PDA

Zobacz pełną wersję : Przeciw Chaosowi



Rancor
11-07-2019, 18:06
Tamer'Dargo zebrał przedstawicieli konfedracji w ważnej sprawie


" Drodzy przyjaciele zebraliśmy się by ustalić kilka faktów i zaplanować odsieczy. Po pierwsze CHAOS rozpoczął inwazję. Trzeba się przygotować i dlatego proszę o przekazanie wszystkich potrzebnych informacji do zwalczenie Wybrańca. Więc tak potrzebne są wszelkie informacje, lista wojsk które będą brały w walce. Co do jeńców. Ci którzy nie będą chcieli zejść z ścieżka spaczenia, oddaję w wasze ręce. Elfy nie są zwolennikami waszych rozwiązań. Po drugie trzeba pomóc Dawi mimo że nie przepadają za Elfami, jestem za tym by im pomóc. Czekam na propozycje działania z waszej strony..."

Po tych słowach zasiadł i czekał na słowa reszty zebranych

Daniel
11-07-2019, 21:42
Przedstawicielem Jaszczuroludzi w radzie podczas nieobecności syna Krog-Gara jest kapłan skinków który nadzorował składanie ofiary w Cmentarzu
Wojsska mojego pana przegrupowują się w Głazowych Polach, wycofuje on tam również armie z lassu, w ciągu dwóch do czterech tygodni będzie mógł podjąć walkę z chaossem.
Bardzo prawdopodobne, że plemiona orków sstaną po jego sstronie w tej walce.
Jednak zanim przybędą possiłki ze sstolicy, chaoss zajmie już Karak a krasnolud zostanie rozbity, mussimy jednak czekać.

Turek
12-07-2019, 19:41
Tura IV
W dyskusji wziął również udział Arcykapłan Księstwa Ebbo Nimitz:
- Obowiązkiem spoczywającym na Konfederacji jest zebranie sił, które pokonają wojska Chaosu i uwolnią wyspę od zła. Księstwo Neulandu planuje teraz zabezpieczenie Przełęczy, aby uniemożliwić wdarcie się na nasze terytorium Bjornlingów, którzy dalej stanowią zagrożenie, a są oczywistym sojusznikiem Wszechwybrańca. Naszym zdaniem sytuacja Dawi jest tragiczna i Konfederacja nie jest w stanie im pomóc. Powinni jak najszybciej ewakuować się z Gór niszcząc za sobą tunele i opóźniając marsz wojowników Chaosu. Książęca Armia jest w stanie wejść do Południowych Szczytów Bestii aby zabezpieczać odwrót, ale nasza armia jest za mała aby mierzyć się z siłami Chaosu. Umocnijmy nasze prowincje i zmuśmy przeciwników do walki na naszym terenie, po zachodniej stronie Gór.

Rancor
12-07-2019, 20:22
Asur po chwili zastanowienia odpowiedział Arcykapłanowi

"Rozumiem twoje stanowisko Ebbonie. To było by sprzyjające dla nas walka na naszym terenie na naszych zasadach, lecz Dawi też odgrywają ważną rolę w naszych działaniach. Ich kopalnię i Twierdze służyły nam jako mur ale upadają. Więc trzeba je podeprzeć, finansowo nie ma to sensu lecz mieczem."

Spojrzał na obu

"Zróbmy tak Przełącz i Martwy Las obstawiamy defensywnie, reszta armi połączona pójdzie na stolicę Dawi, pytanie co uczyni z nią jeśli się wycofa w naszą stronę a tam sabotaż wykona mu dobijemy tych co przeżyją, jeśli zostanie wesprzemy go w walce. Moje łuki zabezpiecza nas na dystans, za nim podejdą więcej z nich padnie"

Napił się Miodu Albionskiego i dodał

"Co o tym sądzicie damy radę? Podobno mamy mieć wsparcie plemion Zielonoskórych, osobiście im nie wierzę. Lecz mogą się przydać, mimo to przygotuje armię w Dzikim Gaju gdyby trzeba było im coś wyjaśnić"

Wypił do końca napitek i słuchał

Daniel
13-07-2019, 14:35
Dawi nie wycofają się ze sswych miasst, będą walczyć do osstatniego, niesstety nie dotrzemy na czass, mój pan najbardziej obawia się zajęcia sstolicy przez chaoss, wtedy zdobędą obmurowane miassto obok nasszych ziem.
Mimo to mussimy przegrupować armię i wssytrzymać się z atakiem dopóki nie zdobędziemy przewagi militarnej.

Rancor
13-07-2019, 15:04
Tamer spodziewał się tych słów.

"Kapłanie wy jako że z nimi handluje cię macie lepszy kontakt. A co jakby zrobić zasadzkę? Miasto oczyścić z żywych i zabezpieczyć pułapkami.Gdy wrogowie wejdą aktywują pułapki a Dawi wrócą do swoich miast." Zastanówcie się jak możemy im pomóc są uparci ale może uda się przemówić do rozsądku. Eddonie w ty co uważasz"

Turek
16-07-2019, 21:26
Tura IX
Uważamy, że Krasnoludy są stracone. Powinniśmy jak najszybciej zabezpieczyć główne wyjścia z gór żeby uniemożliwić wojskom Chaosu wejście na nasze tereny.

Rancor
16-07-2019, 22:57
"Rozumiem twój sposób myślenia Eddonie, masz rację że na tą chwilę nic nie robimy dla Dawi. Puki co dwa punkty są przygotowanie a dokładniej będzie wiadomo gdy będą chcieli zaatakować.z zachodu i wschodu lecz środek Wyspy tymczasowo sam Dawi pilnuje będąc tam. Na tą chwilę mój Pan i Wielki Saurus zajmują się sprawą Martwych na zachodzie proszę przekaż swej radzie by szykowali się na obrone gdyż mam podejrzenia że bunt Martwych złączy się z atakiem z kilku stron sił zła"

Mina Asura była zmartwiona

"Przed chwilą przyszła wiadomość o działaniach propagandowych, uspokójcie ludność i nasze ziemię ojczyste o naszych działaniach. Musimy propagandę szerzyć ale nie u nas lecz u wrogów. TERAZ pewniej będą nas atakować a my musimy czekać na ich błąd. Szykujcie linie obronne i armię bo to będzie czas na nasz test."

Daniel
17-07-2019, 21:20
Aby ich pokonać mussimy poznać ich nasstępne ruchy, ilośść i jakośść wojska, wsszysstko co może się przydać, każda informacja mussi się znaleźć na tym sstole. Przeczuwam że mroczne elfy planują cośś podsstępnego i może to zadecydować o tym kto obejmie prowadzenie w tej wojnie.

Rancor
23-07-2019, 20:57
Asur wniósł do sali pergamin

"O to raport wojsk pod dowództwem Caledoru na Albionie."

Raport :

Dochód ok.9500
Utrzymanie 3500

Jednostki:

Tier1:12
Tier2:8
Tier3:1
Tier4:2

Lord:1
Bohaterowie:3

Oddziały rekrutowane nie są brane pod uwagę

Daniel
23-07-2019, 21:45
Kapłan postawił na stole małą, kamienną tabliczke

Przychôd-7000

Utrzymanie-2600

Tier 1- 16
Tier 2- 3
Tier 3- 4
Tier 4- 1
Lord 1
Bohaterowie 1

W nasstępnym tygodniu wampirzy lord mussi wywołać bunt, jednak moi informatorzy donosszą, że armia nie pojawi się ani na cmentarzu ani w twierdzy. Nie wiem na ile ta informacja jesst prawdziwa, ale weźmy ją pod uwagę.
Do tego dochodzi problem elfickich piratów i chaoss który zabezpiecza góry, mussimy zaatakować razem z krassnoludami.

Daniel
26-07-2019, 11:11
Mój pan ma nowy plan dla wssparcia zielonosskórych...
Zaczęła się budowa floty w Błotnisstym Punkcie, w ciągu kilku nasstępnych tygodni armia moja i orków rozpocznie rejss w sstronę Komquaty

Rancor
26-07-2019, 11:28
Tamer odpowiedział z nutą zaciekawienia

" Czy to są te ruiny miasta Jaszczuroludzi?
Hymm jeśli tak może tam być ukryta jakaś podpowiedzieć związana z Kuźnią. Eddonie liczę że nie będzie problemu jeśli nasi przyjaciele odbiorą swoją własność barbarzyńcą? "

Daniel
01-08-2019, 18:47
Dosszły mnie ssłuchy o wymordowaniu przez leśśne elfy oddziału dyplomatycznego i sschwytanie do niewoli Grim-Gara, dowiedziałem się również że nie chcecie pomóc memu panu uratować sswego ssyna.
Dlatego posstanowiłem że do czasu aż nie udzielicie mu pomocy, wojska jasszczuroludzi zaprzesstają kampanii wojennej przeciwko mrocznym elfom.

Rancor
01-08-2019, 19:07
Tamer nie zadowolony odpowiada
"Kapłanie powiedz nam po co w ogóle tam kogoś wysłaliście, kolejna sprawa rozmowy są ciągle prowadzone a oni chcą tylko pokoju. Ich polityka polega na izolacji, LUD FEY już wiele utracił w wojnach i bronią swych granic przed każdym nie proszonym gościem. Mój przyjaciel Skryba wraz z Księciem dostali się tam bo pokazali że są cierpliwi, i przychodzą w pokojowych zamiarach. Wy nawet nie wiecie czy list dotarł do nich wrócił posłaniec? Jeśli tak to gdzie on jest, jeśli nie to gdzie jego ciało. Którą drogę wybrał....

Tamer szybko nabrał powietrza i spojrzał na Eddona

"Musimy coś z tym zrobić. Z wieści co dostałem Skryba już wraca i widocznie przez ruchy WASZE KAPŁĄNIE Fey nie chce puki co trzymywać kontaktu.
Po odbiciu stolicy Krasnoluda i zabezpieczeniu Torendil lub ja wyruszę na negocjację. Temat zakończony.."

Spojrzał na Eddona wzrokiem którym ewidentnie czekał na potwierdzenie swych słów.

Turek
01-08-2019, 20:41
Tura XII
- Nie zostanie udzielone żadne pozwolenie na zbrojną interwencję na terenie Księstwa. Elfy Fay są ludem bardzo odizolowanym i płochliwym. Lecz nie czynią żadnego zła, a nawet pomogli naszym ludziom w czasie wojny. Nie zachowujcie się Jaszczuroludzie chełpliwie i buńczucznie. Spróbuje wraz z Ambasadą Tor Eldoir zażegnać konflikt i uwolnić młodego Gara. To zdarzenie na pewno nauczy go wiele pokory i rozsądku.

Rancor
01-08-2019, 20:44
Uspokojony Tamer spojrzał na kapłana i odrzekł
"Znasz nasze stanowisko i co teraz uczynicie?"

Daniel
01-08-2019, 21:27
Ssprawę pozosstawiam wam, jednak jeżeli nie wróci chociaż jeden ze zniewolonych Jasszczuroludzi, zaatakujemy i nie będziemy zwracali uwagi na konssekwencje polityczne...