PDA

Zobacz pełną wersję : Pytania o mody. Czyli szukasz,tutaj zapytaj....



Strony : [1] 2

30-08-2009, 09:22
Temat ten służy do zadawania pytań odnośnie modów.
Można tu zadawać pytania odnośnie modów ogólnie, można prosić o linki itp.
I oczywiście jest to miejsce do otrzymania rady odnośnie modyfikacji godnych polecenia lub o danym okresie historycznym.

McAbra


__________________________________________________ __________________________________________________ ________________________________________________
Kolejny raz próbuję, czyżby siła wyższa? :lol:

mr.Mateusz
02-09-2009, 15:02
Mam małą prośbę. Czy mógłby mi ktoś polecić kilka dobrych modów pod Rome Total War 1.1. Dopiero zaczynam się interesować modami i nie wiem, które warto instalować, a jest ich sporo. :?: Z góry dziękuję za pomoc.

ps: To mój pierwszy post :D :D :D

02-09-2009, 19:24
Mam małą prośbę. Czy mógłby mi ktoś polecić kilka dobrych modów pod Rome Total War 1.1. Dopiero zaczynam się interesować modami i nie wiem, które warto instalować, a jest ich sporo. :?: Z góry dziękuję za pomoc.

ps: To mój pierwszy post :D :D :D

Polecam ten viewforum.php?f=56 (http://forum.totalwar.org.pl/viewforum.php?f=56), bo spełnia wszelkie warunki modyfikacji, i jest po polsku....Zmienia pewne aspekty gry, a co najważniejsze, a napisałeś, że jest to twój pierwszy post i mało grałeś w mody....Nie ma wersji gry 1.1, każde wydanie, teraz na rynku to Rome Total War 1.5, dodatek pierwszy 1.6, a drugi 1.9. Większość modów jest robiona pod spachowane wersję gry...
Każdy mod wymaga by gra była zainstalowana poprawnie, i była czysta, bez żadnych innych swoich manipulacji.....Jeżeli interesuje ciebie tematyka Tolkiena, to polecam , ten, ale musisz mieć Aleksandra dodatek ;) viewtopic.php?f=57&t=374 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=57&t=374),
albo inny dzieje się w 4 erze, nie trzeba Aleksa, wystarczy BI viewtopic.php?f=57&t=455....To (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=57&t=455....To) tyle na początek, spróbuj, jakby co napisz....pozdrawiam

patwas
05-09-2009, 08:30
Mam pytanie do Eutychesa. Dałeś linka do ściągniecia naprawde fajnego moda: Diadochii.
Ściągnąłem wersje podstawową i v1.6 i tutaj pojawia sie problem przy graniu. Na obu wersjach mi sie poprostu gra wyłącza i do windowsa idzie. W czym moze tkwic problem? Reinstalek robielm bardzo duzo, i redownload a tylko nasuwa mi sie ze moze nie mam dodatku ALEXANDER?
W kazdym razie na twoich screenach widzę ze flaga macedoni jest czarna, w moim przypadku jest czerwona.
- Dzięki.

Soul of Night
05-09-2009, 10:38
Ja się spytam ;)
Słyszał ktoś o jakimś innym modzie w tematyce Shoguna/Azji pod Roma? Nie mówię tutaj o Battles of Asia (BoA), bo tym to nawet tyłka nie można podetrzeć...

06-09-2009, 13:38
Mam pytanie do Eutychesa. Dałeś linka do ściągniecia naprawde fajnego moda: Diadochii.
Ściągnąłem wersje podstawową i v1.6 i tutaj pojawia sie problem przy graniu. Na obu wersjach mi sie poprostu gra wyłącza i do windowsa idzie. W czym moze tkwic problem? Reinstalek robielm bardzo duzo, i redownload a tylko nasuwa mi sie ze moze nie mam dodatku ALEXANDER?
W kazdym razie na twoich screenach widzę ze flaga macedoni jest czarna, w moim przypadku jest czerwona.
- Dzięki.

jeszcze raz ściągnij czasami instalator może być rąbnięty..., mod chodzi pod BI i pod Aleksem, powinieneś mieć dwie ikonki od tego moda....Dobrze by było żebyś miał czystą wersję gry i dopiero instalował moda....Twórcy sugeruja odinstalowanie gry, moda, wyczyszczenie pozostałości i ponownie... ;)

Soul of Night

Ja się spytam ;)
Słyszał ktoś o jakimś innym modzie w tematyce Shoguna/Azji pod Roma? Nie mówię tutaj o Battles of Asia (BoA), bo tym to nawet tyłka nie można podetrzeć...

Chiny ciebie interesują? jest taki mod, ale trzeba pokombinować, przy ściąganiu, przy instalacji i nie wiem, czy są do niego aktualne linki...Kiedyś, dawno temu...., w niego grałem, nie był taki zły( wtedy) :roll:

http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?f=264

GSA
06-09-2009, 15:44
To może ja teraz może o coś poproszę, a mianowicie o jakiś mod, który by upodabniał rome do Medievala II, a który jednocześnie nie zwiększy wymagań o jakieś gigantyczne liczby. Udało mi się trafić kiedyś na Rome Medieval, ale ponoć wszystkie prawie kraje są tam takie same i jest niezbyt ciekawy po dłuższym czasie. Więc o informacje dokładniejsze w sprawie tego moda też proszę.

Soul of Night
06-09-2009, 20:24
To może ja teraz może o coś poproszę, a mianowicie o jakiś mod, który by upodabniał rome do Medievala II, a który jednocześnie nie zwiększy wymagań o jakieś gigantyczne liczby. Udało mi się trafić kiedyś na Rome Medieval, ale ponoć wszystkie prawie kraje są tam takie same i jest niezbyt ciekawy po dłuższym czasie. Więc o informacje dokładniejsze w sprawie tego moda też proszę.

Dokładnie tak ten mod wygląda... Dodatkowo zamki i miasta są beznadziejnie zrobione (ich podbijanie nie daje satysfakcji tak źle są zeskinowane). Poza tym różnica między oddziałami jest tylko między wszystkimi krajami, a Turcją i Egiptem. Nie polecam niestety, przy najbliższej możliwości odkopiemy go i damy tutaj linki.
Polecam Ci zagrać w Medievala I jeśli lubisz klimat średniowiecza :) Naprawdę fajną atmosferka, a mody będziemy dodawać także do Medievala I...oczywiście jeśli starczy czasu ;)

Eutyches -> dziękuję, kiedyś wypróbuję ;)

GSA
07-09-2009, 17:53
No właśnie Medieval I, grałem niezbyt długo, powiedziałem KONIEC, nie mam nic przeciw grafice, w niektórych grach to wygląda nawet świetnie, czasem lepiej jak w tych trójwymiarowych/pstrokatych,że oczy bolą. (ostrzegam, ostatnia gra, z tych nowszych jaką widziałem na swoim komputerze to G3, które i tak cięło się niemiłosiernie, a medek II to już wogle pokaz slajdów (sprawdzałem na wersji demo z neta). Jednak chciałbym spróbować w wersji trójwymiarowej, no i nie mam smykałki do ekonomii, wszystko bym puścił najlepiej z torbami, a o tym w medievalu to już lepiej nie wspominać (po pewnym czasie, byłem najbardziej zacofanym państwem w całej europie, a od spodu Bizancjum, po stronie zachodniej pukało cesarstwo, nowogród miał mnie na szczęście w d. (to tylko przykład- próbowałem także innymi państwami)) O ile w tych nowszych daję radę, to o tyle, w medku zawsze byłem BARDZO, ale to BARDZO przez duże B blisko granicy między + a -. Czy ktoś potwierdzi, że Rome Medieval Mod to jedyny mod tego typu? (tak wiem, tekst może być mało zrozumiale napisany - przechodził wiele poprawek)

Soul of Night
07-09-2009, 18:31
Niestety z tego co mi wiadomo to jedyny grywalny i jedyny zakończony.

GSA
07-09-2009, 20:25
Trudno, tak czy owak, dziękuję, albo nie, jednak nie zrezygnuję i wasze litery będę dalej zawracał... ;) Chodzi o jakiś zastępczy..., że tak to z nazwę... może być późniejszy okres, ale ważne jest dla mnie by była polska, kampania, no i jakaś nie najgorsza mapka (i wykonanie rzecz jasna) Tak czy owak, jeśli i tego nie ma to dziękuję za poświęcony mi czas i za cierpliwość do moich dość wybrednych wymagań.

Soul of Night
08-09-2009, 14:48
Trudno, tak czy owak, dziękuję, albo nie, jednak nie zrezygnuję i wasze litery będę dalej zawracał... ;) Chodzi o jakiś zastępczy..., że tak to z nazwę... może być późniejszy okres, ale ważne jest dla mnie by była polska, kampania, no i jakaś nie najgorsza mapka (i wykonanie rzecz jasna) Tak czy owak, jeśli i tego nie ma to dziękuję za poświęcony mi czas i za cierpliwość do moich dość wybrednych wymagań.

European Wars, mod tworzony przez Polaków. Ale tutaj mamy już nowożytność ;) No i na razie premiera wersji z gotową kampanią zapowiedziana jest na Grudzień :/
Napisz co by Cie jeszcze interesowało (jaki okres), może np: jesteś fanem podbojów Rzymian lub chciałbyś mieć możliwość powstrzymania inwazji Perskiej? :)

GSA
08-09-2009, 15:33
Rzymian przerabiałem z pomocą TGAW, jednak... nie wytrzymałem przycinania się gry. (i tego, że włącza się 10 min...) Lubie starożytność, nawet bardzo. Jednak mam ochotę od dłuższego czasu (wina sąsiada, który pokazał mi medka II i jego grafe, no i empire, które wygląda dobrze, ale zapewniał mnie, że tylko na pierwszy rzut oka.) na Polskę (a wraz z nią niemców, rusków i resztę europy, od Piastów, do R-ON. Księstwo Warszawskie też bym przyjął ale to nie to samo. (ale jestem wybredny :roll: ) Dobra nie będę więcej katował tego tematu: Powiem wprost, chce tak jak to było w medku, podbić polską (i paroma innymi) świat :) Teraz będę już tylko patrzał na propozycje, a kiedy coś mi się spodoba powiem dziękuję i stop.

Proszę aby te propozycje znajdowały się w jednym poście, a ja idę dalej szukać za nim (modem).

08-09-2009, 23:12
Rzymian przerabiałem z pomocą TGAW, jednak... nie wytrzymałem przycinania się gry. (i tego, że włącza się 10 min...) Lubie starożytność, nawet bardzo. Jednak mam ochotę od dłuższego czasu (wina sąsiada, który pokazał mi medka II i jego grafe, no i empire, które wygląda dobrze, ale zapewniał mnie, że tylko na pierwszy rzut oka.) na Polskę (a wraz z nią niemców, rusków i resztę europy, od Piastów, do R-ON. Księstwo Warszawskie też bym przyjął ale to nie to samo. (ale jestem wybredny :roll: ) Dobra nie będę więcej katował tego tematu: Powiem wprost, chce tak jak to było w medku, podbić polską (i paroma innymi) świat :) Teraz będę już tylko patrzał na propozycje, a kiedy coś mi się spodoba powiem dziękuję i stop.

Proszę aby te propozycje znajdowały się w jednym poście, a ja idę dalej szukać za nim (modem).

Zerknij, tutaj, rozumiem, że chodzi ci o modyfikacje pod Rome, o czasach średniowiecznych ;)

http://img7.imageshack.us/img7/3259/ctwstartmap1072.jpg

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=65627

Furiusz
17-09-2009, 11:01
jestem nowy i mam pytanie może i głupie ale jednak niedające mi spokoju. Mianowicie, czy mody działają na zasadzie dodatków do gry (jak powiedzmy BI) i da się grać jednocześnie w wersje podstawową i w moda czy trzeba by moda odinstalować?
czy są jakieś polskojęzyczne, bądź spolszczone mody pod rome? Jest jakiś mod o wojnach diadochów?

Amrod
17-09-2009, 11:42
Niektóre instalują sięw oddzialnych katalogach, ale chyba większość twórców idzie na łatwiznę i wrzucają do głównego katalogu pozbawiając nas podstawki. Wspomniany TGAW jest po polsku. W tym (http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?f=536) modzie jest kampania dot. diadochów, ale taka jakaś chyba luźno podchodząca do tematu.

Furiusz
17-09-2009, 12:10
Hmm a można prosić o linki do kilku działających na zasadzie dodatku do gry i ograniczających się tematycznie do świata antycznego?

ten mod diadochi będzie działał równolegle do podstawowej wersji rometw?

18-09-2009, 15:38
Hmm a można prosić o linki do kilku działających na zasadzie dodatku do gry i ograniczających się tematycznie do świata antycznego?

ten mod diadochi będzie działał równolegle do podstawowej wersji rometw?
Tak, ale musisz mieć, przynajmniej dodatek BI ;)
Masz w kuźni info o Megas Alexander, ale musisz mieć dodatek Aleksander

viewtopic.php?f=57&t=836 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=57&t=836)

i ten, też niestety ;) , pod dodatek Alexa
viewtopic.php?f=58&t=395 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=58&t=395)

Jeszcze, masz ten, na razie nie umieszczam, go w Kuźni ;)

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=70586
pod podstawkę.

Hasharin
19-09-2009, 13:24
Można poprosić o link do moda do BI, który umożliwia grę Słowianiami, Romano-Brytami i Ostrogotami w kampanii?

19-09-2009, 13:30
Można poprosić o link do moda do BI, który umożliwia grę Słowianiami, Romano-Brytami i Ostrogotami w kampanii?

Proszę, do wyboru, do koloru. :lol: Powodzenia

viewtopic.php?f=57&t=839&p=8620#p8620 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=57&t=839&p=8620#p8620)

kretu19955
29-09-2009, 16:12
Poszukuję moda, który przenosiłby nas w czasy wojen grecko-perskich. Chodzi mi o coś takiego aby hoplici mieli normalne (krótkie) włócznie. Sparta total war III już mam.

29-09-2009, 18:06
Poszukuję moda, który przenosiłby nas w czasy wojen grecko-perskich. Chodzi mi o coś takiego aby hoplici mieli normalne (krótkie) włócznie. Sparta total war III już mam.

Zerknij tutaj, wojny są,a co do hoplitów, nie pamiętam ;)
viewtopic.php?f=57&t=1277 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=57&t=1277)
forum hangielskie

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=171654

inny

viewtopic.php?f=58&t=395 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=58&t=395)

kretu19955
29-09-2009, 21:26
Czy RoP można zainstalować na normalne bi czy trzeba zrobić sobie kopię?

01-10-2009, 14:25
Czy RoP można zainstalować na normalne bi czy trzeba zrobić sobie kopię?

Powinien mieć mod swój folder, więc można, ale ja zawsze dmucham na zimne bez względu, na opis instrukcji ;) ...Po instalacji, będzie skrót na pulpicie.

kretu19955
01-10-2009, 15:01
Jest jest wszystko działa. Szkoda, że w 300 są tylko dwie frakcje i buntownicy ale da się to przeboleć :)

CaiusCosades
08-10-2009, 15:04
Znalazłem moda dotyczącego wojny trojańskiej, Troy: Total War. Mam pytanie, czy ingeruje on w pliki gry, oraz czy po zainstalowaniu go, będę miał możliwość gry w Europa Barbaroum i The Great Ancient War?

Soul of Night
10-10-2009, 17:40
Znalazłem moda dotyczącego wojny trojańskiej, Troy: Total War. Mam pytanie, czy ingeruje on w pliki gry, oraz czy po zainstalowaniu go, będę miał możliwość gry w Europa Barbaroum i The Great Ancient War?

Zależnie od wersji Troji, ale nie polecam instalowania go przy dość kłopotliwym modzie TGAW.

Furiusz
10-10-2009, 22:06
Czy rome total realism działa jak switch mode i da się grać w podstawkę potem bez problemu? Upewniam się :D
czy diadochi tez tak działa, jak tak to mógłbym prosić o link?
dwa jak tak to skąd go ściągnąć?
Jak mam polska wersję rome to angielski mod będzie działał bez problemu? 9takie może głupie pytanie ale jednak.. )

kretu19955
10-10-2009, 23:02
Czy moda imperator II trzeba instalować na czystego roma czy można na "brudnego"?

kuroi
11-10-2009, 07:35
Czy rome total realism działa jak switch mode i da się grać w podstawkę potem bez problemu? Upewniam się :D
czy diadochi tez tak działa, jak tak to mógłbym prosić o link?
dwa jak tak to skąd go ściągnąć?
Jak mam polska wersję rome to angielski mod będzie działał bez problemu? 9takie może głupie pytanie ale jednak.. )

Nie wiem jak RTR, ale Diatochi działa bezproblemowo i można grać w podstawkę oraz inne mody ;)

ottoman
11-10-2009, 17:05
powiedzcie cos o european wars, mozna instalowac albo cos? i czy ingeruje w pliki?

Furiusz
13-10-2009, 19:17
Przywalę i ja, jest jakiś mod dotyczący czasów naprawdę starożytnych tzn opiewający na dzieje Hurytów, Hetytów, Asyri, Elamu, Uruk, Lagosz, Egiptu (Dolnego i Górnego), Myken etc? Chodzi mi o epokę brązu ew. wczesnego żelaza. Dodam od razu, że chodzi mi co zapewne dla wielu będzie oczywiste o mod typu switch mod :D

13-10-2009, 19:30
Przywalę i ja, jest jakiś mod dotyczący czasów naprawdę starożytnych tzn opiewający na dzieje Hurytów, Hetytów, Asyri, Elamu, Uruk, Lagosz, Egiptu (Dolnego i Górnego), Myken etc? Chodzi mi o epokę brązu ew. wczesnego żelaza. Dodam od razu, że chodzi mi co zapewne dla wielu będzie oczywiste o mod typu switch mod :D

Niestety, nie ma :oops: :oops: :oops: sam czekam z utęsknieniem, ale natrafili moderzy na coś, co nazywa się materią ludzką, teamy tworzą i rozpadają, prace posuwają się potwornie powoli, niektóre pomysły padły...Z przyjemnością pograłbym "Ludami Morza" ucinając marzenia Ramzesa o potędze i chwale :lol:

Mavrug
16-10-2009, 19:43
Jak mam polska wersję rome to angielski mod będzie działał bez problemu? 9takie może głupie pytanie ale jednak.. )
Dołączam się do tego pytania bo mnie też to zastanawia :)

16-10-2009, 21:43
Jak mam polska wersję rome to angielski mod będzie działał bez problemu? 9takie może głupie pytanie ale jednak.. )
Dołączam się do tego pytania bo mnie też to zastanawia :)
Oczywiście, że będzie działał...Tak samo Medek 2, Shogun i Med 1 ;)

kretu19955
17-10-2009, 00:06
To znowu ja. Tym razem poszukuję moda w którym będą późne kohorty legionu w moich ukochanych rzymskich płytkach(coś jak w TGAW2 tylko w kampanii) Mam Imperatora II

23-10-2009, 10:13
Najwiecej zwycięstw i zdobyczy na koncie maja legiony za czasów republiki(czyli bez segmentów).Dlaczego ludzie tak płacza na forum jesli mod np.Dziejacy sie w czasach republikańskich nie posiada ( CO JEST HISTORYCZNIE NA MIEJSCU ) legionistów za czasów póznego Cesarstwa????(ja mysle brak wiedzy, kiełbie we łbie itd.).Obale wasz pogląd panowie na temat segmentata nawet w okresie Cesarzy... standardem zawsze był pleciak..zbroja była mało powszechna , z kilku powodów:
po reformie Mariusza (która trwała lataaami) zdołano osiągnąc zawodowa armie(starano sie ujednolicić wyglad i uzbrojenie).Skrócono prawie do minimum, powolne tabory ciągnące zaopatrzenie i ekwipunek, teraz każdy legionista nosił wszystko na swych barkach(co przyśpieszyło marsz).
W dobie dzisiejszych wykopalisk, obalana jest teza , jakoby pancerz płytowy był powszechnie używany przez zołnierzy rzymskich powód był prosty, mianowicie za dużo ważył,czesto po walce wymagał solidnej naprawy, co powodowało pewne komplikacje.Natomiast czesto zmianą ulegała inna cześć ekwipunku :scutum ,galdius czy chełm.
Tak żeby nie off topować . Masz moda w ktorym występuja wszystkie odmiany legionistów: http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=304315
PS> mod nie jest samodzielny(i nie instaluje sie go z innymi modami) ..Ale polecam ,to jest to co uderzy w twój gust..

gelo05
23-10-2009, 10:52
To RS jest ahistoryczny ?(są w nim reformy,?)

23-10-2009, 12:50
Czy jest ahistoryczny mozna tak powiedziec ale nie do końca.To raczej modyfikacja łącząca historyczność z tzw.Grywalnością.Trudniejsze bitwy , troche jednostek podkolorowanych z podstawki, nowe mapy.Reforma występuje po wybudowaniu Imperialnego pałacu i zwie sie Imperialną.Legionisci Mariusza wystepują w okresie przed reformą,wystarczy wybudować lepsze koszary.Legionów jest jak" mrówków "Rekrutacja odbywa sie w danej prowincji, a tam gdzie w nazwie miasta jest w nawiasie literka L ,tam po reformie moża ich formować.Pozdrawiam

kretu19955
23-10-2009, 15:49
Najwiecej zwycięstw i zdobyczy na koncie maja legiony za czasów republiki(czyli bez segmentów).Dlaczego ludzie tak płacza na forum jesli mod np.Dziejacy sie w czasach republikańskich nie posiada ( CO JEST HISTORYCZNIE NA MIEJSCU ) legionistów za czasów póznego Cesarstwa????(ja mysle brak wiedzy, kiełbie we łbie itd.).Obale wasz pogląd panowie na temat segmentata nawet w okresie Cesarzy... standardem zawsze był pleciak..zbroja była mało powszechna , z kilku powodów:
po reformie Mariusza (która trwała lataaami) zdołano osiągnąc zawodowa armie(starano sie ujednolicić wyglad i uzbrojenie).Skrócono prawie do minimum, powolne tabory ciągnące zaopatrzenie i ekwipunek, teraz każdy legionista nosił wszystko na swych barkach(co przyśpieszyło marsz).
W dobie dzisiejszych wykopalisk, obalana jest teza , jakoby pancerz płytowy był powszechnie używany przez zołnierzy rzymskich powód był prosty, mianowicie za dużo ważył,czesto po walce wymagał solidnej naprawy, co powodowało pewne komplikacje.Natomiast czesto zmianą ulegała inna cześć ekwipunku :scutum ,galdius czy chełm.
Tak żeby nie off topować . Masz moda w ktorym występuja wszystkie odmiany legionistów: http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=304315
PS> mod nie jest samodzielny(i nie instaluje sie go z innymi modami) ..Ale polecam ,to jest to co uderzy w twój gust..
Zapewne masz rację lecz: płytki fajnie wyglądają, takie zbroje większości ludzi kojarzą się z Rzymem, dużo ludzi widziało bajkę Asterix i Obelix, i ja nie jestem inny ;) . Dla mnie rzymianie bez płytek to jak niedzielny obiad bez rosołu i schabowego, jak wigilia bez ryby ;)

kuroi
23-10-2009, 16:16
Jak dla mnie to właśnie płytki są przereklamowane, zawsze wolałem stare, dobre kolczugi ;)

23-10-2009, 16:52
http://www.youtube.com/watch?v=lfKwywgs ... playnext=1 (http://www.youtube.com/watch?v=lfKwywgs1g4&feature=PlayList&p=46EF024B97AF4D06&index=0&playnext=1) Bardzo dobry film ..zobaczcie jak wygladali legionisci za czasów Cezara.
Oraz Imperialne legiony .. http://www.youtube.com/watch?v=_cn9bP06 ... 6&index=12 (http://www.youtube.com/watch?v=_cn9bP06KFs&feature=PlayList&p=46EF024B97AF4D06&index=12) zobaczcie ..to o czym pisałem .Pozdrawiam
Ps: własnie nie wiem dlaczego tak w wielu filmach ..wystepuje tak zakłamana wizja legionistów ...Sorry za off top. Moze jakis wątek założę o tej tematyce.

CaiusCosades
30-10-2009, 19:41
Interesuje mnie mod dotyczący upadku późnego okresu Cesarstwa / jego upadu. Czy jedynym wyjściem jest ściągnięcie Invasio Barbarorvm? Jeśli tak, to którą wersję polecacie, pod rome, czy pod medievala?

twardy90
02-11-2009, 23:34
Witam szukam moda odblokowującego wszystkie nacje w RTW. Podobny mod był na gram.pl chciałem go ściągnąć ostatnio lecz serwer jest w konserwacji (podobno). PS. mod ten tylko odblokowuje nie dodaje nowych nacji czy jednostek i chciałbym żeby ten taki był.

Dobra nie szukajcie sam szukałem trochę i znalazłem podaje link jak byłby ktoś zainteresowany ostrzegam kampania buntowników i senatu wywala do windows. Oto link http://www.twcenter.net/forums/download ... le&id=1013

No i odblokowujący frakcje w Barbarian Invasion link http://www.twcenter.net/forums/download ... ile&id=832 UWAGA kampanie Słowian, Romano-brytów, buntowników, buntowników Wschodnio i Zachodnio Rzymskich i Ostrogotów są pouszkadzane tzn. po rozpoczęciu rozgrywki przechodzą tury ale bez naszego udziału po prosty patrzymy na nieodkrytą mapę i nic więcej. Jeżeli bardzo wam zależy na Romano-brytach to podaje link dodający kampanię prowincji w menyu wyboru rozgrywki http://www.twcenter.net/forums/download ... ile&id=846

kuroi
03-11-2009, 19:32
Odblokować nacje można w pliku descr_strat w folderze world > campaign.

A w dziale o RTW na tym forum jest specjalny temat o tym.

EDITED.

twardy90
03-11-2009, 23:00
Sorry jestem świeży na modowaniu znam się jak na balecie i rzeczywiście masz rację z tym odblokowywaniem a propos czy ktoś wie o jakimś spolszczeniu moda Amazon 2.5c jeśli w ogóle istnieje pytam bo troszkę ciężko grać po angielsku (te bogate opisy jednostek).

Soul of Night
04-11-2009, 19:21
Ale po co 3 posty pod rząd?! Poza tym, odblokować nacje można w pliku descr_strat w folderze world > campaign.

Naprawiono ;) Dzięki za powiadomienie :)

Niestety Amazon nie był spolszczany z tego co mi wiadomo. Chyba, ze jakieś mniej znane, nieoficjalne spolszczenia.

Furiusz
06-11-2009, 14:38
ja mam pytanie o tego moda co go twardy wkleił o Etruskach, to na pewno switch jest?

twardy90
06-11-2009, 22:03
A coś nie tak? Nawet w opisie jest napisane: This mod uses mod-switch so it will not affect your original game files.

Furiusz
07-11-2009, 07:16
Nie uraź się, po prostu upewniam się - raz się sparzyłem :D a podstawkę po prostu lubię :D

twardy90
07-11-2009, 16:56
No spoko spoko nie uraziłem się po prostu nie wiedziałem w czym rzecz a jeśli lubisz podstawkę to trza skopiować w bezpieczne miejsce cały folder z prog files no i z bani. Ja tak mam i niczego się nie boję bo wiem że jak coś spiernicze to przynajmniej mam surową kopię plików.

marcinus1002
20-11-2009, 17:47
czy jest mod dodający hot-seat do rome? i czy były kiedykolwiek próby jego stworzenia

Vedymin
21-11-2009, 19:07
A ja mam takie pytanie: czy istnieje mod, który zwiększa liczebność żołnierzy w jednostce na jeszcze większy niż bardzo duży? Czy może trzeba gdzieś pogrzebać w plikach samemu?

GSA
22-11-2009, 21:26
Do marcinusa, nie dość, że jest, to jeszcze link do niego znajduje się na tym forum. ;) Patrz mody uzupełniające. Nawet przyjemny. Niestety, nie ma żadnych zabezpieczeń.

Ituriel32
27-11-2009, 08:18
Poszukuje moda w którym była by pokazana prawdziwa siła oddziałów dystansowych. Gdyż zauważyłem że strzelcy albo są bardzo słabi albo bardzo mocni w zależności od mody w jakiego grałem :)

27-11-2009, 16:09
viewtopic.php?f=57&t=1719 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=57&t=1719) może przypadnie ci do gustu.Pozdr.
PS>TO mod na dodatek Alexander

Furiusz
28-11-2009, 16:26
Zna ktoś jakiś mod o czasach cesarstwa? Najlepiej switch mod :D

Ituriel32
03-12-2009, 10:06
Jak instaluje się mod Amazon??? :?:
Mam Romka z oboma dodatkami, w wersji Rome 1.5, BI 1.6, i Alex w 1.9 chyba.
mam Amazona 2.5 pod Romka, 2,5 pod BI. I 3.0. Ale to nie są pliki exe, tylko daty.
W rzucałem je do katalogów gry, ale efekty są mizerne z BI wyrzuca mnie od razu,
a z Romka na ładowaniu frakcji.
Jak to zainstalować :?: :?:

Rn10
11-12-2009, 19:43
Poprzenosiłem sobie pewne jednostki do różnych frakcji edytując tylko pliki tekstowe. Niestety, wyświetla się ikonka chłopa podczas wyboru danej jednostki w trybie bitwy gracza. O czym zapomniałem ?

edit. Czy jest jakiś sposób by zrobić screena całej mapy z widocznymi wszystkimi państwami ? Zaraz na początku, kiedy jeszcze nie mamy podpisanych żadnych umów.

Soul of Night
20-12-2009, 20:59
Poprzenosiłem sobie pewne jednostki do różnych frakcji edytując tylko pliki tekstowe. Niestety, wyświetla się ikonka chłopa podczas wyboru danej jednostki w trybie bitwy gracza. O czym zapomniałem ?

edit. Czy jest jakiś sposób by zrobić screena całej mapy z widocznymi wszystkimi państwami ? Zaraz na początku, kiedy jeszcze nie mamy podpisanych żadnych umów.

O dodaniu Unit Cardów.
Tak. Wpisz kod na odblokowanie mgły wojny w panelu Romka.

chochlik20
28-12-2009, 11:46
czy istnieje jakiś mod pozwalający szkolić słonie Numidii??

Inglorion
30-12-2009, 22:05
Czy jest jakiś mod oparty o trylogię Tolkiena (coś w stylu Third Age) do Rome TW (włącznie z dodatkami)?

kretu19955
30-12-2009, 22:33
Czy jest jakiś mod w którym kampanię zaczynamy cesarstwem, i żeby można było rekrutować późną piechotę legionową "bez zbędnych formalności"? Może być pod rome i dodatki.

chochlik20
30-12-2009, 23:17
Czy jest jakiś mod oparty o trylogię Tolkiena (coś w stylu Third Age) do Rome TW (włącznie z dodatkami)?
jest LOTR ale musisz mieć alexa i The Fourth Age: Total War ale do tego trzeba BI. poszukaj na forum

Inglorion
31-12-2009, 09:05
Czy jest jakiś mod oparty o trylogię Tolkiena (coś w stylu Third Age) do Rome TW (włącznie z dodatkami)?
jest LOTR ale musisz mieć alexa i The Fourth Age: Total War ale do tego trzeba BI. poszukaj na forum

Dzięki wielkie.

djay
01-01-2010, 21:50
Czy jest jakis mod poprawiający wygląd drzew? Zeby byly mniejsze i ladniejsze bo sa okropne...

chochlik20
02-01-2010, 14:52
czy istnieje mod pod romę sięgający czasów "starszej" starożytności. Chodzi mi o czasy Fenicjan.

Furiusz
02-01-2010, 20:17
A to kiedy one były? :D
najgłębiej wstecz sięgający mod pod rome jaki znam to RoP - Rise of Persia, b. dobry zreszta

Soul of Night
13-01-2010, 15:06
czy istnieje mod pod romę sięgający czasów "starszej" starożytności. Chodzi mi o czasy Fenicjan.

Nie.

Szkolić słonie Numidią można np w Res Gestae.

Rn10
03-02-2010, 06:44
1. Jak zmienić kolor danego państwa na mapie ?
2. Co należy dopisać w kodzie, by dane jednostki były dostępne jedynie w wybranych miastach lub regionach ?
3. Gdzie w oryginalnej wersji gry, znajdują się pliki pozwalające w oknie rekrutacji widzieć miniaturę jednostki ? Dodałem jedną jednostkę innej frakcji i teraz nie bardzo wiem co dodać do folderu UI. Brak tego pliku jest przyczyną tego, że zamiast prawdziwego żołnierza widzę chłopa ;p

chochlik20
04-02-2010, 11:51
Które mody dotyczą inwazji barbarzyńców na Rzym?

knnapierala
08-02-2010, 22:56
Czy istnieje jakaś modyfikacja RTW która umożliwila by nam granie kampanii przez sieć lan?

dziadek
12-02-2010, 13:49
W której modyfikacji jednostki mają najwyższe morale? Nie chodzi mi o daną jednostkę, lecz o mod w którym jednostki wszystkie mają wyższe morale :D Lub jak kto woli, w którym modzie jednostki dłużej pozostają na polu bitwy mimo znaczących strat.

Furiusz
12-02-2010, 14:34
w DTW nie raz biłem się do upadłego z chamami :D

dziadek
12-02-2010, 15:11
w DTW nie raz biłem się do upadłego z chamami :D

Wybacz, że pytam, ale czy mógłbyś rozwinąć ten skrót :] Bo ja bardzo dawno nie grałem w Rome i nie delikatnie mówiąc nie jestem na czasie :D

Furiusz
12-02-2010, 15:37
Diadochi Total War, wejdź w podforum mody globalne, tam gdzieś na wierzchu powinien być o nim temat.

dziadek
12-02-2010, 20:50
Diadochi Total War, wejdź w podforum mody globalne, tam gdzieś na wierzchu powinien być o nim temat.

Wielkie dzięki :)

knnapierala
13-02-2010, 15:51
witam, czy można ustawić tak, aby wszystkie budynki były możliwe do niszczenia??

Fortitude
16-02-2010, 20:53
MaM ogromną prośbę. Jak dotąd z modami radziłem sobie sam. Mam od paru dni nowy komp. na którym jest windows 7. Beropa Barbarorum jak dotad tzna na innych moich kompach działała bez zarzutu. Na win7 działaja tylko bitwy, kiedy kliknę po wyborze kraju gra wyskakuje bez zadnego komunikatu do windowsa co poradzić?? Z góry dziękuje za pomoc

Davout
19-02-2010, 13:26
Witam, jestem po raz pierwszy na forum. Uwielbiam Rome Total War, nie znam lepszej gierki, w nią można grać lata. Jednak mimo wszystko chciałbym użyć modów, ponieważ uwielbiam historię i lubię jej się trzymać. Pomóżcie mnie przeprowadzić przez ścieżkę modów. Chciałbym, że Rome Total War miał takie zmiany jak:
- Wyższy poziom sztucznej inteligencji (i w bitwach, i na mapie, niech na przykład Galowie atakują Mediolan nie tylko ze strony Marsylii);
- Republika Rzymska była jedna i jedyna, nie było trzech rodów i Senatu, tylko Senat (z genialnymi generałami i politycy), i żeby gra Rzymianami była trudna i wymagająca;
- Armie w pół roku mogą pokonać chyba większe odległości niż te co znamy z gry (100 km z buta można pokonać w 5 dni);
- Brak jednostek typu świńskie głowy, wrzeszczące kobiety czy dzikie psy;
- Chciałbym, żeby w grze były historyczne postacie (Juliusz Cezar, Hannibal, Scypion Afrykański, Pompejusz Wielki, Antioch III Wielki i wielu wielu innych);
- Germanie nigdy nie tworzyli jednego państwa w starożytności, ale potrafili się zjednoczyć przeciwko wrogowi.
- Brak przesady ze spamowaniem floty jak w podstawce

Czyli podsumowując - chodzi mi najbardziej o wysoki poziom sztucznej inteligencji oraz o realność historyczną. I najważniejsze - żeby mod był po POLSKU!!! Od jakiego roku zaczynają się poszczególne mody?

Jak mod byłby dla mnie najlepszy? I czy ktoś mógłby pokazać jak go poprawnie zainstalować?

Rome Total Realism czy Europa Barbacorum?

Idill`a (MZ)
19-02-2010, 14:25
- Armie w pół roku mogą pokonać chyba większe odległości niż te co znamy z gry (100 km z buta można pokonać w 5 dni);


Wiesz masz racje ale to jest gra tak zostało zrobione przez twórców nie po to by było mniej realnie ale by gra była stabilna Rome total war to jedna z ostatnich gier total war przy, której beta testy trwały długo i doszukiwano się nawet drobnych błędów w stabilności rozgrywki.
Moim zdaniem lepiej tego nie zmieniać. Jest wiele ciekawych modów pod rome total war nie podam Ci szczegółów ale szukaj i napewno znajdziesz........

Seraphin
19-02-2010, 15:22
Witam, jestem po raz pierwszy na forum. Uwielbiam Rome Total War, nie znam lepszej gierki, w nią można grać lata. Jednak mimo wszystko chciałbym użyć modów, ponieważ uwielbiam historię i lubię jej się trzymać. Pomóżcie mnie przeprowadzić przez ścieżkę modów. Chciałbym, że Rome Total War miał takie zmiany jak:
- Wyższy poziom sztucznej inteligencji (i w bitwach, i na mapie, niech na przykład Galowie atakują Mediolan nie tylko ze strony Marsylii);
- Republika Rzymska była jedna i jedyna, nie było trzech rodów i Senatu, tylko Senat (z genialnymi generałami i politycy), i żeby gra Rzymianami była trudna i wymagająca;
- Armie w pół roku mogą pokonać chyba większe odległości niż te co znamy z gry (100 km z buta można pokonać w 5 dni);
- Brak jednostek typu świńskie głowy, wrzeszczące kobiety czy dzikie psy;
- Chciałbym, żeby w grze były historyczne postacie (Juliusz Cezar, Hannibal, Scypion Afrykański, Pompejusz Wielki, Antioch III Wielki i wielu wielu innych);
- Germanie nigdy nie tworzyli jednego państwa w starożytności, ale potrafili się zjednoczyć przeciwko wrogowi.
- Brak przesady ze spamowaniem floty jak w podstawce

Czyli podsumowując - chodzi mi najbardziej o wysoki poziom sztucznej inteligencji oraz o realność historyczną. I najważniejsze - żeby mod był po POLSKU!!! Od jakiego roku zaczynają się poszczególne mody?

Jak mod byłby dla mnie najlepszy? I czy ktoś mógłby pokazać jak go poprawnie zainstalować?

Rome Total Realism czy Europa Barbacorum?

W RTR nie grałem, ale EB Ci jak najbardziej polecam. Poza tymi Germanami, historycznymi postaciami i Galami (w stosunku do Rzymu są raczej mało ofensywni), to idealnie się wpasowuje ;)

Instalacja była już wałkowana wiele razy... Poszukaj w temacie EB.

Davout
19-02-2010, 16:18
A jaka jest podstawowa różnica między EB a RTR?

Mi bardzo zależy na realiźmie (żadnych wojsk wrzeszczących kobiet!!!), z historią się pogodzę (w końcu tworzę nową, aczkolwiek chciałbym walczyć z Hannibalem). Ale jaki jest język EB i RTR? Strategia to nie strzelanka, a po polsku myślę najszybciej.

I najważniejsze. Który mod jest trudniejszy i w jakich latach można toczyć walki (od kiedy do kiedy)?

Dla mnie najważniejszym kryterium jest jednak język polski (albo możliwość spolszczenia). Podobno EB nie jest spolszczona, ale RTR chyba tak? Więc która wersja RTR jest najlepsza (najbardziej wierna historii, najtrudniejsza, najbardziej realna)?

Dunkel
21-02-2010, 16:43
kurczę, mam problem, wczoraj gdzieś tu na forum znalazłem prośbę pewnego użytkownika o wskazanie który mod rozszerzał mapę starożytnego świata po Saharę, Arabię, Afganistan (Baktrię, czy tam nawet dalej),Indiach, nie mówiąc już o północy Euroazji...
no i skasowałem historię w firefoxie i teraz tego znaleźć nie mogę, choć pewnie gdzieś na wierzchu jest...
kojarzy ktoś? taki mod rozszerzający mapę do granic wytrzymałości i znajomości starożytnego świata.

ottoman
27-02-2010, 10:49
a ja szukam moda pod BI i to dosłownie. chodzi mi o czasy upadku imperium rzymskiego

chochlik20
05-03-2010, 12:51
Ruins of glory oraz Invasio Barbarorvm, ale polecam tego drubiego, wiecej nacji, mapa znacznie rozszeżona

ottoman
06-03-2010, 10:15
Ruins of glory oraz Invasio Barbarorvm, ale polecam tego drubiego, wiecej nacji, mapa znacznie rozszeżona

dzieki, a czy mod jest trudny? (mam nadzieje ze tak ;d)

kretu19955
04-04-2010, 20:41
Po obejrzeniu filmu "Hanniblal" naszło mnie na grę Kartaginą. Czy jest jakiś mod urealistyczniający tę nację? Może być pod Rome albo dodatki.

GOKERSONOW
14-04-2010, 17:47
nie wie ktos moze gdzie sciagnac mozna ogniem i mieczem :=)

kuroi
14-04-2010, 18:03
nie wie ktos moze gdzie sciagnac mozna ogniem i mieczem :=)
Jeśli nie ma linka w stosownym temacie to nigdzie.

turkopol
20-04-2010, 12:44
Pod Wiedeń na przykład za Sobieskiego z armatami szli 26 kilosów na dzień. To było szybko ale bywały juz szybsze nawet marsze. Ale ja tam bym jenak tego też nie zmienial - buduj drogi! :D A wrzeszczące kobitki wraz ze świnkami i pieskami mozesz sobie skasować wraz z cała linijka ich rekrutacji w export_descr_buildings.txt. I po ... krzyku :D
A co do pytania skąd ściągnąć Ogniem i Mieczem to jest link w stosownym temacie.
Co do wielu pytan czy dany mod ingeruje w pliki gry czy mozna instalowac jako osobny dodatek itd to najprostsza metodą sprawdzenia tego jest wypakowanie moda "na pusto" jak ma wypak skierowany na glowne data (nie data samego moda) to ingeruje w podstawke. Chociaz moze podmieniac jeszcze inne pliki ... najogolniej powinno jednak wystarczyc zeby sprawdzić.

Buczek
22-05-2010, 09:36
Witam,

czy istnieją mody globalne pod RTW które zachowują podział na Senat i trzy rzymskie rodziny?

Dzięki za odpowiedź.

Buczek

Soul of Night
22-05-2010, 21:32
Mod Bare Bones np. Udostępnia 7 Kampanii lub coś koło tego, każda ma podział na Rody + Senat lub na zjednoczony Rzym.

kretu19955
23-05-2010, 00:11
RES GESTAE.

Buczek
07-06-2010, 14:26
Panowie, bardzo dziękuję.

Dezerter
07-06-2010, 16:59
Mam pytanie: istnieje jakiś mod zwiększający ilość jednostek w oddziale lub jakiś sposób z dłubaniem w jakiś plikach? Bo na poszerzenia miejsca na oddziały w armii chyba nie jakiegokolwiek sposobu?
(na opakowaniu gry pisze że możliwe jest dowodzenie w trybie bitwy ponad 10 000 jednostek :mrgreen: :lol: )

Soul of Night
08-06-2010, 18:45
Mam pytanie: istnieje jakiś mod zwiększający ilość jednostek w oddziale lub jakiś sposób z dłubaniem w jakiś plikach? Bo na poszerzenia miejsca na oddziały w armii chyba nie jakiegokolwiek sposobu?
(na opakowaniu gry pisze że możliwe jest dowodzenie w trybie bitwy ponad 10 000 jednostek :mrgreen: :lol: )

Daj jednostki na maksa, ustaw ze 4 armie obok siebie i masz 10k :) Z tego co prawda kierujesz tylko częściom, ale w sumie (dla autorów) jesteś dowódcą 10tysięcznej armii :)
Więcej już jednostek nie da się zwiększać (ograniczenia silnika), możliwa jest tylko ta zmiana skali w opcjach (w plikach można już tylko niewielką liczbę dodać, do niektórych.

rafa704
24-06-2010, 17:32
mam pytanie: w jakich plikach musze pogrzebac i co tam zmienic zeby podniesc liczebnosc oddzialu zeby np na skali jednostek duze berserkerzy liczyli np 100 wojow a nie 32?

Soul of Night
04-07-2010, 21:36
W pliku export_descr_unit. Musisz zmienić zieloną liczbę (nie zapomnij o mnożniku! [ta liczba zostanie pomnożona zależnie od wybranej liczebności jednostek!]).

type barb berserker german
dictionary barb_berserker_german ; Berserkers
category infantry
class light
voice_type Heavy_1
soldier barb_berserker, 12, 0, 1.5
attributes sea_faring, hide_forest, frighten_foot, very_hardy, warcry
formation 1.2, 1.2, 2.4, 2.4, 2, horde
stat_health 3, 0
stat_pri 19, 7, no, 0, 0, melee, blade, slashing, axe, 25 ,0.87
stat_pri_attr no
stat_sec 0, 0, no, 0, 0, no, no, no, none, 25 ,1
stat_sec_attr no
stat_pri_armour 0, 5, 0, flesh
stat_sec_armour 0, 0, flesh
stat_heat 2
stat_ground 2, -2, 3, 2
stat_mental 16, berserker, untrained
stat_charge_dist 40
stat_fire_delay 0
stat_food 60, 300
stat_cost 2, 840, 120, 90, 130, 840
ownership germans

lucas82
15-07-2010, 08:01
Super ale może zapodacz linka do Vanilla Balance Mod 5.1? Nie mogę go znaleźć.

Kyuzo
15-07-2010, 12:49
Vanilla Balance Mod 5.1 (http://www.mizus.com/files/files/RTW/Stats_mods/VBMsetup.exe) i trochę info (http://forums.totalwar.org/vb/showthread.php?90798-Barbarossa82-s-Gold-Mod-Collection-Vanilla-Balance-Mod-VBM-for-BI-Alexander-Reborn&p=1654719&viewfull=1#post1654719) o modzie.

inquisitor
21-07-2010, 15:30
A więc jak w temacie czy istnieje taki mod POSIADAJĄCY KAMPANIE,Chodzi mi o Europę Zachodnią bo o wschodniej jest OiM.
Jakiś czas temu widziałem info o tym żę pike&muskets ma być na RTW czy to prawda?

Mateusz18121995
01-08-2010, 20:53
Czy jest jakiś mod wprowadzający niewiele zmian w porównaniu do podstawki, ale dodający tą wielką mapę (od Hiszpani po Indie)co jest w Europa Barbarorum czy Extended Greek Mod?

28-08-2010, 15:19
Czy jest jakiś mod wprowadzający niewiele zmian w porównaniu do podstawki, ale dodający tą wielką mapę (od Hiszpani po Indie)co jest w Europa Barbarorum czy Extended Greek Mod?

Jest :lol:

Artur
21-10-2010, 16:19
Szukam moda, który usprawniłby dyplomację i spowodował, że komputer nie atakowałby jakby miał sraczkę ;)

21-10-2010, 22:10
Szukam moda, który usprawniłby dyplomację i spowodował, że komputer nie atakowałby jakby miał sraczkę ;)
Proszę spróbować tego
viewtopic.php?f=59&t=1550 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=59&t=1550)

Kamil22
23-10-2010, 15:01
Witam. Mam pytanie odnośnie wielkości jednostek. Wiem że wielkość jednostek można ustawiać w opcjach gry i w pliku descr_unit
ale po ustawieniu w opcjach huge i wpisaniu w pliku descr_ unit - 60 ( tyle można najwięcej inaczej gra sie nie uruchomi) mam maksymalnie 240 żołnierzy. Czy można stworzyć większa jednostke np 480 żołnierzy?? Jeżeli tak to w jaki sposób? Prosze o dokladne instrukcje bo wogóle się na tym nie znam. Z góry dzięki za pomoc :D

04-11-2010, 22:09
Tak wielkiej liczby nie da się zrobić. Z modów na dzień dzisiejszy jest tylko jeden i to pod Medka 2 co można nagiąć ustawienia, ale też nie do sugerowanej przez ciebie liczby. Zerknij tutaj i zapytaj się Tiberiusa
viewforum.php?f=248 (http://forum.totalwar.org.pl/viewforum.php?f=248)

kamilios
22-11-2010, 16:57
A więc mam pytanie: Czy istnieje jakiś mod, który byłby o wczesnym Rzymie. Tzn. o Królestwie Rzymskim lub wczesnej Republice Rzymskiej skoncentrowany głównie na podboju Italii? A jakby nie było to zadowoliłbym się też jakimś modem znacznie ulepszającym historyczność rozgrywki, głównie chodzi tu o Rzym i państwa hellenistyczne, a także poszerzający mapę do Indii.

BlackWood
22-11-2010, 17:14
A więc mam pytanie: Czy istnieje jakiś mod, który byłby o wczesnym Rzymie. Tzn. o Królestwie Rzymskim lub wczesnej Republice Rzymskiej skoncentrowany głównie na podboju Italii? A jakby nie było to zadowoliłbym się też jakimś modem znacznie ulepszającym historyczność rozgrywki, głównie chodzi tu o Rzym i państwa hellenistyczne, a także poszerzający mapę do Indii.
viewtopic.php?f=58&t=354 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=58&t=354) Mod skupi się na podboju Italii, w okresie wczesnej republiki.W 100 % jest jeszcze nieskończony ,ale da się grać.Naprawdę polecam .Pozdrawiam
EDIT:Działa na dodatku BI .

kamilios
23-11-2010, 17:40
Dzięki wielkie. Właśnie o coś takiego mi chodziło.

Riksza
27-11-2010, 18:14
Słyszałem o modzie który przenosi do czasów II wojny światowej
Jesli ktoś by znał mod z tego okresu chodzi chodzi mi również o I wojnę światową to poproszę nazwę

Sam Vimes
28-11-2010, 16:13
Mam pytanie czy jest jakiś mod osadzony w Świecie Dysku Terrego Pratchetta? Żeby były takie państwa jak Ankh-Morpork, Imperium Agatejskie, Klatch?

02-12-2010, 22:46
Nie, chociaż są o tematyce fantasy np.
viewtopic.php?f=57&t=842 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=57&t=842)

Soul of Night
05-12-2010, 10:48
Słyszałem o modzie który przenosi do czasów II wojny światowej
Jesli ktoś by znał mod z tego okresu chodzi chodzi mi również o I wojnę światową to poproszę nazwę

Taki mod nigdy nie powstał z tego co mi wiadomo.

Riksza
10-12-2010, 14:28
Poszukuje modu który wprowadzi zwiększenie liczby prowincji

BlackWood
10-12-2010, 14:40
Ufff Wszystkie dostępne zwiększają ...Wystarczy tylko wybrać i ściągnąć

Riksza
10-12-2010, 14:43
Chodziło mi o moda który wprowadza małe zmiany odnośnie gry a wprowadza więcej prowincji czy nawet Indie i ameryke

Soul of Night
10-12-2010, 18:08
Nie ma takiego moda. Skąd w ogóle wzięła Ci się Ameryka? Łupinką się do niej nie dopłynie. Jeżeli chcesz Indie to istnieją mody dodające tamtejsze lub okoliczne obszary, ale nie ma takich, które by niewiele zmieniały w grze.

Annasz
14-12-2010, 18:56
Mam jedno pytanie. Czy znacie jakieś dobre mody, dodające Izrael do grywalnych frakcji? Poza Fall of Republic i modami z przedrzymskiej starożytności. Słyszałem, że robi się jakiś submod o rewolcie machabejskiej do EB, ale nie jestem pewien, czy prace nad nim wciąż trwają. Z góry dziękuję za odpowiedź.

18-12-2010, 10:06
Mam jedno pytanie. Czy znacie jakieś dobre mody, dodające Izrael do grywalnych frakcji? Poza Fall of Republic i modami z przedrzymskiej starożytności. Słyszałem, że robi się jakiś submod o rewolcie machabejskiej do EB, ale nie jestem pewien, czy prace nad nim wciąż trwają. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Nie ma, robi się ten
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=295118

norbertd600
02-01-2011, 14:42
Gdzie można pobrać tego moda - Mini-Mod: Return of the Oliphants

02-01-2011, 17:54
Gdzie można pobrać tego moda - Mini-Mod: Return of the Oliphants
http://www.atomicgamer.com/files/67679/ ... hants-zip# (http://www.atomicgamer.com/files/67679/rise_of_oliphants-zip#)

Ituriel32
10-01-2011, 21:18
Ostatnio nie mogę znieść tego jak Rzymski rak rozprzestrzenia się po mapie.
Tak więc szukam moda gdzie ta choroba rozwija się najwolniej.

10-01-2011, 23:30
Ostatnio nie mogę znieść tego jak Rzymski rak rozprzestrzenia się po mapie.
Tak więc szukam moda gdzie ta choroba rozwija się najwolniej.
Spróbuj tego, Zabójcy całych cywilizacji są tutaj normalniejsi
viewtopic.php?f=57&t=357 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=57&t=357)

BlackWood
11-01-2011, 00:55
Potwierdzam , mod super i jeszcze dużo frakcji greckich .Pozdrawiam

Ituriel32
13-01-2011, 19:09
Dzięki, bo prawie zapomniałem o tym modzie.

SPQR
15-01-2011, 09:32
SZUKAM MODA KTÓRY POZWALA NA GRĘ 2 OSOBOM PRZY JEDNYM PC ;)

BlackWood
17-01-2011, 01:47
Nie spotkałem takiego moda .Niestety :| .

Vornar
19-01-2011, 23:29
Witam. Nie wiem, czy to dobry dział, aby zadać te pytania ale zarezykuję.

1. Uwielbiam, pasjonuje się Grecję i dlatego też chciałbym nią zagrać. Jaki mod polecacie?

2.Słyszałem o submodach do EB, czy jest jakiś, który urozmaica hellenistyczne nacje? Wydaje mi się, ze Grecja w tym modzie została troszke po macoszemu potraktowana, przynajmniej patrząc na spis jednostek na stronie.

Pozdrawiam

BlackWood
19-01-2011, 23:49
No skupiono się w EB raczej na standardowych jednostkach.Jednak wpływ kultury Helleńskiej, jest widoczny nie tylko w samej Grecji.Ale jeśli ci cos pomogę spróbuj :
* http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=328201
* http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=70586
* (przede wszystkim) http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=299100
* Choć tego moda nie trawię ,Też dużo jednostek greckich i ładnie wykonanych http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?f=251
Jednak nigdzie nie usłyszysz ,oryginalnych języków na polu bitwy.Takich jak łacina ,greka ,celtycki ,Iberyjski czy ludów stepowych jak tylko w EB .Pozdrawiam
EDIT :Tak miałeś rację , zły dział ;)

Yaevinn999
19-01-2011, 23:55
1. EB :D

2. Jak dla mnie Grecja jest w EB zajefajna, sam swego czasu zastanawiałem się nad grą Grecją gdy moje 3 oddziały principes dostawały po dupie od oddziału spartan będącego dodatkowo w okrążeniu. Póki co jednak jeszcze nią nie grałem więc nie wiem jakie ma dokładnie jednostki ale wszystkie które widziałem w grze są bardzo klimatyczne i po prostu czuć klimat gry ta nacją. Zresztą zawsze jest pełno najemników do wynajęcia w większości Greckich w tym takie smaczki jak np hoplici z Masylii czy (chyba) hoplici z Syrakuz. Zresztą nawet jeśli jednak nie spodoba Ci się Grecja w EB to ZAWSZE warto zagrać w EB jeśli interesujesz się czymkolwiek z czasów starożytnych bo to naprawdę wspaniały mod i widać, że twórcy włożyli w niego naprawdę kawał świetnej roboty dodając np. okrzyki Rzymian w języku łac. albo nazwy budowli, prowincji w językach danych frakcji.

Vornar
20-01-2011, 00:11
Ok wielkie dzięki za odpowiedzi, poprzeglądam sobie jeszcze te linki.

Szczególnie interesuje mnie historia hellenów do IV w.p.n.e.

PS. A te osławione sub mody?

PS2: Z moim anglem jest hmm tak, żeby zrozumieć gry:P CZy w tych modach są uwzględnione reformy? Słyszałe, że w Diadochi owszem, ale to nie ten okres który mnie interesuje najbardziej:*(

BlackWood
20-01-2011, 11:24
Sub -mody , zmieniają raczej samą rozgrywkę(mowa tu o sum bodach do EB ;) taak).Zmieniają balans finansowy frakcji, dla greków jest mod na falangę ,która wygląda i zachowuje sie teraz realniej.Oczywiście mod ten ,jeszcze wzmacnia tą formację.Są sub-mody poprawiające grafikę otoczenia, czyli teraz na którym prowadzimy bitwy i mapkę kampanii.Jednak jeśli miałbym ci doradzić, to jednak wybierz EB.Sam zobaczysz nie pożałujesz.Prześledz wątek.Zaglądnij do pomocy technicznej, jesli miałbyś problem z instalacją(bo niestety do łatwych nie zalicza się).Jeśli jednak nie chcesz, zagraj w Rise of Persia.Pozdrawiam

20-01-2011, 14:14
Witam. Nie wiem, czy to dobry dział, aby zadać te pytania ale zarezykuję.

1. Uwielbiam, pasjonuje się Grecję i dlatego też chciałbym nią zagrać. Jaki mod polecacie?

2.Słyszałem o submodach do EB, czy jest jakiś, który urozmaica hellenistyczne nacje? Wydaje mi się, ze Grecja w tym modzie została troszke po macoszemu potraktowana, przynajmniej patrząc na spis jednostek na stronie.

Pozdrawiam

Jeszcze ten mod, niezła jazda, ale trzeba mieć dodatek Alexandra ;)
viewtopic.php?f=58&t=395 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=58&t=395)

Vornar
20-01-2011, 14:35
A stary RTR? Jak go dzis oceniacie?

BlackWood
20-01-2011, 15:06
Jako stary ;) , EB jednak o wiele lepszy/

Vornar
20-01-2011, 15:35
szkoda że RTR przetłumaczony zosstał, a EB uz nie, ale cóż, trza zyć :P A tak apropo akie mody pod RTW zostały przetłumaczone?

22-01-2011, 18:24
kiedyś ktoś przetłumaczył część EBe, wersja 1.0, ale zniknęło po awarii forum...Były nieśmiałe próby spolszczenia LOTRa, ale skończyło się jak skończyło...

norbertd600
23-01-2011, 13:04
Szukam najlepiej bezpośredniego linka do pobrania tego moda Extended Cultures (XC)

23-01-2011, 22:14
Szukam najlepiej bezpośredniego linka do pobrania tego moda Extended Cultures (XC)
http://www.megaupload.com/?d=2L2HLOSV

Artur
29-01-2011, 11:02
Szukam moda o czasach Karola Wielkiego, pierwszych Piastów itd. Istnieje coś takiego obojętnie pod jaką część gry ?

31-01-2011, 09:42
Czasy niby są, rejon może nie za bardzo ;)
viewtopic.php?f=58&t=293 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=58&t=293)
viewtopic.php?f=58&t=1625 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=58&t=1625)
Pod Medka 2 z dodatkiem, idealnie czasy, mapa globalna
viewtopic.php?f=30&t=231 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=30&t=231)

na razie tyle, miłego grania :)

Gacek3000
01-02-2011, 18:24
Witam,
Szukam moda osadzonego w średniowieczu, w którym znajdą się następujące rzeczy:
- dwie frakcje, którymi szczególnie chciałbym zagrać to Królestwo Polski i Królestwo Jerozolimy.
- system mianowania rządców z pierwszego Medievala (opcjonalnie)
- wyprawy krzyżowe i dżihady (opcjonalnie)
- księżniczki i mariaże rodem z Medievala (opcjonalnie)

24-02-2011, 22:14
Witam,
Szukam moda osadzonego w średniowieczu, w którym znajdą się następujące rzeczy:
- dwie frakcje, którymi szczególnie chciałbym zagrać to Królestwo Polski i Królestwo Jerozolimy.
- system mianowania rządców z pierwszego Medievala (opcjonalnie)
- wyprawy krzyżowe i dżihady (opcjonalnie)
- księżniczki i mariaże rodem z Medievala (opcjonalnie)
Już były odpowiedzi, ale po awarii niestety zniknęły, myślę ze wystarczy, miłego grania życzę ;)
Chivalry Total War
viewtopic.php?f=57&t=1184 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=57&t=1184)
-------------------------------------------------------------------
Rome Medieval
viewtopic.php?f=57&t=2760 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=57&t=2760)
--------------------------------------------------------------------
Viking Invasion II
viewtopic.php?f=58&t=293 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=58&t=293)
--------------------------------------------------------------------
Crusades
viewtopic.php?f=58&t=2619 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=58&t=2619)
--------------------------------------------------------------------
Norman Invasion(BI)
viewtopic.php?f=58&t=1625 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=58&t=1625)

Mateusz Sz
12-04-2011, 17:12
Szukam dwóch modów. Pierwszy to dający nowe symbol dla Macedoni (zastosowany w XGM, wczesnych wersjach Diadochi TW czy Macedon Expansion). Drugi to także symbole, a dokładniej o te co są użyte w Darth Modzie (wersja 8.1) i rodzimym The Great Ancient World.

20-04-2011, 11:17
Chodzi tylko o symbole? :?: :shock:

Mateusz Sz
25-04-2011, 09:12
Chodzi tylko o symbole? :?: :shock:

Tak, bo te ze zwykłego Roma są ahistoryczne, a jak linki do tego moda z symbolami dla wszystkich nacji powygasały, wystarczy mi ten co podmienia symbole Macedonii.

PS.Na TW Center nie mogę ich znaleźć, bo nie znam nazw ani nie wiem w jakim dziale mogło by się coś takiego znajdować

22-06-2011, 17:22
Witam. Chciałbym poznać nazwę moda, dzięki któremu na początku będzie tylko jedna frakcja Rzymska. Obecność innych rzeczy - obojętna.
Proszę :)
http://www.twcenter.net/forums/download ... le&id=2691 (http://www.twcenter.net/forums/downloads.php?do=file&id=2691)

25-06-2011, 00:21
Hmmm RS 2? Casus Belli?

Lord Xenom
28-06-2011, 18:40
Mam Pytanie, albowiem szukam modu, który dawałby możliwość "zwiększenia" swojej armii poprzez np. zwiększenia możliwej ilości oddziałów, czyli więcej niż 20, bądź na inne spodoby [np. zwiększenie samych oddziałów ( chłopi 120 zamiast 60 w jednym oddziale, bądź coś podobnego) itp.]. Z góry dzięki za Pomoc! 8-)

TheHyuorinmaru
24-07-2011, 10:41
Zna ktoś może moda który nie zmienia zbytnio samej rozgrywki z oryginalnej gry ale zwiększa ilość miast na mapę kampanii i ilość miast znajdujących się na niej ? Bo wszystkie mody które znalazłem to zbyt zmieniają grę jak na mój gust. Szukam coś mniej więcej takiego:
http://img7.imageshack.us/img7/3259/ctwstartmap1072.jpg
Z góry dzięki za pomoc.

Araven
24-07-2011, 10:49
viewtopic.php?f=30&t=193 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=30&t=193) spróbuj tego

Dunkel
24-07-2011, 10:49
na mój gust pomyliłeś działy, zrzut jest z MTW2, zdaje się z tego moda;)
viewforum.php?f=33 (http://forum.totalwar.org.pl/viewforum.php?f=33)

maciej
24-07-2011, 22:25
Mam prośbę, czy ktoś z Was mógłby mi polecić mod "rzymski" osadzony po reformach wojskowych Dioklecjana i Konstantyna (limitanei, comitatenses, scholae), a najlepiej prowadzący rozgrywkę od modelu armii augustiańskiej do armii późnego cesarstwa?
Jestem "wyznawcą" EB, gram w niego już 2 lata (na różnych wersjach) i teraz najchętniej zagrałbym w EB, które ma reformę "dioklecjańsko-konstantyńską" :)

Potrzebuję moda z balansem na historyczność, mile widziana różnorodność jednostek i jakieś poprawki w AI (choć wiem, że o takie trudno).
Co polecacie z modów o późnym cesarstwie dla fana EB?

danieldamian PL
06-09-2011, 17:58
Witam, szukam moda który miałby w sobie Bardzo realistyczne bitwy (taki symulator :lol: ). Najlepiej gdyby był osadzony w starożytności, ale nie jest to konieczne.

Herod
06-09-2011, 18:10
1. The Last Kingdom, mod do Medievala II + Kingdom. Era wikingów. Długie bitwy, świetny efekt zmęczenia itd. Grać z modem Germanicusa na AI.
2. Może... może EB, starożytność. u też jest fajnie.

Marek Aureliusz
24-09-2011, 16:06
Dzień Dobry

Szukam moda którego akcja działa by się zaraz po upadku Rzymu. Chodzi mi o tzw mroczne wieki, czyli czas gdy hordy barbarzyńców pozakładały już na zachodzie własne państwa (np państwo Ostrogotów w Italli) a Bizancjum istniało nadal. Akcja toczyła by się gdzieś po 475 r. n.e. Jakieś sugestie?

Araven
24-09-2011, 16:15
Marku Aureliuszu viewtopic.php?f=372&t=8413 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=372&t=8413) ale to nieco wcześniej chyba, ale zobacz może Cię zainteresuje. Z Mrocznych Wieków jest jeszcze Last Kingdoms ale to o Wikingach mod jest i kilka wieków później niż byś chciał..

Marek Aureliusz
19-10-2011, 17:25
Szukam czegoś wcześniejszego pod Antologię Rome (np. z państwem Wandali) i na dużej mapie ale dzięki za dobre chęci.

pierdoła
20-12-2011, 17:56
witam!
jestem szczęśliwym posiadaczem dość już wiekowej maszyny ( oto jakiej http://www.ceneo.pl/1366472s) i chciałbym się zapytać jakie sensowne mody będę w stanie przetrawić. Wolałbym aby były w PL, ponieważ angielskiego zwyczajnie nie znam.
Dziękuję za odpowiedź

31-01-2012, 17:32
Ale wstyd, ale mnie nie było ....cóż lepiej późno niż wcale :) Mody powinny chodzić spokojnie, jedynie Rome Surrectum 2.0 i EB 1.2 będzie problem, inne nie powinny sprawiać kłopotów...Chociaż nigdy nic nie wiadomo z takim sprzętem 8-)

McAbra
05-10-2012, 06:51
Witam.
Szukam moda, który wprowadza sporo zmian, ale przy tym nie jest trudny w instalacji (nie chce mi się instalować 60 patch'y żeby się okazało że nie działa).
Tematyka naprawdę dowolna, najlepiej żeby mapa była podobna (jakieś kosmetyczne zmiany, kilka nowych frakcji, prowincji)
Z góry dzięki za jakiekolwiek sugestie.

BlackWood
05-10-2012, 09:23
Witam.
Szukam moda, który wprowadza sporo zmian, ale przy tym nie jest trudny w instalacji (nie chce mi się instalować 60 patch'y żeby się okazało że nie działa).
Tematyka naprawdę dowolna, najlepiej żeby mapa była podobna (jakieś kosmetyczne zmiany, kilka nowych frakcji, prowincji)
Z góry dzięki za jakiekolwiek sugestie.

Silnik RTW jest taki a nie inny i żeby poczuć na 100% widoczne zmiany, niestety trzeba trochę pokombinować. Jednak wymaga to uwagi a nie jakiejś Wielkiej trudności i jeśli ktoś dobrze opisze instrukcję, wszytko da się zrobić ;)

Ale jak nie chcesz bardzo kombinować zagraj w tego moda:
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=471950
Wybierasz ścieżkę do głownego folderu z grą np. D\Rome Total War i instalujesz. Lub mod sam odnajdzie ci prawidłowo linijkę. Jedynie co musisz w trakcie instalacji zrobić, to wybrać kilka opcji z bonusami w grze, ja polecam tylko 4 tury na rok. Po wgraniu moda, wejdź do opcji odpowiadających za muzykę i ustaw sobie na 2d sound. Chyba że masz więcej głośników! Po każdym uruchomieniu gry od zapisu, chyba trzeba odpalać skrypty, nie pamiętam już. Ten bajer z klikaniem na portret doradcy.
Pozdrawiam !

McAbra
05-10-2012, 10:49
Dzięki za szybką odpowiedź, sprawdzę toto.
A a propos trudnej instalacji - to nie jest tak że jestem leniwy czy coś :P
Po prostu kilka razy męczyłem się z instalacją różnych rzeczy i okazywało się że np. nie działa :evil:
Polecacie coś jeszcze?

MajkelloKróllo
25-10-2012, 23:05
Szukam modu z frakcjami cofnietymi w rozwoju :P
Po 1generale , po 1 wiosce (400populacji bez budynków ) na frakcje .
Czy jest coś takiego?

Macinus1002
28-12-2012, 19:15
Jaki jest NAJLEPSZY mod do Rome? Jakby był po polsku lub spolszczony to lepiej.

28-12-2012, 19:45
Jaki najlepszy, to kwestia gustu, w zalezności o jaki okres historyczny ci chodzi, czasy odpowiadające podstawce gry: dla przykładu oczywiście, wybór jest duży :D
Tu masz spolszczenie, od razu nazwa moda się nasuwa
viewtopic.php?f=362&t=8496 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=362&t=8496)
mod
viewtopic.php?f=57&t=797 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=57&t=797)
Takim moim kiedyś ulubionym, jak lubisz czasy trochę, to ten polecam
viewtopic.php?f=57&t=357 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=57&t=357)
Tutaj masz najlepszy jedną z dwóch modyfikacji co dzieje się powiedzmy w czasach dodatku BI
viewtopic.php?f=57&t=9450 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=57&t=9450)
Jakby co, to pisz w danych ci tematach, a na pewno ktoś odpowie ;)

Macinus1002
29-12-2012, 13:55
Dzięki za odpowiedź. Sprawdzę Europe Barbarorum, bo poszukuję moda zbliżonym czasami do podstawki ale żeby było dużo frakcji, zbalansowanych i żeby mapa sięgała do Indii. Znajdą się jeszcze takie mody?

15-01-2013, 22:32
Dzięki za odpowiedź. Sprawdzę Europe Barbarorum, bo poszukuję moda zbliżonym czasami do podstawki ale żeby było dużo frakcji, zbalansowanych i żeby mapa sięgała do Indii. Znajdą się jeszcze takie mody?
viewtopic.php?f=57&t=382 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=57&t=382)

polakma
10-02-2013, 00:45
Zna ktoś moda który ogromnie zmienia mape nawet wieksza od mundus magnus? :twisted:

10-02-2013, 22:21
polakmaHmmm tutaj trochę zmienione, na dniach może ukazać się takowa
viewtopic.php?p=272552#p272552 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?p=272552#p272552)

JanHetman
28-02-2013, 22:43
Dajta mi tu moda ze Sławiakami, jeżeli jeno tylko się da, szybciutko.
Z góry dzięki i szacunek tobie, człowieku który odpiszesz!

05-03-2013, 14:53
Hmmm...ze sławiakami? Nie rozumiem... :oops:

McAbra
07-03-2013, 06:44
Chodzi o Słowian chyba... :)
Invasio Barbarorvm może?

07-03-2013, 09:18
McAbraNie jestem purystą językowym i nie będę za późno na to, ale bez przesadyzmu ;) Dlaczego ktoś ma się domyślać o co komuś chodzi? Nawet nie raczy odpowiedź na zadane pytanie...Jeżeli chodzi o Słowian, to by się znalazło trochę tych modyfikacji...
Na pewno ten mod, co podałeś a raczej ich rodzina cała...

JanHetman
I teraz pytanie, czy chodziło ci o tzw. sławiaków obojętne z jakiego okresu historycznego, tu masz moim zdaniem ciekawy mod
http://www.ancient-battles.com/catw/skythoi.htm

JanHetman
10-03-2013, 22:19
Oczywiście, chodziło mi o Słowian. :D
Okres - każdy.

maxcezar5
11-03-2013, 17:38
Co zrobić aby zamiast 3 rzymskich rodzin mieć jedną(ród juljuszy albo scypionów)?

12-03-2013, 22:49
Co zrobić aby zamiast 3 rzymskich rodzin mieć jedną?
Proszę o to modzik załatwia sprawę, po polsku będziesz miał grę przy okazji ;)
http://www.twcenter.net/forums/download ... le&id=2691 (http://www.twcenter.net/forums/downloads.php?do=file&id=2691)
-------------------
*********************
--------------------------
edit:
Na prośbę Czcigodnego Sympatyka Rome, nowy link i aktualizacja tematu moda :D Posty powrzucałem do odpowiednich tematów... ;)
viewtopic.php?f=57&p=280591#p280591 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=57&p=280591#p280591)

sobol_14
03-04-2013, 18:50
Cześć kiedys grałem ale to wieki temu na modzie Total Realizm w 2006 roku...i dzisiaj znowu mnie naszło na ROME
1. Poszukuje moda w szczególnosci z dobrym AI komutera szukam dobrej rzeźni... czy te Europa Barbarorum bedzie sie nadawać (nieznam tego moda czytałem o nim opis ale tam nic niema o AI ) ?
2. rozchodzi mi sie również o dyplomacje stałe relacje z frakcjami...(wieloletnie sojusze) tak aby to jakos miało sens... sa takie mody ?? :)
3. Czy inteligecja kompa w modach Medievall II dużo odstaje od poziomu Rome, bo średniowiecze a strożytność nie robi mi różnicy chce tylko godnego przeciwnika do zabawy :)))))

Samick
03-04-2013, 20:17
Z doświadczenia wiem, że najbardziej wymagającym przeciwnikiem jest człowiek, może spróbujesz kampanii online?

Porównując AI R1 i M2 uważam, że nie ma żadnej różnicy - ten sam poziom (mówię tutaj o podstawowym AI).

sobol_14
03-04-2013, 22:06
Kampania online ? Mówisz chyba o bitwach... albo o Empire i Shogun 2

McAbra
04-04-2013, 08:59
Nie... Sprawdź sobie dział Kampanii Online na tym forum.
Jeśli chodzi o moda z dobrym AI to pewnie DarthMod ;)

natec7
27-04-2013, 16:40
Szukam modu w wczesnym średniowieczu z wieloma prowincjami :)
Znacie jakies?

McAbra
27-04-2013, 17:19
W średniowieczu jest Crusades, ale nie grałem, więc nie wiem czy ma dużo prowincji.
Typowym modem powiększającym mapę, a co za tym idzie, ilość prowincji, jest Mundus Magnus (ale ten nie jest w średniowieczu)

natec7
27-04-2013, 17:55
Crusades mi się nie podoba :/

spQr21
21-05-2013, 20:42
Witam poszukuję moda do RTW ALBO RTW BI jakiś w stylu średniowiecza ale nie tylko jakoś nigdy nie modowałem rome więc zdam się na wasz gust w geście modów.


Z góry dziękuję za odpowiedź !!!! :D :D :D

Lwie Serce
21-05-2013, 20:47
Istnieje temat o poszukiwaniu modów, nie musiałeś zakładać następnego. Ale polecam Ci moda Crusades viewtopic.php?f=535&t=2619 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=535&t=2619) oraz Norman Invasion viewtopic.php?f=535&t=1625 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=535&t=1625) Pozdrawiam.

Viper111
27-06-2013, 17:59
szukam moda do rome tw przenoszący nas tylko do grecji tzn nie ma rzymu ani innych nacji tylko wojny greckie jest takie coś? :geek:

McAbra
27-06-2013, 18:02
Diadochi TW, Persian Invasion.

Buchaj
05-07-2013, 08:17
Witam Szukam modu EB 1.1 dzialajacy link jak bym ktos mial to bym bardzo byl wdzeczny.

buger13
05-07-2013, 12:06
Witam Szukam modu EB 1.1 dzialajacy link jak bym ktos mial to bym bardzo byl wdzeczny.
AVE!
Proponuję spróbować z Torrentu http://www.europabarbarorum.com/ccount11/click.php?id=40
Musisz mieć zainstalowany program do ściągania np. uTorrent.
Lub z Atomic Gamer http://www.atomicgamer.com/files/68633/europa-barbarorum-v1-1-eb1-1
W tym przypadku trzeba poczekać 3 minuty po kliknięciu w wybrany odnośnik(są trzy dostępne serwery). :mrgreen:
Sprawdziłem działają!!! :twisted:
Pozdrawiam

Buchaj
05-07-2013, 18:00
tez spraawdzalem ale cos mi pobieralo do 300mb i blad mi wyskakiwal nw czemu

buger13
05-07-2013, 19:32
tez spraawdzalem ale cos mi pobieralo do 300mb i blad mi wyskakiwal nw czemu
Jak ściągasz z Atomic Gamer zmień przeglądarkę i spróbuj ponownie, a jak to nie pomoże zainstaluj uTorrent i ściągnij z torrenta.

Rosuff
07-07-2013, 16:06
Witam. Czy jest jakiś mod, w którym rozgrywka trwa podczas powstania Spartakusa ? Jeśli jest czy buntownicy są frakcją grywalną ? Przepraszam, jeśli ktoś się już o to pytał, ale mnie bardzo oczka bolą i cięzko mi się czyta :D

Buchaj
14-07-2013, 17:41
juz zaistalowalem po paru dniach dziala wszytko dobrze tylko na pamie kapani troche sie zacina

McAbra
07-08-2013, 14:57
Witam :)
Szukam moda, hm... minimalistycznego, który wprowadza trochę zmian, lecz nie przytłacza ich ilością - nie podobały mi się XGM, Troy, ani obie modyfikacje opatrzone skrótem PI - ogromny zasięg wojsk i statystyki wojsk nie przypadły mi do gustu. Mod którego szukam nie musi mieć dobrych bitew czy grafiki - chodzi mi głównie o kampanię. Czasy i tematyka raczej dowolne. Znajdzie się coś takiego? :)

kapsel146
07-08-2013, 17:08
szukam linku do tego moda gdyż nie posiadam dodatku bi i aleksander jedynie romka mam z patchami do 1.5 a chodzi mi o tego moda Roma Surrectum pod roma z patchami 1.5. Pomoże ktoś??

McAbra
07-08-2013, 17:29
Wystarczyło zajrzeć do tematu moda... http://www.moddb.com/mods/roma-surrectu ... rrectum-25 (http://www.moddb.com/mods/roma-surrectum-ii/downloads/roma-surrectum-25)

kapsel146
07-08-2013, 19:10
A jest jakaś inna stronka tam nie ma jak pobrać za każdym razem muszę czekać 5 minut??

McAbra
07-08-2013, 19:34
Wystarczy że założysz darmowe konto. Przyda Ci się, bo na ModDB jest wiele modów i pewnie jeszcze nie raz z niego skorzystasz ;)

13-09-2013, 16:26
Witam
szukam moda usuwającego tych irytujących rozbójników.

kretu19955
13-09-2013, 16:57
Jeżeli dobrze pamiętam, w SPQR 2.0 (lub innej wersji) nie było rozbójników/buntowników.

13-09-2013, 17:10
Nie mi chodzi o to żeby mi sie nie respili pośrodku pustyni :P chciałbym takiego malutkiego moda który zmienia tylko to.

robercik8211
28-09-2013, 07:52
Witajcie.
Czy jest jakaś modyfikacja, która przede wszystkim zwiększa ilość prowincji, ma trochę nowych jednostek i (co najważniejsze) ma podział Rzymu na rody? I nie chodzi mi o Mundus Magnus, nie przypadł mi do gustu.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

page
29-09-2013, 11:36
Cześć, pierwszy raz piszę na forum. Chciałbym dowiedzieć się jak najwięcej o modyfikacji INVASIO BARBARORUM do RTW. Przede wszystkim: co ona zmienia poza dodaniem nowych kampanii? Czy jest to mod porównywalny poziomem do Europa Barbarorum? Czy jest to najlepszy wybór dla zainteresowanych okresem schyłkowym?
Mam także pytania bardziej techniczne: jak dużo miejsca na HDD zajmuje? Czy powinno się instalować po jednej kampanii, czy wszystko od razu też działa?

Jestem w tej tematyce zielony, dlatego proszę o pomoc i trochę cierpliwości i pomoc :)

BlackWood
29-09-2013, 13:39
INVASIO BARBARORUM to kilka oddzielnych modyfikacji(jedna rodzina modyfikacji), każda z osobna zajmuje do 2g na dysku.Skupia się u schyłku antycznego świata.
Mody te są odpowiednikiem Europy Barbarorum, szczególnie polecam ci SOMNIVM APOSTATAE IVLIANI. Jest to na chwilę obecną, chyba najbardziej rozbudowany mod na silniku BI, wystarczy poczytać opis w dziele modyfikacje ukończone.Mamy tam kilka kampanii do wyboru, ogółem jeśli interesujesz się tym okresem historii, jest to najlepszy wybór.

@robercik8211
Sprawdź Dath Moda http://www.twcenter.net/forums/showthre ... d-lt-lt-lt (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?573483-gt-gt-gt-DarthMod-Rome-v9-0-1-Download-lt-lt-lt) (niestety nadpisuje oryginalne pliki gry), jednak do wyboru mamy zjednoczony Rzym, oraz rody. W zakładce "Kampanie prowincjonalne" odszukać możemy mapkę z Europy 270 p.n.e i tam mamy więcej prowincji.Modyfikacja ogółem poprawia AI komputerowego przeciwnika.

Pozdrawiam

robercik8211
05-10-2013, 11:37
Dzięki za odpowiedź, a czy Darth Mod będzie działał gdy mam zainstalowane The Great Ancient World (które chyba nie nadpisuje plików gry)?

buger13
05-10-2013, 18:04
AVE
Tak będzie działał, ale w "The Great Ancient World" już nie pograsz.
Pozdrawiam

Napoleon7
22-01-2014, 11:44
Mam problem z modem Bronze Eage (przenosi do XIII-XII p.n.e. na Bliski Wschód).
Mod działa w zakresie bitew. Nie działa kampania. Po wyświetleniu strony kampanii pojawia się tylko opcja grania Egiptem (gdzie to się usuwa i umożliwia od razu granie wszystkimi nacjami? - przerabiałem to dawno temu, ale już zapomniałem) ale gdy próbuje się kampanię uruchomić - wywala na strony początkowej. Nie pojawia się przy tym żadna informacja (przy wyłączaniu owszem, pojawia się informacja o bugu, ale tym nie należy się przejmować bo nic to za sobą nie niesie). Czyli - kampanią się grać nie da. Wie kto o co chodzi? Byłbym bardzo wdzięczny za informację, gdyż gra sprawia pozytywne wrażenie.

Mod jest rosyjski, ale korzystam z wersji angielskiej. I choć patch wprowadza rosyjskie nazwy, to chyba nie ma to nic do rzeczy gdyż nie działa i tu i tu.

GRUHA
18-04-2014, 13:12
Czy istenie mod pod Rome ktory zwieksza inteligencje komputera np. jest mam z kims sojusz wspieram go militarnie, daje mu czasami region walcze z jego wrogami to on nas nie zdradza oraz wrog nie daje nam protektoratu a zaraz w tej samej turze go lamie i tak w kolko samemu niewiedzac co ma ze soba zrobic ?

McAbra
18-04-2014, 14:14
Jeśli chodzi o mody poprawiające dyplomację to chyba jedynym takim modem jest Force Diplomacy (z tych skupiających się wyłącznie na AI).

Poza tym modem, jakieś tam ulepszenia AI są w Rome Total Realism i Europie Barbarorum. Dodam jeszcze, że dyplomacja działa lepiej na poziomie średnim. Na wyższych poziomach trudności AI jest nastawione na walkę.

GRUHA
18-04-2014, 14:21
skad pobrac ten mod i jak dziala?

McAbra
18-04-2014, 15:46
Działa w ten sposób, że komputer automatycznie akceptuje każdą propozycję.
W związku z tym należy używać go z głową, bo przecież nie chodzi o to by sobie ułatwiać grę.

Innych modów nie ma, bo zmiany AI są zakodowane w silniku RTW.

A tutaj link do tematu o Forced Diplomacy: http://forums.totalwar.org/vb/showthread.php?80763-Force-Diplomacy-Minimod
I link do downloadu: http://uploading.com/files/1daaba4c/ForceDiplomacy_1.2.rar/

GRUHA
19-04-2014, 10:56
nie o to mi chodzi ;/

Paweł-K
19-04-2014, 16:34
Witam :) Potrzebuję innego linka do fixa pełnego submoda Aleksander Europa Barbarorum. Chodzi o plik "EAEM fixes", a na rapidshare link który podają twórcy na TWcenter już nie działa. "File not found" :(

GRUHA
09-05-2014, 17:26
czy jest jakas lepsza wersja darthmoda pod romka? gdyz w tej nadal jest to samo gdy nagle mam granice ze sojusznikiem to on mnie zdradza bezsensownie

McAbra
09-05-2014, 20:38
Skoro piszesz "lepsza", podaj z jakiej korzystasz obecnie.
Nikt tu w myślach nie czyta.

GRUHA
10-05-2014, 10:44
http://www.moddb.com/mods/darthmod-rome
o tej wersji mowa i z tego co widze to chyba jest najnowsza jednak komputer szalu nie robi wrecz wydaje mi sie iz dziala gorzej niz z podstawki ;/

McAbra
10-05-2014, 12:09
Tak, a więc 9.0 to jest najnowsza wersja Darthmoda.
Niestety, to ma być Total War, więc nie możesz oczekiwać rozbudowanej dyplomacji.
Najlepiej zapomnij o sojuszach, tak naprawdę prawa handlowe dają większe bezpieczeństwo niż sojusze. ;)

GRUHA
10-05-2014, 12:20
prawa handlowe to ja mam ze wszystkimi i jakis gwarancji dyplomacyjno-wojskowych nie daja, a total war total warem lecz po to jest dyplomacja by zawierac sojusze a nie ze mam sojusz i nagle gdy mam z nim granice to mnie atakuje to juz jest glupota sam sens dyplomacji traci znaczenie

Dave
23-06-2014, 16:56
Siema chciałem podzielić się swoim modem do rome total war czy ktoś może wskazać gdzie najlepiej taki zamieścić i jak to zrobić ?

buger13
23-06-2014, 20:36
Ave
Wejdź w Mody ukończone, tam Mody wszelakie i klikasz na górze Napisz nowy temat.
Umieść moda na jakimś darmowym serwerze najlepiej spakowanego rar-em.
Nie zapomni opisać co wnosi twój mod, no i jak go poprawnie zainstalować.
Pozdrawiam

Arroyo
31-07-2014, 12:45
Witam, poszukuję modyfikacji o pierwszych latach cywilizacji mezopotamskich i Egiptu. Mówiąc dokładniej - czasy 2000 p.n.e.
Ewentualnie moda o podbojach Asyrii i Babilonu.

McAbra
31-07-2014, 13:21
Co powiesz na http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?5152-Bronze-Age-Total-War ? :)

Arroyo
31-07-2014, 13:25
O, dzięki wielkie, już zabieram się za pobieranie moda. ^^

Ilmen
25-12-2014, 21:13
Czy istnieje mod dodający frakcje zamiast rebelianckich osad?

Lwie Serce
25-12-2014, 21:16
Bezpośrednio nie ale spróbuj Europy Barbarorum.

Ilmen
25-12-2014, 21:17
Sorki, pomyliłem działy. Ale skorzystam, RTW posiadam.

Torguan
25-01-2015, 12:10
Witam szukam linka do pobrania moda "The Additional Unit Pack" nigdzie nie zauważyłem działającego linka.

Edit: Problem rozwiązany

królu
04-03-2015, 19:52
Cześć, może mi ktoś polecić moda w którym komp nie spamuje armią a bitwy są długie i manewrowe

Lwie Serce
04-03-2015, 19:54
Europa Barbarorum i Invasio Barbarorum SAI, bitwy długie a komp ma duże armie ale nie do przesady. Gracz też ma duże zazwyczaj.

królu
04-03-2015, 20:18
dzięki, a w RTR VII grałeś może?

Lwie Serce
04-03-2015, 20:19
Nie, ale zerknij na temat tego moda. Jest tam nieco opinii graczy i z tego co pamiętam również o występowaniu lub też nie, spamu armii.

buger13
30-06-2015, 16:24
Mam takie pytanie, jak usunąć wieżę strażniczą z mapy kampanii??

Araven
30-06-2015, 16:59
Jak ją zbudowałeś chyba się nie da, jak jest od początku to może z descr_strat da się ją usunąć, nie wiem czy w Rome to działa, ale w Medku II ja wciśniesz tyldę, czyli ` pojawi się konsola kodów, wpisanie show_cursorstat podaje gdzie jest kursor, sprawdzasz te współrzędne w descr_strat i usuwasz ew. wieżę. Może jakiś geomod czy inny program pozwoli osiągnąć coś podobnego.

sadam86
30-06-2015, 17:10
Jak chodzi o te na początku to na końcu descr_strat przynajmniej w medku jest lista fortów i wież, więc nie potrzeba znać współrzędnych, starczy chyba wywalenie watchtower z tego pliku.

Corvin
03-07-2015, 15:47
Witam serdecznie jest mod, który by poprawiał dyplomacje w Rome total war mniej więcej w takim stopniu jak poprawiono dyplomacje w Medievalu 2 total war , lub mod do rome , który by zaawansowaną dyplomacje posiadał ?

Jacek-Placek_0
03-07-2015, 22:25
Więc tak nie mogę teraz tej modyfikacji znaleźć, ona była do Rome total war (ale nie mam pewności czy do podstawki czy dodatku). Postaram się ją jak najbardziej scharakteryzować.
Gra miała fajny instalator w którym na wstępie wybieraliśmy pewne opcje gry podczas instalacji (szczegółów nie pamiętam niestety). Mapa była duża, od całej Hiszpanii po Morze kaspijskie-w każdym razie była większa niż w podstawowej wersji. Można było rozegrać kampanie tą zwykłą jak i historyczną? Nazwy nie pamiętam ale wiem że było z kilkanaście kampanii które różniły się wiekiem zaczęcia i tym że były konkretne państwa jakimi mogliśmy grać np:Grecja zaczynała nie tam gdzie zawsze a przy Krymie czy na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii.
Na tej samej modyfikacji jeden z użytkowników opisywał swoje przygody Partią (Ci różowi/fioletowi), pamiętam że bardzo fajnie opisywał swoje poczynania wrzucają sporo screenów z mapy kampanii (jak miał pół mapy podbite), jego bitwy gdzie grał na najmniejszej skali jednostek a najważniejszą jednostką były katapulty bo nimi zabijał Generała czy jakoś tak - może ktoś kojarzy.

Lwie Serce
03-07-2015, 22:27
Mundus Magnus?

Jacek-Placek_0
04-07-2015, 10:17
Jeśli pobrałem dobrego MM to mapa może się zgadzać (ale wiele jest modów z podobną mapą :D), problem w tym że w MM nie widzę kampanii historycznych? Mam tylko Cesarstwo. I nwm czemu kojarzę jakiś instalator a MM nadpisywałem pliki.

Napoleon7
06-07-2015, 23:53
Czy mod Rome Medieval Kingdoms zmienia podstawową wersję gry czy też jest modem tworzącym osobny folder i pozwalającym instalować inne mody? Ściągnąłem go sobie ale ponieważ kiedyś się już naciąłem, wolę się zapytać. Będę wdzięczny za odpowiedź.

Corvin
11-07-2015, 19:04
Witam jak się rekrutuje dyplomatów w modzie SPQR 9.0 total war pod Rome Total War ?

W ilu miejscach chcesz jeszcze zadać to samo pytanie? Zadałeś w wątku moda i tam wystarczy!
Sadam86

yabo
16-07-2015, 19:53
Czy można się jakoś dowiedzieć dlaczego "wyrzuca" z gry. Gram w Ruins Of Glory. Do RTW powróciłem po latach i wydaje mi się że błędy można podejrzeć w jakimś pliku. chyba, że to było w Medievalu II?

sadam86
16-07-2015, 19:55
W Medku2 jest to plik tekstowy w folderze logs, poszukaj czy masz coś w logs w folderze głównym romka lub w folderze moda.

yabo
16-07-2015, 20:59
Nie znalazłem takiego folderu, ani pliku

Andrij Marszałek
28-10-2015, 17:01
Szukam modyfikacji umożliwiającej zagranie Słowianami w BI. Znalazłem na forum konkretny temat o tym jednak podane link z wyjaśnieniem jest już nieaktualny.

yellowberry
02-06-2016, 16:34
Szukam ciekawego moda do RTW i na chwilę obecną rozważam 4 opcje:
- Europa Barbarorum (chyba najbardziej złożona modyfikacja, prawdopodobnie najbardziej zgodna z historią),
- Roma Surrectum (podobna ma najładniejszą grafikę, bardziej skoncentrowana na Rzymie niż na innych frakcjach, dziwne natychmiastowe rekrutowanie wojska),
- Rome Total Realism (totalny mętlik, bo jest tego tyle, że nie wiadomo co wybrać, ostatnio jest jakaś beta, oprócz tego VII Platinum i jeszcze kilka innych)
- Darthmod (najbliższy oryginałowi, subtelne zmiany, podobno lepsze AI).

Lwie Serce
02-06-2016, 20:45
Z historycznych to Europa Barbarorum i zdecydowanie Invasio Barbarorum SAI - ten drugi jest moim ulubionym :) Roma Surrectum odradzam, fakt grafikę ma świetną ale już reszta nie jest taka ciekawa... Jeśli lubisz fantastykę, to LotR i Fourth Age będą bardzo dobrym wyborem.

yellowberry
03-06-2016, 12:51
O tym Invasio Barbarorum SAI poczytam, bo nie znam go.
Odnośnie Roma Surrectum to jesteś kolejną osobą, która ma podobnš opinię, więc coś w tym musi być. Na grafice mi nie zależy tak bardzo, a jak będę chciał naprawdę ładnš to poczekam aż dopracujš Europa Barbarorum 2.
Fantastyka mnie nie interesuje - chce to co w RTW, ale bardziej rozbudowane.

Ogólnie gdybym miał opisać co bym chciał to by wyglądało tak:
- lepsza dyplomacja,
- bardziej rozbudowana i złożona gospodarka,
- więcej jednostek,
- lepsze AI (zarówno na mapie kampanii jak i bitewnej),
- standardowa rekrutacja oddziałów (czyli wymagająca czasu, bo bodajże w Roma Surrectum jest dostępna możliwość natychmiastowego powołania oddziału i ogranicza nas tylko ilość denarów),
- nieco wolniejsze bitwy niż w oryginale,
- zgodność z rzeczywistością tamtych czasów.