PDA

Zobacz pełną wersję : Wydarzenia Ostatniego Legionu Nagasha



Rancor
12-01-2020, 12:21
https://cdn.discordapp.com/attachments/551877250002190340/669884182549233664/d1d2810cf9980bad858157dc67173a47.jpg


Nazywasz się Neroth Wielki Nekrarcha jeden z wielu uczniów Naggasha. Kilka set lat temu udałeś się na wieczny sen by czekać na powrót swego mentora, lecz coś cię wybudziło. Potężne zawirowania wiatrów magii zaburzyło stan w którym byłeś. Twój jedyny uczeń zwany Wezyrem przez populację tubylcze przygotował ci ucztę z młodych dziewcząt, byś ugasił pragnienie po śnie...


Postacie fabularne:

Mistrz Neroth(?l) -uczen Naggasha, Wielki Nekromanta Nekrarcha potężny wampir, jego wiek jest nieznany lecz wiadomo tylko tyle że brał udział w wojnie Naggasha z Khemrii i tam zdobył swojego nemesis Semira, dawniej nazywany przez tubylców Alchemikiem, prowadził badania nad nieśmiecia na swych wyznawcach, prowadził poszukiwania księgi swego nauczyciela w której była zapisana całą wiedza o byciu najpotężniejszym nekromatą

Wezyr (472l) uczeń Nerotha, dbał by kryjówka Pana nie została odkryta aż do przebudzenia. Za nim stał się uczniem wampira był jednym z po mniejszych władców Arabii. Rządzą władzy i życia wiecznego pchnęła go w objęcia śmierci.

Jasmin (434l)- przybrana córka Wezyra, jako jedyna przeżyła atak zwierzolodzi na jej rodzina wioskę. W wieku 5l została przygarnięta do jego domu. W wieku 18l została przemieniona w wampirzyce, mistrzowsko opanowała sztukę ś

Własne prowincję:
- Krypta Wampirów(podziemie)- miejsce pochówku setek sług i wyznawców Nerotha, mroczne przepełnione wiatrami magii katakumby. Wejście/wyjście w prowincji Schody Arabii

Budynki:
- Krypta Wampirów 2lvl
- cmentarzysko [ możliwość wskrzeszania oddziałów]
- koszary 1lvl


- Schody Arabii (nasza obecność jest tam ukryta) - miejsce wyjścia z twojej kryjówki

Fundusze na start: 2000g

Armia:
Ostatni Legion
*Mistrz Neroth(Nekrarcha/Klątwa Nieśmierci, Głód/Pijawka Dusz, Wskrzeszenie Umarłych)
-Wezyr (Nekromanta/Mistrz Umarłych/Wskrzeszenie Umarłych)
-3x Szkielety Wojownicy
-2x Szkielety z włóczniami
-1x Upiory Kurchanów
-1x Vargheisty

Łowcy Mistrza
*Jasmina(Wampirzyca Lahmii/Opancerzona nocna mara/Głód, Uwodzenie/Wahadło Półcienia)
2x Wielkie nietoperze
2x Złowieszcze Wilki


Mechaniki dodatkowe:

*Krew to moc- Mistrz Neroth musi regularnie pochłaniać pewne ilości krwi inaczej osłabnie i jego słudzy rozpadną się. Wskaźnik głodu będzie aktualizowany co turę przez MG, pokarmem mogą stać się wszystkie istoty żyjące od ludzi, elfów, krasnoludów aż po bestie i skaveny. Nie które posiłki mogą dać negatywne bądź pozytywne bonusy zależnie od ilości i jakości krwi

Tabela jakości krwi:
-Elfy +++
-Krasnoludy ++-
-Ludzie +-+
-Bestie -+-
-Skaveny --+

+ szansa na pozytywny bonus
- szansa na negatywny bonus

Wynik będzie rozstrzygany rzutem kością k6

*"Obdarzony darem/nieżyciem"- po schwytaniu postaci fabularnej bądź generała przeciwka masz możliwość przemiany go w wampira [MG podaję opcję] i wykorzystania jako postać bądź generała/ jeżeli zabijesz postać fabularną bądź generała masz możliwość wskrzeszenia go jako bohatera [szkielet/duch]

Zasady specjalne:

*"Powstań by mi służyć"- na mapie będą znajdować się cmentarze, katakumby, pola bitew i inne lokacje z możliwością wskrzeszania, koszt tej akcji wynosi 125% cenny zakupu jednostki, brak limitu wskrzeszania jednostek na turę [cena podstawowa]
*"Wieczna służba"- posiadasz 50% szansę że odział ranny zostanie zregenerowany[rzut monetą], 16% szans że martwa jednostka powróci[rzut kością k6 przy wyniku 6]
*Jedyny i prawdziwy władca - nie pozwól mistrzowi zginać inaczej wszystkie sługi stracą swą moc i egzystencje
*Stwory z cmentarza - Budynki można stawiać tylko na cmentarzach, katakumbach i w ruinach

Na każdym innym polu jeżeli zwiadowca odkryję możliwość pozyskiwania jakiegoś surowca jest możliwość budowy b
Posterunku obserwacyjnego [300g]

Ambicje (Cele do wypełnienia):

Cel główny (taki sam dla wszystkich frakcji w kampanii) - zdobycie wszystkich pięciu odłamków komety

Cele frakcyjne:

*Królestwo podziemia - Sprawa Wampirów wymaga odzyskania władzy nad podziemiami Południowych Ziem. Zdobądźmy wszystkie prowincje podziemne wypędzając stamtąd resztę plugastwa,
*Stary wróg - Semir znów jest na Twoim tropie. Wyjdźmy mu na przeciw i zgniećmy jego siły z powierzchni ziemi. Dokończ to czego nie udało Ci się wcześniej.
*Nowe sługi - Przemień 4 postacie fabularne w swoje sługi, bądź wskrzesz 8 postaci fabularnych

Turek
06-02-2020, 19:47
Mapa Podziemi Tura I:

https://i.imgur.com/7DRP5JU.png?1

Macieklws
11-02-2020, 19:56
A
I
I


Legenda Mapy

Gwiazdy-Przejścia na powerzchnie

Za lasami grzybów nic nie ma

Za Salami Arcymaga jeśli coś będzie to dostane w wydarzeniach jak tam wejdę








Nr. tury: 1

Wezyr zorientował się że silne zawirowania magii na powierzchni przebudzają jego mistrza. Więc zorganizował ucztę w postaci dziewcząt 8 aby po wiekach snu jego pan mógł zregenerować siły .
Otworzył prastary grobowiec i usunął się z drogi między nim a pożywieniem.Ciało Nerotha było wyniszczone całe pokryte kurzem i osłabione natomiast w jego oczach dało się dostrzec jedynie żądze krwi
wywołaną głodem.Ciało pomimo swej obecnej formy momentalnie rzuciło się na dziewczyny.Po korytarzach krypty echem roznosiły się krzyki i piski.Po posileniu się ciało znowu przybrało wygląd jak za
czasów życia Nagasha.
-Wezyrze mój uczniu.
Wezyr uklenknął przed swym mistrzem..
-Długo wyczekiwałem twojego przebudzenie Mistrzu.
-Czym jest ta moc z powierzchni która mnie przebudziła?Przedstaw mi raport z tego co się działo podczas mej nieobecności.

Łowcy Mistrza
1x nietoperze mają polecieć na zwiad na teren Sale Arcymaga 1x nietoperze zwiad las Grzybów (czytałem zasady zwiadowców itp ale czy mogę tak jakby wykorzystać jednostki z armi jako zwiadowców ?)

Rancor
13-02-2020, 11:51
Tura 2

Wezyr przybył z wieściami


Mistrzu Mój, nietoperze zbadały tylko powierzchownie tam jamy.
Sale Arcymaga są wielką halą z licznymi wykutymi w skale pomieszczeniami zabezpieczonymi potężną magią podejrzewam, że odpowiedni osobnik-zwiadowca- przyniósł nam więcej informacji i by nie dał się zranić.
Badając Sale część nietoperzy rozpadło się od czarów ochronnych.

Za to Las Grzybów jest wilgotnym miejscem, z licznymi plantacjami grzybów, pleśni i mniejszych stworzeń żywiących się nimi

Po raporcie spojrzał na Mistrza, przyjrzał się


Panie widzę że moc wraca ale nie na wystarczająco długo podejrzewam. Proponuje wysłać Łowców na ziemie żywych po kolejne ofiary

//ranny:
- 1x nietoperze [uzdrowienie będzie trwało 2 tury lub 50% ceny rekrutacji

Świeża krew dziewcząt pozwoliła ci zregenerować odrobine twej dawnej mocy, do kolejnego posiłku masz 1 zaklęcie dodatkowe wybrane przez siebie, kolejny posiłek za 3 tury


Wybudowano:
prowincja Krypta Wampirów
- podniesiono do 3lvl prowincje
- koszary 2lvl
- Więzienie [pojemność 30 niewolników]

Macieklws
18-02-2020, 15:00
Tura 2
1.
Masz rację potrzebujemy więcej krwi.Skąd miałeś tamte dziewczyny?



2.
Neroth weszedł do niższych poziomów krypty.Ciemne ogromne pomieszczenie wypełnione wieloma grobowcami.
W tym pomieszczeniu leżały kości które należały niegdyś do arabskiej ludność tego kontynentu.
-Nie sprofanowane resztki ludności z dawnych lat.Tak spokojne tak ciche jak ich dusze.
Czas przebudzić ich potencjał zaciągając ich na wieczną służbę.


Mistrz stał na środku pomieszczenia a dokoła niego zebrały się Upiory.Krążyły do okoła niego śpiewając gdy on wymawiał inkantację. https://www.youtube.com/watch?v=gfG9aJzFPd4
Jak duch ucichły całe pomieszczenie spowił mrok.Wszystko ucichło,straciło zapach zmysł dotyku też odmawiał posłuszeństwa.Zupełna pustka przypominająca stan śmierci.
Nagle niebieskie ogniki pojawiły się w pomieszeniu.Było to duszę siłą wydarte z Krainy Morra.Ich spokój został zakłócony a dusze zbrukane nekromancją.
Ogniki wijąc się wydawały agonalne dźwięki. Zagłuszył je głośny śmiech Nerotha który swą magią skierował je do grobowców.
Krzyki ucichły pozostał tylko śmiech i powstająca z grobu armia.

Rancor
18-02-2020, 17:54
Tura 2


Panie czasem karawany przechodzą blisko naszych ziem, czasem Plemiona tubylców przemierzają tę ziemię. Mym zdaniem najlepszy ofiary można porywać nocą z większych miast


Podczas rytuału pojawiły się w głowie myśli, przeczucie, wiedza kto tu spoczywa.
//
1x straż grobowa
2x szkielety wojownicy
1x szkielety z włóczniami

Macieklws
18-02-2020, 18:08
Tura 2
Niech jeden odział nietoperzy w nocy rozproszy się po prowincji Schody Arabi mają obserwować okolice oaz. W nocy śmiertelnicy rozpalają żródła światła wiec lokalizacja pożywienia nie powinna być trudna. Niech przyniosą złapane cele żywe do lochów.

Jasmin mam dla ciebie misje jej powodzenie jest dla nas bardzo ważne.Chce abyś wmieszała się w społeczeństwo miasta Lashiek.
Twoim zadaniem będzie zmuszenie do posłuszeństwa kogoś wysoko postawionego osobę spokrewnioną z władcą lub kapitana straży.
Zmusić kogoś do posłuszeństwa możesz za pomocą zmiany w wampira,obiecując nieśmiertelność lub czymkolwiek co przyjdzie ci do głowy.
Jak myślisz dasz sobie radę z takim zadaniem?

Wezyrze pilnowałeś okolicy pod moją nieobecność jakie surowce możemy wydobywać z okolic naszej Krypty?

Rancor
19-02-2020, 13:22
Tura 3

Jasmina pochyliła głowę


Mistrzu, zrobię co w mojej mocy, nikt nie będzie wstanie się oprzeć mi.

//Zostanie założony wątek o tytule "Ofiary Jasminy" w momencie próby podporządkowania ofiary

Wezyr czekał w komnacie Mistrza z raportem.


Mistrzu, nietoperze wysłane patrolują powierzchnię, lecz nie liczyłby na jakieś większe zbiory na tych ziemiach. A co do zbiorów. Tu podziemią możemy wydobywać głównie kamień i znajdą się pojedyńcze złoża żelaza z zasobów to chyba wszystko co może być przydatne

Na turę 1-2 ofiary

Macieklws
19-02-2020, 15:07
Tura 3
Doskonale Jasmino weź te złoto 300g myślę że może ci ono ułatwić zadanie.

To tylko chwilowe rozwiązanie Wezyrze.Zależy mi na tym aby nikt nie wiedział o naszej pozycji jeszcze przez jakiś czas dlatego unikajmy polowań na większą skale przynajmniej na razie.
Słyszałem o dość sporym szlaku handlowym przebiegającym na zachód stąd za jakiś czas będzie można poczynić przygotowania do napadu na jedną z takich karawan

Rancor
19-02-2020, 15:32
Tura 3

Gdy armia wkroczyła do Lasu Grzybów, wszystkie stworzenia pochowały się i utrzymywały dystans, możesz zasiedlić to nie przyjemne miejsce pełne pleśni grzybów i wilgotności

Macieklws
26-02-2020, 17:14
Wezyrze czy podczas mojej nieobecności doszły cie jakieś wieści o lokalizacji jednej z Ksiąg Nagasha? Szczerze mają dla mnie większe znaczenie od tych gwiazd pełnych mocy które wylądowały na powierzchni.
Naszym głównym celem powinni być zgromadzenie ich wszystkch moc w nich zawarta da nam wielkie możliwości.Możliwe że nawet znajdziemy w nich wiedzę dzięki której uda nam się go wskrzesić.

// datuj posty. Turek.

Rancor
28-02-2020, 05:25
Tura 4

Podczas przeszukiwań i oczyszczania z "życia" Lasu Grzybów, usłyszałeś ci cichy głos który narastał. Do akompaniamentu dołączyły się stukoty wielu odnóży i okrzyki


To nasaa jaskinia.... /Zdechlaki wuuuun mi stond.

I wiele innych. Gdy pojawiły się chmary pająków i wiele goblinów za nimi pojawił się przywódca na wilku, lecz owy "wilk" nie był wilkiem, był wilkiem ale z grzybów...

Jeste Grzybuuuuf a wy będziecie wykałaczkami do moich zembuuf trupakiii. Wuuuun mi stooond albo porachuje wasze kości, kościami moich gibasuuuuuf. Wuuuun albo umierać byyyndziecieee jeszcze raz...

//Mapa: bitwa w tunelu -> wybierzemy wspólnie
Grzybuuuufa Ekipa
Wódz Goblinów [ na wilku]
- 2-5 pajączków [ jednostka z kategorii kampania]
- 3-5 goblinów

Rancor
28-02-2020, 07:03
Tura 4


Krew kreeeeeew

Twój instynkt wampira zaczynał pragnąć krwi, a klatki prawię puste. Ostatnio tylko dwie ofiary zostały pochwycone i to jeszcze nie zbyt nadające się do spożycia. Starzec i jego żona. Ledwie żyją...

//W turze 6 rozpocznie się wydarzenie "Głód", jeżeli w turze 5 nie zostanie spożyty posiłek

Rancor
02-03-2020, 15:25
Tura 4

Bitwa: Zwycięstwo

Nagroda: Możliwość łapania jeńców

Macieklws
02-03-2020, 15:41
Tura 4
Widząc uciekające gobliny i czując pustki w swoim skarbcu Neroth wpadł na genialny pomysł a przynajmniej tak mu się wydawało.
Po bitwie 200 goblinów pozostało na łasce Wampirów.Szkielety mordowały po kolei gobliny aż zostało ich tylko 20.
Reszta została związana i ogłuszona.1 odział szkietów i 1 odział vargeistów zabrały jeńców wraz z ich wyposarzeniem a następnie wyruszyły w kierunku Południowego Traktu w poszukiwaniu karawany.

Moim celem jest spladrowanie tamtejszego szlaku handlowego a nastepnie na miejscu zbrodni zostawić martwe gobliny z ich wyposażaniem aby upozorować że to był napad goblinów.

Rancor
03-03-2020, 02:10
Tura 4

Jeńcy i oddziały je prowadzące wyrusza w najblizszym czasie.


Panie co zamierzasz uczynić z tymi jaskiniami?

Dopiero następnej turze to wydadzenie wystartuje. Prośba opisz jak to będzie miało wyglądać.

Rancor
03-03-2020, 22:59
Tura 5


Martwi nie są najlepszymi konstruktorami, przez co dłużej trwa zadanie. Mój Panie

//bonusik 500g i 3 ofiarę (człowiek)nie pytaj za co bo więcej nie dostaniesz

Złapano 1 ofiarę

Prowincja założona w Las Grzybów
Kopalnia żelaza wymaga dopłaty co najmniej 400g

Macieklws
04-03-2020, 12:11
Tura 5
W tej jaskini są drzewa niedługo je wytniemy a następnie użyjemy jako opał w piecach aby przetopić rudy żelaza które wykopiemy. Nasz legion potrzebuje dobrego wyposarzenia.

Wraz z Wezyrem spożywamy 2 ofiary. Pozostałe 2 ofiary trafiły do lochów

Rancor
06-03-2020, 18:28
https://cdn.discordapp.com/attachments/551877250002190340/685554080118079516/mapa1-wampir.png

Tura 5

Mapa podziemi, jeżeli czegoś nie dopisałem, nie dodałem daj info

Wyjścia na powierzchnię:
-Krypty Wampirów
-Sale Arcymaga

Rancor
11-03-2020, 04:14
Tura 6

Podczas wycinania drzew w jaskiniach zbudziłeś kilka stad Wielkich Jaskiniowych Nietoperzy. Wezyr od razu je pochwycił, zapewne przydadzą się twej sprawie....


Mistrzu złapałem 3 stada Nietoperzy I także mam sugestię by zbudować tartaki w Lesie grzybów powołań wycinka lecz stała może być lepsza na dłuższy okres czasu

//kopalnia żelaza [400g i surowiec ruda żelaza]
Wycieto 2/3 lasu co dało 800g zysku i 3 stada Wielkich Nietoperzy
Prowincję się zakłada na 1lvl[800g] a nie ulepsza na 1lvl ureguluj różnice do Czwartku do 8:00 to jeszcze w tej turze zysk będziesz mógł policzyć za nią

Rancor
11-03-2020, 14:11
Tura 6

Ofiara zapokoiła twoje potrzeby,lecz nie niedługo....

//do 7 tury zaspokojony lecz bez bonusów

Macieklws
15-03-2020, 07:22
Tura 6
Dobra robota Wezyrze mam dla ciebie misję.
Jasmina poczyniła postępy w swojej misji ale teraz potrzebuje pomocy.
Weżmiesz 4 odziały Nietoperzy i 2 odziały wilków a następnie wyruszysz do Krainy Zabójców. Twoim celem będzie atak na tamtejszą karawane z ekspedycji handlowej i zabranie mundórów ważne jest to aby nikt nie zbiegł żywy.
Przekażesz je Jasminie w pobliżu granicy między Krainą zabójców a Lashiek.

Rancor
15-03-2020, 13:13
Tura 6

Wezyr skłonił się i wyruszył. Zebrał bestię nocy i ruszył na łowy..

// dotrze i zasadzi zasadzkę w 7 turze

Rancor
18-03-2020, 07:31
Tura 7

Wielki nietoperz przyleciał z pergaminem w łapie. Szkielet podaje Ci to i czytasz


Panie zadanie wykonane karawana została wybitna co do nogi stroje w większości zachowane bez zniszczeń widocznych. Po za ludźmi były tam też krasnoludy zebraliśmy broń i pancerze mogą sie przydać. Dzień dwa przekaże stroje Jasminie i czekam na twe rozkazy. Za kilka dni przybędą także Ci co przeżyli około tuzina ludzi i krasnoludów.

Nietoperz ewidentnie oczekuje wiadomości dla Wezyra

W tym samej chwili przybył nadzorca

Panie krypta została rozbudowana i zostały odkryte nowe groby

//rozbudowa: Krypta Wampirów 4lvl

Zasadka na karawane:
Ranni: 2 oddziały wilków, koszt leczenia razem 280g
Zysk: 800g, ubrania dla 2 oddziałów szermierzy, możliwość podbicia o 3 belki doświadczenia 1x Wojownicy szkieletów, ofiary 10 ludzi 11 krasnoludów

Macieklws
20-03-2020, 13:43
Przekazuje nietoperzowi list który ma zanieść odpowiedz do Wezyra.

Wiedziałem że mogę na ciebie liczyć. Zapewne nasi wrogowie nie pozostaną bezczynni na nasze działania i wkrótce wyruszą w twoją stronę.
Wycofaj się spowrotem do stolicy i nie pozwól aby ktoś ciebie śledził.

Rancor
26-03-2020, 23:21
Tura 8

Budowa zakończona, leczenie także.
Wezyr powrócił

Macieklws
29-03-2020, 21:13
Tura 8
1Wyczekiwałem cie i jak bitwa czy ci śmiertelnicy stawiali jakiś opór?

2.Słyszałem że ten nędzny głupiec Semir nawiązuje współpracę z innymi nacjami aby wyplenić wszystkich wyznawców Nagasha.
Wampiryczni piraci wkrótce pewnie staną do walki z dużą siłą. Szkoda żę nie posiadamy wystarczającej siły aby ich wesprzeć.
Nieopodal w prowincji sale arcymaga stoi Bariera która blokuje ekspansje w tamtą stronę wkrótce tam wyruszymy aby ją zniszczyć.
Posilmy się zapewne będzie to koszować nas wiele wysiłku.

Zjadamy więźniów 8

Rancor
29-03-2020, 21:36
Tura 8

Wezyr skłonił się


Panie nie zauważyli gdy zostało ich nie wielu. Wspaniałe łowy.
Panie siła nie jest najważniejsza , a wiedza i mądrość. Mamy tyle ofiar.
Nie dlatego że mamy siłę ale potrafimy wykorzystać sytuację. Okoliczne miasto El-Kalabad napewno ma cmentarz, a gdybyś przepił swą moc I przyznał sługi które zginął ponownie na nowo....

Rancor
02-04-2020, 20:29
Tura 9

Rekrutacja zakończona

Macieklws
04-04-2020, 12:30
Tura 9

Ruszajcie na ziemie Bretończyków i Ludzi z Imperium. Waszym zadaniem jest sprawdzenie czy nie ma między nimi jakiś sprzeczek.
Wyruszycie natychmiast wasza misja jest bardzo ważna.I dobrze wam radze nie wracajcie bez żadnych użytecznych informacji.



Wysyłam zwiadowców do Prowincji Copher
Wysyłam zwiadowców nr 2 do Prowincji Marteku

Rancor
04-04-2020, 13:54
Tura 9

Upiory wyruszyły najszybsze informacje będą 10-11 tura

Rancor
08-04-2020, 09:48
Tura 10

Przybył Wezyr z raportem


Mistrzu... kuźnia wybudowana wskrzesiłem kilku kowali,
Pierwsze ostrza powstały, są wytrzymałe lecz nie idealne ofiara która oberwie będzie długo się męczyć....

//Krypta Wampirów
Kuźnia [+2 belki dla Straży Grobowej, +1 belki dla kawalerii]
Kamieniołom 100g na ture I zasób Kamień

Turek
10-04-2020, 21:51
Tura X
Nekromanta dostrzegł w gwiazdach sprzyjające mu ułożenie figur. Kto tam jest i steruje naszym losem?

// +20% od całkowitych przychodów od tej tury.

Macieklws
16-04-2020, 20:02
Tura 10
Wyruszam do Sal Arcymaga armią Nerotha

Wezyrze myślę że już czas abyśmy zbadali sale Arcymaga.
Tamtejsza bariera ostatnio uszkodziła nasze nietoperze.Chciałbym ją przełamać aby zobaczyć co za nią się kryję.
Ale jeszcze bardziej chciałbym potrafić stworzyć coś takiego. Przydało by nam się takie zabezpieczenie.
Tak czy inaczej potrzebuje twojej wiedzy razem powinniśmy szybko się z tym uporać.

Rancor
17-04-2020, 23:12
Tura 11

Wezyr spojrzał na Mistrza


Panie kiedy ostatnio spożywałeś swoich niewolników?


....

Sale Arcymaga


Panie zabezpieczenie budowli jest bardzo zmyślne, łatwo nie uda się nam to przełamać a tym bardziej powtórzyć.
Najpierw złamany je

Po przyjrzeniu symboli chroniących będziemy potrzebować kilku potępionych dusz [ 1 na każdy filar , 1 dusza = 200g]
i wielu żywych ofiar, czym więcej tym lepiej.
Po złamaniu zabezpieczenia będziemy mogli otworzyć wrota

Macieklws
18-04-2020, 08:47
Tura 11
Masz racje musimy nabrać sił zanim przystąpimy do łamania bariery.


Spożywam 3 ciała wraz z Wezyrem.

Przygotowujemy się do złamania bariery. Jako ofiary wykorzystujemy 10 ludzi z więżenia.(pozostaje mi 2 ludzi w więzieniu)

Rancor
24-04-2020, 10:20
Tura 12

Udało się, bariera pękła, nie wytrzymała tyle mocy zebranej na jej filarach. To wydarzenie wyzwoliło potężne zawirowania wiatrów magii, przez które w każdą stronę rozchodziłi się fioletowy wiatr magii. Szkielety na krótką chwilę zaczęły się ożywać i ponownie rozpadać się. Duszę które wykorzystałeś zniknęły w wielkim bólu, a ofiary spopieliło, nic nie zostało. Po podejściu do wrót ukazało się ostatnie zabezpieczenie...


https://cdn.discordapp.com/attachments/551877250002190340/703168217203343400/30718890.jpg


Odkrywco , jeżeli dotarłeś tu znasz moce rządzące tym światem. Teraz czy znasz je wszytskie...

Pojawił sie jeszcze jeden krąg

Wezyr spojrzał na Mistrza


Mistrzu, co teraz mamy zrobić..

//
Zaległe
tartak 100g co ture i zasób drzewo[dolicz sobie za tamtą turę]
Rozwinięcie prowincji [także dolicz]

Macieklws
25-04-2020, 09:45
Tura 12
Wszędzie rozchodzą się fioletowe wiatry magii które oznaczają magie śmierci.
Odziaływuje ona na ożywieniców więc myśle że ma to związek z nekromancją.

Próbuję odpowiedzieć na zagadkę.

Mocami rządzącymi tym światem jest życie i śmierć.
Życie jest krótkie i łatwo szybko je zakończyć w jego trakcie można wiele osiągnąć ale i tak na końcu kończy się śmiercią.Śmierć jest wieczna ale byty martwe same w sobie nie odziaływują na świat.
Wszystko jest zmienne w tym świecie dlatego niczego nie można być pewnym poza jednym każdy żywy byt czeka śmierć.
Prawdziwą potęgą tego świata jest nekromancja sprawia że byty żyjące po śmierci dalej mogą dokonywać wielkich czynów.A byty martwe mogą powstać jako marionetki które wciąż można użyć.
Prawdziwa potęga która przeciwstawia się światu stworzonemu przez bogów w którym każdy byt musi przeminąć.

Rancor
25-04-2020, 10:19
Tura 12


Prawda mistrzu, ale ten okrąg chłonie moc. Jakbyś...
Jakby rrozdzielić i pokierować odpowiednie wiatry w odpowiednie miejsce?

Wezyr spróbował fioletowy wiatr w odpowiednie miejsce przekierować


Shyish

Ukazał się symbol odpowiadający domenie Śmierci

Macieklws
25-04-2020, 10:33
Tura 12
Hmm twoja manipulacja wiatrami jakoś odziałwyuje na ten krąg. widać każdy symbol odzwierciedla inny wiatr magii.
Spróbujmy na każdy pokierować przypadające mu wiatry magii może to otworzy przejście.
Biały- Hysh
Brązowy-Ghur
czerwony-Aqshy
Fioletowy-Shyish(już był użyty przez Wezyra)
Niebieski-Azyr
Szary-Ulgu
Zielony-Ghyran
Zółty-Chamon

Rancor
25-04-2020, 10:56
Tura 12

Wszytskie symbole ukazały


https://cdn.discordapp.com/attachments/614080353761755147/703542041384321044/Wiatery_magiczne.jpg

A wrota się otworzyły. Zobaczyłeś salę pełne ksiąg, z złotymi zdobieniami, pułki wykonane ze złota. Po środku stał mały ołtarz z identycznym wzorem co był na wrotach. Kilka skrzyń i wielki tron z szkieketem. Szkielet ubrany był w szaty maga ale nie rejonów Arabii, a jego czaszka była smuklejsza. Szkielet trzymał w dłoni kostur w drugiej miecz z zakrzywionym ostrzem. W oddali widać było wysokie schody...
Kolejny poziom budowli?

// masz możliwość zamiany klasy lorda
Wybierzesz miecz staniesz się wybranym lordem wampirów
Wybierzesz kostur zwiększysz swoją moc

Macieklws
29-04-2020, 05:03
Tura 12
Wybieram miecz (zmiana klasy w lorda Carsteinów Vlada czar przywołanie vargrufa)

Słyszałem plotki że na wyższym poziomie nasi wrogowie przeszukują wierzę skarby które tam mogą znaleść mogą okazać się zbyt potężne.
Będziemy musieli się ich pozbyć ale pierw.
(Neroth skierował wzrok na szkielet arcymaga.)
-Cóż za wspaniała okazja szkielet samego arcymaga.
Ożywiec z osoby tak związanej z magią da nam wielką przewagę.
Neroth wypowiedział inkantację i wskrzesza arcymaga.
Kiedy już skończy ruszam armią na powierzchnie


(czar Invokacja Nagasha) ten czar leczący

Rancor
29-04-2020, 05:55
Tura 12

Wybierając miecz miałeś wizję...


Widzisz siebie jak bierzesz ostrze, widzisz jak metamorfoza zachodzi, twe ciało nabiera kształtów, siły już nie jesteś tylko powłoką.
Masz moc.

...

Kolejną wizja pokazuje krasnoludy i elfa próbującego otworzyć jakąś wierzę. Przechodzi Ci myśl że tą wieżę.

...

Ostatnia wizja pokazuje Ci Wezyra i szkielet Arcymaga w masce by ukryć jego stan. Witają przybyszów, rozmawiają...

Zastanawiasz się co to było...

Gdy docierasz do kolejnego piętra, widzisz wrota z wizji, czy to co widziałeś było zapowiedzią czy może ostrzeżeniem...

Macieklws
29-04-2020, 10:14
Tura 12
Wezyrze nikogo tu nie ma ale czuje że ktoś próbuje tu wejść.
Załóż maskę arcymaga i przywitaj gości spraw by stąd odeszli. Jeśli ci się nie uda i cie rozpoznają ucieknij spowroren na niższy poziom tam zastawimy zasadzkę.

Turek
29-04-2020, 18:51
Tura XII
Do Wieży przybył jakiś mały oddział krasnoludzko-arabski. Mają ze sobą siwego elfa ubranego w brązową kamizelkę. Co ma zrobić Wezyr? Przybysze nie wyglądają na wojowników i bacznie oglądają Wieżę.

// Rozpisz mi dokładnie słowa i akcje, które ma zrobić Wezyr.

Macieklws
29-04-2020, 20:09
Tura 12
Skoro intruzi i tak jeszcze nie podjeli się próby dostania się do wierzy to czekam nieopodal wejścia.

Turek
29-04-2020, 20:14
Tura XII
W środku czy na zewnątrz?

Macieklws
29-04-2020, 20:35
Tura 12
w środku

Turek
02-05-2020, 21:13
Tura XII
Elf i Krasnolud wchodzą do środka.

// Rozpisz dokładnie co im mówisz, bo ja to potem będę graczom przekazywał i chce żeby to było naturalne i zależało od tego jak to ujmiesz wszystko.

Macieklws
03-05-2020, 09:25
Tura 12

Wezyr staje naprzeciw grupy przybyszy.

-Witajcie nie wyglądacie mi na kolejną grupę złodzieji która próbuję włamać się do mojej wieży.
Nazywam się Abudin ibn Djadir kim jesteście i co was tu sprowadza?

Rancor
04-05-2020, 23:40
Tura 13

Rekrutacja zakończona, zaklęcie dla lorda to te co boostuje prędkość umiejętności jeśli są te same przechodzą,

Turek
10-05-2020, 19:08
Tura XIII
Odezwał się krasnolud:

Witaj Abudinie ibn Djadirze nazywam się Borim i wraz z Paerisem przybyliśmy tu z misją zbadania wieży oraz w poszukiwaniu wiedzy. Jednakże skoro wieża jest zamieszkana chciał bym zadać Ci pytanie czy osada w pobliży twojej wieży nie będzie ci przeszkadzać? Jeśli tak to uszanujemy twój spokój i w jej pobliżu nie będziemy nic budować.

Macieklws
10-05-2020, 19:21
Tura 13
Na wasze nieszczęście ziemie do okoła wierzy należą się prawnie mi a wasza obecność tutaj zakłócała by mój spokój.
Arabia jest wielka mam nadzieje że znajdziecie tereny pod kolonizacje gdzie indziej.

Rancor
15-05-2020, 12:14
Tura 14

Rekrutacja zakończona

Turek
17-05-2020, 19:59
Tura XIV
Krasnolud zapytał wampira:


Dobrze więc Abudinie ibn Djadirze uszanujemy twoją prywatność i nie będziemy budować osady w pobliżu twojej wieży. Lecz zanim odejdziemy chcieli byśmy Cię prosić żebyś chociaż trochę podzielił się z nami swoją wiedzą. W tych trudnych czasach mogła by się ona nam bardzo na przydać. Czy mógł byś to dla nas zrobić?

Macieklws
19-05-2020, 15:37
Tura 14
Wiedza tak wszyscy chcą wiedzy jest to szczytny cel dążyć do zdobycia jej jak najwięcej.
Jednak nie posiadacie nic czym ja byłbym zainteresowany więc nie macie czym za nią zapłacić.

Rancor
20-05-2020, 21:25
Tura 15

Jasmina dostała list od Zimbara


Moja Pani zorganizowałem trzy regiment kuszników na twoje rozkazy, wykonaja co im zlecisz. Czekają na rozkazy w Lashiek

//
Budowa zakończona
Kopalnia żelaza[ dolicz dodatkowe 125g]
Kolonizacja zakończona
W Lashiek czekają 3x kusznicy za Free utrzymanie