PDA

Zobacz pełną wersję : Athanasios' Attila Ultimate Fixes.



Eutyches
04-04-2020, 17:17
Mod? Patch? Ktoś coś wie? Próbował?

Ilość zmian robi wrażenie? Nie rozwala gry polskojęzycznej?


https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1999136521


Może Pan Nolan coś wie?:P
https://steamuserimages-a.akamaihd.net/ugc/786378590837785055/4F2783A41780A78C41EC05CBF20B789937ED5EAB/?imw=637&imh=358&ima=fit&impolicy=Letterbox&imcolor=%23000000&letterbox=true

wino
04-04-2020, 18:15
Odpaliłem, działa, tyle mogę przekazać :) Z opisu wynika, że to chyba tylko poprawki błędów czy drobne zmiany i spolszczenie chyba powinno śmigać poprawnie.

P.S. nie słyszałem, żeby Christopher Nolan grał w Attylę, ale może Noyan coś wie na ten temat ;)

Eutyches
04-04-2020, 22:57
Odpaliłem, działa, tyle mogę przekazać :) Z opisu wynika, że to chyba tylko poprawki błędów czy drobne zmiany i spolszczenie chyba powinno śmigać poprawnie.

P.S. nie słyszałem, żeby Christopher Nolan grał w Attylę, ale może Noyan coś wie na ten temat ;)

Sprawdzałem, czy ktoś czyta moje posty stąd ta literówka:P
Żartuję, jeszcze nigdy nie napisałem poprawnie tego nicka, wybacz Panie Noyanie:P
Dzięki za info cny wino, dobrze wiedzieć że to patch bardziej niż mod, mam trochę tego na Attili i jeden mam, co mocno miesza w nastawy...

wino
05-04-2020, 10:35
Może więcej za jakiś czas o tym modzie napiszę, bo gram póki co kampanię Gotami z podstawki (błędnie nazywanymi w grze Gaetami), przy okazji poprawiam spolszczenie, takie by było bliższe mojemu delikatnemu i czułemu sercu ;) a po jej zakończeniu (choć pewnie prędzej po jej znudzeniu) przymierzam się do Słowian i wówczas pogram z tym modem, bo czytając pobieżnie jego listę zmian, to wygląda na prawdę przezacnie i żal bez niego grać w czystą podstawkę.

wino
13-05-2020, 16:50
Tak więc zgodnie z zapowiedzią mały zestaw informacji o tym znakomitym modzie.

Grając po raz pierwszy w czystego Attylę w oczy rzuciły mi się straszne niedociągnięcia i błędy językowe. Jako że poprawianie tekstów jest banalnie proste, grę przeplatałem sobie z jednoczesnym poprawianiem spolszczenia. Ile gra posiada błędnych lub nieścisłych opisów, to jest niepojęte. No bo jeśli przy samym opisie cech kulturowych czy frakcyjnych mamy wiele błędów, to gracz jest zwyczajnie w świecie wprowadzany w błąd. Oprócz tego nazwy jednostek są trochę mylne i ciężko się w nich połapać. Wiele opisów z bitew jest w dziwnej formie bezokolicznikowej, itd. itp. Wszystko to sobie poprawiłem i obecnie mogę powiedzieć, że spolszczenie jest dla mnie ok.

Jednak poprawki tekstowe to tylko wierzchołek góry. Na nasze szczęście społeczność graczy działa prężnie, dzięki czemu mamy wiele usprawnień. No i chyba dwa największe "usprawniacze" Attyli, czyli mody skupiające się jedynie na poprawkach błędów w grze i dodające ewentualnie drobne usprawnienia, nie zmieniające za bardzo rozgrywki, to Unofficial Attila Community Patch i tytułowy Athanasios' Attila Ultimate Fixes. Mając więc dopracowane spolszczenie, pierwszą kampanię rozegraną na czystej wersji gry za sobą i 2 zestawy poprawek przymierzałem się do rozpoczęcia drugiej kampanii. Niestety okazało się, że oba te mody nie są ze sobą kompatybilne. Jednak po kontakcie z autorem tytułowego moda okazało się, że znaczna część usprawnień z Unofficiala znajduje się w Athanasiosie, a nawet więcej. Dla pewności nie dając wiary obcemu Grekowi, wywodzącemu się przecież z innego kręgu kulturowego, przyjrzałem się osobiście dokładnie obu modom i rzeczywiście, prawdę on powiadał. Na szczęście to czego nie ma Athanasios, można sobie ręcznie dorzucić z Unofficiala i voila - otrzymujemy wspaniałe dzieło, niejako 2w1 :)

Jeśli więc ktoś chciałby pograć, a może z sentymentu powrócić do pierwotnej wersji gry, zamiast grać w różne mody mocno zmieniające grę, to polecam ten świetny zestaw bugfixów. Lista poprawek błędów jest imponująca, a autor ciągle pracuje nad kolejnymi. Aż ciężko uwierzyć, że gra może mieć tyle błędów, mimo, że wypuszczono do niej kilka patchy.

Jeśli dorzucimy do tego moda "Slavic names & lore corrected", czyli drobne poprawki tekstowe dla Słowian, "Missile Range Bug Fix" i "Script AddOn for the Unofficial Attila Community Patch" to otrzymujemy kompletną grę wraz z poprawkami z obu tych dużych kompilacji błędów.

Eutyches
13-05-2020, 17:51
Mówisz że masz spolszczenie, a czy mógłbyś się nim podzielić?
********
Ten pacho/mod może być na polskiej wersji językowej, tak wnioskuję?

wino
13-05-2020, 19:10
Mówisz że masz spolszczenie, a czy mógłbyś się nim podzielić?
********
Ten pacho/mod może być na polskiej wersji językowej, tak wnioskuję?

oczywiście, Athanasios działa na polskiej wersji, a więc i na moich poprawkach.

https://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?11665-T%C5%82umaczenie-dyskusje&p=469313&viewfull=1#post469313