PDA

Zobacz pełną wersję : Olbia 264. p.n.e. II rok oblęzenia ( Macedonia- Getowie)



Zachar
31-05-2018, 05:19
Obrońcom nie miał kto przyjść na ratunek. Pozostał im wiec wybór : wyjść do walki w polu lub zginąć z głodu pod koniec tego roku.

Wyszli oni zatem naprzeciw armi wroga. ( Decyzja Avasila)

Część Macedońskiej armi chciała opuścić oblężenie . Nie chcąc tracić cennego czasu przez wyzwanie armii Getów ta część wojska ruszyła dalej bez opóźnień kosztem strat 10% ( decyzja Pirxa)

dochodzi do wielkiej bitwy na Nemetocena:
Siły Oblegających
Armia "Siepacze" licząca po zmianach: 42260 dinarii potrzebuje nowego generała (Imię poproszę )
Marynarze którzy wkroczyli ze wsparciem 10 000 dinarii
Łącznie 52260 dinarii

Siły Obleganych:
Generał Decebal "Germańskie dziedzictwo" 7000 dinarii, rekruci z koszar 10560 mdinarii, 7560 dinarii marynarzy, garnizon 4000 dinarii
Łacznie: 29120 dinarii

Zwycięzca przesyła screen i replay z bitwy na adres kampanii.

Pirx
31-05-2018, 10:37
Ta bitwa to będzie w praktyce 2v2. Tak więc ustalmy czasu przybocznych i terminy. Wstępnie dla mnie pasuje piątek wieczór, sobota wieczór. W kolejnym tygodniu poniedziałek wieczór. Potem może środa wieczór.

Seba Fallus III Wielki
31-05-2018, 16:57
Pirx poprosił mnie o pomoc więc jestem :D. Ja również mogę grać wieczorami (co do soboty dam jeszcze znać, w pozostałe dni nie ma problemu).

Pirx
02-06-2018, 20:19
Sam Antygonos stanął na czele wojsk, które dosłownie zmiotły silny kontyngent Getów.

Szał Macedończyków był tym większy, że przed samą bitwą Getowie bezcześcili pamięc Illydiusza.

Zachar
02-06-2018, 20:27
W kulturze Daków posmarowanie ziemi na której będą bić się na śmierć krwią najprzedniejszego z wrogów jest oznaką szacunku dla Niego. Macedończycy zapewne wzięli jednak jelita Illydiusza i zakopią je we wspólnej mogile.
Decebal zginął próbując zatrzymać straszliwą lewą flankę Macedończyków. Getom pozostało jednak poczucie wyższości.Ich wolność jest tym cenniejsza im większa chciwość podłych Macedończyków !!