PDA

Zobacz pełną wersję : Dyskusja ogólna



Pirx
23-04-2020, 09:55
Tutaj dyskutujemy o turnieju.

Pirx
23-04-2020, 09:56
Biorąc pod uwagę wstępne zainteresowanie, wydaje się, że uda się zebrać 6 do 8 drużyn. Dlatego proponowałbym w takim przypadku zrobienie dwóch grup, po 3-4 drużyny, z 2 drużynami wychodzącymi do półfinałów.

W grupach gralibyśmy mecze po 2 bitwy, a w fazie pucharowej do 3. zwycięstw.

Nieznajomy
23-04-2020, 11:33
Jakby udało się zebrać 8 drużyn to było by super! :)

Ten turniej to taki powrót do przeszłości, zaczynam się jarać :p

Arroyo
23-04-2020, 21:18
Jak skołujecie zapowiedź to mi ją podeślijcie, wrzucę na stronę na FB i może więcej osób uda się ściągnąć na ten turniej :)

Potrzebowałbym z osobno zamieszczonym plakatem, gdyż FB blokuje za same linki do YT bez zdjęcia.

Pirx
24-04-2020, 10:44
Ktoś by ogarnął ten plakat?

Arroyo
25-04-2020, 12:16
Może Tuff, jak da radę? Spytałem go i czekam cierpliwie na odpowiedź :)

Pirx
29-04-2020, 10:25
Mamy już 10 drużyn, jestem mega pozytywnie zbudowany. Dzięki Panowie! :)

Zapisy trwają do jutra, czekamy jeszcze na 2 drużyny.

Przy 12 drużynach może zrobilibyśmy 4 grupy, po 3 drużyny, z dwiema wychodzącymi dalej do fazy pucharowej.

Przy 10 drużynach zrobilibyśmy 2 duże grupy po 5 drużyn, z dwiema wychodzącymi dalej do fazy pucharowej.

Nieznajomy
30-04-2020, 19:58
Bachus dowaliłeś partnera, widzę na scenie polskiej nie było nikogo godnego xD

Pirx
30-04-2020, 20:20
Zamysł jest taki żeby ten turniej był tylko dla polskich graczy. Pszemek, ten sierżant to zagraniczniak? Może byście zrobili team z Bachusem?

Presidente
30-04-2020, 21:18
A po co się tylko do polskich graczy ograniczać?

Mist
30-04-2020, 23:15
Zamysł jest taki żeby ten turniej był tylko dla polskich graczy. Pszemek, ten sierżant to zagraniczniak? Może byście zrobili team z Bachusem?

Antsy to na pewno Polak z tego co wiem to są znajomymi więc idealny team nie można podważyć :)

Hadvar
01-05-2020, 00:47
Tu nawet nie chodzi narodowość. Ten Hamilkar jest ze Stanów Zjednoczonych i szanse na to że uda nam się zagrać z nim fajną bitwę są prawie równe zeru przez lagi które na pewno się pojawią. Szczerze, obawiam się że mecze z nim przez to mogą być problematyczne nie tylko dla mnie :/

Pirx
01-05-2020, 09:40
Hadvar, w sam raz to Tobie zdarza się lagować. ;)

Dobra Panowie, jako że i tak gramy dla funu, nie będę robił bachusowi problemu. Także mamy już faworytów turnieju. ;)

Dzisiaj rozlosuję na challonge 3 grupy: 2 grupy po 5 drużyn (dalej wychodzą pierwsze 3 drużyny z każdej z grup), 1 grupę z 4 drużynami (dalej wychodzą pierwsze 2 drużyny).

Do fazy pucharowej trafi 8 drużyn.


PS: w życiu bym nie pomyślał, że zgłosi się do turnieju 14 drużyn. :)

Zachar
01-05-2020, 09:55
Z racji nierozłącznego od lat braterstwa broni ja upatruje faworytów gdzie indziej ;)
Ja się cieszę z obecności Hamilkara
Dobry team.
Szkoda mi tylko braku rafjara. Byłby wtedy prawdziwy powrót do przeszłości

Nieznajomy
01-05-2020, 10:38
Z Hamilcarem to będzie inny problem niż lag, jest nim strefa czasowa :P

Rafjar woli emeryturę :P

Mist
01-05-2020, 11:01
Szczerze co do Hamilkara to jest to dla mnie śmieszne ale nie będę robić gówno burzy poczekajmy trochę z tym -_-

Nieznajomy
01-05-2020, 12:08
Podoba mi się grupa B, zapowiada się tam bardzo ciekawie xd

Pirx
01-05-2020, 12:16
Tak, grupa B będzie najbardziej wyrównana. Grupa C to jeszcze w większości stare twarze więc też powinno być konkretnie.

W grupie A zobaczymy jak sobie poradzą nowe twarze z dwóch drużyn.

Hadvar
01-05-2020, 12:22
Hadvar, w sam raz to Tobie zdarza się lagować. ;)



Jak najbardziej jest to prawda, ale tylko od godziny 19:00 do 24:00, co dosyć mocno ogranicza zakres czasu w którym można by zagrać mecz, a będzie to szczególnie problematyczne w przypadku osób z innej strefy czasowej.

Edit:



Dobra Panowie, jako że i tak gramy dla funu, nie będę robił bachusowi problemu. Także mamy już faworytów turnieju. ;)



Skoro tak, to równie dobrze możemy całkowicie dozwolić push-through. No bo przecież gramy dla ,,funu'', więc pozwolimy rozsmarować swoją armię kawalerią. ;)

Pyrrus89
01-05-2020, 13:33
Panowie, sami wystawiacie się na minę. Hadvar i Mist mają zupełną rację w tym względzie. My już to kiedyś w Warhamerze przerabialiśmy; mianowicie w pierwszych DMP jeden polski gracz dobrał sobie prosa z Francji i wygrali turniej. Do dzisiaj żartujemy sobie z tamtego turnieju i podajemy go za typowy przykład, czego nie należy robić, żeby nie zepsuć sobie zabawy. Ja oglądałem CoN i wiem jak ten gracz z Ameryki sobie radzi, zjedzą nas wszystkich bez mrugnięcia okiem. Żeby jeszcze takich mieszanych drużyn było więcej, to pół biedy, ale widzę tylko jeden wyjątek. Róbcie co chcecie; mam nadzieję, że finalnie nie będę musiał tego komentować w stylu: "A nie mówiłem". Kto się nie uczy na błędach innych jest sam skazany testować je na sobie. I na koniec, nie zamierzam wstawać o 4 nad ranem, ani czekać do późnych godzin nocnych, żeby dostosować się do strefy czasowej przeciwnika.

Pirx
01-05-2020, 14:14
Dobra Panowie, ja tu tylko sprzątam, w ogóle mnie nie bawi decydowanie, wielokrotnie się przy tym sparzyłem w przeszłości i nie mam ochoty ponownie.

Tak więc - w świetle stanowiska większości uczestników, którzy do tej pory się wypowiedzieli - robimy tutaj turniej dla polskich graczy, wszystkich na w miarę równy, niskim poziomie. Zatem nie bierzemy wynalazków zagranicznych, którzy nas zjedzą na obiad (a naszą kolację).

Jak ktoś z uczestników ma coś jeszcze do dodania, to zapraszam do dyskusji. Im szybciej zamkniemy ten temat, tym lepiej.

Na ten moment - przeciwko udziałowi zagranicznych graczy są: Mist, Hadvar, Nieznajomy, Pyrrus.

Nie ma z tym problemu: Zachar.

Mnie jest obojętne.

Pyrrus89
01-05-2020, 14:42
Jeśli Bachus szuka w miarę ogarniętych graczy, to jest choćby Adi, z którym grałem w swoim pierwszym drużynowym turnieju w Rome, a ostatnio nawet udało się nam złapać kontakt. A co z Tyberiuszem, przecież zawsze świetnie się dogadywali. Jest jeszcze kilku polskich graczy ze starych czasów, na pewno któryś się skusi, tym bardziej wiedząc, że będzie miał w drużynie właśnie tak dobrego zawodnika jakim jest Bachus. Nie wiem, co Wy o tym sądzicie, ale po prostu na szybko można by dokooptować mu kogoś do zespołu. Nikt przecież nie ma do niego pretensji, wręcz przeciwnie, turniej z największym fanatykiem Rome II musi się odbyć. ;)

Mist
01-05-2020, 14:58
Ja mam mieszane uczucia bo problem z zagranicznikami jest jeden, że zawsze jakimś dziwnym cudem Ci gracze to są jakieś "OP koksy" którzy akurat nie mają co robić z czasem mieliśmy fajny przykład tego w 2v2 WH jak Weresha zabrał sobie Xiphosa i nagle się okazało że nikt nie ma na niego szans w danym czasie i pierwsze miejsce dla danej drużyny ;).

Ale do meritum, moim zdaniem wina jest po stronie Bachusa bo jest ponad 10 drużyn i pełno graczy i nagle się okazuje, że nie masz pary z tego co pamiętam to od początku trenowałeś z różnymi graczami czy na pewno zapytałeś się kogoś czy z Tobą nie zagra? Zakładam, że każdy wie jakim jesteś rzeźnikiem więc mógłbyś wybierać z kandydatów do drużyny. Żeby nie było to tylko moje odczucie co do dobierania sobie zagranicznych ludzi gdzie 99,9% graczy to Polacy.

@Pirx

Co do tego "ja tu sprzątam" to liczyłeś, że będzie inaczej niekiedy twarda decyzja i po sprawie, nie da się być dobrym dla wszystkich ;>

Nikczemnik
01-05-2020, 15:23
Jeśli chodzi o mnie, to wolałbym jednak zostać przy naszej społeczności, szczególnie że jest to pierwszy turniej od długiego czasu. Już na wstępie ustaliliśmy, że będzie on dość luźny i obawiam się, że wprowadzanie graczy zza granicy może spowodować niepotrzebny wzrost niezdrowej rywalizacji (tym bardziej, że nie mamy sędziów :P), nie wspominając już o różnicy w strefach czasowych (w CoNie się jeszcze udawało, bo była to kwestia dogadania 2 osób, nie 4). Dodatkowo, jak wspomniał Pyrrus, mamy dużo graczy na polskiej scenie, którzy pewnie byliby chętni na powrót do romka. Żebym nie został źle zrozumiany - uważam, że zapraszanie obcokrajowców na przyszłe turnieje to jak najbardziej dobra decyzja, ale nie w momencie gdy wychodzimy z inicjatywą od tak bardzo dawna.

Poza tym nie zgodzę się z opinią, że mamy słabych graczy. Jedyna różnica polega na tym, że Ruscy i inni trenują i rozgrywają turnieje regularne, a my raz na jakiś czas. Poprzednie występy naszych na CoN pokazały, że grając systematycznie, jesteśmy w stanie zachodzić daleko i pokonywać mistrzów.

Nieznajomy
01-05-2020, 15:47
Święte słowa Nikczemnik, CoN mimo tego że zawsze dostawaliśmy słabe nacje to szło nam dosyc nieźle :). Ten turniej to taki promyk nadziei dla naszej sceny Rome, chyba każdy wątpił w to że jeszcze kiedyś zagramy wspólnie. Musimy zadbać o to aby przebiegł w jak najlepszej atmosferze :)

A co do Hamilkara to przypomniał mi się finał włoskiego turnieju 2v2 :p

https://www.youtube.com/watch?v=EM8jlxErImc&feature=share

Pyrrus89
01-05-2020, 15:59
Nie mamy słabych graczy, po prostu w większości raczej zardzewiałych z powodu długiej przerwy. Sam zapisałem się do turnieju dla podbicia frekwencji; Rando chyba na coś tam liczy, ale jako że tutaj nie zagląda mogę pisać szczerze. ;)

Hamilkar Barca
01-05-2020, 16:00
Cześć chłopaki. Powiem tylko, że Bachus poprosił mnie o grę. Nie obchodzi mnie to szczególnie, jeśli mnie nie chcecie, to w porządku. Ale dla przypomnienia, mogłem zagwarantować, że nie będę opóźniał, gram cały czas z europejskimi graczami i nie ma opóźnień. Jeśli chodzi o strefy czasowe, to też nie jest problem, ponieważ moja strefa czasowa to -5, więc jeśli nie grasz rano, to ja się obudzę.

Oczywiście decyzja powinna należeć do mas i, jak powiedziałem wcześniej, nie mam nic przeciwko :)

Mist
01-05-2020, 16:51
Cześć chłopaki. Powiem tylko, że Bachus poprosił mnie o grę. Nie obchodzi mnie to szczególnie, jeśli mnie nie chcecie, to w porządku. Ale dla przypomnienia, mogłem zagwarantować, że nie będę opóźniał, gram cały czas z europejskimi graczami i nie ma opóźnień. Jeśli chodzi o strefy czasowe, to też nie jest problem, ponieważ moja strefa czasowa to -5, więc jeśli nie grasz rano, to ja się obudzę.

Oczywiście decyzja powinna należeć do mas i, jak powiedziałem wcześniej, nie mam nic przeciwko :)

Co tu się dzieje aktualnie -_- Czy aby ten Pan nie miał być "zagraniczniakiem"?

Pawel90
01-05-2020, 16:58
Xd xd xd. To ja przygotuje popcorn.

Nieznajomy
01-05-2020, 17:08
Teraz to ktos sobie robi jaja :D

Pyrrus89
01-05-2020, 17:17
Nawet gdyby Bachus nie założył drugiego konta albo na prośbę Hannibala nie przetłumaczył jego myśli, to co to w sumie zmienia? :D Z drugiej strony, jakby było info, że można grać z zagranicznymi kolegami, to może ktoś by skorzystał również. Przecież klan SB ma kontakt z rosyjskim VM, nawet ja mam konto na ich forum, gdzie rozgrywali CoN. Na przyszłość może warto po prostu uściślić, kto może brać udział w danym turnieju. Zdecydowana większość graczy nie posiadała wiedzy, że można sięgać po zagraniczne posiłki.

Pirx
01-05-2020, 17:34
Hami napisał to z wójkiem google (translate) - sam jestem w szoku.

Dobra, tak czy inaczej sprawa na ten moment wygląda tak, że odpada nam jedna drużyna i muszę pokombinować z grupami.

Pyrrus89
01-05-2020, 17:40
Translator nie przetłumaczy w ten sposób. To jest ładnie, gramatycznie napisane, składnia bez większego zarzutu. Ale jeśli serio dał sobie z tym tak dobrze radę, to czapki z głów. Miły akcent. :)

Nieznajomy
01-05-2020, 17:46
To Bachus nie chce grać z kims innym?

Pirx
01-05-2020, 19:36
Na ten moment sytuacja wygląda tak, że drużyna bachusa i Hamiego została skreślona w grupie B.

Gdyby bachus zechciał dobrać sobie innego polskiego gracza, to przywrócę jego drużynę.

Na chwilę obecną:
- z Grupy A awansują 3 pierwsze zespoły,
- z Grupy B i C awansują 2 pierwsze zespoły, a trzecie zespoły stoczą mecz barażowy o wyjście do fazy pucharowej.

I nie marudźcie mi, że 2 tygodnie to mało na rozegranie 3-4 meczy. ;)

Seba Fallus III Wielki
01-05-2020, 19:59
Do tej pory się nie odzywałem bo nie mam nic przeciwko temu żeby ktoś z zagranicy brał udział w turnieju. Jeżeli nie będzie problemu ze strefami czasowymi lub lagami to czemu nie pozwolić mu zagrać. Argument że jest za mocny (mimo że najprawdopodobniej jest) wydaje mi się trochę słaby choć w pełni go rozumiem (zbyt duża różnica poziomów zniszczy przyjemność z gry) aczkolwiek każda drużyna rozegra wiele meczy i ewentualnie tylko jeden ze zbyt silnym przeciwnikiem (zakładamy że ze zbyt silnym może nie będzie tak źle ;)). Więc jeżeli Bachus nie znajdzie teraz nikogo to pozwolił bym mu zagrać z Hamilkarem.
No i gość się wysilił i napisał po polsku (nie ważne czy pomógł mu Bachus czy Google i tak miłe zaskoczenie). Jeżeli sam to napisał to wow bo jest to napisane poprawnie a to nie łatwe w naszym pięknym języku :D
Genialnym plot twistem było by gdyby okazało się że Hamilkar jest po porostu polakiem z zagranicy :D

bachus81
01-05-2020, 20:06
Do tej pory się nie odzywałem bo nie mam nic przeciwko temu żeby ktoś z zagranicy brał udział w turnieju. Jeżeli nie będzie problemu ze strefami czasowymi lub lagami to czemu nie pozwolić mu zagrać. Argument że jest za mocny (mimo że najprawdopodobniej jest) wydaje mi się trochę słaby choć w pełni go rozumiem (zbyt duża różnica poziomów zniszczy przyjemność z gry) aczkolwiek każda drużyna rozegra wiele meczy i ewentualnie tylko jeden ze zbyt silnym przeciwnikiem (zakładamy że ze zbyt silnym może nie będzie tak źle ;)). Więc jeżeli Bachus nie znajdzie teraz nikogo to pozwolił bym mu zagrać z Hamilkarem.
No i gość się wysilił i napisał po polsku (nie ważne czy pomógł mu Bachus czy Google i tak miłe zaskoczenie). Jeżeli sam to napisał to wow bo jest to napisane poprawnie a to nie łatwe w naszym pięknym języku :D
Genialnym plot twistem było by gdyby okazało się że Hamilkar jest po porostu polakiem z zagranicy :D


Bardzo dziękuję Seba za te słowa. Hammi jest świetnym gościem. Byłem w szoku, że człowiek z USA napisał w języku polskim do nas.

Domniemanie, iż ja mu to napisałem, lub założyłem fejkowe konto są żałosne.

Gdybym znalazł wcześniej gracza Polaka, to nie robiłbym zamieszania. Bardzo mi miło, że taki gracz zgodził się zagrać ze mną w drużynie. W turnieju, który dla pro graczy nie ma znaczenia.

Widocznie szanuje on nas.

Szkoda, że my banując go, nie okazaliśmy mu szacunku.

Jest mi bardzo przykro.

Hamilkar Barca
01-05-2020, 20:12
Cóż, jestem 1/8 Polakiem, ale nie znam języka. Z rosyjskich turniejów wiem, jak pisać za pomocą Google Translate, aby nie wyglądało to na kompletny bałagan. Dla mnie logiczne jest pisanie w twoim języku, kiedy i tak jestem jedynym facetem, który jest Anglikiem.

Tak jak powiedziałem wcześniej, nie mam nic przeciwko temu, żeby nie grać, jeśli wszyscy myślicie, że to nie w porządku, nie wezmę tego osobiście i wiem, że Pirx jest dobrym facetem, a ta sytuacja była nieco nieoczekiwana.

Pyrrus89
01-05-2020, 20:21
Jeśli kolega Hannibal dostosuje się do naszej strefy czasowej i nie będziemy musieli grać o dziwnych porach, to w sumie można to jeszcze raz rozważyć. Bachus jak zawsze w swoim dobrym, starym stylu. Nic się nie zmienił. :P Choć nadal coś mi tutaj nie pasuje. ;)

Nieznajomy
01-05-2020, 20:48
Bardzo dziękuję Seba za te słowa. Hammi jest świetnym gościem. Byłem w szoku, że człowiek z USA napisał w języku polskim do nas.

Domniemanie, iż ja mu to napisałem, lub założyłem fejkowe konto są żałosne.

Gdybym znalazł wcześniej gracza Polaka, to nie robiłbym zamieszania. Bardzo mi miło, że taki gracz zgodził się zagrać ze mną w drużynie. W turnieju, który dla pro graczy nie ma znaczenia.

Widocznie szanuje on nas.

Szkoda, że my banując go, nie okazaliśmy mu szacunku.

Jest mi bardzo przykro.

Weź Bachus przestań pierdzielić, pytałem na początku Ciebie czy masz parę to napisałeś "jeszcze nie" "pomyślę"

Więc myślałeś myślałeś i każdy znalazł parę. Nie zgadzam się dlatego na udział Hamilkara

bachus81
01-05-2020, 21:02
Weź Bachus przestań pierdzielić, pytałem na początku Ciebie czy masz parę to napisałeś "jeszcze nie" "pomyślę"

Więc myślałeś myślałeś i każdy znalazł parę. Nie zgadzam się dlatego na udział Hamilkara

Niestety, ale twój sprzeciw nie ma żadnego znaczenia. O wszystkim decyduje Pirx.

Byłem wstępnie umówiony na grę z Tommiem, ale zapisał się z kimś innym.

Nieznajomy
01-05-2020, 21:12
Mój sprzeciw ma znaczenie bo każdy może wyrazić swoje zdanie na ten temat.

Zapisal się z kims innym bo nie mógł doczekać się od Ciebie odpowiedzi :P

Na poprzednim turnieju 3K, już przekonałem się o twoim cwaniactwie dlatego mam takie a nie inne podejście :)

bachus81
01-05-2020, 21:17
Mój sprzeciw ma znaczenie bo każdy może wyrazić swoje zdanie na ten temat.

Zapisal się z kims innym bo nie mógł doczekać się od Ciebie odpowiedzi :P

Na poprzednim turnieju 3K, już przekonałem się o twoim cwaniactwie dlatego mam takie a nie inne podejście :)

W odróżnieniu do ciebie, z Tommem mamy dobry kontakt.

Z nim mogę nawet przegrać, a i tak go lubię.

Jeśli chodzi o polaków, to nie chciałem grać z randomami, którzy nie grają w Romka.

Hadvar
01-05-2020, 21:29
Po prostu dziwnym jest branie prosów z zagranicy by zagrać w jakimś turnieju który w sumie jest o pietruszkę :P Na moje jest to niepotrzebne tryhardowanie, które psuje klimat turnieju który w zamyśle miał być miłym powrotem do Romka 2.

Nieznajomy
01-05-2020, 21:32
W odróżnieniu do ciebie, z Tommem mamy dobry kontakt.

Z nim mogę nawet przegrać, a i tak go lubię.

Jeśli chodzi o polaków, to nie chciałem grać z randomami, którzy nie grają w Romka.

Czyli wszyscy jesteśmy randomami ;)

Pyrrus89
01-05-2020, 21:47
Skoro problem nie tkwi w braku kolegi, a znalezieniu partnera na odpowiednim poziomie, no to chyba można się tylko uśmiechnąć i nie kontynuować tematu dalej. A ja osobiście uważam, że mam dobry kontakt z Bachusem- ba, przed chwilą wspólnie trenowaliśmy. Bez urazy, ale to wygląda jak wyrachowana kalkulacja. ;)

PS Odnośnie turniejów, to każdy wzbudza emocje, wszak jest to zbiorowisko kilkunastu, czasem kilkudziesięciu mężczyzn. I to się nigdy nie zmieni. Emocje były w WKA, są w turniejach Warhammerowych, będą i w każdym innym. A przecież wszystkie są o pietruszkę, bo że ktoś wygra tam jakąś gierkę niczego tak naprawdę nie zmienia.

Pyrrus89
01-05-2020, 23:19
Lylu, dobrze nam znany gracz szuka kolegi do drużyny. Jest godzien grać z Najwyższym Majestatem Szacownego Bachusa? ;)

Pawel90
02-05-2020, 00:00
Osobiście nie rozumiem całego 'ambitnego' podejścia do tego turnieju i rzekomej walki o 'uczciwą rywalizację'. Proponuje by nasz kolega ze Stanów po prostu zagrał a o całej sprawie należy zapomnieć. Jeżeli faktycznie potrudził się by przetłumaczyć dwie wiadomości w googletranslator na nasz dziwny język tylko po to by uprzejmie wyjaśnić sprawę, i otrzymał takie reakcje, tj. teorie spiskową pod sufit, to trochę społecznośc wyszła na bande ksenofobów i buraków. Takie jest moje zdanie, pozdrawiam ciepło Hamiklara

Mist
02-05-2020, 00:08
Osobiście nie rozumiem całego 'ambitnego' podejścia do tego turnieju i rzekomej walki o 'uczciwą rywalizację'. Proponuje by nasz kolega ze Stanów po prostu zagrał a o całej sprawie należy zapomnieć. Jeżeli faktycznie potrudził się by przetłumaczyć dwie wiadomości w googletranslator na nasz dziwny język tylko po to by uprzejmie wyjaśnić sprawę, i otrzymał takie reakcje, to trochę społeczność wyszła na bandę ksenofobów i buraków. Takie jest moje zdanie, pozdrawiam Hamiklara

Ja nie rozumie dlaczego to niby "społeczność" wychodzi na buraka w tym wypadku. A co do uczciwej rywalizacji itd To skoro to nie ma totalnie problemu żadnego to po co jakieś zasady z pushem itd przecież to nie ma sensu niech każdy robi sobie co chce według Twojego podejścia prawda ;).

Zresztą problem nie jest tutaj z Hamilkarem tylko z Bachusem nie ma co się oszukiwać, nich mi nikt nie wciska kitu że jakiś gracz z zagranicy śledzi to forum i kurde zobaczył turniej na romku -_-

Kurde dlaczego zawsze jest jakiś problem z niczego i o byle co bo ludzie nie potrafią się dogadać, później się dziwicie że ludzie przeszli na WH. Wiem że większość osób woli schować głowę w piasek i niech sobie jakoś to będzie, ale niekiedy trzeba podjąć radykalne decyzje, żeby jednak wszystko potem jakoś się kręciło.

Coś czuje, że Pirx znów stwierdzi, że nie warto nic dla "nas" nic robić przez takie akcji ......

Pawel90
02-05-2020, 00:21
Wyobraź sobie że dostajesz zaproszenie na niewielki turniej w państwie bałkańskim od znajomego, dowiadujesz się że jest jakieś zamieszanie i probojesz uprzejmie wyjaśnić sprawę w lokalnym języku. Przetłumaczyłeś swoją wiadomośc megadobrze, po czym 'tubylcy' uznają że ktoś się pod Ciebie podszywa i doszukują się spisku, obarczając winą twojego kolege .... XD

Mist
02-05-2020, 00:42
Wyobraź sobie że dostajesz zaproszenie na niewielki turniej w państwie bałkańskim od znajomego, dowiadujesz się że jest jakieś zamieszanie i probojesz uprzejmie wyjaśnić sprawę w lokalnym języku. Przetłumaczyłeś swoją wiadomośc megadobrze, po czym 'tubylcy' uznają że ktoś się pod Ciebie podszywa i doszukują się spisku, obarczając winą twojego kolege .... XD

Ale kto kogo podejrzewa z mojej strony nic takiego nie było, co do samego Hamila to fajnie że coś napisał chwała mu za to :) ale sam pisze że nie ma problemu bo głupia akcja jest jak widzi -> więc tutaj faktycznie jest dym i po prostu jaki będzie werdykt to spoko. Ja też się pewnie dużo czepiam ale kurde wszystko nie da się przewidzieć i napisać żeby było dobrze. Jak pisałem, że będzie problem z pushem bo np gram dużo w WH czy coś i mogę się pomylić to zostało jednak po staremu, więc jak dla mnie spoko dostosuje się i będę uważać jak złamie to pewnie będzie znów problem i tak można to wszystko powtarzać.

Hamilka w tym zamieszaniu faktycznie wychodzi najgorzej, ale nie obwiniałbym tutaj też "społeczności" bo jednak jest osoba która doprowadziła do tego wszystkiego i jest nią Bachus bo jak się w postach na górze wyjaśniło wszyscy dla niego są za słabi to sobie czekał cierpliwie aż będzie miał dobrego kandydata... w turnieju o pietruszkę jak zauważył Hadvar. Co do samego "tryhardu" to w jakimś stopniu rozumie bo sam nie lubię przegrywać i liczę, że coś się uda, ale w takim razie to chyba w moim interesie szukać kogoś dobrego do pary prawda ;>

W Polszy jak widać nie ma nikogo na odpowiednim poziomie więc wyszło jak wyszło. Konkluzja winnych nie ma poza, bolącym ego zawodników lepszych(Bachus itd) oraz słabszych(bo pewnie się boja przegrać na prosa czytaj np. mnie) :) Na przyszłość trzeba jak widać precyzować czy mogą grać wszyscy czy tylko Polacy i trzeba będzie skan dowodu wysłać xD

Pyrrus89
02-05-2020, 02:15
Nie no. To oczywiście wina braków w mojej edukacji, bo kolega z Ameryki pokazał nam, że można nauczyć się języka polskiego, ze składnią i jego wszelkimi zawiłościami w kilka dni, i posługiwać się nim lepiej, niż pewnie połowa członków forum, z piszącym te słowa na czele. Czapki z głów i pełen podziw. :P
Druga sprawa, abstrahując od całej tej sytuacji i spisków rodem z klubu antyszczepionkowców oraz przeciwników sieci 5G. Kolega Bachus szukał partnera na swoim poziomie w grze Rome II, jeśli dobrze zrozumiałem(jeśli nie, proszę mnie poprawić lub odpowiednio nakierować)? Myślę, że to mogło być zadanie dosyć karkołomne... gdyż jest prawdopodobnie w tym momencie najlepszym polskim graczem. Wiedział również o turnieju od samego początku, bo widzę jego aktywność od ogłoszenia zapisów. W tym czasie zwodził Tomiego, który w końcu nie miał innego wyjścia, jak zagrać z kimś innym. No dobrze, są przecież inni gracze; komu jak komu, ale Bachusowi się nie odmawia-ja bym nie odmówił, wręcz dał na mszę, gdyby taki zaszczyt moją skromną osobę spotkał, aczkolwiek nie było mi dane. Jakbym był podejrzliwy, a ktoś wietrzący wszędzie spiski musi trochę być, chyba się ze mną zgodzicie, co nie? Wtedy założyłbym, tak tylko hipotetycznie, po prostu głośno myślę, że nasz kolega od początku wiedział z kim zagra i nie szukał gracza krajowego, zapewne o niskim poziomie, urągającym takiej znakomitości. To oczywiście w pełni zrozumiałe. Ale nie dość na tym; biedny punijczyk został odpalony jako as w rękawie, praktycznie przy końcu zapisów, żebyśmy zostali postawieni w sytuacji niezręcznej i przed faktem dokonanym; jeśli jeszcze nie narodowi szowiniści, to już na pewno ludzie nietolerancyjni. Jest to tak wspaniale rozegrane, że aż podziwiam Bachusa w jaki sposób to przeprowadził. Tak perfekcyjnej zagrywki psychologicznej już dawno nie widziałem, a moje ręce same składają się do oklasków. Aż poczułem się kilka lat młodszy. Dzięki ;)

PS A co teraz z Lylu? Możemy znajdziemy mu jeszcze jakiegoś kolejnego polskiego randoma do drużyny?

Pirx
02-05-2020, 09:02
A ja bardzo bym chciał żeby było takie zaangażowanie w rozgrywanie meczów co w tą dyskusję.

Temat jest zakończony. Zapraszam do gry.

bachus81
02-05-2020, 10:33
Wyobraź sobie że dostajesz zaproszenie na niewielki turniej w państwie bałkańskim od znajomego, dowiadujesz się że jest jakieś zamieszanie i probojesz uprzejmie wyjaśnić sprawę w lokalnym języku. Przetłumaczyłeś swoją wiadomośc megadobrze, po czym 'tubylcy' uznają że ktoś się pod Ciebie podszywa i doszukują się spisku, obarczając winą twojego kolege .... XD

Początkowo problemem był Barkas, bo inna strefa czasowa, bo dobry gracz, bo tylko 1/8 Polak itp. Zarzuty ksenofobiczne i nacjonalistyczne, które są dla mnie obrzydliwe.
Gdybym poszperał w pochodzeniu kolegów, którzy tak go atakowali, to moglibyśmy stwierdzić iż większość to ułamkowi Polacy ;)

Teraz widzę, że problemem jestem ja tzn Bachus hehe

Każdy turniej ma regulamin. W tetrykach nigdzie nie było napisane iż 1/8 Polak z USA, nie może być partnerem 3/4 Polaka tzn. Bachusa ;)

Prawo stanowi iż co nie jest zabronione jest dozwolone.

Ps. Gdybym wiedział, że tacy fantastyczni gracze jak MiST czy Nieznajomy, będą robić gównoburzę, to bym się nie zapisywał.

Głupio mi przed Hammim. Co on sobie o nas pomyśli :(

bachus81
02-05-2020, 10:37
"Kolega Bachus szukał partnera na swoim poziomie w grze Rome II, jeśli dobrze zrozumiałem(jeśli nie, proszę mnie poprawić lub odpowiednio nakierować)?"

Słuchaj Nieznajomego, to daleko zajdziesz.

Jeśli Tommie Tiger, Twój Mistrz, URAL są OP gracze to ja nie mam już więcej pytań.

Z każdym z tych graczy chciałem zagrać. Bez skutku.

Pyrrus89
02-05-2020, 10:43
Jak Cię lubię i szanuję Bachusie, tak muszę przyznać, że ostatnie zdanie brzmi jak słaby szantaż. Tutaj chyba zabrakło już wcześniejszego polotu. ;) Niech każdy
wstydzi się za siebie, ja sobie niczego do zarzucenia nie mam. Nawet bym się tutaj nie udzielał, ale zostałem poproszony o wyrażenie swojego zdania przez jednego z moich kolegów, również uczestnika turnieju. Znacie mnie od 4 lat, wiecie też, że zawsze byłem, jestem i pewnie będę bezpośredni. Podzieliłem się swoimi spostrzeżeniami, bawiąc przy tym świetnie niczym za starych czasów. Koniec końców, dlatego też jest mi łatwiej się wypowiadać, wszak żadna odpowiedzialność nie spoczywa na moich barkach. Pogadalim, no to czas wziąć się za trening. Do zobaczenia na ubitym polu. Miło było skrzyżować z Wami słowa, teraz jednak niech przemówi oręż. ;)

Nieznajomy
02-05-2020, 11:08
"Słuchaj Nieznajomego, to daleko zajdziesz.

A słuchał słuchał bo to ja go uczyłem grać w Romka :D a czy zaszedł daleko to nie wiem :P

Mieliśmy zakończyć dyskusje tak jak prosił Pirx, więc bierz Bachus do pary lylu i skop nam tylki na polu bitwy ;)

Pirx
02-05-2020, 18:26
Na nowo opisałem grupy i wyjścia. ;) Dobra, to już po prostu zacznijmy to grać. :devil::ok:

Seba Fallus III Wielki
02-05-2020, 22:52
Pograłem trochę z osobami których nie kojarzę z Rome i powiem tak... turniej będzie wyrównany ;) Mamy z Nieznajomym motywacje do treningu :D

Il Duce
03-05-2020, 14:01
Na nowo opisałem grupy i wyjścia. ;) Dobra, to już po prostu zacznijmy to grać. :devil::ok:

Nie rozumiem tej zmiany,wydaje mi się że baraż o trzecie miejsce grany w grupie B mocno faworyzuje grupę C która ma do zagrania mniej meczów a i tak mogą awansować z niej aż 3 drużyny...Do tego dzięki dwóm meczom mniej do zagrania zużywa też mniej nacji,my w grupie B zużywamy 16,grupa C tylko 12,a do barażu przystępujemy przed resetem... Wiem że gramy for fun i nie chcę wszczynać kolejnej afery ale wydaje mi się że dobrze było jak jest czyli A i B awans po trzy,grupa B awans dwóch,z każdej odpadają dwie drużyny. Z drugiej strony wiem też że to niełatwa sprawa by zbalansować rozgrywkę przy nieparzystej liczbie drużyn i jeśli będzie trzeba to się dostosuję bo to Pirx ma ostateczne zdanie jako organizator ;).

PS: Ewentualnym rozwiązaniem tego problemu jest ustawienie meczu barażowego poza turniejem,czyli jest on grany przy pełnej puli nacji i nacje wykorzystane nie liczą się ani do I ani do dalszych faz turnieju.

Pirx
03-05-2020, 14:26
Duce, jest dokładnie tak jak proponujesz. Było zamieszanie z drużyną bachusa i zrobił się trochę burdel.

Nie ma żadnego meczu barażowego, z Grup A i B awansują po 3 drużyny, z Grupy C - 2 drużyny.

W challonge jest co prawda rozpisany baraż 3. miejsc z B i C, ale inaczej technicznie nie udało mi się ustawić nierównych grup . W challonge ten baraż z automatu wygrywa 3. drużyna z Grupy B.

Pirx
04-05-2020, 14:48
Panowie, pytanko - jeżeli dopisze się jeszcze jakaś jedna albo 2 drużyny, to mogą dołączyć do rozgrywek? Trochę by nam to skomplikowało rozpiskę przy 3 grupach, ale mogę pokombinować jakby co.

Hadvar
04-05-2020, 16:41
Ja tam nie widzę problemu ;)

Zachar
04-05-2020, 17:28
Mi też nie przeszkadza. Ale będą potrzebne wtedy jakieś baraże by uzbierać finałową ósemkę.
Dopadłą mnie jeszcze taka luźna myśl co do zasad:
Niektóre jednostki pustynne z odpornością na upał mogą korzystać z tego bonusu na mapach z pustynią
Szkoda, że te z odpornością na mróz są poszkodowane.
Fajnie byłoby zagrać czasem w zimie ;)

Pyrrus89
04-05-2020, 18:31
Z każdą kolejną drużyną rośnie prestiż turnieju, więc w sumie czemu nie, jeśli da się ich jakoś sensownie poupychać w grupach. Wyjątkowo chyba też można przymknąć oko na spóźnialskich; z zastrzeżeniem, żeby w przyszłości pilnowali jednak terminów. Tak bym to widział.

Pirx
04-05-2020, 21:44
Mi też nie przeszkadza. Ale będą potrzebne wtedy jakieś baraże by uzbierać finałową ósemkę.
Dopadłą mnie jeszcze taka luźna myśl co do zasad:
Niektóre jednostki pustynne z odpornością na upał mogą korzystać z tego bonusu na mapach z pustynią
Szkoda, że te z odpornością na mróz są poszkodowane.
Fajnie byłoby zagrać czasem w zimie ;)

Zachar, w świetle zasad "Pora roku - wiosna bądź zima" ;)

Hadvar
04-05-2020, 23:15
Zachar, w świetle zasad "Pora roku - wiosna bądź zima" ;)

A wiosna na pustyni nie liczy się jako upał? :O

Pirx
05-05-2020, 06:02
A wiosna na pustyni nie liczy się jako upał? :O

Pewnie się liczy. Natomiast zima na Nemeto pewnie premiuje barbarzyńców z odpornością na mróz. A o to pytał Zachar.

Zachar
05-05-2020, 07:07
Dzięki. nie doczytałem :o

Pirx
05-05-2020, 09:20
Dodałem drużynę Pruber / Drellas do Grupy C.

Proponuję następujący system awansowania z 3. miejsc w grupach A, B i C (musimy wyłonić z trzech drużyn dwie drużyny awansujące do fazy pucharowej):
1. Jako pierwsza awansuje drużyna z największą liczbą punktów.
2. Jako druga awansuje drużyna, która wygra mecz barażowy pomiędzy dwiema pozostałymi drużynami z 3. miejsc.

Na pewno chciałbym uniknąć jakiejś mini grupy z 3 drużynami z 3. miejsc walczącymi o awans. Z drugiej strony, wiadomo że mogą być mocniejsze i słabsze grupy, więc chciałbym też dać szansę drużynie z teoretycznie mocniejszej grupy, która zdobyła mniej punktów, żeby powalczyła w meczu barażowym o awans.

Czekam na Wasze uwagi.

Il Duce
05-05-2020, 09:39
Wydaje mi się że ta propozycja jest najsensowniejsza,z tym że na ten moment kiedy mamy już 15 drużyn i wszystkie grupy z taką samą liczbą uczestników wstrzymałbym możliwość zapisu bo każda kolejna drużyna w obecnej sytuacji będzie powodowała większe zamieszanie. Jednak skoro zainteresowanie Romkiem 2 okazało się tak duże,trzeba na kolejnym turnieju dać po prostu dłuższą możliwość zapisu żeby wieści zdążyły się rozejść :).

Seba Fallus III Wielki
05-05-2020, 11:31
Stary dobry Rome 2 jest nieśmiertelny. Niedługo dojdzie do sytuacji że odświeżymy też Rome 1 :D (bardzo chętnie bym pograł)

Curse11
05-05-2020, 19:52
Ech, chyba się spóźniłem... Shame.

No ale zapowiada się ciekawe widowisko, jak będą nagrania to pooglądam.

Presidente
05-05-2020, 21:38
@Pirx, jak na razie rozegrano jeden mecz a parę drużyn się zgłosiło po rozpoczęciu. Zostaw ten jeden mecz a resztę rozlosuj po 4 grupy z dwiema wychodzącymi. Powinno być chyba akurat po 4 drużyny w grupie. Jak się ktoś jeszcze zgłosi to też można dodać do którejś grupy

Pyrrus89
05-05-2020, 22:20
Cześć Adi. Może warto rozważyć propozycję Presidente, wydaje się bardzo sensowna.

Pirx
06-05-2020, 08:43
Przy zasadzie eliminacji nacji - im więcej drużyn w grupie, tym ciekawsza jest ta zasada. Także wolałbym zostać przy 3 grupach. Poza tym już ludzie zaczynają trochę trenować pod siebie, opracowując taktyki na poszczególnych przeciwników. Za późno moim zdaniem na poważne przetasowanie. Natomiast jeżeli zgłosi się jeszcze jakaś drużyna, która zagwarantuje dotrzymanie terminów, to warto to oczywiście rozważyć.

Zachar
06-05-2020, 09:08
Ja byłbym za dopuszczeniem 16 drużyny. Jest paru graczy bez pary. 4 grupy sprawią też,że meczy w fazie grupowej będzie mniej i sprawniej to pójdzie. A co do elemininacji nacji można reset wtedy zrobić dopiero w finale

Nieznajomy
06-05-2020, 11:56
To już nie jest czas na takie kombinacje z 4 grupami. Jak widać zainteresowanie Romkiem wróciło i to z podwójna siłą :) więc kolejny turniej to tylko kwestia czasu.

Curse11
06-05-2020, 13:02
Spoko, grajcie jak już ustaliliście. Jak będzie następny turniej / liga to ja chętnie się zapiszę. Tu przespałem zapisy. Moja wina.
Jakbyście coś następnego organizowali to dajcie znać https://steamcommunity.com/profiles/76561198000206211/ .
Póki co rozgrywajcie mecze, bo wakacje Was złapią przed finałem :)

Z pierwszego rozegranego meczu jest plan wrzucenia go na YT?

Pyrrus89
06-05-2020, 13:27
A pisałem do Ciebie na steam ze sporym wyprzedzeniem. Szkoda że tak późno wbiłeś na forum. A wiem, że Rome II lubisz i pewnie tęskno Ci było do sceny turniejowej.

Curse11
06-05-2020, 14:02
A pisałem do Ciebie na steam ze sporym wyprzedzeniem. Szkoda że tak późno wbiłeś na forum. A wiem, że Rome II lubisz i pewnie tęskno Ci było do sceny turniejowej.

Dokładnie. Tu mój błąd, bo wbiłem na forum ale... nie znalazłem wątku. Dawno tu nie zaglądałem i się pogubiłem. Ale zrozumiałem, że to dopiero wstęp i w kilka dni się rozkręci :P
Dopiero jak zobaczyłem że Tuff wrzucił zapowiedź, to zrozumiałem jak bardzo się pomyliłem i zacząłem wertować forum wątek po wątku aż znalazłem ;)

Pirx
06-05-2020, 14:08
To już nie jest czas na takie kombinacje z 4 grupami. Jak widać zainteresowanie Romkiem wróciło i to z podwójna siłą :) więc kolejny turniej to tylko kwestia czasu.

Dokładnie. Po tym 2v2 - o ile po drodze nie będzie kwasów, które zniechęcą do dalszego działania - pewnie zrobimy turniej 1v1. ;)

Pyrrus89
06-05-2020, 14:10
Forum jest dość nieczytelne, sam często dużo się naszukam, zanim znajdę, co mnie interesuje. Nie wiem jak to się stało, że nie wysłałem Ci linku. Pisałem do kilku osób i możliwe, że jakoś to przeoczyłem. Sorry.

Nieznajomy
06-05-2020, 14:24
Następnym razem, poprosimy o informację na Fb Total War i Tuffa o mała reklamę na YT :) będzie lepszy zasięg

Seba Fallus III Wielki
09-05-2020, 12:16
Muszę zapytać was o opinie bo sam nie wiem co z tym zrobić. Chodzi o push w bitwie z Pyrrusa ale sytuacja jest niejednoznaczna. Ale zanim opiszę sytuację muszę po pierwsze powiedzieć że być może w takiej sytuacji zrobił bym tak samo jak Pyrrus było straszne zamieszanie, sytuacja nie była w pełni klarowna a i nie był to perfidny push (aczkolwiek mocno wpłynął na przebieg walki ale o tym za chwile) i broń boże nie mam tego Pyrrusowi za złe (niestety Rome 2 jest na tyle dynamiczny że nieintencjonalne pushe zdarzają się często, szczerze jest to rzecz której bardzo się boje w bitwach :D),a po drugie pochwalić Randomixa za zachowanie jazdą w starciu z Nieznajomym. Tam też było podejrzenie pusha ale Rando wręcz podręcznikowo wycofywał jazdę i ponawiał szarże na proce, do tego jestem pod wrażeniem jak sprawnie to robił :D.

Wracając do meritum. Ja (Ardiajowie) Pyrrus (Kartagina)
3415
Na pierwszym screenie widzimy starcie hoplitów z wojownikami arystokracji i wycofującą się jazde po udanym yolo charge. Ja niestety nie zaszarżowałem hoplitami jedynie ustawiłem im mur hoplitów.

Na koljenych screenach widać jak mój oddział po ustawieniu muru hoplitów napiera na wroga i obraca się bez mojego rozkazu. (Warto na to zwrócić uwagę bo niestety jednostki walczące w formacji lub z murem tarcz/hoplitów czasami zachowują się dziwnie w walce, tak jak tutaj)
3416
3417
3418
Teraz widok od strony Pyrrusa
3419
Widać rozkaz ataku na peltastów.
3420
Na tym screenie widać jak przebiagała "linia frontu" między odziałami. W niebieskim okręgu widać duże zgrupowanie wojowników arystokracji i mimo że sztandar jednostki znajdujący się po lewej sugeruje że drogę do peltastów blokują hoplici to wygląda to tak jak by można było szarżować.
3421342234233424
Z tyłu byli peltaści i topornicy którzy mieli ponawiać szarżę a tera stało się to niemożliwe.
Widząc to uznałem że nie będę ścigał arystokratów (bo i tak nie ponowie szarży toporami i mam jeszcze wodza w rezerwie) i ruszyłem hoplitami na odziały po lewej.

Screen w następnym poście bo jest graniczenie do 10 na post :mrgreen:
cdn.

Seba Fallus III Wielki
09-05-2020, 12:22
3425

Jeszcze widok z mojej perspektywy na sytuacje sprzed pushu.
3426

Bitwa była zażarta do ostatniego żołnierza i ta sytuacja mogła zmienić wynik bitwy.
Pokazuję to jak łatwo o przypadkowy push i tak naprawdę traktował bym to jako materiał poglądowy. Myślę żeby tego nie zgłaszać ale ciekawy jestem waszej opinii jeżeli nie będzie jednogłośna i będziecie mieli podobne wątpliwości co ja to serdecznie gratuluję zwycięstwa Pyrrusowi i Randomixowi bo bitwa była zacna :D
PS: Da się na forum jakoś wrzucić link do powtórki ? :D

Pirx
09-05-2020, 19:16
Na wstępie - jako uczestnik turnieju nie jestem sędzią więc mogę co najwyżej powiedzieć co myślę wedle mojego najlepszego know-how. Jeżeli którakolwiek ze stron tego nie zaakceptuje, to postaram się znaleźć bezstronnego sędziego i on zadecyduje.

Jeżeli chodzi o tę sytuację, to mieliśmy do czynienia z ewidentnym pushem, pewnie nieintencjonalnym, ale jednak jednostce w zwarciu został wydany rozkaz ataku na kolejną linię, niezależnie od zwarcia. Fakt ustawienia hoplitów ilyryjskich w murze tarcz i takiego przesunięcia położenia nie ma tutaj znaczenia. W zwarciu został wydany rozkaz ataku na jednostkę stojącą na tyłach jednostki będącej w zwarciu.

Co więcej, na tyły poszła jednostka elitarnych zabijaków, więc mogło mieć to istotny wpływ na przebieg dalszej bitwy.

Swoją drogą, w samej końcówce Ardiajowie źle zagrali, bo niedobitkom Zapków przeciwstawili marynarzy, zamiast szlachetnych hoplitów i przez to przegrali (chociaż tak naprawdę Zapkowie nie powinni byli tego wygrać). Ale jednak ten push na początku miał istotny wpływ na przebieg bitwy.

Tak więc według mnie ta bitwa powinna być powtórzona, co oczywiście może być frustrujące dla Pyrrusa i Randomnixa, bo to byłaby druga powtórka z 4 rozegranych bitew. Ale cóż - jeżeli ktoś podnosi push to trzeba to rozsądzić sprawiedliwie.

Nieznajomy
09-05-2020, 19:58
Dzięki Pirx za ocenę ;)

Pyrrus89
09-05-2020, 20:18
Raczej oddamy walkowera przeciwnikom, ale zapytam jeszcze Randommnixa o zdanie. Jakoś bardzo mi nie zależy na tym turnieju, a też nie mam zbyt wiele czasu; tym bardziej, że jedną bitwę i tak musimy powtórzyć,dwa mecze jeszcze przed nami, a za chwilę startują nam Drużynowe Mistrzostwa Polski Warhammera, gdzie już obiecałem znajomemu, że z nim zagram. Rando to gracz Wh, też raczej płakać nie będzie, bo historyki to dla niego tylko odskocznia.

Nieznajomy
09-05-2020, 20:26
Bez przesady z walkowerami, nie lubię tego. Ogólnie 2 pozostałe drużyny milczą i nie idzie się z nimi skontaktować więc możliwe że meczy nie będzie.

Pyrrus89
09-05-2020, 20:29
Mecze będą na pewno, przynajmniej z Alexem, bo jest od nas, a to chłopak sprawdzony już w niejednym boju turniejowym. Tylko musicie umówić się jakoś przed 19, bo jego kompan z drużyny, z tego co wiem, pracuje w przyszłym tygodniu na nockach. Kapinosiu też się odzywał, tylko jakoś na samych początku turnieju.

Edit. Dobra, postanowione. Oddajemy walkowery drużynie Nieznajomego. Mamy jeszcze przed sobą dwa mecze, które oczywiście zagramy w terminie.

Hadvar
10-05-2020, 00:15
Naprawdę, jak widzę że ludzie spinają się o głupie klikanie kawalerią które zazwyczaj niewiele zmienia to dziwię się niezmiernie. Jakbyśmy jeszcze grali o kasę, ale to jest turniej o pietruszkę. Push w Warhammerze jest tak powszechny że to nienormalne, nierobienie go. Ale już o tym było mówione więc tego tematu nie będę rozwijał. Mam tylko nadzieję że nie będzie konieczności co chwila powtarzania meczy ze względu na tak bagatelne przewinienia.

Seba Fallus III Wielki
10-05-2020, 09:32
Weź pod uwagę że Warh ma zupełnie inną mechanikę, balans jednostek i jeszcze szybsze starcia.

Hadvar
10-05-2020, 11:39
Weź pod uwagę że Warh ma zupełnie inną mechanikę, balans jednostek i jeszcze szybsze starcia.

Jak najbardziej, ale w Warhammerze każdy gotowy jest na to że jak ktoś gra kawalerią to po to by nią manewrować, a nie by się wytraciła po szarży w jakichś głupich włóczniach. No bo co możemy zrobić po szarży katafraktów we włócznie, kiedy 3/4 oddziału kawalerii znajduje się nagle po drugiej stronie formacji włóczników przez samą szarżę i masę tej jednostki? Mam nagle zaczynać karkołomny odwrót przez cały zwarty szereg piechoty która już się podniosła po szarży? Jak najbardziej logiczne jest wtedy że wyjeżdżałbym tą stroną, gdzie jest najmniej modeli przeciwnika, a w tej sytuacji jest to po drugiej stronie formacji (wewnętrznej oponenta). Nie popieram chamskiego pushu przez wszystkie linie wroga by dotrzeć do proc, ale kurde, powtarzanie/oddawanie bitew przez takie błahostki jakie tu miały miejsce dla mnie jest bardzo dziwnym zachowaniem.

Seba Fallus III Wielki
10-05-2020, 12:31
Jak najbardziej, ale w Warhammerze każdy gotowy jest na to że jak ktoś gra kawalerią to po to by nią manewrować
No właśnie manewrować a nie jeździć po jednostkach wroga. Logicznym jest ponawianie szarży przez kawalerie.

Mam nagle zaczynać karkołomny odwrót przez cały zwarty szereg piechoty która już się podniosła po szarży?
Piechota nie zdąży się podnieść zanim ty wycofasz katafraktów, a nawet jeśli to nie zdąży nikogo zabić.

Przypomnę tylko że push trhu praktycznie zniszczył scenę multiplayer w Medku 2 więc to nie jest jakaś nasza fanaberia.

Pyrrus89
10-05-2020, 13:42
Panowie, Galzag zorganizował w zeszłym roku rozgrywki w Medka, graczy było nie mniej niż w obecnym turnieju Rome, a przebiegł bezproblemowo. To samo liga ToB Arminiusa, nikt się o takie rzeczy nie spinał. Oczywiście nie neguję, że gdzieś nie zrobiłem pushu, bo nawet do głowy mi nie przyszło, żeby analizować powtórki w turnieju, gdzie nawet jego nazwa jest żartobliwa. To Wasze pierwsze wydarzenie po bardzo długiej przerwie, korzystacie z normalnej w takiej sytuacji euforii, ale co potem? Zawsze będę widział te same nicki na scenie romkowej? Jak mówiłem, żadnych problemów nie będziemy stwarzać i zagramy wszystkie mecze w tabeli, ale powtórek nie zamierzamy, gdyż nawet zasady mówią o walkowerze, a my z tego "skorzystamy" zgodnie z literą prawa. Wybaczcie, ale nie po to umawiałem się na dwa mecze w tygodniu, rozkładając sobie rozsądnie po dwa na każdy tydzień, żeby musieć jeszcze teraz grać 4 w przyszłym. Bez przesady. My terminów turniejowych na pewno dotrzymamy, ciekawe jak reszta, pozostało jeszcze ile, 5 dni czasu, liczba spotkań rozegranych znikoma. I to jest prawdziwy problem sceny, który w pierwszej kolejności ją zniszczy, jeśli już coś ma to zrobić. A jak pokazała ostatnia liga Wh czy MP, da się spokojnie wymóc, żeby społeczność się zmobilizowała, a wszelkie obsuwy były wręcz wyjątkowe, nawet przy kilkudziesięciu graczach. Z tego co pamiętam, gdy przechodziłem do Warhammera, to tylko mogliśmy Wam pozazdrościć praktycznie w każdym aspekcie. Jednak działalność wielu ludzi zmieniła ten stan rzeczy. Wy tylko patrzycie na Pirxa, sami nie potrafiąc nic zorganizować. Dlaczego nie odciążycie go choćby w tych momentach, kiedy nie ma czasu na Rome? Czekanie na gotowe i opieranie wszystkiego tylko na jednej zasłużonej osobie do niczego dobrego w przyszłości nie doprowadzi. Ludzie od Warhammera potrafili się skrzyknąć i zorganizować ligę w historycznym, źle przyjętym tytule. Sam widziałem, jak koledzy Arminiusa specjalnie nabywali grę tylko po to, żeby wziąć udział w jego wydarzeniu. I to jest wzór do naśladowania.

Hadvar
10-05-2020, 14:30
Piechota nie zdąży się podnieść zanim ty wycofasz katafraktów, a nawet jeśli to nie zdąży nikogo zabić.



No właśnie nie do końca tak to działa, przecież na drugiej linii masz miecze/dodatkowe włócznie/strzelców. Przecież zmasowany ostrzał (może poza prockami) zabija katafraktów okrutnie, a wtedy duże straty mamy gwarantowane. Ponadto takie ograniczenie kawy powoduje bezsensowną hegemonię nacji barbarzyńskich, która tak wielu denerwuje. Właśnie dlatego że nie można spokojnie atakować ich kawalerią, czyli duża część przewagi wschodnich frakcji niknie. A to powinna być przewaga, dzięki której nacje z dobrą kawą miałyby sens. Miałyby szanse na 4x Zapki które i tak są dobre na kawę, a w obecnym rozrachunku np. Partia nie ma praktycznie żadnych szans na takich Arwernów.

Nieznajomy
10-05-2020, 14:43
Może po tym turnieju dla spróbowania, zagrajmy taki na zasadach rosyjskich. Wtedy każdy doświadczy co dla niego jest lepsze i znajdziemy rozwiązanie problemu :)

Pyrrus89
10-05-2020, 14:59
Wydaje mi się po prostu, że nikt nie neguje, iż takie przeklikiwanie na siłę przez jednostki, w dodatku celowe, jest złe i psuje zabawę, ale z drugiej strony też nie widzę potrzeby powtarzania co drugiej bitwy w turnieju rangi towarzyskiej. Zwyczajnie szkoda na to czasu, więc lepiej oddać walkowera i jechać dalej. Jakbyśmy grali w CoN-ie, czy np. reaktywowanych Mistrzostwach Polski, turniejach w pewnym sensie nadal o pietruszkę, ale za to o odpowiedniej randze, wtedy może byłby sens tych wszystkich odwołań i powtarzanych meczy. Po prostu szanujmy swój czas, wszak zebrać 4 ludzi o tej samej porze nie jest zadaniem tak łatwym, jak przy 1vs1. Przy każdym dotychczasowym spotkaniu zaczynaliśmy ok. 20, a kończyliśmy przed 22, więc optymalnie dobrze jest mieć jeden dzień na jeden mecz(większość chce grać mniej więcej w tych godzinach).Do końca tej fazy pozostało już tylko 5, czyli wcale tego czasu zbyt dużo nie mamy. Czasem niestety trzeba być pragmatycznym.

Mist
10-05-2020, 16:09
Hmm wydaje mi się, że na początku turnieju był taki gość, który mówił o tym problemie z pusehm bo jest dużo osób z WH itd ale wiadomo ludzie wiedzą lepiej więc się zignorowało. Ale wracają do meritum nie ma co porównywać WH z Romkiem bo to totalnie nie ma sensu. Tak samo jak na WH mamy zasady która "zabijają" niektóre raki to tutaj jest to samo i trzeba respektować te zasady. Najlepsze jest to, że nadal wszyscy się łudzicie że ludzie będą "fer" i nie będą z tego korzystać jak można ;>. Zgadzam się z punktem o Pirxie, który po tym turnieju wyłączy się po raz kolejny po tych wszystkich doświadczeniach ;).

Jedyny plus tej całej sytuacji to nakręcenie rywalizacji, chociaż i tak ludzie w większości uniosą się "honorem" ale to znów tylko przepowiednia, która pewnie się nie sprawdzi xD

Nieznajomy
10-05-2020, 16:20
O Pirxa też niestety zacząłem się martwić...

Pyrrus89
10-05-2020, 16:43
Nie ma sensu porównywać Rome z Wh w szczególe, ale ogólne spostrzeżenia można wyciągać jak najbardziej. No bo do czego mamy, do StarCrafta czy Lola? ;) Nasza drużyna jak na razie nie wychodzi poza zasady umieszczone w tym dziale i kieruje się ich wykładnią, więc nie rozumiem przytyku, że reguł trzeba przestrzegać, skoro każdy to dotychczas robi.

Ponadto uważam, że najlepszym podziękowaniem Pirxowi byłoby, gdyby ludzie zaczęli grać wreszcie te mecze. W jednej grupie nikt nic nie rozegrał, w drugiej jeden mecz, u nas na szczęście jest trochę lepiej pod tym względem.

Nieznajomy
10-05-2020, 16:59
Jest jeszcze chwilę czasu, myślę że się ruszy :)

Mist
10-05-2020, 18:28
Nie ma sensu porównywać Rome z Wh w szczególe, ale ogólne spostrzeżenia można wyciągać jak najbardziej. No bo do czego mamy, do StarCrafta czy Lola? ;) Nasza drużyna jak na razie nie wychodzi poza zasady umieszczone w tym dziale i kieruje się ich wykładnią, więc nie rozumiem przytyku, że reguł trzeba przestrzegać, skoro każdy to dotychczas robi.

Ponadto uważam, że najlepszym podziękowaniem Pirxowi byłoby, gdyby ludzie zaczęli grać wreszcie te mecze. W jednej grupie nikt nic nie rozegrał, w drugiej jeden mecz, u nas na szczęście jest trochę lepiej pod tym względem.

To nie jest przytyk tylko stwierdzenie faktu nic więcej, ja chciałem żeby nie było tej zasady ale stwierdzono że ma być więc spoko teraz trzeba się "wstrzymywać" i uważać nic więcej. A z tym porównaniem to wiadomo, że w każdym Total warze jest mniej więcej to samo, jednak mechanika jest zawsze inna dlatego sa te zasady które "usprawniają" grę w danym zakresie.

Szczerze to już nudzi mi się pisanie bo i tak tego nikt nie potrafi zrozumieć i macie jakieś tam swoje wymysły: Co kto powinien, Co kto zrobi itd zapominając o tym czynniku ludzkim który zawsze jest toksyczny,rakowy i rozpierdala wszystko.

Pirx
10-05-2020, 18:59
Ja bym jednak proponował spiąć poślady i zacząć grać. O sobie też tutaj piszę. ;)

Jeżeli chodzi o zakaz pushu to faktycznie zrobimy sobie turniej 1v1 bez tej zasady i zobaczymy jak to wyjdzie. Będzie porównanie.

Zawsze, od kiedy pamiętam, w turniejach były spory o pushe i z reguły były to spory najbardziej ognistej natury. Natomiast z reguły chodziło o turnieje z jakimiś nagrodami, a nie - jak to napisano - o pietruszkę. Po prostu spróbujmy sobie pograć dla funu.

Pyrrus89
10-05-2020, 19:12
Pomarudziłem, ale gra się w sumie fajnie. Potwierdza się, że w formule 2vs2 Rome jest lepszą grą od Warhammera i ten tytuł potrzebuje również żywej społeczności, bo mieliśmy długo pustkę na polskiej historycznej scenie TW. Postarajmy się wyrobić do tego 15 ze swoimi meczami, to wydaje mi się ważniejsze niż wszelkie obecne czy przyszłe kontrowersje. Przy okazji odnowiłem kilka starych znajomości. ;)

Seba Fallus III Wielki
10-05-2020, 21:19
Ja bym jednak proponował spiąć poślady i zacząć grać. O sobie też tutaj piszę. ;)

Jeżeli chodzi o zakaz pushu to faktycznie zrobimy sobie turniej 1v1 bez tej zasady i zobaczymy jak to wyjdzie. Będzie porównanie.

Zawsze, od kiedy pamiętam, w turniejach były spory o pushe i z reguły były to spory najbardziej ognistej natury. Natomiast z reguły chodziło o turnieje z jakimiś nagrodami, a nie - jak to napisano - o pietruszkę. Po prostu spróbujmy sobie pograć dla funu.

Całkiem bez pushów ? Nawet Rosjanie grają na zakaz pushu piechota-piechota , jazda-jazda ;)
Znowu wychodzę na straszną konserwę jeżeli chodzi o zasady :D ale zakaz pushów jest jedną z fundamentalnych zasad wypracowana lata temu, praktycznie była od zawsze i jej brak mocno zmienia grę (moim zdaniem na niekorzyść)

A i dodam jeszcze że jak ktoś nowy zaczyna przygodę z multiplayerem w jakimś TW to ograniczenia w wyborze jednostek wydają mu się bez sensowne, tak samo komuś kto grał w WH zakaz pushu wydaje się bezsensowny ;)

Pruber
11-05-2020, 08:34
Gdyby z automatu przeklikiwanie jednostek dostarczało ogromnych strat w czasie jego wykonywania, nie byłoby problemu :).

Pirx
11-05-2020, 12:41
Relacja TUFFa z meczu grupowego:


https://www.youtube.com/watch?v=kE0LPhtvEe0

Ja osobiście jestem bardzo ciekaw mojego i Tuffa starcia z Pawłem i tomim. Tomi ostro trenuje z Bachusem i naprawdę daje czadu w bitwach. Gra agresywnie i jednocześnie inteligentnie. Rzadkie połączenie na naszej scenie.

Nieznajomy
11-05-2020, 12:43
Super. Mam nadzieję że jeszcze coś nagra ze spotkań grupowych :)

Mist
11-05-2020, 12:54
Nice :) wreszcie zboczę gdzie spierdoliłem ;p po meczu nie miałem odwagi tego zrobić haha ;)

Pirx
11-05-2020, 13:06
Nice :) wreszcie zboczę gdzie spierdoliłem ;p po meczu nie miałem odwagi tego zrobić haha ;)

No ja mam takie wrażenie, że Ty Mist zagrałeś solidnie, szczególnie w pierwszej bitwie. Natomiast Sneaky zagrał w pierwszej zbyt defensywnie (dając sobie wystrzelać sporo hoplitów), a w drugiej zbyt ofensywnie (szybko tracąc generała).

Mist
11-05-2020, 13:46
Hej też jestem po bitwach no to na początek super się oglądało to najważniejsze dzięki Tuff :)

Ale do meczu pierwsza naprawdę bliska, zgadzam się że Kasztan lekko za defensywnie i dużo salw poleciało ale w sumie wina chyba jest po mojej stronie bo miałem 4 jazdy a dałem sobie je pozabijać zabijając 1-2 łuki w zamian więc nie warto. Super build Egiptem Ila w pierwszej zmasowany ostrzał no i na końcu zdecydowanie te jazdy nas już porobiły.

Druga to aż nie wiem gdzie mam zacząć totalnie to spierdoliłem bo w sumie kilka oddziałów Kasztana miało mnie wesprzeć(był łuki i chyba jakieś tuorosi) a ja całkowicie tego nie wykorzystałem no i Hadvar fajnie wyczekał moje szarże i nie dał się przekopać. A w międzyczasie Il z racji przewagi na łukach zrobił to co powinien czyli wymusił bardziej atak Kasztana niż to, że on grał agresywnie :p i wyszło jak wyszło.

Podsumowanie obie bitwy były super fajne, pierwsza zdecydowanie mogła potoczyć się inaczej ale jednak moje błędne decyzje mocno wpłynęły na spotkanie nie ujmując Hadvarowi i Ilowi :) eleganckie spotkanie powodzenia dalej no i trudno trzeba pogodzić się z tym, że będziemy chłopcami do bicia w turnieju ale w sumie w takich spotkaniach to nawet nie jest tak źle dostać "wpier..."

PS. liczę, że kiedyś będę miał jeszcze okazję się odegrać za te mecze haha xD

Curse11
11-05-2020, 19:01
Super bitwa, przyjemnie było popatrzeć. W pierwszej już myślałem, że wygra Mist i Sneaky, a tu taki dla mnie dość nieoczekiwany zwrot akcji. Te proce jednak pod koniec trochę przekłamywały pasek, jeśli nie miały ammo, choć widziałem, że przynajmniej jeden oddział coś strzelał.
Oby więcej takich :)

Pirx
14-05-2020, 08:54
Zgodnie z prośbą, termin na rozegranie meczów grupowych zostaje przesunięty na 17 maja, do godz. 23:59.

Nieznajomy
14-05-2020, 10:26
Super ze Curse zagra, bałem się że potencjał Bachusa będzie zmarnowany przez nieobecność Tyberiusza

Pyrrus89
14-05-2020, 12:10
Gdzieś na początku mojego udziału w dyskusji pisałem o Adim w kontekście Bachusa (można sprawdzić :P), więc cieszę się, że się dogadali i zagrają razem. Mój pierwszy turniej na Rome II właśnie z nim rozegrałem w drużynie.

Nieznajomy
14-05-2020, 12:33
Pamiętam że graliscie razem ;)

Pirx
15-05-2020, 12:03
Teoretycznie zostały 3 dni na granie i nie chciałbym robić kolejnej przedłużki, także pociśnijcie Panowie, szczególnie w Grupie B.

Na ten moment jest jasna sytuacja w Grupie A co do 1. i 2. miejsca. Będzie walka o 3. miejsce.

W grupie B wszystko jeszcze się może zdarzyć.

Najbardziej wyrównana wydaje się Grupa C, gdzie praktycznie każdy może urwać komuś punkt. Co oznacza, że drużyna z 3. miejsce w tej grupie ma spore szanse na bezpośredni awans do fazy pucharowej.

Przypominam, że drużyna z 3. miejsca z najwyższą liczbą punktów awansuje od razu, natomiast pozostałe 3-cie drużyny z innych grup rozegrają mecz barażowy (co też nam wydłuży proces rozgrywania meczów).

I pytanie natury technicznej:

Czy ktoś kojarzy jak w challonge zmienić graczy w fazie pucharowej? Bo system już mi przypisał, że w meczu barażowym grają drużyny z grup B i C, a może być inaczej.

https://challonge.com/pl/wfn4vt01/bracket

Pirx
16-05-2020, 14:47
W ogólnym rozrachunku zostało 10 meczów do rozegrania, więc nie zamierzam robić kolejnej przedłużki - tak więc dzisiaj i jutro jest czas na granie.

W Grupie A, wzorowej, pozostał 1 mecz do rozegrania, o 4. miejsce w grupie. Miejsca 1-3 są już ustalone.

W Grupie B, antywzorowej ;), pozostało aż 7 meczów do rozegrania. Wyjdą Ci, którzy będą aktywni dzisiaj i jutro.

W Grupie C zostały 3 mecze do rozegrania i tutaj jeszcze wiele może się zmienić, w zależności od tego czy Remix i Bilbo rozegrają swoje mecze i jak im pójdzie.

Pirx
17-05-2020, 11:34
Panowie, odnośnie fazy pucharowej (która rusza od jutra):

Finał / mecz o 3. miejsce będą rozgrywane do 3 zwycięstw.

Co ważne, po fazie grupowej jest reset nacji, ale nie będzie już kolejnego, także trzeba rozsądnie dobierać nacje pod kątem kolejnych starć. Ale oczywiście ryzyko może się nie opłacić i można odpaść wcześniej grając słabszymi teoretycznie nacjami. ;)

Pirx
17-05-2020, 21:28
Zakończyłem fazę grupową, dałem walkowery za mecze z drużyną Don / mackoff, i tak nie zmieniały one układu sił w grupie. Potrzebowałem wyników we wszystkich rozegranych meczach, żeby móc ustawić fazę pucharową.

Bardzo dziękuję za aktywność wszystkim uczestnikom, zdecydowana większość meczów została rozegrana. Mam zatem energię do zorganizowania już wkrótce sporego turnieju 1v1. Idąc za ciosem. :)

Rozpisałem 2 mecze pucharowe, w dwóch pozostałych czekam na wyłonienie zwycięzców miniturnieju 3-miejsc. Drużyny przypiszę tam w ten sposób, aby drużyny z tej samej grupy nie trafiły na siebie w ćwierćfinałach, bo to byłoby słabe.

https://challonge.com/pl/wfn4vt01

bachus81
18-05-2020, 09:21
Czemu nie ma tematu meczu Bachus, Adi vs Kevin ?

Pirx
18-05-2020, 11:29
Rozpisałem 2 mecze pucharowe, w dwóch pozostałych czekam na wyłonienie zwycięzców miniturnieju 3-miejsc. Drużyny przypiszę tam w ten sposób, aby drużyny z tej samej grupy nie trafiły na siebie w ćwierćfinałach, bo to byłoby słabe.

https://challonge.com/pl/wfn4vt01

https://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?17921-Miniturniej-o-awans-do-fazy-pucharowej

SergeantAntsy
18-05-2020, 17:16
Hejka wszystkim,

Z racji tego że z Przemkiem już zakończyliśmy swój udział w turnieju chciałem podziękować Pirxowi za zorganizowanie wydarzenia, oraz wszystkim przeciwnikom za bardzo ciekawe spotkania!
Było to moje pierwsze doświadczenie z graniem w Rome II na multi i zdecydowanie było ono pozytywne, jeszcze raz dzięki i do następnego!

Mist
18-05-2020, 18:55
Ja też od siebie dam dwa słowa, dzięki za fajny turniej niefortunnie mieliśmy samych zabijaków ;p ale z każdym meczem było coraz lepiej graty dla oponentów i powodzenia dalej!

Swoją drogą jak Pirx nie ma problemu to możecie mi podrzucić jakieś repki do nagrań w olnej postaram się coś ogarnąć. Póki co pochwalę się czymś takim miłego!

https://www.youtube.com/watch?v=ufEprlRN82k

PawełGroźny
18-05-2020, 23:43
Zapodaj mi Mist maila to Ci wyślę repki z miniturnieju ;)

Mist
19-05-2020, 00:01
sacredbandtw@gmail.com

Chociaz najlepiej jakbyś na discordzi mi podesłał ewentualnie jak będzie na mailu to daj znać na steamie czy coś ze poszło to zerknę.

Pirx
24-05-2020, 12:31
W związku ze zgłaszanymi problemami z rozegraniem meczów ćwierćfinałowych oraz miniturniejem 3. miejsc, przedłużam termin na rozegranie meczów do wtorku, godz. 23:59.

Pirx
26-05-2020, 21:48
Dziękuję za rozegranie wszystkich bojów.

Gratuluję półfinalistom - jutro rozpiszę te mecze.

Pirx
02-06-2020, 20:55
Szalony turniej. Totalnie nieprzewidywalny w fazie pucharowej.

Biorąc pod uwagę jak hurtowo odpadli faworyci - starzy wyjadacze Romkowi, to wydaje się że przeważyło ogranie "czarnych koni", którzy tną konsekwentnie w Warhammera.

Mega ciekawa sprawa.

Mist
05-06-2020, 08:20
NA ostatnią chwilę udało się coś takiego zorganizować więc zapraszam do oglądania i komentarzy!

https://www.youtube.com/watch?v=jjhDtV3MvKU

Ps. Sorka Tuff, że się wrąbałem ale chciałem zobaczyć ten mecz wiec jakoś tak wyszło ^^

Il Duce
05-06-2020, 09:48
Chciałbym bardzo podziękować Pirxowi który ożywił naszą scenę Rome 2 i któremu udało się zebrać bardzo dużo graczy w krótkim czasie i sprawnie to zorganizować. Oczywiście w wyróżnieniach nie może zabraknąć także Tuffa,Mista i Arminiusa dzięki którym możemy oglądać powtórki ze zmagań w bardzo wysokiej jakości i z fajnym komentarzem. Chciałbym również podziękować wszystkim naszym oponentom za naprawdę fajne bitwy które co do jednej były na wysokim poziomie i grało się je bardzo przyjemnie a także Hadvarowi z którym myślę że udało nam się stworzyć bardzo fajną i dobrze dogadującą się drużynę. Mam nadzieję że to tylko początek powrotu do turniejów na Rome 2 i niebawem będzie okazja znów spotkać się na polach bitew antycznego świata :).

Nieznajomy
05-06-2020, 10:14
Dzięki Panowie, miło było wrócić po takim czasie do gry, choć moje mikro bardzo ta przerwę odczuło :P.
Niewiele brakowało aby znaleźć się w finale a potem niewiele brakowało żeby zająć 3cie miejsce, zawsze decydowały szczegoly :), aż mam dosyć tych bitw na styk :D. Teraz chwilą przerwy i szykujemy się do turnieju 1v1 :)

Dzięki Seba za grę!! :)

Curse11
05-06-2020, 16:43
Dzięki Pirx za organizację turnieju.
Dziękuję rywalom za świetne mecze i dobrą zabawę oraz youtuberom za nagrania z bitew.
No i w końcu dzięki Bachus za szansę i cierpliwość do mnie :)
Miło było wrócić po 3 latach przerwy.
Nie mogę się doczekać 1 na 1.

bachus81
05-06-2020, 23:45
Super turniej, super uczestnicy, super bitwy, super ;) komentatorzy , wszystko ekstra. Dziękuję za uwagę i do następnego drodzy romkowicze !

Ps. Czy będą medale na forum ?

Zachar
06-06-2020, 00:16
Gratulacje dla drużyn z podium :)
Dzięki za turniej, toczony do końca w przyjaznej atmosferze.
Dodatkowo do samych emocji w meczach o stawkę nie pamiętam kiedy ostatnio grałem tyle sparingów
Turnieje drużynowe są moimi ulubionymi i liczę, że jeszcze mi będzie dane wystąpić w "nikczemnym" składzie
Dzięki Nikczemnik :ok:

Eutyches
06-06-2020, 11:16
NA ostatnią chwilę udało się coś takiego zorganizować więc zapraszam do oglądania i komentarzy!

https://www.youtube.com/watch?v=jjhDtV3MvKU

Ps. Sorka Tuff, że się wrąbałem ale chciałem zobaczyć ten mecz wiec jakoś tak wyszło ^^

Pozwoliłem sobie dać info, gdzie mogłem dać na fejsach, zawsze ktoś więcej zobaczy. Podobają mnie się takie filmy z tymi tłumaczeniami, te rysowanie to w jakim programie było? Przemawia to do mnie, a trochę w tą serię gier już gram. Myślę, że wszystkie turnieje powinny, chociażby finały być na orgowym YT, a potem na fejsie udostępnione, ostatnio zdziwiłem się jaki zasięg jest postów na fanpage orgowym, pozytywnie w tym wypadku. Ale decyzję zostawiam dla Was, wiadomo gdzie mnie szukać.

Seba Fallus III Wielki
06-06-2020, 13:39
Wielkie podziękowania dla uczestników zwłaszcza dla Pirxa który wszystko zorganizował.

Genialny turniej, praktycznie każda bitwa na styku, huśtawka nastrojów w każdej bitwie od "mamy to" po "jak on to wyciągnął" zwłaszcza z Bachusem :D .
Dawno mi się tak dobrze nie grało, jednak format 2v2 ma gigantyczny potencjał i mocno urozmaica grę. Turniej bardzo wyrównany, o przebiegu bitew decydują detale i mimo że każdy miał swoich faworytów to w rzeczywistości szanse w każdym meczu były wyrównane.
Siedem lat po premierze udało się nie tylko zebrać starych wyjadaczy ale przyciągnąć nowych graczy, do tego widzę że zainteresowanie Romem na fanpage ORG'a jest spore więc promujemy, gramy, działamy :D

Pewnie przez fakt że miałem dużo czasu i świetnego towarzysza broni, byłem zmotywowany do treningów i analizowania każdej powtórki w wyniku czego mam wrażenie że nigdy wcześniej nie ogarniałem tak Rome 2, jego mechaniki tego co i dlaczego się dzieje na polu bitwy, może tylko trochę spadł reflex po latach :P .

Nie mogę się doczekać turnieju 1v1 i jako naczelna konserwa w kwestii zasad :cool: muszę wtrącić swoje 3 gruszę w kwestii push thru. Na początku turnieju pojawiły się spore kontrowersję w okół tej zasady ale odnoszę wrażenie że później nie było już takich problemów. W 2019 brałem udział w CoN (niestety bez sukcesów :o) na którym push jest dozwolony oraz trenowałem razem z Nieznajomym z poznanymi w czasie CoN Rosjanami. Rome 2 jest bardzo dynamiczny (gry w Attyli czy WH sobie nie wyobrażam :D), i brak zasady push wprowadza straszny chaos na polu bitwy i zmienia grę w czysto zręcznościowy tytuł co niszczy mi przyjemność z gry. Gdy zakaz pushu obowiązuję gra nabiera w moim odczuciu bardziej strategiczny charakter (mimo tego że reflex jest nadal kluczowy) mamy szanse kombinować z wykorzystaniem strzelców, flankowaniem jazdą ,a nie tylko próbować robić yolo i wbić się kawalerią na chama w strzelców i zaklikiwać przeciwnika. Wydaje mi się że nie jestem w tym odosobniony i pragnę podkreślić że nie jest to kwestia tylko przyzwyczajenia do grania bez pushu ;).
Także dzięki za genialne bitwy, promujemy genialny tytuł jakim jest Rome 2 TW (zwłaszcza że wzbudza on wciąż spore zainteresowanie) i zaczynamy dyskusję o kolejnych rozgrywkach :D

PS: A może tak wrócimy także do Rome 1 ? :P

tuff_gru
06-06-2020, 21:18
Ja tylko powiem żebyście szykowali już na następny turniej na Rome 2 1vs1. Organizowany przez mnie i Pirxa.

Pirx
06-06-2020, 21:37
Na wstępie sorki za późne działanie, miałem kilkudniowy wyjazd nad morzem celem przerwania monotonii epidemicznej (praca-dom-praca-dom). ;)

Wielkie gratulacje dla:
- finalistów (Pyrrus, Randommnix) i zwycięskiej drużyny (Il Duce, Hadvar) - chyba nikt na początku turnieju, ba nawet po grupowej fazie, nie obstawiałby takiego finału!
- wszystkich uczestników za świetną aktywność, honorową postawę w trakcie turnieju, szanowanie się nawzajem.

https://challonge.com/pl/wfn4vt01

Postaram się również załatwić odznaczenia forumowe dla drużyn na podium.

Od kilkunastu lat bawię się w Total Wary, poczynając od Rome 1. W tym czasie zawsze coś organizowałem - ot taka natura. Tworzyłem albo współtworzyłem pewnie z 30-40 turniejów (na Rome 1, Rome 2, WH, 3K). I to jest najlepszy turniej jaki kiedykolwiek udało mi się zorganizować. Bez dwóch zdań:
1. Spora ilość graczy zebrana naprędce na praktycznie nieżywym ostatnio tytule.
2. Zdecydowana większość bitew została rozegrana, przedłużek było mało i były honorowane.
3. W finale spotkały się Czarne Konie, co zawsze dodaje smaczku turniejowi.
4. Pomimo początkowych problemów z pushem - praktycznie zero późniejszych sporów. A jeżeli już coś się zdarzało to dwie strony honorowały moje nieformalne (jako uczestnika) stanowisko.
5. Mnóstwo wyrównanych bojów i związanego z tym funu.

Także chapeau bas Panowie, sukces tego turnieju to zasługa nas wszystkich, bez wyjątku. Wielkie dzięki że poświęciliście swój czas na wspólną zabawę.

Co następne? Tak jak wspomniał Tuff, pewnie w przyszłym tygodniu ruszamy z zapisami do turnieju 1v1 organizowanego pod patronatem kanału YT Tuffa. Szykują się ciekawe zasady, które urozmaicą rozgrywkę.

A potem? Potem kolejny turniej 2v2, bo muszę się odegrać. xD

Nieznajomy
07-06-2020, 09:09
Na kolejny turniej 2v2 nie mogę się doczekać :)