PDA

Zobacz pełną wersję : Ambasada Jaszczuroludzi



Daniel
13-05-2019, 17:27
https://vignette.wikia.nocookie.net/warhammerfb/images/5/5c/Lizardmen_city.jpg/revision/latest/scale-to-width-down/300?cb=20160713034830

Przychodzisz pod pierwszy stopień Wielkiego Zigguratu na którego szczycie czeka przywódca Jaszczuroludzi

Wychodząc na górę widzisz kamienny łuk prowadzący do sali obrad, którego pilnuje członek Straży Świątynnej

http://www.bibliotheque-imperiale.com/images/thumb/e/e7/Puissant_Saurus.jpg/300px-Puissant_Saurus.jpg

Strażnik wprowadza cię do środka przestronnej,chłodnej, jednak bogato zdobionej złotem i drogocennymi kamieniami sali a po jej środku stoi duży płaski głaz służący jako stół obrad, wysoki na ponad metr i ciągnący się przez całe pomieszczenie, aż pod same stopnie kamiennego tronu gdzie dostrzegasz wpatrzonego w ciebie Krog-Gara.


https://t.facdn.net/24747695@400-1504976788.jpg

Wittaj przybyssszu mam nadzieje że przychodzisssz w interessie naszego ludu...

Konfederacja:


Przyjaciele Lustri:


Pakty o nieagresji:

Wrogowie Soteka:
Leśne Elfy
Chaos
Handel:
Księstwo Neulandu(Imperium),

Rancor
13-05-2019, 17:47
Wpatrzony Elf o postawnej posturze w szacie z łusek gwiezdnego smoka kłania się i mówi

"Witaj Obrońco Świata Wielki Krog-garze przychodzę w pokojowych zamiarach i proszę za razem w imieniu mojego Pana o zrozumienie...
Ależ przepraszam przedstawię się jestem Tamer'Dargo z Caldoru przyboczny Księcia Toreldina. Przybywam z propozycją sojuszu przeciw złu tej wyspy a także jak będzie możliwe handlu.
W podarku mam tą tarcze ze smoczych łusek a także nasz wyrób z tej wyspy miód pitny."

http://forum.totalwar.org.pl/attachment.php?attachmentid=2901&d=1557697311
http://forum.totalwar.org.pl/attachment.php?attachmentid=2902&d=1557772991

Przekazuje skinką dary.
" A teraz oddalę się w cień czekając na odpowiedź. Dzięki ci za wysłuchanie."

Lekkim ukłonem staje w cieniu wielkiego głazu

Daniel
14-05-2019, 18:41
Wyssoki elf...
Dziękuję za bezcenne dary, pamiętam jak wassza rassa pomogła nam w walce z demonami.
Miło mi gośścić wassze posselsstwo w Xe'Allinel, z uwagi na nasszą wsspółną hisstorię z chęcią zawrzemy z wamii pakt o nieagresjii, możecie się czuć bezpiecznie przy nasszych granicach.
W ssprawie dalsszych kontraktów odzewiemy się do wass, a teraz odejdź i przekaż to co powiedziałem twojemu panu.

Krog-Gar wstaje i odchodzi za kamienny tron w stronę swojej komnaty....

Rancor
14-05-2019, 19:23
Tamer'Drago z lekkim ukłonem wycofuję się z komnaty ze słowami
"Dzięki ci Panie osobiście przekaże informację memu Panu."

The Undertaker
14-05-2019, 20:26
Krog-Gara. witaj jestem gurni wysłał mnie Hargrim Grundadrakk, Król Karak Debgrung, nowej krasnoludzkiej twierdzy po to żeby starać się o Pakty o nieagresji

Daniel
15-05-2019, 16:48
Niesstety mój lud nie będzie zawierał żadnych umów z nędznymi pomiotami Chaosu

A teraz odejdź i nie przychodź więcej jeżeli dalej będziesz się układać z tym plugasstwem...

Wilamos
15-05-2019, 18:16
*Do ambasady przybywa ubrana arystokratycznie blada osoba*
Witaj mój długowieczny i zimnokrwisty przyjacielu, nazywam się Edward, i przybywam z polecenia mojego pana Sibenhaia Herkenhoffa przybywam by przedyskutować kwestię zagrożenia, jakie jest na tej wyspie. A mianowicie obecności sług chaosu, które wypaczają wszystko jak dla waszego gatunku, jak i dla naszego. Chciałbym zasugerować byśmy ogłosili rozejm do czasu aż to spaczenie zostanie wyplenione z tych ziem, a kto wie. Może nawet będziemy sobie w stanie pomóc w tej kwestii...

Daniel
15-05-2019, 19:35
Wampir już przed bramą został otoczony eskortą tak aby żaden mieszkaniecl nie był w stanie dostrzec bladej twarzy i czerwonych oczu.
Po wejściu do sali z kamiennym stołem drzwi zostają zamknięte a pochodnie przyczepione do ścian lekko przygaszone.

Z końca sali wydobywa się głos Krog-Gara


Odejdź sstąd nieżywa isstoto nie jessteś mile widziana wśśród mojego ludu, Slannowie wam nie ufają więc nie widzę powodu abym i ja mógł.
Przekazałeśś co miałeśś przekazać więc udaj się z powrotem na sswe martwe ziemię dopiero pod ossłoną nocy tak aby nie niepokoić moich poddanych.

Turek
15-05-2019, 20:12
Tura I
Do Tor Eldoir przypłynął Najwyższy Skryba Wilburg Grundmann wraz z resztą delegacji z Księstwa Neulandu i prosi o audiencję u Wielkiego Wojownika Kroq-Gara w imieniu Księcia Hrabiego Adelberta Sternhauera.

Daniel
15-05-2019, 22:14
Strażnicy od razu prowadzą przybyszów do sali tronowej.

Z przyjemnośścią ugośścimy wasszą delegację w nasszej sstolicy i oczywiśście dziękujemy za aktywną działalnośść łowców czarownic którzy przyssłużyli się w walce z Chaossem.
Dlatego z chęcią podpiszemy pakt o nieagresji.
A teraz ssłużba odprowadzi wass do wasszej ssiedziby

Rancor
15-05-2019, 22:50
Przybył posłaniec
" Proszę przekazać swemu Panu by przysłał swojego największego dyplomatę do stolicy Elfów lub przybył osobiście"

Daniel
15-05-2019, 22:57
Sspodziewajcie się dyplomaty w najbliższych dniach przybędzie wraz ze sswoją śświtą.

Toto
16-05-2019, 16:29
Mimo, że ziemie jaszczuroludzi nie były najprzyjemniejszym miejsce do wizyty dla Norskan, Ambasador z flotylli otrzymał jasny rozkaz, że należy się przywitać i okazać gest dobrej woli. Weseli Norskanie przyszli, z Białobrodym na czele, niosąc podarunek w aksamitnej płachcie. Grzecznie, uprzejmie, przestrzegając etykiety, złożyli go u stóp lokalnego władcy i rozwiązawszy bordową wstążkę, ukazali.. Głowę krasnoluda! Bez brody, oczywiście, bo cywilizowany i się ładnie ogolił. Obawiali się nieco reakcji słynnego Krog'gara, ale ryzyko było wpisane w zawód posłańca.
-Prezentujemy, w geście dobrej woli od naszego Wodza Einara Lodinsona, krasnoludzkiego dyplomatę! Wraz z opowieścią, jak dumnie oddali się w ofierze Slaaneshowi.
I, jeżeli zechciano wysłuchać opowieści, radośnie i żwawo opowiedzieli z detalami cały spontaniczny festiwal.

Daniel
16-05-2019, 18:08
Przy tej wizycie dyplomatycznej sala tronowa była pełna gwardzistów Krog-gara. On sam z posępną miną przyglądał się Norskanom i ich sztucznie wymuszonym manierom, gdy tylko Norskanie pokazali głowę krasnoluda Krog-Gar wstał i z donośnym sykiem przemówił na całą salę:

Żałossna próba pokazania ssiły człowieku, nie macie żadnych granic, zbezcześściłeś Wielki Ziggurat i moją ssalę tronową na oczach ludu Jasszczuroludzi i posselsstw innych rass...


Po tych słowach dał znak ręką i w tej samej chwili buława uderzyła jednego ze strażników ambasadorów Norski w nogę, po czym uklęknął z bólem na ziemi, kilka sekundach później całe poselstwo zostało obezwładnione i związane.

Wtrącić ich do lochu! Wyśślijcie wiadomośść do flotylli, mają natychmiasst opuśścić nasze wody...

Po tych słowach zasiadł zamyślony na tronie wpatrując się w odciętą głowę Krasnoluda.

Turek
27-05-2019, 19:50
Tura III
Prosto z delegacji do Tor Eldoir Najwyższy Skryba Wilburg Grundmann przypłynął do Xe-Allinel aby podpisać, w imieniu Księstwa Neulandu umowę o nawiązaniu kontaktów handlowych z Jaszczuroludźmi. Czy Wielki Kroq-Gar przychyli się naszej propozycji?

Daniel
29-05-2019, 11:38
Niestety najwyższy skryba nie zastał Krog-Gara jednak został przyjęty przez jego wiernego doradcę, który opiekuje się miastem pod nieobecność wodza
Witaj przyjacielu nassz pan z checią utworzy sszlak handlowy pomiędzy nasszymi prowincjami...

A teraz rozgośść się w murach śświątyni i przygotuj przed drogą powrotną

Rancor
29-05-2019, 14:10
"Witaj Panie Elfy Wysokiego rodu chcą zawrzeć handlową która będzie ważna od przyszłych dni(od kolejnej tury) gdyż połączenie morskie będzie dostępne"

Z lekkim ukłonem przekazuje wieści posłaniec

Daniel
31-05-2019, 11:50
Tak ssamo jak Imperium jessteśście tu mile widziani Wyssoki Elfie, przekaż sswemu panu że porty są gotowe a kupcy czekają na otwarcie sszlaku handlowego.

Rancor
27-06-2019, 00:46
Przybywa posłaniec z wieściami.

"Witaj przyjacielu mój Pan chce usprawnić naszą wymianę handlową. Daje propozycje wymiany handlowej jak i morską tak i lądowa drogą. Mam przekazać że się zgadzasz"

Z uśmiechem przekazuje tą wiadomość i czeka na odpowiedź

Daniel
28-06-2019, 10:19
Posłańca przyjął sługa tymczasowego zarządcy stolicy pod nieobecność Kroq-Gara

Witaj przyjacielu mój pan czeka na ciebie w komnacie gdzie omówicie na ossobności warunki umowy.

Turek
17-08-2019, 16:58
Tura XIV
Do Xe-Allinel przybył Najwyższy Skryba Wilburg Grundmann. Przywiózł on własnoręcznie list od Księcia Elektora Adelberta Sternheuera (Patrz. Ambasada Neulandu strona 3). - Czy Przyjaciele Lustrii, jak sami nas nazywanie w oficjalnych pismach, mogą liczyć na pomoc Jaszczuroludzi na Przełęczy? Wszak nie po to tu przybyliście, aby walczyć z Chaosem i pokonać Wszechwybrańca?

Daniel
17-08-2019, 18:36
W sali tronowej Xe’Allimel pod nieobecność Krog-Gara przesiadywał główny zarządca. Po przeczytaniu listu, wiedział co robić, ponieważ wcześniej dostał rozkazy od swojego pana na temat Wielkiego Planu który właśnie rozpoczął się na Albionie.

Wojownicy saurusów pojmali skrybę i zaprowadzili w stronę stołu ofiarnego, zarządca kazał posłać po kapłana skinków.

Taka ważna ossobistość nawet sskładana ssamotnie powinna zasspokoić Ssoteka, przynajmniej na razie...