PDA

Zobacz pełną wersję : Pytania o mody. Czyli szukasz,tutaj zapytaj....



Strony : [1] 2 3

30-08-2009, 09:23
Jeszcze raz zakładam, czyżby siła wyższa? :lol:

Nefarel
30-08-2009, 15:57
Czy jest jakiś mod kompatybilny z stainless steel 6.2 usprawniający dyplomację? Bardzo mnie to denerwuje, gdy sojusznicy wypowiadają mi wojnę bez powodu, mimo bardzo dobrych stosunków z nimi.

31-08-2009, 22:53
Lepsza jest wersja 6.1, czasami tak jest ;)

Dunkel
07-09-2009, 21:20
który mod ma najbardziej poszerzoną dyplomację, nawet na rzecz mniejszej ilości wojen?
czy w modach jest więcej miast i zamków?

Wilk
08-09-2009, 16:17
w darth modzie dyplomacja była dosyć hmm, ciekawa. Możesz spróbować wrzucić plik descr diplomacy z darth moda do data modu SS i zobaczyć różnice. kiedyś była tu biblioteka modów ale podobno szlag ją trafił, będziesz musiał poszukac moda na twcenter. Możesz też samemu pokombinować z kodem w pliku descr diplomacy z tym że do tego pliku w sieci opisu brak, tak więc będzie to kombinowanie na chybił, trafił. Aha, kiedyś czytałem gdzieś w sieci że do SS na lepsza ai i dyplomację są pliki z modu "lands to conquer" jednakże nie chciało mi się tego sprawdzić osobiście.

P.S. Nie działa mi opcja edytuj więc będzie post pod postem, sorki.
Znaj łaskę obsługi forum ;)

W sumie to sam miałbym pytanie, jakoś nie mogłem do tego dojśc szperając w plikach ai. Która linijka w pliku odpowiada za czas oblężeń gdy frakcja dowodzona przez ai atakuje nasze miasto / zamek , chodzi mi o to żeby ai czekało w oblężeniu max 2 tury a nie jak nieraz, potrafią sziedzieć tam i 10 tur pomimo przewagi 2/1.
Oraz druga rzecz, która linijka odpowiada za odległość w trybie bitwy obrońca - gracz, atakujący - komp, na którzej ai rozpoczyna ustawienie swoich wojsk pod murami miasta/zamku ? Pamietam że w darth modzie, komp ustawiał się w zasięgu wież artyleryjskich jednakże AI głupiało gdy przychodziło do szturmowania murów.

Na poprzednim forum nikt nie potrafił odpowiedzieć na to pytanie, może teraz się uda.

Dunkel
09-09-2009, 00:18
w darth modzie dyplomacja była dosyć hmm, ciekawa. Możesz spróbować wrzucić plik descr diplomacy z darth moda do data modu SS i zobaczyć różnice.

coś na zachętę? jakaś znamienna różnica?

Wilk
09-09-2009, 03:33
znacznie łatwiej ai przyjmowało sojusze, chętniej oddawało miasta/zamki za floreny, w porównaniu do modu SS praktycznie zawsze ai przyjmowało propozycję rozejmu, "Zostań wasalem" działało nawet z większymi frakcjami (2,3 miasta a nie jak w SS, 1 i to z podpisem "ledwie zaakceptowane") oraz był zwalony papież dla frakcji chrześcijańskich. żeby zostać ekskomunikowanym trzeba było naprawdę mocno się natrudzić. Ale może spróbuj czegoś innego, zamiast kombinować z dyplomacją, zmień wartości murów w pliku descr_walls, a dokładniej szybkostrzelność wież. Wtedy mając balisty, żadna armia forsująca mury taranami i wieżami, ich nie zdobędzie. Poprostu mniej kombinowania :)

P.S. żeby rozpakować spakowaną zawartośc plików data, użyj programiku unpacker, powinieneś go mieć albo na płycie albo w jednym z folderów instalacji. Jednakże pamiętaj o usunięciu wtedy wszystkich plików mających w nazwie geography (pliki dll i tekstowe) inaczej będzie ci się wywalał ctd.

Vesamir
09-09-2009, 09:05
Yo !

Wczoraj kumpel mi przyniósł MTW i chciałem się zapytać o mody. Konkretnie o jakieś dodające nowe frakcje i jednostki. Mod musi być na zwykłe TW ponieważ nie posiadam dodatku Królestwa ;) Jakie polecacie ?

09-09-2009, 09:09
Yo !

Wczoraj kumpel mi przyniósł MTW i chciałem się zapytać o mody. Konkretnie o jakieś dodające nowe frakcje i jednostki. Mod musi być na zwykłe TW ponieważ nie posiadam dodatku Królestwa ;) Jakie polecacie ?

viewtopic.php?f=30&t=215 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=30&t=215)

Vesamir
09-09-2009, 09:20
O !

Ok zaraz zabieram się za ściąganie. Dzięki wielkie ;)

Dunkel
09-09-2009, 12:17
znacznie łatwiej ai przyjmowało sojusze, chętniej oddawało miasta/zamki za floreny, w porównaniu do modu SS praktycznie zawsze ai przyjmowało propozycję rozejmu, "Zostań wasalem" działało nawet z większymi frakcjami (2,3 miasta a nie jak w SS, 1 i to z podpisem "ledwie zaakceptowane") oraz był zwalony papież dla frakcji chrześcijańskich. żeby zostać ekskomunikowanym trzeba było naprawdę mocno się natrudzić. Ale może spróbuj czegoś innego, zamiast kombinować z dyplomacją, zmień wartości murów w pliku descr_walls, a dokładniej szybkostrzelność wież. Wtedy mając balisty, żadna armia forsująca mury taranami i wieżami, ich nie zdobędzie. Poprostu mniej kombinowania :)

P.S. żeby rozpakować spakowaną zawartośc plików data, użyj programiku unpacker, powinieneś go mieć albo na płycie albo w jednym z folderów instalacji. Jednakże pamiętaj o usunięciu wtedy wszystkich plików mających w nazwie geography (pliki dll i tekstowe) inaczej będzie ci się wywalał ctd.

dzięki za odpowiedź!
mnie właśnie ciągnie do jakiejś dyplomacji, lubię ten panel dyplomacji, tylko wkurza mnie to, że komputer ma pewną granicę negocjacji, których nie odpuści. A zwyczajnie chcę żeby była bardziej realistyczna dyplomacja.

Haller
10-09-2009, 11:42
Witam!

Jest jakiś mod który przenosi nas do czasów wojny secesyjnej?
Nie ważne pod jaką częśc gry.

Soul of Night
10-09-2009, 15:14
Witam!

Jest jakiś mod który przenosi nas do czasów wojny secesyjnej?
Nie ważne pod jaką częśc gry.

Pod Empire. Nosi tytuł: The Blue and The Gray.

Soul of Night
11-09-2009, 20:11
Przypominam, że jest to temat dla poszukujących modów!
Pytanie dotaczające modowania, proszę umieszczać w odpowiednim dziale!

wkm
13-09-2009, 19:03
Przydałby się jakiś mod z większą ilością miast z naciskiem na POLSKĘ :P i jej sąsiadów (oczywiście grywalny i mało się wysypujący do pulpitu-pewnie wznoszę ręce o cud :lol: )po za tym jak można [czy można] edytować nazwy miast w kingdoms i zmienić budowle umiejscowione na starcie, bo jak widze drukarnie i katedry z późnego średniowiecza w 1250 roku to aż mi sie nóż w kieszeni otwiera się :evil: Z góry dzięki i sorka za podtemat w poście ale bardzo zbliżone są ze sobą te wątki.

Soul of Night
13-09-2009, 19:53
Przydałby się jakiś mod z większą ilością miast z naciskiem na POLSKĘ :P i jej sąsiadów (oczywiście grywalny i mało się wysypujący do pulpitu-pewnie wznoszę ręce o cud :lol: )po za tym jak można [czy można] edytować nazwy miast w kingdoms i zmienić budowle umiejscowione na starcie, bo jak widze drukarnie i katedry z późnego średniowiecza w 1250 roku to aż mi sie nóż w kieszeni otwiera się :evil: Z góry dzięki i sorka za podtemat w poście ale bardzo zbliżone są ze sobą te wątki.

Może Lithuania Mod? Powinien miec nacisk na Litwę, ale i na Polskę trochę. Albo Russichi?
W plikach tekstowych :) Dokładniej w odpowiadających za miasta. Chyba Regions i coś jeszcze :)

Ahriman
13-09-2009, 21:36
Cientoply

Jest może taki mod lub moze wie ktoś jak to zrobyć żeby można było następce tronu osobiście mianować i przywódcy Rosji zmienić tytuł z wielkiego księcia na cara?

Pozdrawiam
Ahriman

wkm
14-09-2009, 15:12
Przydałby się jakiś mod z większą ilością miast z naciskiem na POLSKĘ :P i jej sąsiadów (oczywiście grywalny i mało się wysypujący do pulpitu-pewnie wznoszę ręce o cud :lol: )po za tym jak można [czy można] edytować nazwy miast w kingdoms i zmienić budowle umiejscowione na starcie, bo jak widze drukarnie i katedry z późnego średniowiecza w 1250 roku to aż mi sie nóż w kieszeni otwiera się :evil: Z góry dzięki i sorka za podtemat w poście ale bardzo zbliżone są ze sobą te wątki.

Może Lithuania Mod? Powinien miec nacisk na Litwę, ale i na Polskę trochę. Albo Russichi?
W plikach tekstowych :) Dokładniej w odpowiadających za miasta. Chyba Regions i coś jeszcze :)

hmmm dzięki wielkie , przejrzałem mody i tak upatrzyłem SS :P troche regionów przybyło i o to chodziło a zastanawiam się czy ten rosyjski mod ma jakieś tłumaczenie choć angielskie?
A po za tym siedziałem trochę w tych plikach i nic nie wyszło, pozmieniałem nazwy i tylko dostałem komunikat ''problem napotka'', dlatego trąciłem o ten wątek na forum.(mby coś trza więcej ni mom :mrgreen: pojęcia) :cry:

Wilk
15-09-2009, 17:45
Jakiś czas temu szukałem w sieci podpowiedzi jak dodać nowej hiszpanii możliwośc szkolenia zabójców w kingdoms americas i przypadkowo natrafiłem na jakiś mod rozszerzający kampanię o dodatkowe prowincje, system herardalny, nowe jednostki itp. Jednakże później za nic nie mogłem go ponownie znaleźć. Czy jest rzeczywiście jakiś mod typu SS, rozszerzający dodatek kingdoms americas o cos nowego ? Jaka jest jego nazwa ?

Andzia
15-09-2009, 18:04
Jakiś czas temu szukałem w sieci podpowiedzi jak dodać nowej hiszpanii możliwośc szkolenia zabójców w kingdoms americas i przypadkowo natrafiłem na jakiś mod rozszerzający kampanię o dodatkowe prowincje, system herardalny, nowe jednostki itp. Jednakże później za nic nie mogłem go ponownie znaleźć. Czy jest rzeczywiście jakiś mod typu SS, rozszerzający dodatek kingdoms americas o cos nowego ? Jaka jest jego nazwa ?

Jeśli się nie mylę, jest to "Deus LU Vult: Americas"

I tu są linki do downloadu tego moda

http://rapidshare.com/files/228213669/Mod_-_Kingdoms_-_Deus_Lu_Vult_-_Americas_1.0.part1.rar
http://rapidshare.com/files/228224262/Mod_-_Kingdoms_-_Deus_Lu_Vult_-_Americas_1.0.part2.rar
http://rapidshare.com/files/228228469/Mod_-_Kingdoms_-_Deus_Lu_Vult_-_Americas_1.0.part3.rar
http://rapidshare.com/files/228239569/Mod_-_Kingdoms_-_Deus_Lu_Vult_-_Americas_1.0.part4.rar


:arrow: Patch 1.1

http://rapidshare.com/files/228241457/Mod_-_Kingdoms_-_Deus_Lu_Vult_-_Americas_1.1_patch.rar

Wilk
17-09-2009, 05:11
Ściagnę i zobaczę, mam tylko nadzieję że nie będę musiał zbytnio przerabiać tego moda do potrzeb własnych o dodatkowe surowce na mapie świata, jednostki czy szperać w plikach xml :-P Anyway, dzięki za linki.

P.S. Ty ten mod to jest jeden plik .exe spakowany i podzielony na 4 części ? Jakoś dziwnie się rozpakowywuje.

Husar
17-09-2009, 18:19
Istnieje mod na podstawke Medka 2 ktory oddaje realizm?Czyli chodzi o to zeby dalo sie podpisac pokoj itdPoprostu zeby AI dzialalo na przyzwoitym poziomie.

Edit:Dodam ze zalezy mi zeby byla Europa(a przedewszystkim Polska).A co do realizmu.Chodzi o to zeby dao rade podpisac z AI pokoj.Ale zeby tez nie bylo tak ze jak w niektorych modach jest ze nie wazne jaka sytuacja na froncie to CPU podpisuje pokoj za wszelka cene.No i tez dobrze by bylo gdyby poprawiona byla gra przeciwnikow na mapie kampanii i na mapie bitewnej.

A jest jakis mod w tym stylu pod krolestwa?

Wilk
17-09-2009, 18:40
Zależy co jest dla ciebie realizmem. Za całą dyplomację odpowiada plik descr_diplomacy a dokładniej wartości w nim, pokój to jest chyba recomunication. Pościągaj różne mody, powrzucaj ichnie pliki o data i zobacz różnice. Albo jak pisałem wcześniej pokombinuj z własnymi wartościami. Im bliżej wartości 1.0 tym większa wartośc.

17-09-2009, 18:41
Istnieje mod na podstawke Medka 2 ktory oddaje realizm?Czyli chodzi o to zeby dalo sie podpisac pokoj itdPoprostu zeby AI dzialalo na przyzwoitym poziomie.
Na podstawkę
Subforum
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=114748
Link aktualny do moda
http://www.filefront.com/8822312/DLV_40_PE_install.exe/

Jeszcze masz, taki,

viewtopic.php?f=30&t=215 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=30&t=215)

24-09-2009, 18:39
Witam starych wyjadaczy Total War`ów.

Poszukuję modu do Kingdoms, usprawniającego SI, dyplomację, trwałość sojuszy, poziom trudności, tak i bitew jak i poczynań na mapie strategicznej. Do podstawki mam Ultimate AI. I czy ten mod też oddziałuje na Kingdoms, czy jest jakaś jego wersja do dodatku? Sam szukałem, lecz bezowocnie. I nie poszukuję modów zmieniających cokolwiek innego, żadnych większych modyfikacji, które usprawniają między innymi SI. Jeśli ktoś słyszał o takim modzie, lub go posiada, proszę uprzejmie o jego nazwę.

24-09-2009, 23:08
Witam starych wyjadaczy Total War`ów.

Poszukuję modu do Kingdoms, usprawniającego SI, dyplomację, trwałość sojuszy, poziom trudności, tak i bitew jak i poczynań na mapie strategicznej. Do podstawki mam Ultimate AI. I czy ten mod też oddziałuje na Kingdoms, czy jest jakaś jego wersja do dodatku? Sam szukałem, lecz bezowocnie. I nie poszukuję modów zmieniających cokolwiek innego, żadnych większych modyfikacji, które usprawniają między innymi SI. Jeśli ktoś słyszał o takim modzie, lub go posiada, proszę uprzejmie o jego nazwę.

Zerknij, tutaj, jak nie, to napisz ;)

viewtopic.php?f=32&t=559 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=32&t=559)

ziolo
30-09-2009, 00:39
a jest jakis mod XVI-XVII wieczny :?:

30-09-2009, 17:37
a jest jakis mod XVI-XVII wieczny :?:
viewtopic.php?f=31&t=237 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=31&t=237)

albo

viewtopic.php?f=30&t=1152 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=30&t=1152)

CaiusCosades
01-10-2009, 15:41
Czy istnieje mod, czy nawet skin pack dopieszczający Bizancjum?

02-10-2009, 21:03
Czy istnieje mod, czy nawet skin pack dopieszczający Bizancjum?

Sugerowałbym tego moda, na starym forum kamilcio miał mnóstwo screenów, które potwierdzały" dopieszczenie" tej nacji...

CaiusCosades
03-10-2009, 16:16
Czy istnieje mod, czy nawet skin pack dopieszczający Bizancjum?

Sugerowałbym tego moda, na starym forum kamilcio miał mnóstwo screenów, które potwierdzały" dopieszczenie" tej nacji...


"Tego"?

Bardzo proszę o nazwę tego moda.

03-10-2009, 16:33
Czy istnieje mod, czy nawet skin pack dopieszczający Bizancjum?

Sugerowałbym tego moda, na starym forum kamilcio miał mnóstwo screenów, które potwierdzały" dopieszczenie" tej nacji...


"Tego"?

Bardzo proszę o nazwę tego moda.
Nie zauważyłem, że link się nie zapisał, ale jaja :lol: :lol: :lol:
viewtopic.php?f=30&t=89 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=30&t=89)

ottoman
09-10-2009, 18:40
szukam moda w którym sojusz da sie zerwac poprzez dyplomacje, a nie atak, na podstawke czystą

mars1939
15-10-2009, 17:47
Czy są jakieś mody dodające więcej najemników? Powiedzmy gdybym grał Francją mógłbym rekrutować w osadzie lub generałem w terenie Rajtarów, czy są takie mody?

16-10-2009, 23:17
Czy są jakieś mody dodające więcej najemników? Powiedzmy gdybym grał Francją mógłbym rekrutować w osadzie lub generałem w terenie Rajtarów, czy są takie mody?

Ten mod, ma mnóstwo submodów, które powinny mieć takie możliwości, ale musisz już sam sprawdzić, instalując odpowiednie dodatki, najlepiej spytaj się w naszym temacie moda, ma on wielu fanów, i sympatyków, na pewno coś podpowiedzą. ;)

viewtopic.php?f=30&t=178 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=30&t=178)


szukam moda w którym sojusz da sie zerwac poprzez dyplomacje, a nie atak, na podstawke czystą

viewtopic.php?f=32&t=559 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=32&t=559)

Śiwy
22-10-2009, 12:22
Witam wszystkich jest może jakiś mod lub submods do moda Third Age poprawiający bitwy ogólnie oto mi chodzi żeby wszystkie jednostki walczyły a nie część stoji i patrzy sie po chwili biegną kawałeczek zatrzymują sie i znowu tak denerwujące jeżeli jest coś takiego prosze o odpowiedz..

Aximus
22-10-2009, 20:03
Czy istnieje mod który umożliwia granie na single kilkoma państwami :?: :?: ;) ;)

Soul of Night
28-10-2009, 15:35
Czy istnieje mod który umożliwia granie na single kilkoma państwami :?: :?: ;) ;)

Podstawka: Retrofit 1.0, Retrofit 6.0.
Dodatkowo wystarczy zmodyfikować tylko pliki w preferencjach dla każdego moda/submoda.

Dunkel
30-10-2009, 07:54
nie wiem czy o to już pytałem, ale czy jest taki mod, który pozwala strażnice zamieniać w forty, a forty w podstawowe zamki/miasta, czyt. wsie/motta?
jeszcze fajniej by było gdyby można było takie nowe miasta nazywać po swojemu i wycinać teren dla nich tworząc nową prowincję (tak, tak, w trakcie gry :D )

Soul of Night
30-10-2009, 18:50
nie wiem czy o to już pytałem, ale czy jest taki mod, który pozwala strażnice zamieniać w forty, a forty w podstawowe zamki/miasta, czyt. wsie/motta?
jeszcze fajniej by było gdyby można było takie nowe miasta nazywać po swojemu i wycinać teren dla nich tworząc nową prowincję (tak, tak, w trakcie gry :D )

Nie. Wyjdź z chmur :P

Dunkel
31-10-2009, 00:35
tak myślałem.
A znacie taką grę strategiczną?
Inna sprawa, że może ktoś ma jakąś mapkę zrobioną, na której są pododawane prowincje, na tyle, że wojna z Niemcami staje się realnie ciężką, bo Szkopy składają się z 20 prowincji a nie jakiś 5-7 i vice versa. Jakby cała mapa składała się z więcej prowincji to gra byłaby trudniejsza i podbicie całej mapy sprawiałoby naprawdę frajdę. Byłyby wtedy dwie opcje - napad rabunkowy - czyli omijamy biedniejsze cele i niszczymy najważniejsze punkty, oraz atak w celu przejęcia prowincji.
Jeśli ktoś nie ma takiej szczegółowej mapy to w wolnym czasie mogę się pobawić mapka na podstawie tego tematu - viewtopic.php?f=19&t=1097 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=19&t=1097)
tylko, że przy obecnym stanie czasu zajęłoby mi to z pół roku, o ile nie więcej...:/

Soul of Night
03-11-2009, 14:12
Inna sprawa, że może ktoś ma jakąś mapkę zrobioną, na której są pododawane prowincje, na tyle, że wojna z Niemcami staje się realnie ciężką, bo Szkopy składają się z 20 prowincji a nie jakiś 5-7 i vice versa. Jakby cała mapa składała się z więcej prowincji to gra byłaby trudniejsza i podbicie całej mapy sprawiałoby naprawdę frajdę.
Ściągnij mody. Większość ma przerobione mapki. Najmniejszy mod zmieniający mapę to Regions and Provinces lub coś w tym stylu. Dodatkowo pewnie nie wiesz, że jest ograniczenie liczby regionów.

kretu19955
10-11-2009, 23:09
Czy jest jakiś mod który zmienia janczarom noże/miecze na szable?

Technix
16-11-2009, 20:06
Jaki mod na podstawkę "dopieszcza" Bizancjum? Lubię tę frakcję, ale czasem naprawdę przykro mi się robi jak widzę te kosmiczne staty ich jednostek. Turcji da się jeszcze jakoś skopać tyłek, ale jak dochodzi do walki z jakąś cieższą europejską piechotą lub kawalerią to wymiękam. Słyszałem tylko o Broken Crescent, może znacie coś jeszcze?

Asasyn
17-11-2009, 20:40
czy jest mozliwy speed x4


bo domyslnie jest

pauza , 1x ,2x, 6x ...


2 to za malo a 6 za duzo... niema moda na 4x ???????????????? :? :?:

yodos
21-11-2009, 14:17
Witam
Mam pytanie czy istniej mod o nazwie Warhammer Total War. Szukałem na necie i cos jest tylko ze nie idzie tego ściągnąc. Nawet oglądałem filmik i bardzo mi sie spodobał, uwielbiam obydwie gry a ich polączenia będzie super.

Przemysł II
22-11-2009, 09:55
Witam
Mam pytanie czy istniej mod o nazwie Warhammer Total War. Szukałem na necie i cos jest tylko ze nie idzie tego ściągnąc. Nawet oglądałem filmik i bardzo mi sie spodobał, uwielbiam obydwie gry a ich polączenia będzie super.
Poszukaj w modach globalnych ;) zresztą wyszukiwarka nie gryzie :)

yodos
22-11-2009, 22:04
no wiem ze ne gryzie :oops:
poza tym znalazłm tylko nie jest jeszcze skońzony mam nadzieje że skończą go szybko :D . Mam jeszcze jedno pytanie można miec zinstalowane kilka modów bo zobiłem tak i nic mi nie działa, noi chyba że cos schrzaniłem :D

Przemysł II
23-11-2009, 18:42
Kilka modów ingeruje w pliki gry, ale dla przykładu ja mam SS RR/RC, TATW, Broken Crescent, Deus Lo Voult, Das Heilige Römische Reich, Renaissance i wszystko mi normalnie działa.
BTW. Mój folder z medkiem waży 37 GB :D (tak dla porównania mam dysk 200 GB z czego tylko
184 GB mi wykrywa) Czyli ta gra zajmuje mi 20% miejsca na dysku :D

yodos
25-11-2009, 10:05
No to dośc tak :shock: mój tylko 20 GB ale nie ma tyle modów zainstalowanych. :cry:

kretu19955
26-11-2009, 17:18
Jaki jest fajny mod pod kingdoms/podstawkę o krucjatach? Broken cerest mam, jednak coś bardziej krucjatowego, więcej jednostek itd.

ŁukaszTychy1995
28-11-2009, 12:32
A czy jest jakiś mod (oprócz third age) gdzie łucznicy jak napinają łuk mają na cięciwie strzałę ?

sir Raleigh
05-12-2009, 00:42
Szukam modyfikacji Stainless Steel 6,1 autorstwa polskiego użytkownika, którą dawno temu widziałem na forum. Pamiętam że zmieniała mapę Polski i okolic ;) Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie ?

Galik
22-12-2009, 20:17
Witam chciałbym się dowiedzieć czy istnieje mod do medievial II z dodatkiem lub bez opowiadający o II Wojnie Światowej lub ogólnie z XX XXI wieku...?

Soul of Night
23-12-2009, 12:44
Witam chciałbym się dowiedzieć czy istnieje mod do medievial II z dodatkiem lub bez opowiadający o II Wojnie Światowej lub ogólnie z XX XXI wieku...?

Nie ma takiej modyfikacji. Najstarsze to XVII- XVIII wiek.

Andzia
23-12-2009, 12:58
Witam chciałbym się dowiedzieć czy istnieje mod do medievial II z dodatkiem lub bez opowiadający o II Wojnie Światowej lub ogólnie z XX XXI wieku...?

Nie ma takiej modyfikacji. Najstarsze to XVII- XVIII wiek.

Najstarsze :?: :D Chyba najpóźniejsza ;)

Galik
25-12-2009, 17:13
A moglibyście zarzucić przykłady? :D

Krzyzak
28-12-2009, 10:40
Czy jest jakiś mod dodający hot-seat pod WWMwE 0.9 ?? Bo, gdy robię hot-seat tak jak w podstawce żadnych zmian nie ma :roll: A chciałbym pograć sobie Litwą i Rusią Kijowską . Jeszcze jedno pytanie. Wiem, że zły temat ale można jakoś zmienić w plikach żeby Rusią Kijowską można było grać na WWMwE 0.9 bez pobierania 1.0 ?? ;)

mario84
28-12-2009, 12:41
Czy istnieje jakis mod na podstawke MTW2 najlepiej na big mapie w ktorym mozna grac aztekami ?

mjsz
30-12-2009, 15:05
Witam, chciałbym zapytać czy zna ktoś może moda przenoszącego akcje na późniejszy okres- chodzi mi o coś w stylu Ogniem i Mieczem do Rome'a, lub upodobniającego Medievala do Empire.

Andzia
30-12-2009, 15:37
For King or country - jak sama nazwa mówi czasy wojny domowej w Anglii
Renaissance TW - Renesans
XVIIth Century Mod: Dominium Maris Baltici - chyba nie muszę to tłumaczyć osobom które znają się na historii :D

I to są trzy główne mody o późniejszych czasach

Inglorion
30-12-2009, 17:46
Czy jest jakiś mod oparty o trylogię Tolkiena (coś w stylu Third Age), z tym że na czystego Medievala 2?

mjsz
30-12-2009, 18:09
Podziękować Andzia.
Niestety For King or country w ogóle mi nie pasuje, zależy mi najbardziej na husarii itp. Renaissance TW też jakoś mi nie przypadł, za to ostatni: XVIIth Century Mod: Dominium Maris Baltici wydał mi się najbardziej godny zainteresowania, jednak z tego co wyczytałem na twcenter to projekt padł. No i dupa.

Andzia
30-12-2009, 18:24
Czy jest jakiś mod oparty o trylogię Tolkiena (coś w stylu Third Age), z tym że na czystego Medievala 2?

Nie


Podziękować Andzia.
Niestety For King or country w ogóle mi nie pasuje, zależy mi najbardziej na husarii itp. Renaissance TW też jakoś mi nie przypadł, za to ostatni: XVIIth Century Mod: Dominium Maris Baltici wydał mi się najbardziej godny zainteresowania, jednak z tego co wyczytałem na twcenter to projekt padł. No i dupa.

Ale jest przecież beta XVIIth century mod

mjsz
30-12-2009, 18:39
Niby tak ale z tego co kojarzę to pisało tam coś tylko o bitwach tzn. o braku kampanii.

kretu19955
01-01-2010, 20:00
Szukam regionalnego moda pod kingdoms coś jak kampania teutońska. Fajnie byłoby gdyby przede wszystkim można było grać w podstawkę i aby dyplomacja była lepsza niż w postawce. Z góry podziękował!

Galik
02-01-2010, 15:43
Witam a ja chciałbym się dowiedzieć czy istnieje mod przenoszący nas z medievial II bez lub z dodatkiem do uniwersum gwiezdnych wojen... Z góry dzięki za odpowiedź...

Argaleb
03-01-2010, 16:47
Takiego chyba niema.


Eee czy jest jakiś mod dodający wiele nacji i prowincji?

Soul of Night
05-01-2010, 16:36
Szukam regionalnego moda pod kingdoms coś jak kampania teutońska. Fajnie byłoby gdyby przede wszystkim można było grać w podstawkę i aby dyplomacja była lepsza niż w postawce. Z góry podziękował!


Wojny Bałtyckie.
Lithuania Mod.
Oba dostępne na forum w działach: polskie modyfikacje i modyfikacje regionalne.
Możliwe, że Rusichi też.



Witam a ja chciałbym się dowiedzieć czy istnieje mod przenoszący nas z medievial II bez lub z dodatkiem do uniwersum gwiezdnych wojen... Z góry dzięki za odpowiedź...

Tylko na Rome Total War. I jest to mod udostępniający tylko bitwy.



Eee czy jest jakiś mod dodający wiele nacji i prowincji?

Broken Crescent.
Falcon total War.
Retrofit 6.0 (nowe jednostki).
a tak szczerze mówiąc to połowa produkcji z działu modyfikacje globalne.

gauron
07-01-2010, 17:54
Czy jest jakiś mod zmieniający Medevial 2 w czasy Imperium Rzymskiego ? (czyli w czasy Rome Total War?)

Andzia
07-01-2010, 18:20
Czy jest jakiś mod zmieniający Medevial 2 w czasy Imperium Rzymskiego ? (czyli w czasy Rome Total War?)

Pod m2tw nic nie znajdziesz, natomiast pod kingdoms znajdziesz Invasio Barbarorum II oraz (w trakcie produkcji) Europa Barbarum II

Kriston
10-01-2010, 00:57
Czy ta modyfikacja będzie działała gdy mam zainstalowany Stainless Steel 6.1 ?

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=128720

Andzia
10-01-2010, 08:43
Powinna działać gdy masz zainstalowanego SS6.1, mod ten zmieniający tekstury krzyżaków ingeruje tylko w tekstury kampanii Teutonic a nie SS6.1

Ituriel32
16-01-2010, 12:36
Czy istnieje mod z Husytami (Taborytami Czeskimi)

Sasori
18-01-2010, 14:58
Szukam moda który dodawałby nowe frakcje, typu zakon krzyżacki, templariuszy, litwa itd. tylko nie zmieniałby mapy która była w podstawowej wersji na tą ogromną, jedynie tylko dodawała prowincje, czy jest coś takiego?
Jeśli nie, to czy ktoś wie jak przenieść frakcję z dodatku? thx

ottoman
20-01-2010, 21:52
Szukam jakiegos fajnego moda, nie chce SS bo mi cos przycina i wywala do windy, chodzi o to zeby bylo sporo prowincji (jednak nie wiecej niz w SS), dobra dyplomacja (nie łamanie sojuszy), trudno zeby bylo ( poziom jak w SS), nowe jednostki, nowe frakcje, i mapa Europy i zeby byl stabilny ;p.

Prosilbym również o Linki (byle nie hotfile) do moda Call of Warhammer

edit
na jakim modzie toczy sie wiekszasc Kampanii Online?

Ruderyk
30-01-2010, 12:05
Witam.
Czy znajdę jakiś mod toczący się w IX-X wieku?

BlackKuma
31-01-2010, 15:41
Poszukuję moda(o ile taki w ogóle istnieje) dodającego nowe prowincje do mapy kampanii w medku(zwykłej dwójce). Jednak jest jedno, ale... ma dodawać tylko prowincje i nie zmieniać innych rzeczy. Przy tym dobrze by było, żeby nie miał zbyt wielkiej ilości rażących błędów.
Istnieje w ogóle taki mod??XD

ottoman
01-02-2010, 18:10
Poszukuję moda(o ile taki w ogóle istnieje) dodającego nowe prowincje do mapy kampanii w medku(zwykłej dwójce). Jednak jest jedno, ale... ma dodawać tylko prowincje i nie zmieniać innych rzeczy. Przy tym dobrze by było, żeby nie miał zbyt wielkiej ilości rażących błędów.
Istnieje w ogóle taki mod??XD
oooo! i zeby bylo lepsze AI (nie zrywane sojusze) i troszku trudniejszy

BlackKuma
04-02-2010, 17:01
Mnie wystarczy to co napisałem, bo reszta to już zbytnie ingerowanie w grę.

Magiczny
06-02-2010, 14:43
Witam szukam plików które wpłyną tylko i wyłącznie na SI (przede wszystkim dyplomacja) nie chce ingerencji w pliki graficzne ani też żadnych nowych prowincji. Istnieje coś takiego?

znalazłem coś takiego: ultimate ai pack lecz z tego co mi wiadomo nie da się tego zainstalować na czyste TW lub po prostu ja nie potrafię.

pozdrawiam.

Rn10
07-02-2010, 08:05
Witam,
Szukam jakiegoś mini moda, który zwiększa rozmiary starych prowincji, dodaje nowe itd. Coś podobnego do Mundus Magnus lub europa270bc . Ważne jest by nie zmieniał samej mechaniki gry.

Sasori
09-02-2010, 15:15
Mam pytanie.
Otóż gram od jakiegoś czasu i nawiązałem dużo kontaktów handlowym, powstał u mnie taki problem że z miast zaczynają jak mrówki wyłazić wozy kupieckie rozłażąc się na wszystkie strony. To strasznie zamula grę i doprowadza do zawieszek. Czy jest jakiś sposób na usunięcie tych wozów?

marcinus1002
10-02-2010, 17:45
zerwij kontakty handlowe próbowałeś?
A ja szukam moda która wprowadzał w I lub II Wojnę Światową

Sasori
15-02-2010, 10:11
Próbowałem, nie pomogło...

kluch
15-02-2010, 16:05
Witajcie. Mam pytanie odnośnie problemów wynikających z instalowania kilku modów jednocześnie. Na tym forum wyczytałem, że mody pod podstawkę i pod Kingdoms nie gryzą się ze sobą, to rozumiem. Odpowiadano też, że lepiej nie instalować jednocześnie dwóch i więcej modów np pod Kingdoms, bo może to prowadzić do CTD i innych różności. Z kolei na TW Center wielu twórców modów (np dHRR) wypowiada się w inny deseń: mody tworzą własny folder, nie ingerują w pliki Vanilla i dzięki temu możemy spokojnie mieć po kilka modów jednocześnie. Co wy o tym sądzicie? Ja jestem wielkim fanem modów, ale ponieważ wiele z nich (np Broken Cerscent) stawiają na regionalizm, więc chciałbym "poprzycinać" w kilka w tym samym czasie, bo np w ramach odpoczynku od kampanii czasu krucjat w Broken Crescent, chciałbym zająć się Rzeszą Niemiecką w dHRR.

kuroi
15-02-2010, 21:33
Próbowałem, nie pomogło...
Spróbuj zburzyć budynki odpowiedzialne za handel.


A ja szukam moda która wprowadzał w I lub II Wojnę Światową
Chyba se jaja robisz....

kluch
16-02-2010, 09:03
Mam pytanie.
Otóż gram od jakiegoś czasu i nawiązałem dużo kontaktów handlowym, powstał u mnie taki problem że z miast zaczynają jak mrówki wyłazić wozy kupieckie rozłażąc się na wszystkie strony. To strasznie zamula grę i doprowadza do zawieszek. Czy jest jakiś sposób na usunięcie tych wozów?


Nie niszcz niczego, co związane jest z handlem, przecież z tego masz największy dochód. Jak anulujesz prawa handlowe i zniszczysz budynki odpowiedzialne za handel, stracisz kupę kasy. Dla porównania wejdź w zakładkę jakiegoś miasta i zobacz dane szczegółowe i przekonasz się ile kasy masz z handlu. Jak chcesz normalnie rozwijać państwo i prowadzić wojny, handel być musi. Zresztą wozy jeżdżą po drogach nawet bez praw handlowych, więc nie wiem, czy niszczenie własnego handlu coś da.

Sasori
17-02-2010, 07:12
no właśnie ;| wiec chyba nie ma sposobu na ich zlikwidowanie, jedyne co zauważyłem to to że z każdą kolejką jest ich coraz wiecej...

ps. znalazłem w folderze data/terrain/aerial_map/wagons pliki które prawdopodobnie dotyczą tych wozów, nie wiem jednak co teraz zrobić, co kolejke jakby przybywał 1 nowy wóz, możliwe że da się zredukować ich liczbę lecz nie wiem gdzie.

Ituriel32
18-02-2010, 08:46
Szukam modu. Świat po kataklizmie.
Był gdzieś na forum ale nie umiem go znaleść.

Gawron
21-02-2010, 18:37
Szukam modu który by przenosił w czasy Złotego Wieku Polski znacie jakiś?

kretu19955
23-02-2010, 15:34
Total War Eras viewtopic.php?f=30&t=1152 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=30&t=1152)

anna223
25-02-2010, 09:43
ja szukam czegoś takiego :

Czy da się zrobić następujące coś ? :

a) przenieść szlacheckich pikinierów(szkocja) do anglii (aby było można ich produkować np zamiast bilmenów)
b)z anglii do szkocji przenieść pancerna straż i ochotniczy oszczepnicy ?
c) I na koniec czy da się przenieść żołnierzy z dodatku królestwa z brytani i z krucjaty jednostki ? (np z brytania : irlandzkie oddziały i walijskie do anglii w podstwace , a jednostki jerozolimy i tryopolisu oraz antiochi i eddessy też do podstawki lecz bez tworzenia nowej frakcji tylko np przypisać je państwu jakiemuś? ?

Idill`a (MZ)
18-03-2010, 17:41
Szukam modu. Świat po kataklizmie.
Był gdzieś na forum ale nie umiem go znaleść.

Thera a new begining viewtopic.php?f=30&t=226 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=30&t=226)

Barsa
27-03-2010, 22:46
Co polecicie gościowi, który szuka wyzwań? ;)

Marat
27-03-2010, 22:59
Chyba tylko DLV. Dodatkowa opłata za armie na terenie wroga, silni buntownicy, armie pojawiające się podczas oblegania miasta. Choć same bitwy nie zachwycają, ale to ogólna bolączka wszystkich modów i calej serii ( a graczy multi to juz w ogóle nie zachwyci poziom ). Ciekawy system heraldyczny, generałowie bodajże mogą się zbuntować w ciekawy sposób, spada im lojalność, mają zerowy ruch i straszny minus do zadowolenia.

slejt
03-04-2010, 13:58
Witam
mam problem
mam MTW 2 KD i sciagnelem sobie moda
Third Age total war
mam wszystkie 1,1 1.0 1.2 1.3 1.4
mam dobrego kompa

karta graficzna 1024 mb
DDram 4 tys
Procek 6 tys GHZ
a gra mi sie poprostu zacina
na ustawieniach srednich
nie wiem co mam zrobic
dzieje sie tak po paru minutach gry

jest to dziwne bo w normalnym medivalu na najwyzszych sie nie tnelo
co mam zrobic
??

dan0
03-04-2010, 16:39
Czy jest sposób żeby Francja i Anglia w kampanii Americas były grywalne ?Wydaje mi się , ze gdzies juz o tym czytalem ,ale niestety nie moge znalezc...

Soul of Night
06-04-2010, 18:10
Czy jest sposób żeby Francja i Anglia w kampanii Americas były grywalne ?Wydaje mi się , ze gdzies juz o tym czytalem ,ale niestety nie moge znalezc...

Jest możliwość ręcznego odblokowania frakcji - jednak to ręczne działanie obejmuje również przeniesienie wszystkich jednostek, dodanie prowincji, a w skrócie stworzenie od początku całej frakcji - nie polecam. Aktualnie nikt nie podjął się stworzenia takiego modu z kwestii małego zainteresowania i małej efektywności.

@Slejt:
A próbowałeś przeinstalować moda? Możliwe, że wystąpił mały błąd instalacyjny co powoduje spowolnienie.
Ewentualnie sprawdź czy masz chociaż ciut wolnego miejsca na dysku - możliwe, że gra nie ma gdzie zapisywać postępów - często dziej się tak w bardziej wymagających grach.
podstawowy Medek ma mniejsze wymagania, ale tutaj akurat nie powinno to stanowić problemu.
Możesz sprawdzić czy Windows na pewno go odblokował, możliwe, ze w strefie oczekiwania go spowalnia.
Dodatkowo pokombinował bym z ustawieniami - pozamieniał na najwyższe lub niższe i zobaczył jak będzie działać.


W modach globalnych jest specjalny temat dla TA - spróbuj napisać tam może jeszcze - urzędują tam gracze, którzy mieli więcej do czynienia z modem.

Powodzenia.

slejt
11-04-2010, 14:28
dzieki
poszukam jeszcze na globalu
a co do medievala to najpierw zrobie reinstal a potem na spokojnie zainstaluje all odpoczatku ^^
dzieki za pomoc

macieksos
23-05-2010, 20:19
witam, szukam moda w którym jest dodatkowo dodana mapa ameryki

gelo441
07-06-2010, 10:06
Witam! poszukuję dwóch modów. Kiedyś je miałem, ale musiałem przeinstalować windows i zapomniałem je zgrać na płytę. nie mam pojęcia, czy to mody globalne czy regionalne. Miałem je z dawnej strony TW, ale przerobili ją tak, że nic tam nie znajdę:
1. W pierwszym modzie budynki były drogie i długo się budowały, 1 tura = 0.5 roku, dania grała w żółtym kolorze (w bitwach żółto niebieskim chyba), frakcje nie były agresywne i łatwo było o dobre stosunki, było dużo prowincji, było dużo buntowników (samo podbicie skandynawii i brzegów Bałtyku było nie lada wyzwaniem, a co dopiero podbój wysp brytyjskich), w zamkach budowało się od razu 4 albo 5 jednostek na turę.
2. W drugim modzie gra się frakcjami protestanckimi.
Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby mi ktoś te mody skołował. Z góry dziękuję!

Herod
07-06-2010, 10:26
http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=19&t=864&start=0 - chyba wszystko... oprócz Call of Warhammera. Jak masz Kingdoms to patrz.

http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=19&t=192 - druga lista - dla tych co mają tylko Medka II.

Mało szczegółów podałeś. Jakieś specjalne jednostki? Nowe modele? Muzyka?
Ten pierwszy mod to chyba DLV...

Pozdrawiam i życzę miłego dnia. :)

gelo441
08-06-2010, 11:30
jednostki zauważyłem tylko man-at-arm, muzyka ta sama. Więcej ci nie powiem.

Tak to DLV sprawdziłem, ale jak go ściągnąć. Dzięki serdeczne!!!

i jeszcze jakbyście mogli mi powiedzieć jak i gdzie instalować te mody i jak uruchamiać je.

wczoraj zacząłem ściągać 1 część modu, ale przerwałe, a dzisiaj już nie mogę ściągnąć pierwszej części tylko drugą. Jak ściągnąć tą pierwszsą część?

E-dy-tuj posty... Kyuzo

Herod
08-06-2010, 18:50
Hmmm... sam nie wiem. Moim zdaniem to powinieneś skopiować link z Biblioteki, wkleić i pobierać stamtąd. Jeżeli tam nie można to idziesz na stronę na TWCenter i tam będą inne linki. Instrukcja do instalacji na pierwszej stronie tematu powinna być: Czy to na tym forum, czy na TWCenter.

Zasadniczo to powinieneś normalnie instalować - wybiersz ścieżkę do folderu z Medkiem. Instalator powinien już sam zrobić resztę (mod trafi do folderu z kampaniami Kingdoms).

Ja w tego moda rok temu grałem. Obecnie grywam tylko w Warhammera:TW. Instalacja powinna być podobna.

Magister_Perotinus
14-06-2010, 16:46
Witam,

szukam nodyfikacji dotyczących epoki krucjat z naciskiem na poprawność historyczną, nie grywalność.Chodzi mi a podział na Królestwo Jerozolimskie i wasalne księstwa Antiochii, hrabstwa Edessy i Trypolisu.Mile widziane również Bizancjum i cała Anatolia.Przeszukałem TWCENTER i nic sensownego nie znalazłem albo nie wyszło. Może jakieś mniej oficjalne serwisy...
Dzięki za pomoc. Aha, prosze o nie kwitowanie mojego postu: szukaj a znajdziesz.

Soul of Night
14-06-2010, 18:04
Może Broken Crescent? Niestety nie znajdziesz, aż tam takiego podziału jakiego szukasz, ale może choć trochę Cię zainteresuje.

krenglus
16-06-2010, 20:26
Witam,

Chciałbym się dowiedzieć czy jest mod do podstawki, ktory zmienia UI podczas kampanii. Sprawa wygląda tak, ze prawy dolny róg monitora mam od jakiegoś czasu zalany piwem i podczas gry nie widzę stanu skarbca.

kuroi
26-06-2010, 21:46
Jest jakiś fajny(dopracowany) mod pod MII przenoszący nas w czasy antyczne?

Jakobs17
11-07-2010, 09:49
czy jest może możliwość zagrania na jednym kompie z kilkoma osobami w moda third age?

PioterC
12-07-2010, 14:21
Poszukuję jakiegoś moda pod MTWII: Kingdooms, który przeniósłby mnie w czasy rzymskie... Czy istnieje taki mod? Wiem, że jest jeden w produkcji, ale czy już jakiś został wydany?

Marat
13-07-2010, 13:39
IB2

viewtopic.php?f=31&t=247 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=31&t=247)

miciass
14-07-2010, 17:54
Witam, poszukuję moda do M2TW, który przenosi do czasów XVI- XVIIw.Czasy te były bardzo obfite w wojny z udziałem Polaków (powstanie Chmielnickiego, Potop szwedzki, wojna z Turcją.....) Szczególnie chodzi mi o Rzeczpospolitą (żeby była grywalną frakcją) oraz o jednostki typowo polskie: husarię itp. Słyszałem o modzie XVIth century mod, ale prawdopodobnie projekt upadł....:(
proszę o linki...;)

Adixis
19-07-2010, 11:51
Szukam moda w którym:
- po pierwsze jest ulepszona dyplomacja, chodzi mi o to że z jakimś państwem moge mieć sojusz przez kilkaset tur i mam z tego korzyści, a nie tylko pokój (pomagamy sobie nawzajem z wrogami)
- jest więcej regionów i może jakieś nowe państwa
- krucjaty są lepiej rozbudowane, w podstawce wkurza mnie to że jak zdobędziesz cel krucjaty to później wszyscy mają cię w dupie i w ogóle nie pamiętają że uczestniczyłeś w krucjacie. Miło by było jakby były jakieś państwa chrześcijańskie tam założone, np. Królestwo Jerezolimskie, hrabstwo trypolisu, księstwo antiochii.
- jest realistyczniejsze szkolenie i utrzymanie wojska, nie wiem czy koszty rekrutacji tych wszystkich machin oblężniczych da się samemu zmienić, bo wkurza mnie to ostro później jak przez godzinę mury ostrzeliwują i nic innego nie robią ...

Vedymin
19-07-2010, 12:12
Czy istnieje mod umożliwiający zamianę dużych miast na cytadele i możliwość uzupełniania jednostek (niekoniecznie rekrutowania) z miast w zamkach i odwrotnie (oczywiście o odpowiednim poziomie koszar)?

Marcos
20-07-2010, 14:40
Witam,

Poszukuje czegoś co by dość widocznie przedłużyło bitwy. Chce to zrobić ponieważ uważam ,że bitwy na czystym Medievalu II są za krótkie. Ledwo dochodzi do starcia to połowa armii wroga zaczyna uciekać z pola. Kiedyś pamiętam bawiłem się tak ,że wyłączałem morale w pliku tekstowym Medka przez co oglądanie bitew było czystą przyjemnością. Ale robiłem to tylko na chwile ponieważ jednostki biły się do ostatniego żołnierza. Widowisko fajne ale mało praktyczne podczas kampanii.

Może istnieje jakaś modyfikacja która ingeruje w morale jednostek (ale nie usuwa) przez co jednostki biją się o wiele dłużej ? A może coś co zwiększy "energie życiową" jednostek ? Przez co poszczególni żołnierze będą bardziej wytrzymali i nie będą tak szybko padać.

Jeszcze nigdy nie modowałem Medievala ale ostatnio też zastanawiam się czy nie zainstalować "SS".... Warto ? Gra będzie trudniejsza ? Przeciwnik będzie się dłużej trzymał w polu ?

zaimon
30-07-2010, 13:45
Witam chciałem się spytać czy pod Medievala 2 total war jest mod zmieniający grę w Władce pierścieni wiem że jest coś takiego pod kingdoms ale nie mam tego dodatku...
więc jeżeli jest coś takiego prosiłbym o link z góry dzięki ;)

Idill`a (MZ)
30-07-2010, 13:51
Z tego co wiem chyba nie ma, ale może jakieś starsze wersje TA może......

glaca
07-08-2010, 14:10
szukam moda, który dodaje jedynie maksymalną liczbę prowincji. bez żadnych niedopracowanych nacji- tylko te z podstawki + jakieś mniejsze poprawki...

jest cos takiego? ^^

Adixis
07-08-2010, 14:45
Jeśli jeszcze szukasz to spróbuj tego
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=282072
Ja właśnie ściągam

glaca
07-08-2010, 15:20
dzięki :)
co najlepsze już wczesniej wydawalo mi się, że ten mod będzie wlasnie odpowiadal- ale wciaz warto bylo miec nadzieje, ze znajdzie się cos innego (i lżejszego w mb ;) )
ściągam i wypowiem się.

kretu19955
07-08-2010, 17:02
Może mi ktoś podać link do niestandardowego UI Third Age? Musiałem reinstalować system i gdzieś mi przepadło.

EDIT:
Już nieaktualne.

Adixis
07-08-2010, 17:03
Ja już grałem, zmienili nie tylko mapkę ale też lekko utrudnili/urealistycznili (?) rozgrywke - 2 razy dłuższe budowy, zapasy dla wojska, więcej na razie nie wyczaiłem. A mapka świetna :)

Dunkel
08-08-2010, 01:19
a tam mapka świetna, z tego co kojarzę polska nie jest podzielona na Wielkopolskę i Malopolskę plus Śląśk, nie mowiac juz o Mazowszu.

Adixis
08-08-2010, 20:37
Zapytałem się tego gościa co robi żeby dostał pare regionów w polsce ale już full mają ;s

Kruchy
11-08-2010, 21:59
Czy jest jakiś mod, w którym jest frakcja gruzji? Oprócz najnowszego wwmwe(2.0), ponieważ mam z nią problemy. ;) Czekam na propozycje.

Adixis
14-08-2010, 12:50
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=282072
z tym że nie jest starannie zrobiona ;p

Ituriel32
17-08-2010, 15:07
Szukam czegoś podobnego do "Barbarossa82's Gold Mod Collection: Vanilla Balance Mod; VBM for BI, Alexander Reborn",
tylko pod medka i krulestwa.
Czyli mini mody który minimalnymi zmianami podnosi grywalność.

Mateusz18121995
28-08-2010, 19:56
Szukam czegoś podobnego do "Barbarossa82's Gold Mod Collection: Vanilla Balance Mod; VBM for BI, Alexander Reborn",
tylko pod medka i krulestwa.
Czyli mini mody który minimalnymi zmianami podnosi grywalność.
Retrofit pod Kingdoms (to samo co podstawka ale jedzie na Kingdomsach i jest wrzący olej, dodatkowo dobra baza na własnego moda i liczne submody) oraz DarthMod pod zwykłego (znacznie lepsza inteligencja kompa, pikinierzy walczą cały czas pikami, oraz nowa ulepszona mapa). Oba nie podmieniają plików gry.

Ituriel32
06-09-2010, 20:55
Dzięki
Retrofit zmiany mało widoczne, chyba że sobie źle nagrałem (ale skoro chodziło z własnego startera to raczej dobrze)
DarthMod to osobny mod który dużo daje.
Przez pomyłkę pobrałem i zainstalowałem RegMod Kings 3.80.0 Full Version, który spodobał mi się najbardziej (mimo tego że żabojady zawsze zostają imperium gniotąc na miazgę wyspiarzy i buntowników.

vanval
08-09-2010, 10:35
Witam ,dopiero zaczynam swoją przygodę z MTW2 oraz na tym forum , czy może mi ktoś dać linka do moda który odblokowuje wszystkie nacje nie dostępne na początku gry ? i mam jeszcze pytanie czy jest jakiś mod zwiększający fundusze? z góry dziękuję i pozdrawiam.

Ituriel32
08-09-2010, 13:24
To jest na forum, ale nie chce mi się szukać to tobie napisze.

Szukasz pliku descr_strat ktury znajduje się u mnie:
D:\gry\med\data\world\maps\campaign\imperial_campa ign
Robisz jego kopie zapasową
Wchodzisz w niego i na samej górze masz frakcje
wycinasz sobie nacje z
"end
unlockable"
"end
nonplayable "
i wklejasz sobie do playable, tak aby wyglądało to tak:
playable
england
france
hre
spain
venice
sicily
milan
scotland
byzantium
russia
moors
turks
egypt
denmark
portugal
poland
hungary
end
unlockable
end
nonplayable
papal_states
aztecs
mongols
timurids
slave
end

Co do kasy to w tym pliku są informacje o frakcjach. Możesz zwiększyć im kase startową i/lub sakiewke króla:
faction england, balanced smith
ai_label catholic
denari 10000
denari_kings_purse 2500

vanval
08-09-2010, 15:15
Dzięki wielki :) a czy to odblokowało mi też nacje w kingdoms ?

Kyuzo
08-09-2010, 15:48
Każda kampania z Kingdoms ma swój osobny folder w folderze mods.
W każdym trzeba odnaleźć descr_strat np.
Med2\mods\americas\data\world\maps\campaign\imperi al_campaign
i wykonać analogiczne akcje jak w pliku z czystego Medka2.

dunios
10-09-2010, 18:03
Witam szukam moda do Medka o klimacie początku Rzymian , Potęgi Sparty , mniej więcej 278 p.n.e.
Najlepiej żeby był to mod z mapką Rome total War lub całej grecji . z góry dzięki

dunios
10-09-2010, 18:05
Witam szukam moda do Medka o klimacie początku Rzymian , Potęgi Sparty , mniej więcej 278 p.n.e.
Najlepiej żeby był to mod z mapką Rome total War lub całej grecji . z góry dzięki

Krzyzak
11-09-2010, 16:50
Europa Barbarorum II (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=30&t=1088) ;)

dunios
11-09-2010, 19:00
No tak ale ten mod jeszcze nie wyszedł zna ktoś jeszcze jakiś ?

CaiusCosades
11-09-2010, 19:17
Witam szukam moda do Medka o klimacie początku Rzymian , Potęgi Sparty , mniej więcej 278 p.n.e.
Oksymoron :)

dunios
11-09-2010, 19:51
Witam szukam moda do Medka o klimacie początku Rzymian , Potęgi Sparty , mniej więcej 278 p.n.e.
Oksymoron :)

Mógłbyś mi podać link do forum tego moda?

11-09-2010, 20:57
No tak ale ten mod jeszcze nie wyszedł zna ktoś jeszcze jakiś ?
Kiedyś były takowe próby pod mod SS, ale twórca moda dał sobie spokój...Jest mod o starożytności, ale to schyłek Imperium Rzymskiego, inne produkcje o tym okresie, już 3 rok się robią...W planach jest np. o starożytnym Egipcie itp...A, o tym okresie, jak wspomniano wcześniej to E.B. 2, ale nim go zrobią............... :shock:

mateusz1380
13-09-2010, 14:48
Panowie mam pytanie czy znacie jakiś mod który dodawał by nowe prowincje i/lub dodatkkowe frakcje i żeby nie wymagał Kingdoms? Prosze o nazwe i jeśli można pobieżny opis. Z góry thx.

Sunbeach
15-09-2010, 12:44
Witam! Gram w mod Third Age i chciałbym się dowiedzieć jaki jest najlepszy sub-mod do niego na lepszą inteligencję jednostek itp. I przy okazji szukam też jeszcze jakiś sub-modów poprawiających grafikę typu tekstury, czcionkę itd. Chodzi mi o takie których nie ma wymienionych w liście wypuszczonych na twcenter.com

klimcio6
06-10-2010, 09:30
Chciałem się spytac czy istnieje jakiś mod dzięki któremu w medieval 2 total war bedę mógł ustawic wojne z udziałem np:2000 ludzi??? bo gdy ustawiam własną bitwe to ograniczają mnie floreny i mało miejsca na jednostki... a bitwy historyczne są nie zbyt efektywne...

06-10-2010, 09:32
Jest :lol:
Na drugi raz czytaj regulamin forum, trochę zabawy było z kasowaniem twoich postów :lol: :lol: :lol: . Następnym razem za zaśmiecanie działu z modami ostrzeżenie :lol:

klimcio6
06-10-2010, 18:40
Ok, przepraszam. A jak nazywa się ten mod???

07-10-2010, 08:31
Ty nie przepraszaj, bo za te kasowanie siema :twisted: :twisted: :twisted: , ale z racji tego że mam ostatnio humor ( chorobowe :evil: ) to odpowiem tak, w każdym modzie możesz grać taką ilością ludków, wystarczy w opcjach ustawić. Poszczególne mody mają submody które jeszcze dodają jednostek, napisz o jakiej tematyce chodzi ci mody, i będziemy linkować :) Oczywiście zakładam że masz mocny sprzęt :lol:

klimcio6
07-10-2010, 10:19
kompa ma dobrego. chodzi mi o mod który pozwoli mi na wystawinie ogromnej ilości wojska... bo nawet jak ustawiam jedostki na olbrzymią skale to dla mnie to jeszcz za mało.... :)

07-10-2010, 11:44
Skoro tematyka nie gra roli spróbuj tego moda, weź w ustawieniach na największy rozmiar jednostek i ..powodzenia. jak za mało ci wyjdzie są submody, jest ich z trzy co zwiększają dodatkowo ilości wojska, ale najpierw po kolei, zainstaluj tego, pograj, zobaczysz sam :lol:
viewtopic.php?f=30&t=6489 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=30&t=6489)

klimcio6
07-10-2010, 12:38
ok, dzieki

Kroater
07-10-2010, 17:37
Tak jak w temacie, chciałbym żeby ktoś podał mi mod który wprowadza najwięcej prowincji do podstawki MTW2. Z góry dziękuję za pomoc.

Huzi
07-10-2010, 21:32
viewtopic.php?f=3&t=2668 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=3&t=2668)
W tym temacie jest kilka mapek z Kingdoms i trzech sporych modyfikacji.

iluminat1990
09-10-2010, 10:57
Cześć,
Czy jest jakiś mod dodajacy nowe prowincje do głównej kampanii , gdzie mozna znaleźć wszystkie najwazniejsze miasta z naszego regionu czyli np. Gdańsk ,Toruń, Gniezno, Malbork, Królewiec itp. itd.?
Testowałem SS 6.2 ,ale nie podoba mi sie w tym modzie to,że miasta sa bardzo oddalone od siebie oraz razi mnie brak Gdańska. Gdbyby ktoś moglby mi doradzić jakis mod to bylbym wdzieczny:)

09-10-2010, 11:12
Spróbuj tego na początek
viewtopic.php?f=30&t=6218 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=30&t=6218)
jakoby są, ale dawno nie grałem, i nie pamiętam.

klimcio6
12-10-2010, 11:03
Zwracam się do was z pytaniem czy jest jakiś mod który dodaje kampanie Azteków, Tatarów lub Mongołów???
Jeżeli taki istniej prosze o link :)

Muir-Aulom
12-10-2010, 12:11
W Medku II w dodatku Kingdoms masz kampanie Aztekami, co do reszty nie wiem, ale chyba można w folderze zmienić ustawienia i zrobić Mongołów frakcją grywalną ;)

klimcio6
12-10-2010, 13:23
A wiesz może jak???

Annasz
12-10-2010, 14:11
Ściągnij najnowszy Kingdoms Grand Campaign mod, tam można grać Aztekami i Mongołami (najnowszy, podkreślam).

Galik21
02-11-2010, 19:00
Cześć wszystkim, jako że jest to mój pierwszy post na tym forum chciałbym przy okazji stworzyć monolog i przedstawić się .
A więc jestem Piotrek mam 17 zim interesuję się językiem C++,koszykówką,Japonią - nie tylko anime i manga ale także język ich historia. Od dwóch lat uczęszczam także na sztukę walki mieczem - za specjalizację wybrałem drogę Bushido,katanę (to taka informacja dla bardziej wtajemniczonych ). Jestem w tej chwili uczniem II klasy liceum profilowanego zarz.informacją .
No to chyba wszystko o mnie przejdźmy do mojego pytania .

Szukam moda w uniwersum świata wiedżmina do tej zacnej gry Medieval II:Total war mam grę w wersji podstawa.
Głównie chodzi mi o nowe jednostki nie o kampanię bo raczej bawię się w pojedyncze bitwy

Jeśli jest ale do dodatków też powiedzcie najwyżej allegro.pl będę musiał odwiedzić .

P.S
Mam nadzieję że to dobry dział jeśli nie to na mnie na krzyczcie
P.S2
Z góry dzięki za pomoc

Edit:
A znacie może jeszcze jakieś mody na Japonię i Star Wars? :)

Kyuzo
02-11-2010, 19:28
Nie musiałeś się tu przedstawiać masz do tego osobny dział ;) viewforum.php?f=28 (http://forum.totalwar.org.pl/viewforum.php?f=28)

Co do modów to takowych z uniwersum Wiedźmina niestety nie znam.

Natomiast co do Japonii to warto poczekać na All Under Heaven (http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?f=1026),
a jeśli masz Rome Total War i dodatek Barbarian Invasion to ściągnij Ran No Jidai (beta) (http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?f=92) akurat na razie są tam same pojedyncze bitwy.

Galik21
02-11-2010, 19:54
A do Third Age trzeba dodatki?
Co do przedstawiania się, nie chciałem postów bez sensu nabijać.

Ensis
02-11-2010, 20:04
Tak, wymaga Medieval II: Total War - Kingdoms. Teraz większość modów wymaga dodatku.

klimcio6
03-11-2010, 20:56
Chciał bym się zapytać czy istnieje jakiś mod który dodaje bitwy historyczne do Medieval II Total War???
Jeśli taki jest to proszę o link... :)

03-11-2010, 22:19
Modu nie ma, ale jest cała paczka bardzo dobrych bitew historycznych autorstwa Pinotcheta, zagrywają się w nie na Zachodzie, bo są pod różne modyfikacje, i najprzeróżniejsze czasy historyczne i nacje ;)
viewtopic.php?f=32&t=329 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=32&t=329)

klimcio6
10-11-2010, 17:37
A jak nazywa się program w którym tworzy się bitwy historyczne??? :)

10-11-2010, 17:40
A jak nazywa się program w którym tworzy się bitwy historyczne??? :)

viewtopic.php?f=249&t=684 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=249&t=684) ;)

Kuzyn
04-12-2010, 23:14
Mam pytanie czy ma ktoś może jeszcze kopie modu Zgrzybka? Byłbym wdzięczny bo przekopałem google i wszystko wygasło.

Marat
05-12-2010, 05:33
Link jest w bibliotece Andzi dwa tematy niżej ;)

http://www.megaupload.com/?d=KQMQVM0P

Kuzyn
05-12-2010, 14:52
Dzięki.

Faflon
05-12-2010, 17:46
Witam. Poszukuję moda ( o ile taki istnieje ) który poprawiałby animacje w walce. Chodzi o to że wszyscy żołnierze w jednym oddziale zabijają w ten sam sposób. Jest coś co to poprawia?

jezier
10-12-2010, 20:09
Dwa pytania:
1. Jakiego moda polecacie , który osadzony jest w czasach wypraw krzyżowych do MTW2 Kingdoms
2. Jak "odblokować?!" jednostki : Kanonicy Grobu Świętego i Marszałka Joannitów? Krak de Chevaliers mam rozbudowany już w całości. Znajduje się w nim również Siedziba Joannitów (3 poziom) Mam rok 1359

Đeviler
12-12-2010, 07:49
Czy w którymkolwiek trybie gry możliwe jest dowodzenie na polu bitwy dwiema a nawet trzema armiami (tzn. np. sprzymierzeńcami i przeciwnikiem)?

Może jakiś mod albo patch na to pozwala?

12-12-2010, 22:32
Dwa pytania:
1. Jakiego moda polecacie , który osadzony jest w czasach wypraw krzyżowych do MTW2 Kingdoms
2. Jak "odblokować?!" jednostki : Kanonicy Grobu Świętego i Marszałka Joannitów? Krak de Chevaliers mam rozbudowany już w całości. Znajduje się w nim również Siedziba Joannitów (3 poziom) Mam rok 1359
ad. 1 Polecam tego, dla mnie jeden z najlepszych modów. ;)
viewtopic.php?f=30&t=89 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=30&t=89)
ad.2 Nie wiem ;)

Gnejusz
14-12-2010, 20:04
Czy znacie modyfikację zmieniającą ikonki jednostek, działającą zarówno pod Mediewal 2 jak i Kingdoms? Chodzi mi o zmianę która poprawia ich ostrość ale także urealnia wygląd, te bałwanki które "robią" za niektóre oddziały ujmują grze znacznie uroku.

15-12-2010, 08:39
Czy znacie modyfikację zmieniającą ikonki jednostek, działającą zarówno pod Mediewal 2 jak i Kingdoms? Chodzi mi o zmianę która poprawia ich ostrość ale także urealnia wygląd, te bałwanki które "robią" za niektóre oddziały ujmują grze znacznie uroku.
W modach starają się poprawiać ten niuans gry. Zerknij tutaj, czy o to ci chodziło?
http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?f=453

Gnejusz
15-12-2010, 14:06
Eutyches, dzięki ale nie znam angielskiego, chodziło mi o zmianę tekstur tych widocznych w panelu gry albo jak wolisz menu - np. rekrutacji. Niektóre jednostki zwłaszcza z wczesnego okresu np milicja włócznicza, wyglądają jak ... sami przecież wiecie. Wiem że był totalny reskin jednostek bizantyjskich, może jest podobny ale do wszystkich nacji?

16-12-2010, 09:16
Eutyches, dzięki ale nie znam angielskiego, chodziło mi o zmianę tekstur tych widocznych w panelu gry albo jak wolisz menu - np. rekrutacji. Niektóre jednostki zwłaszcza z wczesnego okresu np milicja włócznicza, wyglądają jak ... sami przecież wiecie. Wiem że był totalny reskin jednostek bizantyjskich, może jest podobny ale do wszystkich nacji?

zerknij, tutaj, nie musisz znać angielskiego...
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=100746

karol1500
27-12-2010, 07:58
czy jest jakiś mod przenoszacy nas w lata 1550-1700 około w którym jest oczywiście nasza husarja

Kyuzo
27-12-2010, 11:32
Jeśli zależy ci na fajnie zrobionej husarii to powinieneś się zainteresować modem Ренессанс (Renesans): TW (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=30&t=4049&start=0) niestety na razie w wersji beta, ale da się pograć 8-)
a w przyszłości także i tymi Ogniem i Mieczem 2 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=30&t=6784) II 1648 - Der dreissigjährige Krieg (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=31&t=2476&start=0)

Matisek
29-12-2010, 15:20
Zna ktoś może jakiś historyczny mod, przenoszący nas do wczesnego średniowiecza? (lata 1000-1200) Np. czasy gdy Dania podbijała Anglię. Głównie chodzi mi o historyczność, a które lata to mniej ważna sprawa.

Kyuzo
30-12-2010, 07:35
Hmm chyba na razie tylko ten mod (a jednak nie tylko, patrz następny post ;) ) pod Medka2 spełnia twoje kryteria The Last Kingdom (http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?f=867) i temat na naszym forum viewtopic.php?f=31&t=6714 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=31&t=6714)
Będzie się rozgrywał w latach 865 - 1066 na Wyspach Brytyjskich i okolicach. Wygląda na to, że historyczność będzie jednym z jego atutów.

Info and pictures :arrow:
[spoiler:36jo9j2x]
The Last Kingdom challenges players to control 13 new factions, including the Vikings themselves, the Saxons, Scots, Irish, Welsh and Norman, and to embark on a campaign to dominate the British Isles. With a wealth of new historical heroes, players can lead a range of new units into battle - including Viking Berserkers, Saxon Huscarles and Fyrdmen - while conducting sieges and epic battles.
You can conduct the campaign on a new map focusing on North Europe, in the continent, in the Isle of England or Iceland or starting from the Norwegian peninsula.

Starting date: 865 / Finishing date: 1066
2 turn is one year
(... one year before the viking invasion of Northern England.)

Factions & Cultures:

http://www.chrome.hu/danova/mod/last/prev/fs1.jpg
http://www.chrome.hu/danova/mod/last/prev/fs2.jpg

http://www.chrome.hu/danova/mod/last/prev/map1.jpg

http://www.chrome.hu/danova/mod/last/prev/unit/uni04.jpg[/spoiler:36jo9j2x]


Niestety wciąż jest w fazie produkcji, ale wygląda na to, że bliża się czas wypuszczenia pierwszej grywalnej odsłony.
Póki co pozostaje pooglądać preview. Sam jestem ciekaw jak im ten mod wyjdzie więc nie omieszkam zagrać 8-)

30-12-2010, 10:31
Niestety robi się, a kiedy będzie to nie wiadomo, twoje kryteria ;)
viewtopic.php?f=30&t=6603 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=30&t=6603)
-------------------------------------------------------------------------
Mod gdzie dzieje się w czasach zbliżonych do twoich wymagań, z udziałem Danii
viewtopic.php?f=30&t=231 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=30&t=231)

Arahja
30-12-2010, 23:56
Poszukuję modelu polskiej lekkiej kawalerii z XVII wieku, najlepiej jak najbardziej podobnego do Lisowczyków, tudzież moda w którym taki model by występował.
http://slawek-dabrowski.webpark.pl/lisowczyk.jpg
http://uzbrojenie.webpark.pl/lis.jpg

31-01-2011, 11:48
Spytaj się pod Empire, tudzież Napoleonie ;)

GRUHA
31-01-2011, 21:00
Trzy pytanka(MTW2 and RTW).
1. Czy jak zainstaluje mody to mogę dalej grac w podstawkę i dodatki bez zmiany w pierwszej formie gry?
2. Czy mogę mięć kilka modów, czy też są jakieś zależności typu patch itp.?
3. Jakie polecacie mody powiększające grę do całego świata łącznie z Azja, dwoma Amerykami od czasów p.n.e. do końca średniowiecza?
Jeśli pomyliłem dział czy coś to sorki ale więcej pytań chyba nie będę miał.
Z góry dzięki:)

Kyuzo
01-02-2011, 17:22
Odp. 1 Większość (jeśli nie wszystkie) modów pod M2TW tworzy swoje osobne foldery i nie nic nie zmienia w podstawowej grze. W RTW jest już z tym trochę gorzej. Sporo modów uniemożliwia grę w 'czystego' Rome.
Odp. 2 W M2TW raczej nie powinno być problemów z kilkoma modami na raz. Jeśli tylko masz miejsce na dysku, bo większość z nich zajmuje nie mało GB...
Odp. 3 Wypróbuj Eras Total Conquest (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=30&t=1152&start=0). Niestety największa dostępna mapa rozgrywa się w nieco późniejszych czasach:
[spoiler:1768ru9l]1547
http://img12.imageshack.us/img12/535/empiresmap.jpg
970
http://img13.imageshack.us/img13/5642/mapbase970.jpg[/spoiler:1768ru9l]

jezier
02-02-2011, 20:02
poszukuje jakiegoś moda do medka2 albo kingdoms'ów który przenosi się w czasy starożytnego Rzymu , nie obraże się jakby był po polsku 8-)

Kyuzo
03-02-2011, 07:09
Invasio Barbarorum II (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=31&t=247) na razie tyle.
Trza czekać na Europa Barbarorum II (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=30&t=1088&start=0)

danieldamian PL
10-02-2011, 09:13
Mam nadzieję że to tu mogę się spytać o rozwiązanie mojego problemu 8-) . Jeżeli nie to proszę się nie złościć ;) .
Czy można zmienić coś w plikach czystego medka, aby można było przejąć inne państwo za pomocą mariaży ?
Proszę o szybką odpowiedź :D .

Araven
10-02-2011, 09:27
Mam nadzieję że to tu mogę się spytać o rozwiązanie mojego problemu 8-) . Jeżeli nie to proszę się nie złościć ;) .
Czy można zmienić coś w plikach czystego medka, aby można było przejąć inne państwo za pomocą mariaży ?
Proszę o szybką odpowiedź :D .
Witam. Odpowiedziałem Ci na to pytanie przed zmianą serwera ale wcięło wszystkie moje posty jakie napisałem od 04 lutego 2011 (Niestety dotyczy to wszystkich Użytkowników :evil: Z tego co napisał Administrator Amrod stracone zostały wszystkie posty od ostatniego weekenu. Trudno :mrgreen: Się odtworzy. :lol: ). Odpowiadając na Twoje pytanie można by spróbować to wprowadzić w czystym Medku wykorzystując do tego odpowiedni skrypt... ale to ciężka sprawa. (I nie dam rady Ci tego wytłumaczyć, za dużo do opisywania). Zagraj w Bellum Crucis 6.1 to będziesz to mógł osiągnąć tzn. przejąć inne Królestwo dzięki małżeństwu ( i trzeba pomóc danej linii panującej opuścić ten padół łez i zejść z tego świata :P ). Nie jest to łatwe do zrobienia, ale jest możliwe. Ew. Zainteresowanych modem Bellum Crucis 6.1 zapraszam do tematu o nim, W Zbrojowni w modach globalnych. :mrgreen: Oto link: viewtopic.php?f=30&t=7414 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=30&t=7414) . Niestety ten rewelacyjny mod jakim jest Bellum Crucis 6.1 jest na razie bardzo niedoceniany na tym Forum a to poważny błąd i próbuje usilnie to naprawić. :twisted: Wiem co piszę, gram w niego juz 5 tygodni (bardzo intensywnie ;) ). Pozdrawiam.

danieldamian PL
11-02-2011, 17:14
Co do bellum crucis to zagram jak zrobię porzadek z kompem ;) .
Proszę wytłumacz :geek: :lol: , ale nie nalegam :D .

Araven
11-02-2011, 17:27
Co do bellum crucis to zagram jak zrobię porzadek z kompem ;) .
Proszę wytłumacz :geek: :lol: , ale nie nalegam :D .
Witam. Zrobienie czegoś takiego jak mozliwość przejmowania innych państw przez małżeństwo to dość skomplikowana operacja. Mam pewien pomysł ale sam najpierw muszę sprawdzić czy to zadziała, teoretycznie powinno. Ale to będzie niełatwe zadanie jak zdołam coś z tym wykombinować w jakimś innym modzie to się pochwalę, że działa i napiszę wtedy jak to zrobiłem :P Bo na razie to jak napisałem muszę przetestować mój pomysł by przenieść to rozwiązanie z zacnego Bellum Crucis 6.1 do jakiegoś innego moda... Może jutro coś pokombinuję z tym skryptem. Sam jestem ciekaw czy się uda, ale nie aż tak bardzo by to robić dziś np. :mrgreen: Poza tym ja gram głównie w Bellum Crucis 6.1 a tam to działa. :lol: Pozdrawiam.

danieldamian PL
11-02-2011, 17:58
Trzymam cię za slowo ;) .
btw. Tak z czystej ciekawości :lol: chciałbym wiedzieć jaki jest najbardziej histoyczny mod pod medieval 2 i/lub kingdomsa 8-) .
PS. Dziękuję Araven :!:

Araven
11-02-2011, 18:20
Trzymam cię za slowo ;) .
btw. Tak z czystej ciekawości :lol: chciałbym wiedzieć jaki jest najbardziej histoyczny mod pod medieval 2 i/lub kingdomsa 8-) .
PS. Dziękuję Araven :!:

Z tą historycznością to sprawa bardzo subiektywna. Moim zdaniem z modów pod Medievala II bardzo historyczny jest mod Broken Crescent 2.02, ale jest to mod raczej regionalny skupia się głównie na Bliskim Wschodzie są tam tylko skrawki Europy, dominuje Azja i Afryka, dbałość m.in. o szczegóły historyczne powoduje, że pod Medka to dla mnie mod nr 1.
Co do modów pod Kingdoms ta za najbardziej historyczny uważam Bellum Crucis 6.1 i to nie dlatego, że to mój ulubiony mod :mrgreen: a dlatego, że jego twórcy naprawdę zadbali o historyczne aspekty i szczegóły. Tak super zrobionej np. Polski to ja w żadnym zachodnim modzie nie widziałem, a grałem we wszystkie największe m in. (SS, DLV i inne). Pozdrawiam. więcej o historyczności moda Bellum Crucis 6.1 i o samym modzie w temacie o nim viewtopic.php?f=30&t=7414 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=30&t=7414) . Tutaj wspomnę tylko o historycznych dynastiach w grze (Arpadów - Węgry, Przemyślidów - Czechy, Hohenstaufów i wielu innych, Piastów w Polsce - i kilku mniejszych naszych dynastiach np. pomorskiej :D ), podziale islamu na odłam sunnicki i szyicki, możliwości zmiany religii, tytułach naszych książąt z okresu rozbicia dzielnicowego np książe wielkopolski, mazowiecki itd. + cała inna masa innych drobiazgów - to wszystko decyduje o atrakcyjności i historyczności BELLUM CRUCIS 6.1. Pozdrawiam. :twisted:

michciu4
14-02-2011, 22:28
szukam moda, w którym będzie calkowicie inna mapa świata, i nowe frakcje. coś takiego jak thera a new beginning. :)

Soul of Night
16-02-2011, 10:25
TATW - modyfikacja umieszczona w świecie stworzonym przez Tolkiena - viewtopic.php?f=30&t=6489 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=30&t=6489)
Call of Warhammer - modyfikacja umieszczona w świecie Warhammera - viewtopic.php?f=30&t=130 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=30&t=130)
Akthross Total War - viewtopic.php?f=30&t=7195 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=30&t=7195)
4 Seasons, ale jest to niestety porzucona modyfikacja (mimo to gorąco polecam!) - viewtopic.php?f=30&t=699 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=30&t=699)
Westeros TW - modyfikacja niestety tylko rozpoczęta, projekt z tego co wiem upadł (zmieniona została mapa, portrety niektórych dowódców, parę małych skryptów, nazwy) - viewtopic.php?f=30&t=484 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=30&t=484)

26-02-2011, 15:20
Witam

Poszukuję moda który zmienia dyplomację, chodzi mi o to aby komp. rzadziej zdradzał, a gdy jest z nami w sojuszu - przyłączał się do naszych wojen. Proszę nie podawać modów które zmieniają jednostki/mapę, chciałbym zmienić tylko tą powaloną dyplomację.

Kyuzo
26-02-2011, 20:29
Wypróbuj Ultimate AI (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=32&t=1691)

michciu4
05-03-2011, 15:49
a jest może jakiś mod, w którym jest dość dużo tur? np. w Therze jest ponad 1000.. aż tyle nie trzeba ale np. kilkaset? wiem, że w TATW jest sporo ale w to już grałem

Araven
05-03-2011, 16:16
a jest może jakiś mod, w którym jest dość dużo tur? np. w Therze jest ponad 1000.. aż tyle nie trzeba ale np. kilkaset? wiem, że w TATW jest sporo ale w to już grałem

Witam. Dużo tur jest np. w SS 6.2 RR RC od Point Blanka albo w Beluum Crucis 6.1 tam ponad 600 i kilka różnych kampanii. Jako fan Bellum Crucis 6.1 polecam jego oczywiście, ew. poczytaj najpierw temat o modzie w Zbrojowni i zdecyduj. Pozdrawiam

eeerobert
12-03-2011, 14:04
Hej. Szukam jakiegoś fajnego moda, który byłby grywalny, stabilny i w miarę historyczny. I najlepiej, żeby Polska była dobrze odwzorowana. Wstępnie zastanawiam się nad WWME i Bellum Crucis, ale jestem otwarty na nowe propozycje. Grałem już w SS, KGCM i Anno Domini, ale nie spełniały moich wymagań. Moglibyście mi coś doradzić?

Araven
12-03-2011, 14:48
Na ten moment zdecydowanie polecam Ci Bellum Crucis 6.1. Dlaczego tak uważam napisalem w wielu postach w temacie o Bellum. Ja gram nieco ponad 2 miesiące i ten mod jest Najlepszym w jakiego grałem. Najbardziej historyczny, bardzo stabilny. Cztery różne kampanie. Niesamowite AI strategiczne, ekonomia i dużo więcej. Pozdrawiam. 8-)

eeerobert
13-03-2011, 12:22
Spodziewałem się, że polecisz mi Bellum Crucis :D Trochę mnie przeraża ten włoski, ale chyba się przełamię i ściągnę jak będę miał trochę czasu-czyli nie prędko.

13-03-2011, 12:34
Spodziewałem się, że polecisz mi Bellum Crucis :D Trochę mnie przeraża ten włoski, ale chyba się przełamię i ściągnę jak będę miał trochę czasu-czyli nie prędko.
Spróbuj wcześniejszą wersję tego moda 5.1 z angielszczeniem, mimo ze wcześniejsza wersja też robi wrażenie. :D
viewtopic.php?f=30&t=89 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=30&t=89)

Araven
15-03-2011, 14:46
Spodziewałem się, że polecisz mi Bellum Crucis :D Trochę mnie przeraża ten włoski, ale chyba się przełamię i ściągnę jak będę miał trochę czasu-czyli nie prędko.
Witam. W moich postach na forum wcale nie ukrywam, że jestem wielkim fanem Bellum Crucis 6.1 i im więcej w niego gram tym bardziej mi się podoba. :twisted: Pozwolę się nie zgodzić z powyższą sugestią Eutychesa i zdecydowanie polecam Ci Bellum Crucis 6.1 a nie 5.1 ;) Ale decyzja należy do Ciebie. Ja wyraziłem tylko moje zdanie w tej sprawie ... Powtarzam ponownie nie znam ani słowa po włosku a w moda gram i daję radę :mrgreen:

eeerobert
15-03-2011, 15:05
Molte grazie per il vostro aiuto. In realtà penso di provare la versione 6.1. Chi lo sa? Forse il mio modo di imparare la lingua italiana.

Araven
15-03-2011, 17:00
Molte grazie per il vostro aiuto. In realtà penso di provare la versione 6.1. Chi lo sa? Forse il mio modo di imparare la lingua italiana.
Wow... Nieźle pojechałeś ;) . Czyli jak rozumiem zdecydowałeś się na wersję Bellum Crucis 6.1 i przeszedłeś przyśpieszony kurs włoskiego przy okazji ... :twisted: ? Tak czy tak pozdrawiam a Bellum Crucis 6.1 to najlepszy mod w jakiego grałem i basta. Napisałem co wiedziałem a teraz czas na jakiś posiłek po pracy... :mrgreen:

Samick
17-03-2011, 09:18
Napoleonie widziałem ślady po kulach, które zostawały w ziemi, czy istnieje jakiś mod Medka, który dawałby podobny efekt?

Szukam też moda, który wzbogacałby szatę roślinną.

Ewentualnie jeśli nie ma osobnych to jakie duże mody zawierają chociaż jeden z w/w efektów.

CoNe
31-03-2011, 14:49
Witam,
Czytam i czytam i nie mogę się doczytać :( Jest jakiś mod co przenosi rozgrywkę do starożytnego Rzymu ?

Araven
31-03-2011, 15:02
Witam,
Czytam i czytam i nie mogę się doczytać :( Jest jakiś mod co przenosi rozgrywkę do starożytnego Rzymu ?
Z modów pod Medka II to ew. poczytaj temat pod tym linkiem viewtopic.php?f=31&t=206 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=31&t=206) . Powstaje świetny mod pod Medka II tj. Europa Barbarorum II ale jak na razie data premiery nieznana. Pod w/w linkiem masz temat o modzie Paeninsula Italica. Pozdrawiam.

31-03-2011, 16:43
Witam,
Czytam i czytam i nie mogę się doczytać :( Jest jakiś mod co przenosi rozgrywkę do starożytnego Rzymu ?
viewtopic.php?f=31&t=247 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=31&t=247)

Bardzo ciekawy mod przenoszący nas do czasów Cesarstwa Rzymskiego (bardzo uogólnione określenie).
Mapa zawiera południowo zachodnią Europę i północną Afrykę.
Zaskakuje na plus duże drzewko jednostek.

Samick
31-03-2011, 20:07
A macie jakiś mod z taborami?

Araven
31-03-2011, 20:51
A macie jakiś mod z taborami?
Hm. Ja znam jeden mod z taborami tzn. jest w nim jednostka kuszników używająca wozów... ale nie wiem czy to Ci wystarczy... Wcześniej pytałeś o moda z poprawioną szatą roślinną. Tabory i poprawioną szatę roślinną oraz wiele innych super dodatków znajdziesz w Bellum Crucis 6.1 (wg mnie najlepszy mod o średniowieczu). Pozdrawiam. ;)

To kiedy zaczynasz tłumaczenie? :D Pozdrawiam SoN ;)

Cortez
02-05-2011, 19:47
Witam ponownie!

Kilka lat temu byłem użytkownikiem tego forum ale chyba miało ono jakiś pad bo musiałem się na nowo zarejestrować. Przechodząc więc do rzeczy wtedy grałem w Rome Total War ale grafa już się postarzała za te 6 lat i gra mi się znudziła więc potem przerzuciłem się na Medieval 2 Total War, w który grałem bez żadnego modowania. Teraz chciałbym wrócić do tej gry więc ją sobie zainstalowałem zarówno w wersji podstawowej v1.3 jak i Kingdoms v1.5. Najpierw przeglądnąłem Internet w poszukiwaniu tego co obecnie słychać w świecie Total War. Na chwilę obecną niestety królują gry Empire i Napoleon a te mi niespecjalnie leżą z powodu epoki w jakiej się toczą, to znaczy w XVIII-XIX wieku, kiedy to na polu walki zaczęła królować broń palna i walka na dystans, której właśnie nie lubię będąc fanem bitew full contact z wcześniejszych wieków. Ewentualnie jest jeszcze Shogun 2 Total War ale mój komp go nie uciągnie więc mogę go sobie odpuścić. Z braku laku pozostaje mi więc M2TW z modami, który graficznie wciąż jest całkiem dobrą gierką.
Tak więc podsumowując poszukuję obecnie najlepszego "moda globalnego" - jak takie tutaj nazywacie - pod M2TW. W światowej "kwaterze głównej" Total War, czyli na forum TWC, jest tych modów cała masa zarówno pod podstawkę jak i pod dodatek Kingdoms. Jednakże chyba większość z nich to różne "mody lokalne", przeróbki pod różne światy fantasy i inne epoki a więc takie, które mnie nie interesują. Chodzi mi o mod dziejący się w epoce w jakiej toczy się gra a więc w latach 1080-1530 na terenie całej Europy i Bliskiego Wschodu, żeby można było bezproblemowo w jednej grze mieć wszystko pomijając ewentualnie konkwistę Ameryki Środkowej. Poza tym stawiam na dobrze odwzorowane realia epoki oraz w miarę rozgarnięte AI na poziomie strategicznym oraz bitewnym. Z pobieżnego przeglądu tego co tam można znaleźć w oko wpadły mi mody: Clouds across Europe, Rise of Kings, Deus lo Vult, Ferrum Aeternum, Lands to Conquer, Pro Deo et Rege, Stainless Steel i włoski Bellum Crucis.

Proszę więc doświadczonych graczy o wskazanie mi, który z tych modów najbardziej opłaca się mi teraz zainstalować bo nie chcę mieć ich więcej niz jeden także i z tego powodu, że są to dość duże pliki do ściągnięcia.

Araven
02-05-2011, 20:59
Witam ponownie!

Kilka lat temu byłem użytkownikiem tego forum ale chyba miało ono jakiś pad bo musiałem się na nowo zarejestrować. Przechodząc więc do rzeczy wtedy grałem w Rome Total War ale grafa już się postarzała za te 6 lat i gra mi się znudziła więc potem przerzuciłem się na Medieval 2 Total War, w który grałem bez żadnego modowania. Teraz chciałbym wrócić do tej gry więc ją sobie zainstalowałem zarówno w wersji podstawowej v1.3 jak i Kingdoms v1.5. Najpierw przeglądnąłem Internet w poszukiwaniu tego co obecnie słychać w świecie Total War. Na chwilę obecną niestety królują gry Empire i Napoleon a te mi niespecjalnie leżą z powodu epoki w jakiej się toczą, to znaczy w XVIII-XIX wieku, kiedy to na polu walki zaczęła królować broń palna i walka na dystans, której właśnie nie lubię będąc fanem bitew full contact z wcześniejszych wieków. Ewentualnie jest jeszcze Shogun 2 Total War ale mój komp go nie uciągnie więc mogę go sobie odpuścić. Z braku laku pozostaje mi więc M2TW z modami, który graficznie wciąż jest całkiem dobrą gierką.
Tak więc podsumowując poszukuję obecnie najlepszego "moda globalnego" - jak takie tutaj nazywacie - pod M2TW. W światowej "kwaterze głównej" Total War, czyli na forum TWC, jest tych modów cała masa zarówno pod podstawkę jak i pod dodatek Kingdoms. Jednakże chyba większość z nich to różne "mody lokalne", przeróbki pod różne światy fantasy i inne epoki a więc takie, które mnie nie interesują. Chodzi mi o mod dziejący się w epoce w jakiej toczy się gra a więc w latach 1080-1530 na terenie całej Europy i Bliskiego Wschodu, żeby można było bezproblemowo w jednej grze mieć wszystko pomijając ewentualnie konkwistę Ameryki Środkowej. Poza tym stawiam na dobrze odwzorowane realia epoki oraz w miarę rozgarnięte AI na poziomie strategicznym oraz bitewnym. Z pobieżnego przeglądu tego co tam można znaleźć w oko wpadły mi mody: Clouds across Europe, Rise of Kings, Deus lo Vult, Ferrum Aeternum, Lands to Conquer, Pro Deo et Rege, Stainless Steel i włoski Bellum Crucis.

Proszę więc doświadczonych graczy o wskazanie mi, który z tych modów najbardziej opłaca się mi teraz zainstalować bo nie chcę mieć ich więcej niz jeden także i z tego powodu, że są to dość duże pliki do ściągnięcia.
viewtopic.php?f=30&t=7414 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=30&t=7414) to link do tematu o Bellum Crucis 6.1 poczytaj, mod jest spolszczony (spolszczenie jest poprawiane systematycznie). Najpierw poczytaj o nim. Jak Ci się nie spodoba opis i założenia polecę Ci coś innego. Dla mnie to nr 1. Gram 4 miesiące w tego moda.

Cortez
02-05-2011, 21:45
OK, zapoznałem się z nim trochę. Jest spolszczenie z 30.04 br. podobno w 70% działające ale tłumaczenia przez translator chyba były robione. Poza tym mod wygląda na to czego szukam od strony realizmu historycznego oraz AI na poziomie (bawicie się tam z jakimiś dodatkowymi modami bitewnego AI jak widziałem). Tak wiec z mojej strony jest jedno kluczowe pytanie: Czy grając w tym modzie kampanię da się zrozumieć o co biega z aktualnym polskim tłumaczeniem tak, żeby nie robić przypadkiem jakichś głupot?

PS. Podobno ma wyjść bardzo niedługo BC v6.2 w formie patcha na v6.1 i zdaje się z angielskim tłumaczeniem co też by mnie urządzało.

Poza tym modem po bardziej szczegółowym zapoznaniu się z tematem ograniczyłbym się tylko do SS v6.4, DLV v6.2 i niby regionalnego Broken Crescent v2.3.

02-05-2011, 22:55
Język włoski nie jest taki straszny, jeżeli wziąć pod uwagę podobieństwo alfabetów itd...Oczywiście większość dodanych rzeczy przez autorów moda może być niezrozumiała, bo język używamy przez nich, jest kierowany do swoich rodaków, a nie do graczy spoza ich kręgu językowego, tym większy szacunek dla tych, co podjęli sie trudu tłumaczenia. W wersji angielskiej tez będzie wesoło, bo treści nowej tez od groma...Ze swojej strony polecam moda DLV v6.2, podobnie jak Bellum Crucis 6.1 wprowadza wiele nowości, i jest bardzo realistyczny, przez to wymaga zapoznania sie z poradnikiem do moda, jest link w temacie moda, a także mocny komp, i niezłą znajomość języka angielskiego...

Cortez
02-05-2011, 23:17
Tak, DLV to starszy mod ale warto też na niego zerknąć. Swoją drogą zauważyłem, że różni userzy obstawiają tutaj różne mody jako lepsze i czasami jest ostro jak chociażby w dyskusji o wyższości EB nad RSII, do którego to wątku zajrzałem z sentymentu dla RTW. No ale cóż, jest trochę tych modów opisujących na swój sposób w zasadzie o tą samą rzeczywistość historyczną. Korci mnie żeby ściągnąć, zainstalować i samemu sprawdzić te cztery w/w mody na raz ale nie mam na to specjalnie czasu a i gra by mi się mogła schrzanić. :(

PS. Niestety ale link do jego angielskiego poradnika w wątku o DLV na tym forum jest już dead.

kapsel146
03-05-2011, 15:21
Chciałbym wiedzieć czy jest na zwykłego medka bez dodatku mod cos takie jak SPQR LUB RTR tyle że na medka. Proszę jak coś o link.

kapsel146
03-05-2011, 19:49
Ale po co mam tam szukać jak mi potrzeba cos na medka tylko że na tej zasadzie jak RTR lub SPQR tyle żę na medka

Araven
03-05-2011, 20:15
Ale po co mam tam szukać jak mi potrzeba cos na medka tylko że na tej zasadzie jak RTR lub SPQR tyle żę na medka
No bez dodatku Kingdoms to ciężko będzie o jakiegoś moda o Rzymie ale zapytaj w kuźni Invasio Barbarorum II jest pod Kingdoms innych nie znam.

Knecht
04-05-2011, 22:52
Szukam moda który nie ma tak szeroko rozciągniętej mapy że miasta, zamki są oddalone od siebie hend hend daleko... żeby te odległości były mniejsze, oczywiście żeby były też fajne jednostki w frakcjach, no i może jakieś fajne eventy. Ostatnio gram w SS ale to nie to, za bardzo takie wszystko wydłużone, ta długość budowy budynków oraz samo zrobienie tur przez inne państwa zajmuje dużo czasu że się czasami odechciewa :(

04-05-2011, 23:06
Niedoceniany na tym forum :), dobra niemiecka :) robota
viewtopic.php?f=30&t=536 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=30&t=536)
-------------------------------------------------------------
zapomniany na tym forum, łączy podstawę z dodatkami, zachowuje język gry oryginału, czyli po instalacji jest gra po polsku to i mod... :D

viewtopic.php?f=30&t=1177 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=30&t=1177)

Piter
07-05-2011, 09:58
Jest jakiś mod dot. środkowej europy z około X wieku?

09-05-2011, 19:59
Np. ten
viewtopic.php?f=30&t=1152 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=30&t=1152)
albo ten
viewtopic.php?f=30&t=231 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=30&t=231)

Piter
14-05-2011, 18:49
Dzięki, ale miałem na myśli mod, w którym byłyby dobrze przedstawione polskie plemiona, choćby wiślanie i pomorzanie, oraz silne wtedy czechy + księstwa ruskie oraz chyba połabianie? czyli słowianie za Odrą, gdyby coś takiego było... :P

16-05-2011, 22:19
Wcześniej, przy innej okazji go podawałem, masz np. w tym modzie Konfederację Obodrycką, czy jakoś tak....Czechy itp...Niemiecka robota, bardzo solidna, mod jest po angielsku, ci co grali byli zadowoleni
viewtopic.php?f=30&t=536 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=30&t=536)
:D

Piter
17-05-2011, 08:10
Dzięki, zawsze coś, choć jak to zwykle bywa malutko frakcji na wschodzie, ale wypróbuje, wielkie dzięki ;]

kyrielejson
15-08-2011, 11:52
Witam,

Jestem wielkim fanem Medka, mam doświadczenie z kilkoma modami i dotychczas nie udało mi się znaleźć modyfikacji, która najbardziej mnie interesuje.

Mianowicie praktycznie wszystkie bitwy (nie potyczki) w dziejach Europy i okolic (a może i ludzkości) miały miejsce pomiędzy większą ilością frakcji niż dwóch. Dyplomacja była o wiele istotniejsza, sojusz nie ograniczał się do zasady 'staramy się nie atakować siebie nawzajem', ale miał swoje silne potwierdzenie we wzajemnej pomocy militarnej. Na polu bitwy nierzadko spotykały się armie trzech, czterech stron konfliktu, czasem też całych bloków sojuszniczych.

Tego brakuje mi w Medku. Prawdę mówiąc długo szalałem za jedynką i nie mogłem się przekonać do dwójki - właśnie z tego powodu. Oczywiście powód jest jasny - ograniczone pole manewru jest wymuszone poprzez turowy system rozgrywki z ograniczoną ilością 'punktów ruchu'.

Stąd pytanie - w Medieval2 jest zaimplementowana możliwość dobrowolnego dołączania do bitew, jeśli jest się w określonej odległości od bitwy (nie pamiętam szczegółów, dawno nie grałem), a jeśli nasza armia stoi przy sojuszniczej i oddziały przeciwnika atakują 'nas' w taki sposób, że obie alianckie armie są w 'polu rażenia', to automatycznie bierzemy udział w bitwie. Czy istnieje mod, który pod tym kątem poprawia rozgrywkę? Nie powiem, lubię wspólne bitwy, lubię nieprzewidywalność sojusznika i fakt, że czasem wszystko zmienia się w sekundzie utracenia generała zaprzyjaźnionej armii. A strasznie mnie denerwuje to, że czasem przyjmuję bitwę na wyprawie wojennej, wróg ma przewagę liczebną, a sojusznik z całą flagą w swojej turze się nie ruszy, bo nie. Poszukuję zatem moda, który jest w stanie to zmienić, albo porady, gdzie w kodzie gry jest współczynnik odległości, dla jakiej jestem pytany, czy chcę wspomóc sojusznika. Prawdę mówiąc w sytuacji, gdy w jednym miejscu są 4 armie różnych frakcji (a ja jestem w stosunku do nich neutralny), również chciałbym być zapytany, czy nie chcę dołączyć do którejś ze stron.

Myślę, że takie proste usprawnienie bardzo by zwiększyło realizm gry pod kątem historycznym i samej grywalności - bardziej niż niektóre czarodziejskie rozwiązania ze Stainless Steel vh/vh na przykład...

Pozdrawiam serdecznie,
kyrielejson

Araven
15-08-2011, 12:28
Kyrielejson poczytaj o tym modzie viewforum.php?f=367 (http://forum.totalwar.org.pl/viewforum.php?f=367) Bellum Crucis i najlepiej zagraj w 6.2

kyrielejson
15-08-2011, 12:42
Prawdę mówiąc nie chcę zmieniać środowiska gry. Potrzebna mi drobna modyfikacja dotycząca pomagania sobie sojusznikom podczas bitew.

Jako że gra jest turowa, technicznie jest to wykonalne poprzez dwa rozwiązania: zwiększenie 'obszaru' bitwy (standardowo kwadrat mieszczący do 9 armii) albo wprowadzenie zapytania w trakcie tury przeciwnika 'pomóż stronie A/pomóż stronie B/nie pomagaj' jak i poczas swojej tury 'poproś sojusznika o pomoc'. Kwestia dodatkowych punktów ruchu to szczegół techniczny pozbawiony znaczenia.

Generalnie chciałbym zachować mapę standardowego Medka albo SS.

Piter
15-08-2011, 14:54
Nie da sie zrobić tego co chcesz, to ułomność silnika gry i niedopracowanej sztucznej inteligencji w wielu elementach, których nie da się zmodyfikować, a to o czym piszesz to jeden z wielu przykładów złej roboty ludzi z segi.

kyrielejson
15-08-2011, 17:22
Cóż, miałem nadzieję, że ludziom zajmującym się modami udało się problem ominąć/rozwiązać. Stąd pytałem, czy ktoś z Was spotkał się z rozwiązaniem tej niedogodności w jakichś modach.

Prawdę mówiąc czuję się zachęcony do sprawdzenia Bellum Crucis... Wygląda ciekawie, trochę martwi włoski, ale widzę - Araven i tawariasze ostro jadą z tłumaczeniem - dzięki wielkie, polecę moda znajomym fascynatom Medka.

Pytanie do Bellum'owców - zauważyliście zwiększowną aktywność komputera w angażowanie się w konflikty zbrojne? Skoro generalnie AI jest poprawione, a bitwy wielu nacji są już zaimplementowane, to może coś się poprawia.

-----edit-----

Sprawdzał ktoś?
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=465246

UWIELBIAM Mongołów ;) Kwestia zmiany skali wielkości tego najazdu. Zamiast 10 flag tylko jedna i prowincja Bolgar, jak w Mongolphobia.

Araven
15-08-2011, 17:38
Pytania co do Bellum zadaj w temacie o nim :P . Spolszcenie jest na 90%, konflikty w Bellum są brutalne często. a AI niezłe, nawet bardzo dobre. Dyplomacja też ma duże znaczenie.

Piter
17-08-2011, 10:44
Komp w bellum ma przedewszystkim duże bonusy i duże armie, to Ai jest słabe jak we wszystkich modach i oryginale, ale w porównaniu do tych innych słabych, to jest dobre ;) Szczególnie jak się gra bez toggle_fow i wczytywania to może sporo problemów czasem narobić, no a jak się wczytuje, to najlepsze AI nie pomoże ;P

SoyerDawid
08-09-2011, 12:40
Czy jest jakiś mod do wersji 1.1 (niekoniecznie po polsku) dodający nowe jednostki,mapy cokolwiek?

Araven
08-09-2011, 14:30
Czy jest jakiś mod do wersji 1.1 (niekoniecznie po polsku) dodający nowe jednostki,mapy cokolwiek?
http://www.twcenter.net/forums/download ... =cat&id=26 (http://www.twcenter.net/forums/downloads.php?do=cat&id=26) poszukaj pod tym linkiem zwłaszcza na ostatnich stronach sa najstarsze mody, może któryś jest pod 1.1.

Co do patchy to próbowałes pewnie nie raz instalowac na 1.1 od razu patch 1.3 z pominięciem 1.2?

WhiteKaiser
09-09-2011, 20:41
Kojarzycie miasta z rusici total war, albo z call of warhammer total war, a właściwie ich modele i tekstury z mapy strategicznej? dodaje je jakiś mod uzupełniający, czy to jest praca autorska autorów tych modów?

chochlik20
12-09-2011, 11:22
był kiedyś mod pozwalający zagrać Francja i Anglią w kampanii Ameryk, wie ktoś może gdzie go znaleźć??

Mateusz Sz
19-11-2011, 21:32
O ile pamiętam był taki pozwalający grać Francją był na strategyinformer. Jednak musiałbyś go sam trochę poszukać.

Dobra teraz moje pytanie- czy jest jakiś mod do kampanii Teutonic rozszeżający mapę na wschód, tak aby moglibyśmy dojść do Moskwy czy Razania?

igorpl
09-12-2011, 16:05
szukam moda, który obejmuje czasy minimum od 1400 roku (im później tym lepiej :))
warunek jeden - cała mapa Europy :)
nie musi być do Medieval II, może być do Rome TW
jeśli jest parę to wymieńcie wszystkie :)

Samick
09-12-2011, 16:10
Eras Total Conquest, masz kilka kampanii w różnych okresach i zmienionych pod nie mapach:

viewtopic.php?f=372&t=1152 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=372&t=1152)

Piter
09-12-2011, 17:07
viewtopic.php?f=372&t=682 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=372&t=682)
Włoski
Renaissance: Total War

igorpl
09-12-2011, 18:27
dziękuje, dziękuje :)
zagram na tym Eras Total Conquest modzie :)
a czy wyszedł jakiś mod od co najmniej roku 1600? (tak by była cała mapa Europy)
to już ostatnie pytanie :D

Samick
09-12-2011, 18:53
Poszperaj w dziale modów w trakcie produkcji, a znajdziesz trzy (albo 4?) które docelowo toczyć się mają w XVII wieku.

igorpl
09-12-2011, 20:55
Poszperaj w dziale modów w trakcie produkcji, a znajdziesz trzy (albo 4?) które docelowo toczyć się mają w XVII wieku.
Owszem, są :)
ale skupiają się na regionach
np. na Niemczech, czy kolonializmie

ważne dla mnie jest, żeby była cała Europa i tylko ona (tzn. oczywiście wraz z płn. Afryką czy Bliskim Wschodem

Xalos
19-12-2011, 21:46
Przyznam szczerze, że nigdy się w to nie bawiłem.
Grałem sporo w podstawkę i oficjalny dodatek...
Może ktoś mógłby mi poradzić jaki mod najlepiej zainstalować do medka2?
Fajnie byłoby też aby był po polsku, chociaż to już pewnie za duże wymagania :D

Samick
19-12-2011, 21:52
Stabilnych modów jest zatrzęsienie, więc potrzeba trochę więcej danych, co Ciebie najbardziej interesuje z dziejów?



****

Temat połączony i przeniesiony dla utrzymania porządku.

KamilW
22-12-2011, 18:27
Szukam modu pod Medieval II w ktorym rozgrywka Polska moze sie podobac. Chodzi mi o to zeby historycznie wszystko bylo "w miare O.K." przedstawione. Nie jestem wielkim znawca historii, ale sie ja interesuje, i troszke sie znam. Glownie mi chodzi o prawidlowe jednostki, mila rozgrywke (moze z dodatkiem roznych wydarzen?), prawidlowe przedstawienie terytorium Polski... Napewno wiecie w czym rzecz.

Myslalem o Stainless Steel, Deus Lo Vult, Dominion of the Sword, Battle for the Baltic i Baltic: TW.

Ktos gral w te mody? Jak sie gra Polska? Ktory mod jest lepszy i dlaczego?

Dziekuje z gory za pomoc!

michciu4
27-12-2011, 22:43
ja mam pytanie, czy istnieje jakakolwiek modyfikacja, gdzie królem/generałem może zostać kobieta? czy wgl są jakieś żeńskie skiny dla jednostek? byłoby miło pobawić się w Joannę D'Arc :)