PDA

Zobacz pełną wersję : Królowie Grobowców w audiencji u Mistrza Gry



Turek
03-02-2020, 06:26
Wątek do oficjalnych rozmów z Mistrzem Gry.

Hadvar
07-02-2020, 16:43
Witam, chciałem przedstawić moje obiekcje względem tej zasady:

,,- "Braki w sile roboczej" - Stawianie nowych budowli jest ograniczone siłą roboczą, którą trzeba pozyskiwać. Niewolnicy szybko pracują, ale też szybko umierają...''

Rozumiem intencję pisania tego, ale to się nie za bardzo zgadza z Lore. Otóż miasta TK wyglądały jak typowe feudalne miasto, tyle że zamiast ludzi mieszkańcami były szkielety. Oczywiście bezrozumne i bez własnej woli wykonywały swoje czynności które robiły przed śmiercią. Ale mimo wszystko na skinienie Króla Grobowca były mu całkowicie posłuszne i gotowe do pracy, wiele budynków zostało wzniesionych przez szkielety. Więc jeżeli chodzi o siłę roboczą to nie było z tym problemów zazwyczaj u TK.

Ponadto ludzcy niewolnicy nie byli praktycznie potrzebni Królom Grobowców. Czasami do rytualnych ofiar, a czasem do utworzenia Urn Kanopskich, ale poza tym, raczej TK nie mieli interesu w porywaniu ludzi.

Wiem że muszę posiadać jakąś wadę frakcyjną, ale sugeruję wymianę bo ta nie ma zbytnio sensu IMHO.

Drugie pytanie: ,,5x szkielety z tarczami'' - tu chodzi o wariant z mieczami czy z włóczniami?

Trzecie pytanie: Czy mag ma jakieś czary na start?

Pozdrawiam Szefunia Złotego
Hadvart

Turek
10-02-2020, 23:02
1) Zakładamy, że szkieletów nie jest tak dużo i potrzebni są również ludzcy niewolnicy.
2) Warianty z mieczami.
3) The Restless Dead, oraz Djaf's Incantation of Cursed Blades, proszę zaktualizuj to w aktualce.
4) Utrzymanie agentów, zwiadowców i lordów jest darmowe.

Turek
11-02-2020, 13:46
Proszę napisać w aktualce przez jakie prowincje będą szły karawany tworzące nowy szlak handlowy. Ustal to ze swoim kontrahentem i niech on też to uwzględni w aktualce.

Turek
26-02-2020, 21:06
Zapraszam do działań na turę IV.

Hadvar
26-02-2020, 21:43
Zapraszam do działań na turę IV.

Przez najbliższe dni nie będę w stanie nic napisać. Pewnie dopiero w weekend się zabiorę za aktualkę i wydarzenia.

Turek
04-03-2020, 06:45
Tura V
Zaktualizowałem Ci zasadę specjalną, aktywne od tej tury:


- "Braki w sile roboczej" - Stawianie nowych budowli jest ograniczone siłą roboczą, którą trzeba pozyskiwać. Niewolnicy szybko pracują, ale też szybko umierają. Prowincje można rozbudować tylko do 3 poziomu. Do wyższych wartości potrzebni są niewolnicy.

Hadvar
04-03-2020, 13:21
Tura V
Zaktualizowałem Ci zasadę specjalną, aktywne od tej tury:

A ilu mam obecnie niewolników (łapałem już raz)?
Ponadto ilu niewolników kosztuje jedno ulepszenie?

Turek
05-03-2020, 22:51
Powiedzmy, że niewolników będziemy liczyć w grupach. Miałeś 5 grup, ale większość została uwolniona i została Ci 1 grupa. Aby zbudować jedno ulepszenie prowincji ponad limit jest to koszt 4 grup niewolników.

Hadvar
06-03-2020, 15:32
Powiedzmy, że niewolników będziemy liczyć w grupach. Miałeś 5 grup, ale większość została uwolniona i została Ci 1 grupa. Aby zbudować jedno ulepszenie prowincji ponad limit jest to koszt 4 grup niewolników.

Ale ja niewolników przetrzymywałem w Ziemiach Rozpaczy, nie w Pustkowiach Śmierci, i nie pamiętam bym kogokolwiek uwolnił...

Turek
06-03-2020, 15:54
Hmm... to ok. To zróbmy, że miałeś 5 grup i jedna z nich była na Pustkowiach Śmierci i ją uwolnili. Masz 4 grupy ludzików czyli możesz zrobić jedno ulepszenie. Jest ok?

Hadvar
06-03-2020, 19:57
Dziękuję szefuniu złoty.

Hadvar
17-03-2020, 12:25
Cześć, potrzebuję więcej informacji na temat tych gości na dachach Ka-Sabar. To ludzie, elfy, krasnoludy? Jest ich dużo czy mało? W co są uzbrojeni?

Rancor
17-03-2020, 12:52
Chyba Turek chcę byś sam podjął działania w tym celu

Turek
17-03-2020, 12:56
Słabo widać. Chyba ludzie, ale nie jestem pewien. Głos na pewno ludzki. Mają broń palną. Kryją się dlatego ich nie widać.

Hadvar
17-03-2020, 14:49
A to będą niszczeni - dzięki za info.

Hadvar
19-03-2020, 20:54
Oguem, to Semir chyba jest Królem, nie Księciem szefuniu

Turek
19-03-2020, 22:24
Tak? A gdzie pisałem, że jest królem? Przeczytaj pierwszy post w wydarzeniach.

Hadvar
20-03-2020, 02:13
Tak? A gdzie pisałem, że jest królem? Przeczytaj pierwszy post w wydarzeniach.

Nie żebym kwestionował Twoją decyzję, w wydarzeniach faktycznie nic o tym nie ma, ale rzadko kiedy Książęta Grobowców dowodzili armiami, a co dopiero krajem który jest już całkiem duży. Takie przyjąłem założenie od początku. Logicznie to nawet trudne bo książęta raczej nie mieli swojego dworu, co za tym idzie - nie mieli sługów którzy zachowali jakąkolwiek świadomość, co oznacza że wszystkie interakcję z innymi frakcjami musiałby wykonywać osobiście.

Ponadto nie wiem czy danie mu tytułu Króla jakoś bardzo go wywyższy, zważywszy że w piaskach Nehekhary leżą setki królów grobowców. Wśród nich dużą część stanowili królowie jednego miasta, więc myślę że Semir zasługuje na bycie Królem.

Ale czekam na Twój werdykt Królu Gry :cool:

Rancor
20-03-2020, 06:44
Wyczułem sarkazm xD po prostu Semir jest tak zaje.. że nie potrzebuje tytułu by być mocarnym, tak jak panda Po xD

Turek
20-03-2020, 07:40
Postacie fabularne:
- Książę Semir V Obieżyświat (???l) - Jest oczkiem w głowie Wielkiego Khatepa. Świetny generał o świeżym i bystrym spojrzeniu na sytuację. Nienawidzi z całego serca wampirów przez swój udział w Wojnach z nimi. Mimo, że wampiry zostały pokonane to on sam zginął z ręki Mistrza Nerotha. Jest nazywany "Obieżyświatem", ponieważ za swego życia przemierzał wraz ze swą świtą ogromne odległości w imieniu Imperium Nehekhary.
- Mistrz Tuttenhein (???l) - Mag bitewny, który służy w Armii Semira. Jest dużo starszy od swojego przełożonego przez co często ma inne zdanie na temat pewnych rzeczy i czasem pozwala je sobie publicznie wygłosić.

Jak się mianuje Królem to nie widzę problemów. Zrób o tym jakieś wydarzenie. Póki co trzymamy się linii, która jest od początku.

Turek
05-04-2020, 21:07
Świetne posty. Narazie odpisuje na najwazniejsze sprawy, a widze, ze Ty chyba nie masz takiej wiec nie bedziesz mial odpisow. Bede pamietal o tych postach i zostaniesz za nie wynagrodzony.

Hadvar
05-04-2020, 23:15
Świetne posty. Narazie odpisuje na najwazniejsze sprawy, a widze, ze Ty chyba nie masz takiej wiec nie bedziesz mial odpisow. Bede pamietal o tych postach i zostaniesz za nie wynagrodzony.

Dziękuję za uznanie :D

Turek
27-04-2020, 18:12
Twoje wojska coś robią w tej turze? Możemy zrobić, że przechodziły przez Otchłań, bo zrobiłeś rozkazy na poprzednią turę za późno i tak poglądowo opiszę Ci jak to wygląda.

Hadvar
27-04-2020, 18:33
Twoje wojska coś robią w tej turze? Możemy zrobić, że przechodziły przez Otchłań, bo zrobiłeś rozkazy na poprzednią turę za późno i tak poglądowo opiszę Ci jak to wygląda.

No właśnie czekałem na tę odpowiedź, czy przyjmiesz ten ruch czy nie, chciałem tylko przypomnieć że opóźnienie z mojej strony wynikało z tego że dopiero w wieczór przed tamtym dniem dostałem info odnośnie poprzedniego ruchu.

Jeśli można to jak najbardziej poproszę o odpis względem tego co w Otchłani piszczy.

Turek
27-04-2020, 19:01
Tura XII
Wojska przechodziły w pobliżu Otchłani, olbrzymiego wąwozu pełnego czarnych skał, które wyzionęły z wnętrza ziemi. Nasza kawaleria objechała większy kawałek rozpadlin i zauważyła na dole pojedyncze postacie, które przeszukiwały wąwóz. Wydawały się bardzo małe i zwinne, ale szybko się chowały kiedy nas zauważali.

Turek
09-05-2020, 19:02
Coś konkretnego robisz w tej Otchłani czy tylko przechodzisz?

Hadvar
09-05-2020, 19:59
Coś konkretnego robisz w tej Otchłani czy tylko przechodzisz?

Chwilowo garnizonuję armię w okolicach czarnych kamieni wokół których były dziwne zwierzęta i badam kawalerią kamienie z odległości, jeśli nie ma przeciwwskazań to się do nich zbliżam i badam je.

Turek
10-05-2020, 12:50
Musiałbyś pewnie do nich zejść. Jeżeli tylko przejeżdżasz to nic nie zobaczysz. Zejście do Otchłani równoznaczne jest z poniesieniem ryzyka (które wcześniej twój zwiadowca pozytywnie przeszedł).

Hadvar
10-05-2020, 13:28
No to kij, stawiam całą armię przy otworze i wchodzę tam.

Turek
10-05-2020, 13:48
Ale to napisz mi dokladnie jakie i ile jednostek to schodzi.

Hadvar
10-05-2020, 13:56
Wszystkie jednostki schodzą poza kawalerią i elitarną strażą grobową które będą pilnowały pleców. Jeżeli zostanie napotkane jakiekolwiek zagrożenie, to armia ma się zatrzymać/zawrócić.

Turek
20-05-2020, 20:51
Hadvar, a skad Ty miales niewolnikow do rozbudowywania tylu prowincji ponad 3 lvl?

Hadvar
20-05-2020, 20:54
Hadvar, a skad Ty miales niewolnikow do rozbudowywania tylu prowincji ponad 3 lvl?

Większość z El-Kalabad. Zależy w której turze, ale regularnie opłacam kupionych niewolników, wszystko jest uwzględnione w aktualkach.

Rancor
20-05-2020, 21:32
A ile byś widział oddziałów w takiej krypcie?

Turek
21-05-2020, 05:49
Które to są te jednostki Pustynnych Łowców? Wrzuć jakiegoś screena.

Hadvar
21-05-2020, 08:04
https://vignette.wikia.nocookie.net/warhammerfb/images/4/45/Total_War_Sepulchral_Stalker_Render_1.jpg/revision/latest?cb=20180405003102

Rancor
21-05-2020, 09:45
Jak dla mnie git tylko ile ich by miało tam siedzieć I czy utrzymanie ponosisz w kosztach itp

Hadvar
21-05-2020, 11:03
W każdej krypcie standardowo, tyle ile w oddziale czyli 12. Wydaje mi się że za cenę 3000 zł od krypty raczej nie powinienem ponosić kosztów ich utrzymania. Mam taką myśl że mógłbym użyć ich w bitwie w jednej armii jeśli krypta znajduje się w tej prowincji w której toczy się bitwa, za każde użycie płaciłbym ich koszt utrzymania (120 złotych monet). Ale najważniejszą ich funkcją ma być śledzenie i kontrolowanie ruchów/dźwięków pod ziemią, czyli w każdej sąsiedniej prowincji od prowincji w których znajduje się krypta. Tzn. dzięki temu chciałbym wiedzieć o niebezpieczeństwach z podziemi w każdej sąsiedniej prowincji od krypty.

Rancor
21-05-2020, 13:02
No to głosujemy xD

Ja jestem na TAK, Turku twój głos zadecyduje o marzeniach młodego Semira. Pozwolisz mu je spełnić by mógł wyruszyć w świat I być pewny że jego martwy świat jest bezpieczny?

Turku, Turku xD