PDA

Zobacz pełną wersję : Spekulacje



KLAssurbanipal
11-08-2019, 11:22
https://www.gry-online.pl/newsroom/nowa-odslona-total-war-saga-w-czasach-wojny-trojanskiej/z61c89a

Mist
11-08-2019, 12:40
Póki co to nie jest dobre info bo CA zaprzecza, że będzie to Troya. Chociaż patrząc na system bohaterów w 3k to pasowałoby idealnie mają wszystko zrobione tylko walnąć reskiny na bohaterów i jednostki ;p

Nezahualcoyotl
11-08-2019, 15:02
Skoro CA już zarejestrowało markę Total War Saga:Troy to sprawa związana z kolejną grą jest w zasadzie ustalona.Niewiadomą póki co pozostaje mapa rozgrywki.Osobiście liczę iż twórcy uraczą nas także geckimi koloniami nad Morzem Czarnym.

Eutyches
11-08-2019, 16:24
Wolałbym Alexandra Wielkiego, a tutaj taka kaszana, pozostają modyfikacje :)

Il Duce
11-08-2019, 18:53
Pomysł wydaje się skrajnie nie interesujący i dający bardzo niewiele możliwości...Mam nadzieję że ta plotka się nie potwierdzi. A jak znowu będzie to przypominać TOB(czytaj poziom wykonania gorszy od modów) to już w ogóle moje zainteresowanie spadnie do zera.

Eutyches
11-08-2019, 19:13
Dobrze prawisz, o szlachetny Panie, choć TOB wybronili tradycyjnie fani modyfikacjami, to sama gra biorąc pod uwagę potencjał, wyszła jak niejeden mod, co go ktoś na kolanie robił na przerwie lekcyjnej^^
Bez obrazy proszę modujących, to tylko taki przykład, bo nikt tak na odpier...nie robi modów. :P

Il Duce
11-08-2019, 19:22
Niestety...Po kapitalnym zwiastunie miałem wielkie oczekiwania które prysły gdy tylko zobaczyłem gameplay i pierwsze screeny wyglądające jak nieudana próba modyfikacji Attyli. Dlatego teraz zachowuję dużą rezerwę do kolejnych gier z serii Saga,zwłaszcza jeśli znowu powierzą ich produkcję Lustedowi(czy ten człowiek zrobił kiedykolwiek udanego TW?).

Asuryan
11-08-2019, 19:30
Ja sobie Troję daruję, zresztą w przyszłym roku nastawiam się na spory wydatek - Młotka 3 i wszelkie DLC z nim związane.

Ituriel32
11-08-2019, 19:31
Ja też jestem nie przekonany. O tej epoce nie wiemy za bardzo, historycy nie są nawet za bardzo pewni czy taka wojna w ogóle miała miejsce.
Ale na wet nie oto tu chodzi.

Pierwsze pytanie brzmi na której wersji silnika będzie ta cześć.


W sumie to sam konflikt wydaje się mocno mało interesujący i ograniczony. Dodatkowo pojedynki hoplitów nie każdemu przypadną do gustu.
A jeśli zrobią bohaterów takich jak jak w 3K to mnie wtedy ta gra całkowicie przestanie obchodzić.

KLAssurbanipal
11-08-2019, 23:55
Ja też jestem nie przekonany. O tej epoce nie wiemy za bardzo, historycy nie są nawet za bardzo pewni czy taka wojna w ogóle miała miejsce.
Ale na wet nie oto tu chodzi.

Jeśli chodzi o epokę to fakt - dużo jest niewiadomych, zwłaszcza sama Troja. Jej istnienie udowodniono. Ślady konfliktu także odnaleziono. Jednak mógł być to znacznie mniejszy konflikt bo sama Troja z tamtego okresu wydaje się być niedużym miastem kupieckim. Mogli wysłać z Peloponezu kilkanaście okrętów, aby zniszczyć miasto i tyle. A jak to zwykle bywa z opowieściami - im dłużej opowiadana urasta w mit/legendę, a każdy opowiadający dodaje coś od siebie i tym sposobem liczba okrętów się powiększyła, doszły boskie interwencje, pojawili się tam herosi itp. A było to opowiadane przez kilkaset lat, aż stało się Iliadą.


Dodatkowo pojedynki hoplitów nie każdemu przypadną do gustu.



Hoplitów? :) Wtedy nikt o hoplitach jeszcze nie słyszał. :P Choć nie zdziwię się jeśli CA da nam falangę, która nas obdarowało nawet w późnym Cesarstwie Rzymskim.

https://i.pinimg.com/originals/51/40/83/514083ca0007263c4d9e22fc6402eefe.jpg
http://www.salimbeti.com/micenei/images/war18.jpg



Pomysł wydaje się skrajnie nie interesujący i dający bardzo niewiele możliwości...Mam nadzieję że ta plotka się nie potwierdzi. A jak znowu będzie to przypominać TOB(czytaj poziom wykonania gorszy od modów) to już w ogóle moje zainteresowanie spadnie do zera.

Ja widzę w tym potencjał, choć martwię się, że historycznie będzie to fantasy - nie znamy uzbrojenia Trojan i pewnie zrobią kopię z filmu "Troja". Potencjał w postaci tworzenia modów z epoki brązu.



Wolałbym Alexandra Wielkiego, a tutaj taka kaszana, pozostają modyfikacje

Tak, też ciągle liczyłem na Aleksandra Wielkiego albo wojny diadochów. Aleksander to jedyny element z Rome 1 nieprzeniesiony do Rome 2. Dawałoby to wielkie możliwości.



Póki co to nie jest dobre info bo CA zaprzecza, że będzie to Troya. Chociaż patrząc na system bohaterów w 3k to pasowałoby idealnie mają wszystko zrobione tylko walnąć reskiny na bohaterów i jednostki ;p

Nie ma co patrzeć na to co mówi CA. Był przeciek zanim przygotowali jakiekolwiek materiały promocyjne, więc muszą jakoś z tego wybrnąć, bo ludzie ich masowo pytają. Raczej to pewne. Nie zmienią planów przez przeciek. Z Etruskami też zaprzeczali do momentu oficjalnej zapowiedzi przy ostatnim DLC do Rome 2.




Powiem tak - widzę plusy i minusy.


Plusami jest nowa epoka brązu nie pojawiająca się dotąd w serii. Możliwe, że ułatwi to stworzenie modów z Egipcjanami, Hetytami, Mykeńczykami itp.

Minus to okres zbyt mało znany. Obawiam się zbyt dużo kombinowania i fantasy. Jakieś dziwne szyki bojowe i pewnie powrót falangi w okresie zanim powstała.

Nezahualcoyotl
12-08-2019, 04:34
Oby tylko CA nie przekombinowało z jednostkami epoki brązu niczym twórcy kiczu "Immortals" z 2011 :eek:

GSmJ5UXtUnk

KLAssurbanipal
12-08-2019, 15:39
Nie przesadzajmy :D W tę stronę nie pójdą. :D
Obawiam się i jestem pewien na jakieś 80%, że ujrzymy reskin z filmu Troja. Choć chciałbym, aby inspirowano się tym (Peter Connolly):

https://i.pinimg.com/736x/7d/d5/ff/7dd5ff3c6d8436ff5a8174d354020fca--greek-warrior-mycenaean.jpg

Sa jeszcze obawy, że inspiracją bedzie serial BBC "Troja". To ja już wtedy wybieram film z Pittem...


https://cont5.naekranie.pl/wp-content/uploads/2018/03/zeus-and-achilles-0b775ee.jpg

Chaak
12-08-2019, 16:59
Na historyczność bym się nie nastawiał, zwłaszcza w temacie zahaczającym już o mitologię. Stawiam, że będzie coś około 3K, czyli taka pół legenda, pół prawda, pół nieprawda, skupiająca się na bohaterach. Jak dla mnie, spoko rozwiązanie, bo skoro CA nie potrafi nawet greckiej falangi czy samuraja zrobić, nie wspominając o fantasy np z Attyli i pierwszego Roma to niech się trzymają tego co im wychodzi, a co do historyczności to, na szczęście moderzy zazwyczaj ratują sprawę.

Gorzej jak faktycznie za bardzo ich poniesie i pójdą śladami BBC, w końcu zmurzynili już Garamantów z Attyli :D

Nezahualcoyotl
12-08-2019, 19:46
Skoro tak ich naszła ochota na odswieżanie starych pozycji to niech lepiej zrobią Medieval2 oraz Kingdoms w wersji HD

Eutyches
12-08-2019, 21:54
CA - murfa nać pietruszka....Ale co tu odświeżać? Silnik gry jest niezły, akuratny do wymogów epoki, jestem zdezorientowany. Przyznaję Ci Panie Nezahualcoyotl, że Medek 2, czy jedynka Medek jak najbardziej, ma tam takie opcje których nie mają współczesne Totale, kto grał, to wie ile się traci^^
(http://forum.totalwar.org.pl/member.php?231-Nezahualcoyotl)

KLAssurbanipal
12-08-2019, 22:32
Gdyby dodali Medka 2 w HD, czyli zmiana grafiki na poziom co najmniej Rome 2, to potem ludzie nie chcieliby M3. Taka prawda. :)
Pamiętajcie, że CA myśli zawsze marketingowo.
Martwi mnie ta Saga. Zapowiedzieli pół roku temu. Były pogłoski, że zapowiedź pojawi się pod koniec lata. Jeśli to właśnie te FotS zmeinione na Sagę to olewam chyba tę serię na serio. :D Jednak zarejestrowanie znaku towarowego na Troy Total War, a to sprawy prawne daje nadzieję powyżej 50%.

Ituriel32
12-08-2019, 22:42
Przerobią dlc Gniew Sparty z roma2 i będzie git...

A tak na poważnie to byłoby zło.

KLAssurbanipal
12-08-2019, 23:35
No to byłaby masakra. W wojnie trojańskiej jak pisałem - hoplici i falanga - nie mają prawa istnieć. Choć to, że w Attila i Empire Divided są falangici (gdzie nie powinni) to mnie nie zdziwi. :/

Nezahualcoyotl
13-08-2019, 21:12
aqoc0qjxNWA

Eutyches
14-08-2019, 08:20
Ten człowiek wierzy że CA zerka na takie rzeczy jak wykopaliska archeologiczne? Mają problem z wojskami Belizariusza, co są udokumentowane na pewno lepiej a tutaj mitologiczna wojna, której pretekstem jest ruchliwa niewiasta? :P
Jest tyle fajnych momentów historii, co mogli pokazać a znowu drenują fantasy.

Mist
14-08-2019, 10:46
Ten człowiek wierzy że CA zerka na takie rzeczy jak wykopaliska archeologiczne? Mają problem z wojskami Belizariusza, co są udokumentowane na pewno lepiej a tutaj mitologiczna wojna, której pretekstem jest ruchliwa niewiasta? :P
Jest tyle fajnych momentów historii, co mogli pokazać a znowu drenują fantasy.

Nastawienie na fantasy może wynikać z jednej prostej rzeczy a mianowicie, że po prostu się to sprzedaje w porównaniu do historyków. Warto popatrzeć sobie na sukces Warhammera i Three Kingdoms(legenda w sumie) w porównaniu do innych tytułów. Z grzeczności o Sadze Thronsie nie warto pisać bo poza kilkoma fajnymi pomysłami gra umarła w tydzień chyba. Musicie zrozumieć, że to jest biznes i robi się to co można sprzedać, w sumie ten temat biadolenia że mogą dać to czy tamto jest już długi i zawsze powtarzam to samo. W sumie nawet ja jakbym miał zrobić grę dla jakiegoś historyka zapaleńca, który jeszcze potem mi napisze że zrobiłem za mały reasarch jest bez sensu lepiej zrobić Warhammera albo coś podobnego i masz gwarantowane że na pewno cześć ludzi będzie zadowolona. Matematyka jest po stronie fantasy niestety i to dużo.

Tutaj nawet można przejść do inne kwestii a mianowicie tryby Romance i Archiwów w 3k bo np moim zdaniem Archiwa(historyczny) jest genialny na 3k to bohaterski kuleje jednak jest ten sam problem dużo osób gra na bohaterach i grupa ludzi która piszę że wolą drugi jest mała przez co nas olewają ;p.

Eutyches
14-08-2019, 13:50
@Mist - muszę przyznać, że twój wywód mnie pozbawił wszelkich złudzeń ;) Doprecyzuję: niestety masz rację, to boli :P , ale cóż - kasa rządzi przede wszystkim. Jako sympatyk fantastyki i historii, też uważam że 3K jest blisko pewnego balansu growego, choć Archiwa są naprawdę przedniej jakości.

Mist
15-08-2019, 12:30
muszę przyznać, że twój wywód mnie pozbawił wszelkich złudzeń ;) Doprecyzuję: niestety masz rację, to boli :P , ale cóż - kasa rządzi przede wszystkim. Jako sympatyk fantastyki i historii, też uważam że 3K jest blisko pewnego balansu growego, choć Archiwa są naprawdę przedniej jakości.

Ja też lubię bardzo historyczne okresy, ale jestem wstanie iść na ustępstwa jak niekiedy jest coś dodane co np nie powinno występować w danym okresie lub coś takiego. Niestety gro graczy tego nie potrafi i wylewają wszystko na forach itd grożąc przy tym, że czegoś nie kupią (bardzo dobrze tak powinno się robić niestety jak jest za mała grupa to jest to ignorowane).

Najgorsze w procesie jest to, że Total war jako marka nie ma konkurencji i dyktuje warunki i może robić co chcą, więc jako gracze można co najwyżej bojkotować tytuły w jakimś stopniu i wtedy daje im to do myślenia. Właśnie zastanawiam się jak to jest bo z tego co mi wiadomo to Brytanie historcy przed premierą bardzo chwalili i chcieli zagrać mówiąc, że to dobry powrót do korzeni a wiemy jak to się skończyło -_-.

Może po prostu na naszym małym podwórku mamy takich zatwardziałych ludzi, którzy nie potrafią się przekonać do nowego i czekają na powrót i glorię starych total warów.

KLAssurbanipal
20-08-2019, 14:14
Prawdopodobnie wszystko się wyjasni do piątku.

KLAssurbanipal
21-08-2019, 00:12
Mniej więcej tak powinien wyglądać Achilles:

https://i.pinimg.com/originals/f5/7a/b7/f57ab79e4d4d3866f8e8366c09e7e4cc.jpg

Nezahualcoyotl
21-08-2019, 09:46
Brunet i w dodatku z brodą?

KLAssurbanipal
23-08-2019, 10:57
W sumie chodzi o uzbrojenie. :)

KLAssurbanipal
18-09-2019, 12:30
Już to oficjalnie pewne. Na okładce PC Gamer widzimy zapowiedź gry. Dziwne, że cisza na oficjalnej stronie i fejsie.
Co ciekawe - będą bogowie i potwory! Jednak uzbrojenie to całkowite fantasy...

http://totalwar.org.pl/wp-content/uploads/2019/09/70382272_2854406911254125_5835355628788252672_n.jp g

Mist
18-09-2019, 12:44
hmmm mix historyka i fantasy :) coś w moich klimatach więc jak nie będzie totalnie słabe to na pewno dołączę do kolekcji :)

Nezahualcoyotl
18-09-2019, 15:39
Taki TW Warhammer z dodatkiem lekko historycznym :doubt:...