PDA

Zobacz pełną wersję : Dyskusja



Arminius
15-03-2020, 10:40
Sekcja poświęcona dla graczy lubiących dyskutować o grze, zasadach, formule itp. :)

Melkorn
15-03-2020, 12:06
Mam pytanie. Czy gracze mogą grać frakcjami z tego samego klucza kulturowego w jednym meczu np Gwinded vs Strat Clud? ;)

Arminius
15-03-2020, 12:50
Mam pytanie. Czy gracze mogą grać frakcjami z tego samego klucza kulturowego w jednym meczu np Gwinded vs Strat Clud? ;)

Przedyskutowałem sprawę z Randommnixem i przekonał mnie do dopuszczenia takich match upów. Czyli jest możliwe, żeby gracze wybierali na przeciw siebie frakcje z jednej pary kulturowej.

A zatem są legalne następujące opcje: Gwinded vs Strat Clut; Mercja vs Wessex; Wsch. Anglia vs Nortumbria; Circenn vs Mide; Dublin vs Sudreyar.

Natomiast limt, że tylko raz na mecz można wybrać frakcję z konkretnego kręgu kulturowego nadal pozostaje w mocy. Mam nadzieję, że teraz wszystko jest jasne :)

Presidente
15-03-2020, 13:57
Może na początku trzeba było ruszyć w formule pucharowej a nie ligowej?

Arminius
15-03-2020, 14:28
Może na początku trzeba było ruszyć w formule pucharowej a nie ligowej?

Dlaczego? Liga będzie najbardziej optymalna, bo każdy zagra z każdym. A w pucharowej to wiesz, jak trafisz na prosa to szybko wylecisz z imprezy i lipa. Nawet jeśli byśmy zrobili podział na grupy to wiele zależy od szczęścia. Poza tym tryb pucharowy miałby sens w przypadku dużej ilości graczy, a spodziewam się, że będzie nas może nieco ponad 10. W takim wypadku lepiej zrobić ligę, jak to niegdyś było w Romku czy ostatnio w 3K.

Pawel90
19-03-2020, 18:44
Uuu!

Arminius
24-03-2020, 12:45
Uuu!

Chcesz dołączyć do naszej wesołej kompanii, że tak zagajasz? :)

Presidente
24-03-2020, 13:39
Dlaczego? Liga będzie najbardziej optymalna, bo każdy zagra z każdym. A w pucharowej to wiesz, jak trafisz na prosa to szybko wylecisz z imprezy i lipa. Nawet jeśli byśmy zrobili podział na grupy to wiele zależy od szczęścia. Poza tym tryb pucharowy miałby sens w przypadku dużej ilości graczy, a spodziewam się, że będzie nas może nieco ponad 10. W takim wypadku lepiej zrobić ligę, jak to niegdyś było w Romku czy ostatnio w 3K.
No nie wiem. Równie prawdopodobne jest to, że trafi się ktoś słabszy - będzie z każdym przegrywał i po pierwszych porażkach po prostu odpuści ligę. Dlatego może nie taki stricte play-off system tylko najpierw faza grupowa a potem play-offy

Pawel90
24-03-2020, 13:51
Chcesz dołączyć do naszej wesołej kompanii, że tak zagajasz? :)

Niestety nie mam gry i raczej nie planuje kupić, moje zdanie na temat historyków po Medievalu 2 znasz, ale chętnie poobserwuje wszelkie nagrania z bitew na YT, zawsze coś ciekawego.

Arminius
26-03-2020, 18:09
No nie wiem. Równie prawdopodobne jest to, że trafi się ktoś słabszy - będzie z każdym przegrywał i po pierwszych porażkach po prostu odpuści ligę. Dlatego może nie taki stricte play-off system tylko najpierw faza grupowa a potem play-offy

Na obecną ilość graczy nie opłaca się takiej formuły rozgrywek przyjmować. Poza tym nie chcę mieszać teraz przy formule. Tradycją jest, że turnieje z etapem drużynowym i pucharowym są rozgrywane dorocznie jako Mistrzostwa Polski. Natomiast obok tego są ligi, a obecnie to w sumie jedna liga WH tylko funkcjonuje. Mam nadzieję, że to się zmieni i liga ToB zapoczątkuje reaktywację historyków na polskiej scenie TW :)

Arminius
30-03-2020, 00:20
https://ibb.co/gW1X2wJ

Drodzy uczestnicy pierwszej, polskiej ligi Thrones of Britannia.

Cieszę się, że jest nas łącznie jedenastu. To naprawdę ładny wynik, zważywszy na fakt, że ToB jest tytułem mało popularnym. Niemniej zawodnicy, którzy trenowali i ogrywali sobie ToB, przekonali się, że zabawa jest bardzo przyjemna.
Jestem przekonany, że podczas rozgrywek ligowych, które, przypomnę, zaczynają się 1 kwietnia, będzie nam się dobrze spędzało czas, a rywalizacja będzie zacięta. Dlatego nie pozostaje mi nic innego jak życzyć wszystkim słynnego glhf! :)

Powodzenia!

PS Dodałem drobne uściślenia do zasad, które brzmią następująco: "Kierunek - północ"; "Gracze nie mogą grać tymi samymi frakcjami w jednej bitwie (np. Wessex vs Wessex). Jest natomiast możliwe, żeby gracze wybierali na przeciw siebie frakcje z jednej pary kulturowej. A zatem są legalne następujące opcje: Gwinded vs Strat Clut; Mercja vs Wessex; Wsch. Anglia vs Nortumbria; Circenn vs Mide; Dublin vs Sudreyar." Zajrzyjcie do odpowiedniego działu, żeby mieć to wszystko w kontekście :)

Żółwik_PL
05-04-2020, 18:16
Pozwolę sobie zamieścić filmiki Mista ;)


https://www.youtube.com/watch?v=3srSH1EDsuM&list=PL3nk2GcFzCEkUWMm1HqwSf5BNiU0x6jYz




Fajne bitwy :)

Żółwik_PL
05-04-2020, 18:16
i 2 mecz



https://www.youtube.com/watch?v=-rqghOTbxCI&list=PL3nk2GcFzCEkUWMm1HqwSf5BNiU0x6jYz&index=2

Mist
06-04-2020, 00:11
@Żółwik_PL

A dziękuje bardzo :) lekka odskoczni od repków z WH :P tym razem liga Arminiusa i bitwy piechot ^^ mam nadziej że się spodoba chociaż nie mam za dużo do opowiedzenia co do taktyk itd :p bo jest tego zdecydowanie mniej chociaż podstaswowe aspekty są w każdym total warze.

Ps. Musimy zagrać więc ja wieczorami raczej powinienem być :p

Mist
15-04-2020, 11:43
Świeże info od Arminiusa :p Rancor niestety nie jest stanie zagrać więc zostały wpisane walkowery dla każdego, a co za tym idzie w tym momencie skończyłem swoja przygodę na Wyspach Brytyjskich! Dzięki za fajny turniej dla organizatora za ciekawy okres/grę z serii i czekam na coś kolejnego :)

Ps. Czekam na przybocznych tarcza i miecz same się nie będą nosić na pole bitwy! xD

Arminius
17-04-2020, 13:22
Świeże info od Arminiusa :p Rancor niestety nie jest stanie zagrać więc zostały wpisane walkowery dla każdego, a co za tym idzie w tym momencie skończyłem swoja przygodę na Wyspach Brytyjskich! Dzięki za fajny turniej dla organizatora za ciekawy okres/grę z serii i czekam na coś kolejnego :)

Ps. Czekam na przybocznych tarcza i miecz same się nie będą nosić na pole bitwy! xD

Ramndommnix się ponoć mocno interesuje twoim mieczem xD

Mist
17-04-2020, 13:29
Ramndommnix się ponoć mocno interesuje twoim mieczem xD

Na miecz to chyba jeszcze za wcześnie :) póki co tarcza to jedyna pozycja gdzie potrzebny jest giermek/przyboczny :p