PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc Techniczna.



Hityn3
02-05-2015, 11:20
Cześć, mam problem z wyżej wymienioną modyfikacją do Medka 2. Otóż gdy próbuje rozpocząć kampanie, dokładnie po naciśnięciu "start" (czy co tam jest), gra mnie wraca do momentu wyboru trybu gry (kampania, lub bitwy)
Medieval 2 TW + Kingdoms 1.5 oczywiście posiadam.
Moda posiadam z ModDB http://www.moddb.com/mods/the-elder-scrolls-total-war Wraz z patchami dla wersji ENG, kolejno 1.0 > 1.2
Czy ktoś może mi pomóc w rozwiązaniu problemu?

Na przyszłość proszę poświęcić chwilę czasu i znaleźć odpowiedni temat
Sadam86

kubalolxp
11-07-2015, 16:51
Mam problem gdy odpalam moda włącza się on i po pewnym czasie ładowania wywala do pulpitu z takim błędem


Cannot find the M2TW executable. TES must be installed directly into a folder containing an M2TW installation!

Moda zainstalowałem w folderze Mod, mam kingdoms nie wiem o co może chodzić pomocy!

Dekajo
01-07-2016, 21:53
Witam.
Napotkałem z modem problem, mianowicie podczas ładowania gry wyskakuje błąd, że Medieval II napotkał problem i zostanie zamknięty. Mam najnowszą, steamową wersję gry z dodatkiem, a moda odpalam za pomocą launchera w folderze z nim. Mam zainstalowany patch 1.2.4.

Z góry dziękuję za pomoc!

KrystianBorys
03-07-2016, 13:59
Wyślij plik logs.txt z folderu moda/gry. Spróbuj zainstalować ponownie, bez patchowania moda. No i upewnij się czy masz wyłączoną kontrolę konta uzytkownika a folder z medievalem ma pelne uprawnienia (wlasciwosci, zaawansowane, grupa uzytkownicy. Zaznacz wszystko poza pelna kontrolą.)

Ragnar Lodthbrok
20-11-2016, 16:57
Zainstalowałem moda w wersji 1.2 wraz z zangielszczeniem i mam problem z uruchomieniem. Kiedy próbuję moda uruchomić pokazuje się ekran ładowania i następnie gra wraca do pulpitu. Bez żadnego komunikatu.

Proszę o pomoc jak to naprawić!

EDIT:
W logach mam taki zapis:

17:55:09.123 [script.err] [error] Script Error in mods/The_Elder_Scrolls/data/export_descr_unit.txt, at line 2391, column 75
Invalid ownership type 'ashlanders' found in unit 'Danmer Bowmen'.
17:55:09.123 [data.invalid] [error] DATABASE_TABLE error found : error reading record from file mods/The_Elder_Scrolls/data/export_descr_unit.txt.

chochlik20
03-11-2017, 10:43
Pomysły, propozycję, a zwłaszcza rozwiązanie jest mile widziane.

Gra wywala do pulpitu, gdy pasek ładowania wybranej frakcji dochodzi do końca. W logach objawia się poniższy błąd:


11:26:10.238 [system.rpt] [always] CPU: SSE211:26:10.238 [system.rpt] [always] ==== system log start, build date: Feb 25 2008 version development ===
11:26:10.253 [system.io] [always] mounted pack packs/data_0.pack
11:26:10.253 [system.io] [always] mounted pack packs/data_1.pack
11:26:10.253 [system.io] [always] mounted pack packs/data_2.pack
11:26:10.253 [system.io] [always] mounted pack packs/data_3.pack
11:26:10.253 [system.io] [always] mounted pack packs/data_4.pack
11:26:10.253 [system.io] [always] mounted pack packs/localized.pack
11:27:15.658 [script.err] [error] Script Error in mods/The_Elder_Scrolls/data/export_descr_buildings.txt, at line 3635, column 2
Building DB error - culture db max settlement level differs from building db max settlement level for faction ashlanders (bdg town vs clt huge_city)
11:27:15.658 [script.err] [error] Script Error in mods/The_Elder_Scrolls/data/export_descr_buildings.txt, at line 3635, column 2
Building DB error - culture db max settlement level differs from building db max settlement level for faction hre (bdg town vs clt huge_city)
11:27:15.658 [script.err] [error] Script Error in mods/The_Elder_Scrolls/data/export_descr_buildings.txt, at line 3635, column 2
Building DB error - culture db max settlement level differs from building db max settlement level for faction normans (bdg town vs clt huge_city)
11:27:15.658 [script.err] [error] Script Error in mods/The_Elder_Scrolls/data/export_descr_buildings.txt, at line 3635, column 2
Building DB error - culture db max settlement level differs from building db max settlement level for faction papal_states (bdg town vs clt huge_city)
11:27:15.658 [script.err] [error] Script Error in mods/The_Elder_Scrolls/data/export_descr_buildings.txt, at line 3635, column 2
Building DB error - culture db max settlement level differs from building db max settlement level for faction slave (bdg town vs clt huge_city)
11:30:54.294 [data.invalid] [error] Insufficient video memory to load requested texture set.


Mam najnowszą wersję moda i uprzedzając pytania:
- Nie miałem wcześniejszej wersji
- Moda wypakowałem poprawnie. Hotfixa wgrałem, pliki usunąłem.
- Usunąłem też całe wiersze, gdzie podobno ma tkwić błąd, ale nadal gra wywala, a w logach pokazuje, że błąd jest, w innej linii.

KrystianBorys
03-11-2017, 13:58
11:30:54.294 [data.invalid] [error] Insufficient video memory to load requested texture set.



Ostatnia linijka mnie zaciekawiła. Brzmi tak, jakby karta graficzna nie wyrabiała. Zakładam, że patch Large Address Aware naniosłeś na kingdoms.exe, bo to na pewno nie jest twój pierwszy modzik do Medievala :D
Wydaje mi się, że zwiększenie priorytetu w procesach kingdoms.exe i pokombinowanie panelu sterowania kartą graficzną dla kingdoms.exe powinno pomóc. Albo zmniejsz detale, rozdzielczość, itp.

chochlik20
03-11-2017, 15:07
Ostatnia linijka mnie zaciekawiła. Brzmi tak, jakby karta graficzna nie wyrabiała. Zakładam, że patch Large Address Aware naniosłeś na kingdoms.exe, bo to na pewno nie jest twój pierwszy modzik do Medievala :D
Wydaje mi się, że zwiększenie priorytetu w procesach kingdoms.exe i pokombinowanie panelu sterowania kartą graficzną dla kingdoms.exe powinno pomóc. Albo zmniejsz detale, rozdzielczość, itp.

Dziwne. :hmm:Gram na ogól na średnich detalach, niektóre mam wyłączone, jak cienie i nigdy nie zdarzyło mi się, aby z powodu karty graficznej mod nie hulał.
Dzięki za wskazówkę. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Na wszelki wypadek ściągam właśnie starszą wersję i zobaczę, czy wyniknie ten sam problem.

Medieval
03-11-2017, 18:51
A jaką masz kartę graficzną?

chochlik20
04-11-2017, 11:31
A jaką masz kartę graficzną?
To nie wina karty graficznej, ale błędu w plikach gry. Przynajmniej takie wskazówki znalazłem na twcenterze.

Zmieniłem w ustawieniach:

[log]
to = logs/system.log.txt
level = * error

na:

[log]
to = logs/system.log.txt
level = * trace

i pojawił się zupełnie inny zapis w logach - https://mega.nz/#!kR9ETI4S!6b_solBNK0YXpGbjpzeUyloPzso-e0tGbMllSk2Grzk (https://mega.nz/#!kR9ETI4S!6b_solBNK0YXpGbjpzeUyloPzso-e0tGbMllSk2Grzk)

Jakien Kolwiek
13-11-2019, 17:42
Cześć Wszystkim

Mam ten sam problem co chochlik20

Pobrałem sobie wczoraj najnowszą wersje TES z moddb.com
The Elder Scrolls: Total War 2.0 (Full Version) + Hotfix

I nic nie mogę włączyć. Ani custom battle ani też żadnej z kampanii
i tak samo gra wywala do pulpitu, gdy pasek ładowania wybranej frakcji dochodzi do końca.

Jeśli ktoś zna rozwiązanie problemu to byłbym wdzięczny za pomoc...

Mitkhail
13-11-2019, 18:13
Równiez podpinam sie do kolegi wyżej :)

Sama wieść na temat tego moda https://www.gry-online.pl/newsroom/ukazala-sie-pelna-wersja-moda-the-elder-scrolls-total-war/zc1cfaa Po długiej przerwie zmusiła mnie do pobrania modzika ;)

Eutyches
13-11-2019, 19:23
Medek macie szlachetni jakiej wersji? Steam, czy pudełkowy?
Nim zainstalujecie jakiegokolwiek moda, to sugeruję, ja tak robię i mody u mnie działają spokojnie
odpalam, to
http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?16006-Uruchamianie-mod%C3%B3w-na-wersji-Steam&p=464779&viewfull=1#post464779
i dopiero modyfikację

I o tym pamiętajcie, by użyć tego pacza na odblokowanie pamięci 4g patch
3121
wypakujcie go do folderu z grą i użyjcie go, też może być przyczyną problemów.

Jakien Kolwiek
14-11-2019, 10:37
ok Eutyches mam taki folder "4gb_patch" tak jak na screenie u Ciebie.
w folderze jest aplikacja 4gb_patch (wielkość około 44 KB)
i co konkretnie mam z tym zrobić teraz?

Eutyches
14-11-2019, 14:47
wrzuć go do folderu z grą, i kliknij na niego,by lepiej się rozmawiało :) to będzie z łobraskami^^
3122
Po kliknięciu w plik aplikację kingdoms.exe masz to:
3123

i kliknięciem w OK potwierdzasz i aplikacja zmieniona jak i dostęp do pamięci, wiele modów i gier bez tego już może prawidłowo nie działać
***************
Na koniec masz od razu zrobioną kopię starego pliku, jakby coś się nie podobało, wystarczy wtedy zmienić nazwę i wracamy do pkt wyjścia.
Swoją drogą genialny plik, jest jeszcze jego odpowiednik ale na razie powinno wystarczyć
3124
Jakby co, to proszę się dopytywać.
:D

Jakien Kolwiek
14-11-2019, 15:50
yhm zrobiłem tak jak Napisałeś
no i jest bez zmian, nadal wywala do pulpitu

Eutyches
14-11-2019, 17:08
yhm zrobiłem tak jak Napisałeś
no i jest bez zmian, nadal wywala do pulpitu

Jeszcze raz, jakiego masz Medka 2?
Jaki system windowsa?
Gdzie Medek 2 zainstalowany, jaki dysk, folder
Gdzie umiejscowiłeś folder moda?
Hotfix jak kopiowałeś wołał o nadpisanie?

Z jakiego pliku uruchamiałeś moda?
Od razu ci wywala, nie masz tego?
3125

Dodatkowo możesz zrobić:

The_Elder_Scrolls \ Data \ UI i usuń pliki shared.sd, battle.sd, strategia.sd


Usuń events.dat i events.idx w The_Elder_Scrolls \ data \ sounds
****************************************

- Skopiuj i zmień nazwę medieval2.exe na kingdoms.exe, jeśli występują awarie w wersji Steam.
medieval2.exe też ma być

To tyle, spokojnie nie wszystko naraz porób i powinno zaskoczyć.
Specjalnie daję zrzuty byś widział, że warto i chodzi, możesz np. wyłączyć UAC, przy starych grach win 7,8 i 10 dostają zwiechy.

Sugeruję byś spróbował uruchomić normalnie gę i chwilę pograł, bo możliwe że trzeba będzie, nie wiem jaką masz wersję gry od nowa zainstalować?

*******

Już więcej nie wymyślę, daj znać co i jak :P

Jakien Kolwiek
14-11-2019, 19:04
Ok
no to po kolei:

- Medieval II Total War Kingdoms (nie jest to wersja Steam)

- Windows 7

- Medek zainstalowany NIE jest na dysku C, mam na niego odzielną partycję,
wyszystkie inne mody pod niego działały (Third Age, Thera, Call_Of_Warhammer itd.)

- folder moda umieściłem tak jak zawsze w folderu z grą; w folderze mods; (TW2/mods/...)

- Tak hotfix wołał o nadpisanie, ale raz spróbowałem go po prostu wypakować i skopiować, i też to samo było

- moda uruchamiałem z plików "TESTW Launcher" oraz "The_Elder_Scrolls"

- NIE wywala mi od razu. Włącza się wszystko ładnie (nawet ten intro film na początku),
pokazuję się menu, wybieram kampanię (wskazuję nację do grania) albo bitwę (zaznaczam jednostki do bitki dla dwóch stron)
i gdzieś w połowie ładowania paska mi wywala grę dopiero. I wyświetla się komunikat:
"Medieval 2: Total War encountered an unspecified error and will now exit."

- "The_Elder_Scrolls \ Data \ UI i usuń pliki shared.sd, battle.sd, strategia.sd"
Ja NIE mam wogóle takich plików w tym folderze

- "Usuń events.dat i events.idx w The_Elder_Scrolls \ data \ sounds"
usuwałem te pliki i nie dao to nic

- UAC mam wyłączony

Eutyches
14-11-2019, 19:30
Hotflix klikasz potwierdzenie, że nadpisać.

Masz wersję pudełkową, ona ma też swoje za uszami.
Ja wiem, że to może być denerwujące, kiedyś mi chodziły wszystkie mody a SS wywalał^^ ; ja bym zrobił tak:
skopiował/przeniósł sobie modyfikacje normalnie funkcjonujące, gdzieś tam,
odinstalował Medka 2 ale może być to wkurzające, ta cała instalacja potem
I zainstalował tylko ten mod , co ci sprawia problem
btw
Brak plików w UI, trochę dziwne, bo nawet jak nie zaczniesz kampanii powinny być.
Ja bym jeszcze raz pobrał pliki modyfikacji ale przy wyłączonym antywirze.
Cały urok modyfikacji, ja mam wersję steamowską a chodzi miodnie, ale np. Potop Total War czasem się buntuje
Do czego zmierzam, chwilę teraz pograłem w TES i pozytywny opad szczeki (lubię te określenie ) zachęcam do próbowania, czasem za którym razem zacznie hulać.
A masz jakieś logi z tego wywalania?

Jakien Kolwiek
14-11-2019, 20:38
No jak próbuję włączać kampanie to log jest tak duży że trudno cokolwiek tam znaleźć
Ale jak próbuję custom battle załączyć to wyskakuję taki oto log:

21:35:50.523 [system.rpt] [always] CPU: SSE2
21:35:50.523 [system.rpt] [always] ==== system log start, build date: Feb 25 2008 version development ===
21:35:50.527 [system.io] [always] mounted pack packs/data_0.pack
21:35:50.527 [system.io] [always] mounted pack packs/data_1.pack
21:35:50.527 [system.io] [always] mounted pack packs/data_2.pack
21:35:50.527 [system.io] [always] mounted pack packs/data_3.pack
21:35:50.527 [system.io] [always] mounted pack packs/data_4.pack
21:35:50.527 [system.io] [always] mounted pack packs/localized.pack
21:35:52.749 [data.missing] [error] ui/shared.sdver. 2084090696 required: 6
21:35:52.749 [data.missing] [error] data/ui/battle.sdfile not found
21:35:52.749 [data.missing] [error] data/ui/strategy.sdfile not found
21:36:42.996 [system.rpt] [error] Medieval 2: Total War encountered an unspecified error and will now exit.

Eutyches
15-11-2019, 05:51
Czyli jak dla mnie, może są tacy, co lepiej rozczytają, coś nie tak z ściągniętym modem.
Pomysły mi się wyczerpały ^^ , jedyne co możesz zrobić, wiem że w wersji pudełkowej to denerwujące, jeszcze raz zainstalować Medka 2 dodatkami i paczami itd...jak wcześniej ci napisałem...

Jakien Kolwiek
15-11-2019, 12:10
ok dzięki za pomoc :)

udało mi się uruchomić zarówno custom battle jak i obie kampanie,
teraz jak będę miał czas to posprawdzam czy śmiga wszystko dobrze

To co zrobiłem to tyle, że skopiowałem te trzy pliki z poprzedniej wersji moda
battle.sd, strategy.sd, shared.sd

Eutyches
15-11-2019, 16:07
Super sprawa, ze ci się udało. Jednak brakowało plików w instalatorze.
Jak znajdę wenę^^, to wydzielę wątek techniczny, bo zawsze się przyda.

Mam nadzieję, że napiszesz coś o modyfikacji? jakaś mała recka? Filmik? Screeny?
Biorę w ciemno :)

Araven
06-12-2019, 15:10
Witam, moda nie mam, ale możliwe, że usunięcie map.rwm z data/world/maps/campaign_imperial_campaign/ base (ścieżka z pamięci nie gwarantuję że wszystko prawidłowo podałem) by te 3 pliki odtworzyło, po ponownym uruchomieniu moda ale zabić się nie dam.