PDA

Zobacz pełną wersję : Wydarzenia frakcyjne



Asuryan
31-08-2019, 23:29
Jest rok 2526
Sytuacja jest ciężka. dopiero co udało się odbudować powierzoną Twej pieczy prowincję po inwazji wojsk Archaona Wszechwybrańca. W dodatku sąsiedni Ostland jest zamieszkały przez fanatycznych wyznawców Uzurpatora - Sigmara.

Cechy wybrane: Fanatyk Urlyka, ulubieniec ludu, brzydki.

Jesteś Theodric Gausser, po śmierci poprzedniego władcy podczas Burzy Chaosu, nowo wybrany hrabia elektor Nordlandu. Jedyną pamiątką z czasów przed nastaniem mgły jest młot z tarczą, którymi władasz.

Cieszysz się uwielbieniem poddanych. Twoją największą wadą za to jest brzydota, ciężko będzie Ci znaleźć żonę i przedłużyć swój ród.

Cele indywidualne postaci:
1. Zbudować główną świątynię Ulryka
2. Posiadać w armii 5 oddziałów zakonu Białego Wilka

Cele frakcyjne:
1. Zetrzeć z powierzchni ziemi plemiona Norsmenów
2. Połączyć ziemie z Ostlandem

Sytuacja ekonomiczna:
Twoja prowincja jest dość dobrze rozwinieta.
Salzenmud- prowincja z dostępem do morza, z złożami spiżu i wielkimi lasami, w których się kryje wiele tajemnic
Salzenmund: ratusz 3lvl(1100g); tartak(150g+2t drzewna), koszary 1lvl(+1 belka doświadczenia); port(200g)

Kapitał początkowy 2000g

Wojsko:
Theodirc Gausser(bez umiejętności i przedmiotów)
2x Szermierze
2x Pikemen
1x Wolf-kin
3x Ochotnicza milicja
1x Rajtarzy

Flota:
2x Barka wojenna(6 miejsca)
1Aak(pojemność 3t, 2 miejsca)

Cechy przywódcy

Fanatyk Urlyka- szerzysz wiarę w Urlyka, za to kocha cię twój lud. Za to inni nienawidzą co może być problematyczne(-5% do utrzymania jednostek Urlyka; +5% do jednotek Sigmara)

Ulubieniec ludu- ludzie cię kochają, masz ich zaufanie, nie zepsuj tego(+10% do dochodu)

Brzydki- twoja brzydota jest problematyczna, gdyż na pierwszy rzut oka przypominasz osobę z pierwszymi oznakami mutacji (przy pierwszym spotkaniu każdy będzie podejrzliwy, jeśli nie zadbasz o siebie kto wie co się wydarzy?? A może to pierwsze oznaki mutacji?)

Rancor
03-09-2019, 00:00
Tura 1

"Panie ów podatek nie będzie potrzebny. Ludność sama chce walczyć i bronić naszego miasta w imię Urlyka.
Oddziały milicji będą pilnować porządku, a gdy zostaniemy zaatakowani staną do obrony..."

//zasada specjalna: gdy zostaniesz zaatakowany dostaniesz możliwość opłacenia kilku oddziałów milicji
(mg decyduje ilu, cena to 50% ceny zakupu, po bitwie te oddziały się rozwiązują, jeżeli zginą będą minusy do dochodu dla prowincji)

Rancor
05-09-2019, 02:21
Tura 1

Panie, przybył posłaniec zwieściami, że pielgrzym z Świątyni Urlyka z Middenheimu, wyruszył z podarkiem dla NASZEJ świątyni co ma powstać. Ów podarek to Święty Ogień, lecz idzie przez las i jesteśmy proszeni o przygotowanie eskorty dla niego. Co mamy robić?

Macieklws
05-09-2019, 12:23
Tura 1

Ogień Urlyka to święta rzecz nie możemy pozwolić aby jakieś niebezpieczeństwo spotkało pielgrzyma.Rozkaż zebrać odział wolf kin ,odział szermierzy,2odziały włóczników i odział rajtarów na głównym placu osobiście ich poinformuje o ich zadaniu.
Staje przed odziałami i przemawiam.
-Posłuchajcie do naszego miasta zmierza pielgrzym który niesie ze sobą święty ogień Urlyka. Naszym zadaniem będzie jak najszybsze dotarcie do niego i zapewnienie mu eskorty do samych drzwi świątyni.
W tej misji naszym priorytetem będzie dostarczenie tego ognia.Przygotujcie się ,wyruszamy jak najszybciej.Dowodził tą misją będę osobiście.Zabierzcie co najważniejsze i wyruszamy.Niech Urlyk da nam siłę abyśmy nie zawiedli.

Rancor
05-09-2019, 13:02
Tura 1


Engel przywódca Wolf-kin rzekł:
"Tak jest Panie, w imię Urlyka jesteśmy gotowi nawet na śmierć"

//oddziały które wyruszają
Theodirc Gausser
-Wolf-kin
-1x szermierze
-2x włócznicy
-1x rajtarzy

Rancor
08-09-2019, 19:43
Podsumowanie Tury 1

"Panie, wszystkie plany zostają spełniane według twej woli...


//Kaplica Urlyka (możliwość rekrutacji Wolf-kin)
Tartak (+500g, +4t drewna)
Koszary lvl2( 2belki doświadczenia dla rekrutowanych jednostek

Rancor
09-09-2019, 21:10
Tura 2

"Panie zostaliśmy zaatakowani to chyba zwierzoludzie, osłaniać Elektora"

słowa wypowiedziane przez Engela

//bitwa zasadka
twoja armia:

Theodirc Gausser
-Wolf-kin
-1x szermierze
-2x włócznicy
-1x rajtarzy

wrogowie

2x Ungory
.
.
.

wiecej twoi ludzie w pierwszej szarży nie zauważyli

Macieklws
09-09-2019, 21:46
Staję przed armią i przemawiam

Nie przjmujcie się mną jestem elektorem sam bym się z tą grupą rozprawił! Zamiast ochraniać mnie odpłaćmy się im za wszelkie krzywdy jakie doznaliśmy z rąk zwierzoludzi!
Nasza misja jest święta nie powstrzymają nas byle dzikusy!Zabić ich do ostatniego ścierwa!Pokarzemy im że te lasy należą do Nordlandczyków!Naprzód w imię zemsty i w imię Boga!

Macieklws
10-09-2019, 19:59
Bitwa była krwawa ale jak herszt zwierzoludzi zaczął uciekać z pola bitwy szala zwycięstwa przechyliła się na stronę dzielnych wojowników Uryka.Wola odziałów wroga została złamana.
Theodoric próbował dogonić Herszta ale bestia była szybsza. Pokazał w jego stronę toporem a pobliski odział rajtarów zrozumiał co oznacza ten gest.

Natychmiast pojechali za celem w którego strone poleciała seria celnych pocisków które przebiły płuca besti. Padł na ziemię i próbował złapać oddech jednak nie udało mu się gdyż jeden z rajtarów podjechał
i odzielił swoim mieczem jego głowę od reszty ciała.Następnie z owym trofeum pobiegł do swojego władcy.

Rancor
10-09-2019, 20:10
Tura 2

Rajtar z workiem z którego skapała krew

Panie o to głowa napastnika..

Worek został przekazany elektorowi, słowa które rzekł usłyszał Engel i rzekł

Musimy ruszać dalej pielgrzym czeka, Panie..

//Zwycięstwo- rannych brak- doświadczenie
-Wolf-kin +2
-Szermierze +1

Macieklws
11-09-2019, 21:23
Masz racje,ruszajmy musimy jak najszybciej zapewnić eskortę pielgrzymowi. //maszerujemy dalej w stronę celu

Rancor
16-09-2019, 07:44
Podsumowanie tury 2

-kamienolomy [200g 4t kamienia]

-inrzynier 1lvl

Asuryan
23-09-2019, 15:19
Tura 4

Do Salzenmundu dotarli sprzymierzeńcy. Rozbili mały obóz poza miastem.

Siły sprzymiereńców:
- lord polany
- 1 oddział tancerzy wojny
- 2 oddziały waywatchers
- 3 oddziały eternal guard

Asuryan
25-09-2019, 14:18
Po ceremonii w świątyni Ulryka zaczepił Cię jeden ze strażników miejskich Panie, dotarł do nas zwiadowca z Erengardu, prosi o azyl polityczny, czekamy na decyzję co z nim zrobić.

Macieklws
25-09-2019, 19:18
Przekażcie mu że zapewnię mu azyl a wszyscy wrogowie norsów są mile widziani w moim mieście ,a gdyby miał do mnie jakomś sprawę to niech skontatkuję się z moim ambasadorem Johanem.
Wyznaczcie 1 strażnika nich zapewni mu bezpieczeństwo i niech dopilnuję żeby niczego mu nie zabrakło.
Jest od dziś moim gościem więc traktujcie go z należytym szacunkiem.

Rancor
29-09-2019, 21:29
Podsumowanie tury 4

kopalnia spiżu (125g i 1t spiżu)

Asuryan
30-09-2019, 00:38
Tura 5

Z mgły wyłonił się zarośnięty mężczyzna w zielononiebieskich szatach. Widząc Cię zaczął wylewać wodę z bukłaka i zapytał: Panie, czemu wywyższyłeś jednego brata nad innych wzbudzając tym gniew Władcy Mórz?

Macieklws
01-10-2019, 18:46
Tura 5

Każdy z nas wybiera boga jakiego wyznaję i tak było też ze mną i to wszystko.
Mógłbym udawać że bardziej jest mi bliski Bóg Mórz, na pewno takiego elektora wolał by mój lud.
Ja nie mam zamiaru oszukiwać ludzi i siebie poza tym nie zabroniłem wyznawania Mannana .
Nordland jest księstwem w którym dominuję ta wiara.Ja postawiłem świątynie oraz przyniosłem do niej święty ogień nie powinno to wadzić
tobie ani innym obywatelom.w wyznawaniu tego czego chcecie.

Asuryan
01-10-2019, 21:23
Rozumiem Panie. Swym czynem w świątyni oddałeś jednak całą prowincję pod opiekę Władcy Wilków. To rozgniewało Boga któremu służę. Z troski o Twe życie, błagam Cię Panie, byś nie próbował przebyć morza na pokładzie okrętu.
przybysz pokłonił się nisko, wykonał skomplikowany gest dłoni trzymającej bukłak z którego wylewała się woda i zniknął.
Ale jak to! Przecież ta cholerna mgła wysysa moc! To na pewno Oni ją wywołali! zakrzyknął kapłan Ulryka, który wychodząc ze świątyni był świadkiem zniknięcia kapłana Manaana.

Macieklws
03-10-2019, 19:21
Tura 5
Uspokój się kapłanie.Jeśli to on jest odpowiedzialny za mgłe to powinniśmy mu podziękować.Z naszych źródeł informacji wynika że mgła blokuje moce mrocznych Bogów chaosu.Życie w mglę wydaje
mi się niewielką ceną za osłabienie wroga.Poza tym ten człowiek nie miał złych zamiarów,powinniśmy być mu wdzięczni za to, że mnie uprzedził. W jego słowach było wiele racji moje czyny narobią mi wielu
wrogów.Wierzę jednak że jeśli Bóg Mannan postanowi wymierzyć karę to odbiję się to tylko na mnie a nie na niewinnych obywatelach Nordlandu.

Asuryan
03-10-2019, 21:57
Panie, niestety nie tylko mrocznych Bogów. Władcy Zimy też to dotyczy. Może Władca Wód, jeśli za tym nie stoi, jest wyjątkiem, bo mgła to w sumie zawieszona woda. odpowiedział kapłan westchnąwszy ciężko.

Rancor
04-10-2019, 14:46
Tura 5

Pan Polany wraz z Asarii szybko uformował szyk obrony i szybko rzekł

Elektorze szykuj się bestię nadchodzą z południa. Ich liczebność jest przytłaczająca ale mamy cel do wykonania..

Armia Elektora [Maciek] / armia Asarii [gracz inny]
Vs
Bestię [Rancor]

Skład Armi besti
-lord
-minotaury 1
-ungory [różne warianty] 10-16
-gory [różne warianty] 4-8

Mapa: z lasem, wybiorę przed grą

Rancor
07-10-2019, 12:30
Podsumowanie tury 5

Rekrutacja zakończona [2x moździerze]

Rancor
10-10-2019, 17:18
Tura 6

Las jest prawie czysty. Zostało już tylko wybić resztkę za nim uciekną do innego lasu...

Wynik : zwycięstwo

Straty 2x Wolf-kin , 1x wieczna straż
Ranni 2x szermierze 1x milicja miejska

Doświadczenie : 3x włócznicy +1belka, 2x szermierze +1belka
Armia leśnych elfów +1 belka

Rancor
14-10-2019, 22:03
Podsumowanie tury 6

Leczenie i rekrutacja zakończona

Asuryan
15-10-2019, 14:50
Tura 7

Panie, ten las jest chory, na wskroś przeżarty złem, niestety nie da się go uleczyć stwierdził przywódca leśnych elfów. Nim zdążyłeś odpowiedzieć z prawej strony rozległo się jakieś poruszenie. To wojska Ostlandu dołączyły do sprzymierzonej armii, jednak nie dowodzi nimi elektor, a jakaś postać w pancerzu na który ma narzuconą szatę z symbolem młota. W najwyższą porę, gdyż nagle wśród gęstwiny rozległ się jakiś ryk, a później piskliwe hałłakowanie. Ruszyły na was niedobitki zwierzoludzi z Nordlandu wsparte przez miejscowe oraz leśne gobliny wraz z gigantycznymi pająkami.

Armia Ostlandu:

1 Kapłan Sigmara
1 łowca czarownic
5 x miecznicy
3 x łucznicy
3 x kusznicy
7 x myśliwi

///

szczegóły wrogiej armii poda Rancor w przeciągu doby


Armia Elektora [Maciek] / armia Asarii [gracz inny] / armia Ostlandu [gracz inny]
Vs
Bestie [Rancor] / leśne gobliny [gracz inny]

Macieklws
16-10-2019, 17:17
Tura 7
(Gausser do wodza Ostlandczyków)
Witaj.
Ciesze się że was widzę.Po drodzę napotkaliśmy armie zwierzoludzi.
Po pierwszej bitwie mogę spokojnie stwierdzić że wróg ma przewagę liczebną.
Obawiam się że z obecnymi siłami może to być ciężka bitwa jeśli bitwa będziesz szła nie po naszej myśli proponuję wycofanie się.