PDA

Zobacz pełną wersję : Massalia 269 p.n.e. ( Rzym - Arewakowie + Arwernowie)



Zachar
25-04-2018, 10:55
Massalia w ostatniej dekadzie kojarzy się bardziej z częstym polem bitew niż bogatym portem. W tym roku ponownie może stać się miejscem gdzie dwie potęgi spróbują rozstrzygnąć losy wojny.
na tereny Arewaków wkroczyły armie rzymskie:
"V legion" -Legata Maximusa Decimusa Meridusa w sile 25000 dinarii
"VI legion" - Legata Kajusa Pięknusa w sile 16750 dinarii
"XII legion" - Legata Lebinusa w sile 14000 dinarii
najemna " I [pomocnicza" Abritonixa - 2000 dinarii Bojów

Łącze siły Rzymian : 55750 dinarii 2000 Bojów


Arewakowie liczyli:
"Siódma armada" - Gilada Palleona w sile 11903dinarii
"Tygrysy Iberii" - Tomistolosa w sile 6372 dinarii
garnizon Arewaków -2000 dinarii
Arwernowie mieli do dyspozycji
"Pierwsza brygada" Asterika w sile 4664 dinarii
"Dywizja A" Panoramiksa w sile 20234 dinarii
"Oddział Uburzis" Kalinixa w sile 5200 dinarii
Nejmnicy Nerwiów Tormunda Chełpliwego w sile 2513 dinarii

Łączne siły celtyckiego sojuszu:
30098 dinarii Arwernów, 20275 dinarii Arewaków, 2513 dinarii Nerwiów

Zwycięzca przesyła screen i replay z bitwy na adres kampanii

[ChR]Michu
25-04-2018, 11:05
Waymar będący Mistrzem Cienia doradził swoim pracodawcom jak wymanewrować przeciwnika i zmusić do walki w niekorzystnym terenie.
Bitwa rozegra się w rzadkim lesie.
Sojusz nie pomyśli nawet o odwrocie.
Mogę codziennie w tym tygodniu z wyjątkiem soboty.

Bitwa będzie 4 v 3 albo 4v4, jest też turniej równolegle. dlatego proszę wszystkich o wyrozumiałość, a MG o przedłużkę.

Zachar
25-04-2018, 11:08
Wszystko się zgadza tylko to nie Waymar tylko Tormund Chełpliwy ma tą cechę i oczywiście może ją wykorzystać tutaj ;)

[ChR]Michu
25-04-2018, 12:26
Pomyliłem dzikuów, wszyscy wyglądają tak samo. Nie mówcie Tormundowi ;)

PawełGroźny
25-04-2018, 15:56
Walczę.
Jestem dostępy do piątku w godzinach 7-19. Trzeba dać mi wcześniej znać żebym nie spał, oraz żeby wykombinować dodatkowych graczy. ;p
W sobotę nie mam pojęcia jak będę a w niedzielę wyjeżdżam na majówkę i nie będzie mnie 5.05 (sobota).

[ChR]Michu
25-04-2018, 17:14
Wstępnie jesteśmy umówieni na sobotę 22:00. Mam nadzieję, że uda się zebrać towarzystwo do grania :)

PawełGroźny
28-04-2018, 00:22
Potwierdzam sobotę. Zachar coś wspominał że koło 23 będzie mógł.

GoldeRoX
28-04-2018, 23:24
Massalia pozostaje pod panowaniem Królestwa Arewackiego!

Ci którzy nie zdążyli uciec przed kawalerią królewską, otrzymali opcje ...

... klęknąć przed swym prawowitym królem

lub spłonąć na stosie.

PawełGroźny
28-04-2018, 23:45
Legiony Rzymskie dzielnie wspinały się pod strome zbocze wzgórza, na które uciekła barbarzyńska hołota. Zaciekle stawiali opór zalewającym ich falom wroga zbiegającym z wysoka. Tysiące poległy po obu stronach w największej bitwie jaką dotąd widział świat! Kiedy bohaterscy Legaci polegli u boku swoich towarzyszy, legioniści mieli jasne rozkazy w takim przypadku, by się wycofać w miarę możliwości jak najszybciej. Medycy stacjonujący w Genui będą mieli miesiące ciężkiej pracy...

(Dzięki za bitwę, był niesamowity chaos ale wspaniale się grało, na szczęście nie dropło choć 2x myślałem że tak będzie, długo chyba nie stoczymy tak dużej bitwy ;p)

Pirx
29-04-2018, 05:28
Wielkie Gratulacje Panowie, że udało się to rozegrać - powtórka do Tuffa, jeżeli tylko się zgadzacie!

I szacun wraz z podziękowaniami dla wszystkich wspierających, za ich czas. :)

Naprawdę jestem pod wrażeniem Waszego zaangażowania. Dzisiaj postaramy się z Nikczemnikiem zakończyć turę.

[ChR]Michu
29-04-2018, 08:51
Krwawa to była bitwa, a najwięcej krwi przesłali Gallowie. Nie na swojej ziemi walczyli, jednak Panoramiks wiedział, że walczyli o swoją. Zwyciężyli. Przechadzajac się po pobojowisku druid patrzył na cenę jaką za to zapłacili. Sercu jego było żal przyjaciół, którzy tu leżeli. Ilekroć zamknął oczy, widział jak Nerw Tormund O Wielu Imionach wraz ze swym oddziałem łuczników toczy nierówną walkę z wrogą kawalerią. Łuczników w większości uratował, lecz Tormunda nie zdążył. Teraz jego myśli krążyły wokół Asterix. Czy dzielny wódz przeżył?

Dzięki wszystkim za bitwę, szczególne podziękowania dla hdschowcase, TM, Mist, Zachara oraz Nikczemnika za pomoc w bitwie.
Mam nadzieję, że powtórką trafi do Tuffa. Podajcie mi jego email, to chętnie wyślę.

[ChR]Michu
29-04-2018, 09:51
Okazało się jednak, że Asterix nie był obecny na polu bitwy! Wraz ze swoim oddziałem szlachetnej jazdy został znaleziony w obozie w stanie ciężkiego kaca.
Niesforny generał zostanie ukarany, jednak Panoramiks nie pozbawi go dowództwa. Ciężkie to czasy dla Galli, każda więc ręka podniesiona w jej obronie będzie nam potrzebna.

Okazało się, że HD, nasluchawszy się moich instrukcji dla TM również wziął generała spoza rostera co nie było konieczne, ponieważ miał do dyspozycji ponad 5000. Proszę o odliczenie niewykorzystanych w ten sposób 1300 dinari.