PDA

Zobacz pełną wersję : Lista bugów i uchybień gry



Marat
06-02-2010, 12:19
Proponuje stworzyć listę bugów i debilizmów mechaniki gry. Będę edytował post i dodawał wasze pomysły.

1) Zadeptywanie agentów ( kupców, księżniczek, zabójców, szpiegów ) przez otoczenie ich wojskiem.
2) Otaczanie wrogiej armii swoimi jednostkami tak, by po przegranej bitwie nie mogła się wycofać ( niedobitki wtedy znikają ).
3) Bug krucjatowy ( nieograniczany zasięg statkiem ).
4) Wypływanie z blokowanego portu statkami.

Proszę o podawanie swoich pomysłów.

Abu Yusuf
06-02-2010, 12:23
Kwestia , co z tym dalej zrobić? udostępnić wszystkim wiedze o tych bugach, jak ich użyć i włączyć? Po co? żeby wszyscy cwaniaczyli?
Zakazać ich? znając te bugi wielu nie będzie mogło się oprzeć przed ich użyciem.., z drugiej strony , wiedze o tych bugach, posiadali nieliczni, co dawało im przewage nad innymi,
Więc?

@ dodaj punkt o :

-opustoszaniu fortów/zamków/miast przez atakowanie w odpowiedni sposób jednostek przyległych, chyba można to podpiąć pod bugi?
-omijanie fortów w czasie desantu, wiadomo o co chodzi.
-odłączanie i dołączanie armii do krucjat/jihadów żeby dezercje powstrzymać
-wyłączanie armii z jihadów/krucjat wychodząc genkiem z fortów itd

Nie wiem czy można to podpiąć pod bugi i debilizmy, sami ocencie.. ;)

Nevrast
06-02-2010, 12:59
-opustoszaniu fortów/zamków/miast przez atakowanie w odpowiedni sposób jednostek przyległych, chyba można to podpiąć pod bugi?

Raczej nie bug ;p w końcu to armia posiłkowa z fortów i zamków i miast.


-odłączanie i dołączanie armii do krucjat/jihadów żeby dezercje powstrzymać
A tego się raczej nie da z kontrolować;p


-wyłączanie armii z jihadów/krucjat wychodząc genkiem z fortów itd

Ja bym to uważał za normalne ;p bo w grze inaczej oprócz zdobycia celu nie da się wyłączyć krucjat i jihadów;p


Otaczanie wrogiej armii swoimi jednostkami tak, by po przegranej bitwie nie mogła się wycofać ( niedobitki wtedy znikają ).

A tutaj się pojawi inny problem atakując normalnie nieraz po zwycięskiej bitwe armia przegrana sama automatycznie się rozwiązuje.(Najczęściej to występuje przy większej ilość bitew ale nieraz zdarza się i za 1 razem)


Bug krucjatowy ( nieograniczany zasięg statkiem ).

Przy Jihadzie jest to samo ;p

Abu Yusuf
06-02-2010, 13:02
Co do okrążania, to bardzo rzadko po 1 jednej bitwie, chyba że w pobliżu wybrzeża, albo gdy armia atakowana jest odcięta od drogi ucieczki
Chodziło o mi wyłączanie krucjat przed ich końcem, i wykorzystanie ich gdzie indziej, no ale zasadniczo masz racje co do większości punktów, tylko tak luźno rzuciłem swoje propozycje.

Marat
06-02-2010, 13:21
Co do okrążania, to bardzo rzadko po 1 jednej bitwie, chyba że w pobliżu wybrzeża, albo gdy armia atakowana jest odcięta od drogi ucieczki

Dokładnie, ja na przykład nie dawno zaatakowałem jakąś armie w górach i musiałem z 2 stron, po czym wróg zniknął. Mnie chodzi o specjalne okrążanie jednostkami gdy stoi armia w szczerym polu. A jak znika po bitwie bez okrążenia, to raczej nie jest jakieś oszustwo ;)


wyłączanie armii z jihadów/krucjat wychodząc genkiem z fortów itd

Tak jak napisał Nevrast, to jedyny sposób na odłączenie. Można by pogadać nad rozwiązywaniem jednostek typowo krucjatowych/dzihadowych po takim czymś ( straż krucjaty itp ).


odłączanie i dołączanie armii do krucjat/jihadów żeby dezercje powstrzymać

tu też mam mieszane uczucia. Niby zmusiło by to do pojścia na cel, ale taka Hiszpania czy Aragonia raczej nie bedzie się pchała np. na Jerozolime, jak Maur ją atakuje. I to samo Maur, nie pójdzie na Konstantynopol, jak go atakują w Iberii. Chyba trzeba po prostu napisać co robić by nie było dezercji, niech każdy wie. I tak działa to "tylko"( 8-) ) przez 10 tur.


opustoszaniu fortów/zamków/miast przez atakowanie w odpowiedni sposób jednostek przyległych, chyba można to podpiąć pod bugi?

Nie wiem czy to bug i czy jest to nieuczciwe w jakikolwiek sposób, ale w sumie można zakazać, bedzie trudniej ;) ( recepta jest jedna na to, nie stawiać armii w polu blisko miasta i nie zostawiać w nim jednostek ze stanem osobowym rzędu 10-50 osób, wtedy nie ma szans na opustoszenie ;) )


omijanie fortów w czasie desantu, wiadomo o co chodzi.

Też obecnie nie jestem pewny do końca czy to bug ( choć kiedyś tak twierdziłem ). To nie tylko przy desantach jest. Zauważyłem, ze jak fort stoi kolo lasu ( takiego do przejścia, a obok gęstwina gdzie nie można włazić ), to często obok czerwonego pola, jest dosłownie milimetr zielonego i wtedy armia przechodzi. Niby wszystko w porządku, z drugiej strony do przejścia powinno być raczej pełne pole. Też mozna w sumie zakazać, utrodni rozgrywke ;)