PDA

Zobacz pełną wersję : The Greek Wars 1.01



30-08-2009, 10:50
Mod dotyczący wojen miedzy państwami-miastami Hellady do czasów podboju macedońskiego. Nie jest to mod nastawiony na realizm historyczny choć większość jednostek jak najbardziej odpowiada swoim czasom.
Mod zawiera jedenaście frakcji, których armie podobnie jak miało to miejsce w ShoguTW nie znacznie się od siebie różnią, ale każda ma jakieś unikatowe bonusy.
Na mapie znajduje się 40 regionów podzielonych na miasta i stolice. Jedynie w tych drugich można rekrutować zaawansowane jednostki.
Celem gry jet hegemonia! Czyli podbój całej mapy...

Forum moda (http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?s=ed4d871eef05cb22879184a39cb5e3d 0&daysprune=&f=1217)

Download (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=328201)

Bezpośredni link:
http://www.sendspace.com/file/k8ga98

http://i60.servimg.com/u/f60/12/00/03/77/map_al10.png
http://i60.servimg.com/u/f60/12/00/03/77/sd106910.jpg
http://i60.servimg.com/u/f60/12/00/03/77/twg210.jpg

Furiusz
21-10-2009, 16:31
Zapewne nie zdziwię Cię pytaniem, jak to działa?

kretu19955
21-10-2009, 23:36
Zapewne nie zdziwię Cię pytaniem, jak to działa?
Folder tgw i plik TGW o rozszerzeniu bat wklejasz do głównego folderu gry, po czym klikasz na ten ostatni i jedziesz ;)

Ituriel32
28-11-2009, 11:39
Nawet zabawnie się w to gra :)
Największą wadą tego moda jest to że nacje są niemal identyczne.
A zaletą jest to że wrzucasz folder moda i ten plik bat i grasz a jak ci się znudzi to po prostu je wycinasz lub usuwasz. :D

Carlos
05-04-2010, 19:54
Pomysł na moda świetny, ale dłużej niż 15 minut się pograć nie da - nie wiem jak Wam, ale mi bardzo często w bitwach gra się ścinała. Dość wkurzające, szczególnie gdy dwa razy silniejszy komp był już na kolanach, co przed chwilą właśnie mi się zdarzyło...! :evil:

Ituriel32
06-04-2010, 15:25
U mnie chodziło bez zarzutu.

Nudzi mi się i jeszcze raz rainstaluje

Radowid Srogi
09-04-2010, 19:46
mod świetny, ale powinni pomyśleć o rozszerzeniu mapy na Tesalię, Ilirię, Epir, Macedonię, Trację, Cyklady, Kretę i część Azji mniejszej.

turkopol
10-04-2010, 20:40
sam pomysł bardzo dobry mysle... ale o dopbry pomysł latwiej jak o dobre wykonanie

Radowid Srogi
11-04-2010, 18:58
Dlaczego akurat Kretę :?:
moim zdaniem w tym modzie brakuje dobrej konnicy, a najlepszą konnicę w świecie greckim dysponowała Tesalia i Macedonia więc moim zdaniem właśnie na północ przede wszystkim powinno się mapę rozszerzyć.

Soul of Night
11-04-2010, 21:32
Bo to mod o wojnach domowych Grecji - a tu przypomnę definicję z historii -> Tessalia nie wchodzi w skład Grecji - jest to kraina barbarzyńska według starożytnych Greków.

turkopol
12-04-2010, 12:31
A w Haliartos był grób Kretenczyka Aleosa i matki Heraklesa Alkmeny w którą to afere byli zamieszani Spartanie, Tebańczycy i Egipcjanie : ) (Plutarchos, "O dajmonie Sokratesa").Tezeusz na krete zas przybył z Aten... itd. Mity wiazą sie i snują pra kretenskie wątki od Krety po Ateny i inne greckie miasta lotem ptaka. Mod skupia sie na walkach na peloponezie wiec jakby pominiecie krety jest zrozumiałe acz pewnie nie zubozał by mod na tym gdyby była i Kreta. Co do Tesalii i Macedonii też mozna by polemizowac... Niewatpliwie nie ma tam Jonii a któz podwarzy jej greckość? Mod skupia sie po prostu na Peloponezie. Kreta nie bylaby tu wazniejsza jak Samos czy Rodos których takze nie ma w modzie

Soul of Night
12-04-2010, 13:49
No, ale Kreta chyba wchodzi. Jeżeli mnie pamięć nie myli Lakończycy przybyli do Lakonii z Krety(Mogę się mylić)
Wchodzi, wchodzi ;) Negowałem krainy tylko czysto "barbarzyńskie" w danym okresie ;)
Dodanie dalszych wysp (Cyklad i Sporad) już nie mówiąc o Rodos musiałby znacząco rozszerzyć mapę gry - a mod jest raczej malutki, nie skupia się na przedstawieniu jakiegoś ogromu - ot parę miast, parę państw. I został wydany bardziej dla zabawy niż jako dominujący mod ;)

Radowid Srogi
13-04-2010, 14:04
Ja pojmuję pojęcie "Grecja" i "barbarzyństwo trochę inaczej.
Krainy na północ od Beocji aż do Dacji, wyspy na Morzu Egejskim i zachodnie wybrzeże Azji Mniejszej
to też Hellada, nieważne co uważali grecy z Peloponezu i Attyki.

Soul of Night
13-04-2010, 15:45
Ja pojmuję pojęcie "Grecja" i "barbarzyństwo trochę inaczej.
Krainy na północ od Beocji aż do Dacji, wyspy na Morzu Egejskim i zachodnie wybrzeże Azji Mniejszej
to też Hellada, nieważne co uważali grecy z Peloponezu i Attyki.

W takich grach ważna jest historyczność - a patrząc pod historycznym punktem widzenia nie wszystkie te krainy są takimi. Dacja nigdy nie była krajem greckim, tak samo jak Macedonia i Tracja. Beocja oczywiście, jest to Grecja. Wyspy na Morzu Egejskim - Cyklady i Sporady owszem są, ale nie na wszystkich były liczące się miasta. Również za grecką możemy uznać także część Iberii np. Tam też zostały założone kolonie greckie, przyjmując Twój punkt widzenia.

Radowid Srogi
13-04-2010, 16:41
Mówiąc o Dacji miałem na myśli, że tam się kończy Hellada.
A jeśli chodzi o Macedonię to została uznana przez Hellenów jako państwo Greckie o czym świadczy udział Macedonii w igrzyskach w Olimpii.
Tracja też jest krainą zamieszkaną przez Hellenów, z tym że bardzo zacofaną. O przynależności do grupy etnicznej jaką są Hellenowie świadczy między innymi identyczny panteon bóstw i stosowanie falangi w Trackiej wojskowości.

Soul of Night
13-04-2010, 18:39
Oj, oj, oj ;) Falanga to oddziały pochodzące z Macedonii - nie z Grecji :) W Grecji są to jednostki hoplitów - pasujących bardziej do późniejszych włóczników, a nie pikinierów, którymi pobłażliwie możemy nazwać falangitów. Podobna falanga występuję np: w Poncie - są to pozostałości po ekspansji Aleksandra Macedończyka, a nie wpływu Grecji właściwej :)
Macedonia przez pewien czas była sprzymierzeńcem Grecji - Władca macedoński był przywódcą związku korynckiego. Macedonia nie była nigdy przez starożytnych Greków uważana za za Hellenów - jedyny wyjątek to panujący dynastia królewska (według greckich wierzeń pochodziła od mitycznego Heraklesa).
A co do panteonu. Popatrz na Rzym i Grecję. Zobaczysz wiele podobieństw - po prostu kultura Grecka była tak zaawansowana, że część państw próbowało ją kopiować.
Co do igrzysk nie będę się kłócił, bo o tym nie słyszałem - jak będę miał chwilę czasu poczytam coś mądrego i przeanalizuję ten argument ;)

Radowid Srogi
14-04-2010, 13:20
falanga była stosowana przez hoplitów! falango to dokładniej szyk o głębokości 8 szeregów najeżony włóczniami. Pierwotnie falangici(mam na myśli żołnierzy walczących w falandze) uzbrojeni byli w 2,5 metrowe włócznie i tarcze o średnicy od 1 do nawet 1,5 metra czyli hoplon, która zasłaniała część ciała wojownika resztę zasłaniał hełm, nagolennice i tarcza towarzysza z prawej. Dopiero
Filip II Macedoński wprowadził sarissy które trzeba było trzymać obiema rękami co wykluczyło wykorzystanie hoplonu.

W Tracji panteon nie był podobny tylko identyczny

Edytuj posty... Kyuzo

Soul of Night
14-04-2010, 17:37
Tak się nazywał tylko szyk bojowy.
1,5m? Bez przesady to już kosmos jest... W dzisiejszych czasach człowiekowi ledwo oczy by ponad nią wystawały. A wtedy ludzie byli mniej okazali pod tym względem. Poza tym wtedy taka tarcza nie ważyłaby około 8-9 kg tylko np: 14. Takie tarcze, bardzo rzadko przekraczały średnicę 1metra.
W greckiej falandze nie ma falangitów. Są tam tylko i wyłącznie hoplici. Mylisz pojęcia.
Poza tym 8 szeregów to nie liczba stała dla falangi greckiej ;) A już tym bardziej nie dla macedońskiej, w której była możliwość zupełnie innego rozstawu ostrzy.
I powtórzę ;) Macedonia ani Tracja nie są państwami Hellenów. Mogą być państwami hellenistycznymi, ale nie są częścią Hellady.
Może np: w Rzymie ludzie mieli więcej inicjatywy i zmienili po prostu nazwy? :) To, ze mają taki sam panteon nie znaczy, że byli Hellenami. To tka jakby powiedzieć, że Niemcy są Polakami - w końcu tez wyznają tego samego Boga, czyż nie?

Radowid Srogi
14-04-2010, 18:39
Z tym że i Tracy i Macedończycy i Hellenowie mówili po grecku.
A w falandze macedońskiej walczyli sarissoforoi. falangita to ktoś walczący w falandze.
A i 8 szeregów to głębokość tradycyjnej falangi.

turkopol
15-04-2010, 12:16
Rodowód Perdikkasa pierwszego "równego wśród równych" władcy Macedonii, Hellenowie i Macedończycy wiedli z greckiego Argos. HELLENOWIE I MACEDOŃCZYCY - podkreślam. Udział w igrzyskach greckich był kontrowersyjnym wyjatkiem dopuszczenia BARBARZYŃCÓW do tych swietych uroczystosci z racji połozenia geograficznego. Tak czy owak ostatecznie jedni i drudzy dzis wiodą sie od Adama chocby i byli Turkami (w Islamie tez wioda sie od Adama) a zagłebiajac sie w przeszłosci rodzin jezykowych moznaby jedynie pokomplikowac te prostą kwestie którą najlepiej uchwycił Plutarch cytując w "O misteriach Egipcjan" Homera:

Prawda, wspólny był ród i jeden ojciec obydwu,

Lecz pierworodny był Zeus i więcej posiadał mądrości.

Iliada XVIII 354

Prawda jest taka ze nie uznaje sie na ogół czczących Zeusa Macedończyków za Hellenów nawet jesli nadali kulturze miano i rysy hellenistyczne. Poza tym to tylko ramy a w takich a nie innych postawili rzecz ująć autorzy moda wiec nie ma szczegolnie nad czym delibrować

Radowid Srogi
15-04-2010, 14:24
Jakie do jasnej ciasnej "hellenistycznej" :?: :!: Jak już to helleńskiej. Kultura Hellenistyczna powstała w wyniku podbojów Aleksandra

turkopol
15-04-2010, 17:36
hehe, a Aleksander był ugrofinlandczykiem ;) Wszystko tam jest tylko trzeba czytac ze zrozumieniem - nie znosze takich komentarzy typu "czytaj ze zrozumieniem" bo naduzywaja ich nobki ale w tym wypadku to daleko idace nieporozumienie jakieś. Toz stoi tam jak "byk" ;) Macedonia nadała... Jak na złosc w dodatku własnie mówie tam przeciez jakby ze hellenistyczny ma tyle wspólnego z hellenami co Adam muzułmanów z Adamem Zydów - czyli wszystko ;) "Prawda jest taka ze nie uznaje sie na ogół czczących Zeusa Macedończyków za Hellenów nawet jesli nadali kulturze miano i rysy hellenistyczne" - tak tam jest napisane. A nie "helleńskie" jak uwazasz ze uwazam ja ;) Wiem, wiem - nie uważasz aż tak ;) Powodzenia w czuwaniu nad bezbłędnoscią wypowiedzi ;)

Soul of Night
15-04-2010, 20:34
Z tym że i Tracy i Macedończycy i Hellenowie mówili po grecku.
A w falandze macedońskiej walczyli sarissoforoi. falangita to ktoś walczący w falandze.
A i 8 szeregów to głębokość tradycyjnej falangi.
Owszem... Ale o tym, że znaleziono szczątki pisma macedońskiego już nie piszesz? :) Po prostu zaginął na przestrzeni dziejów, a Gracki mógł zostać przejęty od wyżej rozwiniętej kultury (w końcu Ci filozofowie, matematyce etc) ;)
8 szeregów to jedna z najpłytszych falang dopuszczalnych w dawnych czasach ;)

Radowid Srogi
15-04-2010, 21:06
w 8 szeregach walczyli hoplici

Soul of Night
15-04-2010, 21:31
Tak naprawdę to my nic nie wiemy o tym jak walczyli ;) A już na pewno nie jak dokładnie i w jakim rozkładzie, szczególnie, że zmieniało się to na przestrzeni lat. Opieramy się głównie tylko na domniemaniach - nie mamy przecież pewności czy jakikolwiek opis mówi prawdę o falangach, hoplitach, etc. ;) Jak była potrzeba, pewnie i formacja mogła liczyć zaledwie 3 szeregi, a w zupełnie innych warunkach 20 czy 30 ;) Wszystko zależy od warunków - co do tego nie ma się co kłócić :)

turkopol
16-04-2010, 01:10
Zebyz jeszcze były te opisy... to bym pewnie coś o nich słyszał ;) Greckie źródła nawet jesli ocierają sie o sprawy taktyczne to raczej ogólnikowo i jakoś tak z załozniem ze kazdy z tych kogo to interesuje wie o jakim uzbrojeniu mowa. Natomiast kiedy były retrospektywnymi wspominkami - nie poruszają tego tym bardziej. Z tomów starozytnego materiału o Aleksandrze Macedonskim którą to bibliografie miałem przyjemnosc zgłebic w całosci dawno temu nie wyznasz sie ani w dokładnym uzbrojeniu i sposobach walki noszacych sarisy ani hetajrów. Nawet w tomach jakie poswiecono poswiecono żołnierskiemu chowowowi Spartan nie wynajdziesz takich konkretów. O swietym zastepie z Teb dowiesz sie wszystkiego prócz tego w ile sie szykował rzędów. Po bohaterskim boju z Macedończykami złożono ich pod lwem cheronejskim, druch przy druchu, ramie przy ramieniu, tak jak walczyli. W siedmiu rzedach mogił.

Radowid Srogi
17-04-2010, 09:01
Ale to było już po reformie Iphikratesa. Przed nią zazwyczaj falanga miała 8 szeregów, tu wyjątek jest pod Maratonem gdzie 8 szeregów było na flankach, a w centrum 4.

07-01-2012, 10:42
Pojawiły sie nowe pacze, gdy temat był zakładany, to wersje miały wersję...0, coś tam, na Zachodzie żyłują tę platformę Totala i Medka 2, podejrzewam że Rome 2 Total War byłby przebojem u nich....
The Greek Wars is modfoldered. Here is the latest version, incorporating the new, expanded map. Be sure to install 1.0 and then the 1.01 patch over it.


- The Greek Wars ver 1.01
Requires Rome Total War version 1.5
Before installing "The Greek Wars" it would be prudent to create a backup of the folder Rome - Total War.
This is not a version supported by autoinstaller. You should unpack the files into your standard RTW folder. To launch the mod you should run tgw.bat in the folder where you have installed the Mod.
Here is the download link: http://www.megaupload.com/?d=J4J3XK7H

- The Greek Wars ver 1.01 Patch (for those who have already installed v1.0)
http://www.megaupload.com/?d=UB5P1DZ5
Requires The Greek Wars ver 1.0 (see below for link)


- The Greek Wars ver 1.0
Requires Rome Total War version 1.5
Before installing "The Greek Wars" it would be prudent to create a backup of the folder Rome - Total War.
This is not a version supported by autoinstaller. You should unpack the files into your standard RTW folder. To launch the mod you should run tgw.bat in the folder where you have installed the Mod.
Here is the download link: http://www.megaupload.com/?d=2IRGXHK6

TotalWarLove
07-02-2012, 16:44
Jeden z najgorszych modów da Rome Total War. :p

Pan Toranaga
27-06-2012, 15:57
A czemu wg Ciebie najgorszy?? Ostatnio szukam jakis nowych modów regionalnych i tak sie zastanawiam nad tym. Moze ktos gral jeszcze w niego??

BlackWood
27-06-2012, 17:00
Witam, jeżeli szukasz dobrej regionalnej modyfikacji polecam: http://forum.gardarike.org/viewtopic.php?p=11858#p11858 Oraz łatkę http://www.gamefront.com/files/21463515 ... tch+II.rar (http://www.gamefront.com/files/21463515/PI+-+patch+II.rar)
Mod skupia sie na calutkiej talii w okresie kiedy jeszcze Rzym raczkował i miał na około mocnych sąsiadów ;) Co do modyfikacji wojny Greckie, to ci za bardzo nie pomogę.. Przyznam się nie grałem ale słyszałem że nie za specjalny :( ale jak masz ochotę ściągaj pograj coś napisz w wątku, będzie wszystkim miło :) Pozdrawiam

Samick
05-02-2013, 13:27
Aktualizacja.