PDA

Zobacz pełną wersję : Wydarzenia Mrocznych Elfów



Tomas
08-05-2019, 11:04
https://vignette.wikia.nocookie.net/warhammerfb/images/f/fd/Warhammer_Dreadlord.png/revision/latest?cb=20170331010518

Tegaul z Karond Kar prowadzi oddziały do ataku

Khaine Tegaulowi sprzyja. Jak na swój młody wiek osiągnął tak wiele sukcesów, że dostrzegł i wybrał go sam Malekith. Cały następny rok grabił i zabijał w jego imieniu. Tegaul cechuje się niespotykanym wśród mrocznych elfów oddaniem. Jego zwycięstwa i łupy wywołują zazdrość i gniew innych lordów. Ku ich uciesze Wiedźmi Król wierząc w swego nowego podwładnego, wysłał go na wręcz samobójczą misję - na Albion. Do krainy, która pochłonęła życie wielu setek. Wyprawa została bardzo dobrze przygotowana. Przekazano mu wielką arkę, pełną niewolników dbających o wszelkie potrzeby druchii - prawdziwe pływające miasto. Za cel obrano Ziemie Śmierci, by ponownie założyć w okolicy twierdzę Nagronath. Tym razem jeszcze potężniejszą.



Prowincje własne:
Nagronath - Pływające miasto. Pełne elfów i pracujących dla nich sługusów. Niewolnicy zajmują się tu produkcją broni, pancerzy, odzieży i narzędzi w wielkich manufakturach. Produkty wyższej jakości są tworzone przez Elfy, ale póki co niewiele ich sprzedajemy. Znajduje się tu Wielki Targ Niewolników. Sporo Druchii przybywa do Nagronath by sprzedać pozyskanych jeńców, bądź kupić ich i przetransportować do nowego świata. - Miasto poziomu 3 (1100g), Wielki Targ Niewolników (600g), Manufaktury (300g) = 2000g
Koszary poziomu 2 mieście.

Ziemie Śmierci - Mroźna kraina, występujące tu porywiste wiatry i niskie temperatury sprawiają, że praktycznie nie występuje tu życie. Wybudowaliśmy w tym miejscu dwie wieże, które stanowią schronienie dla wyruszających wgłąb lądu Elfów. Za zapewnione im bezpieczeństwo oczywiście muszą sowicie zapłacić. Miasto poziomu 1 (350g) = 350g


Prowincje graniczne:
Kraina Olbrzymów - Piekielnie niebezpieczna kraina. Ciągle aktywne wulkany utrzymują wysoką temperaturę powietrza. Unoszące się gazy i pyły stanowią śmiertelną mieszankę. Ponadto krąży legenda, że obecne w okolicy olbrzymy stworzyły coś na wzór społeczności i zjednoczone są zdolne zniszczyć całą armię. Co ciekawe krasnoludy założyły tu niewielką przystań, która połączona jest tunelem z Karak Debgrung. Od strony lądu port otaczają góry i wulkany, dostać do niego można się jedynie od morza.

Biały Las - Wielki, pokryty przez większość roku śniegiem las. Znajdują się tu liczne stada reniferów i wilków.

Zamarznięte Jeziora - Te jeziora przez wiele miesięcy w roku pokrywa gruba warstwa lodu, mimo wszystko jest pod nią sporo ryb.

Armia:

- Tegaul z Karond Kar jako Dreadlord bez przedmiotów, umiejętności i wierzchowców (te mogą być zdobywane poprzez rozgrywanie bitew, wydarzenia bądź inwencję twórczą gracza). Wraz z armią znajduje się w stolicy.
- Armia Tegaula: 3x posępni szermierze, 1x włócznicy grozy, 2x mroczne łuski, 2x jeźdźcy mroku z tarczami

Kapitał początkowy: 1500 złotych monet.

Zasady Specjalne:

- "Łowcy niewolników" - Pokonanych wrogów można pojmać i sprzedać w Nagronath. Cena zależy od ilości i jakości "towaru"
- Korsarze z Czarnych Ark - Po lokalnych wodach pływa mnóstwo korsarzy, szukających łatwych łupów i ofiar dla Khaina. Często przybywają i oferują swoje usługi Tegaulowi - Koszt Korsarzy z Czarnych Ark i Korsarzy z Czarnych z kuszami zmniejszony o 150 złotych monet.
- Krwawy Sabat - Co każde zabite 1000 przeciwników, niezależnie od poziomu koszar gracz może zrekrutować 1 oddział Elfich Wiedźm za połowę ceny.
- Miasto-arka - Gracz na start może zawrzeć 4 morskie umowy handlowe mimo braku portu. Zwiększenie liczby dostępnych umów handlowych nie wymaga budowy portu, można to zrobić za niższą cenę.

Cele:

Główne:
- Pokonaj Algiriona Sheer'Ghaara i zdobądź Kuźnię Starożytnych -

Poboczne:
- "Nasi bracia" - Wysokie Elfy również dołączyły się do gry o Albion. - Wspieraj ich wrogów, wykorzystaj wszelkie dostępne środki by doprowadzić ich do upadku.
- "Stara wiedza" - Poznaj tajemnice Twierdzy Lenog. Stare księgi mówią, że to miejsce było kiedyś zamieszkane przez czcicieli Khaine'a. Musimy poznać prawdę.
- Krew dla boga Krwi! - Miłuj się w zadawaniu cierpienia. Atakuj tam, gdzie wróg się nie spodziewa. Zadawaj jak najwięcej bólu i zabijaj wszystkich, tak by błagali o łaskę. Eksterminuj frakcje do końca, i rozkoszuj się ich krwią, a Khain i wszystkie Elfy w twojej armii na pewno docenią Twoje oddanie.
- Mantykory - Zdobądź gniazda Mantykor. Te potężne bestie uznaje się za ucieleśnienie Khaina i jego morderczej natury. O skarbach zgromadzonych w ich leżach krążą legendy. Będą one również bardzo cennym i wiernym sojusznikiem dla Twojej armii.

Hadvar
14-05-2019, 21:39
Tura I:

Ambasada:

Przez drzwi wchodzi wojownik chaosu, w zbroi z czarnego żelaza która emanuje fioletowym połyskiem. Klęka przed Tegaulem, po czym mówi:

,,Mój Pan, Hargroth Błogosssławiony przesssyła lisst'' rzekł wojownik w idealnej fonetycznie mowie elfów. Kiedy mówił, widoczny był jego podwójnie zakończony wężowy język.
Jeden z ochroniarzy odbiera list i wręcza go Tegaulowi:

,,Wielki Tegaulu, sława Twa dotarła nawet do bezkresnych pustkowi chaosu, ja Hargroth Błogosławiony, wielki Wybrany Tzeentcha, informuję że Twa obecność na tej wyspie nie mogła być dziełem przypadku, Mroczny Władca musi mieć co do Ciebie plany. Wiemy że wielkim planem Twego władcy Malekitha jest zniszczenie Wysokich Elfów i zajęcie ich obrzydliwej wyspy. Jeśli po podbiciu kuźni i zostaniu nowym Wszechwybrańcem znajdę tam coś co może to Wam umożliwić, osobiście Ci to dostarczę. Jedyną prośbą lub ostrzeżeniem od Ciebie zależy jak to odbierzesz jest abyś nie przeszkadzał mi w osiągnięciu mego celu''.

Podpisano Hargroth Błogosławiony, wielki Wybrany Tzeentcha

Mist
15-05-2019, 17:32
Tura I

Po przeczytaniu listu od wysłańca Chaosu, Tegaul wstaje z tronu przechodzi kilka kroków i gestem ręki sugeruję aby jedna z czarodziejek podeszła, po czym zabierają się za napisanie odpowiedzi do emisariusza

"Zgadzam się, że moja obecność na tej wyspie nie jest przypadkowa mam określony cel, który wyznaczył sam Wiedźmi Król a ja zamierzam go wypełnić w jego imieniu oraz swoim. Póki co te ziemie nie są w moim interesie jednak może się to zmienić. Wydaje mi się, że mimo wielu różnic jakie nas dzielą utrzymanie neutralnych relacji będzie korzystne dla obu stron. Inwazja na ziemie południa powinna być przeprowadzona bez zbędnych sporów, jednakże w moim interesie są "Gniazda Mantykor"(prowincja na mapie), nie interesują mnie same ziemie lecz bestie je zamieszkujące. Mam nadzieję, że Twój Pan w swoje mądrości wie dlaczego interesują mnie te majestatyczne bestie i nie będziesz próbował pozbyć się ich

Podpisano Tegual"

Na twarzy Teguala rysuje się lekki uśmiech po czym przekazuje on list czarodziejce, która następnie przekazuje go wojownikowi chaosu

Hadvar
15-05-2019, 18:29
Tura I:

Wojownik widząc uśmiech Tegaula odwzajemnia szerszym uśmiechem prezentując swój szkaradny jęzor. Odbiera list z rąk czarodziejki po czym kłania się i wyrusza w stronę wyjścia.

Tomas
17-05-2019, 12:18
Tura II

Twoje armie dotarły do Zamarzniętych Jezior. Waszym oczom nie ukazało się nic niezwykłego. Jak już wcześniej słyszałeś, jest to nieprzyjazna kraina. Żyją tu nieliczne gatunki zwierząt, te bardziej przystosowane do chłodnego klimatu. Widać ślady obecności ludzi, jednak prawdopodobnie w wyniku ocieplenia klimatu w innych częściach wyspy porzucili oni to miejsce.

Hadvar
18-05-2019, 12:07
Tura II:

Panie, podpisaliśmy umowę handlową z Norsmenami. Niebawem będziemy czerpali z tego znaczne korzyści.

// Od następnej tury: +200 złotych monet (100g za różne przedmioty, 100g za wyroby manufaktur).

Hadvar
25-05-2019, 14:45
Tura II:

Do namiotu Tegaula wchodzi zwiadowca:

Panie, przeszukaliśmy dużą część Białego Lasu. Mimo mroźnego klimatu, mieszka tu wiele zwierząt roślinożernych, które mogą być cennym źródłem futer oraz mięsa. Mieszkają tu również duże wilcze stada, polujące na renifery i woły piżmowe. Tutejszy las wygląda na zdrowy i nie dotknięty skażeniem chaosu. Świerki i sosny pną się wysoko, tworząc ciasne ściany z pni, które doskonale nadają się do wykorzystania. Nie znaleźliśmy żadnym większych enklaw ludzi ani innych stworzeń, choć poszczególni pustelnicy złapani na spytki odnośnie informacji na temat tego miejsca, opowiadają o dzikich fanatykach zamieszkujących głębokie centrum lasu. Czczą oni ten śnieżny las oraz jakieś nieznanego ludzkiego boga łowów. Ile jest prawdy w tej opowieści, tego nie wiemy. Trzeba mieć się na baczności.

Hadvar
29-05-2019, 21:48
Tura III:

Kiedy wojska Tegaula przemierzały las, nagle do dowódcy przybiegło kilku z zwiadowców:

Panie, przed nami armia berserkerów. Zdziczali ludzie, wyglądają na wprawionych wojowników. Idą wprost na naszych żołnierzy. Wygląda na to że wiedzą o naszej obecności i dokładnie znają nasze położenie!

// Armia berserkerów: 2-5 oddziałów doświadczonych Berserkerów Grasantów, 1x Wódz Grasantów, 1-2 oddziałów Norskańskich Wilków Lodowych.

Hadvar
31-05-2019, 22:42
Tura III:

Panie, ci ludzie byli jedynie pożywką dla naszych mieczy, a ich krew uciechą dla Boga Krwi! Las jest Twój, Panie, możesz zrobić tu co uznasz za słuszne.


// Wynik Bitwy: Zwycięstwo, armia znajduje się w prowincji Biały Las która może zostać wykorzystana.
Zyskane przedmioty/umiejętności/czary/wierzchowce: ,,Strzelać!'', ,,Awanturnik''.
Straty: 1x jeźdźcy mroku z kuszami
Ranni: 1x posępni szermierze, 1x jeźdźcy mroku (możliwi do uleczenia poprzez wydanie połowy ceny rekrutacji)
Doświadczenie: 2x mroczne łuski +1 poziom (1 brązowa belka), 1x jeźdźcy mroku +1 poziom (1 brązowa belka).
Otrzymani niewolnicy: +20

Hadvar
01-06-2019, 21:26
Tura III:

Nasi wojownicy po pokonaniu armii wroga przeszukali obóz i miejsca kult tych prymitywnych ludzi ku naszemu zdziwieniu okazało się, że ta drugorzędna rasa ma odrobinę rozumu i wyznawała "Khaina" naszego Pana wojny i krwi. Miejsce to nie jest specjalnie okazałe ale przy naszej pomocy można postawić tutaj mała świątynie boga krwi.

Po powstaniu, dobry zwyczajem jest zorganizować małe zawody ku jego uciesze oraz ofiary, z resztek pojmanych ludzi złożono ofiary oraz odbyły się igrzyska w których wyłoniona została najokrutniejsza i najkrwawsza wojowniczka, Ereide Okrutna.

//Koszt Wiedźmy - 650 złotych monet. Ponad to Kaplica zwiększa dochody z z Miasta o 10% (jeżeli znajduje się w tej prowincji).

Hadvar
01-06-2019, 21:33
Tura III:

// Handel z Legionem Tzeentcha (od następnej tury) + 300 złotych monet (125g podstawowo, 100g za niewolników, 75g za wyroby manufaktur.

Tomas
04-06-2019, 09:03
Tura IV

Powiększyliśmy znajdujące się w Nagronath manufaktury. Powstało wiele nowych warsztatów i kuźni. To dobrze, zawsze uważałem, że niewolnicy mieli za mało zajęć Panie.


// Przychód z manufaktur zwiększony o 275g (od tej tury).

Hadvar
15-06-2019, 11:36
Tura V:

Panie, Twoja siła i władza są nieograniczone. Twoi żołnierze są żądni rozlewu krwi jak nigdy przedtem, a ich okrucieństwo nigdy nie było tak wielkie jak po zobaczeniu jak traktujesz wrogów na polu bitwy. Khaine nam sprzyja i w jego imię będziemy mordować wrogów do końca świata!

// Bonus za aktywność (od następnej tury): - dodatkowy jeden slot rekrutacyjny w Nagronath.

Hadvar
21-06-2019, 10:46
Tura VI:

Do namiotu Tegaula przybywa przerażony goblin prosząc o audiencję. Gdy gwardziści zgadzają się, goblin wchodzi do środka i przemawia:

,,Mój szef Norgliz przesyła wiadomość, o wielki Tegaulu'':

" Elfie!!! tfuu nie psejdzie to psez gardziel! Mrocny wojowniku z dziewcynami w armi cy ty wies ze psecies pokurce z gur grozom truposom i wywijajom toporkami? A psecies jak bedzies handlować jak krasnale tam wsystko rozwalom? My z nasom armiom chcemy zrobić wiencej niz sie chyba da. Armie kronzom tu i tam , ale nie ma jak zaatakować krasnalskiego bobka. Psydałoby sie troche grosiwa bo bida piscy od zbrojenia orków i goblinów a ze lubim wojować to sie przyda na raz 2 kurcaki na jednym ognichu upiecyć. Bedzie piecenie takie jakby wasa bogata komnata zuciła troche złotem to sie orkowców troche zrobi albo innych pascaków zeby wlecieć do krasnala i zobacyć co on tam tak strasy. A kto to wymyslił ze was elfami ktoś nazywa? My tam u siebie mamy elfiaki i to sprytne cwaniaki zamiast wojować to se wysyłajom wsendzie posłancuf zeby wsystkich do namawiać na siebie i jesce wymyslajom jakies smiesne kary ze ktoś sie nie słucha. Pseciez elf pzmi paskudnie to ja bede gadał ze mrocni jesteście a nie elfiaki jak te kolo mnie co duzo gadajom a nic nie dajom. No to co... zucis troche kasiory zeby zrobic wiecej orków do zabijania? Blade dupsko a pseciez to bys rusył swoje hude dupy i po plecach krasnala jesce podrapal sybciej niz on wlezie na truposy co? "

Mist
21-06-2019, 12:15
https://i.ibb.co/KqRYdM5/TEST.jpg (https://imgbb.com/)

Tura VI:


//Goblin wbiegł do sali, porozglądała się ale nie dostrzegł Teguala po chwili podchodzi do niego jedna z mrocznych elfek Tegula. Jej zimne piękno na pewno odebrało by mowę wielu mężczyznom , niestety lub stety orkowie mają inne kanony piękna co pozwoliło po krótkiej chwili oddechu przekazać wiadomość od Szamana. Po wysłuchaniu wiadomości Elfka odpowiedziała...

Jesteś bardzo odważny lub bardzo głupi goblinie chcąc przekazać Lordowie Tegualowi takie słowa i liczyć na to, że opuściłbyś tą salę z głową na karku. Masz jednak szczęście mój Pan ma ważniejsze sprawy do wykonania i powierzył mi pieczę nad wszelaką "dyplomacją" jaka może zawitać w progi naszych majestatycznych komnat.

//Elfką klasnęła w dłonie a po chwili kilku "podwładnych" przyniosło trunek oraz jadło dla zmęczonego zielonoskurego

Muszę Ci przyznać, że imponuje mi twoja brawura goblinie i cieszę się, że to ja mam przyjemność z Tobą rozmawiać. Mój Pan jest sprawiedliwy i dobrze wynagradza tych którzy wiernie mu służą, ale strzeż się oszukanie go sprowadzi na was los gorszy niż śmierć i dopilnuję tego osobiście. "Elfy" nasi "bracia" ich manipulacje są nam dobrze znane nie musisz mi tłumaczyć do czego są zdolni.

//Wypowiadając te słowa Elfka zmieniła uśmiech na grymas irytacji.

Wasza propozycja jest miłym zaskoczeniem, myślałam że wasza rasa specjalizuje się tylko w bezmyślnym szarżowaniem na wroga. Polubiłam Cię mały goblinie w imieniu Lorda Tegula informuję Cię, że po wykazaniu się(w następnej turze VII) nasze skarbce otworzą się i podzielimy się z wami naszym cennym złotem, miejmy nadzieję że nie zmarnujecie go. Zobaczmy czy niezbyt szybko pokładam moje nadzieje w Tobie goblinie, tym wydarzeniem ważą się też i moje losy więc nie zawiedź mnie! Wróć do Szamana i przekaż mu tą wiadomość słowo w słowo, niech zastanowi się jakiej kwoty od nas oczekuje, sprawdzimy czy potraficie wykazać się też inteligencją a nie tylko brawurą.

Zapomniałabym oczekuję Twojego powrotu mój mały przyjacielu!

//obietnica przekazania złota (?? czekam na odpowiedź) od tury Nr VII na rzecz Orków(Pruber)

Hadvar
23-06-2019, 11:06
Tura VI:

Do Nagronath przybył Terqwel Widzący, przerażający wojownik chaosu którego oczy były koloru fioletowego i emanowały złowieszczym blaskiem:

,,Mój Pan, Hargroth Błogosławiony, dowódca Legionu Tzeentcha i Umiłowany Syn Wielkiego Zmieniacza Dróg przysyła list''.

"Wielki Tegaula, Mój Pan raduje się że nie zwróciłeś swego zdradzieckiego ostrza przeciwko nam, ale niestety czasy pokoju się skończyły. Nie możemy stać bezczynnie gdy na wyspie toczy się Wielka Gra, którą ten pomiot jakim jest Konfederacja Ładu myśli że już wygrała. Jak oni śmią by rozkazywać córka i synom Wielkiej Czarodzieki z Ghrond. Jaszczurki i plugawe elfy z Wyspy nigdy nie będą godni aby posiadać Albion na właśność.
Dlatego najwyższy czas aby największe z sił włączyły się do Gry i pokazały wszystkim gdzie ich miejsce. Wyeliminowywanie pokurczy niech będzie pierwszym z ciosów zadanym Konfederacji, bez bariery jaką stanowią Krasnale, atak na południe będzie tylko formalnością. Wy zdobędziecie wielu wartościowych niewolników, a my wielką łaskę naszego Pana.
Oczekujemy waszej armii w prowincji Północne Szyty Bestii za dwa tygodnie.
Niech Konfederacja spłonie, a głowy krasnali ozdobią góry!
Podpisano Hargroth Błogosławiony, wybraniec Tzeentcha"

Hadvar
23-06-2019, 11:27
Tura VI:

,,Panie, zajęliśmy prowincję Zamarznięte Jeziora. Jest to kraina uboga i niegościnna. Nie mieszkają tu praktycznie żadne stworzenia, wyjątkiem są ryby żyjące w wiecznie zamarzniętych jeziorach. Gleba jest wymieszana z piaskiem, a cały teren pokrywają często spotykane ogromne głazy. Wiele lat temu musiał tędy przechodzi lądolód. Często spotykane są pojedyncze, karłowate świerki. Legenda głosi że tereny te są zamieszkane przez Wilki Lodowe, które napadają na wszystkie istoty wkraczające na ich łowieckie terytorium. Póki co nie udało się nam wykryć żadnych z nich, jednak trzeba mieć się na baczności''.

Mist
23-06-2019, 14:18
https://i.ibb.co/KqRYdM5/TEST.jpg (https://imgbb.com/)

//Wchodzisz do wielkiej sali w której panuje lekkiej zamieszanie w rogu zauważasz Malrithe piękną Druchii jak się okazuję to ona nadzoruje "dyplomacją" w Nagronath. Po przekazaniu listu, elfka odpowiedziała...


Witam mój Pan nie kłamał macie ciekawe sługi jak pewne widzisz Lorda Teguala nie ma w tej chwili ma inne ważne sprawy.

//Malrithe przeczytawszy list od posłańca lekko się uśmiecha i mówi

Ten list tylko mnie utwierdził w mocy naszego Pana Lorda Teguala, wszystko jest tak jak przewidział. Kilka dni temu wyruszył z wojskami w kierunku Twierdzy Krasnali, na odejściu przekazał mi pieczę nad tymi komnatami i rzekł, że niedługo zjawi się tutaj wysłannik mrocznych bogów i oto jesteś! Jako, że w moich kompetencjach leżą sprawy dyplomatyczne to w imieniu mojego Pana Theguala informuje Cię, że wyrażamy zgodę na wspólny atak na te marne szkodniki które zaśmiecają te góry. Nie martwcie się wkrótce będę robić to co powinny czyli kopać kosztowności w imię mojego Pana. Przekaż swojemu Panu te dobre nowiny razem nasze armię przywrócą "Ład" w tych górach co umocni naszą pozycję na tej wyspie oraz pozwoli zdobyć Ci upragnioną sławę dla Twojego Boga ale te sprawy zostawmy jak już wygramy bitwy i wojny.

//Wysunięcie propozycji PON(4 tury) w celu wspólnego ataku na ziemie krasnoludów(Kacper)

Mist
24-06-2019, 11:40
https://i.ibb.co/KqRYdM5/TEST.jpg (https://imgbb.com/)

//Przed bramami "Ołowianej Cytadeli" pojawia się czarny jeździec to zapewne wysłannik Mrocznych Elfow, zatrzymał się przed strażnikami i oczekuję na reakcję wojowników. W ręku trzyma torbę pokrytą małymi plamami krwi. W środku zapewne znajduje się cenna zawartość skoro jeździec tak zażarcie bronił jej przed bandytami i innego rodzaju zagrożeniami na drodze do tych nieprzyjaznych ziem. Po chwili oddechu krzyczy do jednego ze strażników wiozę dla was wiadomość od mej Pani to bardzo ważne!


List Malrithe

Witaj o wielki Hargroth Błogosławiony piszę do Ciebie w bardzo ważnej sprawie, kilka dni temu przybył do nas jedne z twych sług i przekazał nam propozycję ataku na krasnoludy gnieżdżące się w górach. Jak zapewne wiesz jako emisariusz mojego Pana Lorda Teguala zgodziłam się na ten atak i przekazałam wieści mojemu Panu. Mój Pan w swej mądrości jednak wpadła na lepszy plan, który pomoże nam zrealizować nasze cele. Lord Tegual to zaprawiony strateg i chciałby zmienić warunki naszego ataku, tak duże siły nadchodzące z jednej strony będą łatwe do spostrzeżenia co może zaalarmować te pokurcze a wtedy będą wstanie się okopać a co gorsza uciec ze swych kamiennych twierdz. A tego raczej byś nie chciał prawda, jak wtedy zdobędziesz chwałę dla swoich bogów!
Dlatego Lord Tegual jako gest dobrej woli co miałoby pokazać nasze intencję w waszej sprawie, sugeruję inny plan.

Zaatakujemy z dwóch stron, tego manewru krasnale nie są wstanie przewidzieć co da nam przewagę w nadchodzącej bitwie. Armie Lorda Teguala zaatakują krasnala od strony morza a wasze od przełęczy w górach, spotkamy się pod główną twierdzą krasnali w tym samym czasie i pozbędziemy się tego utrapienia (3 tury). Zapewne jesteś zaskoczony, że do twierdzy można dostać się inna drogą ale nie przejmuj się nasi zwiadowcy są doskonale wyszkoleni i nie ma dla nich misji nie do wykonania. Tym sprytnym ruchem zaskoczymy te małe paskudy oraz uniemożliwimy im ucieczkę spod naszych ostrzy!

Czekam na Twoją odpowiedź Hargroth Błogosławiony, jednak nie oczekuje innej niż przystąpienie do naszej oferty zapewne nie chcesz stracic okazji na zyskanie łaski waszego boga poprzez pozbycie się tych mącicieli z wyspy

Podpisano Malrithe


//Przekazanie listu do Chaosu(Rejzel) w celu negocjacji dołączenia do wspólnego ataku na krasnala(Kacper) odpowiedź pozytywna "TAK" lub negatywna "NIE" wpłynie na przesunięcie wojsk na mapie świata

Hadvar
24-06-2019, 13:30
Tura VII:
Jako że Hargrotha nie było w Ołowianej Cytadeli gdy przybył posłaniec, gościa Mrocznych Elfów w sali tronowej przywitał Karqual Przedziwny, czarnoksiężnik który przebywał u boku swego Lorda od niepamiętnych czasów. Dzięki jego więzi i znajomości Hargrotha, wszystko co mówił było idealnym odzwierciedleniem myśli samego Wybranego.
Po wysłuchaniu posłańca Karqual był pod wrażeniem ale i zirytowany. Czelność z jaką Teagul podszedł do jego propozycji i Jego plan wywarły na nim wrażenie, ale sam fakt że to nie on wymyślił tą strategię strasznie go zdenerwował. Nie dał po sobie poznać że ta wiadomość wywarła na nim jakieś wrażenie, a do posłańca rzekł:
- Wasz Pan jest genialnym strategiem i intrygantem, zgadzamy się na jego plan. Wasza propozycja o pakcie o nieagresji na czas ataku na pokurcza również zostaje zaakceptowana. Czas pokazać pozostałym że wyprawa na Albion była ich największym błędem, a jedyne co znajdą to śmierć i rzeczy o wiele od niej gorsze.
- Przekaż również swojemu Panu że Tzeentch ceni Sobie spryt i umiejętność do knucia za plecami, więc wasz Pan mógłby znaleźć u Niego potężnego sojusznika, oraz uzyskać wile odpowiedzi na pytania dręczące Waszą rasę.

Po tych słowach na sali zapanowała nienaturalna cisza, a wszystkie magiczne płomienia zgasły. Strażnik bramy odprowadził posłańca przed bramy twierdzy.

Hadvar
24-06-2019, 14:38
Tura VII:

Rozpoczęła się budowa szkoły agnetów, mój Panie. Za niedługo Albion ujrzy najlepszych skrytobójców i zwiadowców jakich widział świat!

// Możliwość tworzenia zwiadowców o niskiej szansie na wykrycie i wysokiej szansie ucieczki w przypadku ataku, możliwość rekrutacji Skrytobójcy Khaine'a o koszcie utrzymania zmniejszonym o 50% (150g/2 = 75g) oraz z losowymi przedmiotami bądź umiejętnościami na start.

Hadvar
24-06-2019, 14:44
Tura VII:

Mistrzu, szkolimy wojowników którzy mają wziąć udział w misji skłócenia słabowitych państw z południa. Nasi ludzie są zdyscyplinowani i pełni zapału. Wiedzą co mają zrobić i z wielką przyjemnością wyrżną Ludzi Sigmara w imię Khaine'a!

// Wojska gotowe będą na misję w następnej turze. Musisz posiadać 4 wolne statyki by przetransportować 4 oddziały.

Hadvar
01-07-2019, 11:39
Tura VIII:

,,Panie, rozpoczęliśmy handel z Krwiopijcami. Do naszego skarbca niebawem zaczną wpływać bogactwa za sprzedawane towary!''

// Przychód za handel z Wampirami: + 400 złotych monet(od tej tury) = 125g podstawowo, 125g za wyroby manufaktur, 150g za niewolników.

Mist
02-07-2019, 10:09
https://i.ibb.co/0rY7qBJ/test.jpg (https://imgbb.com/)

//Nagronath słynie z wielu wrzasków i odgłosów "pracy", jednak tym razem odgłosy te dochodził z wielkiej sali w której przebywa Malrithe podczas nieobecności Teguala. Tym razem to sama dyplomatka zdawała się być w niezbyt dobrym humorze.


Te przeklęte małe zdradzieckie zielone kreatury o mały włos straciła bym głowę przez tego małego pokurcza. Dobrze, że Lord Tegual nie widzi tej porażki bo zapewne inaczej by się to skończyło. Ostrzegałam go, zapłaci mi za to upokorzenie

//W sali słychać krzyki Malrithe, która nie może pogodzić się z porażką jaką zaznała z rąk Orków. Gdy emocje opadły do sali zaproszono młodą elfkę...

Witaj moja droga, jak zapewne słyszałaś zostałam upokorzona przez te małe kreatury. Te wieści nie mogą dotrzeć do naszego Lorda rozumiemy się! Wydaj rozkazy strażom, jeżeli na horyzoncie pojawi się choćby stopa tych zielonych drani niech go zastrzelą. Do Ciebie kapitanie mam jednak prośbę postaraj się złapać tego przebiegłego goblina żywego dla niego mam przygotowane coś specjalnego. Niech wszyscy wiedzą, jaki los czeka tych którzy próbują robić z nas głupków!

//Młoda Elfka opuściła salę po czym rozpłynęła się w cieniu. Po całym Nagronath rozeszły się wieści o tym co należy zrobić w razie spotkania Orków przy granicach bram.

Hadvar
02-07-2019, 11:47
Tura VIII:

,,Pani, dopilnujemy by żadne zielone ścierwo nie dostało się na nasze ziemie. Jeżeli jednak zechcą... Czeka je przeemiła niespodzianka...''

Hadvar
02-07-2019, 11:57
Tura VIII:

,,Panie, szpiedzy zostali wysłani. Za jakiś czas zaczną wysyłać nam informacje których żądasz.''

// Raport od szpiegów w następnej turze. Ponad to wystarczy jeden agent na jedną prowincję, nie musisz wysyłać dwóch.

Tomas
03-07-2019, 22:26
Tura VIII

Przejęliśmy port w Krainie Olbrzymów. Krasnoludy nie pozostawiły tu żadnych wojsk, całość przebiegła błyskawicznie i zgodnie z planem. Niestety w porcie żyje niewielu pokurczy, za to znaleźliśmy sporo wartościowych towarów, które miały zostać przetransportowane do Starego Świata. Do Karak Debgrung prowadzi podziemny tunel. Podobno to bardzo niebezpieczne miejsce, nawet krasnoludy przystosowane do życia w norach zachowują wszelkie środki ostrożności podróżując tędy. Musimy mieć świadomość, że to nie będzie łatwa wędrówka.

// Port w Krainie Olbrzymów jest w twoich rękach. Możesz zdecydować co chcesz zrobić z mieszkańcami i ich dobytkiem. Jest ich stosunkowo niewiele, większość kupców żyje w Karak Debgrung, a tylko przybywa tu sprzedać swoje dobra. Pozyskanie towary i pieniądze mają równowartość 500g (proszę sobie to dodać do skarbca).

Mist
05-07-2019, 11:15
https://i.ibb.co/TMwzDF6/port.png (https://imgbb.com/)
//Krasnoludzki port z pozoru wygląda jakby nic się nie wydarzyło, jednak w środku są setki Druchii gotowych na kolejne rozkazy.


Atak na port był szybki i zdecydowany zgodnie z oczekiwaniami Lord Tegaula pokurcze był całkowicie zaskoczone. Sam port niewiele ucierpiał a nieliczna garstka krasnali została szybko pojmana. Ereide Okrutna była jedną z pierwszych podczas atak na port z racji braku bitności pokurczy nie czułą się usatysfakcjonowana, więc pierwsze co przyszło jej do głowy to złożenie ofiary dla Khaina z mieszkańców portu. Wydawało by się, że los karłów został przypieczętowany, gdy Tegaul pojawił się na dziedzińcu oraz nakazał skuć jeńców i wsadzić ich do wielkiej klatki na samym środku miasta.

//Ereide nie byłą zadowolona z tego faktu, jednak strach przed DreadLordem był na tyle silny, że nakazał wojsku wykonać rozkazy.

Lord Tegaul z szyderczym uśmiechem wrócił do tłumu oraz jednym zdaniem "Przydadzą się nam jeszcze" uświadomi resztę Druchii, że jednak śmierć z ręki kapłanki Khaina mogła okazać się dla nich lepszym wyjściem.

//zamknięcie mieszkańców na dziedzińcu miasta oraz przeszukanie portu w poszukiwaniu czegoś cennego(magiczne przedmioty lub inne artefakty) lub ukrywających się Dawii

Hadvar
05-07-2019, 13:28
Tura VIII:

Port nie był żadnym tajemniczym miejscem. Po dłuższych oględzinach wszyscy zdali sobie sprawę że poza zajętymi towarami handlowymi nie ma tu żadnych ukrytych skarbów.

Hadvar
05-07-2019, 21:50
Tura VIII:

Do Czarnego Dworu przybywa młody człowiek. A może wampir? Do końca nie wiadomo:

,,Mój Pan, Sibenhai Herkenhoff przysyła wiadomość'':

Tegaulu,

Władco mrocznych elfów z Albionu. jestem zmuszony Cię prosić o azyl dla mojego ucznia. Oraz o naukę w akranach czarnej magii, waszej specjalności. Uznajmy to za wymianę wiedzy, jako że wysyłam go z kilkoma woluminami o nekromancji. Więc nie zostaniecie z pustymi rękami za tę przysługę, oraz 200 sztuk złota jako wynagrodzenie.

Liczę na dalszą współpracę oraz śmierć naszych wrogów.

Mist
05-07-2019, 22:12
https://i.ibb.co/KqRYdM5/TEST.jpg (https://imgbb.com/)
//W sali wysłannik Arystokracji zastał Malrithe po dostarczeniu listu czeka na odpowiedź...

Witaj doszły mnie wieści o oblężeniu waszej twierdzy Lord Tegaul wydał już specjalne rozkazy co danych wydarzeń. Cieszy mnie fakt, że jesteś świadom iż nie ma nic za darmo na tym świecie. Zgadzamy się na przyjęcie waszego ucznia nasz wysłannik zajmujący się waszymi sprawami Maroth "Doomsorrow" będzie czekał na niego na swoim statku zacumowanym poniżej klifów i przyjmie go w gościnę.

//zgoda przyjęcia ucznia od Wampirów i przyjęcie w zamian 200g i tajemnych ksiąg z twierdzy Lenog

Hadvar
09-07-2019, 14:44
Tura IX:

Elfy miały dobre przeczucie. Coś znajduje się w tej jaskini. Nawet najmniej wyczulony na magię elf potrafi poczuć siłę wiatrów magii płynącą w tym miejscu. Dodatkowo zza ścian słychać coś w stylu... porykiwań. Jakaś potężna istota wydaje z siebie niezwykle głośne dźwięki... Nikt jednak nie potrafi stwierdzić co to może być. Górnicy twierdzą że odległość do tego pomieszczenia, bo zapewne mamy do czynienia z jakąś podziemną komnatą wynosi 30 metrów. Trochę czasu minie zanim uda się przebić przez tę warstwę skał, piasku i lodu. Nie mniej jednak pozostaje pytanie, czy na pewno chcemy dalej kopać? W podziemnych katakumbach mogą czaić się niezwykle groźne bestie.

Hadvar
09-07-2019, 14:49
Tura IX:

,,Panie, zaczęła się budowa tartaków w Białym Lesie. Wyrąb tych drzew będzie ciężki z powodu lokalnych warunków pogodowych, nie mniej jednak wycinka ta opłaci się z racji wytrzymałości tego drewna. Posłuży ono dobrze jako drewno z którego tworzyć będziemy broń drzewcową''.

// +150 złotych na turę. Wszystkie oddziały kawalerii poza Doomfire Warlocks jak i oddziały Włóczników Grozy i Czarnej Straży z Naggarondu zyskują +1 poziomy na start (1 belki). Ponad to zyskano surowiec handlowy: Drewno drzew iglastych.

Wszystkie te bonusy obowiązują dopiero od następnej tury.

Hadvar
09-07-2019, 14:59
Tura IX:

Panie, rozpoczęliśmy budowę stanowisk pracy dla myśliwych. Patrząc na dużą populację reniferów i wołów piżmowych w tych lasach pozyskiwanie skór i mięsa tych zwierząt może okazać się bardzo opłacalne.

// + 200 złotych monet na turę. Ponadto zyskano dostęp do surowca handlowego: Skóry i futra.

Wszystkie te bonusy obowiązują dopiero od następnej tury.

Hadvar
09-07-2019, 21:11
Tura IX:

,,Panie, przybyły wiadomości od zwiadowców'':

Lordzie Tegaulu,

W Południowych Szczytach Bestii bez zmian. Nie wykryliśmy żadnych większych jednostek wroga, ponad to nie widzimy żadnej większej inwestycji w tym regionie.

W Karaku Debgrung zaś ciągle trwa mobilizacja wojsk. Coraz to nowe zastępy wojowników są powoływane do armii, szykując się na wielką wojnę. Nowa kopalnia dostarcza najwspanialsze bronie i zbroje jakie widział świat. Krasnoludy w pełni przygotowują się do wielkiego starcia.

Hadvar
10-07-2019, 15:29
Tura IX:

,,Panie, rozpoczęliśmy budowę Areny Wojowników. Druchii cieszą się, bo będą mieli świetną rozrywkę i możliwość trenowania swoich możliwości bojowych.''

// +100 złotych monet na turę. Jednostki Sióstr Rzezi, Czarnoksiężników Ognia Zagłady i Egzekutorów z Har Ganeth zyskują +2 poziomy na start (2 belki).

Wszystkie te bonusy obowiązują dopiero od następnej tury.

Mist
15-07-2019, 12:03
https://i.ibb.co/nC5fG1d/chillland.jpg (https://ibb.co/tXWcG2j)
//Ziemie w okolicy "Białego Lasu" centrum handlu na północy

W "Białym Lesie" wybudowano tartaki oraz domy łowców, tutejsze tereny są bogate w zasoby więc należy je wykorzystać do rozwoju Imperium. Na polecenie Lorda nowo pozyskane zasoby mają zostać jak najszybciej dostarczone na szlaki handlowe!

//zgodna na rozesłanie handlu: drewna i skór ze zwierząt

Mist
15-07-2019, 13:48
https://i.ibb.co/SwC14nG/Necromancer-dark.jpg (https://imgbb.com/)
//wraz z nowym azylantem na statku Marotha pojawiła się nowa szansa na wypełnienie prawdziwego celu wizyty na Albionie.


Witaj nekromanto powiem wprost gardzę waszym sortem jednak magia jaką dysponujecie jest potężna miałem okazję przekonać się o tym na własnej skórze dosłownie ... Mam dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia, musisz mi pomóc w odzyskaniu czegoś co utraciłem

//Maroth opowiedział historię jaka go spotkała oraz o tym, że jego celem na Albionie jest odzyskanie utraconej tożsamości oraz zemsta na tajemniczym nekromancie.



Za bardzo nie masz wyboru, moja pozycja pozwala mi zrobić z Tobą dosłownie wszystko co tylko sobie zapragnę. Ten mały statek i strażnicy to wystarczające siły bo poradzić sobie z jednym czarodziejem. Po wielu latach obwiniania się za bezsilność jaką się wykazałem tamtego czasu wreszcie do mnie dotarło, że właśnie dzięki temu mam okazję zasmakować nekromancji oraz zdobyć więcej niż mogę sobie wyobrazić. Pomóż mi w osiągnięciu mojego celu a wynagrodzę Ci to hojnie, odmów a oddam Cię w ręce Malrithe a ona nie będzie tak łaskawa jak ja. Po dotarciu do Nagronath nie będzie drogi powrotnej mnie pewnie stracą za zdradę a Ciebie czeka jeszcze ciekawszy los decyduj nakromanto!


//propozycja współpracy nekromanty z Marothem w celu jego prywatnej ambicji.

Hadvar
15-07-2019, 16:37
Tura X:

Nekromanta uważnie słuchał słów elfa, po czym ze stoickim spokojem odrzekł:

,,Nie doceniasz mojej mocy, spiczastouchy. Władam mocą której Ty nie widziałeś na oczy. Nie groź mi bo wszyscy na tym okręcie będziecie martwi. Twoja propozycja brzmi jednak... Interesująco. Czego dokładnie chcesz?''

Hadvar
15-07-2019, 16:45
Tura X:

Poszukiwania komnaty położonej pod jeziorem trwają nadal. Górnicy pracują dniem i nocą, by przekopać się na czas. W międzyczasie zaczęły dziać się na prawdę dziwne rzeczy. Moc była wyczuwalna jeszcze bardziej. Śnieg, lód, piasek i kamienie które stanowiły mieszaninę przez którą trzeba było się przekopać nabierały dziwne barwy... czerwonawe? Dodatkowo kilofy, łopaty i inne narzędzia zaczęły mięknąć pod wpływem próby pogłębienia tunelu. Niezwykle utrudnia to pracę, ale prędzej czy później uda nam się dostać do komory, z której słychać dziwne ryki.

Hadvar
15-07-2019, 16:50
Tura X:

,,Lordzie, nowe surowce weszły do obiegu. Niebawem Norsmeni i słudzy Chaosu przybędą skupować nasze towary. ''

// Dodatkowe zyski z handlu: +150 złotych monet (100g za skóry i futra, 50g za drewno). Te dodatkowe zyski proszę liczyć do każdych aktywnych przychodów handlowych (np. Handel z Chaosem: 300g + 150g = 450g na turę).

Obowiązuje to od następnej tury.

Hadvar
17-07-2019, 12:27
Tura X:

,,Panie, przybyła Szlachcianka, zgodnie z Twoim rozkazem. Pochodzi z Ghrondu, i jest mistrzynią w walce w zwarciu i zadawaniu cierpienia. ''

// Zyskano Mrocznego Lorda z mieczem i tarczą. Zaczyna on z wierzchowcem ,,Zimnokrwisty'', umiejętnością ,,Awanturnik'' i przedmiotem ,,Tarcza Ghrondu''.

Hadvar
18-07-2019, 22:10
Tura X:

// Wynik Bitwy: Zwycięstwo
Tegaul zyskuje: ,,Mroczny Rumak''.
Ereide zyskuje: ,,Awanturnik''.
Straty: 1x Włócznicy Grozy, 1x Posępni Szermierze
Ranni: brak.
Doświadczenie: 4x Mroczne łuski +2 poziom (2 belki).

Hadvar
19-07-2019, 20:13
Tura X:

,,Panie, przejęliśmy kontrolę nad tym przeklętym miastem. Udało nam się schwytać jedynie niewielką część pokurczy. Większość z nich walczyła do końca, nawet kobiety i małoletnie karły stawały w obronie swoich domostw. Jedynie Ci którzy zostali ciężko ranni mogą zostać schwytani. Z naszych wyliczeń wygląda na to że brakuje dużej części populacji. Tak czy inaczej, Karak Debgrung jest pod naszą kontrolą.''

// Zyskano kontrolę nad ,,Karak Debgrung''. Miasto jest wyludnione, potrzeba osadników by mogli w nim zamieszkać i by miasto mogło zacząć funkcjonować. Posiada ono w swoim obrębie koszary 3 poziomu oraz kopalnie Gromrilu, kopalnie złota oraz Browar Bugmana. Zyskano 700 niewolników.

Mist
20-07-2019, 19:02
https://i.ibb.co/1nHZZFR/karak.jpg (https://ibb.co/b3p11cN)
//Krasnoludzki Karak w niedługim czasie będzie miał nowych Panów

Twierdza padła po oblężeniu naszych sił oraz wojsk Chaosu. Zgodnie z wcześniejszą umową twierdza jest nasza, na rozkaz Lorda Tegaula z granic Imperium mają przybyć koloniści w celu zasiedlenia twierdzy i poprowadzenia miasta ku lepszej świetności niż za panowania tych pokurczy!


//kolonizacja Twierdzy za 2000g

Hadvar
21-07-2019, 13:31
Tura X:

,,Panie, krasnoludzka twierdza doskonale dopasowała się do posępnego charakteru Druchii. Nastrojowe oświetlenie, ciemne zakamarki, kręte uliczki i tajemne przejścia czekające na odkrycie to istny raj dla Mrocznych Elfów. Kolonizacja odbyła się szybko i bez większych problemów. Nie udało nam się jednak jeszcze uruchomić Krasnoludzkiej Kopalni Złota. Jest ona niezwykle wydajna, istotnie, karły wiedzą jak szybko wydobywać cenny materiał. Poznanie ich technologii i sposobu pracy może zająć nam trochę czasu, jednak prędzej czy później uruchomimy wydobycie. Problem zaś jest z wydobyciem i przetopieniem Gromrilu. Młoty pneumatyczne i śruby wywiercające otwory w skale są zasilane ciemną, oleistą i lepką mazią. Nie wiemy czym jest ten materiał ani jak go pozyskać. Nie znaleźliśmy też żadnych pozostałości po obróbce tego materiału. Kłopotem jest również odczytanie niektórych runów, które pieczętują najważniejsze punkty sterowania maszynami. Zaiste, przy tak wielu trudnościach możliwe że nigdy nie poznamy tajemnicy Gromrilu.''

// Karak Debgrung staje się miastem 3 poziomu. Przychód podstawowy z miasta rozpocznie się w turze 11, w 12 zaś doliczony zostanie przychód z Kopalni Złota.

Mist
22-07-2019, 10:38
https://i.ibb.co/VjYWmv9/dreadlady.png (https://ibb.co/f1dYvCF)
//Liba w pełnym rynsztunku gotowa nieś śmierć w imieniu swojego nowego Pana


Liba po objęciu pozycji generała w armii Lorda Tegaula nie musiała długo czekać na rozkazy na początek Malrithe zleciła jej misję sprawdzenia wykopalisk w "Zamarzniętych Jeziorach" i pogłoskach o tajemniczym artefakcie. Zarządca prowincji nie pałą miłością do niewolników, więc ciągłe wykorzystanie i mordercza praca doprowadziła do śmierci wielu z nich nie można jednak odmówić tempa pracy w wykopaliskach.

Mist
23-07-2019, 10:51
https://i.ibb.co/cNvgR9J/dwarfs.jpg (https://ibb.co/nD0g4yr)
//Krasnoludy w Browarze Bugmana, czyżby uraza do Druchii została zmazana.


Druchii zagoniły wszystkich krasnali na wielki plac na środku twierdzy. Schwytane krasnoludy nie pałały miłością do oprawców ale nie ma co się dziwić kilka chwil temu toczyła się wielka bitwa w której obie strony doznały wielu strat, z racji na upartą naturę krasnali woleli by pewnie zginąć w boju niż zostać złapanym i być zdanym na laskę Elfów jednak wielu nie było to dane i teraz czekają na los jaki im zgotują handlarze.

Wokół jeńców stworzył się silny kordon Włóczników Grozy Mrocznych elfów, po krótkiej chwili wszyscy w jednym rytmie zaczęli uderzać bronią o wielkiej zdobione tarcze a godłem Korond Kar i skandowali jedno imię...

//Tegaul! Tegaul! Tegaul! Tegaul!

Po chwili zjawił się władca Imperium druchii na Albionie, każdy z zebranych krasnali najchętniej rzuciły toporem i odrąbał głowę elfa jednak jedyną opcją jaka im została to słuchać jaki los im zgotuje ich oprawca...

Dzielne dawii zapewne zastanawiacie się jaki los was teraz czeka i co zrobić by się przed nim uchronić. Zapewniam was decyzja jest ostateczna i nie ma odwrotu od losu jaki na was spadnie! Wasza twierdza upadła, wasz lider nie żyje a wasz lud jest na granicy wymarcia, czy chcecie by tak zakończył się was los! Wbrew temu co słyszeliście co nie my jesteś my agresorami ale wasz poległy Król, który próbował zwaśnić nasze dwa narody, doprowadziło mnie to do tej drastycznej decyzji jaką było pozbycie się zagrożenia z jego strony. Was nie musi spotkać taki sam los, doceniam wasz kunszt rzemieślniczy i to z jaką starannością wykonujecie swoje towary. Na pewno wielu z was przydało by się w granicach naszego Imperium.

Daje wam wybór dawii pracujcie dla mnie razem jesteśmy wstanie przywrócić świetność tym górom. Na dowód mojego dobrego słowa uwolnię wszystkich pojmanych kupców z portu to tylko garstka w porównaniu do waszej ilość jednak nie zmienia to faktu, że dla mnie każde życie jest ważne. Co więcej wasz browar dla mnie bez znaczenia jednak dla was jest to duma i wasze dziedzictwo, więc nie zamierzam go burzyć ba oddaje go w wasze ręce abyście mogli dalej produkować. Nie mniej jednak w bitwie poległo wielu moich rodaków, dlatego nie będziecie mogli opuścić murów tego miasta i udowodnić mi, że jest szansa na kooperacje naszych ras. Tak samo jak wy pamiętamy wyrządzane nam krzywdy i urazy jednak nie potrzebujemy ksiąg wystarczy nam pamięć o tych wydarzeniach, wasz Król nie był łaskaw dla nas jego śmierć w pewnym stopniu rekompensuje jego złe czyny wobec druchii. Mam nadzieję, że wasz obecny lider będzie bardziej rozsądny niż jego poprzednicy.

A więc wybierajcie czy chcecie pracować dla mnie i mojego Imperium i doprowadzić wasz górski lud do chwały czy będziecie trzymać się starej tradycji i uraz, które nas poróżniły co sprowadzi na was tylko śmierć i cierpienie? Macie czas do kolejnego ranka a teraz wejdźcie do browaru i ustalcie między sobą co musi być zrobione.


//Złożenie propozycji kooperacji dla jeńców z twierdzy(zależnie od decyzji rozpiszę kolejne wydarzenie)

Mist
23-07-2019, 13:18
https://i.ibb.co/SwC14nG/Necromancer-dark.jpg (https://imgbb.com/)
//Czyżby marzenie Marotha o potędze miały się ziścić czy jego ambicja obróci go w popiół


Uczyń mnie swoim uczniem naucz mnie tajników nekromancji, tylko dzięki niej można osiągnąć prawdziwą moc! Mam pewien plan poproszę mego Lorda o wszystkie możliwe ciała jakie się walają i gniją w mrokach i zakątkach cel. Zapewne dzięki nim będziesz mógł pokazać mi odrobinę waszego kunsztu a z czasem odbijemy twierdzę Lenog w której do nie dawna rezydowałeś. Do spełniania będziemy potrzebować wiele jednak zasoby Imperium są nieograniczone z odrobiną mojego wsparcia jestem wstanie pozyskać wymagane środki do naszego celu.



//oferta dla nekromanty w celu współpracy i wybudowania małej armii w celu odbicia Twierdzy Lenog oraz prywatnej ambicji Marotha

Hadvar
23-07-2019, 18:48
Tura XI:

Po dłuższych rozmowach i negocjacjach Nekromancie i Marothowi udało się dojść do porozumienia.

Hadvar
23-07-2019, 18:54
Tura XI:

Do Tegaula przybył posłaniec, po czym rzekł:

,,Panie, przysyłam list. Ponoć napisany został przez samego Wiedźmiego Króla Malekitha!''

Tegaulu z Karond Kar,

Piszę do ciebie by pogratulować ci przebiegłości wieści już na Mój dwór dotarły. Pragnę ciebie wynagrodzić za swoje działania przeciw TYM Asurą pfuu.
Przybądź jak najszybciej do Naggaroth, po odebranie swej nagrody.
Nie ma możliwości odmowy jeśli chcesz kontynuować swą kampanie na Albionie.

Wiedźmi Król Malekith

Mist
24-07-2019, 09:45
https://i.ibb.co/d7WmKSq/greybeard.jpg (https://imgbb.com/)
Grodomm "Bronzebender" przedstawiciel pojamnych dawii


Imponuje mi Twoja odwaga i lojalność krasnoludzie jak cię zwą?

Grodomm "Bronzebender" i skończ pierdolić lalusiu, zejdź tu do mnie to osobiście wydłubie Ci oczy!

Po odpowiedzi krasnoludna na twarzy Tegaula można było zobaczyć irytację a po chwili przerodziła się ona w gniew, słodkie słowa nie omamiły dawii co pokrzyżowało plany Dreadlorda. Kilka chwil później Tegaul już w inny tonie powiedział...

Tak jak myślałem wasza rasa nie jest wstanie dostrzec co dla niej dobre a teraz poniesiecie tego konsekwencje. Jam jest Tegaul z Korond Kar wieży rozpaczy, wkrótce przekonacie się dlaczego ją tak nazywają! Śmierć tylko o tym marzycie pokurcze to byłby zbyt proste podłe kreatury. Wasz lud zostanie wyłapana i postawiony przed oblicze Imperium, odpowiecie za wszystkie winy. Myśleliście, że macie jakiś wybór nic z tych rzeczy, każdy z was zostanie zakuty w kajdany i sprzedany! Módlcie się, żebyście nie trafili do mojego domu tam będzie dla was specjalne miejsce. Każde życie jest dla mnie ważne, wy zmarnowaliście waszą szansę jednak i tak posłużycie w budowie mojego Imperium! A co do Ciebie Grodommie dla Ciebie mam coś specjalnego za to co zrobiłeś.

Tegaul oddalił się z placu jednak na jego twarzy ciągle można było zobaczyć złość jaką wywołały u niego pokurcze, które zniszczyły jego plan. Po dotarciu do komnat Lord przywołał jednego z kapitanów i rzekł do niego...

Mam dla Ciebie zadanie, weź małą obstawę i przetransportuj tego zuchwałego karła na barkę Marotha. Niech on i jego pupil zgotują mu los gorszy od śmierci, a teraz idź prędko każda sekunda na tej samej ziemi z tym przebrzydłym karłem mnie drażni!

Gordomm w oczach pobratymców uchodził za bohatera, jednak sprowadziło to na niego gniew Lorda druchii. Wkrótce będzie miał okazję przekonać się czy podjęta przez niego decyzja była słuszna.


https://i.ibb.co/87bBgmj/dwarfslaves.jpg (https://imgbb.com/)
//krasnoludy "pracujące" dla swoich nowych Panów

przetransportowanie jeńców do Nagronath w celu sprzedaży(proszę o wycenę 700 krasnali), w kolejnej turze z racji dużej sprzedaży może ulepszę targi niewolników o ile wyrazicie zgodę

Tomas
24-07-2019, 14:01
Tura XI

Po wprowadzeniu się do Karak Debgrung elfy zaczęły dostrzegać ogrom tego miasta. Codziennie odkrywano nowe uliczki i komnaty, w międzyczasie uczeni intensywnie pracowali nad rozszyfrowywaniem krasnoludzkich map. Gdy się to udało wysłano patrole po całym terenie twierdzy W kilku miejscach dalej znajdowały się krasnoludy, które całe dnie przygotowywały się do bitwy. U jednego z poległych długobrodych odnaleziono plan "powstania" w jego części miasta. Stało się jasne, że mamy do czynienia ze zorganizowanym ruchem oporu.
Na szczęście są też dobre wieści, schodząc coraz niżej odkryliśmy kamieniołomy i kopalnie żelaza. Możemy rozkazać pojmanym karłom pracować dniami i nocami w ich starych kopalniach.

//W Karak Debgrung pojawiają się 2 nowe budynki: kamieniołom i kopalnie żelaza. Nikt tam obecnie nie pracuje, by czerpać zyski musisz wysłać pracowników.

Hadvar
24-07-2019, 14:26
Tura XI:

,,Panie, powrócili nasi wojownicy. Ponieśli ciężkie straty, i potrzebują odpoczynku przed następną walką.''

// Wynik bitwy: Remis
Straty: 1x Mroczni Jeźdźcy
Ranni: 1x Mroczni Jeźdźcy (możliwi do wyleczenia przez odczekanie 2 tur lub wydanie połowy ceny rekrutacji).

Mist
25-07-2019, 12:52
https://i.ibb.co/bHD4n30/druchiicourier.jpg (https://ibb.co/k3vLFy7)

Posłaniec z listem, czyżby sam Malekith zobaczył osiągnięcia Lorda Tegaula na Albionie

Do sali tronowej wszedł posłaniec niosąc w ręku list dla Dread Lorda, nie był on zwykłym żołnierzem sam Tegaul wyczuł w jego aurze coś innego, moc którą dysponował mogą się równać z jego samą lub nawet ją przewyższać. Władca druchii wiedział co to oznacza to list od jego Pana Lorda Malekitha, bo któż inny mógłbym dysponować takimi sługami jak nie sam Wiedźmi Królu. Po chwili kurier wręczył list i powiedział...

Witaj Tegaulu widzę, że dobrze sobie radzisz na Albionie zapewne wiesz co oznacza moja wizyta. Proszę czytaj, po Twojej minie będzie wiadomo co zawiera list zawsze miałeś problem z ukrywaniem swojego gniewu jak coś idzie nie po Twojej myśli.

Dziwnym było, że przybysz adresował się do Teguala bez należytych zaszczytów, czyżby to znajomy z czasem kiedy Dread Lord pełnił służbę na dworze Malekitha. Po przeczytaniu listy na twarzy Tegaula zarysował się lekki uśmiech w tym samym czasie posłaniec wybuch śmiechem i powiedział...

Tak jak sądziłem nic się nie zmieniłeś!

Strażnicy w sali zastanawiali się coraz bardziej kimże jest ów tajemniczy przybysz i dlaczego rozmawia jak równym z równym z ich Panem. Po chwili Tegaul zawołał jednego ze strażników i kazał sprowadzić do sali kapłankę Khaina...


https://i.ibb.co/K7vC5LH/throne.jpg (https://ibb.co/XpRmW3T)

Tron w Karak Debgrung niedługo zasiądzie na nim nowa zarządczyni miasta Ereide "Okrutna" wybrana osobiście przez Lorda Tegaula do ochrony zdobytej twierdzy.

Do wielkiej sali tronowej gdzie przebywał Tegaul przywołano Ereidę, w sali obok Lorda stała dziwna osoba nie wyglądała ona na zwykłego żołnierza dlatego instynkt kapłanki nakazał jej zachowanie ostrożności. Po krótkiej wymianie przyjemności głos zabrał Tegaul...

Nastąpiła zmiana planów, po krótkim wypoczynku wraz z moim gościem wracamy do Nagronath zbyt długo nie byłem w stolicy trzeba sprawdzić jak radzi sobie Malrithe pod moją nieobecność.

Ereida ukłoniła się i nakazała przygotować komnaty oraz sprzęt do podróży kolejnego dnia. Dread Lord przerwał kapłance i powiedział...

Ty zostajesz potrzebuje kogoś do obrony miasta, słyszałem o powstający ruchu oporu.

Ale mój Panie droga jest niebezpieczna, ktoś musi Cię ochraniać nie mogę opuścić Twojego boku.

Wątpisz w moje zdolności to nie podobne do Ciebie kapłanko. Nie przejmuj się wraz ze mną wezmę cześć wojska jak słusznie zauważyłaś moje bezpieczeństwo jest najważniejsze. Ty musisz zostać i bronić miasto pod moją nieobecność i pozbyć się tego ruchu oporu o którym dostaliśmy raport. Mam dla Ciebie też dobre wieści nie ma czasu na transport tych paskudnych karłów do stolicy dlatego zostawię je pod Twoją opieką wykorzystaj je jako silę roboczą w kopalniach i doprowadź miasto do użytku.

Czym mam pokonać ruch oporu śliną i wyzwiskami nie jestem wstanie tego dokonać jak zabierasz mi większość wojska!

Nie tym tonem bo wybiorę nowego zarządcę, liczę na Twoją kreatywność. Niedługo do miasta dotrą posiłki i zasilą garnizon nie masz co się martwić. Każ opatrzyć rannych i do roboty!

Tak mój Panie! Zgodnie z Twoim rozkazem wytropię pozostałe krasnoludy i zabezpieczę miasto ku chwale Imperium.

Rozmowa przebiegła w wyjątkowo agresywnej atmosferze kapłanka mimo zaszczytu otrzymania pod swoją pieczę miasta czuła się upokorzona. Obrona Lorda Tegaula to jedyne zadanie jakie wyznaczył jej Khain i zamierzała się go trzymać. Możliwe, że Kapłanka po ostatniej bitwie nie wkupiła się w jego łaski a to ma być kara za zbyt małą ilość ciał.


//po odpoczynku(tura XII) Tegaul wraz z cześć wojska udają się do portu krasnali a potem do Nagronath
//jeńcy krasnali zasilą szeregi niewolników karaku i będą stanowili siłę roboczą kopalń.

Hadvar
25-07-2019, 18:29
Tura XI:

Do Ereide Okrutnej przybywa posłaniec z wieściami:

,,Pani, te krasnoludy to twarde sztuki. Połowa z nich została zabiczowana na śmierć, gdyż nie chcieli pracować dla swojego wroga. Pozostała część bardzo niechętnie przystąpiła do pracy. Wymagane jest regularne batożenie i podwojenie straży, gdyż nie raz zdarzyło się już jak jeden karzeł szybkim zamachem kilofa przebił strażnika na pół. Tak czy inaczej, kopalnia żelaza i kamieniołom funkcjonują na nowo.''

// Kamieniołom: +200 złotych monet na turę. Koszt budowy murów zmniejszony o 250 złotych monet.
Kopalnia żelaza: +200 złotych monet na turę. Rydwany Zimnokrwistych otrzymują +2 poziomy na start (2 belki).

Wszystkie te bonusy zaczynają funkcjonować od następnej tury.

Hadvar
26-07-2019, 23:30
Tura XI:

Goblin udaje się do władcy najmroczniejszych Elfów ponownie. Przekaże wieść tylko władcy lub zaufanej mu świcie. Ponowie w imieniu szamana głosi, że wymagamy opłaty, niskiej oczywiście bo raptem 1000g za pozwolenie na przemarsz za każdą wykorzystana do tego celu nasza ziemię. O ile siły jego ruszą w kierunku południowej części tej części znanego nam świata. Gwarantuje przy tym dyskrecję i ewentualny wikt dla podróżujących aby ich wyprawa była tańsza. Liczymy jedynie na postawę neutralną wojsk purpury. Więcej nic nie dodaje. Wpierwej jednak gotówka potem przemarsze jeśli mają zostać one uznane za akceptowane.
Co powie goblinowi pogromca jednego z większych wrogów orków jakimi byli krasnale?
Wszak jest jeszcze nacja, której istnienie nie leży w planach Zielonoskórych.

Mist
29-07-2019, 13:43
https://i.ibb.co/Bg6j8W8/pobrane.jpg (https://imgbb.com/)
//Krasnoludzki browar niedługo na nowo zacznie produkować trunki

Ostatnie wydarzenia w twierdzy nie były zbyt udane dla Druchii, krasnoludy całkowicie się sprzeciwiły co skutkowało standardową procedurą czyli zakuciem w kajdany i przymuszenie za pomocą bicza. Nowa zarządczyni miasta postanowiła również stosować sprawdzone metody, zwołała straże i kazała zapędzić kilku maruderów do pracy w opuszczanym browarze Bugmana


//zmuszenie do produkcji w browarach

Hadvar
29-07-2019, 19:11
Tura XII:

,,Panie, zwiadowcy wyruszyli. Niebawem zdadzą nam raporty. Ponadto rozpoczęło się wydobycie w kopalnie złota. Zaiste złoża położonego tu metalu są wielkie, dzięki czemu zyski przyjdą już niedługo.''

,,Rozpoczęła się również praca krasnoludzkiego browaru. Mimo zdwojonej straży, te przeklęte pokurcza wciąż robią wszystko by praca była jak najmniej wydajna...''

// Od następnej tury: Kopalnia złota + 600 złotych monet na turę. Browar + 100 złotych monet na turę.

Hadvar
30-07-2019, 12:05
Tura XII:

,,Panie, udało nam się zbadać komnatę. W tym celu poległo wielu druchii, ale całe szczęście wszystko poszło zgodnie z planem. Mantykora broniła wielkich skarbów Panie. Oszacowaliśmy ich wartość na 1200 złotych monet. Skąd ta bestia mogła to wszystko zdobyć? Jak znalazła się ona w tym miejscu do którego nie ma żadnej drogi? Czym jest ta komnata i kto ją zbudował? Tego nie wiemy, i pewnie trochę czasu minie zanim się dowiemy. Jest jeszcze coś co może Cię zaciekawić. W stercie skarbów znaleźliśmy również coś w rodzaju... jajka. Jest ono ciemnobrązowej barwy, wielkości... hmm... goblina. Jest ciężkie jak na swoje rozmiary, ma chropowatą powierzchnię oraz wydaje się być bardzo ciepłe w dotyku. Ze środka dochodzą ciche odgłosy... skrobania? Specjaliści z naszej służby twierdzą że to jajo mantykory. Co z nim ucznimy?''

// Utrata 1x Włóczników Grozy. Zyskano 1200 złotych monet oraz jajo mantykory do wykorzystania w sposób dowolny. W następnej turze powstanie raport z badań nad komnatą.

Mist
01-08-2019, 11:18
https://i.ibb.co/PCJkH1v/oldde.jpg (https://imgbb.com/)

Durin kilka dni temu otrzymał list z informacją, że do Jezior przybędzie Dread Lady zarządca od razu zaczął przygotowania na przyjęcie gościa jednak zastanawiał się nad jednym po co tak wysoko osoba miałby zjawiać się w małej wiosce, czyżby dwór dowiedział się o tajemniczej jaskini i chcę zagarnąć go dla siebie?

Witaj Pani a cóż Cię sprowadza do tej małej koloni górniczej nie ma tutaj nic prócz lodu i zapachu rozpaczy niewolników pracujących pod moimi rządami.

Nie musisz kłamać Durinie jestem tutaj z rozkazu samej Malrithe mam zbadać wykopaliska i zabrać wszystko co zostanie odkryte dla dobra Imperium i naszego Lorda Tegaula!

Ależ Pani zapewniam Cię, jaskinia została zbadana nic w niej nie ma to tylko dobre miejsce do składowania ciał.

Po krótkiej chwili jednak z głębi jaskini dobiegły przeraźliwe krzyki i ryk bestii...

Już wystarczy zejdź z moich oczu mam bitwę do wygrania!

Po tych słowach Durin nie mógł dłużej ukrywać prawdziwego pochodzenia jaskini i szybkim tempie ruszył w stronę swojej posiadłości. Tymczasem Liba rozkazała wojsku ustawić się w szyk bojowy i przygotować do nadchodzącej bitwy. Okazało się, że jaskinia jest leżem mantykory, bitwa była zażarta wąskie korytarze ułatwiły jednak pokonać bestię. Po pokonaniu potwora druchii zaczęli przeszukiwać jaskinię.


https://i.ibb.co/2ZJdTVw/jas.jpg (https://ibb.co/y42qrvD)
//tajemnicza jaskinia, ciekawe jaki skarby są w niej ukryte...


Po kilku godzinach poszukiwań żołnierze odnaleźli wiele skarbów, jedna odpowiedź na to skąd się tu znalazły nadal zostaje nieznana. Ważniejszym było odnalezienie samego leża bestii a w nim jaja, wyglądało jakby miało się niedługo wykluć. Powszechnie wiadomo, że mantykory są uznawane przez niektórych z druchii jak samo wcielenie Khaina więc nie można było przegapić szansy na oswojenie jednej z tych bestii.

Hmm... wygląda jakby niedługo miało się wykluć zabrać jajo w bezpieczne miejsce i zaopiekujcie się nim odpowiedni sposób. Przy drobnej pomocy z tego jaja wylęgnie się piękna bestia, która zabierze mnie do walki a wraz z nią spłynie na mnie i was moi drodze łaska samego boga wojny!


https://i.ibb.co/NSs4Gy2/egg.jpg (https://ibb.co/HdVJ9HT)
//jajo mantykory Liba postanowiła wychować bestię na własny użytek czy aby tak śmiały ruch nie zaskarbi jej niechęci wśród innych dworzan Tegaula i jego samego?


//zabranie jaja i wychowanie go na bestię(mounta)

Hadvar
01-08-2019, 12:05
Tura XII:

Liba wezwała służbę stajenną i znawców dzikich bestii, którzy ocenili jajko na bardzo zaawansowane stadium rozwoju. To kwestia kilku dni kiedy wykluje się z niego mała bestyjka. Mantykory jednak żywione odpowiednim mięsem i pojone krwią rosną niezwykle szybko, to też czas potrzebny na osiągnięcie formy dorosłej oszacowany został na kilka miesięcy.

// Mantykora gotowa będzie do służenia jako wierzchowiec za 3 tury (w turze XV). Będzie wtedy trzeba wydać trochę złotych monet na zbroję dla mantykory.

Hadvar
05-08-2019, 16:23
Tura XIII:

,,Lordzie Tegaulu, Twoje Imperium przeżywa istny rozkwit. Niewolnicy działają prężnie pod czujnym okiem oprawców, budując istną potęgę. Niepokonana armia czeka tylko na Twoje rozkazy. Jej dyscyplina jest tak wielką że spełnią każdą Twoją wolę''.

// Bonus za aktywność: Przychód w Nagronath, Ziemiach Śmierci oraz w Zamarzniętym Jeziorze zostaje zwiększony o 25%.

Mist
06-08-2019, 11:45
https://i.ibb.co/KqRYdM5/TEST.jpg (https://imgbb.com/)

Imperium kwitnie pod rządami Druchii, jednak jest wiele osób które są przeświadczenia, że ten czas niedługo dobiegnie końca. Zagrożenie ze strony konfederacji Ładu jest coraz większe. W dżunglach Jaszczuroludzi można było zaobserwować dziwne światła a to na pewnie nie wróży nic dobrego. Lord Tegaul zbliża się do stolicy dlatego też Malrithe postanowiła wykonać kolejny ruch, który ma odbudować jej zaufanie u swojego Pana oraz pomóc z zażegnaniu nadchodzącego kryzysu. Po napisanie krótkiego listu wysłała Mroczonych jeźdźców na granice Orków...

Mamy coś dla was dzikusy, nasza Pani kazała nam zostawić wam tą skrzynie!

//eskorta zostawiła skrzynię na granicy krain orków po czym odjechali w swoją stronę zostawiając jednego ze zwiadowców na straży aby upewnić się czy skrzynia trafi w dobre ręce


https://i.ibb.co/JrWH8T5/list.jpg ([url=https://imgbb.com/)
//list znajdujący się w skrzyni ze złotem dla orkowego szamana


List Malrithe

Wasz rasa jest niegodna zaufania jak zostało to udowodnione na dodatek chcieliście wykorzystać do tego niecnego planu nasze pieniądze jest to kara za która odpowiecie przed Imperium i Lorde Tegaulem. Los jednak się od was odwrócił, zostaliście zdradzeni w podobny sposób jaki zaserwowaliście mi i całemu Imperium. Wasz bóg Gork i Mork jednak mają was w opiece, możecie odkupić swoje winy i udowodnić że nie mieliście intencji wobec Druchii. Czas wojny się zbliża, wasze plemię zbyt długo czekało na odpowiedni moment. Weźcie topory w dłoń, napnijcie cięciwy szykujcie się do wojny a między naszymi rasami nastanie pokój a i nagroda będzie szczodra.

Imperium Druchii od zawsze uważało was za rasę goną podziwu, wasza siła i zażartość to cechy prawdziwych wojowników. Pozbyliśmy się waszego odwiecznego wroga, Góry są pod naszym panowaniem a w najbliższym czasie dopełnimy dzieła i pozbędziemy się ostatnich zalążków oporu. Czyż to nie pokaz siły do was przemawia!

Decyzja należy do was czy wesprzecie nas w nadchodzącej wojnie w zamian za chwałę i bogactwa, które jesteśmy wstanie wam zaoferować czy nadal będziecie się chować w norach i czekać aż wymrzecie za sprawą tych manipulatorów z Konfederacji ładu!

Na koniec zostawiam wam skromny podarek zróbcie sobie ucztę czy co tam uważacie, nasze skarbce są pełne i jesteśmy wstanie zwiększyć kwotę o dziesięć lub dwadzieścia razy o ile jesteście w stanie pojąć ogrom bogactwa jakie możecie zyskać!

Podpisano Malrithe zarządczyni Nagronath


//przekaz 400g dla Orka[Pruber] i przekazanie listu z propozycją sojuszu wojskowego na najbliższe tury

Hadvar
07-08-2019, 12:45
Tura XIII:

,,Pani, zgodnie z rozkazem nasi żołnierze zostali wysłani.''

// List wraz z kufrem zostały wysłane.

Hadvar
07-08-2019, 12:54
Tura XIII:

,,Pani, przyszły raporty od zwiadowców'':

,,Pani,
Zgodnie z rozkazem zbadaliśmy Umierający Las. Region ten jest bardzo biedny, sprawia wrażenie opuszczonego. Las jest przetrzebiony i chory, drzewa na wpół uschnięte. Często spotykane są tam zombie pałętające się bez ustanku bez celu, z powodu utraty swojego pana. Miejscowa ludność szykuje się do boju, próbując stawić opór jaszczuroludzim najeźdźcom. Nie wykryliśmy żadnych większych jednostek wroga w tym regionie. Sytuacja w Północnej Pieśni ma się zaś zupełnie inaczej. Wkroczyła tu niedawno ogromna armia Konfederacji Ładu. Wojska naszych fałszywych kuzynów są pełne wyspecjalizowanych łuczników, zaś jaszczury mają ogromną ilość skinków, pośród których zastępów górują olbrzymie Bastiladony i Stegadony. Ich pochód idzie w stronę Karaku Debgrung.''

Mist
08-08-2019, 09:03
https://i.ibb.co/XtPtq61/Druchieg.png (https://imgbb.com/)
//egzekutorzy szykujący się do bitwy


Do Ereidy dotarł raport z podnóża góry okazało się, że na twierdzę maszeruje połączona armia jaszczuroludzi i elfów, jako nowa zarządczyni twierdzy Ereide przysięgła bronić jej za wszelką cenę jedna wojska jakimi dysponowała nie były zbyt okazała. Ruch ze strony Konfederacji Ładu był zbyt szybki nie było czas na przygotowanie garnizonu. Mimo tego lojalność kapłanki Khaina jest czymś czego nie można lekceważyć więc wybór był tylko jeden. Ereide wraz z żołnierzami ruszyła na mury, jednak pod bramą czekała na nią niespodzianka...

Witaj moja Pani jesteśmy wsparciem, które obiecał Lord Tegaul, jak pewne widzisz jest nas niewielu jednak nie lękaj się wielu polegnie od naszych mieczy pod tymi bramami.

Słusznie zauważyłeś, jednak wasza arogancja jest nie na miejscu żołnierzu w tym momencie maszeruje na nas ogromna armia, nawet z waszym wsparciem nie jesteśmy wstanie obronić twierdz!

Ależ Pani nie będzie niczego bronić przybyłem z wiadomością od Lorda Teguala, który nakazał mi przejąć dowództwo nad obroną.

Co! Śmiesz twierdzić, że lepiej nadajesz się do wypełnienia woli naszego Pana, czyżby Lord całkowicie stracił wiarę w moje możliwości?

Wręcz przeciwnie moja Pani Lord Tegaul nakazał Ci ewakuację miasta i zabranie wszystkich wojska i przegrupowanie się z głównymi silami wtedy będziemy wstanie odbić twierdze.

//Ereide była zaskoczona obrotem spraw, jednak po chwili zrozumiała całą sytuację i nakazała wojsku przygotować się do ewakuacji miasta.

Żołnierze przygotujcie się do ewakuacji miasta sprowadzić wszystkich niewolników nie można pozwolić odbić im naszej zdobyczy! Wy też zbierajcie się twierdza ma być pusta jak zjawi się tutaj Konfederacja.

Wybacz moja Pani ale moje rozkazy są inne, jak mówiłem na początku Lord Tegaul wydał mi rozkaz obrony twierdzy i objęcie dowództwa.

Ależ to samobójstwo, armia wroga jest zbyt silna, nasze połączone siły nie dałby radę co dopiero Twój oddział.

Trenowaliśmy całe życie do tego momentu moja Pani każdy z tych ludzi otrzymał specjalne szkolenie od Kutrer "Darkkcleaver" w arenach. Jestem pewny, że Khain będzie zadowolony z przebiegu bitwy! Ruszaj kapłanko i niech Khain doda nam sił.

//Ereide nie miała słów dla braci, którzy zamierzają się poświęcić za sprawę Imperium. Spojrzała na oddział odziany w ciężką zbroję oraz zdobione miecze, które będą nieść w bitwie. Twarz każdego z druchii zakryta była maską, cały ekwipunek wyglądał majestatycznie jakoby szykowała się jakaś ceremonia. Tylko, że tym razem na ołtarzu ofiarnym zostaną złożeni sami kaci.


//ewakuacja twierdzy wraz z wszystkimi niewolnikami i kosztownościami. Egzekutorzy mają osłaniać odwrót i bronić twierdzy przed atakiem konfederacji

Hadvar
08-08-2019, 11:54
Tura XIII:

Ereide wraz z pozostałymi Druchii i niewolnikami wyruszyła z twierdzy. Okazało się że wyjście z niej było jeszcze bardziej kłopotliwe niż wejście do niej. Krasnoludzcy niewolnicy uparcie nie dawali się wyciągnąć poza mury Karak'u, dokonując różnych szalonych czynów poświęcając swe życie utrudniając Elfom akcję ewakuacyjną. Zginęła mniej więcej połowa niewolników, resztę jakoś udało się wyciągnąć na zewnątrz.

// Ereide udało się wycofać wraz z ludnością cywilną i częścią niewolników poza miasto.

Hadvar
08-08-2019, 12:05
Tura XIII:

Inskrypcje z głębi komnaty pod Zamarzniętymi Jeziorami były niezwykle zawiłe i napisane dziwnym alfabetem, jednak Elfim Uczonym udało się odczytać ich prawdziwe znaczenie. Po wielu godzinach pracy, nieprzespanych dniach i nocach odkryli, że teksty te napisane zostały prawdopodobnie przez Fimiry - legendarne jednookie istoty zamieszkujące i czczące chaos na Albionie zanim na świecie pojawili się ludzie. Inskrypcje traktują przede wszystkim o używaniu mrocznej magii Chaosu oraz o składaniu ofiar wielkim czterem bóstwom. Zaiste te bestie były mistrzami wiedzy magicznej, posiadały na prawdę imponującą moc władania wiatrami Uglu, Shyish, Aqshy i Dhar.

W komnacie dzieje się jednak też coś niepokojącego... Im Druchii przebywali tam dłużej, tym dziwniej zaczęli się zachowywać. Żołnierze stawali się jeszcze bardziej ponurzy i posępni, uczeni zaś skryci, nieśmiali i lękliwi. Podczas badania kompleksu odnaleziono jednego z nich w nocy pod ścianą komnaty, poza zakończeniu godzin pracy kiedy wszyscy wracali do obozu. Elf ten miał podcięte żyły oraz gardło wykrwawiając się na śmierć. Obok niego leżał zaś zakrwawiony sztylet, a na twarzy nieboszczyka zagościła niezwykle dziwna mina, wykrzywiona w kapryśnym i złośliwym uśmiechu. Nikt nie wie czy było to zabójstwo czy samobójstwo, jednak trzeba mieć się na baczności. Ta komnata zaiste jest przeklęta.

Tomas
08-08-2019, 15:11
https://i.imgur.com/OgFYflt.jpg


Tura XIII

Wycofując się z Karak Debgrung i oczyszczając komnaty z kosztowności przypadkiem natknięto się na krasnoludzką mapę podziemi. Ciężko pojąć jak to możliwe, że nikt jej do tej pory nie zauważył...

Hadvar
12-08-2019, 00:22
Wieść o skrzyni dotarła do szamana bardzo szybko. Zaciekawiony, pojawił się na granicy wraz ze świtą bardzo szybko. Przez chwilę zatrzymał oddział w oddali i obserwował okolicę. Otwarty teren dający wgląd hen po horyzont pozwolił mu nabrać pewności więc spokojnym krokiem wraz z kilkoma chopakami podszedł do strażnika Druchii.


https://innemedium.pl/sites/default/files/styles/640szerokosc/public/65974153.jpg?itok=lc1X2lq_

"Stois tu dziarsko elficki zołniezu, a to znacy zes psysedł z darami bo tak slysałem. Niec no pogapie sie ilez to tu dukatuf wzucili.. hm hm i powiadas ze chces aby był spokuj miendzy nami.. hm hm i powiadas zesmy nie godni zaufania hm hm. Kto płaci ten moze ufać, kto o płaceniu opowiada a nie płaci ten nie moze ufać. Kto osukał ze zapłaci a nie zapłacił ten nie godny oddychania. Mało tu dukatuf ale jak krasnala podeptaliscie to macie od nas to co chcecie. Wiemy tez cego jesce chcecie wienc niech bedzie. Psekas druhowi ze sie orki nie bedom porywać na wase dziewcyny. a jak psez nase ziemnie chcom elfy psechodzic do mogom , ale tez musom najpierw dukatami zucić a gadać nie tseba ilez to mozecie dukatuf rozdawać dla nas bo to my jus słyseli od prawie całego świata. Druhii zapłacili pierwsi a najmniej gadali a najwiencej zwojowali , no to sykujcie jesce sksynek. Psyjmujem wase interesy"

Pierwszy odwrócił się Szef a za nim jego bestie. Ostatnich dwóch, targało już skrzynkę. Na gębie szamana pojawiły się liczne zmarszczki od szerokiego, szczerego, pięknego uśmiechu. Tym razem będzie po co wojować - tak pewnie dumał maszerując...

Hadvar
13-08-2019, 00:11
//Wiadomość od Daniela:

Zakamuflowane statki handlowe Wysokich Elfów z ładunkami wybuchowymi przypłyną w tym tygodniu, mam nadzieje, że informacja okaże się pomocna.

Hadvar
13-08-2019, 14:58
Tura XIV:

Do lorda Tegaula przybywa oficer Szkoły Skrytobójców. Kłania się dwornie, po czym mówi:

,,Panie, udało nam się w ciągu ostatniego miesiąca schwytać i zamordować dwóch Wojowników Cienia z Nagarythe. Te parszywe kreatury Asurowie myśleli że wśród cieni będą bezpieczni, lecz unieszkodliwiliśmy ich błyskawicznie.''

Mist
18-08-2019, 12:14
https://i.ibb.co/DfdBhhQ/podroz.jpg (https://ibb.co/v49Nppk)
//Statek Druchii zabierający Lorda Tegaula do Nagaranot na spotkanie z samym wiedźmin Królem

Lord Tegaul po długiej podróży wraz ze świtą i posłańcem Malekitha dotarli do Nagronath wielkiej arki na Albionie. Odpoczynek nie był im dany kilka chwil później dotarł do niego raport o utracie Karaku na rzez wojsk Konfederacji. Mimo tego Dread Lord był opanowany jakby przewidział cały bieg sytuacji, po krótkiej chwili powiedział...

Jak dotrze to Ereide przekażcie jej, że dobrze wypełniła zadnie ruch konfederacji był zgodny z moimi założeniami. Czas przystąpić do kolejnej fazy planu. Poślijcie wieści do Liby i rozkażcie jej ruszyć do "Krain Olbrzymów" i zabezpieczyć te tereny, Ereide z resztą wojska ma uczynić to samo. Zbyt długo byliśmy w defensywie teraz to my zaatakujemy ziemie konfederacji Khain będzie zadowolony!

Malrithe rola jaką piastujesz dobrze Ci służy, więc nadal będziesz dowodzić pod moją nieobecność zostałem wezwany przez samego Malekitha jemu się nie odmawia. Bracia i siostry Imperium Druchii zatriumfuje na Albionie, Konfederacja słabnie według planu, chęć władzy jest duża a tych miernych Lordach każdy chce mieć jak najwięcej dla siebie a to będzie ich zgubą. Tylko lojalność i jedność naszego Imperium nie zna granic, razem zaprowadzimy na wyspie prawowite rządy prawdziwego Imperium!

Po tych słowach Lord Tegaul wraz z wysłannikiem zabrali niewielką eskortę oraz ruszyli w podróż do Nagaront na spotkanie z Królem. Malrithe po raz kolejny została mianowana namiestnikiem Nagronath, zaufanie jakim została obdarzona przez swojego Pana tym bardziej motywuje ją do dalszej pracy na rzecz Imperium, po krótkiej chwili napawania się tym momentem wydała rozkazy...

Nasz Pan znów powierzył mi władzę nad stolicą i piecza nad Imperium podczas jego nieobecności, nie możemy go zawieść bracia i siostry. Roześlijcie wiadomość do generałów wedle rozkazu Lorda niech ziemia wroga spłyną krwią ku uciesze Khaina!. Kilka dni temu dotarły do nas delegacja jaszczuroludzi jak ta rasa udowodniła nie wolno jej zaufać nawet w tak trywialnych sprawach jak handel, dlatego zostali pojmani i rzuceni na pożarcie pupilowi naszej łowczyni. Jednak nie można ignorować słów jakie zostały wypowiedziane przez nich, nawet jakby miały okazać się kłamstwem nie można zaryzykować, że się sprawdzą!

Zacząć budować umocnienia oraz uzbroić okręty w balisty niech żadne wrogi statek nie wpłynie na nasze granice. Jeśli zauważycie kogoś podejrzanego strzelać bez ostrzeżenia!

Dotarły do mnie raporty o pozbyciu się agentów wroga, widać Mistrz szkoły dobrze wyszkolił swoich ludzi tak trzymać, podwoić straże na granicy nie przepuszczać nikogo. Bez konkretnych rozkazów nawet nasze wojska nie mogą się przemieszczać. Nie możemy dopuścić do infiltracji naszego Imperium.




//przeznaczenie 1000g na budowę umocnień obronnych w portach i przybrzeżach, nakazanie zamknięcia granic i zniszczenie wszystkich statków które wpłyną na nasze wody oprócz kupieckich Chaosu i Norsmenów (zwrócenie uwagi na skład załogi)

Hadvar
18-08-2019, 12:33
// Umocnienia gotowe będą w następnej turze. Opis pobytu Tegaula w Naggarond w następnej turze.

Mist
21-08-2019, 13:14
https://i.ibb.co/sPjYQDK/wybuch.jpg (https://ibb.co/X4XRpd7)
//tunel prowadzący do Karaku, ktoś zasypał go z myślą utrudnienia przejścia jednak kilka ładunków wybuchowych poprawi wygląd tego miejsca

Ereide po przegrupowaniu się z Libą w splądrowanej przez Olbrzymy "Krainie Olbrzymów" wiosce otrzymała swoje kolejne rozkazy. Malrithe po raz kolejny otrzymała dowodzenie nad stolicą co czyni ją druga po Lordzie Tegaulu w łańcuchu dowodzenia, z otrzymanego listu wynika, że Generałowie mają podzielić swoje siły i wykonać osobne zadania. Liba dostała przydział rajdu na pobliski las z kontyngentem mrocznych jeźdźców natomiast kapłanka Khaina otrzymała rozkazy wytropienia olbrzymów oraz wyczyszczenie drogi do Karaku zajętego przez siły konfederacji. Żądza zemsty za upokorzenie i utratę miasta jest silna dlatego bez wahania postanowiła podjąć się zadnia.

Żołnierze dostaliśmy ważne zadanie do wykonania, odbijemy co zostało nam zabrane oraz pozbędziemy się, każdego kto stanie na naszej drodze!

Po krótkiej chwili wojska zebrały się i wyruszyły w głąb tuneli w celu znalezienia Gigantów, które spustoszyły wioskę. Po zejściu na niższe poziomy okazało się, że tunel do Karaku został przez kogoś zasypany, czyżby to też robota Olbrzymów jednak te istoty nie są zdolne do tak zaawansowanej strategi jak opóźnienie marszu wroga.

Panin droga została zablokowana jakie są Twoje rozkazy?

To chyba oczywiste, pozbyć się tych kamieni i ruszamy dalej!

Ale moja Pani pozbycie się gruzowiska zabierze nam sporo czasu, przepraszam za bezczelność ale czy nie lepiej użyć ładunków wybuchowych z pobliskiego portu do wysadzenia tego w powietrze?

Wtedy wszyscy nas usłyszą i będą wiedzieć o naszym nadejściu, jednak nie mamy czasu na grzebanie się z gruzowiskiem zbierze ludzi i ruszaj po ładunki i pozbędzie się tych cholernych kamieni!

Tak jest Pani.

Ereida zastanawiała się jeszcze chwilę czy wysadzenie tunelu i otwarcie go na nowo to dobry ruch, jednak odbicie miasta ma priorytet i każde opóźnienie nie będzie tolerowane przez dowództwo. Tym razem siły jakimi dysponuje kapłanka są znaczące dlatego nie zważając na zagrożenie postanowiła przeć do przodu byle dotrzeć do miasta i odbić je z rąk konfederacji.


//zebranie ładunków z portu i wysadzinie tunelu za 1300g oraz poszukiwanie Olbrzymów

Mist
21-08-2019, 13:38
https://i.ibb.co/pKMBh5k/Dark-Forest.jpg (https://ibb.co/6tT7XLq)
//mroczny las czy będzie miejscem bitwy dla mrocznych jeźdźców czy będzie to kolejny rajd na niespodziewających się cywilów

Liba po przegrupowaniu się w zrujnowanej osadzie otrzymała list od Malrithe z kolejnym rozkazem...

Moja droga jesteś jeszcze młoda dlatego pozwól, że to ja będę kierować twoim ostrzem. W pobliżu naszych granic jest las okupowany przez naszych wrednych kuzynów zabierze jazdę i pozdrów ich ode mnie. Wykonując to zadanie na pewno przysłużysz się Lordowi Tegaulowi tak samo jak mnie i całemu Imperium. Niech Khain Ci sprzyja i pozwoli wrócić z obfitym łupem.

Po przeczytaniu krótkiego listu Liba zebrała wojska i nakazała wymarsz do pobliskiego lasu, chwilę przed jej odjazdem zjawił się u niej stajenny z informacją, że Mantykora jest gotowa do walki służba wykonała swoje zdanie perfekcyjnie bestii nie zabrakło pokarmu.

A więc bestia jest gotowa przyprowadzić ją do mnie osobiście zamierzam sprawdzić czy nadaje się do bitwy!


//kupno zbroi dla Mantykory 800 g oraz rajd na pobliski las -> nie pozwolić nikomu uciec nikt nie może dowiedzieć się o rajdzie

Hadvar
21-08-2019, 14:08
Tura XV:

Ereide dała rozkaz do wysadzenia ładunków wybuchowych. Po głośnej eksplozji i po opadnięciu pyłu i kurzu, ich oczom okazała się trudna, ale możliwa do przejścia droga.

// Droga została odblokowana.

Hadvar
23-08-2019, 11:35
Tura XV:

Tegaul po długiej podróży nareszcie dotarł do Naggaroth. Pod jego nieobecność nic się nie zmieniło. Niebo jest tu wiecznie szare i zachmurzone, kraina wygląda ponuro i surowo. Ale nie Naggarond. To miasto wręcz emanowało aktywnością różnych istnień, nie tylko elfów. Wchodząc do miasta wraz ze swoją gwardią Tegaul nie nie wzbudził większych podejrzeń, nie był tu zbyt dobrze rozpoznawalny, przynajmniej wśród pospólstwa. Ruszył więc prosto w stronę Czarnej Wieży Malekitha. Czarni Strażnicy z Naggarondu nie próbowali zatrzymywać drużyny, gdyż wiedzieli już kim jest przybyły watażka. Po kilku chwilach trafił do sali audiencyjnej Wiedźmiego Króla. Kiedy nadeszła jego kolej, od razu padł na kolana przed swoim władcą. Jego zbroja emanowała wręcz magicznym, purpurowym blaskiem. Jego twarz była zakryta maską, wyrażającą jedynie uczucie nienawiści. Rzekł on pełnym grozy i powagi głosem:

,,Co Cię tu sprowadza, Tegaul? Zaiste ważna sprawa musiała Cię tu przyprowadzić, skoro miałeś odwagę zostawić Albion bez Twojej obecności...''

Hadvar
25-08-2019, 10:56
// Athel Yngra zostało splądrowane. Otrzymano 1000 złotych monet.

Hadvar
25-08-2019, 10:59
Tura XV:

Do Malrithe przybywa posłaniec. Kłania się po czym mówi:

,,Pani, kiedy nasze wojska z Krainy Olbrzymów wyruszyły splądrować Athel Yngra, olbrzymy z pobliskich wzgórz ponownie zniszczyły naszą osadę! Jak to możliwe że te giganty są na tyle mądre by wiedzieć kiedy nasze wojska opuszczają miasto?''

// Osada w Krainie Olbrzymów zostaje zniszczona.

Mist
26-08-2019, 14:16
https://i.ibb.co/1nhQCvY/bia-y-Las.jpg (https://ibb.co/rtT0B7K)
//Biały las to podstawowe źródło drewna druchii, rozbudowa jest kluczowa do zwiększenia floty.

Czas względnego pokoju na Albionie znów dobiega końca, szykują się wojna!. Ludzie będą wojować z zastępami Chaosu i Norsmenów przy wsparciu Wysokich Elfów, Orki wykonały zaskakujący szturm na ziemie Wysokich elfów. Jaszczuroludzie mimo wielu przygotowań nie zrobili żadnego wielkiego ruchu czyżby szykowali się do ataku na Imperium Druchii?. Malrithe nakazała przygotowania do wojny, w twierdzach i wioskach zaczęto produkować oręż i umocnienia. Czymże był by Mroczne Elfy bez ich potężnej floty, która sieje strach na wodach. Dlatego rozbudowa tartaku w Białym Lesie jest zadaniem kluczowym, im szybciej pozyskamy duże ilość drewna tym szybciej będzie można wyprodukować nowe łodzie oraz broń dla wojska.


https://i.ibb.co/GkXFytF/hunting.jpg (https://ibb.co/mtmSkXS)
//łowcy podczas polowania, nowe skóry posłużą do utwardzenia pancerzy oraz zapewnienia ubrań dla Imperium.


Każdy dobry dowódca wie, że najlepszym atakiem jest obrona, choć to nie jest typowa strategia dla Handlarzy śmiercią wiadomo, że ich północne twierdze w Nagarondzie są pierwszym bastionem odpierającym hordy wojowników chaosu oraz plemion zagrażających Imperium. Dlatego dobre przygotowanie ziem na nadchodzące ataki oraz rozbudowa umocnień jest kluczem do zwycięstwa na Albionie. Z rozkazu dowództwa budują się umocnienia i broń. Niewolnicy to machina napędzająca machinę wojenna mrocznych elfów, a jak wiadomo martwy niewolnik nie będzie pracować dlatego produkcja odzieży i zwiększenie polowań jest czymś co musi być zrobione. Wielu Druchii zastanawia się dlaczego marnuje się zasoby na niewolników skoro można zdobyć nowych, jednak jak pokazały utarczki na Albionie zasoby ludzkie nie są duże dlatego Handlarze muszą "oszczędzać" budulec swojego Imperium na każdym kroku.


//rozbudowa tartaku i domu myśliwych w "Białym Lesie" łączny koszt inwestycji 1700g

Hadvar
26-08-2019, 17:38
Tura XVI:

,,Pani, przybyły wieści od zwiadowców. Karak Debgrung ponoć stoi puste. Tak jak zakończyła się bitwa, tak do teraz nie ma tam żywej duszy. Co prawda jaszczuroludzie kontrolują ten rejon, ale wojska są już daleko poza Górami.''

,,Twierdza Lenog zaś stała się po części niepodległym rejonem, gdyż Torendil z Caledoru dał lokalnym ludziom wiele przywilejów. W zamian oczekuje od miasta gotowości wojskowej, co oznaczać może gotowość osady na ewentualne ataki z zewnątrz. W samym mieście nie stacjonuje jednak obecnie żadna armia naszych fałszywych kuzynów''.

Hadvar
27-08-2019, 15:45
Tura XVI:

Na skutek wydatków poczynionych przez Malrithe, przemysł skórzany i produkcja broni wzmogły się jeszcze bardziej.

// Wszystkie jednostki Mrocznych Łusek, Posępnych Szermierzy, Włóczników Grozy oraz Cieni zyskują +1 poziom przy rekrutacji.

Mist
27-08-2019, 19:55
https://i.ibb.co/vHbdS7r/Malekith.jpg (https://ibb.co/wRTQf9b)
//Malekith w obstawie czarnej straży.

Po zawitaniu w Nagarond celem Teguala oraz jego świty była Czarna wieża i audiencja u samego Wiedźmiego Króla. Podczas przemarszu do zamku, posłaniec urwał się i nikt nie zauważył jego nieobecności aż do czasu gdy Tegaul znalazła się oko w oko z Malekithem, który wydawał się zaskoczony jego wizytą. W tym momencie wszystko stało się jasne nie było żadnej nagrody a list został spreparowany, daliśmy się komuś wykiwać ale w danym momencie ważniejszym było uratowanie własnej głowy.

Witaj mój Królu zapewne jesteś zdziwiony moją wizytą jednak mam ważny powód, przybyłem osobiście zdać raport z poczyń na Albionie. Wiem jak ważne jest to zadanie dlatego na wsypię zostawiłem moich lojalnych doradców a sam wybrałem się w podróż, żeby opowiedzieć jak dobrze wiedzie się nasza kampania.

//po krótkim raporcie dla Króla, Tegual nisko się kłania oraz wraz ze strażą opuszcza komnaty Malekitha, po czym udaje się na statek. Na statku Tegual stwierdził, że może dać upust swoim emocjom.

Nie daruje im tego, zostać tak wykiwanym! Znajdę tego kto mnie tak ośmieszył i wymierzę mu sprawiedliwą karę!

//Podczas gniewu Lord Tegual ranił kilku ze swoich strażników oraz rozkazał jak najszybszy powrót na Albion.



https://i.ibb.co/XyXGgKH/armia.png (https://imgbb.com/)
//armie druchii szykujące się kolejnych walk.


Po dotarciu do stolicy Tegual zabrał czekające na niego wojsko oraz ruszył na front. W Krainie Olbrzymów kłopoty nie minęły Olbrzymy po raz kolejny zniszczyły wioskę. Ofensywa jednak przynosi skutki, las został splądrowany a tunel do Karaku został odblokowany po przegrupowaniu się wojsk Lord Tegual nakazał odbicie twierdzy krasnali z rąk okupantów sam natomiast został w wiosce i czekał na nadejście Olbrzymów. W miedzy czasie Malrithe zdała raport swojemu lordowi o swoich poczynania o rozbudowie produkcji na czas wojny oraz o budowie mury w strategicznej lokalizacji jakim jest Kraina Olbrzymów. Odbicie Karaku będzie dobrym krokiem w rozbudowie naszego Imperium oraz zada duży cios dla naszych wrogów.


//Przegrupowanie wojsk,wydanie rozkazu ataku na Karak, wysłanie szpiegów oraz budowa Muru w Krainie Olbrzymów

Hadvar
29-08-2019, 12:48
// Zyskano kontrolę nad Karak Debgrung. Miasto jest w praktycznie nieruszonym od czasów naszego odejścia stanie. Jest jednak całkowicie wyludnione. Żeby ponownie je zaludnić trzeba przeznaczyć 2000 złotych monet.

Mist
30-08-2019, 14:10
https://i.ibb.co/6v4g361/miasto.jpg (https://ibb.co/GsVcKgt)
//mieszkańcy w podróży do odbitego Karaku

Ereide wraz z wojskiem przybyła pod bramy Karaku jednak okazało się, że twierdza jest strzeżona tylko przez nieliczny garnizon, który po krótkiej potyczce uległ znaczącej przewadze Druchii. Po przejęciu miasta Ereide z jednej z baszt przemówiła do żołnierzy.

Bracia i siostry miasto zostało odbite, nasz honor został odzyskany teraz po roz kolejny będziemy musieli utrzymać twierdzę i nie dopuścić do jej straty. Jak pewnie widzicie miasto zostało nie naruszone nakazać sprowadzić mieszkańców i zabieramy się za odbudowę umocnień obronnych!.


//odbudowa miasta, sprowadzenie kolonistów za 2000g

Hadvar
30-08-2019, 20:16
// W następnej turze miasto zacznie działać na nowo, według zasad sprzed utraty miasta.

Tomas
30-08-2019, 22:07
Tura XVI

Wedle rozkazu armia rozbiła obóz nieopodal osady w Krainie Olbrzymów. Przygotowano wioskę do obrony, ustawiono pułapki i zbudowano palisadę. Miały dni, aż w końcu nieopodal pojawił się jeden z olbrzymów, widząc nas ruszył bezmyślnie do ataku i poległ od dziesiątek precyzyjnie trafionych bełtów. Od tego czasu żaden z nich nie przyszedł. Przypuszczenie, że tymi gigantami dowodzi jakaś inteligentna i sprytna osoba wydaje się być coraz bardziej prawdopodobne. Przeczesujący okolicę smok dostrzegł, gdzie te bestie mają swoją kryjówkę. Jest położona wysoko w górach, nieopodal bardzo aktywnego wulkanu. To bardzo niebezpieczne miejsce, ale być może warto je zniszczyć.

Tomas
07-09-2019, 00:00
Tura XVII

W wyniku ciężkiej wędrówki po stromej, wulkanicznej ziemi część koni nie dało rady dalej iść z wycieńczenia, a morale żołnierzy są w kiepskim stanie, część z nich pomarła spadając ze stromych zboczy.

//1 oddział mrocznych jeźdźców jest ranny.

Mist
12-09-2019, 09:25
https://i.ibb.co/mNXH3h1/Forteca.png (https://imgbb.com/)
//Nowo powstała forteca Druchii w "Krainie Olbrzymów"

Ostatnie wydarzenie w Imperium druchii dały nadzieję dla "klasy robotniczej", niespotykane było aby sami oprawcy z takim zaangażowaniem pracowali. Odzież na nadchodzące mrozy oraz zwiększenie racji żywnościowych to coś o czym wielu w Imperium Druchii mogło marzyć, jednak za słowem i dekretem Lorda Teguala kryła się jednak inna intencja niż pomoc dla uciemiężonych niewolników. Przygotowania do wojny zmusiły wszystkich do wzmożonej produkcji broni oraz budowli defensywnych. Dobrym przykładem było postawienie warownej twierdzy w "Krainie Olbrzymów". Wielu kolonizatorów poległo pod maczugami grasujących tam Olbrzymów, jednak Dreadlord osobiści postanowił zająć się tym zagrożeniem.


https://i.ibb.co/Cb9LP6d/druchi-armor.jpg (https://ibb.co/v3d9Xh5)
//w manufakturach ruszył produkcję zbroi na masową skalę, wojna się zbliża

W całym Imperium manufaktury ruszyły pełną parą, Nagronath jako największe centrum produkuje sprzęt dniem i nocą dla legionów Mrocznych Elfów. Nie we wszystkich regionach wzmożona praca była nagrodzona dodatkowymi racjami i ubraniami dla "pracowników", w Zamarzniętych Jeziorach nadal utrzymuje się brutalny traktowanie niewolników. Mimo udaremnienie planów skorumpowanego zarządcy, sytuacja w mieście się nie poprawiła, czyżby to zasługa odkopanej tajemniczej świątyni.


https://i.ibb.co/khmmCPr/arka.jpg (https://ibb.co/vJXXnMr)
//niedługo korytarze Nagronath wypełnią się kolejnymi legionami wojowników.


Wojna zbliża się także do Imperium, po Albionie rozeszły się wieści wielkiej wojny na Przełęczy gdzie wojska Chaosu i Norskan starły się z ludźmi. Jak powszechnie wiadomo jedynym wygranym był Pan Krwi. Wielu młodych Druchii po usłyszenie tej wieści aż pali się do wojny. Głosy o zbrojnej kampania na Południe są coraz głośniejsze. Nowe zbroje i broń oraz codzienne trening na arenie z mistrzami to codzienna rutyna nowego pokolenia druchii na Albionie. Czy Lord Tegaul wykorzysta bojowe nastawienie swoich braci i ruszy na Południe czy ma inne plany...


//Ukończenie budowy twierdzy w "Krainach" (w poprzedniej turze 17) oraz produkcja broni na nadchodzący konflikt.

Tomas
15-09-2019, 15:37
Tura XVIII

Mimo usilnych starań przewaga olbrzymów była zbyt wielka. Zostaliśmy zmuszeni do ucieczki. Wielu Druchi poległo, ale ostateczny cel został osiągnięty. Wielki szaman, rządzący przygłupimi gigantami został zabity. Teraz po jego śmierci zagubione istoty rozpierzchły się na wszystkie strony świata. Problem został zażegnany.

//Straty:
martwi: 2 oddziały mrocznych jeźdźców, 1 oddział mrocznych jeźdźców z kuszami, 1 smok
ranni: 2 oddziały mrocznych jeźdźców, 2 oddziały mrocznych jeźdźców z kuszami - na 2 tury. Lord Tegaul - na 1 turę

Mist
24-09-2019, 09:44
https://i.ibb.co/JksQRz3/mowa.png (https://ibb.co/Sv3rXKf)
//Malrithe czytająca lisa Lorda Tegaula do poddanych i wojsk zebranych w stolicy

W Nagronath dzieje się coś wielkiego, praktycznie cała straż i wszyscy mieszkańcy zebrali się na wielkim placu. Po chwili na jeden z ołtarzy ofiarnych weszła Malrithe, zarządczyni w rytualnym stroju z poważną miną stanęła przed tłumem i oznajmiła...

Bracia i siostry zebrała was tutaj w jednym celu by przekazać wam słowa naszego Lorda z prawdopodobnie ostatnim zadaniem jakie was czeka na tej wyspie a zatem słuchajcie i wypełnijcie jego wolę w imię Imperium Druchii!

Gdy nastała całkowita cisza i tłum został doprowadzony do ładu Zarządczyni otworzyła na oczach wszystkich list i zaczęła czytać...

"Bracia i siostry, moi kochani Druchii jak zapewne wiecie zostaliśmy wysłani na tą wyspę w konkretnym celu, Lord Malekith powierzył nam tak ważne zadanie dlatego musimy wykonać je i w chwale wrócić do kraju. Większość z was zapisało się na wyprawę w poszukiwaniu bogactw i chwały, które wam obiecałem i przysięgi dotrzymałem nasze Imperium jest najpotężniejsze na tej wyspie a wszystkie pomniejsze rasy drżą na sam dźwięk marszu naszych wojsk!


Zbliża się "Czas Końca"!

Demony wylewają się ze starożytnej kuźni, Wyznawcy fałszywych bogów zaczynają swoje żniwa na innych częściach wyspy. Wiele lat budowaliśmy razem nasze Imperium na tej wyspie, nie zamierzacie chyba oddać tego wszystkiego w łapy tych parszywców. Tylko my możemy powstrzymać ten kataklizm, niech te plugawe stwory dostaną to czego tak bardzo pragną!

Jednak ostrzegam was, będzie to przeciwnik inny niż zwykle, demony nie czują strachu nie znają litości. Wielu na samą myśl o starciu z takimi wrogami traci ducha i ucieka w popłochu, ale nie my! Podczas ostatniego starcia z górskim plemieniem otrzymałem jasny znak, że to Druchii będą rządzić tą wyspą i nikt Człowiek, Jaszczuroczłek czy Demon nam tego nie zabiorą! Widziałem jednego z nas na przeciw giganta, przez chwilę sam się zastanawiałem czy tą bitwę można wygrać, jednak w oczach naszego brata zobaczyłem samego Khaina. Bestia nie potrafiła go trafić dlatego uderzyła ogromną maczugą w rumaka, mimo tak wielkiej przewagi i różnicy sił to w oczach Olbrzyma widziałem strach i zwątpienie, spojrzenie naszego brata przepełniała natomiast łaska samego Khaina jego ciosy były szybkie i precyzyjne. Po krótkiej wymianie obaj przeciwnicy padli na ziemie. Jak się okazało nie tylko ja dostrzegłem ten heroiczny czyn wszyscy chwyciliśmy za broń i w bojowym okrzyku pozbyliśmy się reszty Olbrzymów, które uciekły w popłochu przed naszą walecznością.

Bracia i siostry podnieście broń nadszedł "Czas Końca" zabierzmy to co się nam należy, pozbądźcie się tych parszywych demonów i każdego kto stanie nam na drodze!

Po zakończeniu listu na placu było słychać wiele okrzyków, jednak jeden górował ponad wszystkie


"Khain! Khain! Khain!"

Żołnierze oraz nowi rekruci po wysłuchaniu historii ich Lorda, na nowo odnowili swoje przekonanie w słuszność wyprawy na Albion, każdy z nich nie może się doczekać aż stanie na polu walki i udowodni swą wartość licząc na łaskę ich boga tak jak heroiczny Druchii w historii Tegaula.


//Czas Końca przygotowania do wojny z Chaosem w Nagronath!

Hadvar
24-09-2019, 17:18
Tura XX:

Po tych słowach druchii wydali z siebie okrzyki pełne zapału i ambicji, wiwatując na cześć Lorda Tegaula i Wiedźmiego Króla. Żołnierze nabrali nowego wigoru. Wydaje się że niebawem nie będzie dla nich rzeczy niemożliwych.

// Wszystkie jednostki w armii Malrithe zyskują +1 poziom doświadczenia.

Hadvar
06-10-2019, 21:33
Tura XXI:

Do Lorda Tegaula przybywa jeden z kapitanów, po czym mówi:

,,Panie, zgodnie z rozkazem zajęliśmy Athel Yngra. Las był całkowicie wyludniony. Niewielkie wioski były całkowicie puste, w okolicy widać ślady ucieczki ludności cywilnej.''

// Zyskano kontrolę nad Athel Yngra (bezludne miasto 1 poziomu. Koszt zaludnienia: 400 złotych monet).

Mist
07-10-2019, 15:49
https://i.ibb.co/88t6k9c/statki.jpg (https://ibb.co/zfDGdZJ)
//flota Druchii szykująca się do ataku na Cytadelę Chaosu

Przy brzegach ołowianej Cytadeli zebrała się wielka flota Druchii, w pewnym momencie na czoło flotylli wyleciała Mantykora a z jej grzbietu słychać było donośny głos Liby, główno dowodzącej siłami mającymi spacyfikować plugawe pomioty Chaosu.

Bracia i Siostry nadszedł czas, po postawieniu stóp na plaży nie będzie odwrotu, mamy jasny cel zdobyć twierdzę i pozbyć się każdego kto będzie nam przeszkadzać. Nie oszczędzajcie nikogo wybicie demony i ich sługi co do jednego!


Za Khaina, za Wiedźmiego Króla oraz za naszego Lorda do BOJU!

Po tych słowach z okrzykami na ustach armia ruszyła w kierunku plaży, nie wiadomo jakie horrory na niej czekają na śmiałków i młodych druchii jednak każdy jest pełen zapału i oczekuje nadchodzącej walki...


https://i.ibb.co/LRgd2YQ/zamek-wampira.jpg (https://ibb.co/DWMfSzG)
//Czy Twierdza Lenog poraz kolejny raz zmieni właścicieli.

Na drugim krańcu Imperium Lord Tegual wraz z armii przez naprzód kolejnym celem jest starożytna Twierdza Lenog, początkowo w rękach wampirów skrywa wiele tajemnic, tak dobra okazja się nie powtórzy trzeba zdobyć te klejnot z korony jaką jest Albion. Jaszczuroludzie tracą impet na wyspie, chodzą plotki, że wracają do Lustrii jednak nie można być tego pewien dlatego żołnierze są w ciągłej gotowości. Po wyjściu z lasu kordon włóczników grozy rozstąpił się a na czele armii zjawił się sam dowódca sił Druchi z Albionu Tegual, spojrzał na zamek po czym powiedział...


Żołnierze czyż ta okolica nie jest przepiękna to miejsce jest przepełnione starożytnymi mocami czuję to jak zapewne każdy z was, czy nie chcielibyście postawić stopy w tym pięknym zamku. Zatem do boju bracia i siostry zdobędzie dla mnie ten zamek w imię naszego wiecznego Imperium!


//Atak na Twierdzę Lenog oraz na Ołowianą Cytadelę

Hadvar
12-10-2019, 12:14
Tura XXII:

Po wysłaniu zwiadu wgłąb Twierdzy Lenog, agenci Szkoły Zabójców donieśli iż miasto jest praktycznie puste. Na ulicach walają się kości i szczątki ludzi niedawno złożonych w wielkiej ofierze ku czci Soteka. Miasto stało się opuszczone, pozostali w nim jedynie nieliczni którzy powrócili do miasta po ucieczce. Sporym problemem stały się padlinożerne zwierzęta które grasują na ulicach. Pałac Wampirów z niewiadomych przyczyn wgląda na nie naruszony atakiem jaszczuroludzi. Trzeba zachować czujność i wysłać tam najlepszych Druchii, jeśli chcemy wejść do środka.

// Przejęto kontrolę nad Twierdzą Lenog (miasto pierwszego poziomu). Miasto jest w dużej mierze wyludnione. Jeśli zostanie zaludnione, przeskoczy od razu na 3 poziom (koszt: 1500 złotych monet).