PDA

Zobacz pełną wersję : 15. urodziny Rome: Total War



KLAssurbanipal
22-09-2019, 13:43
http://totalwar.org.pl/wp-content/uploads/2019/09/246x0w.jpg


Dziś urodziny obchodzi kultowa gra z serii Total War, czyli pierwsza część Rome. Gra została wydana 22 września 2004 roku. Od tego czasu zdążyło dorosnąć nowe pokolenie graczy. Rome: Total War doczekał się dwóch dodatków: Barbarian Invasion i Alexander. Co ciekawe ten drugi jest do dziś jedynym elementem z Rome 1 nieobecnym w Rome 2, który zawiera bardzo dużo DLC i wszystkie frakcje z pierwszej części jako grywalne w drugiej plus wiele nowych.


Rome ucieszył wielu graczy, pasjonatów historii i doczekał się tysięcy modów. Najbardziej znane z nich to Europa Barbarorum, Roma Surrectum, Invasio Barbarorum, a także przenoszące nas w inne epoki: Ogniem i Mieczem, Napoleonic, European Wars. Nie sposób wymienić wszystkich kultowych już modów. Sam wydałem kilkaset reskinów jednostek i pracowałem w kilu ekipach modderskich. Aż łza się w oku zakręciła… Miejmy nadzieję, że Rome pożyje na komputerach jeszcze 100 lat!


http://totalwar.org.pl/wp-content/uploads/2019/09/5fe2cf83f4f0e7e9d2fb8f903e01bc13ea411345.jpg

Asuryan
22-09-2019, 14:09
To gra od której ja na poważnie zacząłem swoją przygodę z serią. Jakoś rok czy dwa po jej zakupie zarejestrowałem się na forum orga - ale ten czas szybko leci...

Chaak
22-09-2019, 20:40
Moja pierwsza gra z serii :D

Presidente
22-09-2019, 21:54
No ja odpaliłem przed chwilą. Gra nie wygląda źle, ale sterowanie...

Gajusz Mariusz
22-09-2019, 22:40
Także to moja pierwsza gra w serii, ale całe lata po premierze...

KLAssurbanipal
23-09-2019, 19:37
Co byście powiedzieli, gdyby CA z tej okazji wydało Alksandra do Rome 2 (jedyny element z Rome 1, który się dotychczas nie pojawił) lub wojny diadochów?

Presidente
23-09-2019, 20:16
Jest w ogóle jakiś sposób, żeby Rome 1 chodził jakoś lepiej na nowych kompach? FPSy mam chyba niższe niż te kilkanaście lat temu jak grałem na Athlonie starym. 4GB Patch? Coś więcej? Bo w sieci jest jakiś fix, ale to jakiś dll a tego zawsze się troszkę boję czy to nie jest jakiś syf.

Chaak
23-09-2019, 21:22
Co byście powiedzieli, gdyby CA z tej okazji wydało Alksandra do Rome 2 (jedyny element z Rome 1, który się dotychczas nie pojawił) lub wojny diadochów?
Aleksander mógłby być, ale za wojny diadochów oddałbym wszystkie pozostałe DLC, poza HatG :D Jeden z najbardziej pasujących okresów do założeń Total War, a jeszcze nikt w CA nie wpadł, żeby to wydać w jakiejkolwiek formie.

Ituriel32
23-09-2019, 22:26
Romek mój pierwszy total war, kochany przez lata. Dziś znajduje się poza podium.
Ale jest jedno słowo, wyrażające całą moją miłość do tego tytułu: "Numidia"...

Nezahualcoyotl
23-09-2019, 22:41
Jest w ogóle jakiś sposób, żeby Rome 1 chodził jakoś lepiej na nowych kompach? FPSy mam chyba niższe niż te kilkanaście lat temu jak grałem na Athlonie starym. 4GB Patch? Coś więcej? Bo w sieci jest jakiś fix, ale to jakiś dll a tego zawsze się troszkę boję czy to nie jest jakiś syf.

Możesz śmiało pobrać z linka zamieszczonego pod tym video (sam go pobrałem i jest o.k.).Pamiętaj tylko żeby nie ustawiać grafiki na maxa bo będzie się zacinać na mapie bitewnej.

8dGlog9mvKs

Gajusz Mariusz
23-09-2019, 22:58
Aleksander mógłby być, ale za wojny diadochów oddałbym wszystkie pozostałe DLC, poza HatG :D Jeden z najbardziej pasujących okresów do założeń Total War, a jeszcze nikt w CA nie wpadł, żeby to wydać w jakiejkolwiek formie.

W sedno.

Eutyches
24-09-2019, 14:36
Aleksander mógłby być, ale za wojny diadochów oddałbym wszystkie pozostałe DLC, poza HatG :D Jeden z najbardziej pasujących okresów do założeń Total War, a jeszcze nikt w CA nie wpadł, żeby to wydać w jakiejkolwiek formie.
Jest bardzo dobra modyfikacja pod Romka 1 ;)
Jak najbardziej podpisuję się pod tym, co napisałeś.
Tak Antypatrem bym sobie zagrał ;) To był łebski facet :)

KLAssurbanipal
24-09-2019, 23:23
Bez powodu bym nie sugerował. Mam takie dziwne przeczucie. ;) 50% daję na Aleksandra (najwięcej ponieważ to element z Rome 1 który jako jedyny nie pojawił się w Rome 2 do tej pory), 40% na diadochów i 10% na coś innego np. Budykę.
Jak wiecie epoka hellenistyczna to jedna z moich ulubionych epok - liczne książki, figurki, elementy zrekonstruowanego uzbrojenia z czasów Aleksandra i diadochów, więc szczególnie wgłębiam się od jakiegoś czasu w sieć szukając czegoś potwierdzającego takie DLC.
Stawiacie mi wszyscy piwo jeśli będzie Aleksander lub diadochowie. Albo ktoś mnie wesprze na patronite? ;)
P.S. Jeszcze w tym tygodniu długo szykowany mod z generałami hellenistycznymi do Rome 2 na podstawie źródeł z czasów diadochów.

taktylkoprzegladam
25-09-2019, 07:34
Czyli szykuje się DLC do Rome II na 20 lecie serii ;) ? Fajnie jakby dodali po jakimś dodatku, nawet skromnym, do każdej części. Stare części odnowione do HD. Nowsze DLC/FLC.

KLAssurbanipal
25-09-2019, 23:45
Rome 2 wydaje się najbardziej trafny ze względu na dużą grywalność do dziś i urodziny Rome 1. Fajnie byłoby gdyby dali DLC do każdej części, ale to niemożliwe, zwłaszcza do Shoguna 1, Medievala 1 i 2, Rome 1.

KLAssurbanipal
26-09-2019, 14:21
CA postanowiło wydać dodatek Aleksander na iPhone. Premiera 24 października bieżącego roku. Jednak to chyba nie koniec nowości Rome i wciąż liczę na DLC do Rome 2.

Ituriel32
27-09-2019, 07:42
Gdyby nie saga troi to bym był niemal pewny czegoś do romka2. A tak to kto wie.

Presidente
27-09-2019, 08:21
Niewiele dał ten plik zajac - o ile w ogóle coś dał. Także dałem mniejszy rozmiar jednostek. W dodatku musiałem zmienić jakość trawy bo jakoś dziwnie się wyświetlała przy zbliżaniu. Generalnie Romek 1 nie potrafi dobić nawet do tych 60 klatek czasami. W Medievalu 2 za to jest problem bo klatek generuje pełno około 200, ale to wtedy coś FreeSync marnie działa

KLAssurbanipal
27-09-2019, 09:27
Gdyby nie saga troi to bym był niemal pewny czegoś do romka2. A tak to kto wie.

Troy to całkiem nowa gra więc premiera mieści się w przedziale od pół do pełnego roku. DLC mogą wydać 2-3 miesiące od zapowiedzi. DLC do Three Kingdoms mogą być mniej dochodowe.

Zerknijcie tylko w Rome 2 z 2013 gra w tej chwili 3.791, a w Three Kingdoms z bieżącego roku 3.780 graczy. Thrones of Britannia z zeszłego roku to niestety zaledwie 540 graczy, więc DLC z krwią było prawdopodobnie jedynym pod tę grę.

https://steamcharts.com/search/?q=total%20war&fbclid=IwAR0WRKHItq4WNKyEfOWtrn8vDaDno26lvmyMqx3zO dz3Gu7X2nzAP-gC1FA

Eutyches
27-09-2019, 14:47
Niewiele dał ten plik zajac - o ile w ogóle coś dał. Także dałem mniejszy rozmiar jednostek. W dodatku musiałem zmienić jakość trawy bo jakoś dziwnie się wyświetlała przy zbliżaniu. Generalnie Romek 1 nie potrafi dobić nawet do tych 60 klatek czasami. W Medievalu 2 za to jest problem bo klatek generuje pełno około 200, ale to wtedy coś FreeSync marnie działa

Użyj pacza 4gpacz i po sprawie powinno być :)
https://ntcore.com/?page_id=371
albo ten
https://www.youtube.com/watch?v=6iYZnvvnePM

Ja zamiennie używam. Szczególnie modyfikacje dają wycisk, stąd programy reperujące ich, znaczy gier przyswajalność do nowych systemów i sprzętu.

Presidente
27-09-2019, 16:23
A to to ja gdzieś mam. Nawet Wieśka 1 trzeba było tym paczować bo mi wywalało do pulpitu. Ale nie wiem też czy mnie na tyle wciąga ten Romek żeby marnować czas i energię na te kilka kliknięć.

KLAssurbanipal
03-10-2019, 20:02
Mam dla Was dobre wieści. Dodali coś do Rome 2! Coraz bardziej jestem pewien, że to DLC, a najpewniejszym jest Aleksander, choć mam nadzieję, że mogą to być też diadochowie.

http://totalwar.org.pl/wp-content/uploads/2019/10/Rome-2.png

Chaak
03-10-2019, 20:10
Oby tylko nas nie uszczęśliwili tym dodatkiem o Brytach, który kiedyś wyciekał :D

KLAssurbanipal
03-10-2019, 23:19
Też mam taką nadzieję. :) Chyba on upadł. Wyciekł jeszcze przed Empire Divided, a potem mieliśmy jeszcze Rise of the Republic. Chyba to odpuścili. :)

Andrij Marszałek
17-10-2019, 12:29
Tak odnośnie Rome 1 i problemów z fps. Wrzucajcie pliczek z opisu tego filmiku do folderu i po sprawie.

https://www.youtube.com/watch?v=8dGlog9mvKs