PDA

Zobacz pełną wersję : Divide and Conquer v4.5



BlackNyga89
26-03-2020, 09:19
https://media.moddb.com/cache/images/mods/1/22/21249/thumb_620x2000/splash.png



Mae Govannen!


the current version of DaC is V4.5 (released 12th April 2020).





Divide and Conquer is the biggest Third Age: Total War submod of all time. It contains many new factions, units, scripts, 2d artwork and more! DaC has been an ongoing project for 9 years now but the current modding team is the longest running team in its history.
Faction List:

Shadow of Mordor
Remnants of Angmar
Shadow of Mirkwood
Easterlings of Rhún
Haradrim Tribes
Ar-Adunaim (replaced Umbar)
Orcs of Moria
Khazad-dum
Kingdom of Gondor
Principality of Dol Amroth
Northern Dúnedain
Kingdom of Rohan
Vale of Dorwinion
Dunlendings
Vale of Anduin
Dominion of Isengard
Kingdom of Dale
Breeland and the Shire
Erebor
Ered Luin
High Elves
Woodland Realm
Gundabad
Lothlorien
Enedwaith
Variags of Khand

Almost 200 new units!
100% new ui, menu and faction symbols
A unique campaign map
Hundreds of exciting scripted events with unique event pictures and description!
Hand picked music for each faction courtesy of El Monstero



Download
https://www.moddb.com/mods/divide-and-conquer/downloads/divide-conquer-v4-eriador-rises - Divide and Conquer V4 only requires Medieval II Total War: Kingdoms Expansion or the Steam Definitive Edition to play.


https://www.moddb.com/mods/divide-and-conquer

Discord: https://discordapp.com/invite/Ast2Jzg



Zachęcam do ściągania i pisania opinii :D

Idill`a (MZ)
26-03-2020, 11:08
Co za niespodzianka. Pewnie dowiedziałbym się gdzieś za rok gdyby nie twój wpis xD Dziękówa

Idill`a (MZ)
26-03-2020, 13:25
Polecam do tego Battle Immersion Mod (https://www.moddb.com/mods/medieval-2-total-war-battle-immersion-mod). Przekazujemy dowodzenie komputerowi, cieszymy się bitwą, poruszając się na polu bitwy generałem, kapitanem albo chorążym.

Mod tylko na wersje steam.

Idill`a (MZ)
26-03-2020, 14:51
Ważna uwaga!

Aby gra działała stabilnie(ja dostałem CTD w pierwszej turze) należy dodać następujący kod w pliku .cfg (wyłączenie autozapisu)

https://i.imgur.com/mGXl4Oi.png

auto_save = 0

Idill`a (MZ)
26-03-2020, 15:02
https://i.imgur.com/TRLUJ6e.jpg

Idill`a (MZ)
26-03-2020, 15:08
https://i.imgur.com/clqGjbP.jpg


https://i.imgur.com/M1fR7e3.jpg


https://i.imgur.com/qNiOToq.jpg

Idill`a (MZ)
26-03-2020, 16:47
Łatka stabilizująca modyfikację

- wyłączony autozapis

Download:
https://drive.google.com/file/d/1EG8T0WaeRYlCZVIAdn4jrXYHHFkBjM4t/view?usp=sharing

BlackNyga89
26-03-2020, 23:49
:D Bardzo interesująca ta Twoja modyfikacja. Będę miał chwile na pewno ją sprawdzę

Khat'Tar
09-04-2020, 15:51
Zastanawiam się czy nie zrobić video poradnika do tego moda tłumaczący która kampania jest bardziej dla początkujących a która dla tych którzy szukają wyzwania.

Nie wiem tez czy ludzie potrzebują poradnika instalacyjnego do tego moda (mi się wydaje raczej prosty w instalacji).

Napiszcie co myślicie.

Eutyches
09-04-2020, 16:54
Witaj Khat'Tar :)
jak masz możliwość, to rób. Nawet jakby miało pomóc jednej osobie, to warto. Ja jak znajduje takie poradniki, to udostępniam. Ludzie którzy nie grają w modyfikacje mają prawo nie wiedzieć, przy pierwszej próbie co i jak.
Pozdrawiam :P

BlackNyga89
09-04-2020, 22:10
z decydowanie zgadzam się z przedmówcą filmy na youtube po polsku na temat co i jak w jakimś modzie są zawsze na plus... bo po pierwsze zwiększają zainteresowanie modem, a po drugie jak ktoś jest zielony w grze na modach to nawet jak coś dla nas wydaje się dziecinne proste mu może sprawiać problemy. jak coś nagrasz od razy się pochwal :D

kielll
14-04-2020, 20:48
czy wyskakuje komuś błąd z rozpakowaniem tego 7z?Że jakaś metoda Unsusported compression method ??

Eutyches
14-04-2020, 22:16
czy wyskakuje komuś błąd z rozpakowaniem tego 7z?Że jakaś metoda Unsusported compression method ??

A czym go rozpakowujesz?

kielll
20-04-2020, 18:42
A czym go rozpakowujesz?
stara wersja 7zip była :) Działa już

Piter
24-04-2020, 10:21
Ktoś w końcu podzielił moje postulatu dotyczące ekonomi w modach. Mało pieniędzy = trudna gra i od razu wszyscy mówią, że AI w modzie jest dobre. AI jest bardzo proste i nie innowacyjne, po prostu mechanika gry została dostosowana do możliwości AI i gdy mniej armii krąży po mapie i u gracza i u AI, to AI jest inteligentniejsze.

sebazioom
04-05-2020, 20:08
Czy tylko u mnie w bitwach rozgrywanych na mostach i brodach gra wywala do pulpitu ? i w niektorych miasteczkach tez zauwazylem ten problem

kielll
05-05-2020, 15:28
Czy tylko u mnie w bitwach rozgrywanych na mostach i brodach gra wywala do pulpitu ? i w niektorych miasteczkach tez zauwazylem ten problem
Słusznie wywala na brodach :(

kielll
05-05-2020, 15:35
Ktoś w końcu podzielił moje postulatu dotyczące ekonomi w modach. Mało pieniędzy = trudna gra i od razu wszyscy mówią, że AI w modzie jest dobre. AI jest bardzo proste i nie innowacyjne, po prostu mechanika gry została dostosowana do możliwości AI i gdy mniej armii krąży po mapie i u gracza i u AI, to AI jest inteligentniejsze.
Jest na to pewien sposób - jak pozyskać kasę?? Wysyłasz dyplomatę do kraju Krasnoludów - najelepiej z Morii, oni Maja kasę. Gdy zdobędziesz małowartościową wioskę lub taką na pograniczu, którą wiadomo że łatwo można stracić - sprzedajesz ją krasnoludom :) Dajesz cenę od 15 000 w górę :) Oni ją kupują i nie ma tam wojska można ją zająć i w następnej turze sprzedać im od nowa :) Jak już zdobędziesz majątek rzędu 30 000-40 000 robi przy jednej turze że najpierw im sprzedajesz za te 10-15 000 a potem kupujesz za 30-40 000 w trybucie w 3 turach, jak się zgodzą to anulujesz trybut i wioska znów jest twoja za frajer:) Taki błąd w grze ale można się pobawić bo jak masz dużo kasy - to możesz "niby kupując wioski i sprzedając" ustalić NOWY ŁAD NA ŚWIECIE :)

Eutyches
05-05-2020, 17:41
Napisałby ktoś reckę z tej wersji porównał do TA z MOSem?
Dałoby się to na fejsa na fanpage orga i grupy?
Znaczy ja bym dał, niech ludzie dowiedzą się o tym, bo fejs żyje swoim światem, mimo pewnych wysiłków by stąd też brali info :)

kielll
05-05-2020, 18:25
A czy są w tej wersji najazdy sił zła jak w poprzednich? Bo nie mogę za długo po pykać przekroczyłem 50 tur i cisza nikt nie napada trochę nudno :)

Piter
05-05-2020, 22:09
Jest na to pewien sposób - jak pozyskać kasę?? Wysyłasz dyplomatę do kraju Krasnoludów - najelepiej z Morii, oni Maja kasę. Gdy zdobędziesz małowartościową wioskę lub taką na pograniczu, którą wiadomo że łatwo można stracić - sprzedajesz ją krasnoludom :) Dajesz cenę od 15 000 w górę :) Oni ją kupują i nie ma tam wojska można ją zająć i w następnej turze sprzedać im od nowa :) Jak już zdobędziesz majątek rzędu 30 000-40 000 robi przy jednej turze że najpierw im sprzedajesz za te 10-15 000 a potem kupujesz za 30-40 000 w trybucie w 3 turach, jak się zgodzą to anulujesz trybut i wioska znów jest twoja za frajer:) Taki błąd w grze ale można się pobawić bo jak masz dużo kasy - to możesz "niby kupując wioski i sprzedając" ustalić NOWY ŁAD NA ŚWIECIE :)

Znam prostszy sposób. add_money.

Rozegrałem kampanię jakiś tydzień temu albo dawniej i nie wciągnąłem mnie mod. Męczący, w ogóle szkoda czasu na granie w gry, może w weekend mi się będzie nudziło to w ogniem i mieczem pogram. Męczą takie bitwy gdy nikt nie chce uciekać ;P No i trwają za długo.

Eutyches
08-05-2020, 17:41
Pozytywnie zdziwiony, bo zagrałem moją ulubioną nacją i Sarumana nacja jest pięknie dopieszczona :) Ale za mało pograłem, by wyrokować, choć do TA z MOSem, to podejrzewam może brakować, skrypty? Eventy jak to wygląda ?

Piter
09-05-2020, 17:55
hm, te miasta czasami mają problemy, np. nie wejdą Ci wszystkie wojska na mapie bo w górę wchodzą, przy wypadzie z miasta AI sojusznika stanie i nie atakuje. Odbijam się od tego moda, bo gra się trudno ale np. nie mogę wygrać bitwy bo wojsko sojusznika nie wychodzi na pole bitwy, bo mapa ich blokuje.

Eutyches
09-05-2020, 18:19
Pograłem trochę, ale jednak TA z MOS-em mi bardziej odpowiada, ma potencjał mod, ale rozmieszczenie nacji na mapie mi nie odpowiada. Statystyki jednostek. Muza fajna i wiadomo, tury chodzą dużo szybciej niż na MOSie...
Podsumowując, potencjał ma, ale wracam o ile czas pozwoli do staruszka MOSa....

Piter
12-05-2020, 15:18
Nie no ten mod jest fenomenalny. Te miasta lorowe trochę kuleją, że nie działają tam drabiny i wieże i czasami wyglądają na nie do zdobycia, a zwykła palisada jest lepsza, bo wieżyczki jej lepiej działają i robią obrażenia ale poza tym no naprawdę można się wciągnąć i inne aspekty to wynagradzają wielokrotnie.

Usunięcie tego, że spora część strat u strony wygranej jest wyleczona po bitwie i kiepski dostęp do kawalarki naprawdę powoduje szybkie wykrwawianie się sił gracza nawet mimo zwycięstw. Można naprawdę mieć pyrrusowe zwycięstwa.

Viking
16-05-2020, 00:01
Hej, czy wszystkim ten mod się tak crashuje? Raczej udało mi się go dobrze zainstalować choć istnieje duża szansa że mógł się wkraść jakiś błąd w ścieżce. W pliku MedII (mam wersję Steam) widnieją mi kingdoms.exe, medievalii.exe i medieval2, wydaje mi się że zainstalowałem go w odpowiednim. Jeśli to nie tu jest błąd, to następna możliwość coś w plikach, mam zainstalowanego Third Aga, może te dwa mody nie mogą być obok siebie, nie wiem. Ręcznie wyłączyłem w plikach cfg autozapis, powinno być wszystko dobrze. Przed chwilą w momencie zakończenia bitwy o Osgiliath wyświetliło mi wiadomość że mam ustawione za wysokie ustawienia graficzne podczas bitew i wyrzuciło do pulpitu. Nigdy czegoś takiego nie widziałem. Mam komputer na którym pewnie będzie płynnie chodził Cyberpunk. Może to jest właśnie problem, ta gra nie jest już po prostu za stara? Proszę pomóżcie. :(

Eutyches
16-05-2020, 05:52
Hej, czy wszystkim ten mod się tak crashuje? Raczej udało mi się go dobrze zainstalować choć istnieje duża szansa że mógł się wkraść jakiś błąd w ścieżce. W pliku MedII (mam wersję Steam) widnieją mi kingdoms.exe, medievalii.exe i medieval2, wydaje mi się że zainstalowałem go w odpowiednim. Jeśli to nie tu jest błąd, to następna możliwość coś w plikach, mam zainstalowanego Third Aga, może te dwa mody nie mogą być obok siebie, nie wiem. Ręcznie wyłączyłem w plikach cfg autozapis, powinno być wszystko dobrze. Przed chwilą w momencie zakończenia bitwy o Osgiliath wyświetliło mi wiadomość że mam ustawione za wysokie ustawienia graficzne podczas bitew i wyrzuciło do pulpitu. Nigdy czegoś takiego nie widziałem. Mam komputer na którym pewnie będzie płynnie chodził Cyberpunk. Może to jest właśnie problem, ta gra nie jest już po prostu za stara? Proszę pomóżcie. :(
Pokaż screena co masz w katalogu z rozszerzeniem exe i użyj pacza 4G patch,

inna gra ale ta sama zasada działania:
https://www.youtube.com/watch?v=XXzInOBveUQ

Ja dodatkowo robię tak, jak filmik ciebie nie przekona



1) Plik wypakować w dowolnym miejscu (jakaś spokojna lokalizacja by mógł tam długo leżeć)
2) uruchomić to co się wypakowało
3) za pomocą okienka które się otworzyło wybrać to co ma być spaczowane
4) spaczowany powinien być główny plik gry / program
Sposób instalacji:
http://ntcore.com/4gb_patch.php Albo, wypakuj plik, ...gdzieś tam :D
Kliknij lewym klawiszem myszki na
4gb_patch.exe

https://ntcore.com/img/4gb_patch.jpg

ponownie klikasz lewym klawiszem myszki :D na OK, to co jest na obrazku i pojawi ci się menu z wyborem, który plik chcesz zmienić.



Sam, powtarzam, sam zrobi ci nazwę o rozszerzeniu backup oryginalnego pliku, jak ci się zmiany na lepsze nie spodobają :D , to wykasujesz samą nazwę backup i odzyskasz stary plik :D
Tutaj klikasz na wykonawczy plik, kingdoms.exe
***********************************************
a jak użyłeś i nie pomaga to jest inny; co można go zamiennie używać, wtedy tamten jak użyłeś pacza przywróć oryginały i zastosuj ten, co w poradniku.
Możliwe, że użyłeś tego z poradnika, to spróbuj tego pierwszego, ale też na oryginalnym pliku...
//////////////////
Podsumowując, to stara gra wymagająca potężnego szczególnie jak są modyfikacje, potężnego jednordzeniowego procka, akurat ta modyfikacja to pikuś, jest taka, gdzie wymagania ma jak nowe gry^^
Pozdrawiam

Piter
16-05-2020, 06:41
Hej, czy wszystkim ten mod się tak crashuje? Raczej udało mi się go dobrze zainstalować choć istnieje duża szansa że mógł się wkraść jakiś błąd w ścieżce. W pliku MedII (mam wersję Steam) widnieją mi kingdoms.exe, medievalii.exe i medieval2, wydaje mi się że zainstalowałem go w odpowiednim. Jeśli to nie tu jest błąd, to następna możliwość coś w plikach, mam zainstalowanego Third Aga, może te dwa mody nie mogą być obok siebie, nie wiem. Ręcznie wyłączyłem w plikach cfg autozapis, powinno być wszystko dobrze. Przed chwilą w momencie zakończenia bitwy o Osgiliath wyświetliło mi wiadomość że mam ustawione za wysokie ustawienia graficzne podczas bitew i wyrzuciło do pulpitu. Nigdy czegoś takiego nie widziałem. Mam komputer na którym pewnie będzie płynnie chodził Cyberpunk. Może to jest właśnie problem, ta gra nie jest już po prostu za stara? Proszę pomóżcie. :(

Mi przez 80 tur chyba ani raz nie zcrashowało, może raz, może wcale, nie pamiętam.

Khat'Tar
16-05-2020, 22:33
Mam zagwozdkę panowie.

Jako Rhun próbuje odblokować rydwany. Wydaje mi się że zająłem wszystkie wymagane prowincje ale rydwanów niema. Zastanawiam się czy jest jakiś limit czasowy lub jakiś dodatkowy wymóg który jest ukryty.
Dajcie znać jak coś wiecie.

Piter
17-05-2020, 10:22
Mam zagwozdkę panowie.

Jako Rhun próbuje odblokować rydwany. Wydaje mi się że zająłem wszystkie wymagane prowincje ale rydwanów niema. Zastanawiam się czy jest jakiś limit czasowy lub jakiś dodatkowy wymóg który jest ukryty.
Dajcie znać jak coś wiecie.

Spróbuj poszukać w: campaign_script po nazwie jednostki komend.

Khat'Tar
17-05-2020, 17:45
Dzięki, myślę że teraz wiem czego mi brakuje.

Viking
17-05-2020, 23:48
3434

Wrzucam screena jak to wygląda w moim pliku MIITW (już z 4gbpatch) Wybaczcie rozmiar zdjęcia. :d Czy ja nie mam przypadkiem zbyt wielu tych plików exe.?

Niestety 4G patch nie zadziałał, mam nawet wrażenie że jeszcze częściej wyrzuca ;/, Zastanawiałem się czy to nie kwestia rozdzielczości? Dałem opcję żeby grafika sama ustawiła się pod sprzęt, ustawił się na absurdalnie niskiej rozdzielczości i słabych ustawieniach graficznych, tak się oczywiście grać nie da ;d Jeśli chciałbym go usunąć go po prostu wyrzucić do kosza? bo ani w third age ani w DaC nie widzę pliku deinstalacyjnego ;d a third age już po prostu usunąłem. To modowanie medka pod steama kompletnie mi nie leży ;d

PS. gdzieś spotkałem się z tym że pod tę wersję DaC nie ma patcha 4G.

Araven
18-05-2020, 08:35
Wydaje mi się, że masz wersję steam. Poczytaj o instalacji DaC na steam. Bodajże ostatni krok instalacji to large coś tam adres w tym kroku już po zainstalowaniu moda należy wskazać plik exe u mnie to kingdoms.exe bo mam wersję pudełkową nie steam u Ciebie raczej medieval.exe. Wskazując ten plik trzeba zaznaczyć pierwsze okienko co powoduje użycie większej ilości pamięci niż normalnie w systemie Windows, co według mnie zastępuje patch 4Gb. Mod co jakiś czas wywala ale nie trafiłem na błąd krytyczny, trzeba często robić savy pod różnymi nazwami. Pisze z pamięci nie mam dostępu do kompa z grą, jestem poza domem. Reasumując spróbuj z large aware adress i w wersji steam trzeba usunć jakieś pliki wirtualne o ile pamiętam. Tu problem raczej w pamięci nie w grafice.

Viking
18-05-2020, 13:32
Tak, używam wersji Medka na steama Hmm, spróbuję jeszcze z tymi różnymi sejwami, przejrzałem parę tutoriali i poradników i nigdzie nie znalazłem nic o usuwaniu plików wirtualnych, jakbyś mógł mi to podrzucić (jak będziesz miał czas) ;p to byłbym wdzięczny. Jeśli chodzi o instalację i large aware adress to zrobiłem to jak w poradniku wrzuconym tu na forum. Sugerujesz żebym jeszcze raz go zainstalował?;d

Araven
18-05-2020, 18:42
W pierwszym poście jest link do instalki. Po wejściu w niego masz Description a potem Read more wchodzisz w ten link i masz porady co do instalacji w jednym z ostatnich punktów jest o plikach wirtualnych. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale skoro o tym piszą to może i ma. Nie rób ponownej instalki nie ma sensu.

Khat'Tar
29-05-2020, 22:42
Pytanko panowie.

Rozgrywam Kampanię Angmarem i po 60 turze wciąż nie mogę rekrutować śnieżnych trolli. Na początku myślałem że potrzebuję jakiś dodatkowy budynek (klatki trolli czy coś takiego) ale nic takiego nie znalazłem. Potem doszedłem do wniosku że trolle są ukryte za jakimś skryptem ale po wykonaniu jednego zadań za które miałem otrzymać "jedną z najlepszych jednostek które w tym momencie mogę rekrutować" otrzymałem oddział śnieżnych trolli pomimo ze nigdzie nie mogę ich rekrutować.

Przejrzałem skrypty kampanii ale nie znalazłem żadnego związanego z trollami Angmaru więc myślę że to może być jakiś bug.

Dajcie znać co o tym myślicie.

Araven
30-05-2020, 07:37
Śnieżne trolle Angmarem można rekrutować tylko w Gundabadzie (i pewnie kilku ich innych pobliskich osadach) jak np. ten zajmią krasnoludy i go odbijesz albo sam zaatakujesz Orków z Gundabadu.

Szczypior
30-05-2020, 13:15
Dla hardych polecam północnych dunedainów na legendary. Przez pierwsze 55 tur wojna podjazdowa samymi generałami, wystrzelać ile się da i uciekać. Gospodarka leży i kwiczy, a szczęście quest Aragorna skończony no i Mithrandir wjechał na dzielnie to licze na troche lepszą passę. Na domiar złego krasnoludy z błękitnych gór przyjeły pierścienie i szykuje sie kolejny front.

Piter
30-05-2020, 17:42
Dla hardych polecam północnych dunedainów na legendary. Przez pierwsze 55 tur wojna podjazdowa samymi generałami, wystrzelać ile się da i uciekać. Gospodarka leży i kwiczy, a szczęście quest Aragorna skończony no i Mithrandir wjechał na dzielnie to licze na troche lepszą passę. Na domiar złego krasnoludy z błękitnych gór przyjeły pierścienie i szykuje sie kolejny front.

Ja polecam to:

https://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?17910-Piter-AI-Divide-and-Conquer-v4-5

Nawet najsilniejszymi frakcjami jest bardzo ciężko i to nie na najtrudniejszym poziomie trudności :D

Araven
06-06-2020, 18:50
Edit. Angmarem śnieżne trolle można rekrutować także w Morva Tarth.

Khat'Tar
10-06-2020, 21:48
Dzięki, też znalazłem to info na YT. :D

SzymonDeath
30-06-2020, 14:25
Mam pytanie ktoś próbował grać w DaC na obecnej wersji (v4.5.6) w trybie hotseat kampanie? Mam zamiar zagrać ze znajomym, ale gdy kończę swoją turę i zaczyna się jego, mam zamiar zapisać grę w celu przesłania mu save, gra nagle coś zaczyna wczytywać, kursor się zmienia tak jak coś by wczytywał, ciągle bez przerwy coś ładuje i nie może się to skończyć.
Ma ktoś pomysł na ten problem?

chochlik20
01-07-2020, 20:30
Dwa razy zdarzyła mi się dość kuriozalna sytuacja. Generał zostawiony obok miasta w następnej turze zniknął. Można go znaleźć poprzez listę dowódców i gdy go wybierałem widać tylko pulsujące koło oznaczające, że tam jest. Gdy go ruszam pojawia się, ale po za ruchem nie mogę nic zrobić. Ani wejść do miasta, dodać oddziałów czy też zaatakować. Puszczenie tury niczego nie zmienia. Wie ktoś jak można to obejść bez ponownego wczytywania sejva?

Piter
02-07-2020, 04:31
Mam pytanie ktoś próbował grać w DaC na obecnej wersji (v4.5.6) w trybie hotseat kampanie? Mam zamiar zagrać ze znajomym, ale gdy kończę swoją turę i zaczyna się jego, mam zamiar zapisać grę w celu przesłania mu save, gra nagle coś zaczyna wczytywać, kursor się zmienia tak jak coś by wczytywał, ciągle bez przerwy coś ładuje i nie może się to skończyć.
Ma ktoś pomysł na ten problem?

https://drive.google.com/file/d/1lIhgaWIs329yF05sJks5qZ8N18OBhCTW/view?usp=sharing


Mam pytanie ktoś próbował grać w DaC na obecnej wersji (v4.5.6) w trybie hotseat kampanie? Mam zamiar zagrać ze znajomym, ale gdy kończę swoją turę i zaczyna się jego, mam zamiar zapisać grę w celu przesłania mu save, gra nagle coś zaczyna wczytywać, kursor się zmienia tak jak coś by wczytywał, ciągle bez przerwy coś ładuje i nie może się to skończyć.
Ma ktoś pomysł na ten problem?

Nie wiem, map.rwm skasować? Ja nie miałem takich problemów. To chyba u Ciebie tylko się coś dzieje nietypowego.

SzymonDeath
02-07-2020, 11:23
Nie wiem, map.rwm skasować? Ja nie miałem takich problemów. To chyba u Ciebie tylko się coś dzieje nietypowego.
To tylko w trybie hotseat a w grze jednoosobowej normalnie wszystko śmiga.

SzymonDeath
30-08-2020, 21:05
Witam ponownie.
W dac mamy takie coś ze po 1 turze różne fakcje, którymi komputer gra dostaje na start za damo ileś tam prowincji.
Czy za to odpowiada jakiś skrypt, jeśli tak to jaki? Jeśli jest to nie jest tylko skrypt to wie ktoś jak to usunąć, żeby komputer nie dostawał na start dodatkowych prowincj?

Piter
31-08-2020, 07:19
Witam ponownie.
W dac mamy takie coś ze po 1 turze różne fakcje, którymi komputer gra dostaje na start za damo ileś tam prowincji.
Czy za to odpowiada jakiś skrypt, jeśli tak to jaki? Jeśli jest to nie jest tylko skrypt to wie ktoś jak to usunąć, żeby komputer nie dostawał na start dodatkowych prowincj?

hm, chyba wystraczy zmniejszyć poziom trudności. Bot podbija buntowników ze 40 tur więc nie ma sensu tego spowalniać.

Araven
31-08-2020, 07:59
Ai dostaje startowo po kilka prowincji zależnie od nacji ze skryptu od medium w górę, na easy pewnie też dostaje te prowincje ale nie sprawdzałem. A im wyższy poziom trudności tym wyższe inne bonusy dla ai jak kasa, przyrost ludności itp. Ja bym tego nie usuwał.

Piter
31-08-2020, 11:21
AI przy buntownikach głupieje totalnie, jest jeszcze głupsze niż przy walce z normalnymi frakcjami. nie ma sensu tego kasować, bot przez 200 tur nie podbije tego :D

deMotywator
18-10-2020, 02:04
Hej drodzy gracze, mam pytanie - czy ktoś z was grając Goblinami z Gór Mglistych doczekał się możliwości rekrutacji Barloga? Z tego co udało mi się ustalić owy kosmiczny oddział dostaje się przy ataku krasnoludów w roku 2986. Kolejną teorią była konieczność budowy kopalnii mithrilu. Doszły mnie także słuchy , że w wersji 4.5 żeby tak jak wspominałem w pierwszym przypadku barlog pojawił się w naszej armii trzeba pogrzebać w kodzie gry. Czy ktoś bardziej obeznany/doświadczony mógłby mi z tym pomóc bądź odesłać do konkretnego tematu, jeśli takowy został już poruszany i widnieje tam odpowiedz na moje pytanie? Z góry dziękuję! :D

sebazioom
07-11-2020, 20:20
Czy ktoś też ma problem? na zasadzie gdy oblegam osade, przeciwnik z osady mnie atakuje wtedy wybieram bitwe, gra sie ładuje i wywala do pulpitu. Dzieje sie tak też w chwili gdy ja jestem oblegany i atakuje oblegających armią z osady. Bitwy na mostach i brodach ładuja sie do konca jest rozstawienie wojsk, jednak gdy obkrece kamere odrazu wyrzuca. Też co niektóre bitwy o miasta wywalaja co zmusza czesto do wybierania auto rozstrzygniecia co oczywiscie jest wkurzajace bo straty sa ogromne. Z góry dzieki za pomoc

Piter
08-11-2020, 17:07
Też miałem jakieś błędy przy jakiś bitwach ale to można było na palcach jednej ręki policzyć, nawet oryginalna gra czasem wywali. Także coś chyba źle zainstalowałeś.

mario84
10-11-2020, 17:33
Siemka mieliscie sytuacje o wbijania noza w plecy ? Gram sobie elfami z lorien i przy ok 300 turze gdy staram sie uratować świat przed wylewem ar adunaim nagle wbjają mi sie w 8 miast Dale , Vale i krasnale z Mori . Oczywiscie prowincje prawie puste bo wszystkie siły skierowałem na południe bedac pewnym swoich sojuszników . Dodam tylko ze sam 20 tur wczesniej zerwalem sojusz z rohanem i go wchłonąłem . Czy to normalne ?

Kserx
22-02-2021, 11:11
Witam,
Orientuje się ktoś może czy jest jakiś submodzik dla frakcji krasnoludów który dodawał by ich kawalerię na kozłach?

sebazioom
22-02-2021, 18:20
W Third Age: Reforged istnieje taka kawalaria.

Arsen
05-05-2021, 17:35
Hejka! Mam pewną sprawę. Gram sobie właśnie w D&C 4.5 i lekko trąci mnie pewna mechanika, jeśli przeciwnik z nami wygra bitwę to mimo wybicia mu armii dajmy na to w 70% Po bitwie nagle to np: 46% Skąd taka nagła regeneracja ich że tak powiem? U gracza działa to bardziej stabilniej i tylko kilka procent nam wraca, a po stronie komputera jest to dość sporo. Zniechęca to bo nie dość że zalewają mnie hordy Angmaru w tym przypadku to w bitwach zadaje ogromne straty i połowa tego jakby nie ma znaczenia. W normalnym Medievalu nie było czegoś takiego, nie kojarzę też z innych modów więc to pewnie kwestia zmiany w pliku jakimś będzie. Orientuje się ktoś jaki to będzie plik lub wie coś czego ja nie wiem? Z góry dzięki za odpisanie ;)