PDA

Zobacz pełną wersję : Pytania i odpowiedzi



Mist
28-05-2019, 08:53
Pytanie do MG

Ad 1. Ile będzie kosztować rozbudowa drogi w "Ziemie Śmierci" w celu przemieszczania na dalsze prowincje w jedną turę?

Ad 2. Czy jest możliwość rozbudowy w tej samej turze kolonizowanego terenu czy dopiero od następnej tury "Biały Las"?

Ad 3. Czy mimo specjalnej mechaniki frakcji mogę wybudować porty w moich miastach w celu zwiększenia dochodu frakcji?

Ad 4. Czy jest możliwość dostania się do twierdzy krasnoludów przez port w "Krainach Olbrzymów" lub ewentualna zaatakowanie go od morza nie wchodząc na dane ziemie i walkę z olbrzymami? (to jest ważne bo nie wiem czy takie coś będzie możliwe fabularnie a wtedy wstrzymam się z budowaniem floty póki co.

Ad 5. Czy istnieje możliwość rozbudowy manufaktur oraz targu niewolników w głównym mieście? (w tym pytaniu chodzi głównie o fakt rozbudowy miast, rozumie że ma być to fabularnie i zgodnie z zasobami na danym terenie ale chodzi mi tutaj czy można to ulepszać czy po prostu jest to jednorazowa inwestycja po wyrażeniu zgody przez MG)


Sorka za spam, pomyślę nad jakimś fajnym eventem i mam nadzieję że popatrzycie przychylnym okiem na to wszystko ;)

Tomas
28-05-2019, 10:03
1. Z drogami to jest tak, że musisz mieć co najmniej 3 drogi, by to miało sens. Na przykład: płacisz za drogi w zamarzniętych jeziorach, martwym drzewie i płn szczytach bestii, wówczas możesz z zamarzniętych jezior do płn szczytów bestii dostać się w jedną turę. Nagronath jako prowincja "specjalna" nie wymaga budowy drogi (traktują ją jakby tam była już wybudowana droga). Drogi to jest pomysł raczej na późniejszą część gry, by ułatwić transport armii z jednej części własnego państwa do drugiej w szybkim tempie.
Podstawowy koszt drogi wynosi 500g za każdą prowincję. Można drogi także ulepszyć, by móc się poruszać się o więcej niż 2 prowincję na turę. Wówczas trzeba napisać jak dobre drogi chce się mieć, my określimy czy to możliwe i odpowiednio tę akcję wycenimy.

2. Dopiero od następnej tury można rozbudować miasto do poziomu 2. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by od razu wybudować tam jakiś budynek specjalny np. tartak.

3. W Nagronath nie możesz wybudować portu, musisz znaleźć jakiś inny pomysł na zwiększenie przychodu prowincji. We wszystkich prowincjach mających dostęp do morza jak najbardziej możesz wybudować port (zaznaczam, że ziemie śmierci nie mają dostępu do morza z powodu stromych zboczy).

4. Jest taka możliwość, wyłącznie od morza. Olbrzymy znalazły jakieś przejście do podziemi ze swojego terytorium, ale na pewno nie ma ich tam tak dużo jak na powierzchni. Są to istoty rozumne, żyjące w społeczności, więc pod wpływem różnych wydarzeń ( o których będziemy informowali w temacie głównym) mogą się one przemieszczać.

5. Oczywiście, że tak, możesz je rozbudować. Wszystko też ma swoje granice i jeśli za dużo w dany budynek zainwestujesz, to w końcu ci napiszemy, że przeznaczanie większych środków nie ma już sensu. Ponadto możesz wybudować nowe budynki specjalne, jakie ci tylko przyjdą do głowy.

Mist
28-05-2019, 10:18
Po pierwsze dzięki za zrobienie osobnego tematu i szybką odpowiedź ;)

W takim razie pytania w kwestii

2. Ile będzie kosztować wybudowanie tartaku oraz domu łowców/myśliwych (zwierzyna i drewno w prowincji)?

4. Ile będzie kosztować rozbudowa manufaktury w celu ulepszenia produkowanych dóbr? (z targiem niewolników się wstrzymam żeby coś złapać wtedy będzie bardziej lorowo)


Ooo a z nowych pytań to te wątki fabularne do waszej oceny mogę zamieszczać tutaj i czy jest jakaś forma w której chcecie to otrzymać?

Tomas
28-05-2019, 12:44
2. Od ceny budynku zależy to ile on będzie golda przynosił. Optymalny koszt, gdzie proporcja zysk/koszt jest duża to 500-700g. Droższe inwestycje raczej wymagają uzasadnienia fabularnego, by przynosiły zadowalające pieniądze.

4. Jako, ze w Nagronath żyje wiele tysięcy niewolników, to możesz zainwestować duże pieniądze w manufaktury. Polecam na start wyłożyć na nie 500-800g, a przyszłości je jeszcze bardziej rozbudować.


Jeśli chodzi o te wątki fabularne, to Turek na przykład umieścił go w temacie wydarzenia i poprosił poprzez wiadomość prywatną byśmy go skopiowali i wstawili do głównego tematu. Taka forma nam odpowiada.

Mist
28-05-2019, 13:14
Jezu jak szybko działasz :) dzięki wielki za pomoc tak to można fajnie grać xD

Rozdysponowałem kasę zerknij czy wszystko się zgadza (interesuje mnie czy mogę na raz wybudować tyle statków bo wiem, że było pisane że może zająć to dłużej albo coś jak będzie więcej na raz. W razie czego pisz postaram się jak najszybciej dać znać. Oficjalnie kończę turę w takim razie.

PS. Właśnie w temacie ostatecznej tury może fajnie by było jakbym pisał do Ciebie na steamie czy coś a wtedy jakbyś zobaczył aktualkę odpisał jakieś ok żebym wiedział że już mam załatwione wtedy będzie chyba lepsza komunikacja między nami.

Tomas
28-05-2019, 19:01
Wszystko się zgadza, 8 da radę wybudować w jedną turę.

Jak najbardziej można się ze mną kontaktować na steam.

Mist
28-05-2019, 19:46
No to super pasuje :) swoją drogą możesz mi napisać na steami bo mam jakiegoś Tomasa i nie wiem czy dobrze napisałem -_-

Mist
01-06-2019, 08:42
Pomysł na Event

Nasi wojownicy po pokonaniu armii wroga przeszukali obóz i miejsca kult tych prymitywnych ludzi ku naszemu zdziwieniu okazało się, że ta drugorzędna rasa ma odrobinę rozumu i wyznawała "Khaina" naszego Pana wojny i krwi. Miejsce to nie jest specjalnie okazałe ale przy naszej pomocy można postawić tutaj mała świątynie boga krwi (tutaj dajesz koszt ile dać monet).

Po powstaniu, dobry zwyczajem jest zorganizować małe zawody ku jego uciesze oraz ofiary, z resztek pojmanych ludzi złożono ofiary oraz odbyły się igrzyska w których zostanie wyłoniony czempion (jednorazowa opcja rekrutacji "Wiedźmy - bohater, najlepiej jakby ta kasa za odbudowę świątyni jakoś to równoważyła).

Przemowa Tegula na schodach nowo powstałej świątyni

Żołnierze, dziś odnieśliśmy piękne zwycięstwo w tym lesie nad plemieniem prymitywnych lecz walecznych ludzi. Ich zaciekłość była spowodowana czczeniem słusznego boga, naszego Pana "Khaina"!. Widzieliście co w stanie są zrobić wojownicy z jego łaską, jeśli Ci ludzi walczyli tak zaciekle to aż boję się pomyśleć jaki gniew spadnie na głowy waszych wrogów moi drodzy bracia i siostry! Niech cały Albion spłynie krwią naszych wrogów ku uciesze naszego Pana!

-po zakończeniu rozmowy słychać gorącą owację wojowników Tegula, którzy przygotowują się do "igrzysk"

Jak masz pomysł na usprawnienie tego to chętnie :) o ile oczywiście się pomysł podoba

Hadvar
01-06-2019, 11:12
Super pomysł. Wieczorem rozpiszę Ci koszty i dam wydarzenie na główną ;)

Mist
03-06-2019, 09:19
Witam jak ktoś da mi info ile zysków przychodu jest z rozbudowania manufaktur w stolicy to postaram się dziś uzupełnić na gotów całą aktualizację.

Interesuje mnie jeszcze za jaką cenę mogę sprzedać pojmanych niewolników z ostatniej bitwy będziecie to sami ustalać czy jest jakaś stała cena i zależnie jakie wojska pokonam to po prostu będzie ich więcej/mniej przydzielana(tak chyba prościej będzie) ?

A właśnie jeszcze sprawa specjalnej mechaniki zabijania i tańszej rekrutacji wiedźm jak mam 1000 killsów, ostatnio pokonałem tak mniej więcej 200-250 przeciwników też, może lepiej gdzieś to notować w aktualace czy jak wam wygodniej ?

Hadvar
03-06-2019, 15:05
Witam jak ktoś da mi info ile zysków przychodu jest z rozbudowania manufaktur w stolicy to postaram się dziś uzupełnić na gotów całą aktualizację.

Interesuje mnie jeszcze za jaką cenę mogę sprzedać pojmanych niewolników z ostatniej bitwy będziecie to sami ustalać czy jest jakaś stała cena i zależnie jakie wojska pokonam to po prostu będzie ich więcej/mniej przydzielana(tak chyba prościej będzie) ?

A właśnie jeszcze sprawa specjalnej mechaniki zabijania i tańszej rekrutacji wiedźm jak mam 1000 killsów, ostatnio pokonałem tak mniej więcej 200-250 przeciwników też, może lepiej gdzieś to notować w aktualace czy jak wam wygodniej ?

Siemka

1. To zależy ile kasy włożysz na rozbudowę. Polecam również z budowaniem czegoś poza manufakturami :D

2. Tak jak jest na TF'ie, cena zależy od ilości, ale i od ,,jakości'' towaru. Wycenę robił będzie MG, jak tylko o to poprosisz.

3. Zapisuj to gdzie Ci najwygodniej. Może być aktualka.

Mist
03-06-2019, 15:44
Wyłożone na rozbudowę w poprzedniej turze było 800g jak pisałem z Tomasem. I tak spoko wiem, po prostu tak było z kasą, że od tego rozpoczynam rozbudowy.

No to w takim razie proszę o wycenę Niewolników (20) z tej ostatniej bitwy, bo tutaj w sumie kolejne pytanie nie mogę ich użyć do czegoś innego ?

Hadvar
03-06-2019, 16:53
Wyłożone na rozbudowę w poprzedniej turze było 800g jak pisałem z Tomasem. I tak spoko wiem, po prostu tak było z kasą, że od tego rozpoczynam rozbudowy.

No to w takim razie proszę o wycenę Niewolników (20) z tej ostatniej bitwy, bo tutaj w sumie kolejne pytanie nie mogę ich użyć do czegoś innego ?

Jeśli chcesz ich po prostu sprzedać, to dostaniesz za to 200 złotych monet (za 20 dorosłych i silnych ludzi). Oczywiście możesz wykorzystać ich w inny sposób, to już zależy od Ciebie co z nimi zrobisz ;)

Mist
17-06-2019, 12:37
Pytanie do MG

1.Po pierwsze, żeby nie wyszło że oszukuję dopatrzyłem się w "Turze 5" w swojej aktualizacji błąd na dochodach miasta 400g na swoją niekorzyść. Po tej bitwie miałem uszkodzone wojsko 2 oddziały to możemy kompromisem iść, że było to wydane tam i po sprawie czy chcecie zrobić dokładny rachunek wtedy po prostu będę musiał zmienić aktualizację na tą turę.

2.Czy bohaterowie też zabierają sloty jak chce się przewozić ich flotą? (będzie to dla mnie ważne później tak sądzę)

3.Już wcześniej pytałem i odpowiedź była twierdząca czy w "Krainach Olbrzymów" jest szansa ataku na ten port Krasnali od morza, też ważne bo nie wiem czy mogę zaatakować go desantem od morza?

4.To w sumie bardziej informację, wydaje mi się że będzie dla was wygodniej jak na dole umieszczę na fioletowo napisy ważniejszych spraw to co wymaga waszej uwagi np kolonizacja(zmiana mapy) albo rozbudowa jakiegoś tartaku czy coś(tego sam nie mogę wyliczyć więc potrzebuję info ile z tego np będzie dochodu) czy podoba się pomysł?

PS. Mam pomysł na kolejny event to jak wcześniej dam w tym temacie i zobaczycie czy jest do zaakceptowania i jako by to wszystko kosztowało.

Dzięki trzymajcie tępo i dobra robota xD

Hadvar
17-06-2019, 13:02
1. Możesz tak zrobić,

2. Nie, bohaterowie tak jak lordowie nie potrzebują łodzi, mogą się zabrać wraz z jakimś oddziałem,

3. Możesz się desantować od morza i w ten sposób zaatakować, wysiadając na ląd i atakując port,

4. Będziemy wdzięczni za takie rozwiązanie :)

Dziękujemy :D

Mist
17-06-2019, 15:18
Super, dzięki za szybką odpowiedź to w takim razie nic nie muszę zmieniać i mam gotową turę możecie zerknąć i sprawdzić ;)

Ps. w wolnej pomyślę nad jakimś eventem i tak samo zamieszczę do analizy czy się nadaje.

Mist
17-06-2019, 17:31
Pomysł na Event

Jest to w sumie pomysł na kilka tur, chodzi o to czy istnieje szansa na to żeby wyszkolić kilka oddziałów włóczników i później jako flotę do najazdu wysłać np na Imperium albo inna frakcję i tutaj jest event, przemalować statek i żołnierzy w barwy wysokiego elfa(dlatego robię włócznię żeby później w razie bitwy walczyły oddziały wysokich to są praktycznie identyczne jednostki na statach i koszcie).

I tutaj mamy kilka opcji, flota jest wysłana na rajdy i grabież i dwie opcje jak nie będzie nikogo to wiadomo jest rabowanie i moje wojsko wraca po udanej misji, a opcja dwa jak będą jacyś obrońcy to wtedy jest bitwa i najlepiej jak wojskiem kierowałby np ktoś z was (z tym żebyście wtedy napisali, że np Rancor nie ma czasu i możecie to zagrać czy coś). W razie porażki wojsk na statkach będzie się znajdował list z rozkazami ataku na dany cel od władcy elfów [coś ale spisek w konfederacji ładu aktualnie].

Oczywiście kasa za całą operację to wyszkolenie żołnierzy + floty no i nie wiem czy coś chcecie za to żeby ich przemalować (planuje coś w ramach 4 oddziałów czyli z flotą wyjdzie 2600g) czyli sporo tak mi się wydaje a nie wiem jakie mogą być tego konsekwencję i jakbyście chcieli dany wątek poprowadzić w razie akceptacji.

----tutaj mogę napisać list z rozkazami itd jak będzie ok---

Szczerze to wydaje mi się, że z lorowego punktu widzenia jest to jak najbardziej uzasadnione a moja rasa raczej specjalizuje się w takich dyplomacjach itd więc mam dużo ciekawych pomysłów ;)

PS. Mam jeszcze pomysł na event bieżący na kolejną turę ale muszę jeszcze go dopracować

Mist
18-06-2019, 07:27
Pomysł na Event - kolejna tura

Jak wiadomo nie od dziś Mroczne Elfy to rasa nie ufna i często snująca intrygi bardzo często nawet na własnych dworach i zamkach. Aby utrzymać porządek i wierność swoich poddanych każdy "dobry" Dread Lord posiada siatkę dobrze wyszkolonych szpiegów, którzy mają bronić go przed zagrożeniami z zewnątrz lub co jest częściej spotykane wewnątrz. Tegaul nie jest wyjątkiem i żeby zapewnić sobie posłuch poddanych w jego rosnącym Imperium na Albionie postanowił szkolić specjalnych agentów wiernych jego sprawie oraz całkowicie oddanych jego poleceniom.

Budowa budynku w Nagronath "szkoła agentów" - tutaj kwestia MG ile ma to kosztować ja liczę tak 600g Budynek dawałby szansę na odkrycie szpiegów z obcych nacji oraz zwiększył by szansę odkrycia problemów wewnętrznych w Imperium.


W późniejszym etapie możliwość rozbudowania budynku na "Szkołę zabójców Khaina" co daje możliwość rekrutacji agenta "Zabócja Khaina" jako bohatera do armii lub do zadań specjalnych na mapie kampanii (tutaj było by gorzej rozwiązać jaką ma prędkość poruszania może tak chociaż z 2-3 prowincję na turę żeby nie chodził kilkanaście tur do celu, oczywiście kasa za rekrutację normalnie według gry. No i szanse powodzenia akcji zależą od poziomu agenta i "obrony" wroga. Koszt ulepszenie budynku - 1200g

W dalszej perspektywie też można pomyśleć nad rozbudową w jakimś innym kierunku.

Ogólnie rozbudowanie danego kompleksu szpiegowskiego dało by mi możliwość używanie agentów do zwiadu, których póki co celowo nie robiłem. Koszty co do akcji szpiegowskich oraz informacje pozyskane mogą być naliczane według waszego uznania.

Pytania do MG

1.W sumie jak można to jeszcze jedne pytanie z tym związane jak ogólnie odbywają się akcje szpiegowskie tutaj, piszę że szpieg idzie do prowincji "X" płacę jakąś kasę i mam z tego jakieś tam info zależnie od powodzenia?

2.No i czy obowiązuje taki sam limit szpiega czyli 1 ruch na turę, czy szpiedzy mogą chodzić trochę dalej w turze 2-3 prowincję od swoich ziem?

Póki co chyba starczy eventów, dajcie znać czy się podobają i czy mam zielone światło żeby to robić, ewentualnie zmodyfikujcie według własnego uznania żeby się zgadzało :)

Hadvar
18-06-2019, 09:15
Oczywiście możesz zbudować coś takiego, jest to bardzo ciekawy pomysł. Ceny jakie podałeś mogą być. Szpiedzy funkcjonują już na mapie, poruszają się 1 turę do dowolnego regionu na mapie. W następnej turze zdają pierwszy raport. Ponadto w każdej turze odbywa się losowanie dotyczące wykrycia szpiega.

1. Tak wystarczy. Możesz jeszcze dopisać jakie informacje są Ci najbardziej potrzebne.

Hadvar
18-06-2019, 09:18
Co do pierwszego pomysłu, to również jest dobry. Jeżeli odpowiednio opiszesz to fabularnie i opłacisz wszelkie koszty, możesz to zrobić już w tej turze.

Mist
18-06-2019, 09:55
Ok fajnie dzięki za szybką odpowiedź w kolejnej turze zajmę się budową tego budynku szpiegów i ewentualnie jak starczy kasy zajmę się rekrutacją wojska do drugiego eventu jak starczy kasy.

Podoba mi się, że szpieg chodzi na całą mapę i jest losowanie jego wykrycia :) więc mój event w sumie nieświadomie będzie całkiem przydatny lol ^^ (dla mnie ofc)

Pytanie do MG

W sumie jakoś mnie dziś natchnęło w tym wszystkim w zasadach gry doczytałem w dziale dyplomacji, że jest opcja zawiązania umów "wymyślonych" przez gracz z lorowego punktu widzenia. Więc tutaj mam pytania czy jest szansa zawiązać taką umowę z Wampiarami:

"Umowa wymiany "pożądanego" towaru"

Korzystając z mojej specjalnej mechaniki czyli licznika zabójstw, zbieranie tych ciał i przekazywanie ich Wampirowi (zakładam, że mają jakąś ciekawą mechanikę albo inaczej będą to wstanie wykorzystać) w zamian za niewolników złapanych przez wojska Wampirów albo jakiś trybut z wiosek pod jego rządami adekwatny do ilość dostarczonych ciał. Wydaje mi się, że obie strony mogą czerpać z tego korzyści nie wiem czy lorowo pasuje taka wymiana między rasami ale z racji tego, że Mroczne są w moim odczuciu "neutralne" (poza Wysokimi) i raczej rasą oportunistów to może mogą się godzić na taki układ w zamian za cennych niewolników do prac, ofiar i innych celów rozwojowych.

//oczywiście o ile Wilamos zgodzi się na taki układ


PS. sorka za spam dzisiaj ale wpadło mi tyle pomysłów, raczej nie obiegam mocno od waszego założenia kampanii prawda ?? (bo trochę wygląda jakbym się rządził z tymi rzeczami jak mam to w zwyczaju według niektórych itd ;>)

Hadvar
18-06-2019, 15:47
Bardzo ciekawy pomysł, i nie jest to żaden problem, musicie jednak wszystko opisać fabularnie tak by było wiadomo skąd co pozyskujecie i jak się wymieniacie.

Dobrze że masz tyle pomysłów, pomaga to w urozmaiceniu gry :)

Mist
19-06-2019, 06:46
https://i.ibb.co/VWZjsmH/Test.jpg (https://imgbb.com/)
Event - "Szkoła agentów"

Jak wiadomo nie od dziś Mroczne Elfy to rasa nie ufna i często snująca intrygi bardzo często nawet na własnych dworach i zamkach. Aby utrzymać porządek i wierność swoich poddanych każdy "dobry" Dread Lord posiada siatkę dobrze wyszkolonych szpiegów, którzy mają bronić go przed zagrożeniami z zewnątrz lub co jest częściej spotykane wewnątrz. Tegaul nie jest wyjątkiem i żeby zapewnić sobie posłuch poddanych w jego rosnącym Imperium na Albionie postanowił szkolić specjalnych agentów wiernych jego sprawie oraz całkowicie oddanych jego poleceniom.

//Budowa budynku w Nagronath "Szkoła agentów"(bonus zostawiam wam do dyspozycji pomysł dałem ;P)

Jest tylko jedna osoba która bardziej bardziej strzeże swoich sekretów niż Dred Lordowie mrocznych Elfów i jest nim sam Wiedźmi Król. Mało jest osób, które były wstanie pozyskać sekrety Dread Lorda i ujść z tego w jednym kawałku. Teagul szczególnie ceni swoją "prywatność" i sekrety jakie za tym się kryją. Za murami Nagronath powstała specjalna "szkoła" tylko dla najbardziej lojalnych sług. Co kryje się za murami nowo powstałej placówki w Nagronath nie wie nikt ale pewne jest jedno skoro powstało to w umyśle Dread Lorda na pewno jest to coś odpowiadające jego pokrętnej naturze a to nie wróży nic dobrego dla wrogów Mrocznych Elfów.

---Przemowa zarządcy nowo powstałego kompleksu w Nagronath---

Moi drodzy braci i siostry nasz Pan i Władca tych ziem Lord Tegual powierzył mi pieczę nad tym kompleksem z pewnym zadaniem na celu, a ja zamierzam to zadanie wykonać nie ważne na koszta jakie będę musiał zapłacić ja czy Wy! Pamiętajmy jednak, że wszystko co robimy na tej przeklętej wyspie jest w imię naszego Króla Malekitha oraz na chwałę Khaina!

//na zebranym placu nie słychać owacji, jednak w oczach zebranych Druchii widać zapał i oddanie. Elf przemawiający na wieży nie wyglądał na typowego wojownika jednak z jego twarzy można wyczytać, że lubuje się w cierpieniu innych istot i na pewno użyje swoich zdolności w służbie swemu Panu.


Pytania do MG

Opisałem pierwszy event który zamierzam wykonać w kolejnej turze. Wydaje mi się, że opis sugerujący że szkolę zabójców jest nawet fajną opcją bo inni będą się zastanawiać co się dzieję. Jak macie jakieś uwagi proszę to jakoś uwzględnić i dajcie znać czy te eventy mają być bardziej rozbudowane czy coś takiego jest dla was ok?

1. Tutaj mam pytanie z racji tego że rozkazy wojsko są wydawane do końca wtorku/środy z wiadomego powodu żebyście mieli czas rozpisania eventów itd. Mam drobną sugestię, żeby ulepszyć naszą zabawę (może to niektórym utrudnić życie ale wydaje mi się to fajną opcją o której można poinformować innych na dyskusji jak się zgodzicie). Ale do rzeczy chodzi mi właśnie o rozkazy dla wojska, z racji tego że na dyplomacji dużo się dzieję i niekiedy może się coś szybko zmienić, może fajną opcją będzie wydawać rozkazy "zagnieżdżone" dla wojska.

Tłumaczę o co chodzi.

Sytuacja polityczna szybko się zmienia i niekiedy, każdy sobie przewiduje swoje ruchy ale później się okazuje że coś innego wychodzi i zmienia je na ostatni moment albo są inne problemy. W opcji "zagnieżdżonego rozkazu dla wojska" wyglądało by to tak

Zakładamy, że jestem na "Wielkim Morzu" i chcę zaatakować Krasnala, ale mam też opcję powrotu do "Nagronath" i tutaj jest ta skomplikowana część rozkazy wojska są np do końca wtorku a ja się ułożę w dyplomacji z Krasnalem w środę że jednak będzie np mi coś płacić (rozkazy już poszły i za kilka dni piszecie event że go atakuję). A po napisaniu takiego rozkazu nie trzeba by było nic zmieniać tylko wiedzieliście by co zrobić z kogoś wojskiem

Przykład rozkazów dla wosjka (jeśli ktoś chce przy okazji zaplanować jakieś akcję dyplomatyczną)

"Atak na przystań krasnoluda w wypadku podpisania traktatu przez krasnala i dochowania jego warunków flota wraca do Nagronath" - tylko tutaj mamy problem dla was tak szczerze bo to jest powiązane z tym że musielibyście sprawdzić czy np Krasnal faktycznie dochowa warunków umowy np zapłata w danej turze kasy lub przesunięcie wojska (usunięcie lub inne opcje tutaj moga być)

//daje to fajną nową warstwę do naszej kampanii i umożliwia jeszcze bardziej rozwinąć aspekt dyplomacji no i też blefowania w tym wypadku niektórym może to ułatwić lub utrudnić grę xD

Hmmm jak tam się rozpisałem to w sumie wygląda, że to nie jest uproszczenie dla nikogo ale nadal jestem za tym, że może to być ulepszenie samej kampanii ale wymaga to większej uwagi graczy i MG ale mogą być fajne opcje z tego.

Daje to inny poziom komunikacji nie będzie tylko opcji MG- Gracz ale też są opcje typu Gracz-MG-Gracz. Żeby zbędnie nie komplikować powiem, że z takich sytuacji pewnie będzie się korzystać niekiedy (no chyba że tak by się ten pomysł miał spodobać innym).

Mist
19-06-2019, 10:01
https://i.ibb.co/bKxYMxM/TEST.jpg (https://ibb.co/4VcCncn)
Event - "Rozłam w Konfederacji Ładu"

Na Południu wyspy powstała koalicja Ludzi, Elfów i Jaszczuroludzi, jest to fakt którego nie wolno nam zignorować i trzeba zająć się tym problemem ponieważ mieszkańcy wysp "cierpią" pod rządami tych słabych watażków. Tegual wpadł na genialny pomysł jak by pomóc w rozwiązaniu tego utrapienia w jego planach na Albionie. Wystarczy małe popchnięcia a problem sam zniknie tak usłyszeli jego doradcy.

//Tegaul kazał przywołać do siebie jednego z młodszych kapitanów flot rajdowych oraz powierzyć mu ważną misję

Jesteś młody ale wiec, że doceniam Twoje starania w rozwój naszego Imperium w tych krainach. Będziesz miał okazję wykazać się i pokazać czy słusznie pokładam w Tobie moje nadzieję młody kapitanie. Zbierz 4 regimenty żołnierzy, każ przemalować kilka statków i oręż naszych braci w barwy naszych "braci" i ruszaj do portów ludzi. Doszły mnie słuchy, że na południu zawiązała się konfederacja której dowodzą ci manipulatorzy a handel kwitnie między ich krainami. Nie muszę tłumaczyć celów Twojego zadania kapitanie, pod przykrywką handlu wpłyniecie do portu zgrabicie wszystko co napotkacie cennego oraz zapatrzycie Nagronath w nowych niewolników. Wasz atak ma być szybki i niespodziewany, nie przewiduje porażki kapitanie!

A zapomniałbym na wszelki wypadek gdyby coś nie poszło zgodnie z planem daje Ci ostatnią deskę ratunku, list w którym osobiście informuję jak bardzo jesteś zasłużony dla naszego imperium i jak cenię sobie Twoje usługi i w razie przekazania nam Ciebie żywego jaką nagrodę wynagrodzę tych, którzy tego dokonają.

//Tegual kładzie rękę na ramieniu młodego Druchii i wręcza mu list

---List Teguala---

Kapitanie jak zapewne wiesz, niedawno dowiedzieliśmy się o ukrytym artefakcie na tych ziemiach (tutaj będzie nazwa krainy gdzie będzie atak) Konfederacja jest dla nas ważna jednak nie możemy zapominać w jakim celu wylądowaliśmy na tej wyspie, zdobycie go będzie kluczowe ich osiągnięciu. Ludzie z Imperium są chciwi i poproszenie ich drogą dyplomatyczną będzie miał odwrotny skutek, więc z bólem serca przekazuję Ci tą misję. Zdobądź dla mnie artefakt, pozbądź się wszystkich światków, ażeby nie zburzyć relacji w naszej Konfederacji za te czyny odpowiedzą Norsmeni, którzy i tak są cierniem w boku Ludzi.

Podpisano Torendil z Kaledoru


I tutaj mamy dwie opcję w naszym evencie.
Opcja 1. Jeśli atak wypali to wtedy moje wojska wracają z łupami. (szczerze tutaj zostawię poprowadzenie wątku wam bo mam pomysł ale nie chce się narzucać chyba że mogę napisać)

Opcja 2. Dochodzi do walkiw której jeśli wygram opcja 1 lub w razie porażki kapitan przekazuje otrzymany list wygranemu i dalej też macie wątek otwarty. (jak pisałem wcześniej w razie walki fajnie jak po prostu któryś z was pokieruję armią z zaznaczeniem, że Rancor kazał zagrać bo to np mała bitwa i nie chce przedłużać kolejki czy coś takiego xD wymyślicie coś żeby to knucie miało sens.

Mist
19-06-2019, 10:41
https://i.ibb.co/NCttKKc/TEST.jpg (https://imgbb.com/)
Event - "Umowa z Bladymi"

Wampiry to dziwne istoty na ich temat krąży wiele legend i teorii. Tegual nie jest szczególnie zainteresowany samą rasą a to co może od nich uzyskać, czyli ich wiedzę na temat mrocznych magii i innego rodzaju starożytnych zaklęć, które nawet w mniemaniu Dread Lorda są dziwnym wynaturzeniem. Nie zmienia to jednak faktu, że taka moc bardzo przysłuży się w przyszłości.

//tutaj w sumie mam pomysł na kontynuację wątku o ile będzie to możliwe

Nawiązanie dobrych relacji, może posłużyć naszemu rosnącemu imperium. Wampiry to dziwne istoty mimo posiadania tak wielkiej ilość poddanych im ludzi ich zamki nie wyglądaj tak okazale jak mogłyby wyglądać przy użyciu całej tej siły roboczej. Czy jest to spowodowane dziwnym gustem tych istot czy ich brakiem w dziadzinie architektury tego nie wie nikt ale nie to jest ważnym tematem. Lord Tegual dobrze wie jak spożytkować dodatkowe ręce do pracy, więc korzystne będzie nawiązanie umowy handlowej z tymi istotami, w zamian Wampiry chcą otrzymywać ciała głupców poległych pod ostrzami naszych wojsk. Ponoć pracę nad nowymi czrami wymagają dużej ilości "esencji" jak to nazywają a tą najlepiej pozyskać ze świeżych zwłok przepełnionych nienawiścią.


I tutaj mam pomysł na dwie opcję jak miałoby do tego handlu dochodzić

Opcja 1. Normalny handel morski lub lądowy jakby była taka możliwość

Opcja 2. Bardziej rozbudowana i powiem szczerze lekko korzystna dla mnie bo mógłbym handlować z Wampirami tą metodą też. A mianowicie wybudowanie z fortecy Wampirów małej windy transportowej na dolną plażę pod klifami gdzie odbywał by się handel morski

//z racji, że jest to opcja korzystna dla mnie proponuję cenę budowy windy na poziomie 500-1000g budowa 1-2 tury bo jednak to nie jest jakiś specjalny budynek a metoda transportu, żeby doszło do handlu. Z racji mojej inicjatywy w razie czegoś dajcie znać Wilamosowi, że całą kasę zapłacę za to ja jak się oczywiście zgodzi na takie coś

Opcja Nr 2(opis fabularny)

Tegual jest ostrożny w swoich poczynaniach i każdy ruch planuje bardzo ostrożnie, dlatego wie że interesy są dobre tylko wtedy kiedy każda ze stron nie ufa do końca drugiej. Między fortecą a klifami powstała mała winda transportowa mająca na celu wymianę towarów między Wampirami a Druchii. Wampirzy Lordowie i Druchii nie do końca sobie ufają dlatego też każda ze stron nie ingeruje w poczynania drugiej. Na górze Wampiry wpychają niewolników i spuszczają ich na dół, natomiast na dole straże Tegual przyjmują ludzi i po sprawdzeniu jakości towaru transportują ich na swoje statki. W zamian za niewolników Mroczne Elfy transportują na górę ciała poległych. Winda służy też jako dobra alternatywa dla handlu między obiema frakcjami.

//możliwość handlu między frakcjami oraz wymiana niewolników na zwłoki.


Do MG

Jeśli pomysł się podoba to dajcie znać czy jest to akceptowalne. I w razie ok możecie wysłać info Wilamosowi do tego co go będzie interesować z tego eventu.


Co do tej wymiany to wiadomo z handlu normalnego obie strony mają kasę a co do drugiej części to ja otrzymuję niewolników a Wilamos zwłoki (ustalacie sobie jaki tam będzie wam pasować przelicznik). - wymiany specjalnego eventu będą jak uzbieram oczywiście jakieś zwłoki.


Rozmawiałem jeszcze z Hadvarem i mówiłeś, że Wampiry nie ma mechaniki ze zwłokami więc w sumie wpadłem na pomysł, że może właśnie pociągnie się ten wątek co napisałem.

Budynek specjalny - "Laboratorium"

Mroczne laboratorium w, którym nekromanci prowadzą sekcję i eksperymenty na żywych i tych już mnie żwawych pacjentach

//po dostarczeniu jakieś ilość zwłok, Wilamos może dostać jakiś bonus w postaci (macie wątek otwarty) ja bym sugerował np wymyślenie jakiegoś czaru lub np bonusik do rekrutacji albo jeszcze jakiś ciekawy pomysł :)

Mist
19-06-2019, 11:23
Dobra na dziś starczy chyba mojego spamowania, rozpisałem wszystkie eventy o których pisałem wczoraj, mam nadzieję żę wszystko się spodoba albo was natchnie do czegoś fajnego :). Czekam na odpowiedź czy mam zielone na poszczególne eventy (i jak ma ten wariant wyglądać). No i jeszcze co do tego pytania zagmatwanego ale jednak dla mnie osobiście fajnego rozwiązania dla naszej zabawy.

Naprawdę dobra robota panowie! ;) goncie tam ludzi bo zapowiada się mega

Pozdrawiam Mist

Tomas
19-06-2019, 11:27
Pomysły są świetne! Jak będziesz je wdrażał w życie to jeszcze uzgodnimy co może się pojawić w głównym wątku, a co ma zostać tylko na TF. Dobra robota.

Jeśli chodzi o pytanie dotyczące ruchu wojsk to myślę, że jest to możliwe. Na pewno nikt nie będzie wam kazał toczyć bitwy, gdy się dogadacie. W takim przypadku rozkaz atak zamieni się w brak rozkazu, tak jakby armia przeszła połowę drogi (doszła do granicy) i zawróciła (oddziały zostaną w prowincji, z której miały atakować).

Mist
19-06-2019, 11:45
Pewnie dzięki za odpowiedź :) niestety pomysły zacznę wdrażać od kolejnej tury już nie mogę się tego doczekać :), póki co zostaje mi dyplomacja xD

Mist
24-06-2019, 14:35
Dzięki za odpowiedź od Rejzela :P

Szybkie pytanie wpisać ten PON na dyplomacji u siebie? (bo pewnie też jakoś wpiszecie, że póki co doszliśmy do jakiegoś porozumienia w celu "kontry" na Konfederację Ładu)

To teraz jeszcze czekam na odpowiedź w sprawie kasy dla Prubera oraz czy Wilamos się zgadza na handel jak wybuduję tą windę w tej turze. (jak dostanę odpowiedzi to będę miał zamkniętą swoją turę)

Hadvar
24-06-2019, 19:19
Możesz wpisać tego PONa, ale nie musisz.

Te odpowiedzi rozumiem na privie? Bo na forum nic o tym nie widzę...

Mist
24-06-2019, 21:04
Nie no to taki tajny sojusz ma być :) więc git wiem o co chodzi

Mist
01-07-2019, 08:29
Pytania do MG

Mam jedno ważne pytanie co do kampanii, a mianowicie z racji wybudowania tej windy do Wampirów żeby nie trzeba było pływać na sam dół. Pomysł był żeby transportować towary i inne dobra(handel) ale patrząc na sytuację jaka się dzieje na mapie czy jest możliwość tą samą metodą transportować wojska do Twierdzy Wampirów jak wyrazi zgodę?

Szczerze to z racji, że tam na dole chłopaki idą sobie jak walce a przy okazji Ork się sam wtopił i genialny ruch Turka to było by miło jak można by było odpłacić im tym samym o ile będzie to wykonalne bo nie wiem jakie mają wojska w porównaniu do Wampira i ewentualnie mojego które miało by tam pomóc.

Ps. Może jakiś fajny event się z tego zrobi jakiś wasal albo coś w zamian za ocalenia :P

Hadvar
01-07-2019, 11:30
Pytania do MG

Mam jedno ważne pytanie co do kampanii, a mianowicie z racji wybudowania tej windy do Wampirów żeby nie trzeba było pływać na sam dół. Pomysł był żeby transportować towary i inne dobra(handel) ale patrząc na sytuację jaka się dzieje na mapie czy jest możliwość tą samą metodą transportować wojska do Twierdzy Wampirów jak wyrazi zgodę?

Szczerze to z racji, że tam na dole chłopaki idą sobie jak walce a przy okazji Ork się sam wtopił i genialny ruch Turka to było by miło jak można by było odpłacić im tym samym o ile będzie to wykonalne bo nie wiem jakie mają wojska w porównaniu do Wampira i ewentualnie mojego które miało by tam pomóc.

Ps. Może jakiś fajny event się z tego zrobi jakiś wasal albo coś w zamian za ocalenia :P

1. Jest możliwość zbudowania takiej windy, jednak jest to bardzo kosztowny pomysł. Do transportu wojska potrzeba niezwykle mocnej konstrukcji, a siła pociągowa wciągająca na górę żołnierzy również musiałaby być niezwykle silna. Ogółem to tak, jednak będzie to bardzo drogie.

2. Bitwa zawsze jest najciekawsza :D Wampir obecnie nie ma dużych wojsk, ale zawsze są wampirze sposoby na ich pozyskanie ;) Liczymy na ciekawe ruchy. Co do stanu wojsk wroga zawsze możesz zapytać wampira lub wysłać własnego szpiega, od tego w sumie jest szkoła agentów.

Bardzo chętnie zrobimy event jak coś ciekawego się wydarzy ;)

Mist
01-07-2019, 12:06
1. Jest możliwość zbudowania takiej windy, jednak jest to bardzo kosztowny pomysł. Do transportu wojska potrzeba niezwykle mocnej konstrukcji, a siła pociągowa wciągająca na górę żołnierzy również musiałaby być niezwykle silna. Ogółem to tak, jednak będzie to bardzo drogie.

2. Bitwa zawsze jest najciekawsza :D Wampir obecnie nie ma dużych wojsk, ale zawsze są wampirze sposoby na ich pozyskanie ;) Liczymy na ciekawe ruchy. Co do stanu wojsk wroga zawsze możesz zapytać wampira lub wysłać własnego szpiega, od tego w sumie jest szkoła agentów.

Bardzo chętnie zrobimy event jak coś ciekawego się wydarzy ;)

Winda został wybudowana już w poprzedniej turze ale jak pisałem zamysł był do handlu raczej, więc teraz tak na szybko nie da rady mu pomóc więc spoko rozumie :). No to w takim razie mam kilka dodatkowych pytań :p

Ad 1.A ile kosztowało by rozbudowanie tego do transportu wojska?

Ad 2. W sumie czas zacząć bawić się agentami więc jak wygląda koszt wysłania danego agenta?
Rozumie jak to działa na mapie wysyłam do prowincji docelowej a w kolejnej turze mam raport o ile się uda z tego co chciałem tam uzyskać.

Ad 3. I jeszcze jedno pytanie do szkoły, rekrutacja Zabójców Khaina rozumiem, że jest to koszt danego bohatera w grze bez niczego tak ?

Ad 4. W sumie interesuje mnie jeszcze ile kosztuje zwerbowanie nowego Lorda jako postaci fabularnej? (oczywiście całą historię itd zrobię to nie jest problem)

PS. Kolorkami w aktualce dałem najważniejsze sprawy więc możecie sprawdzić i się ewentualnie odnieść do czegoś o ile jest potrzeba

Hadvar
01-07-2019, 17:08
1. Ok. 1300 złotych monet.

2. Koszt wysłania jest zerowy. Płacisz utrzymanie tylko. Dla agentów nie mogących występować na polu bitwy to ok. 50g, zaś dla bohaterów ok. 100g.

3. Nie. U bohaterów cenę wyznacza MG. Do takiego zabójcy Khaine'a będzie to 400g.

4. Od 700-1100 złotych monet.

Co do wysłania wojska do Eventu "Rozłam w Konfederacji Ładu", to tak, poruszają się one standardowo.

Mist
02-07-2019, 07:29
Pytania do MG

Hej dzięki za odpowiedź ale nie rozumie tego co napisałeś w drugim punkcie.

Koszt wysłania jest zerowy to spoko, ale o co chodzi z utrzymaniem jest to koszt, który będzie płacony od kolejnej tury za użycie danego agenta na mapie do końca już czy o co chodzi?

Czy chodzi o jednorazowy koszt danej akcji wtedy od kolejnej tury, tej w której otrzymamy raport?

A to 50g za tych co nie występują to chodzi np o takiego zwiadowcę który nie występuję w grze, a 100g to np jak u mnie wysłałbym niby gdzieś Wiedźmę śmierci żeby coś tam zrobiła na mapie tak ? (jak mogą być bohaterowie z roostera to daje dużą opcję na fajne eventy w takim razie i wydawanie kasy w ten sposób jak będzie co mi nie grozi -_-). Tylko to jest ten jednorazowy koszt danego agenta czy co to są za kwoty?

Sorka ale jak już wytłumaczycie to nie będę się czepiać tematu :P.

Właśnie w aktualce dałem kilka akcji agentów w tej sekcji na foletowo na dole do komunikacji z wami. Ogólnie dodałem też "??" (do punktów wymagających uwagi) oraz podkreślenie do tego co już zostało przez was załatwione, żeby się nie zgubić w tym co robię a będzie to chyba bardziej widoczne dla was też.

WAŻNE!

Właśnie Tomas już coś tam słyszał ale raczej razem musicie dać mi znać co do tego. Jak się zapatrujecie na nagranie jak będę miał więcej czasu takiego materiału z wytłumaczeniem waszej kampanii i taką może promocją do tego na yt, przy okazji czytałem że Legion chce jakiś artykuł mieć na główną orga(Hadvar) więc można to przy okazji połączyć jak sądzicie?

Ps. Macie dużo roboty ze mną ale kampania jest super klimatyczna i super więc propsy Panowie po raz kolejny.

Hadvar
02-07-2019, 11:41
Cześć, tak, utrzymanie liczone jest do końca gry, nie za jedną akcję. W przypadku bohatera który jest jedynie agentem na forum, tj. nie jest konkretnym bohaterem z z rostera frakcji koszt utrzymania wynosi 50g. W przypadku bohatera zaś który ma swoją jednostkę w grze i może być wykorzystany w bitwie koszt utrzymania to 100g.

Jeżeli chodzi o nagranie to niestety, ale nie widzę sensu tworzenia go. Miejsca w kampanii są już zajęte, a osoby nie biorące udziału nie mają na nią żadnego wpływu. Jedyne co mogą obserwować to główny temat z wydarzeniami globalnymi, więc wątpię by wiele osób chciało to oglądać. Z artykułami Legiona również ciężko będzie to połączyć, gdyż ma on w zamyśle stworzenie serii newsów w których również będą najważniejsze wydarzenia z kampanii, bez tłumaczenia zasad i mechaniki, która naszym zdaniem jest niezwykle spontaniczna i nieprofesjonalna, duża jej część opiera się na kreatywności i chęci do gry uczestników, przez co mogłaby być niekorzystnie odebrana przez większość społeczności. Nie mniej jednak nie zabraniamy byś sam stworzył taki filmik, my jednak woleli byśmy nie wypowiadać się na temat kampanii która praktycznie niedawno się zaczęła. Nie chcemy oceniać czegoś co dopiero jest testowane, bo nasza opinia mogłaby być za bardzo subiektywna.

Tomas
03-07-2019, 07:09
Wspomnę tylko, że odnośnie tego filmu mamy z Harvardem trochę odmienne zdania. Póki co się z tym wstrzymajmy, ale być może w przyszłości byśmy wrócili do tego tematu.

Mist
03-07-2019, 07:33
@Tomas

Cześć :) nie ma problemu, swoją drogą mam znów kilka pomysłów to w wolnej coś napiszę no i jeszcze kilka pytania później dam żeby wiedzieć co i jak mam sobie budować i za ile na kolejną turę najwyżej ;)

Mist
03-07-2019, 11:11
https://i.ibb.co/ZzB7MpJ/jezioro.jpg (https://imgbb.com/)
Event - "Tajemnica Zamarzniętego Jeziora"

Północne regiony Albionu są jednymi z bardziej nieprzewidywalnych na całej wyspie, ich niedostępność przekłada się nie niezaprzeczalną urodę tego regionu. Krainy te są ubogie w surowce naturalne a bestie czyhające na każdym kroku nie są dobrą opcją dla kolonizatorów. Jednak i w takich warunkach znajdą się śmiałkowie, którzy nie bacząc na niebezpieczeństwo chcą zbadać i zdobyć co ta kraina ma do zaoferowania. Mroczne Elfy Teguala po zbudowania małej osady w okolicy zamarzniętego jeziora postanowiły dobrać się do ukrytych pokładów ryb za grubą warstwą lodu, nie uzyskanie nic z tej krainy kłóciło by się z ich chciwością i rządzą posiadania wszystkiego na własność.

//Malrithe podczas ciągnącej się kampanii Lorda Teguala jest głównodowodzącą w Nagronath. Po wybudowaniu małej osady w okolicy zamarzniętych jezior osadnicy dostali rozkaz jak najszybszej ekspansji danego terenu i jego zasobów oraz odkrycia co kryje się pod zamarzniętą pokrywą grubego lodu

Po otrzymaniu rozkazu straże nakazały niewolnikom przejść w okolicę jeziora oraz zacząć kopać odkrywkę i dostania się pod powierzchnię lodu. Pokrywa była bardzo gruba więc niewolnicy mieli "pełne ręce" roboty niestety dla nich zmęczenie oraz ciężkie warunki pracy to norma w tych stronach. Dreadlordowie druchii mają różne metody by zapędzić niewolników do pracy, jedni są bardziej litości dla swoich podwładnych inni mniej. Nie zmienia to faktu, że każdy z nich jest przebiegły i marzy by stworzyć coś godnego ich statutu i potęgi dla siebie. Zarządcą zamarzniętego jeziora został sędziwy Druchii o imieniu Durin "The Fallen", na jego twarzy widniały blizny po wielu bojach. Całe doświadczenie i ciężkie chwili zrobiły z niego bezwzględnego zarządce, który szczególnie nienawidzi niewolników. Durin pochodził z małej wioski w której wraz z rodziną mieszkał i w imię samego Malekitha zarządzał wydobyciem drewna z lokalnych tundr. Pewnego dnia grupa niewolników uciekła w głąb lasu. Straże wraz z Dulinnem popędzili z nimi, jednak był to tylko początek gdy straże zostały uszczuplone reszta niewolników wywołała bunt wybijając wszystkich "Handlarzy śmiercią". Po powrocie do wioski na ratunek było już za późno, rodzina Durina była zabita przez rozszalały tłum w odwecie wyrżnięto wszystkich buntowników i tylko garstka Druchii ostała się po bitwie. Wydarzenie to zniszczyło wszystko co budował, więc wraz z garstką ocalałych postanowił zaciągnąć się na Arkę Teguala i ruszyć w nową podróż i odkupić błędy jakie zostały wykonane w przeszłości.


https://i.ibb.co/PCJkH1v/oldde.jpg (https://imgbb.com/)
Durin "The Fallen" zarządca Zamarzniętych Jezior

//Podczas prac, gdy strażnicy odpoczywali na brzegu doszło do czegoś niespodziewanego pokrywa lodu się zapadła pochłaniając większość pracujących a oczu strażników ukazała się dziwna jaskinia a niej tajemnicze wejście coż kryje się w tych zapomnianych ruinach tego nie wie nikt....


Macie wątek otwarty ale zasugerowałbym może jakiś fajny artefakt albo coś podobnego ;) ??
No i oczywiście zostają koszty całego eventu ja sobie myślałem coś takiego może coś w granicach 2-3 tur na kopanie tego wszystkiego 500g na turę, oczywiście jak wyżej :) wątek macie otwarty.

Mist
03-07-2019, 13:25
https://i.ibb.co/GCWXdTJ/arena.jpg (https://imgbb.com/)
Event - "Areny w Ziemiach Śmierci"

Mroczne Elfy to przodkowie jednego z wielkich rodów Elfów Ulthuanu, ich specjalnością była wojaczka oraz wszystko co było potrzebne na polu bitwy. Po wygnaniu i tułaczce po świecie Druchii jak się teraz nazywali zadomowili się na północy Nowego Świata. Miejsce to nie było zbyt przyjazna, jednak to nie przeszkodziło w zbudowaniu potężnego imperium. W trakcie budowy Elfy wielokrotnie musiały bronić swojego nowego domu, demony i barbarzyńcy na granicach to codzienność. Te ciężki warunki zrodził najlepszych wojowników i potęgę militarną jaką może wymarzyć sobie każdy władca. Zamiłowanie do walki jest tak duże, że często jest to jedyne zajęcie jakiemu się poświęcają, dlatego też areny są częstym widokiem nawet w nowo powstałych osadach Druchii. Szkolenie i trening wojowników to podstawa dla każdego dobrze prosperującego imperium.

"Ziemiach Śmierci" to pierwszy postój dla wszystkich nowych Druchii którzy opuszczają mury Nagronath, więc jakże istotnym jest przygotowanie się do podróży w te nieprzyjazne ziemię jakimi jest Albion. Wielu wojowników odwiedza tutejszych instruktorów i gladiatorów, w ramach podszkolenia swoich zdolności. Mimo wielkiej arogancji, każdy z nowych rekrutów w armii jest świadom tego jak ważne jest przygotowanie lepiej przegrać kilka razy na weteranów pól walki, niż samemu paść od ostrza bezpośrednio w polu.

Lord Tegual oczekuje od swoich żołnierzy dwóch rzeczy dozgonnego posłuszeństwa oraz zdolności. W drugim można pomóc nowym żądnym krwi wojownikom, a wiec zatrudnienie kilku weteranów oraz gladiatorów z samych aren Wiedźmowego Króla była oczywistym krokiem w celu usprawnienie machiny wojennej na Albionie.

//Gladiatorzy z Nagarond to wojownicy o niezwykłych zdolnościach, wszystkie elfy słyną z niezwykłej gracji jednak Ci śmiałkowie to klasa sama w sobie. Wiedźmi Król lubuje się w oglądaniu igrzysk, tak samo jak większość Dread Lordów i innych wysoko postawionych na dworach. Życie bez ich aprobaty nie jest zbyt przyjemnym doświadczeniem, więc wielu prześciga się w pomysłach jak zadowolić taką publikę.

Tegul podczas jednej z wizyt upodobał sobie jeden młody talent, był nim młody elf o imieniu Kutrer "Darkcleaver". Podczas jednego z występów mierzył się on, samotnie na 20 berserków z jednego z pogranicznych plemion Norskan tylko przy pomocy swojego bicza "Cleavera". Stwierdził, że skoro Ci barbarzyńcy mogą walczyć tak zaciekle bez zbroi to dlaczego on jako przedstawiciel wyższej rasy musi się chować za warstwą metalu. Pojedynek był cudownym widowiskiem, Kutrer unikał ostrzy wrogów i jednym ruchem biczem dekapitował swoich wrogów.Jego ograniczona zbroja i ornamenty wyglądały jakby wojownik tańczył niżeli walczył o życie na arenie. Nie tylko Tegual chciał zatrudnić Kutrera, jednak wizja odległych arena w Albionie ostatecznie przekonała go do wspólnej podróży w nieznane ...


https://i.ibb.co/60vjL6R/degladiator.jpg (https://imgbb.com/)
//Kutrer "Darkkcleaver" instruktor w nowej arenie treningowej Teguala

//Budowa Areny treningowej dla wojska w "Ziemiach Śmierci" - żeby nie było, że każdy event mam z ekonomi to tym razem może coś militarnego :)

Nie wiem bonusy mogą być różne, decyzja jest dla was. Co do kosztu to myślałem tak standardowo nad 1000g może coś więcej.??

Mist
03-07-2019, 14:03
Pytania do MG

Hej standardowo kilka pytań głównie w ramach upewnienia się.

Ad 1. Budowa tartaku i jakiegoś domu łowcy w "Biały Las" z racji na zasoby jakie tam są zwierzyna i drewno. Tomas pisał, że na początek koszt takich budynków to coś w granicy 600g-800g(za jeden) to jest nadal aktualne bo pewnie zajme się tym w kolejnej turze ??

WAŻNE!

Na górze dałem pomysł na dwa fajne eventy z mojej strony :) dajcie mi znać czy się podobają i czy coś trzeba dodać lub zmienić koszty. Wątki standardowo są otwarte, chociaż tym razem poleciałem trochę i mam kilka nowych postaci fabularnych w moim małym Imperium ^^. Oczywiście wszystko może być do zmiany albo do waszej inspiracji jak nie będzie coś pasować wam do świata.

Ps. W kolejnej Turze jeszcze chciałbym dodać sobie nowego Lorda(cena coś koło 1000g jak pisał Hadvar) ale to już powiedzmy się zaczęło :) postaram się zrobić jakiś fajny opis :P, postać już była przedstawiona ale jeszcze nie ma imienia -_-

Hadvar
03-07-2019, 15:11
1. Wszystko jest aktualne.

Bardzo dajne pomysły, zapewne odpisy pojawią się zaraz po potwierdzeniu na nie wpłat w aktualce. Koniecznie daj nam znać kiedy będziesz chciał je opłacić i wdrożyć do gry.

1000g to jedna z możliwych cen, ogółem oscylują one w okolicach 800-1300g.

Mist
04-07-2019, 09:23
Hej wczoraj udało mi się jeszcze dorwać Tomasa i dopytać o tych agentów bo nie rozumiałem do końca -_-

I tak:
U mnie agenci jak np mają być to ci Zabójcy Khaina to utrzymanie ich kosztuje 100g/ turę i mogą dziłać jako zwiadowcy itd na mapie i ewentualnie ich do armii dać tak ? -> z racji tej szkoły ich koszt się zmniejsza czyli utrzymanie 1 to 50g/turę

Żeby nie było muszą być zwerbowani więc dopiszę do aktualki ich werbunek i cenę cytująć Hadvara "U bohaterów cenę wyznacza MG. Do takiego zabójcy Khaine'a będzie to 400g." czyli łącznie 800g za dwóch.

Dajcie znać czy wreszcie udało mi się ogarnąć tą trudną matmę i jest ok :P czy coś poprawić w kosztach

Ps. Tomas zasugerował jeszcze nadanie im imion itd żeby było bardziej klimatycznie więc później to napiszę :) dzięki za pomysł. Swoją drogą od następnej tury napiszę w aktualce listę postaci z mojego Imperium żeby można było to śledzić, dopiszę historię tego pierwszego bohatera też przy okazji. I w wolnej chwili może jakiś wzmianki z nimi albo co się dzieje raz na jakiś czas żeby było bardziej klimatycznie co sądzicie ??

Hadvar
04-07-2019, 11:09
Wszystko się zgadza. Nadanie imion i historii również jest dobrym pomysłem, wzmianki z ich imionami również nie są koniecznością, ale jeśli masz ochotę coś takiego stworzyć to MG zawsze będą patrzyli na to przychylnym okiem. Co do zabójców Khaine'a, 400 to cena minimalna. Możesz dać trochę więcej, dzięki temu istnieje możliwość że zaczną grę posiadając jakieś przedmioty bądź umiejętności.

Mist
04-07-2019, 11:32
@Hadvar

Mmm fajnie :) mogę dać coś więcej np żeby było 600g na sztukę ale niestet w tej turze średnio z kasą więc jak się zgodzicie to po prostu w kolejnej sobie urwę te dodatkowe 400g. Dziś albo jutro postaram się zrobić historię do postaci i dopisać je może do aktualki :)

Mist
08-07-2019, 17:51
Hej standardowo ja mam zakończoną tą turę, na fioletowo na dole macie najważniejsze sprawy budowa itd to jest w sumie na kolejna turę ale możecie się ustosunkować już teraz to będzie szybciej bo po prostu w kolejnej zapiszę wszystko i po sprawie.

Najważniejsze co do rozkazów wojska to czekam na raport od agentów(2) z prowincji krasnala.

Ps. W wolnej dodam jakąś historię fabularną i może uda się dokończyć w tym tygodniu. Ale z racji wydarzeń mam fajny pomysł nowy ale nie wiem czy pójdziecie na taki układ ale to może później zadam pytanie itd :)

Tomas
09-07-2019, 21:05
Trochę zmniejszyliśmy bonus, który ci daje tartak. Szczegóły w edytowanym poście.

Mist
10-07-2019, 08:18
Pewnie nie ma problemu, przyznam się że wczoraj nie miałem za dużo czasu więc nawet nie przeczytałem więc nie jestem świadom co straciłem więc jest ok :D

Szybkie pytanie do MG

1. Czy pozyskane zasoby (drewno i skóry) mają jakiś wpływ na bieżący handel czy trzeba to jakoś specjalnie "sprzedać" lub wykorzystać w inny sposób?

Aha i na końcu z tematu "Wydarzenia" usunę wszystkie aktualki i zrobię dla nich osoby temat tak samo jak jest z tymi fabularnymi postaciami. Wydaje mi się, że będzie to bardziej przejrzyste do czytania i wychwycenia błędów ale co najważniejsze dla mnie i pewnie dla innych później będzie można przeczytać temat "Wydarzeń" w formię takiej książki/historii co tym bardziej dalej ten wasz super klimat RPG kampanii.

Zresztą jak kiedyś pisałem jak chcecie, żebym jakoś specjalnie coś pisał/adresował żeby było dla was wygodniej to dajcie znać. Zmniejszenie waszej roboty i zwiększenie czytelności postów jest wszystkim na rękę wy bo będzie mniej czasu na pierdy i więcej na rozpisanie tego a dla nas(graczy) bo będzie szansa na szybsze tury i takie tam ;]

Hadvar
10-07-2019, 14:12
Z surowcami handlowymi wystarczy że po prostu napiszesz coś w stylu że wydajesz pozwolenie na sprzedaż tego towaru za granicę, i wtedy MG rozpiszą Ci ile więcej będziesz zarabiał golda na turę dzięki temu.

Bardzo dobry pomysł ;)

Póki co wszystko wygląda bardzo przejrzyście i ładnie, raczej nie ma potrzeby niczego zmieniać :D Niestety co do szybszych tur raczej nie ma mowy, patrząc na to że od jakiegoś czasu pewne osoby regularnie nie dostarczają aktualek na czas :/

Mist
15-07-2019, 14:18
Szybkie pytanie do MG

Standardowo jak co turę aktualkę mam gotową, na fioletowo mam zaznaczone to do was, póki co nie mam pytań. Proszę tylko o ustosunkowanie się ile będzie zysków ze sprzedaży pozyskanych nowych zasobów: drewno, skóry i futra. Jak wyżej napisał Hadvar na wydarzeniach dałem krótkie info, że zasoby lecą na handel.

Ps. Uzupełniłem kilka postaci fabularnych oraz kolejny wpis do Marotha w związku z wydarzeniami na mapie więc zapraszam do lekturki :)

Hadvar
15-07-2019, 16:39
Szybkie pytanie do MG

Standardowo jak co turę aktualkę mam gotową, na fioletowo mam zaznaczone to do was, póki co nie mam pytań. Proszę tylko o ustosunkowanie się ile będzie zysków ze sprzedaży pozyskanych nowych zasobów: drewno, skóry i futra. Jak wyżej napisał Hadvar na wydarzeniach dałem krótkie info, że zasoby lecą na handel.

Ps. Uzupełniłem kilka postaci fabularnych oraz kolejny wpis do Marotha w związku z wydarzeniami na mapie więc zapraszam do lekturki :)

Świetna robota, z chęcią przeczytam :D Zyski z dodatkowych towarów handlowych rozpiszę niebawem.

Mist
16-07-2019, 13:16
Szybkie pytanie do MG

W tej turze rekrutuje też Lorda za 1200g musi być kobieta wiec chyba Dread Lord babka będzie spoko bo do magów mam inny pomysł na później. Jak potwierdzicie mi tylko kto to będzie Dread Lord czy Czarodziejka to wtedy zrobię imię i historię ;)

A i najważniejsze udało mi się dokończyć historię wszystkich bieżących postaci, które są w mojej kampanii więc zapraszam do lektury ;p polecam historię "Zabójców Khaina" wydaje mi się, że wyszła ciekawie :P

Hadvar
16-07-2019, 13:55
Szybkie pytanie do MG

W tej turze rekrutuje też Lorda za 1200g musi być kobieta wiec chyba Dread Lord babka będzie spoko bo do magów mam inny pomysł na później. Jak potwierdzicie mi tylko kto to będzie Dread Lord czy Czarodziejka to wtedy zrobię imię i historię ;)

A i najważniejsze udało mi się dokończyć historię wszystkich bieżących postaci, które są w mojej kampanii więc zapraszam do lektury ;p polecam historię "Zabójców Khaina" wydaje mi się, że wyszła ciekawie :P

Masz tutaj pełny wachlarz możliwości, bo możesz sam wybrać jaka ma to być babka. Chyba że chcesz byśmy wylosowali. Daj znać :D

Super robota, na pewno przeczytamy :)

Mist
17-07-2019, 08:17
Ok to w takim razie poproszę o kobietę Dread Lorda, dopiszę do tego historię na bohaterach. Uzupełniłem rozkazy atak na turę wczoraj jakoś nie miałem czasu, żeby zobaczyć ;] dajcie mi wreszcie się z kimś bić ;)

Mist
20-07-2019, 18:54
Poprawiłem aktualkę na kolonizację twierdzy krasnali za 2000g wydaje mi się, że to rozsądna cena ;) później rozpiszę event o kolonizacji.

Tomas
21-07-2019, 22:18
Poproszę o jakieś info w XI turze co robisz z krasnoludzkimi niewolnikami.

Mist
22-07-2019, 09:52
Pewnie nie ma problemu zajmę się tym w tej turze :) spokojnie zostaną zagospodarowani ;]

Mist
22-07-2019, 14:27
Szybkie pytanie do MG

Hej dokończyłem i uzupełniłem historię bohaterów, mam też pomysł na nową postać :) ale jeszcze muszę pomyśleć jak to dokładnie ma wyglądać. Aktualkę będę na bieżąco uzupełniał tak samo jak te wszystkie sprawy z jeńcami itd postaram się to zrobić dziś/jutro

I szybkie pytanie na koniec

1. W tej twierdzy co zdobyłem to mury są bo nie ma o tym infomracji? (raczej nie było specjalnego oblężenia więc nie powinny być zniszczone)

2. Chodzi o te budynki w środku, rozumie że złoto będzie od kolejnej tury ale ta druga kopalnia jest szansa na jakieś wydobycie czegoś (mam pomysł co zrobić żeby odkryć technologię albo coś ale Hadvarowi może się nie spodobać).

3. Czy ten browar bugmana daje mi jakieś bonusy a jak nie to czy mogę go zburzyć i dostać jakieś złoto albo coś z tego bo w sumie jest mi to nie potrzebne?

Hadvar
22-07-2019, 15:01
1. Zniszczona została jedynie brama. Zostanie ona odbudowana za darmo.

2. Dopóki nie znajdziesz sposobu na wydobycie Gromrilu nie możesz z nią nic zrobić.

3. To już Twoja decyzja. Możesz w nim ważyć piwo jeśli chcesz, możesz też go zburzyć.

Mist
22-07-2019, 15:45
1. Zniszczona została jedynie brama. Zostanie ona odbudowana za darmo.

2. Dopóki nie znajdziesz sposobu na wydobycie Gromrilu nie możesz z nią nic zrobić.

3. To już Twoja decyzja. Możesz w nim ważyć piwo jeśli chcesz, możesz też go zburzyć.

Ok to w takim razie mam kilka ciekawych pomysłów itd :)

Ps. Jak ten post o ataku na port jest moim eventem to miało być na inną prowincję :) ale wyszło idealnie i bardzo ładny opis oby tak dalej, ku chwale Imperium! ^^

Mist
23-07-2019, 09:39
Szybkie pytanie do MG

W sumie jak zrobiłem aktualke to mam kolejne ważne dla mnie pytanie, w tej turze wybuduje wszędzie praktycznie drogi żeby przemieszczać się w jedną turę na moje granice itd. I tutaj mam pytanie jak wygląda sprawa z garnizonem wojskowym czy jest opcja wybudowania jednostki np w innym mieście i przekazania jej na rzecz garnizonu innego miasta?? chodzi mi tutaj głównie o fakt, że kurde garnizon mógłby składać się z lepszych jednsotek itd i czy w takim wypadku muszę wszędzie mieć koszary np na 4 czy 5 poziomie bo aż tyle slotów rekrutacyjnych nie jest mi potrzebne.

Na zasadzie jak będę budować garnizon to jednak zjada to sloty rekrutacji więc i tak zamierzam zrobić sobie kilka prownicji z barakiem na full ale np w jakiejś mniejszej wiosce to już słabo.

Czekam jak to ma wyglądać bo wtedy zupełnie to zmieni podejście co do budowy wojska i garnizonu.

Hadvar
23-07-2019, 11:32
Jednostki do garnizonu możesz transportować. Wystarczy że masz koszary np. w Nagronath, skąd możesz wysłać do Ziem Śmierci. Pamiętaj że jednostki z garnizonu raz umieszczone nie mogą być ponownie przemieszczone, chyba że ponownie zapłacisz ich pełną cenę rekrutacji, ale za to są całkowicie darmowe w utrzymaniu.

Mist
23-07-2019, 11:46
Jednostki do garnizonu możesz transportować. Wystarczy że masz koszary np. w Nagronath, skąd możesz wysłać do Ziem Śmierci. Pamiętaj że jednostki z garnizonu raz umieszczone nie mogą być ponownie przemieszczone, chyba że ponownie zapłacisz ich pełną cenę rekrutacji, ale za to są całkowicie darmowe w utrzymaniu.

Ok mniej więcej rozumie czyli musiałbym zrekrutować i przenieś "ruchem armii" do miejsca docelowego i wtedy już jest w kolejnej turze jako garnizon tak ?

Swoją drogą rozpisałem co robię z jeńcami czekam na wasz ruch MG ;)

Tomas
23-07-2019, 13:49
Możemy twój post o krasnoludzkich niewolnikach wstawić do głównego wątku? Jest tak dobrze napisany, że aż szkoda czasu, by coś pisać od nowa, a chyba żadna z zawartych w nim informacji nie jest tajemnicą :)

Mist
23-07-2019, 14:08
Możemy twój post o krasnoludzkich niewolnikach wstawić do głównego wątku? Jest tak dobrze napisany, że aż szkoda czasu, by coś pisać od nowa, a chyba żadna z zawartych w nim informacji nie jest tajemnicą :)

Oczywiście(tylko przeczytajcie czy nie ma gdzieś literówki albo czegoś takiego sorka ale niestety z tym mam problem jak coś piszę z przerwami to niekiedy mi to ucieka) przy okazji w związku z rekrutacją ciekawego potworka do mojej armii postaowiłem dodać nową postać fabularną niedługo rozpiszę historię do końca ;) przy okazji proszę o pociągnięcie wątku z nekromantą oraz napisanie mi co się stało z moim kapitanem chyba, że to potem ;)

Ps. Tylko co do krasnali to musi być ich decyzja bo to wiąże się z kolejnym rozpisaniem tej historii wydaje mi się, że któryś z MG musi zdecydować co będzie ich odpowiedzią :P wtedy dowiecie się co ich dalej czeka xD

Tomas
23-07-2019, 19:17
Już podjęliśmy wspólną decyzję, w nocy albo jutro to rozpiszę.

Mist
24-07-2019, 09:55
Super, proszę a oto dalsza cześć historii z mojej strony po podjęciu decyzji mam nadzieję, że się spodoba ;)

Szybkie pytanie do MG

1. Swoją drogą jak w tym na dole proszę o wycenę jeńców i jak pisałem z racji na sporo sprzedaż w kolejnej turze o ile się zgodzicie chciałbym ulepszyć "Targ Niewolników" w Nagronath proszę o podanie kosztu ile złota będzie wymagała ta inwestycja.

2. Szybkie pytanie jak mam napisane, że muszę wrócić do stolicy to jak wyślę samego Lorda(który ma konia) to dotrze tam w kolejnej turze bo coś chyba było wspominane że jazda sama jest szybsza przy okazji będą już wszędzie drogi

Dzięki za wątek z nekromantą postaram się coś fajnego wymyślić ;)

Hadvar
24-07-2019, 13:11
1. Krasnoludy słyną z oporu i niechęci do pracy na rzecz ciemiężycieli, w związku z tym ich cena jest stosunkowo niska - 1 złota moneta za 1 krasnoluda. Co do ulepszenia targu obawiamy się że może to nie przynieść zbyt dużych dochodów. Obecny budynek w zupełności zaspokaja zapotrzebowanie na niewolników.

2. Tak, możesz tak zrobić. Ale przemyśl to najlepiej jeszcze raz.

Spoko :D

Mist
25-07-2019, 12:58
1. Krasnoludy słyną z oporu i niechęci do pracy na rzecz ciemiężycieli, w związku z tym ich cena jest stosunkowo niska - 1 złota moneta za 1 krasnoluda. Co do ulepszenia targu obawiamy się że może to nie przynieść zbyt dużych dochodów. Obecny budynek w zupełności zaspokaja zapotrzebowanie na niewolników.

2. Tak, możesz tak zrobić. Ale przemyśl to najlepiej jeszcze raz.

Spoko :D

Hmm nie spodziewałem się, że krasnale są tak bezużyteczne trudno ;> w takim razie nastąpiła mała zmiana planów, napisałem post co się dzieje który przy okazji adresuje problem z nowo odkrytymi kopalniami. Przy okazji pojawiła się nowa postać fabularna. Z racji, że już były ruchy wojska więc Lord z wojskiem będzie wracać od kolejnej tury jak w poście (XII).

Powiem wam, że fajna historia z tego wychodzi :P mi się podoba, no może poza jakimiś krasnoludzkimi partyzantami kolejny problem mi daliście :)

Mist
29-07-2019, 13:10
Hej zrobiłem wstępną aktualkę, mam jeszcze kilka spraw, które są bardzo ważne przez te wydarzenia.

WAŻNE

Proszę o rozpisanie dochodu z kopalni złota w tej turze miała być uruchomiona. W tej turze rozpiszę też uruchomienie browaru i produkcji więc jak trzeba to też możecie napisać od razu do tego coś.

Szybkie pytanie do MG

1. Czy może być tak zrobione jak zrobiłem, że robię kolonizację i budowę drogi w tej samej turze?

Hadvar
29-07-2019, 19:04
Tak, rozpiszemy niebawem.

1. Tak.

Mist
01-08-2019, 11:31
Hej rozpisałem zdarzenie co do znalezionego jajka i przy okazji zaktualizowałem historię postaci biorących udział w wydarzeniu ;)

za nowe złoto jeszcze coś zrobię ale muszę się zastanowić.

Mist
06-08-2019, 10:20
O kurde jaki konkretny bonus :) tyle pieniędzy :P trzeba na coś wydać xD zakładam, że przyda się w nadciągającej wojnie na Wysokie Elfy i Gekony ^^


Przy okazji mam pomysł na kolejną fajną rzecz ;p, no i wątek z wampirem trzeba ruszyć mam szybkie pytania czy jest opcja że dam mu np 2000g i on za tą kasę zrobi sobie kilka jednostek wedle własnego uznania za tą kasę co dostanie czy nie może być czegoś takiego?

W wielkim skrócie czy mogę go lekko sfinansować do takiego małego buntu nieumarłych bez tej mechaniki gry póki co, jak nie to po prostu trzeba będzie go wyzwolić albo coś takiego.



Ps. Proszę też o raporty od szpiegów jest to dosyć ważne dla mnie ;)

Tomas
06-08-2019, 11:42
Możesz mu przekazać pieniądze (o ile zdradził ci swoją lokalizację). Jako, że on nie ma koszar to będzie musiał wymyślić coś kreatywnego, by je wykorzystać. Tobie też polecam dać krótki opis w jaki sposób chcesz przetransportować dużą ilość pieniędzy przez terytorium wroga ( przelew nie wchodzi w grę :P ).

Mist
06-08-2019, 11:52
Możesz mu przekazać pieniądze (o ile zdradził ci swoją lokalizację). Jako, że on nie ma koszar to będzie musiał wymyślić coś kreatywnego, by je wykorzystać. Tobie też polecam dać krótki opis w jaki sposób chcesz przetransportować dużą ilość pieniędzy przez terytorium wroga ( przelew nie wchodzi w grę :P ).

Chodzi mi konkretnie o tego nekromantę który jest na moich statkach i jest jako mój "gość", co do samej rekrutacji to myślałem coś na zasadzie przeniesienie zwłok z tej bitwy z krasnalami i danie wszystkiego do tej mojej powstając osady w Krainie Olbrzymów, tam nekromanta zrobił by sobie badania itd i przy odpowiednich fundusz mógłby zacząć budować armie (oczyści opis zrobiłbym do tego co i jak ładnie)

Przy okazji mam też rozpisany list dla Orka proszę o przekazanie :p nie jest na dyplomacji bo to w sumie tajne opis jest tam zrobiony :P zaraz dam koszty do aktualki

Mist
08-08-2019, 09:09
Rozpisałem ewakuację miasta powinno być tak jak wczoraj ustaliliśmy.

Mam jeszcze szybkie pytanie do Tomas jak wygląda sprawa "Krain Olbrzymów" w sensie czy można z tamtą jakoś przechodzić na dół do tego tunelu i do twierdzy potem czy te wojska co się wycofują muszą iść przez ziemie Chaosu bo gadałem z Hadvarem i ponoć Ty się zajmujesz tą stroną mapy.

Poproszę jeszcze o info czy dotarł list z kasą dla Orka oraz jakiś raport z tej świątyni z mantykora jeszcze miał być.

Aaa no i jeszcze zauważyłem że w tej turze nie dodaliście moich kolni w Turze XII zrobiłem kolonię w "Krainach Olbrzymów" i "Południowych Szczytach Bestii"

Tomas
08-08-2019, 10:26
Chodzi mi konkretnie o tego nekromantę który jest na moich statkach i jest jako mój "gość", co do samej rekrutacji to myślałem coś na zasadzie przeniesienie zwłok z tej bitwy z krasnalami i danie wszystkiego do tej mojej powstając osady w Krainie Olbrzymów, tam nekromanta zrobił by sobie badania itd i przy odpowiednich fundusz mógłby zacząć budować armie (oczyści opis zrobiłbym do tego co i jak ładnie)


Ma to ręce i nogi, coś będzie się dało zrobić.



Są pewne naturalne tunele pozwalające wyjść z podziemi do Krainy. Krasnoludy ich nie używały, stanowiły one tylko problemy, gdyż co jakiś czas jakiś olbrzym nim wchodzi i napada na karawany.

List dostał, niebawem dostaniesz odpowiedź.

Raportem z świątyni pewnie zajmie się Hadvar.

Kolonie to niedopatrzenie, zostaną dodane.

Mist
08-08-2019, 18:35
Tomas dzięki za mapę :P ale jestem teraz w kropce bo z Twierdzy mam dwa tunele na tyle jeden do Szczytów Północnych a ten drugi to do czego prowadzi, Krainy Olbrzymów na górę? To jest ważne bo wtedy poprawię gdzie moja armia itd uciekają

Tomas
08-08-2019, 19:23
Z Karak Debgrung możesz uciec na powierzchnię, wtedy normalnie poruszasz się po mapie Albionu albo wykorzystać jeden z tuneli. Pierwszy prowadzi do portu ( to ten którym zaatakowałeś krasnale), idąc tym tunelem po drodze możesz wyjść jednym z bocznych tuneli na powierzchnię Krainy Olbrzymów (ale ostrzegam, te tunele nie są zbadane). Drugi tunel prowadzi do Północnej Pieśni, tam jest jedno z krasnoludzkich wyjść na powierzchnię. Możesz się jeszcze udać na południowy-wschód do płd. Szczytów Bestii, do swojej osady lub jeszcze dalej przejść nieznaną częścią podziemi do nieodkrytego jeszcze miejsca. Jest jeszcze droga na północny-wschód do płn. Szczytów Bestii , ale aktualnie nie istnieje tam żadne wyjście na powierzchnie.

Mist
18-08-2019, 12:22
Hej uzupełniłem wydarzenia z tego tygodnia, poproszę o jakąś kontynuację wątku z listem od Malekitha bo jak gadałęm z hadvarem to mam niby płynąć do Nagaraond po tą nagrodę czy coś takiego ale napiszcie bo ja rozpisałem już to ale jak niby coś innego jest to zmienię.

Przy okazji od kolejnej tury wznowienie handlu z Norską, kolonizacja (na nowo) Krainy Olbrzymów i zebranie tam całego wojska. Jeszcze najważniejsze wydałem 1000g na budowę umocnień defensywnych co do tego że niby ma być ten rajd co Daniel mi przekazał więc jakby coś, to chyba tyle z tych ważniejszych

Mist
20-08-2019, 19:12
Hej rozpisane ruchy wojsk na ten tydzień :) na dole standardowo dałem ważniejsze sprawy dla MG czyli ile będzie kosztować zbroja dla Mantykory bo niby ma być, wysłanie szpiegów i takie tam :). W kolejnych dniach rozpiszę co się dzieje itd jako wydarzenia.

Szybkie pytania do MG

1. Ile będzie kosztować wykopanie tego tunelu co jest zasypany 1000? starczy -> chce rozpisać że zbieram ładunki z portu i wysadzam to wszystko albo jak złapie giganty użyję ich do odkopania.

2. Czy jest opcja rozbudowy tartaku, domu łowcy w Białym Lesie?

3. Czy w zamarzniętym jeziorze mogę zrobić domy rybackie albo coś takiego(bo teren jest bogaty w ryby i ławice) i jaki będzie przelicznik do zysków jak chcę wydać 800g/1000g

Hadvar
20-08-2019, 22:41
Cześć :D

1. Powiedziałbym że tak 1300 styknie.

2. Pewnie że jest. Musisz to pokrótce opisać sens tej rozbudowy i wyłożyć trochę kaski a my damy dodatkowe efekty.

3. Na pewno dostaniesz ryby jeziorne jako surowiec handlowy, oraz tak z 100-250 zł na turę.

Mist
21-08-2019, 12:51
Ok dzięki :)

Jeszcze proszę o koszt zbroi dla Mantykory bo w tej turze już ją mam ale pisałeś, że będzie jakiś koszt tego. I zabieram się za zebranie ładunków i to rozpiszę.

Hadvar
21-08-2019, 14:01
Koszt to będzie 800 złotych monet.

Mist
10-09-2019, 23:00
Aktualkę uzupełnię na gotowe jutro, ruch tego wojska z Karaku jest wykonany. W tej turze też zrobię kolonizację Północnej Pieśni.

Mist
12-09-2019, 09:31
Hej wydaje mi się, że na gotowo poprawiłem wszystko co powinno być i zrobiłem krótki post fabularny do tego co się u mnie dzieję. Jakby coś to jest w sumie z dwóch tur bo twierdza była w poprzedniej w tej już wojska idą dalej itd. Kampania chyba wchodzi w ostateczną fazę panowie, więc trzymajcie się tam twardo :p

PS. musimy rozegrać to starcie na Olbrzymy bo muszę poprawić kasę jak coś zginie i rozpisać kolejne ruchy dla tej konkretnej armii jak się uda wygrać :)

Mist
20-09-2019, 10:36
Hej w poprzedniej turze zanim wszystko się zaczęło sypać zrobiłem kolonię pod Karakiem w "Północnej Pieśni" więc jakby coś to mała nieścisłość na mapie :)

PS. podoba mi się ostateczny event zobaczymy co z tego wyjdzie :P

Mist
24-09-2019, 09:51
Hej też przygotował krótki post co do waszego Eventu mam nadzieję, że się spodoba ;)

Szybkie pytanie w tej turze mam też sporo rekrutację i produkcje okrętów, rozumie że okręty nie wliczają się do bonusy eventu -50% tak, to czy jest szansa na jakieś obniżenie kosztu z racji, że w jednej prowincji mam drewno ?

Jakby coś to kasy i tak starczy tak się zastanawiam, i przy okazji jakbyście sprawdzali to statki budują się w stolicy i porcie więc wydaje mi się, że nie powinno być z tym problemu.

Hadvar
24-09-2019, 14:51
Postaram się w najbliższym czasie zrobić uzupełnienie, jeśli zapomnę to proszę mi przypomnieć jutro.

Mist
07-10-2019, 15:52
Aktualka i rozkazy wojsk gotowe :)

Z ważnych to zaludnienie wioski
Atak na Cytadelę
Atak na Twierdzę Lenog
Produkcja kolejnych wojsk

Chyba tyle ;)