PDA

Zobacz pełną wersję : Kartograf



Rancor
05-09-2019, 00:55
"Witaj Panie zwą mnie Kartografem, mam ostatnią mapę w naszym plemieniu. Jeśli poznasz nowe rejony to ja je dodam do naszej mapy, opiszę jeżeli zwiad przekaże mi informacje, i będę czasem doradzał gdzie można moim zdaniem wyruszyć...."

Starszy mężczyzna zasiadł za stołem i pokazał mapę...


https://cdn.discordapp.com/attachments/551877250002190340/618957177008291841/tura1.png

Rancor
05-09-2019, 00:55
Możliwości:
- na zachód
- na wschód

LukQu
09-09-2019, 13:00
....

Rancor
09-09-2019, 13:18
Tura 2

Starzec przekazał kopie mapy Tropicielą i wskazał jak mają podążać.

"Młodzieży [lekko się zaśmiał] musicie wędrować ową ścieżką wzdłuż gór...."

//W turze 3 będzie info

Asuryan
15-09-2019, 19:39
Tura 3

"Królu, na wschodzie znajduje się rozległa górzysta kraina. W dolinach i kotlinach porośnięta rzadkim lasem. W samych górach znaleźliśmy nieliczne tropy fimirów oraz ślady zwiadowców innego plemienia Norsmenów. Swoje ślady przed powrotem zatarliśmy"

/// las ma limit 10 t pozyskania drewna, należy uważać na tych fimirów oraz zapewne pobliskie obozowisko - najprawdopodobniej Sarlsów.

LukQu
15-09-2019, 22:40
...

Asuryan
16-09-2019, 18:02
Tura 3

Tak mój królu, zależy odparł szybko kartograf zerkając nerwowo na trolla. A więc na górze mapy mamy północ, na dole południe, wschód po prawo, a zachód po lewo. Kreskami są zaznaczone granice krain, grube oznaczają, że przez nie nie da się przejść, nawet zwiadowcom. Czerwonym kolorem jest oznaczona nazwa całego półwyspu, Norska. Drobniejszym pismem zaś nazwy poszczególnych plemion w miejscu ich występowania przed nadejściem mgły. Sinoniebieskim kolorem i czarnymi napisami są zaznaczone morza otaczające Norskę, od południa w lewo aż po północny wschód - kolejno Morze Szponów, Morze Chaosu i Zamarznięte Morze. Kropkami i czarnymi napisami są zaznaczone cztery warownie karłów i trzy znane nam miasta gnuśnych południowców. Pomiędzy najbardziej wysuniętą na południe warownią, a miastami Kislevu, którego nazwa wielkimi literami też widnieje na mapie w jej południowo wschodnim skraju, zaznaczono jeszcze ziemie znane jako Krainę Trolli. Ufff, to chyba już cała wiedza potrzebna do odczytania mapy.

LukQu
16-09-2019, 19:17
....

Asuryan
16-09-2019, 19:28
Jaki wyzysk, Królu, wszelkie pieniądze przekazuję zwiadowcom. Poza tym tylko ja potrafię przelać ich raporty na mapę. Choćby takie jak kształt i rozmiar zbadanej krainy pisnął przestraszony.

Rancor
16-09-2019, 20:15
Lecz po chwili kartograf się się poprawił i odpowiedział

Jeżeli chcesz Panie zabij mnie, tylko kto ci mapy będzie uzupełniał, gdy ty będziesz walczył? Powiedz mi ?

LukQu
16-09-2019, 21:04
...

Rancor
16-09-2019, 22:22
Tura 3

Kartograf się zlękł lecz odpowiedział

"Panie jeśli zabijesz mnie, to tak jakbyś wydłubał sobie oczy. Mimo że jestem starcem to nie jestem głupcem. Wiem że gdy poznasz wiedzę to się mnie pozbędziesz. Więc decyduj chcesz dalej wędrować po Norsce z mapą i oczami, czy z własną mapą ale na ślepo..."

LukQu
17-09-2019, 00:29
...

Rancor
17-09-2019, 00:36
Tura 3

Kartograf spojrzał na niego nie otwierając oczu.

"Jak sobię życzysz królu..."

LukQu
17-09-2019, 20:46
...

Asuryan
18-09-2019, 14:02
Rozkaz królu.

/// informacje w turze 4

Asuryan
21-09-2019, 22:00
Tura 4

Informacje dostarczone przez zwiadowców:
Królu, zachodnia kraina jest równie wielka jak kraina leżąca na wschód od naszego obozowiska. Można powiedzieć że to wręcz jej odbicie jak w tafli jeziora. Niestety nie porasta jej żaden las, nie zauważyliśmy też śladów jakichkolwiek innych surowców. To teren na którym zaatakowały wilki. Dostrzegliśmy następną watahę podążającą w naszym kierunku. Tak ze dwa i pół razy większą. W dodatku część podąża na tylnych łapach, jak jeniec, chyba koniecznie chcą go odbić. Czy możemy przekazać wieści kartografowi by naniósł poprawki na mapę?

LukQu
21-09-2019, 22:14
...

Rancor
21-09-2019, 22:41
https://cdn.discordapp.com/attachments/617398297568477197/625081668457201694/tura4.png
Mapa tura 4

Tura 4

Informacje posiadane o terenach

1.Obóz Vargów- Główna siedziba Plemienia Vargów. Prowincja posiada dostęp do morza, nie wielkie lasy i ukryte złoża brązu

2.Leże Ogarów- Tereny nazwane przez twoich zwiadowców "Leżem Ogarów", z powodu dużej ilości ogarów i wilków.

Informacje dostarczone przez zwiadowców:

Królu, zachodnia kraina jest równie wielka jak kraina leżąca na wschód od naszego obozowiska. Można powiedzieć że to wręcz jej odbicie jak w tafli jeziora. Niestety nie porasta jej żaden las, nie zauważyliśmy też śladów jakichkolwiek innych surowców. To teren na którym zaatakowały wilki. Dostrzegliśmy następną watahę podążającą w naszym kierunku. Tak ze dwa i pół razy większą. W dodatku część podąża na tylnych łapach, jak jeniec, chyba koniecznie chcą go odbić. Czy możemy przekazać wieści kartografowi by naniósł poprawki na mapę?

3. Wschodnie Ziemie- jeszcze nie posiadają nazwy

Informacje dostarczone przez zwiadowców:

"Królu, na wschodzie znajduje się rozległa górzysta kraina. W dolinach i kotlinach porośnięta rzadkim lasem. W samych górach znaleźliśmy nieliczne tropy fimirów oraz ślady zwiadowców innego plemienia Norsmenów. Swoje ślady przed powrotem zatarliśmy

//Pamiętaj dopiero od Tury 4 możesz uwzględnić te informacje w grze masz jeszcze Turę 3 ;D

LukQu
24-09-2019, 18:24
,,,,

Rancor
24-09-2019, 21:09
//znaczy sam sobie mapę rysujesz? xD

Rancor
25-09-2019, 16:50
Tura 4

Podczas egzekucji mgła zgęstniała, a wojowie się zaniepokoili tym zjawiskiem szaman poczuł wzburzenie wiatrów magii, lecz coś go powstrzymało przed wydaniem odgłosu. Fafnir stał dumnie czekając na ścięcie, a gdy ono się wykonało wokół ciała mgła zgęstniała jeszcze mocniej. Każdy kto próbował zbliżyć się do ciała zastygał jak kamień. Ciało Kartografa zmieniło się w mgłę i znikło, chwilę potem Fafnir usłyszał głos w głowie

"Dziękuję Królu, zostałem uwolniony z tej powłoki nędznej.
Gdy mój Pan wróci ja też wrócę..."

Głos ucichł, a pogoda wróciła do poprzedniego stanu...