalonej kary spadną plagi , śmiertelność generałów będzie niecodzienna, w prowincjach wybuchną bunty, niezadowolenie w państwie sięgnie zenitu. O rozmiarach kary bóstwo będzie decydowało wg uznania rozmiaru winy. Są również sytuacje gdzie umowa może.zostać rozwiązana bez winy żadnej ze stron. Nie ufajcie więc sąsiadom choćby obiecali wam całe góry złota i 1000 przepięknych dziewic z Lesbos. Nie ma w ODM 100 % gwarancji że tron na którym.siedziecie nie roztrzaska się pod.ciężarem waszej pychy i pewności.
Hańba i zdrada jest częścią tej gry. Na pewno nie pozostanie bezbolesna, może nawet samobójcza. Ale nie zabiją je miliony dinarii na papierkach śmiertelników..

Zachar
03-03-2018, 16:29
Kartaginę przejmie Nieznajomy.
Jeżeli wyrazi chęć rozegrania bitew roku 280 p.n.e.
Wydłużę termin rozegrania bitew.

Zachar
03-03-2018, 17:58
Od kolejnej rozpiski będą podawane z jakiego kierunku atakowane są prowincje.Władca kontrolujący swoje tereny powinien mieć takie informacje.

Zachar
07-03-2018, 16:40
Skarbiec końcowy- nie ma możliwości schodzenia sobie na minus generując dług poprzez budowle i licząc że pokryje to rozwiązanie wojska. Jeżeli nie masz kasy to po prostu nie zbudujesz.
Dlatego pisałem by zwalniać wojska jeszcze przed dostaniem arkusza poprzez wiadomość do mnie.w momencie kiedy już otrzymacie arkusz wojsko pobrało swój żołd i rozwiązanie go ( choć jest możliwe) nie da nam kasy już w tej turze. Po prostu zmniejszy obciążenie utrzymaniem w kolejnej turze.

Inna sprawa jak ktoś wyślę mi arkusz ze stanem minusowym wynikającym z niemożności wyrównania skarbca i nie napiszę które wojska są do wykasowania to ja to zrobię to wg swojego uznania jeszcze przed rozpisaniem bitew.Kasowane oddziały nie biorą udziału w bitwach.

Zachar
07-03-2018, 19:12
Otrzymałem wszystkie arkusze.
Do godz 22 wyśle raporty szpiegowskie a później w zależności od waszej reakcji i szybkości poprawek po szpiegach możliwe że rozpiska będzie trochę szybciej

Zachar
10-03-2018, 11:29
Wszyscy kupcy płynący do portów handlowych w Galii powrócili z pustymi sakwami. W turze 2 handel z Arwernami nie był możliwy drogą morską
jeżeli ktoś miał napięty budżet do granic możliwości to brakujące 200 dinarii ściągnę w pierwszej kolejności z zaopatrzenia ( 2 jednostki) albo dopuszczę lekki minus na starcie 3 tury.
Ja potwierdzam czy państwa neutralne są zdolne do handlu w abmasadach. Za swoje umowy odpowiedzialność biorą już gracze . Ja to weryfikuje przy nowych arkuszach ;)

Zachar
12-03-2018, 18:49
Od 3 tury będą obowiązywać istotne zmiany:

Generał, który zmusi wroga do wycofania się będzie również zyskiwał punkt doświadczenia ( Armia wycofująca nie może być nadal 2 mniejsza )
Zmuszenie wroga do odwrotu również jest pewnym sukcesem generała.
W ten sposób rzeczywiście zaczną pojawiać się jacyś dowódcy z umiejętnościami inaczej byśmy się doczekali jakiegoś na koniec gry :)

Druga rzecz to nie tyle zmiana co techniczne wyjaśnienie:
Zablokowanie komuś handlu będzie oddziaływało od kolejnego arkusza.W innym wypadku musiałbym przerabiać 23 arkusze i powstałby chaos.
Załóżmy że blokujecie na etapie rozpiski bitew wiec na kolejne tury handel wstrzymany i każdy się do tego się ustosunkuje wymazując handel z danym państwem.
No i żeby wstrzymać zablokować komuś handel należy zablokować wszystkie jego porty ( sektory przy prowincjach z portami), albo strategiczne miejsca jak cieśniny.

Zachar
14-03-2018, 20:06
aktualnie trwa faza szpiegowska ;)
wszystkie arkusze na swoim miejscu..
edit:
rozpiska będzie na 90% jutro

Zachar
18-03-2018, 22:15
by nikomu nie umknęło . Proszę zapoznać się z drugim punktem w zasadach w temacie o najemnikach. Można zastanawiać się czy to jest opłacalne - ale jest możliwe ;)

Zachar
19-03-2018, 18:56
faza szpiegowska rozpoczęta.W zależnosci od niego rozpiska może być za 1,5 h, w nocy, albo najpóźniej jutro:P

Zachar
22-03-2018, 19:23
faza szpiegowska rozpoczęta. Czekam na decyzje do jutra do godz 20

Zachar
26-03-2018, 23:04
Mam małą prośbę bo maili na skrzynce zaczyna być naprawdę dużo :)
Uporządkuje sobie trochę to i wszelkie umowy dyplomatyczne zaczynajcie w temacie DYPLOMACJA : treść
Stworzę sobie do tego specjalny folder na skrzynce bo tak czasem nie dopiszę czegoś do arkusza.
Ale nie martwcie się jeżeli obie strony wysłały maila to nawet jakby nie było mojego potwierdzenia w zakładce dyplomacja to umowa jest wiążąca.
A ja zrobię sobie małe porządki na skrzynce :)

Zachar
30-03-2018, 00:28
Tura 6 zakończona! w niecałe 24 h
Dzięki lylu za uczestnictwo.
Arkusze tury 7 rozesłane. Terminu wysyłki narazie nie podaje.Wesołych świąt!!!

Zachar
02-04-2018, 00:04
Zapowiada się kolejna szybka tura. Czeka nas tylko jedna poważna bitwa także od niej zależy termin kolejnej wysyłki.

Zachar
04-04-2018, 17:08
Nadaję Avasilowi trochę więcej władzy.
Można z nim negocjować pokój i jeżeli uzna że to dla jego państwa korzystne może go zawrzec taniej.
Kwoty które są w zasadach pozostają. Są to widełki przy których jeżeli gracz zapłaci Avasil nie ma wyboru i musi się na pokój zgodzić.
Miejscem do tego typu rozmów jest temat Avasila "siedziba mózgu"
Rozmowy są jawne jak przystało na neutrale ;)

Zachar
12-04-2018, 17:50
Właśnie pobiliśmy rekord rekordów, nie do pobicia już nigdy. 0 min na etap bitew

Jednak nie...w odmętach dopisków i zapisków wyszła jedna bitwa
o rekordzie zadecyduje Paweł

no to rekord jednak 13 min
do pobicia :D

Zachar
13-04-2018, 18:25
Zrobiłem mały lifting arkuszy . Na skarbiec początkowy jak i fundusze z dyplomacji nie będzie już wpływać żaden modyfikator. W przyszłości mogłoby to doprowadzić do nadużyć.
Jeszcze informacja odnośnie neutrali. Jeżeli jakiś wasz szpieg wpadnie na gorącym uczynku szpiegując państwo neutralne to nie jest to traktowane jeszcze jako akt agresji ale daje możliwość Avasilowi używania szpiegów danego neutrala przeciw wam

Zachar
16-04-2018, 19:36
Sztylety ociekły krwią...
Czekam na decyzje

Zachar
17-04-2018, 11:01
Wprowadzam balans modyfikatora korupcja bo obecnie jest on zbyt drakoński. Począwszy od posiadanych 10 prowincji stan modyfikatora wynosi 0,95. Jednak nie będzie on malał co 3 prowincje o 0,05 tylko przy każdej nowej prowincji ponad 10 będzie zmniejszał się o 0,01 ( da to 0,05 na 5 prowincji)
przykłądowo 10 prowincji - 0,95
11 prowincji - 0,94
12 prowincji -0,93
13 prowincji -0,92
14 prowincji - 0,91
15 prowincji- 0,90

Dodatkowo modyfikator nie zmniejszy się poniżej poziomu 0,20 ( stan posiadania -85 prowincji)
liczę że ktoś podbije większość mapy :)

Zachar
24-04-2018, 19:51
Raporty szpiegowskie zostały rozesłane. Czekam na ewentualne poprawki

Zachar
29-04-2018, 12:00
arkusze tury 13 zostały wysłane

Zachar
30-04-2018, 12:48
Począwszy od 14 tury będzie naliczany "koszt transportu" przy transferach dinarii i zaopatrzenia wynoszący 10%

http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?16438-Temat-uzupe%C5%82niaj%C4%85cy-do-zasad-Kampanii&p=456927#post456927

Zachar
01-05-2018, 10:57
mam już wszystkie arkusze, raporty szpiegowskie zostały rozesłane

Zachar
17-05-2018, 13:02
Raporty szpiegowskie rozesłane. Trwa faza szpiegowska. Jeżeli nie zagram dzisiaj meczu turniejowego to rozpiska będzie dzisiejszego wieczora

Zachar
20-05-2018, 00:35
Od następnej tury likwiduje "widełki" które nakazują neutralowi przymusowe zawarcie pokoju. Od tego momentu Avasil będzie oceniał położenie państw neutralnych, pertraktował i decydował w sprawach pokoju.

Zachar
21-05-2018, 19:49
Arkusze tury 16 wysłane. Proszę o jak najszybsze odesłanie :)

Zachar
22-05-2018, 18:06
faza szpiegowska rozpoczęta...Jestem od paru godzin w lekkim oszołomieniu więc dam wam prolog..ww oczekiwaniu..

Zachar
30-05-2018, 15:20
faza szpiegowska trwa. czekam na decyzje maksymalnie do 24:00
dzisiaj na nocce będę robił rozpiskę