PDA

Zobacz pełną wersję : Garnizony i armie



Oreius11
30-08-2009, 12:07
Jakie utrzymujecie garnizony w miastach, żeby nie doszło do buntu, ile macie armii w polu i jakie to są jednostki? Czekam na odpowiedzi...

Cossack_231
30-08-2009, 14:11
W miastach żadne, chyba że teren nowo podbity to przez jakieś 6 tur trzeba w mieście posiedzieć. Dla mnie miasta się nie buntują, wystarczą niskie podatki i dobrani ministrowie ;) . Co do armii w polu, to zależy ile mogę utrzymać, więc nie ma jakiejś ustalonej liczby, po prostu staram się żeby dochody nie spadły poniżej 3000-4000.

AgentMax
01-09-2009, 13:28
W miastach żadne, chyba że teren nowo podbity to przez jakieś 6 tur trzeba w mieście posiedzieć. Dla mnie miasta się nie buntują, wystarczą niskie podatki i dobrani ministrowie ;) . Co do armii w polu, to zależy ile mogę utrzymać, więc nie ma jakiejś ustalonej liczby, po prostu staram się żeby dochody nie spadły poniżej 3000-4000.

Ja tam zawsze mam rozdzielone 1/3 armii na wschód, 1/3 na zachód, 1/3 na południe i 2/3 floty, żeby szwedzi mnie nie wkurzali, no i oczywiście całą armię do działań ofensywnych :). Cossack_231 jak ty się utrzymujesz na 3-4k?? Ja mam średnie 8k a podatki mam 3/5 stopień u każdej klasy.
HANDEL, HANDEL!!!

PS: Udało wam się kiedyś uzyskać plac budowy?? U mnie prawie wszystkie stolice regionów mają koszary gubernatorskie + mur. Proszę o pomoc!!! :D

Misiek001
01-09-2009, 16:25
Ja mam 3 oddziały milicji i 2 odziały dragonów. Nie mam w miastach rozruchów ani strajków.

Lesio
02-09-2009, 14:57
Garnizon musisz mieć taki aby bilansować niezadowolenie mieszkańców. Zauważ, że wojska w garnizonie dają bonus do zadowolenia. Każda jednostka daje inny bonus. Najlepsi pod tym względem to dragoni +2 i artyleria +1,5. Odpowiednio dobrany za to niewielki i niewiele kosztujący garnizon może być pod tym względem lepszy niż duża armia.
Poza tym zwróć uwagę na twoich ministrów - ich cechy są bardzo ważne dla zadowolenia i potrafią ograniczyć potrzebę trzymania dużych garnizonów :)
W obecnej kampanii moi ministrowie dają +5 do zadowolenia chłopów i +4 szlachty.

Lesio
02-09-2009, 15:02
PS: Udało wam się kiedyś uzyskać plac budowy?? U mnie prawie wszystkie stolice regionów mają koszary gubernatorskie + mur. Proszę o pomoc!!! :D


Nie jest możliwe rozbudowywanie placów budowy. Najważniejsze prowincje mają ich bodajże 5 a reszta 2. Po za tym w prowincjach niezagrożonych wojną niszcz koszary gubernatorskie i stawiaj budynki cywilne - dają dużo większy bonus do dochodu z podatków i bonus do represji.

AgentMax
03-09-2009, 13:40
Dzięki za pomoc :P


Garnizon musisz mieć taki aby bilansować niezadowolenie mieszkańców. Zauważ, że wojska w garnizonie dają bonus do zadowolenia. Każda jednostka daje inny bonus. Najlepsi pod tym względem to dragoni +2 i artyleria +1,5. Odpowiednio dobrany za to niewielki i niewiele kosztujący garnizon może być pod tym względem lepszy niż duża armia.
Poza tym zwróć uwagę na twoich ministrów - ich cechy są bardzo ważne dla zadowolenia i potrafią ograniczyć potrzebę trzymania dużych garnizonów :)
W obecnej kampanii moi ministrowie dają +5 do zadowolenia chłopów i +4 szlachty.

dragoni zwykli dają +2, a lekkokonni tyle samo ??

Lesio
03-09-2009, 15:26
Dzięki za pomoc :P


dragoni zwykli dają +2, a lekkokonni tyle samo ??

Tak mają taki sam bonus do utrzymywania porządku. W niektórych miasta wartości te mogą nieco się różnić, wpływa na to (prawdopodobnie) np. wielkość populacji.