PDA

Zobacz pełną wersję : FIFA czy PES?



Strony : [1] 2 3

Joopiter
30-08-2009, 11:19
Odwieczny problem fanow komputerowej pilki kopanej :) Jako dzieciak gralem w FIFE nalogowo, poczawszy od edycji 1998 do 2003. Najlepsza byla ta z 2000 roku, niesamowita grywalnosc. Pozniej jednak przypadkiem trafilem na PESa 5 i przekonalem sie, ze seria KONAMI miazdy swego amerykanskiego konkurenta. Realizm rozgrywki, mozliwosci przeprowadzania akcji, swietne animacje sprawily, ze grywalnoscia pobil FIFE o kilka dlugosci, mimo slabszej grafiki i braku licencji. Dlatego na stale "przenioslem" sie na PESa, choc ostatnio wyprobowalem FIFE2008 i gralo sie calkiem przyjemnie, widac ze Amerykanie takze rozwijaja swoj produkt. Ale ja i tak pozostane przy tworze Koreancow, w najnowszej odslonie urzekl mnie tryb Become a Legend, ktory "mecze" juz kilka miesiecy.

A jak jest z wami? FIFA czy PES?

http://i38.tinypic.com/1zv4rxc.jpghttp://www.footiewallpapers.com/picupload/PES-2009-front-cover-770.jpg

Sam Fisher
30-08-2009, 11:23
Bez dwóch zdań PES2009. Nawet FIFA09 nic nie wskórała, a demo mi się naprawdę wkręciło i miałem nadzieję, że FIFA wreszcie pokona PES'a (lubię zmiany). Ale PES2009 bije prawie pod każdym względem, a przynajmniej w tych najważniejszych aspektach - fizyka gry, grywalność, grafika. Parę razy próbowałem w międzyczasie wrócić do FIFA09, ale wręcz odrzucało mnie z obrzydzeniem. KONAMI ftw ;]

Haller
30-08-2009, 11:30
Zdecydowanie PES! Fifa to badziew ;)

30-08-2009, 11:36
PES, ale w FIFE też gram ;)

Kajcio
30-08-2009, 12:28
Ja lubię obydwie gry, bo się różnią od siebie Fifa posiada boski tryb menadżerski a PES świetną realistykę pola gry ;)

30-08-2009, 14:03
Ja nadal gram w PES'a 6, bo tylko to udźwignie mój kompjuter. Do tego aktualne OF, ostatnio nawet zrobiłem nowe kitsy dla ManU. :lol:

Matias
30-08-2009, 18:39
dla mnie PES 06 i 09. Szczególnie multiplayer w 09

Luminos
30-08-2009, 19:42
Ja tylko PES 2009 oraz 6 ;)

Żakuj
31-08-2009, 09:07
Według mnie PES-y, ale dla szczęśliwych posiadaczy konsoli chyba FIFA to lepszy wybór.

Brave
02-09-2009, 17:32
fifa 09 na konsoli z kolegą na wagarach ;) pes też fajny,ale fifa 09 jets naprawde dobra

jester1
06-09-2009, 20:19
Fifa 06 rządzi niepodzielnie na moim komputerze i nic jej nie zdetronizuje.
Dlaczego : najlepszy system bicia wolnych i podkręcania piłki w trakcie strzału sprzed pola karnego.

Sam Fisher
11-09-2009, 22:21
Fifa 06 rządzi niepodzielnie na moim komputerze i nic jej nie zdetronizuje.
Dlaczego : najlepszy system bicia wolnych i podkręcania piłki w trakcie strzału sprzed pola karnego.
Mój kumpel spróbował FIFA06 niedawno, ale właśnie rzuty wolne go odpychały od tej części i powrócił do swojej ulubionej 05 ^^

Ronin
13-09-2009, 12:57
Mój kumpel spróbował FIFA06 niedawno, ale właśnie rzuty wolne go odpychały od tej części i powrócił do swojej ulubionej 05 ^^

No u mnie rządzi Fifa 07 przede wszystkim przez dobrze wg mnie odwzorowaną fizykę strzałów o wiele lepszą niż w Fifa 08 co do wolnych też nie jest tak tragicznie jakby mogło się wydawać zdobywam więcej bram z wolnych w Fifa 07 niż w Fifa 09 hehe. Pozdro :D

Andzia
13-09-2009, 13:16
Definitywnie PES, po prostu lepszy od FIFY która robi się coraz bardziej marką do naciągania klientów do kupowania coraz to nowszych wersji które nic nowego nie wprowadzają

Ronin
13-09-2009, 13:31
Andzia ten spór czy Fifa rządzi czy Pes jest tak stary jak obie gry hehe. Moim zdaniem Fifa jest coraz lepsza i PES może wygrywa od strony graficznej ale grywalnością dużo traci. Ale oczywiście każdy ma swoje zdanie na ten temat. (Mnie osobiście PES nie przypadł do gustu pamiętam go jeszcze w wersji na konsole Playstation pod nazwą ISS PRO EVOLUTION SOCCER) :D

Raku
14-09-2009, 09:01
Ostatnim dobrym PES'em była 6, reszta straciła to "coś", FIFA zaś z każdą częścią posuwa się trochę do przodu, jak krew z nosa, ale zawsze do przodu. Nawet porównując grę z kolegami, na fifie 09 grało mi się o niebo lepiej niż na pesie 09, choć i tak było to bez porównania z pesem 6. Także wolę fife ;)

Sam Fisher
17-09-2009, 20:11
Graliście w demo FIFA10? Totalny beton, oni cofnęli się w rozwoju w stosunku do dema 09, w które naprawdę przyjemnie się grało. Ciężki los "pecetowców". Konsole górą :x

voitek
17-09-2009, 20:34
Definitywnie PES, po prostu lepszy od FIFY która robi się coraz bardziej marką do naciągania klientów do kupowania coraz to nowszych wersji które nic nowego nie wprowadzają
Widac, ze nie graliscie nigdy w Fife na konsoli ;) Prawda jest taka, ze konsole to glowny rynek dla obu tych gier, a Fifa na tej platformie zostawia PES we wszystkim daleko w tyle :)

Ronin
18-09-2009, 13:31
Ja grałem w Fifę od 1998 roku i zaczynałem od Playstation od momentu kiedy wszedłem na PC czyli od 2000 roku siedzę na Fifie nadal choć potwierdzam że konsolowe wersje zwłaszcza wersja Fifa 2000 są o niebo lepsze niż wersje PC. Chociaż takiej różnicy już de facto nie powinno być bo PC-ty przecież teraz już od jakiegoś czasu konfiguracyjnie dorównują konsolom i to tym z górnej półki. Więc przyczyną takiego stanu rzeczy może być cena detaliczna produktu. Firmy zarabiają przede wszystkim na grach wydawanych na konsole bo cena przykładowo Fify konsolowej jest średnio 2 razy taka jak cena Fify przeznaczonej na PC. Stąd też wersje Konsolowe stały się de facto exclusive.

18-09-2009, 15:06
wyszło demo pesa 2010 zaraz sciagam, zobaczymy czy zostawia z tyłu fi...znaczy się kiłę.

Sam Fisher
19-09-2009, 07:45
Definitywnie PES, po prostu lepszy od FIFY która robi się coraz bardziej marką do naciągania klientów do kupowania coraz to nowszych wersji które nic nowego nie wprowadzają
Widac, ze nie graliscie nigdy w Fife na konsoli ;) Prawda jest taka, ze konsole to glowny rynek dla obu tych gier, a Fifa na tej platformie zostawia PES we wszystkim daleko w tyle :)
Nie graliście? Ja grałem ;] FIFA07 na XBOX360 i naprawdę podobało mi się. A my tu raczej gadu gadu o wersjach pecetowych ;]

19-09-2009, 09:09
Graliśmy, a nawet gramy na PS3. Ale mimo to wolę Pesa.

Sam Fisher
19-09-2009, 12:03
wyszło demo pesa 2010 zaraz sciagam, zobaczymy czy zostawia z tyłu fi...znaczy się kiłę.
Grałeś już? Ja wczoraj szukałem po stronach, ale nie miałem dużo czasu i szybko rezygnowałem jak widziałem "zarejestruj się, by ściągnąć plik". Poszukam później jeszcze. Chyba, że ktoś zarzuci linkiem :P

voitek
19-09-2009, 12:42
http://www.miastogier.pl/plik,pc,2996.html
ale... musisz sie zarejestrowac :P

Sam Fisher
19-09-2009, 12:49
http://www.miastogier.pl/plik,pc,2996.html
ale... musisz sie zarejestrowac :P
Już nie trzeba. Na pomoc przyszła zatoka piratów ;] :mrgreen:

Ronin
19-09-2009, 13:16
A ja właśnie pykałem w nową Fifkę 010 moim zdaniem jest to co było w poprzedniej części dodali parę drobiazgów no i oczywiście lepsza szata graficzna. Moim zdaniem oni już z Fify niczego rewolucyjnego nie zrobią bo to jest gra zręcznościowa a nie symulator piłki nożnej z krwi i kości. To że z każdą edycją powiększa nam się liczba opcji w trybie menadżerskim tego nie zmieni. Moim zdaniem nic nie przebije Fify 1998 pamiętam jak się fajnie grało w tą część zwłaszcza na konsoli i ta liczba sztuczek technicznych i lekkość ich wykonywania przez co każda brama różniła się od poprzedniej. To były czasy. :D

19-09-2009, 13:36
Kakashi, demko leci przez uTorrent, bo nienawidzę ściągać z linków, po kolei. Trzeba czekać na rapidzie i innych.
A tak 330 seedów i luzik. :D

Sam Fisher
19-09-2009, 14:11
Zagrałem w demko
Barca, Liverpool
Francja, Niemcy, Hiszpania i coś jeszcze, ale nie zapamętałem ^^
Dwa stadiony, w tym Anfield Road. Prezentuje się znakomicie. Doping kibiców z Liverpoolu brzmi bardzo wiarygodnie. Może to nie jest aż takie ważne, ale wreszcie podoba mi się kolor murawy :mrgreen: Bardziej zielona, żywsza. ^ ^

Grafika poprawiona może nie znacznie, ale wyraźnie. Odwzorowanie twarzy znacznie lepsze niż w FIFA i to od dawna tak jest. Znakomite tekstury.

Co do samej rozgrywki:
zawodnicy swobodniej prowadzą piłkę, bliżej do realizmu. Trochę inny system "kiwek". Można je robić je samymi kursorami, ale nadal też można przekładać nogi nad piłką "po staremu". Nie opanowałem tego jeszcze, więc nie wiem na co jeszcze stać Messiego czy Ibrahimovica.
Konami musi poprawić zachowania bramkarzy. Uderzam Messim na bramke i odbija się od poprzeczki, Reina jedynie podskoczył spokojnie z rękoma do góry jakby piłka miała przelecieć kilka metrów nad bramką. Kolejna sytuacja: strzał Xaviego z 6-7 metrów i piłka trafia w piszczel Reiny i wpada do bramki. Reina nie rzucił się, nie bronił w ogóle.
I przeszkadza mi pewne opóźnienie, słabą reakcję zawodników na to co chcę zrobić. Klikam "S" (podanie) i zanim poda to mija (tak na oko) 0,5 sekundy. Ja preferuję szybką wymianę piłek i przeszkadza mi to w konstruowaniu akcji.

Ale ogólnie jest bardzo misiowo. Zagrałem w demo FIFA10 i PES2010 i bez chwili zastanowienia - stawiam na PES'a.

Napiszę jeszcze więcej jak bardziej zapoznam się z demkiem ;]

Ronin
19-09-2009, 15:52
http://www.youtube.com/watch?v=pTz1bAVs ... re=related (http://www.youtube.com/watch?v=pTz1bAVs2F8&feature=related)

Kilka ciekawych nowinek które będziemy mogli zobaczyć w nadchodzącej Fifie 10
:D
Jak podaje strona Gamezilla najnowsza Fifa 10 nie będzie miała wygórowanych wymagań sprzętowych co jest miłą niespodzianką

http://www.gamezilla.pl/content/wymagan ... we-fifa-10 (http://www.gamezilla.pl/content/wymagania-sprzetowe-fifa-10)

PS. Choć nie ma rewelacji to żenady też nie ma nie wiem naprawdę skąd te negatywne opinię. Wiadomo nie od dziś że Fifa na konsole jest dużo lepsza taka jest polityka EA Sports. Wystarczyłoby zrobić dwie równe wersje a wersja PC-towa zyskała by na tym bardzo wiele.
Ale jak znam życie to wszyscy narzekają a koniec końców większość będzie śmigać na necie w Fifę 10 :D
Największym mankamentem Fify na PC nie jest wcale grafa a raczej straszne przyciemnienie nie wiem jak to nazwać na konsoli wszystko aż błyszczy od swiatła i koloru a na PC jest klimat ponury i to się niestety utrzymuje gdzieś od 2004 roku wtedy zaczeli tak różnicowac Fifę na PC od Fify na Konsole

22-09-2009, 18:43
Mam demko i powiem tak-kupuję na pewno pełną wersję, oryginała. :)

Ronin
22-09-2009, 20:34
Mam demko i powiem tak-kupuję na pewno pełną wersję, oryginała. :)

A czy wiadomo mniej więcej w jakiej cenie będzie nowa Fifa 10 ? :D

Sam Fisher
23-09-2009, 07:33
Mam demko i powiem tak-kupuję na pewno pełną wersję, oryginała. :)

A czy wiadomo mniej więcej w jakiej cenie będzie nowa Fifa 10 ? :D


Jeżeli jesteście spragnieni emocji futbolowych na najwyższym poziomie, mamy dla Was świetną informację. Firma Electronic Arts obniżyła sugerowaną cenę gry FIFA 10 w wersji PC o 20 zł do poziomu 119,90 zł!


Zamów grę FIFA 10 na PS3 już za 184,90 zł

Zamów grę FIFA 10 na Xbox 360 już za 184,90 zł


http://www.gram.pl/news_8grlJOe5_Nowa_c ... na_PC.html (http://www.gram.pl/news_8grlJOe5_Nowa_cena_FIFA_10_na_PC.html)

Ronin
23-09-2009, 13:45
Dzięki wielkie Pozdro. :D A swoją drogą po lekturze to jeszcze bardziej się zastanawiam dlaczego nie zrobili Fify na tym nowym silniku graficznym. Przecież NBA czy NHL mogą robić na nowych silnikach a Fifę nie ? To dziwne jest i zarazem to dyskryminacja graczy Pc-towych. Dlaczego mam kupować Playstation 3 albo XBox 360 żeby zagrać w pełni wartościowy produkt ja się pytam i oczywiście mogę się pytać hehe bo EA Sports wie lepiej...

Sam Fisher
25-09-2009, 06:28
Dzięki wielkie Pozdro. :D A swoją drogą po lekturze to jeszcze bardziej się zastanawiam dlaczego nie zrobili Fify na tym nowym silniku graficznym. Przecież NBA czy NHL mogą robić na nowych silnikach a Fifę nie ? To dziwne jest i zarazem to dyskryminacja graczy Pc-towych. Dlaczego mam kupować Playstation 3 albo XBox 360 żeby zagrać w pełni wartościowy produkt ja się pytam i oczywiście mogę się pytać hehe bo EA Sports wie lepiej...
Jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę ( i Żydów jak niektórzy mówią, ale można to pominąć ). Myślę, że tracą dużo kasy na wersjach PC z powodu piractwa.

Ronin
25-09-2009, 09:28
To niech wymyślą coś takiego jak Steam i będzie więcej graczy grających w orginały. Tak jak w Empire. :D

Sam Fisher
25-09-2009, 09:37
To niech wymyślą coś takiego jak Steam i będzie więcej graczy grających w orginały. Tak jak w Empire. :D
Nie !!!! Tylko nie Steam!!! Przez Steama gra tylko traci wielu klientów :x

http://www30.patrz.pl/u/f/33/04/02/330402.gif

Obejrzyj całość :lol:

Ronin
25-09-2009, 10:36
To niech wymyślą coś takiego jak Steam i będzie więcej graczy grających w orginały. Tak jak w Empire. :D
Nie !!!! Tylko nie Steam!!! Przez Steama gra tylko traci wielu klientów :x

http://www30.patrz.pl/u/f/33/04/02/330402.gif

Obejrzyj całość :lol:

No faktycznie Boskie hehehe :lol: :lol: :lol: Ja tylko dałem przykład bo np taki program oczywiście lepszy niż Steam skutecznie odstrasza piratów bo tam naprawdę trzeba pogrzebać żeby ta kopia była sprawna. Kiedyś zgrałem sobie z ciekawości takiego Empire i się okazało że nawet go nie odpaliłem hehe. Dlatego mówię że tego typu programy to krok ku temu żeby piractwo ograniczyć do minimum. Ale oczywiście nie takie programy jak Steam w 100% bo on to może człowieka czasami do szału doprowadzić hehe. ;)

03-10-2009, 14:19
Wracając do tematu, zapoznałem się z FIFĄ 10 na PC, i muszę przyznać, że poprawili pewne rzeczy :)
Z kolei wersja na konsolę, widziałem u znajomego, to gra inna, lepsza, ale cieszę się że w wersji PC- towej, coś się ruszyło...Np. komp. kiwa moich robiąc sztuczki, potem przerzuca na wolne pole, na drugie skrzydło :lol: ...Strzały, trzeba myśleć i się sprężać, jak dobrze podkręcić, czy trafić, komp, nie czeka bezczynnie, ale zabiera piłkę, przeszkadza, fauluje, zmieniono fizykę gry, już lepiej wygląda jak ładnie się zetnie człeka ;) ....Oczywiście, wszystko zależy od poziomu trudności, jak ustawi się grę ;) I czym się gra, ja używam pada :)

EDIT:

Dodam jeszcze, że momentalnie pojawiły się nieoficjalne poprawki grafiki, mimo ze nie najgorsza, to teraz realizm, jest oddany, na ile silnik gry pozwala ;) Podejrzewam, ze wzorem z poprzedniej części pojawią się dodatki ...;)

Ronin
04-10-2009, 21:33
Mnie tylko zastanawia dlaczego są stosowane te podwójne standardy w Fifa 10 ? Zysk zyskiem ale przecież rynek PC jest w ostatnim czasie w Natarciu więc logicznie rozumując Fifa powinna wreszcie zrobić grę na jednolitym poziomie dla XBox 360 i dla PC a tak ciągle nie jest. :?

04-10-2009, 21:50
Mnie tylko zastanawia dlaczego są stosowane te podwójne standardy w Fifa 10 ? Zysk zyskiem ale przecież rynek PC jest w ostatnim czasie w Natarciu więc logicznie rozumując Fifa powinna wreszcie zrobić grę na jednolitym poziomie dla XBox 360 i dla PC a tak ciągle nie jest. :?
Po części odpowiedziałeś na to pytanie wcześniej, słusznie zauważając że piractwo robi swoje...Jednakże technologia robienia gier tego typu, przechodzi swój złoty okres, na konsole, nie muszą martwić się o pewne rzeczy, które muszą uwzględniać przy wersji PC-towej...Co nie do końca ich tłumaczy, wersja FIFY 98 i 99 były miodno grywalne, można było ustawić sobie zawodnika prawie gdzie chciałeś itd...Wiadomo fizyka gry inna, ale jaka grywalność ;) Z kolei Japończycy potrafią na kompa zrobić grę, i całkiem możliwe że najnowszy PES rozłoży FIFĘ, a szkoda, tyle lat tradycji...
Jeszcze tylko dodam, że ludzie robiący dawne FIFY odeszli, zmienił się punkt widzenia firmy, to smutne, bo faktycznie
przecież rynek PC jest w ostatnim czasie w Natarciu.
pozdrawiam

kretu19955
17-10-2009, 21:28
Fifa 09 Fajny jedynie menadżer, zawodnicy na meczach mają takie dziwne głowy, biegają jakby mieli wbite kołki w odbyty i bardzo ciężko nie wykorzystać wolnego (zwłaszcza Ronaldincho)
PES 2009 Lepsza grafika (Jak zawsze w pes ;) ) Brak licencji to nie problem (gram na deamon patchu) tak więc bez chwili wachania wybieram PES

Ronin
17-10-2009, 21:33
No zagrałem sobie w demo PES 2010 i faktycznie muszę powiedzieć że aktualnie jest to najlepsza piłka pod PC.... Grafika bardzo ładna dużo się zmieniło od czasu pierwszego ISS Pro. Jeżeli tylko wreszcie licencję zdobędą a wreszcie zaczyna się to ruszać bo już w PES 10 ma być Licencja częściowa oraz licencjonowany Puchar UEFA czyli obecna Liga Europejska to moim zdaniem z braku alternatywy bo Fifa najwyraźniej będzie ewoluować na PS-3 I XBOX 360 pozostanie na rynku PC tylko PES. Smutne to bo naprawdę gram w Fifę od małego grzdyla a teraz widzę że era Fify się kończy na PC a zaczyna się era PES i to czym dziwniejsze era ta zaczyna się dlatego moim zdaniem że ktoś z EA Sports sam wytyczył taki kierunek rozwoju przyjmując za swoje kryterium konsole nowej generacji kosztem PC... Smutne to bo Fifa wiązała się od zawsze w pierwszym rzędzie z PC a teraz to się kończy. Niestety ale Fifa 10 graficznie jest nawet o wiele gorsza od Fify 2004 czego nie mogę zrozumieć bo wydawało się że Fifa 09 idzie w dobrą stronę i na najwyższych detalach gra była przyjemna ale to co oni zrobili z Fifą 10 to niestety tragedia nie zdawałem sobie z tego sprawy dopóki nie sprawdziłem najnowszego PES-A narazie demo ale i tak wizualnie bije konkurenta na głowe jeżeli chodzi o PC...

Nie wiem dlaczego tak jest ale najwyraźniej zarysował się podział rynku i on przebiega mniej więcej tak
XBOX 360 i PS3 - To dominacja FIFA 10 (To zupełnie inna gra na konsole niż na pc)
PC - To dominacja prawdopodobnie na długo (zważywszy politykę EA Sports) PES

23-10-2009, 20:44
Mam Fife 10 i muszę przyznań, że demo Pesa 2010 jest lepsze graficznie, w pesa gra się inaczej niż w fifie. Wielki plus za ligę rosyjską (!) z Zenitem już dostałem 4-0 ;)
Fifa ma coś ważnego, genialny tryb menedżerski :) mi się gra przyjemnie, na zawodowcu zremisowałem 2-2 z Milanem :D, ale russian league :P to inna bajka.

23-10-2009, 22:49
Ja właśnie (posiadam Fifę 08) zastanawiam się nad kupnem Fify 10, możecie mi powiedzieć co się zmieniło a co sflaczało w tej nowej odsłonie?

voitek
24-10-2009, 00:27
Jak chodzi ci o wersje na kompa to nie ma praktycznie zadnej roznicy miedzy nimi.

Ronin
24-10-2009, 13:28
Odkryłem ciekawą rzecz odnośnie Fifa 09 Na normalnych ustawieniach jest raczej kiepska grafika i szaro prawie nic nie widać na boisku. Ale to ciekawe bo gdy kupiłem lepszy Monitorek Plazmowy z różnymi opcjami kolorystyki tj( Standard Mode Scenerry Mode Game Mode i parę innych) to gra Fifa zyskuje bardzo wiele na kolorystyce w połączeniu z najwyższymi ustawieniami i rozdziałką powyżej 1024x768 (Moja to 1440x900) Gra się bardzo przyjemnie. Grając na trybie ekranu Game Mode mam lepsze nasycenie kolorów trawa jest żywsza oświetlenie również lepsze i co mnie bardzo zaskoczyło siatki na bramkach prezentują się wreszcie tak jak należy.
Nie wiem co i jak z Fifą 10 bo postanowiłem jej nie kupować skoro to w sumie klon z trochę tylko innymi ustawieniami i paroma bajerami ale być może i Fifa 10 da radę poprzez ustawienia monitora i odpowiedną rozdzielczość coś wydusić z tej gry tak jak z Fify 09 Warto spróbować jak ktoś ma Monitorki LCD z różnymi trybami wyświetlania naprawdę zmiana takiego trybu daje dużo sami przetestujcie oczywiście ustawienia gry na max i rozdziałka tak jak pisałem powyżej 1024x768. Na moim monitorku (Model ASUS VH196 ) różnica jest widoczna. ;)

24-10-2009, 17:19
heh, Ronin przecież wiadomo, że jak w Fifie nie zmieniasz ustawień, to jest brzydka. Hetman, jak chcesz to mogę wrzucić parę skrinów.

01-11-2009, 19:16
heh, Ronin przecież wiadomo, że jak w Fifie nie zmieniasz ustawień, to jest brzydka. Hetman, jak chcesz to mogę wrzucić parę skrinów.

Kupiłem tydzień temu od tamtego czasu zagrywam się w nią :) FIFA 10 jest o wiele lepsza. Voitek Ty to sie znasz pesiaku jeden ty!

zgadnij kim gram mRe w trybie menadżera :mrgreen:

Aquila
01-11-2009, 20:12
hehe wiem kim :) ja gram w trybie zostań gwiazdą w Hull i walczę o reprę, spadliśmy i w tym sezonie w 24 kolejce mam już 30 goli 8-)

01-11-2009, 20:28
No ja Aquila zostałem przyjęty to ManU sezon 2009/2010 do udanych nie należy 6 miejsce :lol: Gram jako SPO w owym niefortunnym sezonie 14 goli tylko strzeliłem, w reprezentacji 23 :mrgreen: na 10 meczów 8 zwycięst, 1 porażka, 1 remis <- widać, że Smuda już działa w Fifa 10 :lol: Obecny sezon lepszy mam 73 skila i po dwóch meczach jesteśmy liderami tabeli ^^ w pierwszym bramkę zapodałem dzięki temu wygraliśmy 2:1 :)

Sam Fisher
01-11-2009, 23:28
FIFA10 lepsza od czego? Od FIFA09? Słyszałem, że to praktycznie to samo, a demo ssie pauke kompletnie:D Od PES2 na Playstation? To godni siebie przeciwnicy :lol:


Mam już PES2010 i rozpływam się widząc Ligę Mistrzów i całą jej oprawę w ML. W tym roku Konami postarało się o to, by ulepszyć ML. Wreszcie mamy euro, funta i dolara. Niby mało ważne sprawy, ale jakże cieszą moje oko.

Ale przejdźmy do sedna sprawy, czyli do gameplaya. Narzekałem w demie na to i owo i Konami rzeczywiście poprawiło się pod tymi względami. Piłkarze reagują szybciej na "rozkazy", bramkarze nie są już tacy debilni, poprawiono ogólnie AI. Komputer stara się grać flankami i nie boi się szarżować prosto przez obrońców (niekiedy z, niestety, tragicznym skutkiem dla mnie). Wymieniają dużo piłek i trzeba sporo się nalatać za "osiołami". Całe szczęście, że AI też ma problem z odzyskiwaniem piłek, bym powiedział, że nawet większy niż ja. Może to przez zmodyfikowaną fizykę gry, ale w nowym dziele Konami łatwiej jest rozgrywać piłkę i wymieniać dziesiątki podań. Wg mnie fizyka gry jest świetna i po raz kolejny PES mnie nie zawiódł.

Aquila
02-11-2009, 08:53
To sobie graj w pesa, my z Hetmanem nadal zostajemy gwiazdami w fifie, kurczę ciężko rywalizować z Aguero, albo Tevezem :)
Parę razy byłem już powołany jako rezerwowy, licze że w końcu zagram w calym meczu.

02-11-2009, 13:55
To sobie graj w pesa, my z Hetmanem nadal zostajemy gwiazdami w fifie, kurczę ciężko rywalizować z Aguero, albo Tevezem :)
Parę razy byłem już powołany jako rezerwowy, licze że w końcu zagram w calym meczu.


Na początku zawsze wybieraj mecze te, w których musisz np: podać piłkę 30 razy utrzymać 50% skuteczność itd. cały sezon jedziesz na takich (jeśli masz strzel gola lub inne takie hardcory to po prostu wróć do menu zarządzania drużyną a potem spowrotem w rozegraj mecz - powinny być wtedy inne już :) Gram na zawodowcu i to dlatego zajęliśmy 6 miejsce bo ja postanowiłem sobie gracza najpierw podszkolić, więc skupiłem się na wykonywaniu zadań. Kadra jest najważniejsza bo punkty mnoży x1.5 ;) aha jak będziesz wykonywał zadania twoja ocena formy będzie wysoka i wtedy się na pewno dostaniesz do składu rep ;) ja już nawet jestem kapitanem w Manu i Repie :lol:

Jak będe miał czas to zapodam Ci filmik jak strzeliłem gola z 40m ;)

Aquila
02-11-2009, 14:00
W Hull jestem kapitanem, grałem w meczu towarzyskim z Meksykiem. Strzeliłem gola ;) teraz mam napisane 'wyjściowa 11'

02-11-2009, 14:31
Szkoda, że nie ma takiego czegoś jak transfer ;) może by mnie Lech kupił :lol:
http://img337.imageshack.us/img337/1516/manud.jpg

Chciałem wczoraj kupić Kuszczaka od Manu do Lecha Poznań (tryb menadżer), ale jak zobaczyłem ile będę musiał mu bulić za mecz to odpuściłem :mrgreen: wczoraj pożegnałem się z LM skończyłem:
http://img263.imageshack.us/img263/2310/14542822.jpg
Skład wyjściowy w Lechu:
Chce kupić młodego Włocha BR ze lvl 68, lat ma 18 czyli idealny jak dla mnie (rozwijający się) daje jemu klubowi 702 tys Euro i 2200 za mecz dla niego - kontrakt na 3 lata :)
http://img203.imageshack.us/img203/8531/sklad.jpg

Aquila
02-11-2009, 16:27
To moja gwiazda :)

http://img522.imageshack.us/img522/9206/wehb.th.jpg (http://img522.imageshack.us/i/wehb.jpg/)
http://images46.fotosik.pl/221/e7b379612ba17078m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e7b379612ba17078)
http://images39.fotosik.pl/218/956435e86732d053m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=956435e86732d053)

Heh, pomocnik chyba ma najciężej :) menedżera nie wrzucam, bo zaniedbałem ten tryb :)

02-11-2009, 18:05
Kupiłem nowego Bramkarza :) wydałem 1.002.000 Euro :mrgreen: lvl 70, lat 18
http://img39.imageshack.us/img39/5236/bramkarzx.jpg

Kolejna porażka! W pucharze UEFA ;( przegrałem w 2 rundzie ze słabiutkim LASK Linz ;( pierwszy mecz dostałem 1:0 w drugim wygrałem ale zbyt małym wynikiem ;/ 2:1. Kurde ich bramkarz musiał mieć lvl 90 bo nawet Lewandowi w pierwszym meczu 4 sytuacje 1v1 wybronił ;/
http://img515.imageshack.us/img515/6509/efa.jpg

05-11-2009, 21:05
Słyszałem na Hyperze, że w jest jakaś stronka, na której wrzucamy własne zdjęcie i w trybie gwiazdy to widać. Próbowaliście, czy podpucha?

Aquila
06-11-2009, 16:50
buuu :cry: Hetman skasował konto, z kim ja teraz pogadam o taktyce ?

Dragonit
06-11-2009, 23:44
Mam nadzieję, że to tylko żart ... że założy/ł nowe konto. Choć nawet jeśli, to pod nowym nickiem to nie będzie już ten sam Hetman.

Aquila
08-11-2009, 16:52
mam pesa 2010, zaraz zagram i zobaczymy :D

Sam Fisher
25-11-2009, 15:19
Wkurza mnie trochę gra na wyższych poziomach. Najgorsze jest sędziowanie. Przeciwnik może faulować praktycznie ile wlezie i rzadko kiedy są dyktowane faule dla mnie. Czasem jest tak, że sędzia przerywa grę chociaz mogę biec dalej z piłką. W innych przypadkach jeszcze dostaję faule za...no właśnie...potknięcia i inne mało groźne zagrania. A jak wchodzą kosą na nogi to rzadko kiedy jest faul.
Bramkarze popełniają masę błędów. Dzisiaj bramkarz przeciwnika zaliczył dwa samobóje. W obu przypadkach nie strzelałem tylko podawałem wzdłuż bramki, a ten ...no właśnie. LOLQUE
Podoba mi się za to rozgrywanie piłki przez AI. Naprawdę potrafią rozklepać ładnie piłeczke bez przetrzymywania piłki i stworzyć groźną akcję.

Barsa
25-11-2009, 15:24
obie gry ostatnio są słabe... ale wole fife.

A w fife gram tak, ze sciagam do czwartoligowca najgorszych patałachów w grze... no wtedy jest ciezko, a potem w okienkach transferowych(nie liczac pierwszego, bo tu nikogo nie kupuje) kupuje tylko Polaków, zeby w wyzszych ligach tez bylo trudno, bo nasza nacja ma slabych pilkarzy a Ci co są lepsi(Błaszczu, czasem Lewandowski) są za drodzy dla mnie.

Sam Fisher
25-11-2009, 15:54
Ja nie mówię, że PES jest słaby w tym roku. Wręcz przeciwnie. Na PC miażdży FIFę. Moja ocena końcowa dla PES'a (PC) to 9/10.

Aquila
25-11-2009, 17:17
ja teraz męczę BAL :) w pesie 2009 w tym trybie mam super gracza. mój nowy pupilek gra w Aston Villa, 1 bramkę Fullham strzeliłem :) wiele radości daje ten tryb.

pesa 10 oceniam na 10/10, fifa 10 też fajna, również gram w zostań gwiazda :D

Kubson
25-11-2009, 19:02
Ostatnimi czasy jakoś nie gram ni w fifę, ni w PES-a. Mimo wszystko PES i tak lepszy jest ;). Z tego, co jednak grałem, doszedłem do wniosku, że lepiej tryby typu "Be a pro" czy "Be a legend" - nazwijmy to jak chcemy - się sprawdzają w grach typu NBA czy NHL, gdzie nie zdarzają się sytuacje, że twój zawodnik dostanie góra jedną piłkę przez cały mecz.

Świętowit
29-11-2009, 20:52
Kumpel pozyczyl mi PESa 2009 i wnerwia mnie jedna rzecz... o co chodzi z tymi lobami? Skad nie probuje oddac strzalu pilkaz ciagle wali loby! Pilka z poza pola karnego ktora powinna byc maksymalna petara jest delikatnie podbijana i doslownie toczy sie w rece bramkarza! O co z tym chodzi?!?!?

Sam Fisher
30-11-2009, 06:12
Kumpel pozyczyl mi PESa 2009 i wnerwia mnie jedna rzecz... o co chodzi z tymi lobami? Skad nie probuje oddac strzalu pilkaz ciagle wali loby! Pilka z poza pola karnego ktora powinna byc maksymalna petara jest delikatnie podbijana i doslownie toczy sie w rece bramkarza! O co z tym chodzi?!?!?
Gram na klawiaturze i loby robi się przez kombinację Q+D(strzał). Jesteś pewny, że nie trzymasz innego klawisza podczas strzału?

Świętowit
30-11-2009, 17:27
jedyny klawisz jaki trzymam to sprint czyli E;/ no i oczywiscie strzalki... q nie uzywam w ogole... Patrzylem tez czy nie mam 2 funkcji przypisanych pod 1 klawisz i tez nie;/ to jest niesamowicie irytujace bo marnuje co druga 100% akcje przez te loby

Świętowit
30-11-2009, 18:50
http://img213.imageshack.us/img213/2353/zzzxq.jpg (http://img213.imageshack.us/i/zzzxq.jpg/)


Maly screen zeby zademonstrowac jak to wyglada... Nawet E nie klikalem samo D i strzalki... Pilka teoretycznie powinna byc poteznym kopnieciem co widac po sile strzalu a zobaczcie na jakiej wysokosci sie znajduje... Doslownie wpadla bramkarzowi w rece...

Aquila
01-12-2009, 16:36
U mnie D to dośrodkowanie. A to jest strzał.

Sam Fisher
01-12-2009, 18:42
U mnie D to dośrodkowanie. A to jest strzał.
heheh to wszystko jasne :D Świętowit, musisz zmienić w ustawieniach strzał z dośrodkowaniem :D Bo teraz zapewne masz ustawienia jak w FIFA (a przynajmniej tak mi sie wydaje).

Świętowit
02-12-2009, 18:45
Hehe otoz chlopaki zdziwie was ale taki glupi nie jestem i ustawienia klawiatury zmienilem dlatego tak mnie to zdumiewa bo powiedzmy co trzeci strzal jest normalna petara, a dwa pozostale strzaly to wlasnie takie beznadziejne zagrania. Czyli przez to mam praktycznie 2/3 mniejsza szanse na to ze strzele bramke

Raku
03-12-2009, 15:51
Wie ktoś w jaki sposób robić drybling na Fifie 2010? Niby w sterowaniu pisze, że odpowiada za to przycisk "w", ale jakoś nie działa...

Ronin
04-12-2009, 23:14
Fifa to gra na pada a nie na klawiaturę przecież to oczywista oczywistość ;) polecam LogitechRumblePad2 i nie trzeba się zastanawiać nad ustawieniami bo wszystko jasne jest jak słońce...

Raku
05-12-2009, 11:43
Fifa to gra na pada a nie na klawiaturę przecież to oczywista oczywistość ;) polecam LogitechRumblePad2 i nie trzeba się zastanawiać nad ustawieniami bo wszystko jasne jest jak słońce...
Nawet nie wiem jak trzymać pada, a co dopiero na nim grać :lol: ;) A co do dryblingu, sprawa wyjaśniona.

Sam Fisher
24-12-2009, 07:37
Jak tam panowie przedstawia się wam szkółka młodzików w PES2010? Mój najlepszy młodzik pochodzi z Czech, bramkarz, 16 lat i ma w statystykach w obronie 84, reakcja 92. :shock: Na pewno będzie grał w Realu jako zmiennik. Trochę podszkoli się i sprzedam go za parenaście milionów ;] Swoją drogą trochę spartaczyli robotę, bo np komputer oferuje mi za Nisterlooya 82 mln euro :lol:

Argaleb
27-12-2009, 23:35
Choć lubię FIFE to jednak ta seria to nie jest to samo co kiedyś. W 10 EA dosłownie olało graczy, serwując przeciętną grę która jest skierowana chyba tylko dla tych którzy nie mają dostępu do neta i nie chcą grać w multi. PES bije fifę (specjalnie małymi literami) na głowę pod niemal każdym względem. Robiąc swoją grę EA skierowało ją głównie pod konsole.

Sam Fisher
28-12-2009, 07:10
Choć lubię FIFE to jednak ta seria to nie jest to samo co kiedyś. W 10 EA dosłownie olało graczy, serwując przeciętną grę która jest skierowana chyba tylko dla tych którzy nie mają dostępu do neta i nie chcą grać w multi. PES bije fifę (specjalnie małymi literami) na głowę pod niemal każdym względem. Robiąc swoją grę EA skierowało ją głównie pod konsole.
Ja się w sumie nie dziwię im. Piractwo na PC psuje "klimat".

Sam Fisher
29-12-2009, 08:56
Aż tak trudno się domyśleć? Piractwo niszczy rynek gier PC. Gdybym ja miał wydać grę na PC i konsole to też bym potraktował jednych lepiej, drugich gorzej.

Aquila
29-12-2009, 11:00
to myślisz, że konsolowcy nie piracą ?

Krzyzak
29-12-2009, 11:14
Ja tam jestem za FIFĄ. Ale w PES`a też czasem pogram . Moim zdaniem PES jest trudniejszy, przez co realizm tej gry wzrasta. Ale za to w PES`ie występują takie bugi jak np . zawodnik strzela bramkę ale tak naprawdę nie trafia w ogóle w piłkę :lol: . W FIFIE tych " bugów " jest mniej, i występują b. rzadko jeśli w ogóle . Dla mnie FIFA prowadzi :D

Sam Fisher
29-12-2009, 16:14
to myślisz, że konsolowcy nie piracą ?
Piracą, oczywiście. Ale nie w takiej skali jak pecetowcy. Naprawdę musisz zadawać takie pytania?

Aquila
29-12-2009, 19:33
a czy ty na prawdę musisz tutaj pisać, zmusza cię ktoś ?

Pampa
29-12-2009, 20:29
A czy musisz wszczynać sprzeczkę?

Ogólnie wolę PES z jednego powodu, w PESie można zauważyć widoczną zmianę graficzną w stosunku do poprzednich części a w FIFIe jest to ten sam odgrzewany kotlecik w nowym opakowaniu(oczywiście mówię o wersji na PC)

Krzyzak
29-12-2009, 21:10
Fakt, ale grafika to nie wszystko . Zgodze się tu z Tobą, Pampa :D Jednakże, zawsze można dopatrzeć się jakiejś zmiany w grafie. Niestety tylko minimalnej :roll: Bo FIFA bardziej się skupia, chyba na dostawaniu licencji na nazwiska zawodników, niż ogólnymi zmianami ...

Ronin
29-12-2009, 21:55
Fifa rozgranicza swoje produkty na X Box 360 i na PC jeżeli graliście kiedykolwiek na konsoli w Fifę to zobaczycie kolosalną różnicę tej gry w stosunku do wersji PC dlatego PES na PC ZWYCIĘŻA ponieważ graficznie nie odbiega od swojego klona Konsolowego tak jak to mam miejsce w Fifie ale przyznam się szczerze że i tak jestem fanem Fify próbowałem kilka razy nawet niedawno też przejść na PES-A i po prostu jakoś nie mogę nie wiem czuję się prawie tak jakbym cudzołożył hehe. Z fifą tak jak ze starym małżeństwem są sprzeczki ale zawsze miłość pozostaje ;)

Krzyzak
30-12-2009, 08:13
A czy wy też się ze mną zgodzicie, że w FIFIE powinni podwyższyć poziom trudności ?? :D Bo jak już się dość długo gra to można ze zamkniętymi oczami wygrać Lechem np. z Barcą :roll: Dodam, że gram na obu Klasach Światowych. Tzn i ogólnie i bramkarsko ( bo tam też jest coś takiego :P ) .

Hetman
01-01-2010, 17:32
Ja jestem wiernym fanem Fify na PC 8) pogrywam już Lechem 12 sezonów i dziś chęć kupna poza listą Milanu mnie zszokował. Oczywiście sprzedałem mojego napastnika (skil 91) - sami zobaczcie dlaczego :)
aha Lecha w 12 lat zbudowałem na 5 gwiazdek :)

http://img254.imageshack.us/img254/4743/zatkalokakao.jpg

Krzyzak
02-01-2010, 15:24
A, macie może jakieś rady jak od zwykłego wychowanka klubu zrobić gwiazdę futbolu ? ;) Bo ja zawsze mam z tym problemy ;/ ... Gram w FIFĘ 09 :D

Hetman
02-01-2010, 18:33
Rozbudować infrastrukturę tzn - speców od danej dziedziny w której mamy dobrych wychowanków lub kupionych zawodników. No i przede wszystkim regularna gra w zespole :) nie pomijając ćwiczeń zaplanowanych w kalendarzu.

Krzyzak
02-01-2010, 20:50
No tak, tylko jak robię im ćwiczenia jakieś np. wytrzymałościowe to potem cała drużyna jest zmęczona ;/ Może podpowiesz Hetman jak np. chcę zrobić napastnika jakie zadania zaplanować ? :P I w jaką FIFE grasz ? ;)

Hetman
03-01-2010, 11:23
Gram w fife 10 a zadania planujesz wtedy gdy np są transfery bo to jest okres gdzie jest mało gie - wtedy możesz nabombać dużo ćwiczeń. Z kolei w zwykłe miesiące na tydzień daje tylko 1 trening np dla samych napastników i nikogo więcej daje od razu po meczu bo wtedy dłużej wypoczywają ;)

Rozbuduj sobie gościa od poszukiwań talentu bo dzięki niemu sprawdzisz czy wychowanek będzie w przyszłości niezbędny w pierwszym składzie czy też jak ja to robię jak osiągnie wysoki skill, który i tak mi się nie przyda to go opylam :lol: to samo tyczy sie kupionych - warto przeglądać piłkarzy, którzy są bez klubu i brać tych co mają poniżej 28 roku życia i mają wysoki skill

lora
05-02-2010, 18:32
Na PC Fifa to badziewie fifa 10 to prawie dokładnie to co fifa 09. PES lepszy.

Czik
15-02-2010, 09:51
Szanuję FIFĘ, ale nowy PES jest dobry. Pomijając wysokie noty w recenzjach i takie tam, spójrzmy prawdzie w oczy - jak chcesz prowadzić "realistyczną" karierę z dużą ilością klubów, lig, licencji itp., zrelaksować się przy popołudniowej gierce to FIFA jest ok. Ale jak chcesz mieć największą radochę z gry z kumplem to PES wygrywa. No i co by nie mówić, jednak jest to gra dość dobrze rozwijająca się, nawet pod względem trybów gry - ulepszana kariera i BAL, to Community jest przyjemne nawet. Ciekawe, kiedy doczekamy się PESa na nowym silniku - mam nadzieję że przesiadka będzie wtedy bardziej udana niż z 6 na 2008 :).

Ronin
20-02-2010, 16:35
Jeden i drugi tytuł ma swoich zagorzałych fanów. Fifa przegrywa na PC z Pesem ale za to wygrywa z nim na Konsoli i tak w kółko. Notabene jak ktoś ma fajny monitorek to mozna nawet tak zrobić że Fifa na PC nie jest taka najgorsza ;)

Sam Fisher
22-02-2010, 09:31
A jak wygląda sprawa z waszymi szkółkami młodzików w PES? Gram juz 5 sezon Realem Madryt i trafiła mi się perełka z Kostaryki - Chouchi. 97/100 overall na pozycji środkowy pomocnik/defensywny pomocnik/atakujący pomocnik/second striker :P

Krzyzak
01-03-2010, 21:05
Hetman, dzięki za na pewno cenne rady ;)

Ronin
08-03-2010, 18:00
Mam pytanie dopiero teraz kupiłem sobie Fifa 10 czy muszę mieć zainstalowanego SP3 na Windows XP żeby sobie pograć. Pytam bo mam Sp2 i do tej pory wszystko( Wszystkie gry jakie mam) na tym hulało....
PS. Już nieaktualne zobaczyłem to gówno i wyłączyłem Fifa 09 w stosunku do 10 jest o niebo lepsza przynajmniej jeśli chodzi o tryb Menadżerski. A grafika w Fifa 10 jest na poziomie tej z przed 10 lat nie wiem co oni kombinowali ale na pewno jest duży regres w stosunku do wersji 09. A poza wszystkim to minimalna rozdzielczość żeby jako tako grać moim zdaniem to 1440x900 bo przy mniejszej wszystko robi się strasznie rozlazłe a piłkarze mają głowy jak słonie. Żenada. Ciekawe czy Mistrzostwa Swiata edycja RPA będzie też takim badziewiem.

Ronin
10-03-2010, 19:23
Najnowsze wieści z netu donoszą że nie będzie Fify World Cup 2010 na PC a edycja normalnej Fify na naszego szaraka potwierdzona jest tylko do roku 2011 czy to oznacza koniec Ery Fifa na rynku PC? Jeżeli tak to EA sports strzela sobie w nogę chyba że z premedytacją będzie to kontynuować stając się niszowym dystrybutorem gier konsolowych. Bo społeczność konsolowców nigdy nie przewyższy ilością Pc-towców z prostego powodu komputer stacjonarny bądź laptop jest wszędzie i spełnia uniwersalne funkcję natomiast konsola służy tylko i wyłącznie do gier i to raczej zręcznościowo-sprawnościowych bo w strategię sobie na tym nie pogramy.

Mimo wszystko z żalem będę żegnał Fifę to legenda wśród gier i mimo gniota 2010 myślałem że tytuł idzie w dobrą stronę bo dobrej grze trzeba to przyznać jakim była Fifa 09. A tu okazuje się że EA Sports najpierw zrobiła konkurencję wśród własnego podwórka bo wydała dwie gry o różnych parametrach PC-XBOX a teraz okazuje się prawdopodobnie że nie zamierza niczego zmieniać na korzyść społeczności PC a zwyczajnie ją olewa po 15 letniej historii wydawania tytułu który przecież kojarzony był zawsze jako sztandarowy tytuł piłki nożnej na PC właśnie.
Świat się zmienia no nic pozostanie PES choć osobiście nie jestem zwolennikiem tej gry to bardziej zręcznościówka niż symulacja mimo że grafika jest bardzo ładna ale jeżeli tylko taki tytuł zostanie na rynku PC to przyjdzie przywyknąć. :(

Krzyzak
11-03-2010, 18:41
Ostatnio chciałem sobie kupić FIFĘ 10, ale jak dziś usłyszałem, że to ta sama FIFA co 09, to stwierdziłem, że lepiej spróbować czegoś innego i kupić PES`a . Najprawdopodobniej tak zrobię, ale póki co poczekam . Teraz, czy mógłby mi ktoś krótko zrecenzować 10 część gry firmy Konami ? :D

Hetman
12-03-2010, 10:01
Teraz, czy mógłby mi ktoś krótko zrecenzować 10 część gry firmy Konami ? :D

Jeśli spodziewasz się nowości to nie zaznasz no chyba, że wielkim postępem nazywamy wykupienie licencji na LM. Po za tym to te same pesy co poprzednio jeśli nie masz żadnego pesa to na pewno będzie dla Ciebie to wielka nowość.

Krzyzak
12-03-2010, 14:19
Grałem w PES`a 4 :D Więc, sądzę, że coś jednak zmienili ... Nie mylę się ?

Ronin
13-03-2010, 22:26
A ja powiem tak że grałem w PES 1 a później w PES 10 demo i zmiany są graficzne po za tym to mechanika gry się nic nie zmieniła i niestety nadal z symulacją nie ma to wiele wspólnego. Chociaż może mam awersję bo siedzę na Fifie 10 lat nieprzerwanie i się przyzwyczaiłem już do niej jak bułka do sera ;)

Sam Fisher
14-03-2010, 07:38
A moim zdaniem mechanika gry znacznie zmieniła się wraz z przeskokiem między PES6 a PES2008. Ostatnio oglądałem filmiki na youtube z gameplaya FIFA10 (PC) i rzygać mi się chce na widok tego bezmyślnego kopania :? FIFA to porażka na pecety. Ostatnią dobrą wersją była FIFA2003 :(

Ronin
14-03-2010, 13:32
A moim zdaniem mechanika gry znacznie zmieniła się wraz z przeskokiem między PES6 a PES2008. Ostatnio oglądałem filmiki na youtube z gameplaya FIFA10 (PC) i rzygać mi się chce na widok tego bezmyślnego kopania :? FIFA to porażka na pecety. Ostatnią dobrą wersją była FIFA2003 :(

No to wina w dużej mierze tego co teraz widzimy mamy podwójne standardy w EA edycja Konsolowa zawsze była nieco lepsza ale to co jest ostatnio to woła o pomstę do nieba. Fifa09 dawała pewne nadzieje że pójdzie ku lepszemu ale Fifa10 to przekreśliła z kretesem.

Choć muszę zweryfikować trochę moją opinię odnośnie fifa 10 na PC. Owszem nie jest to nic nowego ale za bardzo po tej części pojechałem. Po prostu Fifa od pewnego czasu wymaga dobrego monitora z obsługą dobrych trybów wizualizacyjnych np Game Mode. Chodzi o dodatkowe nasycenie kolorów które dają dużą różnicę w stosunku do zwykłego trybu Standard.
Po drugie rozdzielczość ekranu jest bardzo ważna zagrałem w rozdziałce 1280x1024 i chciałem wyrzucić ten tytuł za okno bo obraz był po prostu rozszerzony jakbym grał w rozdziałce 800x600 a postacie były jakby ludzie słonie z wielkimi niekształtnymi głowami. Ale jak zmieniłem na najwyższą możliwą u mnie rozdziałkę czyli 1440x900 to o dziwo gra się całkiem znośnie.
Jest kilka warunków do w miarę dobrej gry nawet w Fifa10 na PC.
1-Rozdziałka 1440x900 lub lepsza
2 Monitor z trybami graficznymi (Dodatkowe nasycenie kolorów podczas gry)
3- Ustawienie odpowiedniej kamery (Ja używam w Fifa10 kamery Action z opcją height na max i zoom na 0) Przy takich ustawieniach kamera najbardziej przypomina tą z Fifa 09
4-Opcjonalnie ale w sumie zalecany Grass Patch poprawiający murawy.

Dopiero wszystko razem daje możliwość dość przyjemnej rozgrywki.

DonKamillo
19-03-2010, 15:00
Słyszałem kiedyś że w FIFA 2010 jest możliwość zmiany klubów (czy cos w tym rodzaju) ale nie wiem czy to prawda a nawet jak to bylo we wcześniejszych wersjach to sry bardzo dawno nei gralem w fife ;P

Hetman
19-03-2010, 15:10
Słyszałem kiedyś że w FIFA 2010 jest możliwość zmiany klubów (czy cos w tym rodzaju) ale nie wiem czy to prawda a nawet jak to bylo we wcześniejszych wersjach to sry bardzo dawno nei gralem w fife ;P

Jeśli chodzi Ci o tryb menadżera to tak ;)

DonKamillo
19-03-2010, 15:13
Chodzi mi o tryb gdzie tworzymy wlasnego gracza (nie jestem pewien jak sie nazywa)

OskarX
20-03-2010, 20:50
Ja gram w fife 10 od wydania...tylko ,ze w telefonie;) na kome jest tryb zostań gwiazda, wiec musi byc. Po 10 meczach przez 3 mecze w lidze bedziesz otrzymywał oferty 3 różnych klubów z ligi w ktorej grasz.

Aquila
21-03-2010, 15:49
Na pc nie da rady zmienic klubu w trybie gwiazdy :? wiec dobrze wybierz :D

Ronin
01-04-2010, 21:03
W sumie Fifa 10 nie jest taka zła jest kilka nowych elementów :
1) Nowe Animacje w przerywnikach meczu (Faul rzuty Rożne itp)
2) Większy rozmiar boisk co sprawia wrażenie większej przestrzeni gry.
3) W wysokiej rozdzielczości widać wyraźnie że piłka jest mniejsza niż ta w Fifa 09 i poprawiono też fizykę strzałów nareszcie przysłowiowa bomba to bomba a nie mocniejsze techniczne uderzenie.
4) Poprawiony interface gry możliwość ustalania własnej taktyki przed meczem i rozgrywania stałych fragmentów gry po swojemu.

Największy minus to słaba jakoś grafiki w średniej rozdzielczości nie mówiąc o niskiej no i kolorystyka murawy( EA chcąc zapewne rozjaśnić nieco boiska które były w poprzedniej części zbyt wyblakłe i szare przesadziło w drugą stronę co dało taki efekt jaki mamy. Nie najlepszym rozwiązaniem było wg mnie też zastosowanie innych bramek niż w Fifa 09 wygląda to tak jakbyśmy rozgrywali mecze w latach 80 lub wcześniej bo wtedy były takie bramki obcięte ten element powinni pozostawić tak jak było w Fifa 09.

Mimo wszystko jeżeli Fifa kończy swój żywot na PC-ta a o tym mówi się ostatnio coraz głośniej to przydałoby się na pożegnanie wydać wreszcie dobry produkt moim zdaniem połączenie Fify 09 (Kolorystyka murawy,Bramki) z Fifą 10 (Nowe opcje Animacje Rozmiar Boiska Interface, oraz Nowa Piłka z lepszą fizyką strzałów i nowy model poruszania się 360'.)
Jako smaczek który sprawiłby że Fifa byłaby możliwie uniwersalną grą powinni dodać opcję Menadżera w rozszerzonej formie dla największych lig tzn Menadżer klub + reprezentacja żebyśmy mogli swoim trenerem prowadzić wreszcie również drużynę narodową jako element kariery. Zapewne nie byłoby przeszkód żeby co 4 sezony zrobić mini-grę w Mistrzostwa Świata w której nasz trener przy odpowiednio dużym doświadczeniu mógłby podjąć wyzwanie z którąś z drużyn narodowych. A po turnieju wracałby znowu do normalnej pracy trenerskiej.
No ale to raczej pozostanie w sferze marzeń bo EA raczej ma już dość PC czemu daje coraz mocniejszy wyraz chociażby przez nie wydanie Edycji Mistrzostw Świata RPA na PC. Po raz pierwszy w historii coś takiego ma miejsce.

Fahrenheit
21-04-2010, 17:32
Czy w Pesie 10 w Master League (tryb menedżerski) jest możliwość zmiany klubu ?

Ronin
29-07-2010, 12:20
No nareszcie optymistyczne wieści dla fanów Fifa 11 na PC. Będzie technologia Next Gen czyli ta zastosowana w Konsolach ps3 i x box 360 nareszcie chciałoby się powiedzieć.
Zastanawiam się tylko jakie wymagania będzie miała ta perełka. Wydaje mi się że grafa będzie musiała być o 2 klasy lepsza niż obecnie. Choć zobaczymy.... ;)

Aquila
29-07-2010, 19:22
Czekam na FIFE 11 oczywiście, najpierw sprawdzam, a później ewentualnie kupie.

Ronin
29-07-2010, 21:05
Swoją drogą jeżeli Fifa 11 będzie udanym produktem to mam nadzieje że EA Sports będzie nadal kontynuował ten produkt na PC. Oby tylko nie wyszedł gniot z wymaganiami. Bo na necie gdzie są już screen-y widać że grafa jest niesamowita nie wiem nawet czy Direct X 11 nie jest w użyciu ale na tym się nie znam. W każdym razie robi wrażenie.

Aquila
29-07-2010, 22:19
Hmm...cięzko znalezc screeny, te są najnowsze ? http://www.efifa.pl/galeria/zobacz-18-fifa-11-.html aa i kiedy ta FIFA wychodzi ? :)

Ronin
30-07-2010, 20:28
Są już podane wymagania i data premiery Fify 11

Lista najważniejszych podzespołów, jakie producenci rekomendują do gry w FIF-ę 11, przedstawia się następująco:

* Procesor typu Dual Core 2,4 GHz
* System: Windows XP, Vista lub 7
* Pamięć RAM: 1 GB (2 GB w przypadku Visty lub 7)
* Karta grafiki: 256 MB, z obsługą DirectX 9 (zalecane modele: ATI HD 3870, GF 8800 GE lub lepsze)

Do tego kilka GB wolnego miejsca na HDD i już można cieszyć się grą w wysokich detalach. Prócz tego autorzy zapewniają, że FIFA 11 w edycji PC będzie obsługiwać przynajmniej 35 popularnych modeli gamepadów.

Premiera nowej kopanki EA odbędzie się 1 października 2010. Gra trafi na PC i konsole – PS3, X360, PS2, Wii, NDS i PSP. W naszym kraju tytuł zostanie wydany przez firmę Electronic Arts Polska.

Aquila
01-08-2010, 16:15
http://www.gamezilla.pl/content/fifa-11 ... i-gameplay (http://www.gamezilla.pl/content/fifa-11-czesi-zrobili-reportaz-jest-i-gameplay)


Cudny gameplay :o widzę, ze wreszcie nextgen na PC.

Sam Fisher
01-08-2010, 17:58
Jeśli tak ma wyglądać nowa FIFA na PC to chyba będziemy mieć nowego króla :D

Ronin
01-08-2010, 18:16
Dokładnie Fifa jeżeli tylko wszystko będzie ok z nowym silnikiem Next Gen to będzie potęga i wróci na 1 pozycje wśród PC-owych Piłek Nożnych. :D


http://www.youtube.com/watch?v=4bq5ahax ... re=related (http://www.youtube.com/watch?v=4bq5ahaxYoI&feature=related)

Sam Fisher
10-09-2010, 12:13
http://www.efifa.pl/newsy/gameplay-fifa ... -1568.html (http://www.efifa.pl/newsy/gameplay-fifa-11-pc-oficjalne-video-1568.html)

Chyba w tym roku jednak już FIFA :D

Czik
10-09-2010, 14:55
Tu nie o grafikę chodzi, tylko o grywalność. A tego z Gameplaya nie wyciągniesz. Ja szczerze mówiąc nie potrzebuje wiele więcej od PES'a 2010, po prostu niech dorzucą trochę lepszą grafę, poprawią fizykę i animacje, zrobią porządną pracę sędziego, ogarną więcej licencji...

Sam Fisher
10-09-2010, 20:11
Tu nie o grafikę chodzi, tylko o grywalność. A tego z Gameplaya nie wyciągniesz. Ja szczerze mówiąc nie potrzebuje wiele więcej od PES'a 2010, po prostu niech dorzucą trochę lepszą grafę, poprawią fizykę i animacje, zrobią porządną pracę sędziego, ogarną więcej licencji...
No nie chodzi o grafikę. W końcu PES do tej pory miał lepszą grafikę, ale to co przyciągało głównie to to, że ta gra jest poukładana. Grywalność to kwestia osobista. Kiedyś dużo grałem w FIFA, ale odrzucała mnie grafika, animacje, fizyka gry. Jeśli to poprawią to prawdopodobnie FIFA będzie lepsza od konkurenta. Będzie można czerpać nie mniej przyjemności z gry.

Ronin
11-09-2010, 17:33
Zamówiłem w pre-orderze Fifę 11 ale z tego co piszą w Empiku będzie dostępna dopiero 6 października. Szkoda że tak późno bo 1 jest w końcu premiera :roll: Fifa 11 i F1 2010 To hity tej jesieni jeśli chodzi o gry sportowe już zacieram ręce ze zniecierpliwienia. :mrgreen:

Aquila
11-09-2010, 17:47
Eh czyli lepiej wyjdę na tym jak w dniu premiery udam sie do sklepu, nie raz tak bylo - brales preorder, a ludzie juz mieli w dzien premiery bo kupili na miejscu.

Ale może uda sie wychaczyć przed premiera :mrgreen:

Na PESa 2011 nie czekam, bo na co ? na drewnianą grę ?

Hetman
12-09-2010, 11:03
Na PESa 2011 nie czekam, bo na co ? na drewnianą grę ?

Dokładnie! Fifa rządzi, Fifa radzi, Fifa nigdy Cię nie zrazi xD

OskarX
13-09-2010, 07:31
Im nowsza część tym gorsza od poprzedniej fify...ja zostaje przy najlepszej grze z serii czyli pes 2010

Sam Fisher
13-09-2010, 07:54
Na PESa 2011 nie czekam, bo na co ? na drewnianą grę ?

Dokładnie! Fifa rządzi, Fifa radzi, Fifa nigdy Cię nie zrazi xD
Mnie zrażała od 2004 roku :?

Czik
14-09-2010, 02:36
Posiadacze PS3 grają już w demo PES'a. Mówią, że na pewno jest spora (jak na PES'a) poprawa w stosunku do poprzedniej części: szczególnie pod względem podań i fizyki gry (ciężka piłka). Widziałem gameplaye z dema fify i nie jest to nic specjalnego. Owszem, wygląda sporo lepiej, niż kiedyś, ale dalej widać brak swobody w konstruowaniu akcji i pewną schematyczność. Nowe PES'y są świetne pod względem konstruowania akcji i rozgrywania piłki, jeśli ten aspekt uległ jeszcze większej poprawie to chyba FIFA nie ma za dużych szans. I tak każdy woli co innego, wątpię żeby niezależnie od jakości następnych gier fani FIFY przestawili się na PES'a albo odwrotnie.

Z licencjami Konami dalej daje dupy, ale przynajmniej coś robią w dobrym kierunku. O ile pamiętam, w 2009 dostaliśmy pełną Champions League, w następnej części jeszcze Ligę Europejską, a teraz - tu niespodzianka - Copa Libertadores, czyli najlepsze drużyny z Ameryki Południowej. 40 dodatkowych zespołów to sporo. Dalej strasznie boli brak bundesligi, którą trzeba będzie kolejny raz dodać sobie patchem. Tak samo jak nie ma pełnej licencji na Premier League, ale tam przynajmniej jest zrobiona liga, tylko nielicencjonowane zespoły mają zmienione nazwy. Bundesligi nie ma w ogóle, i to wielkie niedopatrzenie, kiedy taki Bayern osiągnął finał LM. Ale już im to wybaczę, bo widać, że się starają zmienić coś na lepsze w tej materii.

Mam tylko nadzieje, że w nowej części realistycznie podłączą animacje do fizyki gry - w wersji 2010 często zawodnik kopiąc piłkę niesamowicie mocno, wykonując ruch, który powinien ją tylko lekko podbić (np. te dziwne strzały ze wślizgu).

Krzyzak
14-09-2010, 05:38
Oj ten rok będzie należeć do FIFY ;) Wspaniała grafika, grywalność . Po prostu bomba, a sami piłkarze nie wyglądają już tak wirtualnie. Konami musi ustąpić :twisted:

Sam Fisher
14-09-2010, 07:32
Oj ten rok będzie należeć do FIFY ;) Wspaniała grafika, grywalność . Po prostu bomba, a sami piłkarze nie wyglądają już tak wirtualnie. Konami musi ustąpić :twisted:
Wcale tak nie musi ustępować z miejsca ;] Do tej pory Konami rządziło na PCety i trzeba też zobaczyć co oni mają do zaoferowania ;] Konami też poprawia swój produkt ;]

Marc d'Angers
14-09-2010, 13:24
FIFA lepsza do 2007. PES od 2008 do dzisiaj.

Krzyzak
14-09-2010, 15:19
Sam - owszem ale jeśli będą chcieli pobić Fifę to będą się musieli sporo napocić, a poźniejsze wydanie gry będzie się wiązało z utratą pieniędzy i zaufania graczy :D Przynajmniej w moim odczuciu ;)

Sam Fisher
14-09-2010, 15:22
Sam - owszem ale jeśli będą chcieli pobić Fifę to będą się musieli sporo napocić, a poźniejsze wydanie gry będzie się wiązało z utratą pieniędzy i zaufania graczy :D Przynajmniej w moim odczuciu ;)
Wg mnie to nadal FIFA musi się napocić żeby pobić PES'a :D Narazie wstrzymuję się z oceną obu gier aż do ich premiery.
ps nie mniej jednak mam nadzieję, że FIFA przebije PES'a :D

Krzyzak
14-09-2010, 15:47
Sam - owszem ale jeśli będą chcieli pobić Fifę to będą się musieli sporo napocić, a poźniejsze wydanie gry będzie się wiązało z utratą pieniędzy i zaufania graczy :D Przynajmniej w moim odczuciu ;)
Wg mnie to nadal FIFA musi się napocić żeby pobić PES'a :D Narazie wstrzymuję się z oceną obu gier aż do ich premiery.
ps nie mniej jednak mam nadzieję, że FIFA przebije PES'a :D

Ale musisz przyznać, że zwiastun najlepsiejszy :D

Czik
14-09-2010, 16:16
grywalność
Jaka grywalność człowieku? Przecież ty w to jeszcze nie grałeś, skąd takie wnioski?

Czik
16-09-2010, 18:41
Są dema. I PES'a, i FIFY. Wyjątkowo w tym roku jestem ciekawy FIFY i zagram w obie propozycje.

Aquila
16-09-2010, 20:15
Ściągam demko FIFY.

Sam Fisher
16-09-2010, 20:20
Dzięki za info :D Też ściągam

Dragonit
16-09-2010, 21:16
Też sprawdzę obydwa dema.

Aquila
16-09-2010, 21:39
Nooo :shock: teraz musze pesa sprawdzic. Jak tak bedzie fifa wygladac w finalnej wersji, to :o super

Sam Fisher
16-09-2010, 22:12
Ojjj :D coś za bardzo podoba mi się demko FIFY :D Świetnie to wygląda wszystko.

Czik
16-09-2010, 22:40
Dla mnie demo PESa jest niegrywalne. Nie da się skutecznie kiwać, nie da się ustawić normalnej kamery, nie da się agresywnie odebrać piłki, nie da się mocno strzelić, nie da się szybko biegać... Pewnie do wszystkiego da się przyzwyczaić, ale dla mnie system dryblingu w PES 2010 był doskonały i nie wymagał ulepszeń.

Sam Fisher
17-09-2010, 13:30
Dla mnie demo PESa jest niegrywalne. Nie da się skutecznie kiwać, nie da się ustawić normalnej kamery, nie da się agresywnie odebrać piłki, nie da się mocno strzelić, nie da się szybko biegać... Pewnie do wszystkiego da się przyzwyczaić, ale dla mnie system dryblingu w PES 2010 był doskonały i nie wymagał ulepszeń.
Da się skutecznie kiwać :D Trochę potrenowałem i wychodzi całkiem fajnie :D Da się odbierać piłki z łatwością nawet na najwyższych poziomach trudności. Strzały rzeczywiście są jakieś takie słabe choć udało mi się kilka razy posłać bombę Ibrahimovicem.

Grałem też w demko FIFA11. To jest wreszcie to na co czekałem :D Wreszcie ta gra wciąga :D Praktycznie wszystko już jest lepsze niż w PES.

Czik
17-09-2010, 19:00
A da się nie ustawić kamery telewizyjnej?

Sam Fisher
17-09-2010, 19:19
Są tylko Wide i Normal long :(

Czik
18-09-2010, 00:06
Kamera Wide w każdym dotychczasowym PESie była normalna, a nie transmisyjna. Jak w pełnej wersji nie będzie zwykłej, biorę się za FIFĘ.

Sam Fisher
18-09-2010, 21:52
Dla mnie fifa i tak jest gorsza niż pes. Z tą kamerą jest racja, ale i tak FIFA Pesowi nie dorówna. PES to po prostu PES. FOREVER!!!
Może tak więcej coś merytorycznego? :D

Czik
18-09-2010, 22:50
Jak dla mnie przypisywanie zagrań jest bez sensu. Nie powinno być dryblingu prawą gałką.

Sam Fisher
18-09-2010, 22:58
W najnowszych demach chociażby: W FIFĘ nie zagrałem nawet jednego pełnego meczu w PES już kilkanaście
Nie ma to jak obiektywna ocena obu gier :D

Japończycy wypuścili w końcu coś co przypomina prawdziwy mecz
Wypuszczają od dawna bardzo dobre gry, ale moim zdaniem jeśli pełna wersja gry będzie tak jak demo to nie mają czego szukać. Spieprzyli dużo w porównaniu do poprzedniej części. Strzały beznadziejne, kiwka beznadziejna. Widoczny jest brak elitarności pewnych zawodników. Messi nie robi tak wielkiej różnicy w grze jak to miało miejsce w poprzedniej części.

Teraz trzeba rozklepać(i to z manual pasem) lub próbować kiwać zdolniejszym zawodnikiem
A nie miało to miejsca w poprzednich PES'ach? Też trzeba było rozklepać piłkę na trudniejszych poziomach...Jedyne co przeszkadza mi w demie FIFA11 to tylko jeden poziom trudności (bodajże amator).

Poza tym strzały z dystansu sprawiają wreszcie trudność
Trudność? One są beznadziejne!!

Na zakończenie dwie rzeczy, które pes ma i miał, a których fifa nigdy mieć nie będzie(przynajmniej jednej) klimat i możliwości modowania.
To oczywiście Twoja opinia :D Moim zdaniem mylisz się co najmniej w drugiej części oceny. Jest mnóstwo dodatków/modów do gier z serii FIFA. Klimat to rzecz względna. Moim zdaniem nowa FIFA zyskuje w tej kwestii dużo wraz z powiewem świeżości.

Aquila
19-09-2010, 09:52
Dla mnie fifa i tak jest gorsza niż pes. Z tą kamerą jest racja, ale i tak FIFA Pesowi nie dorówna. PES to po prostu PES. FOREVER!!!

Nie ma to jak zachować choć pozory obiektywizmu. :lol: Beka z fanbojów.

Ronin
19-09-2010, 10:49
Fifa to po prostu symulator piłki nożnej. Pes z całym szacunkiem do tego tytułu to tylko Arcade i nic ponadto. Na dodatek z niepełną licencją. ;) Fifa z nowym NextGen to będzie prawdziwy rarytas na PC. Nawet jeśli bardziej będzie przypominała konsolową Fifę 10 to i tak pobije Pes-a bo do tej pory tylko Grafiką PES mógł wygrywać z Fifą a teraz ten element odpadł. :D

Sam Fisher
19-09-2010, 10:52
Fifa to po prostu symulator piłki nożnej. Pes z całym szacunkiem do tego tytułu to tylko Arcade i nic ponadto. Na dodatek z niepełną licencją. ;) Fifa z nowym NextGen to będzie prawdziwy rarytas na PC. Nawet jeśli bardziej będzie przypominała konsolową Fifę 10 to i tak pobije Pes-a bo do tej pory tylko Grafiką PES mógł wygrywać z Fifą a teraz ten element odpadł. :D
Tylko szkoda, że ten "symulator" był do tej pory mniej realistyczny od tej nędznej arkadówki :lol:

Ronin
19-09-2010, 11:27
Tylko szkoda, że ten "symulator" był do tej pory mniej realistyczny od tej nędznej arkadówki :lol:

1 Października wychodzi Fifa 11 zobaczymy co przedstawi Pes 11 i kto się będzie śmiał ostatni :lol:
Bo na konsolach Fifa króluje niepodzielnie od lat. I nie widzę szczerzę mówiąc jakiś niedoróbek które mogłyby podważyć opinię o tym że jest to symulator. Do tej pory przez to że mieliśmy podwójne standardy Fifa na PC odstawała od Pesa nieznacznie ale jak EA Sports wyrówna te braki to nie będzie mocnego na Fifę. Która z pewnością niepodzielnie zdominuje rynek virtualnej piłki nożnej bez podziału na kategorię Konsola czy Szarak. :lol:
PS. Oczywiście zawsze będzie mniejszość która stwierdzi że PES TO PES ale ortodoksów się już nie przekona. ;)

Sam Fisher
19-09-2010, 11:30
1 Października wychodzi Fifa 11 zobaczymy co przedstawi Pes 11 i kto się będzie śmiał ostatni
No ja już wiem kto będzie śmiał się ;] Ja tam przerzucam się na FIFE :D

PS. Oczywiście zawsze będzie mniejszość która stwierdzi że PES TO PES ale ortodoksów się już nie przekona.
Z takim zachowaniem mieliśmy do czynienia w poprzednich latach jeśli chodzi o fanów FIFA na PC :D

Hetman
19-09-2010, 23:43
Grałem w Fifę, później w PESa, potem znowu w Fifę i bardziej mi leży Fifa. Pograłem w 11 PESa i mogę stwierdzić, że PES zaliczy spadek do okręgówki, bez pchania w nowości w rozgrywce, licencjach stanie się grą dołączaną do Clicka za 6,99.

Krzyzak
20-09-2010, 16:43
A demo FIFY lub PES`a wyszło w CDA lub w innym pisemku ? ;)

Aquila
28-09-2010, 16:47
dzis oficjalna premiera, wersja od sasiadow ze wschodu byla juz wczoraj :D dzis jest juz po polsku ;)

Ronin
30-09-2010, 11:30
Ja planuję to cudo jutro dostać w Empicu już nie mogę się doczekać ;)

Czik
30-09-2010, 13:03
Zmieniam zdanie co do dema PES'a. Da się w to grać, chociaż jest ciężko się przestawić. A od kiedy gram w dema nowych PESów, za każdym razem nie wychodzą mi dryblingi, rajdy i strzały z dystansu, ale po jakimś czasie radzę sobie z tymi elementami rozgrywki bardzo dobrze - tym lepiej, im trudniej na początku mi je opanować :D. Więc prognozuję, że nowa część PES'a będzie najlepszą częścią do tej pory. Już widać, że wprowadza więcej zmian (ulepszeń?) niż dwie poprzednie wersje razem wzięte, więc jestem optymistą.

Aquila
30-09-2010, 15:41
i jak wrazenia ? ja za pesa podziekuje :mrgreen: fifka w tym roku miazga

Czik
30-09-2010, 20:55
Nawet PES nie wyszedł jeszcze. Już przyjmujesz wyższość Fify jako dogmat :P?

Sam Fisher
30-09-2010, 21:00
Nawet PES nie wyszedł jeszcze. Już przyjmujesz wyższość Fify jako dogmat :P?
Jeśli pełna wersja PES'a ma być taka jak demo to tak, można przyjąć twierdzenie Aquili jako dogmat :D FIFA rządzi w tym roku :D

Czik
30-09-2010, 22:30
Dla mnie dema PES'a są zawsze niegrywalne :D. Musiałbym z miesiąc testować. Ale w tym roku jak nigdy rozważałem przerzucenie się na Fifę. Teraz mam dylemat, bo żeby porządnie ocenić grę, musiałbym zagrać w trybie menedżerskim kilka sezonów i w jednej, i w drugiej. A jak już tyle pogram, to się przyzwyczaję i nie będę chciał się przestawić.

Volfgan
01-10-2010, 23:41
Zakupiłem Fifę, zainstalowałem i tak się wciągnąłem, że dopiero teraz skończyłem. W końcu porządna wersja na PC, robi wrażenie! Mecze 5vs5 w sieci są ok, ale trzeba trafić na dobrą ekipę, która szuka gry zespołowej. Mimo wszystko preferuję grę 1vs1, wolę całkowicie panować nad drużyną. ;)

Czy ktoś jeszcze zakupił? Jeśli tak, chętnie zagram i zleje komuś dupsko. :P

Czik
02-10-2010, 14:34
Mam Fifę i będę testować przez najbliższy miesiąc, tzn do wyjścia nowego PESa. Jak mnie do tamtego czasu przekona, to przy niej zostanę :). To pierwsza wersja FIFY w którą grałem dłużej, niż pół godziny. Wrażenia? System zwodów OK, chociaż nie lubię używać do nich prawego analoga - wolę prawy kciukiem cały czas skupiać się na podaniach i strzałach. Ciężko się przyzwyczaić. Póki co:

Kamera - OK, lepsze to od tej transmisyjnej. Chociaż do tamtej już się zaczynałem przyzwyczajać :P. Ale wygląda jakoś dziwnie, inaczej od mojej ulubionej WIDE z PESów. Ale się przyzwyczaję.

Strzały - niewiele ich oddaję, ale zdecydowanie łatwiej pokonać bramkarza lekkim strzałem z bliskiej odległości, niż bombą z daleka. W ogóle "bombą" ciężko jest trafić w bramkę. Z tego co zdążyłem zobaczyć przewrotki i woleje lepsze niż w PESie, gdzie zawsze były nienaturalne (chyba najlepsze w 6'ce), a w demie 2011 są w ogóle tragiczne.

Drybling - jak już mówiłem nie jestem przekonany do prawej gałki. Ale jest fajnie. Już po chwili nauczyłem się kilku zacnych zwodów. Jedyne zastrzeżenie: rainbow flick mi nie działa. Albo piłka odbija się od d*py zawodnika, albo jest podrzucona bardzo lekko i nisko, a gracz ją zostawia i biegnie dalej. Udaje mi się go zrobić powiedzmy raz na 10 razy, ale chyba jak go wyczuję to zacznie mi wychodzić regularnie :).

Podania - nie wiem, no. System Fify sprawia wrażenie czegoś pomiędzy starym systemem PESa i tym z dema 2011. Nie ma aż takiego poczucia kontroli gdzie dokładnie posyłamy piłkę, ale i tak jest dobrze.

Pierdółki - pod tym względem FIFA zawsze była lepsza. Dźwięki, muzyka, komentarz to spora zmiana na plus. Chociaż komentarz trochę amatorszczyzna, bo słychać, że przy nagrywaniu niektórych nazwisk za mocno się przysunęli do mikrofonu :P. Wkurzające. Np. zagrajcie Legią i posłuchajcie jak mówi "Astiz". Ogólnie jak mi się ścieżka dźwiękowa znudzi i tak zacznę pewnie grać bez komentarza, więc niezbyt mnie to przejmuje.

Tryby - jeszcze nie testowałem. Zacząłem sobie tryb kariery w angielskiej 4 lidze. Jak macie jakichś utalentowanych piłkarzy do polecenia za bardzo małe kwoty to byłbym wdzięczny :P. Póki co wypatrzyłem dwa nazwiska ze swojej kariery w PESie 2010, które mają całkiem zacne staty jak na swój wiek.

Ronin
02-10-2010, 15:31
To jeszcze ja swoje 3 grosze dorzucę żeby nie było tak słodko. Gra wizualnie 10. Ale Interfejs jest do bani. Nie wiem ale wydaje mi się że tą grę faktycznie ściągnięto żywcem z konsoli. Gram na Padzie i to od lat i jak zobaczyłem że jest tylko jeden domyślnie ustawiony i to z XBox 360 to mnie zmroziło. Osobiście mam pada firmy Logitech RumblePad2 i ten rozkład klawiszy pasuje mi najbardziej do tej pory też wszystkie Fify były kalibrowane pod niego a teraz koniec. Niby nic takiego ale jak muszę się zastanawiać nad tym jaki skrót klawiszy muszę zrobić aby dać podanie prostopadłe czy zagrać dośrodkowanie po ziemi,to robi się nie wesoło zważywszy że te rzeczy powinno się robić mechanicznie bo gra toczy się w żywym tempie. A tu mam coś w rodzaju wolnej amerykanki jak mi wyjdzie zagranie takie jakie planowałem to nie częściej jak 1 na 3 próby. To mnie irytuję i odbiera chęci do gry.
Nie ma też sklepiku Fify gdzie za punkty doświadczenia można było odblokowywać różne cieszynki stroje czy inne gadżety. A przynajmniej nie widzę tej opcji w głównym menu. Może to są duperele i pewnie się do tego przyzwyczaję ale narazie mnie to denerwuje.

Czik
02-10-2010, 16:18
To jeszcze ja swoje 3 grosze dorzucę żeby nie było tak słodko. Gra wizualnie 10. Ale Interfejs jest do bani. Nie wiem ale wydaje mi się że tą grę faktycznie ściągnięto żywcem z konsoli. Gram na Padzie i to od lat i jak zobaczyłem że jest tylko jeden domyślnie ustawiony i to z XBox 360 to mnie zmroziło. Osobiście mam pada firmy Logitech RumblePad2 i ten rozkład klawiszy pasuje mi najbardziej do tej pory też wszystkie Fify były kalibrowane pod niego a teraz koniec. Niby nic takiego ale jak muszę się zastanawiać nad tym jaki skrót klawiszy muszę zrobić aby dać podanie prostopadłe czy zagrać dośrodkowanie po ziemi,to robi się nie wesoło zważywszy że te rzeczy powinno się robić mechanicznie bo gra toczy się w żywym tempie. A tu mam coś w rodzaju wolnej amerykanki jak mi wyjdzie zagranie takie jakie planowałem to nie częściej jak 1 na 3 próby. To mnie irytuję i odbiera chęci do gry.
Nie ma też sklepiku Fify gdzie za punkty doświadczenia można było odblokowywać różne cieszynki stroje czy inne gadżety. A przynajmniej nie widzę tej opcji w głównym menu. Może to są duperele i pewnie się do tego przyzwyczaję ale narazie mnie to denerwuje.

O czym ty mówisz? Przecież na padzie wszystko sobie idzie dobrze ustawić. Mam pada z układem klawiszy jak w PS2 i nie miałem problemu z włączeniem ustawienia, na którym gram od kilku lat. Jedyne, co mnie wkurza, to konkretne kombinacje klawiszy, które często są inne niż w PESie, np. nie ma mocnego strzału (strzał + trójkąt). Ale i tak jest dobrze. A to mój pierwszy dłuższy niż pół godziny kontakt z Fifą. Przecież jedyna różnica to zmienione miejscami lewy analog i "strzałki".

BTW: kocham ten tryb treningu zagrań na początku, super opcja :). Nauczyłem się już kilku fajnych trików, udało mi się zrobić wreszcie idealnego rainbow flicka zakończonego strzałem. Teraz pracuję nad żonglerką. Zawsze uważałem że to zbędny bajer, ale to daje cholerną radochę. Póki co nie udało mi się zrobić niczego poza zwykłym żonglowaniem i prostym podbiciem piłki do góry, ale szybko to rozgryzę. Jak na 3 godziny kontaktu z Fifą i tak szybko się uczę :). A nie patrzyłem póki co żadnych poradników i filmików na youtube, po prostu naciskam wszystko i jak mi coś wyjdzie staram się dojść do tego jak to zrobiłem :P.

Animacje i fizyka gry są wspaniałe, PES niby cały czas dużo popraw w tej kwestii, ale do tej pory nie zdawałem sobie sprawy jak bardzo odstaje od Fify. Tu jest już blisko ideału, tzn. nie za bardzo jest do czego się przyczepić.

Wślizgi są trochę dziwne. Zawodnik zawsze przy wślizgu kładzie się na plecach, zamiast ustawić się bokiem do ziemi i zrobić "rogala", jak w PESie. Ale to kwestia przyzwyczajenia.

Ogólnie ja, wierny zwolennik PESa od 5 części, chyba dałem się przeciągnąć na stronę Fify :(.

Volfgan
02-10-2010, 19:23
Mówiłem! Czik, jak masz oryginał, musimy zagrać. Ja sam, pierwsze co zrobiłem po otrzymaniu Fify to nauka tricków w trybie 1vs1.

Gwiazda aka Rainbow flick jest jednym z moich ulubionych zwodów. Aby wykonywać go dobrze należy pstrykać gałkę w dół, a następnie dwa razy w góre i trzeba to robić szybko, gdyż jak się nie uda to piłka uderza Ci w poślady, albo leci nie tam gdize chciałeś.

Porady co do żonglerki:

1. Jak odbijasz to zrób kółko prawą gałką to po kilku próbach powinno Ci się udać zrobić dookoła świata.

2. Ustaw się tyłem do bramki, zacznij żonglować, a następnie lewą gałkę skieruj w kierunku bramkarza. Przerzucisz wtedy piłkę nad głową i bardzo efektownie uderzysz.

Nauczyłem się już wielu zwodów takich jak flip-flap, ruletka, podwójna piętka, zwód ciałem etc.
Więc Czik, czekam na odpowiedź w sprawie towarzyskiego. :P

Ronin - a co w tym złego, że fifa jest skopiowana z konsoli? Przecież ta z PS3/Xbox jest najlepszą grą piłkarską jaka powstała.

Czik
02-10-2010, 21:24
Przy rainbow flicku nie naciskałem 2 razy w górę, dlatego pewnie mi nie wychodziło :).

To dookoła świata za to właśnie mi nie wychodzi. Co do przerzucania piłki nad głową nie żartuj, to jest totalna podstawa przecież :P. Ja wolę ustawić się tyłem do bramkarza i po wysokim podbiciu piłki w żonglerce uderzyć z przewrotki :). Albo ustawić się bokiem i walnąć z nożyc/woleja.

Te wszystkie podstawowe zwody nie są jakieś trudne, ale nie wiem o co ci chodzi z podwójną piętką - prawy analog przód - tył?

Ogólnie zakochałem się w fizyce i animacjach z Fify. Tryb treningowy jest idealnym miejscem, żeby się im przyjrzeć z bliska i są po prostu wspaniałe :). Za grę online na razie się nie zabieram... Póki co nie udaje mi się nawet poćwiczyć z kompem, bo nie jestem w stanie oprzeć się pokusie potrenowania żonglerki i trenuję triki aż mi przechodzi ochota na grę :lol:. Znajomy co roku gra w nową Fifę, więc pewnie sobie z nim poćwiczę. On męczy się na klawiaturze i myszce i nie chce pada - zamierzam przejść się do niego i upokorzyć go prezentując arsenał sztuczek z łatwością wykonywanych na padzie, to może się nawróci :).

BTW: ta wersja Fify to już dokładnie to samo, co w najnowszej wersji next-genowej?

P.S. Muzyka z wyjątkiem jednego wkurzającego kawałka jest świetna :). Dlatego jak w tle leci jakiś fajny kawałek ciężko się odegrać od trybu 1 na 1.

Volfgan
03-10-2010, 01:20
Zabawy z żonglerką są przednie, to przerzucenie piłki nad głową staram się wykorzystywać online i po 9 meczach udało mi się strzelić tym sposobem 2 gole. ;) Mało jest okazji, żeby wykorzystać taki trick. Natomiast muszę ci powiedzieć, że sama znajomośc zwodów nie wiele ci da, w czasie gry liczą się zwinne palce, sam się o tym przekonuję. Poza tym pamietaj, że jak grasz mecz na kamerze transmisji to biegniesz w prawo lub w lewo, więc stosownie do tego, musisz inaczej poruszać prawą gałką (np, biegnąc w prawo musisz do zrobienia rainbow flick pstryknąć lewo-prawo-prawo). I to też gubi, bo w treningu 1vs1 kamera jest z tyłu.


Te wszystkie podstawowe zwody nie są jakieś trudne, ale nie wiem o co ci chodzi z podwójną piętką - prawy analog przód - tył?

Po prostu biegnij w kierunku bramki i szybko pstryknij dół-góra na prawej gałce.


On męczy się na klawiaturze i myszce i nie chce pada - zamierzam przejść się do niego i upokorzyć go prezentując arsenał sztuczek z łatwością wykonywanych na padzie, to może się nawróci

Ja stopniowo przerzucałem się na pada od Fify 10, natomiast w tym wydaniu już nie było innego wyjścia jak porzucić całkowicie klawiaturę. Z padem można więcej. ;)


BTW: ta wersja Fify to już dokładnie to samo, co w najnowszej wersji next-genowej?

Jak wyjaśnili twórcy: Fifa 11 na PC jest praktycznie taka sama jak Fifa 10 na konsolę + kilka drobnych poprawek. PS3 musiał dostać lepszą wersję, ale i tak tegoroczna edycja jest cudna.


P.S. Muzyka z wyjątkiem jednego wkurzającego kawałka jest świetna

Chyba wiem, o który ci chodzi. Czy aby nie ten?:
http://www.youtube.com/watch?v=MfaHexp4 ... re=related (http://www.youtube.com/watch?v=MfaHexp44gs&feature=related)

Mnie już zaczyna wnerwiać od pewnego czasu. :P

No cóż, zawsze możemy zagrać nierankingowy, punktów na siłę nie zbieram. Już udało mi się wbić 5 poziom umiejętności online. :D

Czik
03-10-2010, 11:21
No ten też trochę wkurzający. Ale mówiłem o tym:
http://www.youtube.com/watch?v=s8wgqL_X ... re=related (http://www.youtube.com/watch?v=s8wgqL_Xk8w&feature=related)
Sam początek jest okropnie irytujący.

Ale za to wybitnie jaram się tym:
http://www.youtube.com/watch?v=JcsgPp6P ... re=related (http://www.youtube.com/watch?v=JcsgPp6PfTc&feature=related)


[quote:3i81eqev]Te wszystkie podstawowe zwody nie są jakieś trudne, ale nie wiem o co ci chodzi z podwójną piętką - prawy analog przód - tył?

Po prostu biegnij w kierunku bramki i szybko pstryknij dół-góra na prawej gałce.[/quote:3i81eqev]

Czyli dokładnie to, co napisałem :geek:.

Ronin
03-10-2010, 11:57
Wiecie jak strzelać rzuty wolne po ziemi bo nie mogę wykombinować jak to zrobić. Wszystkie mi strzelają zawodnicy panu bogu w okno. ;(

Czik
03-10-2010, 12:07
L1+strzał. I nie przeginaj z mocą strzału wtedy.

Edit:
Jak obejrzeć szczegółowe staty swoich zawodników? I jak w trybie menedżerskim sprzedać lub wywalić graczy ze swojej drużyny? I czy da się zmienić poziom trudności w trakcie grania kariery?

Edit 2:
Już do tego doszedłem, nvm :P.

Volfgan
03-10-2010, 15:00
Muszę poćwiczyć wolne, bo nie mogę strzelić tak jakbym chciał. Dzisiaj online spotkałem takiego zajebistego gracza i zaczynam przegrywać 0-1, 0-2. Gościu się wyluzował i zaczął trickami rzucać, raz mu się nie udało i stracił piłkę ostatnim obrońcą to na 1-2 strzeliłem, a dosłownie w ostatnich sekundach kopał między obrońcami, raz mu się nie udało, 2-2 i zarobiłem 23 punkty, zamiast stracić 70~ :D A to powinna być porażka. :P

Czik
03-10-2010, 16:47
Zacząłem sobie karierę Leeds. Trochę dziwnie z transferami, bo proponuję kasy ile trzeba, daję kontrakt że mają zainteresowanie moim klubem na 85% i wraz nic. Może to kwestia tego, że nie są wystawieni na listy transferowe? Powinienem płacić więcej, niż wynosi wartość rynkowa?

Btw: spróbujcie strzelić lobem z rainbow flicka. Tzn rainbow flicka zacząć gdzieś tak przed skrajem pola karnego :D. Fajne strzały z tego są.

Ronin
03-10-2010, 18:15
Transfery zawsze robisz tak żeby trochę nadpłacić bo inaczej jeżeli zawodnik nie jest na liście do sprzedaży to tak łatwo się go nie kupi.
Gram sobie Auxerre i mam już kilku nowy graczy w klubie. Ale mam też buga w grze nie wiem czemu ale jak gram z Olimpique Marsylia podczas deszczowej pogody to po meczu pokazuje mi się czarny ekran i wyskakuje do pulpitu. Piszę że Napotkano błąd aplikacji Fifa 11 i zostanie ona zamknięta. Próbowałem kilka razy rozegrać to spotkanie i za każdym razem CTD nie wiem co to jest inne mecze idą gładko na full detalach. A tutaj muszę się ratować symulacją wyniku. Dziwna sprawa.

Aquila
03-10-2010, 19:45
Ja mam co któryś mecz ten błąd. Ale co tam, dobrze że nie co drugi ;)

voitek
03-10-2010, 20:28
Gra jest przystosowana do xboxowego pada?

Aquila
03-10-2010, 21:15
Tak, do niego jest...ja swojego no name nie moge rozgryzc :mrgreen:

Hetman
03-10-2010, 21:24
a jak to wygląda na klawiatkę

Czik
03-10-2010, 21:38
AFAIK to cienko. Bez analoga nie idzie robić trików, gorzej jest z dokładnością podań. Dobrego pada idzie kupić za 5 dyszek. Ja jadę na takim samym od czasów PESa 5'tki, tylko raz musiałem wymienić na nowy egzemplarz bo stary zwyczajnie zajeździłem :).

http://icomp.pl/images/cache/www/duze/joysticki-83.jpg

IMO najwygodniejszy kształt pada jaki wymyśliła natura. Z trwałością już nie tak wesoło, bo pierwszy wytrzymał 4 lata - ale jak na taką cenę to dobry wynik. No i można go podłączyć i do PC, i do PS2 :).

Volfgan
04-10-2010, 15:51
Ja gram na takim sprzęcie i nie narzekam, naprawdę solidny:

http://img651.imageshack.us/img651/7738/16489060.png

Miałem z nim taki problem w poprzednich częściach, że nie był rozpoznawany przez Fifę10 i prawy analog nie działał, musiałem kombinować w ustawieniach pliku devdata. Teraz śmiga pięknie, bawię się flip-flapem ostatnio, najlepiej wygląda wykonywany przez Ronaldinho. ;)

Czik
04-10-2010, 16:52
Ja po testowaniu różnych klubów zdecydowałem się na QPR. Nie są za mocni, a udało mi się nimi kupić Neymara :D.

Aquila
04-10-2010, 16:59
Ja gram Śląskiem... Lechem nie dawałem rady 8-) a tak - zarząd sie nie wscieka ze walcze o utrzymanie :D wygralem z Kolejorzem 3-0 :shock:

Najwyzsza porazka do tej pory ? 0-6 z Arką :twisted: Jaga tez mnie pykneła 1-4

Czik
04-10-2010, 17:55
Ja ustatkowałem się na ten sezon na poziomie "zawodowca" - póki co dla mnie akurat. W rozgrzewce przed meczem ze Swansea miałem miłą niespodziankę - wszystkie triki przy żonglerce których nie mogłem zrobić wcześniej Kaką, bez problemu udało mi się ogarnąć Neymarem :). Chociaż dziwi mnie, że Neymar umie więcej od Ryśka.

Nie udało mi się jeszcze z użyciem tych trików strzelić gola, ale pracuję nad tym :).

Ronin
04-10-2010, 20:31
http://www.ultima.pl/s_pictures/71/83/169/002453-01.jpg


Ja gram na tym padzie. Wszystko działa. Choć robienie tricków przy użyciu RT+(R) jest trochę niezręczne bo do tej pory triki robiło się tylko samym prawym analogiem i to było moim zdaniem prostsze i kilka tricków można było wykonywać nawet w pełnym biegu a teraz tego już nie można zrobić. Ale ogólnie jest ok do Gry się przekonałem choć jest chyba uproszczona w stosunku do tego co było wcześniej jeżeli chodzi o tryb menadżerski. Ale nie można mieć wszystkiego.

Czik
04-10-2010, 21:49
Pod jakim względem uproszczona?

Volfgan
05-10-2010, 07:35
Menadżer w poprzednich fifach to było jakieś nieporozumienie. Można było stworzyć niepokonany team w ciągu maksymalnie trzech sezonów i tak naprawdę tylko dawać symulacje. Jedynym wyzwaniem jest właśnie wzięcie czwartoligowego zespołu z Anglii i próba dostania się na szczyt. w FIFA10 udało mi się zdobyć mistrzostwo Anglii, natomiast nigdy nie wygrałem LM. Najprostszym sposobem jest kupno zawodników z ligi brazylijskiej, ponieważ mają wielki potencjał na kolejne sezony, natomiast ich wynagrodzenie jest nie większe niż 10 tysięcy. Tak było w 10, nie wiem jak w 11, będę musiał rozpocząć w końcu menadżera :P Jakoś gra online za bardzo mnie ciągnie.

Jeżeli chodzi o tricki to masz rację, to przyciskanie dodatkowego buttona powoduje, że tricki wykonuje się wolniej i czasem można się pomylić. Może da się to jakoś obejść, poszukam rozwiązań na necie. ;)

Sam Fisher
05-10-2010, 11:00
No dobra. FIFA11 na PC wyszła świetnie, ale mimo to mam kilka zastrzeżeń.
-piłkarze zbyt dobrze zagrywają swoją gorszą nogą
-zbyt duża podatność na kontuzje (Rooney złamał sobie nogę przez zwykłe przepychanie się o piłke - nie było żadnego wślizgu)
-po bramce piłkarze zawsze muszą dobiec do jakiejś linii żeby włączyła się scenka
-wygrałem Copa del Rey i jak to zwykle bywa w takich momentach - CAŁA drużyna ustawia się dla fotoreporterów i kamer...FIFA11 miała inną wizję - tylko 6 zawodników ustawiło się

Hetman
05-10-2010, 12:03
Mi się tam podoba 11 fajna grafa gra też inna tylko to menu takie jakieś nisko budżetowe...

Moje mecze Lechem w menadżerze xD

Lech 0-1 Bytom
Lech 0-1 Legia
Lech 1-1 Bolton !!!!! <- forma nadciąga xD

Kto chętny na grę multi

Volfgan
05-10-2010, 12:33
-po bramce piłkarze zawsze muszą dobiec do jakiejś linii żeby włączyła się scenka

O to chodzi, w nowej fifie możesz sam wykonywać celebracje zawodnikiem, sprawdź ustawienia - pomoc - cieszynki. Jeżeli nie chcesz ich wykonywać to pobiegnij do linii.


Mi się tam podoba 11 fajna grafa gra też inna tylko to menu takie jakieś nisko budżetowe...

I o to chodzi, prosto i przyjemnie. :P


Kto chętny na grę multi

Na grę multi zawsze chętny, o ile masz oryginał. :P

Hetman
05-10-2010, 14:16
Na grę multi zawsze chętny, o ile masz oryginał. :P

jeśli napisałeś to po to by twoje mega zajebiste odpowiedzi miały posłuch to idź kulać babola bo ja zawsze kupuje oryginały.

Volfgan
05-10-2010, 16:37
Napisałem to z prostej przyczyny. Nie masz oryginału = nie zagrasz ze mną, bo w oryginale aktualizują się składy. :roll:
Kompletnie nie rozumiem twojej reakcji na zwykłe pytanie. :shock:

Więc jak chcesz zagrać to napisz na gg, mam czas chociażby dzisiaj około 20:30.

voitek
05-10-2010, 16:45
Hetman kazal mi napisac, ze jest idiota

Sam Fisher
05-10-2010, 17:28
-po bramce piłkarze zawsze muszą dobiec do jakiejś linii żeby włączyła się scenka

O to chodzi, w nowej fifie możesz sam wykonywać celebracje zawodnikiem, sprawdź ustawienia - pomoc - cieszynki. Jeżeli nie chcesz ich wykonywać to pobiegnij do linii.

A to sorki ;) nie wiedziałem ;]

Hetman
05-10-2010, 17:41
Napisałem to z prostej przyczyny. Nie masz oryginału = nie zagrasz ze mną, bo w oryginale aktualizują się składy. :roll:
Kompletnie nie rozumiem twojej reakcji na zwykłe pytanie. :shock:

Więc jak chcesz zagrać to napisz na gg, mam czas chociażby dzisiaj około 20:30.

Lol to nie forum warezowe byś sie pytał czy mam oryginała... po drugie nie mam gg.

Volfgan
05-10-2010, 19:50
W takim razie podaj mi nick w fifie na pw, zaproszę cię do znajomych i do gry. Najlepiej jakbyś załatwił sobie jakiś komunikator, bo tak to ciężko będzie ustalić czas.

Hetman
05-10-2010, 20:07
W takim razie podaj mi nick w fifie na pw, zaproszę cię do znajomych i do gry. Najlepiej jakbyś załatwił sobie jakiś komunikator, bo tak to ciężko będzie ustalić czas.

a masz steam'a xD


Kurde ale podrasowali tą fifkę na klasie światowej tylko 1 remis na 9 meczy, już lepiej na zawodowcu 1 remis i wygrana (1-0), ale i tak ten zawodowiec miażdży grałem Manchesterem vs jakiś klub z 1/2 gwiazdki i ledwo wygrałem 2-1 i to w dogrywce :mrgreen:

Czik
06-10-2010, 14:57
Haha, udało mi się doprowadzić moje QPR do przyzwoitej formy kondycyjnej i od razu wygrałem 5-1 grając na zawodowcu :D.

Ronin
06-10-2010, 16:31
A jak wam wychodzą rzuty wolne? Bo ja za każdym razem strzelam panu Bogu w okno. :(
Ps. Gra na Zawodowcu jest na tyle trudna że o World Class będę musiał chyba na długo zapomnieć. Praktycznie wszystkie moje wygrane są po 1:0 lub 2:1 strzelenie tutaj więcej niż 3 gole graniczy z cudem. Większość strzałów chyba trzeba wykonywać z obrębu pola Karnego bo nie wiem czemu ale wszystkie silne strzały albo są niecelne albo bramkarz broni je bez mrugnięcia okiem. Wiem że umiejętności bramkarza miały ulec poprawie ale chyba przegięli w drugą stronę.

Czik
06-10-2010, 17:04
Ja stosuję swój schemat karier w grach piłkarskich. Na początku bazuje na bieganiu, podawaniu i strzelaniu z bliska, potem dopiero posiadając coraz lepszych piłkarzy (i umiejętności własnych) zaczynam dryblować, strzelać z dystansu itp. :).

A rzuty wolne - dla mnie to w ogóle tortura, bo ja jestem przyzwyczajony do tych z PES'a. Póki co najłatwiejszą metodą wydaje mi się strzał po ziemi w nadziei że wyjdzie dość mocny i że przeleci pod murem :).

Aquila
06-10-2010, 17:37
No z poziomem trudności przesadzili mocno :roll: z reguly dostaje na zawodowcu, a nie jest to pierwsza gra pilkarska w ktora gram...

Sam Fisher
06-10-2010, 17:37
A ja już strzeliłem kilka goli z rzutu wolnego :D A kto wykonywał rzuty wolne? C.Ronaldo :D

Marc d'Angers
06-10-2010, 17:46
Mi najlepiej (najcelniej) się strzela Frankiem Lampardem z Chelsea FC, Maloudą to czasem cuda się zdarzają, a reszta to "panu Bogu w okno" :)

Volfgan
06-10-2010, 18:55
Wolnych co prawda jeszcze nie rozgryzłem, ale gra z AI nie jest wcale takim wyzwaniem, przynajmniej na zawodowcu. Ja jestem raczej maniakiem fify, więc gram sobie na klasie światowej i najczęściej jest to wynik 1:0, bo komputer gra dość przewidywalnie i rzadko kiedy strzeli mi gola, większym problemem jest tutaj trafienie mu.

Co do bramkarzy to zawodzą mnie. W sytuacjach sam na sam potrafią wybronić mnóstwo, ale często da się im strzelić pod brzuchem, albo jak się puści cross po ziemi to piłka leci koło nich i nie rzucą się na nią. To akurat dobrze, bo to mój styl gry. :P

Czik
06-10-2010, 21:03
Dobra. Po pierwsze: mocne, wysokie dośrodkowanie na długi słupek, wzdłuż linii końcowej - bramkarz stoi jak kołek i nic nie robi. Jak napastnik dojdzie do piłki to pewny gol.

Po drugie: obrona jest źle zbalansowana. Gdy napastnik przedziera się przez pole karne, większa jest szansa że przy odbiorze piłki lub blokowaniu strzału wślizgiem stracimy gola po karnym, niż że stracimy go z akcji - bramkarze są nie do zdarcia, sędziowie wyczuleni, a pod wślizg w polu karnym zawsze przypląta się jakiś dodatkowy przeciwnik, którego miało tam nie być.

Po trzecie: przy rzutach wolnych nie można przewidzieć, czy piłka poleci płasko i dość nisko, czy wysoko i słabo, jak balon. Więc nie da się dobrze wyczuć siły strzału. Nie wiadomo też, jak się podkręci, bo czasami wychodzi typowy "rogal" i strzał celowany przy słupku trafia prosto w bramkarza, a czasami po prostu leci prosto, i próbując wkręcić w okienko wybijamy piłkę w aut. Jedyna w miarę przewidywalna metoda to płaski strzał po ziemi - ale po pierwsze, działa tylko z bliska, a po drugie, nie da się przewidzieć jego siły - czasami piłka leci mocno i szybko, a czasami mamy farfocel wolniejszy od podania. WTF?!

Po czwarte: Kara za czerwoną kartkę jest tragiczna. 3 mecze? Za każdym razem 3 mecze? Biorąc pod uwagę, że czasami dostajemy czerwień za dość niewinne wejścia, to tragedia.

Po piąte: rzuty karne są lipne. Ciężko obronić coś, co nie leci w środek bramki. A do tego widoczny jest pasek siły strzału, który reguluje, jak daleko od środka bramki padnie strzał - jeśli widzimy pasek leciutko naładowany, to wiemy, żeby nie ruszać bramkarza. Lipa trochę.

Edit: w ustawieniach odkryłem opcję wyłączenia wkurzających nas kawałków z soundtracku. Podobno da się też dołączyć do niego swoje eMPetrójki, ale jeszcze nie dowiedziałem się, jak :D.

Hetman
07-10-2010, 22:08
Udało się! Wygrałem 3-1 z górnikiem! xD widać trzeba grać z kontry, do tego odrzuciłem moją ulubioną formację 3-5-2 na rzecz 4-4-2 i się opłaciło :)

Ronin
08-10-2010, 18:42
Zauważyłem że trzeba mocno w walce o piłkę używać lewego analoga kierunkowego jeżeli nie damy się przepchnąć z piłką to praktycznie mamy wolną drogę do bramki lub do dośrodkowania. Niestety przy drużynach z 2 ligi piłkarskiej takich jak niestety Lech trzeba się namęczyć żeby nasze asy grały w miarę dobrze tak jak np FC Porto. Grałem na tym samym poziomie trudności w lidze Portugalskiej i miałem wyniki średnio o połowę lepsze niż w Polskiej lidze. Nie wiem czy to błąd w grze ale jak strzelam z dystansu to nawet jak używam strzału finezyjnego nie widzę żeby miało to wpływ na rotację piłki podczas lotu przez co wydaje się jakby każdy strzał z dystansu leciał prosto jak strzała co jest mało realistyczne.

Generalnie gra jest dużo lepsza od części 10 i 9 wizualnie ale miodność to tak średnio na początku mnie irytowało że o każdą piłkę muszę walczyć bark w bark i to w środku pola dopiero jak przeczytałem w necie że jest to ukłon w stronę Brytoli bo oni tak grają w lidze zrozumiałem że muszę się z tym pogodzić tylko nie wiem jak długo wytrzyma mi Pad jak będę takie cyrki robił z tym analogiem żeby mnie byle chłystek nie wywrócił z piłką przed polem karnym. :(

Pomijam milczeniem że mamy w zasadzie nie Fifę 11 tylko hybrydę Konsolowej 10 z ostatnią edycją WC 2010 więc jest to co najwyżej Fifa 10+. Co ciekawe w wywiadzie z prezentacji gry można się dowiedzieć że Next Gen w wydaniu na szaraka ma o wiele większe możliwości niż na konsoli ją bowiem ogranicza moc obliczeniowa z góry ustalona. W szarakach natomiast każdy może sobie sprzęt zawsze upgrade-ować i to przyznał nawet jeden bubek z EA Sports. Już czekam na Fifę 12 z nadzieją że będzie to naprawdę Fifa 12 a nie 11+ bo nie lubię jak robi się Pc-towców w balona mimo że mają sprzęt który pozwala na o wiele lepszą grę na szaraku niż na konsoli nawet nowej generacji. ;)

Czik
08-10-2010, 22:21
Ja to się cieszę, że graficznych fajerwerków nie ma. GG, Avast i Chrome zjadają mi procka i mi czasem ta Fifa lekko tnie :P.

W sytuacji sam na sam za często wchodzą bramki pod interweniującym bramkarzem, tzn. piłka przelatuje mu pod klatką piersiową. To można uznać za jedno z większych niedociągnięć. No i śnieg na boisku wygląda lipnie. Ale i tak gra jest świetna :).

Ronin
09-10-2010, 20:38
A wychodzi wam trick dookoła świata bo mnie nie i nie wiem co robię źle
wciskam LT+RB i kręce prawym analogiem ale tylko mi żongluje i nic więcej kręci 360 stopni dopiero jak piłka opadnie na ziemie ale to nie tak powinno wyglądać. Wszystkie inne tricki mi wychodzą tylko z tym coś pewnie robię źle. Próbowałem robić ten trick innymi zawodnikami nie Kaką i tez nie wychodzi ;(

Czik
09-10-2010, 21:46
Niewielu to umie, u mnie tylko Neymar. Serio, to jest proste, wystarczy na chama kręcić analogiem i będziesz robił dookoła świata we wszystkich możliwych wersjach i wariantach, trzeba tylko znaleźć odpowiedniego gracza :).

Volfgan
09-10-2010, 23:10
Z tego co wiem Messi bez problemu to wykonuje, trochę cierpliwości. :) Najłatwiejszym do opanowania w grze trickiem jest ruletka, mam tu na myśli mecze z innymi graczami. Ostatnio udało mi się okiwać tak bramkarza. :P

Czik
09-10-2010, 23:59
Ja tam nie kiwam bramkarzy. Nie mam takiego nawyku :). Jedyne, co robie, to wzięcie bramkarza "na szybkość", tzn zmiana kierunku, przebiegnięcie obok wychodzącego do mnie bramkarza i strzał na pustą bramkę z ostrego kąta. Ale ogólnie to staram się strzelać. Zauważam że każdy ma tutaj swój schemat, np. jeden mój kumpel zawsze stara się "na szybkość", a inny prawie cały czas stosuje zwód "na zamach". Ja w PESie 2010 przyzwyczaiłem się do leciutkiego loba nad kładącym się (interweniującym) bramkarzem. Póki co w Fifie 11 po prostu strzelam, przeważnie po ziemi.

Volfgan
10-10-2010, 09:34
Ja oczywiście robie to samo, to okiwanie udało mi się kiedy wygrywałem wysoko z jakimś graczem i po prostu się bawiłem. Skuteczne jest tez prawym analogiem wypuszczenie piłki w innym kierunku w celu ominięcia bramkarza. Jednak najlepsze w fifie11 jest to, że napastnicy idą za akcją, dlatego najczęstszy mój schemat to:
- prostopadłe podanie do wychodzącego na czystą pozycję,
- podanie do drugiego zawodnika, kiedy bramkarz szarżuje na piłkę i spokojny strzał na pustą bramkę.

Niestety muszę też stwierdzić, że golkiperzy puszczają jedną szmatę za drugą, akcja sam na sam prawie zawsze równa się bramce.

Świetnie spisuje się też tutaj gra z klepki, która u mnie ma inne zastosowanie. Piłkarz, którym podamy LB+A (znaczniki jak w Xboxie) zaczyna biec jak szalony w stronę bramki. Bardzo dobry myk, jak chcemy przyciągnąć więcej zawodników do ofensywy.

Aquila
10-10-2010, 09:54
Ja Neymara chciałem kupić i dupa - nie wyszukuje mi go... :|

Hetman
10-10-2010, 11:10
Ja Neymara chciałem kupić i dupa

Lechem :?: xD :lol: :mrgreen:

Aquila
10-10-2010, 11:15
Arsenalem chłopcze. :lol: :mrgreen:

Czik
10-10-2010, 12:01
Neymara nie kupisz jak nie będzie wystawiony na listę transferową. Ja miałem farta :).

Aquila
10-10-2010, 12:20
Już go mam, trochę drętwy chłopok :)

Czik
10-10-2010, 12:42
Arsenalem to sobie możesz. Gdzie w tym wyzwanie :D? Zagraj sobie kimś słabszym, mi się tak zawsze lepiej gra :).

Aquila
10-10-2010, 16:47
Uczę się dopiero podstaw gry, bo mocno przesadzili...lekko trącony zawodnik się przewraca, jak ja chce odebrac piłkę, to faul... :|

Po co mam się frustrować grając w 7 lidze estońskiej ? jeszcze przyjdzie na to czas ;) musze kupic pada od X360

Czik
10-10-2010, 18:17
Po co? Pad z konfiguracją PlayStation równie dobrze się sprawuje.

A do Lecha to Neymara dałoby się kupić, gdyby akurat był na liście transferowej :).

Volfgan
10-10-2010, 21:16
Do tej fify trzeba się przyzwyczaić, nigdy jeszcze się tak nie wciągnąłem w tą serię. Nic tylko grać :D I opanowałem niemal do perfekcji ruletkę w trybie online, przydaje się, gdy zostaje jeden obrońca do okiwania. ;)

A właśnie, jak strzelić tą cholerną bramkę z wolnego, miałem ich już mnóstwo, ale jedynie raz udało mi się zmusić bramkarza do wybicia na rożny... Tak to ponad bramką, bądź w sam środek...

Aquila
12-10-2010, 08:50
Polecam tez kolege Neymara z Santosu - zwie się on Keirrison.

Czik
12-10-2010, 11:06
Póki co to zorientowałem się, że strzelam z 80% bramek w sytuacjach sam na sam. Pozostałe - po dośrodkowaniach lub przy zamieszaniu w polu karnym.

Ale 2 miejsce w tabeli jest :).

Volfgan
12-10-2010, 16:51
Ja to mam 99% na sam na sam :P jak mam okazję na wrzutkę to prawie zawsze schodzę do środka. :P

Odkryłem, że są też inne rodzaje treningów oprócz 1vs1 :D Świetny jest trick "piruet", wiem, że potrafi wykonać go Messi, CR i Ribery, świetny do wykorzystania, kiedy biegnie się wzdłuż linii bocznej.

Czik
12-10-2010, 17:07
A nie chodzi przypadkiem o ruletkę?

Volfgan
12-10-2010, 17:43
Oba zwody są dość podobne, bo też polegają na obracaniu się z piłką, ale robiąc ruletkę nie zmieniasz kierunku ruchu, natomiast piruetem obracasz się z piłką o 90 stopni, więc możesz wbić się w pole karne nagle zbiegając do środka. Sprawdź sobie:

Moja fifa 11 i pójdź do tego miejsca gdzie masz podane jak robić różne tricki i w pięciogwiazdkowych to masz. ;)

odi.profanum
15-10-2010, 10:01
Fajna ta fifka, zupełnie jakby to nie EA ją robiło :)
Jak wykonać te kiwy, o których mówicie, na klawiaturze :lol: ?

chudolf
15-10-2010, 11:33
A ja sobie gram na klawiaturze, nie mam pada za 300 zł, nie znam żadnych trików i nie chce mi się ich uczyć. PES 2011 ma fajny klimat, gra się przyjemnie, aczkolwiek trochę niedopracowane są te podania , ale wiem, nie mam pada wiec ten tryb 360 free pass czy coś takiego nie działa u mnie.
Mam pytanie, jak wyłączyć taką rzecz, że komp mi robi sam zmiany i ustawia sobie formacje po swojemu, wkur^^^ mnie to :D

Czik
15-10-2010, 12:36
Podania na klawiaturze w nowym PESie nie mają prawa działać, bo klawiatura ma 8 kierunków tylko :D. A na pada wystarczy 5 dyszek wydać.

Volfgan
15-10-2010, 15:14
Jak wykonać te kiwy, o których mówicie, na klawiaturze

W tej fifie nie można już ich robić na klawierce, EA zmusza nas do przerzucenia się na pady, co akurat mi odpowiada. :P

Dragonit
17-10-2010, 00:13
Staty w nowej fifie to niezłe Jaja, Jaga 1.5 gwiazdki (dla porównania Wisła 3.5), Grosicki 61 pkt, Sandomierski 58 :lol: ogólnie zawodnicy ledwo potrafią do siebie podawać, a każdy kto oglądał ich mecze widział jak sobie klepią jak po sznurku z 1 piłki. Aż się nie chcę grać w trybie menadżerskim, bo tymi zawodnikami wiele nie wycisnę, a transfery to już to nie samo; wątpię, by nawet ulepszenie wszystkich trenerów i tak dalej na maksa, granie każdym piłkarzem jak najlepiej itd zwiększyło zbytnio ich statystyki.

Volfgan
17-10-2010, 00:42
Dragonit, niestety, ale jest jak jest. To polska liga, dla twórców fify to jest odludzie, po prostu wioska. Nie oczekuj, że sprawdzają każdego zawodnika i rzetelnie oceniają jego umiejętności... Takie są realia... Poza tym czemu grasz w menadżera ekstraklasę, żadnej gry, nie da się chronić przed spadkiem, trochę nudnawo. Spróbuj wrzucić sobie zespół 3 ligi angielskiej i zobaczyć czy uda ci się wbić do ekstraklasy i zdobyć mistrzostwo. ;)

Aquila
17-10-2010, 13:43
Hehe gra przez siec, to jest to :D dzis kolejna ustawka z ziomkami ze slizgu.

Volfgan
17-10-2010, 13:51
Aguila, jak chcesz to możemy zagrać online, napisz na gg jak będziesz chętny. ;)

Dragonit
17-10-2010, 14:20
Dragonit, niestety, ale jest jak jest. To polska liga, dla twórców fify to jest odludzie, po prostu wioska. Nie oczekuj, że sprawdzają każdego zawodnika i rzetelnie oceniają jego umiejętności... Takie są realia... Poza tym czemu grasz w menadżera ekstraklasę, żadnej gry, nie da się chronić przed spadkiem, trochę nudnawo. Spróbuj wrzucić sobie zespół 3 ligi angielskiej i zobaczyć czy uda ci się wbić do ekstraklasy i zdobyć mistrzostwo. ;)

Ale na podstawie czegoś te staty robią, jak więc taki Cleber może mieć 77 :lol: w ogóle przydałaby się jakaś nieoficjalna paczka uaktualniająca trochę te sprawy, bo widać, jak obecnie toczy się nasza liga, może już ktoś działał w tym kierunku. Gram w menadżera ekstraklasy, bo chcę prowadzić Polską drużynę, chodź może jest jeszcze 1 (czyli 2) liga polska, nie pamiętam, chciałbym co roku iść coraz dalej, najpierw w pucharach, potem w lidze mistrzów, wzmocnić całą ligę (bo moje sukcesy którąś z drużyn chyba odbiły by się na pozostałych), zawsze tego chciałem. Ale kiedyś spróbuję też zacząć w niskiej klasie rozgrywkowej i awansować.

Volfgan
17-10-2010, 14:24
wzmocnić całą ligę (bo moje sukcesy którąś z drużyn chyba odbiły by się na pozostałych),

Niestety, menadżer wciąż jest ograniczony i kluby nie rozwijają się. Sprawdź po około 5 sezonach, że spadnie ilość gwiazdek zespołów w całej grze, tak niestety jest... Mi się udało z Lecha zrobić kiedyś 4,5 gwiazdkowy klub, jednak reszta zespołów była słaba i większość spotkań można było wygrywać po 3,4-0 na symulacji...

Aby dostać to czego chcesz musisz kupić Fifa Manager. ;)

Czik
17-10-2010, 14:46
Jak już ktoś kupuje grę z gatunku managerów piłkarskich to Football Manager był i jest sporo lepszy od Fify.

Dragonit
17-10-2010, 16:08
To jak to wygląda w tego typu menadżerach, że cała liga się rozwija? A ja myślałem o czymś takim, jak sprzedawanie za grosze piłkarzy innym klubom z ekstraklasy itd ;)

Volfgan
17-10-2010, 16:25
Tak, Managery są o wiele bardziej rozbudowane i rzeczywiście - Football Manager jest o wiele lepszy. ;)

Czik
17-10-2010, 16:49
Podobno w nowym FMie poprawili aspekt rozwoju ligi dzięki sukcesom grających w niej drużyn. Niestety urok FMa jest taki że dopiero około zimy wydają patch po którym wszystko dobrze działa, gra po ukazaniu się zawsze ma niedociągnięcia.

OskarX
17-10-2010, 20:13
Gralem dzisiaj w demo pesa 2011. Nijak się ma do swojego poprzednika. Albo robią takie dupne dema. Mówię oczywiście o meczu, nie innych rzeczach. Co prawda są bardziej realistyczne, ale takie lipne jak demie fify. Mówię tu o kamerze itp. nawet po przybliżeniu kamery ludziki są małe i czuję się jak bym gral na komórce w pesa. Niestety, zawiodłem się i zostaję przy pesie 2010.

voitek
18-10-2010, 15:18
Jest jakis samouczek w Fifie 11? Dzisiaj zamowilem razem z padem, a ze na padzie ostatnio gralem sto lat temu to ciezko sie bedzie przestawic :P

Volfgan
18-10-2010, 16:33
Cóż, masz menu "pomoc" żeby wiedzieć jakie zadanie ma każdy przycisk, jakie zagrania możesz stosować. Pomaga. ;)

Aquila
18-10-2010, 16:36
Używa ktos GameRanger ? ;)

Hetman
22-10-2010, 17:47
Jakie macie nicki dodam was do friendów i pogramy sobie towarzyskie bo Voitek ssie kulki i pałe.

Dragonit
22-10-2010, 18:25
Kurde, jak normalnie edytować dane zawodników? Bo można tylko w taki sposób, że odejmuje np. od dryblingu i daję do czegoś innego, więc mogę jedynie uzyskać kilka pkt odejmując zawodnikowi z pola wszystkie staty związane ze staniem na bramce i dodając je do potrzebnych mu rzeczy, ale to bardzo niewiele. Bezsensowny system, a tworzenie zawodników od nowa i zamienianie ich z tymi "prawdziwymi" byłoby niezwykle monotonne i czasochłonne.