PDA

Zobacz pełną wersję : Dyskusje



Mist
31-07-2019, 10:03
Jakby miało się to wszystko udać to wstępnie chciałbym zarezerwować sobie Kislev :) później podam dane

Rancor
31-07-2019, 10:10
Jakby miało się to wszystko udać to wstępnie chciałbym zarezerwować sobie Kislev :) później podam dane

Mist ja bym nie widział problemu ale wiem że są jeszcze inni co na Kislev liczą
jak chcesz zainstaluj paczkę i zobacz czy na pewno inna frakcja nie będzie ciekawsza ;P

Mist
31-07-2019, 10:13
jak wrócę z pracy to zobaczę ;p z tego co tutaj dajesz to jednak sami Norsmeni :P a Kislev to totalnie coś nowego może fajni będą xD jak nie to nie wiem Krasnale albo Imperium ale pewnie też już masz chętnych. A nie chciałbyś zrobić jakiegoś oddziału Mrocznych Elfów które trafiły na te ziemie ;>

Asuryan
31-07-2019, 10:19
Albo Skavenów z Piekielnej Otchłani? Btw "zainstaluj paczkę" - chodzi o jakiegoś moda?

Rancor
31-07-2019, 10:19
nic więcej nie powiem, tylko tyle że ci co zagrają plemionami też będą mieć ciekawie ;p

Rancor
31-07-2019, 10:21
…...

Rancor
31-07-2019, 10:24
paczka modów tylko martwię się że jak aktualizacja jakaś wejdzie to będzie...
Cysorz myślałem o tym ale na razie jestem 1 MG jakby znalazł się jeszcze 1-2 kompetentnych to czemu nie

Asuryan
31-07-2019, 10:27
Skoro mody, to i tak nie będę rozgrywał bitew, więc automatycznie odpadam z gry. BTW popraw sobie "Najważniejszym aspektem Kampanii jest walka o panowanie nad Albionem." bo pewno miało być "nad Norską".

Rancor
31-07-2019, 10:31
spokojnie jestem jeszcze na etapie dopieszczania zasad itp. do poniedziałku mam czas ;p

Rancor
31-07-2019, 11:00
Cysorz może chętny na MG ;p

Turek
31-07-2019, 11:43
Wszystko fajnie, ale mam jedno duże "ALE". Obecnie trwa Kampania na Albionie i moim zdaniem nie powinniśmy mieszać razem dwóch dużych kampanii. Część graczy na pewno by chciała wziąć udział w obu (na przykład ja), ale wiem, że nie wyrobię się z czasem. Czy nie lepiej poczekać aż skończymy jedną kampanię i zacząć drugą?

Rancor
31-07-2019, 11:48
Turek wiem o co ci chodzi, lecz [pomysłem by zrobić teraz by inni mogli też zagrać. A może jak obie się skończą to jakąś wielką by się zrobiło.

Hadvar
31-07-2019, 15:36
Salzenmund, nie Salzenmudn. Poza tym popieram pomysł Cysorza, skoro można dać Skavenów to myślę że to bardzo fajna opcja.

Rancor
31-07-2019, 16:09
HEH widzę że nie wygram ;p ok ok skaveni będą;p

Turek
31-07-2019, 17:45
Tak, ale wiesz jak jest. Jedna kampania bardzo dobrze nam idzie, utrzymujemy super tempo. A może być tak, że np. ruszymy z drugą, równoległą i któraś z nich zawsze będzie trochę poszkodowana i straci na zainteresowaniu/dynamiczności. Wiem jak jest, bo mam doświadczenie w takich kampaniach i tylko ostrzegam :x Co sądzą inne osoby?

Rancor
31-07-2019, 18:22
wiesz ogolnie ta moja kampania dedykowana jest osobą nowym lub co nie biorą udziału w obecnej by sobie nie mieszać ale nie będę nikogo dyskryminować z tego powodu. Inna sprawa mam kilka pomysłów na mechaniki i chciałbym sprawdzić czy one mają sens

Il Duce
31-07-2019, 20:04
Ja bym chętnie zagrał ale...No własnie,zniechęca mnie tabun modów o których nie mam najlepszego mniemania,szczerze wątpię w stabilność gry po tylu modyfikacjach...I czy w ogóle jest możliwe przenoszenie rosterów z modyfikacji do bitw multiplayer?

PS: Cysorz na MG to dobry pomysł,myślę że to osoba o największej wiedzy na temat świata WH na tym forum a przy tym osoba która najlepiej umie oddać klimat tego uniwersum a już na pewno byłby w ścisłej czołówce. Bo jedno to wiedza,a drugie to pisanie klimatycznych postów...Cysorz aka Asur moim zdaniem spełnia oba wymogi ;).

PS2: Zgadzam się z Turkiem i zaczynanie dwóch kampanii jednocześnie uważam za kiepski pomysł...Chyba że nie grałby nikt z kampanii Hadvara i Tomasa,bo moim zdaniem byłoby trochę nie fair gdyby odpalenie drugiej kampanii storpedowało pierwszą.

Rancor
31-07-2019, 20:34
powiem tak mody mają trochę urozmaicić grę gdyż kampania jest skupiona na jednej frakcji. Jeśli mody nie wypalą to coś wymyśle jakąś burze czy cos ;P. Co do Cysorza nie znam go jeszcze jak wy ;P liczę że poznam go lepiej. Kampania głownie miała być dedykowana graczą co nie załapali się na Albiońską Kampanie. Jeśli gracze z Kampanii Hadvara będą chceli to też im nie zabronię

Rancor
31-07-2019, 21:20
dobra zrobimy tak zrobie coś ala ankieta kiedy startujemy ja planuje na wrzesień ale głosu są by zaczekać

Mist
02-08-2019, 08:07
mody nie są złym pomysłem ale im większa ich ilość tym większa szansa że coś się posypie :)

A co do samej kampanii to niektóre aspekty powinny być dopracowane, Hadvar z Tomasem zrobili silne fundamenty pod przyszłe projekty ale jednak niekiedy jest coś co można poprawić lub po prostu zmienić, żeby wszystkie kampanie nie były klonami ;)

Gdzieś wyczytałem, że ma to być kampania dla ludzi nie grających na Albionie więc tutaj fajnie by było pochylić się nad danymi graczami i iść z pomysłami w ich stronę. Jak by się wszystko fajnie udało to będą 2 grupy ludzi na kampanię a w przyszłości można by było zrobić coś większego, a przy okazji wydaje mi się, że nowe osoby mogą też mieć ciekawe pomysły ;)

Ale wszystko to tylko moje pięć groszy i MG ma ostateczne słowo :P

Rancor
02-08-2019, 11:26
wiesz planuje kilka mechanik sprawdzić z kampanii z PC ale także kilka mam własnych pomysłów, mimo że to moja pierwsza taka kampania. to mam dobre miejsce do nauki. Dzięki Hadvar i Tomas za waszą kampanie.
Co do graczy. Zagrać może każdy, ci co grają już w Albiońską i ci nowi. Tam gra już 9 graczy i 2 MG, u mnie może będzie 11 graczy i na razie 2MG. Może kiedyś powstał projekt łączący to wszystko. Ja jestem na etapie nauki tworzenia modów. To może by się też kiedyś to wykorzystało ;P

Turek
02-08-2019, 15:13
[...] Hadvar z Tomasem zrobili silne fundamenty pod przyszłe projekty ale jednak niekiedy jest coś co można poprawić lub po prostu zmienić, żeby wszystkie kampanie nie były klonami ;)

Halo, halo sprostowanko xD Fundamenty kampanii do Warhammera na tym forum to budowałem Ja (A później również z pomocą Arroyo. On między innymi stworzył podział jednostek na Tiery) kiedy kminiliśmy nad zasadami do Kampanii Koszmar nad Czarną Wodą (WH Kroniki cz. 1) i potem nad WH Kroniki cz. 2). Widać dobrze, że Hadvarowi i Tomasowi bardzo przyjemnie się grało u mnie w Kampanii dlatego też postanowili zrobić swoją ze swoimi dodatkowymi pomysłami, ale koncepcja z grubsza jest taka sama. Grałem w wiele takich gier (PBF - Play by forum) i z tego co zauważyłem to ważniejsze od zasad jest:
- aktywność Mistrzów Gry (Koniecznie 2, bo dla 1 to jest za bardzo męczące)
- aktywność i zainteresowanie graczy,
Jak czegoś braknie to po prostu kampania zwalnia, a potem umiera. Moim zdaniem obecne zasady są rewelacyjne i nic bym tu nie zmieniał.

I część sprzed 2 lat ponad -> http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?15393-Koszmar-nad-Czarn%C4%85-Wod%C4%85
II część sprzed roku -> http://forum.totalwar.org.pl/forumdisplay.php?731-Warhammer-Kroniki-cz-2

Mist
02-08-2019, 19:15
Halo, halo sprostowanko xD Fundamenty kampanii do Warhammera na tym forum to budowałem Ja (A później również z pomocą Arroyo. On między innymi stworzył podział jednostek na Tiery) kiedy kminiliśmy nad zasadami do Kampanii Koszmar nad Czarną Wodą (WH Kroniki cz. 1) i potem nad WH Kroniki cz. 2). Widać dobrze, że Hadvarowi i Tomasowi bardzo przyjemnie się grało u mnie w Kampanii dlatego też postanowili zrobić swoją ze swoimi dodatkowymi pomysłami, ale koncepcja z grubsza jest taka sama. Grałem w wiele takich gier (PBF - Play by forum) i z tego co zauważyłem to ważniejsze od zasad jest:
- aktywność Mistrzów Gry (Koniecznie 2, bo dla 1 to jest za bardzo męczące)
- aktywność i zainteresowanie graczy,
Jak czegoś braknie to po prostu kampania zwalnia, a potem umiera. Moim zdaniem obecne zasady są rewelacyjne i nic bym tu nie zmieniał.

I część sprzed 2 lat ponad -> http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?15393-Koszmar-nad-Czarn%C4%85-Wod%C4%85
II część sprzed roku -> http://forum.totalwar.org.pl/forumdisplay.php?731-Warhammer-Kroniki-cz-2

Ok zgadzam się, że Twoja kampania była pierwsza a co do samego systemu tierowego to tylko się sprawdza jako rekrutacja a co do utrzymania to jest to do zmiany moim zdaniem wiec jednak są aspekty do poprawy ;>. Już kilka razy tłumaczyłem o co mi z tym chodzi i raczej wszyscy się zgadzali. Wiadomo można ten mankament prostować mechanikami gry albo eventami ale jednak sam fakt, że jest to nie do końca dobre zostaje.

A o co mi chodzi o utrzymanie i Tiery ras: Np T1 Wampira zombie = T1 Imperium miecz -> według zasad gry a wiadomo jak to się kończy prawda ;p to chyba ten z najbardziej oczywistych przykładów. Nie chcę dyskredytować pracy Arroya czy Twojej pomysłów było dużo lepszych i gorszych ale póki co projekt Hadvar i Tomas sprawdza się bardzo dobrze, nie wiem czy to przez 2 MG czy przez zaangażowanie graczy ale to jest fakt i tego się trzymam.



\|\\\\\|\\\\\\\\|\\\\\
Mist możesz mi priv wysłać twoja propozycje tych tierów?
Rancor

Turek
02-08-2019, 19:30
To wprowadźmy T0 tylko dla poniektórych ras jako jednostki "mięso armatnie". Chłopi z Bretonii, zombee z wampirów, gobliny od orkow. A to, że obecna kampania super idzie to zdecydowanie różnica 2 MG. Pomyśl sobie ile pracy zostało wykonane przez 2 osoby, a i tak wydaje mi się czasami, że Hadvar ma dosc, ze znowu mu zawracam gitare hehe :D

Rancor
02-08-2019, 19:54
Heh to ja moje wątku stały w miejscu by twoje Turku szły doprzodu uuuuu

Rancor
03-08-2019, 20:38
Zasady do września będą poprawione. Przypominam w poniedziałek zapisy start

Ps. Kapi sorki rezerwacji nie ma to nie było by fair co do innych;p

The Undertaker
04-08-2019, 01:42
:cry2:
\

The Undertaker
04-08-2019, 01:42
już mam plan

Il Duce
05-08-2019, 10:52
Czy decyzja o tylu modach pozostaje niezmienna? Już pomijając kwestię stabilności to dochodzi kwestia balansu...Czy ktoś testował te mody pod kątem bitew,jak by nie patrzeć,multiplayer? Czy ktoś może mi dać gwarancje że nie będzie crashy albo że jedna frakcja nie będzie totalnie op? Jeśli nie to niestety ja rezygnuję i poczekam na kampanię do której nie będę musiał instalować kilkunastu modów.

Rancor
05-08-2019, 11:33
Testy na bitwach multi były robione. Co do balansu, w WH nigdy go nie będzie go. To moje zdanie. Napewno nie ma jakieś Frakcji OP. Ekonomia na tych terenach i mechaniki nie pozwolą by ktoś miał np całą armię jakieś elity bo go nie będzie stać.

Co do modów to one pozwalają na różnorodność całej rozgrywki że Kislev jest Kislevem a nie wybrakowanym Imperium, a Drak różni się od Krasnoludów z Północy, a Norska będzie miała wiele dróg rozwoju

Hadvar
05-08-2019, 11:39
Aye, mody to zawsze była problematyczna kwestia. O balans ciężko, zwłaszcza że z tego co się orientuję znajdować się tam będzie Steel Faith i inne mody których nawet nie znam. Steel Faith jest przeznaczony na kampanię, a balans na multi pozostawia w nim wiele do życzenia. Raz na jakiś czas Venris (twórca moda) organizuje turnieje, na które często gracze polskiej sceny narzekają właśnie z powodu braku balansu między frakcjami. Drugim i najważniejszym problemem są update'y gry, które powodują konieczność zaaktualizowania wszystkich modów. Na niektóre z tych aktualizacji trzeba czekać na prawdę bardzo długo. Steel Faith zazwyczaj aktualizowany jest miesiąc po wyjściu update'a.

Już nawet nie wspominam o problemie pod tytułem ,,Dla czego jednemu działa a drugiemu nie?'' XD

Rancor
05-08-2019, 11:46
Jeśli będzie sytuacja że jakiś mody/mod odpadnie z listy jest już przygotowany na większość fabularnie. Zawsze jest nadzieja że się nawróci na dobrą ścieżkę;p. Inna sprawa z większością twórców modów mam kontakt prywatny i poprosiłem że jak będzie potrzeba by zrobili aktualizacje jak najszybciej jak mogą.

Daniel
05-08-2019, 13:00
Też może się złożyć tak ze po updejcie gry nie koniecznie gracze doprowadza do walki a zanim to się stanie mody już będą zaktualizowane, ale to kwestia szczęścia : p

Rancor
05-08-2019, 13:04
Heh dosłownie. Czas pokaże, ale obiecuję zabawa będzie dobra Daniel mi pomoże ogarnąć sprawy bitewne/militarne a Cysorz pod kątem lore I fabułę wraz ze mną prowadził

The Undertaker
06-08-2019, 01:58
biedny hadvar dawi już nima:(

Alex The Great
06-08-2019, 05:48
Khazukan Kazakit-ha!

The Undertaker
06-08-2019, 07:16
Dawi Dawr Alex to o tobie :D

Il Duce
06-08-2019, 12:25
Testy na bitwach multi były robione. Co do balansu, w WH nigdy go nie będzie go. To moje zdanie. Napewno nie ma jakieś Frakcji OP. Ekonomia na tych terenach i mechaniki nie pozwolą by ktoś miał np całą armię jakieś elity bo go nie będzie stać.

Co do modów to one pozwalają na różnorodność całej rozgrywki że Kislev jest Kislevem a nie wybrakowanym Imperium, a Drak różni się od Krasnoludów z Północy, a Norska będzie miała wiele dróg rozwoju

Ja jestem przeciwnikiem balansu całkowitego i wiem że zawsze były,są i będą frakcje słabsze i mocniejsze bo nie da się tego idealnie wyważyć. Mam po prostu obawy czy na modach nie ma frakcji tak op że są aż zepsute,bo czym innym jest kiedy frakcja jest odrobinę mocniejsza a czym innym jeżeli nie da się tej frakcji pokonać...Co do moda na Kislev oglądałem go trochę w akcji na kanale Legend of Total War i uważam że jest beznadziejny i aklimatyczny,lordowie Kislevu mają w drzewkach wzmacnianie Imperialnych jednostek nie mówiąc o możliwości rekrutowania Imperialnych herosów,jednostek,Imperialnym drzewku technologii czy nie zmienieniu nawet tak prozaicznej rzeczy jak ikonki dla budynków...


Aye, mody to zawsze była problematyczna kwestia. O balans ciężko, zwłaszcza że z tego co się orientuję znajdować się tam będzie Steel Faith i inne mody których nawet nie znam. Steel Faith jest przeznaczony na kampanię, a balans na multi pozostawia w nim wiele do życzenia. Raz na jakiś czas Venris (twórca moda) organizuje turnieje, na które często gracze polskiej sceny narzekają właśnie z powodu braku balansu między frakcjami. Drugim i najważniejszym problemem są update'y gry, które powodują konieczność zaaktualizowania wszystkich modów. Na niektóre z tych aktualizacji trzeba czekać na prawdę bardzo długo. Steel Faith zazwyczaj aktualizowany jest miesiąc po wyjściu update'a.

Już nawet nie wspominam o problemie pod tytułem ,,Dla czego jednemu działa a drugiemu nie?'' XD

Otóż to,dlatego ja niestety muszę zrezygnować,rozumiem zastosowanie modów kosmetycznych w stylu "pick any unit for lord" ale modyfikacje całkowicie zmieniające gameplay i statystyki uważam za nie najlepszy pomysł...No ale to nie moja kampania i pozostaje mi życzyć uczestnikom dobrej zabawy a trójcy MG powodzenia.

Rancor
06-08-2019, 12:31
Heh Duce rozumiem twoje podjęcie. Co do kislevu wymyśliłem jak wytłumaczyć imperialne jednostki tam. Ale to już gracz grający nim o tym się dowie. Szkoda że mody tak cię odpychają pewnie ciekawsza zabawa była by z tobą w kampanii. Kolejna sprawa chciałem coś innego zrobić niż tu jest. Mody pozwolą trochę namieszać a jednocześnie dać większy wybór graczą. Zastanów się może spróbuj nie spodoba ci się to odłożysz broń i albo inny gracz wejdzie w twoją skórę w grze albo nie. Spróbować nie zaszkodzi, a możesz się dobrze bawić

Il Duce
06-08-2019, 12:41
Szanuję to że masz chęci na własne eksperymenty i szczerze życzę Ci powodzenia,nie mniej jednak uważam trylogię Warhammera za rzadki przypadek w serii TW kiedy to CA robi lepszą robotę od moderów jeżeli chodzi o oddanie klimatu i jednostek poszczególnych frakcji. Bo sorry,ale jak widzę demigryfy udające niedźwiedzie i dosiadane przez rycerzy Imperium(tak,tak,nawet tego im się nie chciało zmienić) to nie potrafię takich modów traktować na poważnie :P. Nie wyobrażam sobie też dołączania do kampanii i porzucania jej w trakcie bo z doświadczenia w KO wiem ile to potem robi problemów nie tylko dla MG ale i dla pozostałych graczy,dlatego tym razem odpuszczę i choć będę pilnie śledził ten projekt to jednak pozostanę w roli obserwatora.

Rancor
06-08-2019, 12:49
Hehe u mnie jest tylko jeden taki Jeździec Boris ale on nie bierze udziału że względu na okres czasowy. A co do modów. Sam teraz bawię się w ich robienie, i uwierz by wpaść na taki pomysł to trzeba mieć głowę ;p moderzy chyba nie mają opcji robię nowych szkieletów i animacji. Kosztują z statystk i tekstur. A że jak takie pomysły ci się nie podobają to patrz na inne wiele modów jest lorowych, fakt czasem idą po bandzie ale co zrobić. Co do modów tak z 60-80% treści dlc czy flc już było modem za nim wyszło. A jak wyszły od producenta to okazywało się że zabardzo zbliżone.

The Undertaker
06-08-2019, 16:27
to co z tym mistem ?

Rancor
06-08-2019, 16:53
Robotę mi wymyśla ale ma rację ;p

Asuryan
07-08-2019, 14:30
Tak na szybko:

Vargowie - dzięki opanowaniu wyrobu brązu z bogatych złóż miedzi i cyny ich rydwany nie mają sobie równych.

Graelingowie - na ich terenach występują złoża rudy żelaza, ich specjalność to wojownicy z tarczami.

Skaelingowie - to norscy mistycy. Dzięki przyjaznym kontaktom z fimirami ich szamani są najbardziej wrażliwi na wiatry magii.

Sarlowie - mają najbardziej wybuchowy temperament ze wszystkich plemion. W zasadzie mówiąc Sarlowie myśli się berserkerowie. Podobno to z tego plemienia pochodził Eryk Szalony, który nakazał stu osobowej załodze drakkara zaatakować dziesięć tysięcy morskiej gwardii Lothern po wylądowaniu na Ulthuanie.

Aeslingowie - wyjątkowo łatwo idzie im hodowla ogarów i wilków. Podobno mają domieszkę wilczej krwi. Czy prawda to, czy plotka, ciężko powiedzieć. Faktem jest, że w tym plemieniu występuje najwięcej przypadków wilkołactwa.

Baersolingowie - to prawdziwi mocarze. Specjalizują się w broni dwuręcznej. To także dobrzy kowale korzystający z bogatego złoża rudy żelaza.

Bjornlingowie - to zapaleni myśliwi, najczęściej korzystający z wszelakiej broni miotanej. Podobno w pogoni za morskim potworem odkryli Lustrię i założyli Skeggi. Cechuje ich też wyjątkowa wojowniczość kobiet, to z tego plemienia pochodzą Amazonki oraz wybranka Ogara - Krwawa Valkia.


Inne nacje:
Krasnoludy - ci osiedleni w górach Norski nie używają broni palnej. Gracz kieruje największą osadą Dawi na terenach Norski - Kraka Drak.
Imperium - oczywiście chodzi o Nordland, a nie o Imperium jako całość.
Skaveni - to klan Moulder, specjalizujący się w mutacjach, więc o zabawkach klanu Skryre można zapomnieć.
Kislev - to też nie całość kraju, a tylko jego północno zachodni oblast ze stolicą w Erengardzie.

Ural1
07-08-2019, 17:58
Chciałem zapytać czy frakcje norski będą się różnić rosterem na różnych tierach. Dobrze by było jakby skład armii był zróżnicowany w zależności od frakcji poza oczywiście pewną pulą wspólnych jednostek dla całej grupy. I bardzo mile widziane byłoby zróżnicowanie I tieru - np. u jednych połączenie mieczy i oszczepów na start, a u innych włócznie i łuczicy itp...

Ural1
07-08-2019, 18:03
Mogę też stworzyć kilka jednostek na potrzeby kampanii. Jedynym minusem byłby brak animacji - więc np. potencjalni łucznicy norscy mieliby animację oszczepników, chyba że znalazłbym jakiegoś moda który je dodaje.

Rancor
07-08-2019, 18:14
Robisz modyfikacje? Jeśli tak proszę zrób to odpowiednio to się uwzględni. Co do tosterów dla Norski mam zrobiony 1 ogólny. Gdy skończą się zapisy będę modyfikował na potrzeby każdego plemienia. Podejrzewam w ciągu 5-6 tur gracze wybiorą swoje ścieżki rozwoju i każda daję inne opcje dla jednostek i stylów gry

Hadvar
08-08-2019, 00:20
Krasnoludy - ci osiedleni w górach Norski nie używają broni palnej. Gracz kieruje strażnicą Kraka Drak.

No cóż, nazwanie Kraka Drak ,,strażnicą'' to co najmniej zniewaga. Kraka Drak było jedną z największych jak nie największą krasnoludzką osadą w Norsce. Było na prawdę potężne, klany Norski zawsze musiały się z nią liczyć.

Rancor
08-08-2019, 00:25
Zniewaga poprawiona

Alex The Great
08-08-2019, 03:45
Miejmy nadzieję, że Kapi nie zdążyl wpisać urazy do Dammaz Kron

Mist
08-08-2019, 09:25
Hmm 11 frakcji sporo będzie się działo widzę :P trzeba więcej przyspamować do ludzi bo graczy póki co jak na lekarstwo :) no ale coś się kręci teraz klany są mniej więcej opisane więc jest z czego wybrać, niech każdy teraz wybiera co mu tam najlepiej pasuje ;]

Asuryan
08-08-2019, 14:31
No cóż, nazwanie Kraka Drak ,,strażnicą'' to co najmniej zniewaga. Kraka Drak było jedną z największych jak nie największą krasnoludzką osadą w Norsce. Było na prawdę potężne, klany Norski zawsze musiały się z nią liczyć.
Nie to żebym chciał się kłócić, ale kraka jest jednak mniejsze od karak, a karak dosłownie znaczy twierdza...

Hadvar
08-08-2019, 19:06
Nie to żebym chciał się kłócić, ale kraka jest jednak mniejsze od karak, a karak dosłownie znaczy twierdza...

Aha, Twoim zdaniem jak coś nie ma w nazwie ,,Karak'' to nie jest twierdzą? A Karaz-A-Karak? A Zhufbar? A Barak Varr? To nie były twierdze? Oczywiście że były, a były Karaki które były dużo mniejsze od Kraka Drak, i miały w nazwie ,,Karak''. Przykładowo Karak Norn, które liczy ok. 10 000 mieszkańców miało ich mniej niż Kraka Drak które liczyło 16 000 mieszkańców.

Rancor
08-08-2019, 22:39
Zasady jeszcze będą modyfikowane jak rozpocznie się kampania podejrzewam że będą już gotowe

Turek
09-08-2019, 16:25
To w końcu będą te mody potrzebne czy nie?

Rancor
09-08-2019, 16:43
Będą a co ;p

Hadvar
11-08-2019, 01:34
Czemu zrezygnowaliście z mechanik buntu i wyzwolenia frakcji?

Rancor
11-08-2019, 02:33
Będzie inna wzorująca się na mechanice z gry PC. Zasady i tak zmienią się jeszcze kilka razy. Do września chcę w miarę je jeszcze ogarnąć. Mam mało tak naprawdę czasu ale chłopaki mi pomagają ;D

Rancor
11-08-2019, 16:04
Jest szansa że lista modów zmaleje np do 30% bierzącej zawartości może nawet do września a jak nie to sukcesywnie wczasie kampanii

Asuryan
11-08-2019, 18:59
Czemu zrezygnowaliście z mechanik buntu i wyzwolenia frakcji?
Nie wszystkie mechaniki będą pokazane graczom. Liczymy na zdrowy rozsądek uczestników kampanii i ich własną pomysłowość. Można się domyśleć, że np zbrojne przejęcie północnej prowincji Kislevu ze stolicą w Praag przez gracza kierującego północno - zachodnią prowincją ze stolicą w Erengardzie oznacza po prostu wojnę domową i rychłą interwencję carycy (w zasadzie koniec gry). Tak samo jak zaatakowanie odwiecznego sojusznika - Imperium (Ostlandu lub Nordlandu). To samo tyczy się Nordlandu w przypadku zbrojnej wyprawy na Ostland lub Kislev, tylko tu oczywiście będzie interwencja samego cesarza. Gracz kierujący Kraka Drak po zbrojnym przejęciu innego kraka na pewno powinien się liczyć z możliwością buntu w zdobytej warowni.

Asuryan
17-08-2019, 01:58
Zmienił się trochę wstęp w głównym wątku kampanii, choć są to akurat zmiany kosmetyczne.

LukQu
17-08-2019, 12:50
Możecie dodać informację czy jest to jeszcze czas panowania Karl'a Franz'a? Ponieważ ten rządził własnie do 2526 r.

Asuryan
17-08-2019, 15:47
Tak, to jeszcze jest czas panowania Karla-Franza i już Lodowej Carycy Kislevu, Katarin Bokhy. Gwoli ścisłości zupełnie nie bierzemy pod uwagę lore End Times.

Macieklws
18-08-2019, 14:14
Witam mam jedno pytanie czy w grze będzie system rodów ? Wiecie że np będą jakieś małżeństwa polityczne i system dziedziczenia władzy w kraju w razie śmierci władcy.

Rancor
18-08-2019, 15:40
Nie mówię tak nie mówię nie. Wiele zależy od waszej inicjatywy

Asuryan
18-08-2019, 15:56
Do opcji dyplomatycznych dodaliśmy sojusz obronny. Czyli działający tylko wtedy, gdy sojusznikowi zostanie wypowiedziana wojna, a nie gdy sam ją komuś wypowie.

Rancor
19-08-2019, 18:17
Ludzie ludzie i inne stworzenia paczka modów będzie mocno zredukowana dzięki Uralowi chwała mu chwała mu

Rancor
20-08-2019, 17:05
Pytacie się kiedy będzie dostęp do TF(tajnych forum Frakcji), kiedy mapa i inne szczegóły. Wszystko będzie 1 września zależnie od tego jak mi się Niedziela ułoży to może że będzie o 1:00 albo nawet 23:00, więc spokojnie każdy swoje dostanie. Tura 1 i tak zacznie się w poniedziałek o 8:00. Będzie więc czas ogarnąć swoje TF i Jednostki z modów, Ambasady Dyplomatyczne.

Rancor
20-08-2019, 19:21
https://discord.gg/72YJHFg

Discord dla tych co są ciekawi prac nad modami i rosterami.
Zapraszamy wraz z Uralem

Rancor
21-08-2019, 19:20
Duce może to cię zachęci że mody będą prawię wszystkie a może być tak że wszystkie homemade?

Rancor
23-08-2019, 21:53
25.08 będę ponownie pytał się na priv każdego uczestnika o swoje wybory. A o godzinie 24 zapisy się zakończą

Asuryan
25-08-2019, 17:41
W Skavenach wprowadziliśmy zmianę - zamiast Szarego Proroka będzie Watażka, zastępca Lorda Throta Nieczystego.

Rancor
25-08-2019, 20:30
Aktualizacja zasad w sprawie murów

Rancor
01-09-2019, 01:24
Hasło do tf na 60% do wieczora w niedzielę będą dane na 200% do poniedziałku do 8:00

Rancor
05-09-2019, 10:41
Ze względu na okoliczności, w tej turze nie liczycie kosztów utrzymania Armii

LukQu
06-09-2019, 17:23
Wnoszę prośbę o dodawanie bardziej epickich obrazków wydarzeń jak daje Hadvar :lol:

Rancor
06-09-2019, 17:57
Prośba będzie rozpatrzona ;p

The Undertaker
06-09-2019, 18:09
Wnoszę prośbę o danie tury 2

Alex The Great
06-09-2019, 18:53
Poniedziałek godzina 08:00

The Undertaker
06-09-2019, 18:56
u hadvara było fajne że jak tura była zrobiona szybciej to kolejna zaczynała się szybciej

Rancor
06-09-2019, 19:36
Ale nie wszyscy zrobili. Jak będzie że każdy skończy swoje obowiązki itp to będzie szybciej

The Undertaker
07-09-2019, 00:22
kto nie zrobił

LukQu
07-09-2019, 09:47
Veto! [wali w stół ręką] Wstrzymać obrady!

Rancor
07-09-2019, 20:02
W niedzielę o 16:00 koniec tury 1
Poniedziałek 8:00 start tury 2

Hadvar
08-09-2019, 22:06
Wow, ambasada Krasnoludów z Kraka Drak... Prawdziwe arcydzieło. Niesamowicie mi się to czytało, naprawdę godne pochwały!

Rancor
08-09-2019, 22:07
Mapy do środy będą kartograf musi je najpierw uzupełnić by zwiadowcy mogłi stosunkowo bezpiecznie podróżować

Rancor
09-09-2019, 22:37
Przypominam ruchy wojsk do wtorku 24:00

Żółwik_PL
09-09-2019, 23:51
Czy wojsko można podzielić - czy z lordem musi się przemieszczać?

Rancor
10-09-2019, 00:55
Jak masz 1 wioskę 1armia. Tak lordem z Armią można się przemieszczać

Rancor
11-09-2019, 13:08
Że względu że jeszcze nie złapaliście rytmu. Pozwolę jeszcze dziś do 24 wykonać ruch wojsk. Więcej tak może nie być ;p...

Rancor
13-09-2019, 07:14
Ci co mają okręty. Przypominam że też to się wlicza w koszta. W zadach macie to opisane

Asuryan
13-09-2019, 10:58
Ci co mieli okręty? Skoro nie opłacili ich utrzymania mogli po prostu stracić całą flotę...

Rancor
13-09-2019, 11:36
Niech zapłacą w tej inaczej okręty zostają rozebrane by opłacić załogę;p- zasada utrzymania jest na zasadach[flota[

Żółwik_PL
14-09-2019, 16:16
Niech zapłacą w tej inaczej okręty zostają rozebrane by opłacić załogę;p- zasada utrzymania jest na zasadach[flota[

no w poprzedniej nie mieliśmy płacić za utrzymanie

Rancor
14-09-2019, 16:37
W poprzedniej a teraz jest... ;P

Asuryan
14-09-2019, 18:47
Utrzymanie darmowe wojsk i flot było w turze 1, teraz mamy turę 2 - kto w niej nie opłaci utrzymania okrętów i wojsk po prostu nie będzie ich miał w 3 turze. Oczywiście są wyjątki od tej reguły, ale wtedy przy jednostce jest zaznaczone - darmowe utrzymanie.

Rancor
15-09-2019, 15:09
Start tura 3 poniedziałek godzina 8. Ale będzie się działo ;D

Rancor
18-09-2019, 14:28
W turze 4 każdy dostanie aktualizuje mapy


//Może poza Fafikiem heh on wie dlaczego

LukQu
18-09-2019, 17:28
Maciej oszukuje w aktualkach :rolleyes:

Macieklws
18-09-2019, 17:29
we we Vargowie dzikusy Nordland najlepszy

LukQu
18-09-2019, 17:31
znam jego tajemnice :cool:

Rancor
21-09-2019, 15:33
Przypominam że trwa teraz "czas na Ruchy" do niedzieli 16, każdy ma już mapę.

Pruber
21-09-2019, 21:03
Ale nie każdy zna swoją podstawę wyjściową :)

Rancor
21-09-2019, 22:47
Przypominam o zasadach, warto je czytać ;P


JEDNOSTKI W GARNIZONIE:

Przetrzymywanie jednostek w mieście daje korzyści w postaci pokrycia kosztów utrzymania części jednostek przez miasto. Ilość utrzymywanych jednostek zależy od poziomu prowincji:
1 - jedna jednostka,
2 - dwie jednostki,
3 - trzy jednostki,
4 - cztery jednostki,
5 - pięć jednostek

Stolice państw utrzymują dodatkowo dwie jednostki za darmo, np. posiadając miasto na trzecim poziomie, możemy utrzymywać w nim 5 jednostek za darmo.
UWAGA: Jednostki raz przekazane do garnizonu, mogą zostać zwrócone do armii jedynie poprzez zapłacenie dodatkowego kosztu utrzymania

Mist
25-09-2019, 14:25
Hej śledzę i podglądam sobie całą kampanię ;) i jak niektóre system są dla mnie zbyt rozbudowane i niepotrzebne :P to czytając wątki fabularne i jak się rozwija historia jest super :) dobra robota panowie. Zauważyłem, że niektórzy gracze bardzo się przykładają do postów i aktualek. Z doświadczenia powiem, że wczucie się w klimat gry jest wskazany po pierwsze dla samego siebie a po drugie fajnie się to później czytaj z "trybun" :)

Trzymajcie tak dalej, nigdy nie wiadomo czy nie zawita do was czarna Arka z Imperium Druchii :devil:

Asuryan
25-09-2019, 14:29
Wypadało by zatem dawać więcej na główną, dla postronnych osób, ale po kombinowaniu w poszczególnych TF-ach rzadko mam na to i czas i siłę.

Rancor
25-09-2019, 15:51
Taa ale chłopaki tak opisują to że czasem żal jest edytować ich teksty. Lecz trzeba bo za dużo info to też nie dobrze. A co do mechanik Mist testujemy itp jak coś będą usuwane nie które lub dodawane, zmieniane

Rancor
27-09-2019, 14:15
Kilka ciekawych informacji na główną wejdzie do końca tygodnia. Przypominam o planach ruchu postaci

Alex The Great
27-09-2019, 23:32
Może się zdarzyć, że nie wyrobie się z aktualką w ten weekend. Mamy tą ważną bitwę do zagrania z Rancorem i kilka innych rzeczy z fabułą więc mogę po prostu nie zdążyć.

Rancor
27-09-2019, 23:40
Starczyło byś dał info na priv ;D

Żółwik_PL
28-09-2019, 09:58
Starczyło byś dał info na priv ;D

co tam na priv jak można na bogato :geek:

Rancor
29-09-2019, 21:57
Jeśli plemiona mają już króla to można zmienić nazwe głównej siedziby w stolicy, a także na inną w wioskach. Tylko muszą gracze pamiętać od czego ów budynek jest potem ;P

Rancor
30-09-2019, 16:16
Jeżeli ktoś nie dostał podsumowania lub raportu z zwiadu piszcie na priv. Czekam na info ;]

Mist
03-10-2019, 10:06
wątek Kislevu boski :clap: szkoda, że po raz kolejny to Kacper padł ofiarą swoich nie przemyślanych decyzji. Doceniam MG za zdecydowanie na pewno da to do myślenia innym, że niestety jakieś tam zasady obowiązują i można mieć "Game Over" za złe decyzje.

Kacper nie powinieneś się zrażać :) tylko zabrać to dla siebie bo to fajna lekcja pokory moim zdaniem :) i jak odpowiednio spożytkujesz dane doświadczenia to na pewno wyjdzie Ci to na dobre.

Czekam na dalszą akcję :)

The Undertaker
03-10-2019, 19:42
panie
mist to co bym powiedział to nie moja wina tylko ktoś nie umie pisać kampani

Mist
04-10-2019, 10:04
@Undertaker

A dlaczego niby?

W moim subiektywnym odczuciu właśnie taki ruch jest bardzo fajny, jako poddany Kislevu i carycy zrobiłeś coś czego nie powinieneś w skutek czego źle się to skończyło. Pisanie kampanii na siłę na zasadzie, że była by bitwa z jakimś małym wojskiem i Twoje wygrana była by co najmniej dziwna bo wtedy nie było by akcentu, że jesteś poddanym Carycy. Tak samo jak grając jako elektor Nordlandu raczej po wypowiedzeniu wojny innym Imperialnym frakcjom albo postaciom powinieneś zostać zmieciony z powierzchni ziemi.

Każdy ma pewnie własny pomysł co do kampanii ale ten setting był raczej na głównym kontynencie więc uwzględnienie głównych "graczy" jest super. W kampanii Hadvara było o tyle wygodnie, że każdy z graczy jest odcięty od rodzimych przywódców więc ma więcej swobody co też jest fajnym rozwiązaniem.

Więc ja bym nie narzekał na śmierć tylko jak pisałem wyżej :) potraktował to jako lekcję pokory ;p ba znając Ciebie to możesz pomyśleć nad jakaś mała kampanią z "krasnalami" i paskudnymi elfami i gracze mają je wybić i obronić królestwo :)

PS. doceniam też rysuneczki np z Vikingów albo inne " nie pasujące" to jest fajne ;P niektórzy pewnie sądzę, że to brak klimatu ale jak ktoś ma dobrą wyobraźnie to nie przeszkadza a znalezienie czegoś z WH jest pewnie trudne jak chodzi o dokładny szczegół danego wydarzenia.

Presidente
04-10-2019, 15:27
Kapi Ty jeszcze chyba nie wiesz co może zrobić mistrz gry graczowi, który nie stosuje się do założeń kierowanej przez siebie frakcji albo postaci. Uświadamiam Cię. Otóż niż wszystko ;D

Pruber
04-10-2019, 16:05
Kapi nie drąż tematu proszę Ciebie w tej swojej ocenie. Ocenę taką zachowaj dla siebie wtedy rozumiałbym nawet ewentualny powód odejścia z gry ale nie oczerniaj i nie szerz farmazonu w poszukiwaniu kompanów zgodnych w ocenie.
Natomiast pozostałych byłych graczy kampanii informuję (o ile mają jeszcze tu możliwość zaglądania), aby już zmieniali nicki bo choć niewiele mogę to styl w jakim opuścili kampanię zmusza mnie do zbojkotowania Waszych "szanownych postaci". Nie chciałbym ja osobiście widzieć Was w jakichkolwiek rozgrywkach w światku TW bowiem jest to dla mnie ryzyko przystąpienia do zabawy z finałowym psuciem w nich atmosfery. Zwykłe gówniarskie zachowania "bo tata nie pozwala to ja sobie utnę ucho" toleruję tylko do momentu spotkania się wzroku taty i syna. Potem idzie pas na dupsko.
Proszę nie rozprzestrzeniać mi tu tematu jak bardzo Wam się nie podoba styl prowadzenia gry i szukania "przyjaciół", którzy poprą was w temacie aby móc potem ze zdwojona siłą uderzać w innych ludzi.
Ciesze się ogromnie, że zabraliście swoje wiaderka i łopatki i zmieniliście piaskownice, oby na dobre. Żegnam!

Czy dobrze rozumiem, że to byli gracze LukQu i MalborkZamek ?

Rancor
04-10-2019, 16:25
Ok dobra każdy powiedział swoje a ja proszę o nie drążenie tego tematu.


Każdy może popełnić błąd, ale MG ma zawszę rację


Taki tekst z internetu :P

Żółwik_PL
04-10-2019, 18:23
Tak! Bardzo nieładnie ze strony tych jegomości :doubt: Zapisywać się do gry po to, aby się obrażać i fochy strzelać, to totalne gówniarstwo i nieodpowiedzialność! Trzeba pomyśleć, że można komuś zepsuć takim zachowaniem zabawę. A Ty Kapi nie strzelaj fochów, bo nie ma o co! Trochę pokory Ci nie zaszkodzi. To, że jesteś dobrym graczem w multi, to nie wszystko. Nie obrażaj organizatora i MG - ja się dobrze bawię i nie tylko ja. Jak powiedział Mist - proszę spróbować i zorganizować kampanię. I bez fochowania proszę :D

Rancor
04-10-2019, 18:28
Już to wszyscy? To się cieszę

Pruber
04-10-2019, 18:31
Moja reakcja podyktowana jest głównie otwarta radością z tego , że kampania "upada" i , że "za chwilę zostanie was 3 MG". Typowe podejście zwane polskim przez niektórych jest dla mnie płachtą na byka, " ja nie lubię to nikt nie powinien lubić ja nie mam nie będzie miał nikt", ale już nie będę też rozdmuchiwał niepotrzebnie liści.

Asuryan
05-10-2019, 01:43
Kacper niech się cieszy, że nie jestem świnia i nie upublicznię w najbliższym czasie hasła do TF Kisleva, by każdy mógł teraz zobaczyć czyja to naprawdę wina i kto tam "nie umiał pisać". Co prawda wszystkie TF-y w założeniu mają być upublicznione, ale to dopiero jak zakończy się cała kampania.

Co do rezygnacji innych, śmiem twierdzić, że bardzo dobrze się stało. Lepiej, że gracze którym nie podobała się kampania zdecydowali się opuścić ją teraz, niż mieli by brać dalej w niej udział na siłę, psując zabawę innym graczom oraz MG dalszym czepialstwem i sianiem fermentu. Nie ma najmniejszej obawy, że "za chwilę zostanie nas 3 MG" - już organizujemy zastępstwa.


Z mojej strony koniec tematu.

Hadvar
05-10-2019, 11:26
Spoko, niebawem u mnie upublicznimy TF i każdy będzie mógł sobie zobaczyć co Kapi nasmarował :lol2:

Rancor
05-10-2019, 14:17
Dziś wieczorem kilka większych postów wejdzie na główne wydarzenie ;p

Rancor
06-10-2019, 07:58
Przypominam dziś do 16 jest koniec tury 5. Jutro o 8 start tura 6.
Cysorz/Asuryan dziś będzie już podawał info u kartografów i nie które wątki, gdyż cały tydzień go nie będzie.

Miłej niedzieli

Pruber
12-10-2019, 22:16
Kto dołączył do zabawy?

Asuryan
13-10-2019, 00:19
KacBR29 - gra Erengardem.

Żółwik_PL
14-10-2019, 18:03
Ukończyłem turę 6 w uzgodnieniu z MG (Rancorem) - sorki za opóźnienie - znowu ciężki tydzień był :confused:

Rancor
14-10-2019, 18:23
To mam propozycję zrób teraz aktualke na turę 7 ;p

Żółwik_PL
14-10-2019, 21:14
:P jutro :D

Rancor
14-10-2019, 21:57
Sorki za opóźnienia z podsumowaniem tury. Już się biorę do roboty ;p

Rancor
16-10-2019, 13:29
Jeśli o czymś lub o kimś zapomniałem proszę o przypomnienie na wydarzeniach frakcji

Rancor
19-10-2019, 21:49
Przypominam Tura 7 kończy się w niedzielę o 16

Asuryan
20-10-2019, 16:57
Wyjątkowo robimy przedłużkę tury 7 do następnej niedzieli (standardowo godz. 16:00).

Rancor
23-10-2019, 05:43
Panowie sprężać ... Klawiatury i robić aktualki.... są osoby które chciały rozpocząć kolejną turę. od dnia 27.10 spóźnienie się z aktualką będzie wiązać się z karami gospodarczymi, negatywnymi eventami

Pozdrawiam was MG Rancor

Rancor
23-10-2019, 11:27
Rozpiska kar za opóźnienia

Po czasie -250g
Jeżeli nie wyrobisz się do 24 w niedzielę kolejne -250g
Każdy kolejny dzień tygodnia negatywne eventy głównie gospodarcze

Panowie wystarczy jak podliczycie bilans finansowy tak naprawdę by aktualka była gotowa....

Rancor
26-10-2019, 19:00
Mam problem ludzie laptop mi padł i nie wiem kiedy będę miał znowu działający sprzęt by rozegrać bitwe...

Asuryan
01-11-2019, 11:56
Z wielu różnych powodów jesteśmy zmuszeni zakończyć tą kampanię. Dziękuję graczom za wzięcie udziału w tym projekcie.