PDA

Zobacz pełną wersję : Piter AI Divide and Conquer v4.5



Piter
03-05-2020, 11:28
Najnowsza wersja wgrana 20.12.2023

AI na mapie kampanii:

https://drive.google.com/file/d/1sTxBCXUXBIEYugtuawrKevZk5uJc93I2/view?usp=sharing



Dobrze wyczyścić przed startem nowej kampanii: https://drive.google.com/file/d/16t0fEM1QMO0wJJhpbd_PCOQWxu_-J7Cd/view?usp=drive_link


Wypakować do folderu moda.

Przykładowa ścieżka instalacji:
C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Medieval II Total War\mods\Divide_and_Conquer


Skasować map.rwm z folderu moda. Można użyć do tego "Full Cleaner", który jest w tym folderze.

Podstawowe zmiany:
- nowy sposób przemieszczania się wojsk na mapie, skuteczniejsze ataki, mniej irytujących małych bitew,
- komputer potrafi robić silne desanty,
- agresywniejsze ataki (ale odpowiednio dużymi siłami),
- lepiej wykorzystuje agentów,
- szkoli dużo więcej agentów,
- skuteczniej lokuje wojska do obrony (wykorzystuje mosty, brody i inne sprzyjające uwarunkowania terenu),
- komputer tworzy lepsze jakościowo armie,
- mniejszy spam wojsk AI,
- inny balans dochodów z miast.

Araven
06-05-2020, 11:01
Pograłem na tym ai Pitera, oryginalne ai raczej mocno się trzyma realiów Śródziemia zło kontra dobro. Ale Mordor, Isengard i Rhun niemal zawsze po około 100 turach wymiatają wszystko. Na ai Pitera jest znacznie lepszy balans ale zdarzają się egzotyczne sojusze jak Rhun z Lorien, Gundabad z Lorien, Beorningowie z Angmarem. Lennicy Mordoru nie sa już tacy wierni czasem sią tłuką ze sobą. Ja tam pokombinowałem nieco sam z balansem, łącznie z ai Pitera jest ciekawie. Około 130 tury i żadna nacja nie padła. Rohan ładnie walczy z Isengardem. Teraz wracam do miejsca pracy poza domem to zagram kolejny raz za jakiś miesiąc. Polecam osobiście to ai i zachowajcie oryginalne by mieć do czego wrócić.

Piter
09-05-2020, 16:27
Ja gram Gondorem na hard i normal. Zacząłem agresywnie i zająłem minas morgul i tą twierdzę za nią i w ciągu 10 tur z 3 armie po 20 oddziałów mnie oblegały, teraz sam Sauron mnie zaatakował zaraz po przednim szturmie i zaraz zostanę bez wojska i nie będę miał czego przetrenować i 2 synów namiestnika zginie :D

Piter
15-05-2020, 17:34
Jak sobie przeglądam lets playe jak inni ludzie grają, to widzę też, że to moje AI dużo sprawniej zbiera armię do kupy i nie rozdziela się na dużo drobnych armii jak oryginał. To AI jest troszkę inne w walce niż wszystkie moje inne i wydaje mi się lepsze.

Nie chciało mi się robić screenów wcześniej, bo miałem np. atak 3 pełnych armii w tym na Cair Andros- wygrałem bitwy wykorzystując tylko znane mi z granie w tę grę chyba z 10 lat bugi wyczyniane w bitwach :P Tutaj dalikatniejsza ofensywa ale już 70 tur minęło, a ja nie jestem w stanie nic zbudować, bo ledwo front trzymam. :D No i jak mowiłem AI sie nie rozdrabnia tylko pełne armie i aktywne natarcia, a nie stanie w miejscu. Chyba, że gracz ma większe siły, to AI też czeka aż zbierze większe.

Screeny (jak widać AI zbiera armie razem i twardo atakuje, nie rozdrabnia się na fragmenty no i nie ma spamu armii, żeby stało gdzieś w kupie 7 armii koło siebie państwa, którego na to nie stać):

https://drive.google.com/open?id=18g2P-kuXSV5CpqKyO_J1VttgtrfDmVoF
Tutaj turę później ta duża armia z północy oczywiście nie medytuje tylko ile punktów ruchu tyle zasuwa żeby mnie oblężyć no i ledwo daję radę uzupełniać straty, no zadowolony jestem z efektu, mam nadzieje, że ktoś też pogra i doceni:
https://drive.google.com/file/d/1fpFUZ2LNClfa8U81NFqrIw8-9zLOmBjy/view
https://drive.google.com/file/d/1SWrO3vkI1DWHhXmfUNwcYgNjGp9OT6wA/view
https://drive.google.com/file/d/1-Dc3DKXE-GTFLiosA1o5RV5K9nQ2Gqox/view
Tutaj widać, że bot nic nie chomikuje tylko wszystko leci szybko na front:
https://drive.google.com/file/d/1i3KvXf3IQMzVH3LNtv6D77O5KpldrM1c/view
https://drive.google.com/file/d/1tDAYNfORnndqpTQ54M6_EDEKldMhv_tQ/view
https://drive.google.com/file/d/1V551S2waq-cVcG-egOFbWE4l0TYK-P2o/view

Piter
24-05-2020, 13:22
Wrzuciłem nową wersję.

Araven
25-05-2020, 09:04
A jakie są zmiany w stosunku do wersji poprzedniej?. Może za jakiś czas będę miał nieco urlopu to chętnie zagram.

Piter
31-05-2020, 13:35
A jakie są zmiany w stosunku do wersji poprzedniej?. Może za jakiś czas będę miał nieco urlopu to chętnie zagram.

Poprawiłem drobne niedociągnięcia.

Dodałem nowe AI do bitew, bo to oryginalne słabo sobie radzi.

Araven
15-06-2020, 14:15
Pograłem nieco. Może i nowe ai bitewne jest nieco lepsze od oryginału. Ja gram obecnie na Medium/Medium głównie bo na HARD i wyżej to ai tak spamuje, że masakra. Distosowuję pomału descr_strat do ai PItera by poprawić balans. Wzmocniłem nieco kilka nacji, które niemal zawsze padały, jeszcze nieco Isengard podpakuję i powinno być ok. Ai Pitera jest według mnie lepsze niż oryginalne, ale ma też czasami dziwne zagrania. Grałem w weekend Dorwinionem i zdradziło mnie Dale blokując mi port. Bywa. Ai Pitera jest bliższe idei tej alternatywnej kampanii gdzie nie ma startowych sojuszy. Mimo wszystko jest tu więcej niespodzianek w trakcie gry, niż na oryginalnym ai. Tutaj i Gobliny z Gór Mglistych czasem nieźle mieszają, Rohan trzyma w szachu Isengard, i wiele innych, co na oryginalnym ai raczej nie miało miejsca, tam i Gobliny z Gór Mglistych i Rohan szybko i niemal zawsze padały. Podobnie Dol Guldur dobrze sobie radzi, co na oryginale zwykle nie występowało.

Piter
16-06-2020, 07:02
Możesz to przetestować jak masz ochotę: https://drive.google.com/file/d/1_Hqf_V5wki1WePhsbJ_k3DjvkLJnXo2y/view

Araven
20-06-2020, 06:17
Witam. To ostatnie ai jest bardzo dobre, szybko frakcje kompa atakują. Zagrałem na razie dla testu 100 tur Morią. Zagram teraz kimś innym.

Arsen
19-07-2020, 16:33
Miło wrócić, chętnie pogram. Na Very Hard komputer dostaje ultra bonusy jakieś czy mogę się nie bać?

Piter
19-07-2020, 19:52
Miło wrócić, chętnie pogram. Na Very Hard komputer dostaje ultra bonusy jakieś czy mogę się nie bać?

Nie zmieniam bonusów jakie dostaje komputer. Możesz się bać, vary hard będzie naprawdę very hard.

Sauronus001
27-07-2020, 21:02
Ja jeszcze dodam że jest możliwość teraz bycia zdradzonym przez sojusznika... I pozytynie mnie zaskoczyło to że AI korzysta teraz z fortów.

Piter
27-07-2020, 21:19
Napisał mi jeden z testerów na discordzie moda, że dyskutują o moim AI i będą rozważać czy nie dodać go w następnej wersji moda jako oficjalnego:

19 minuta: https://www.youtube.com/watch?v=P0KozxMV3sY&feature=youtu.be&t=1153

Wrzuciłem nową wersję do pierwszego posta, to ta o której mówią w powyższym filmie.


Ja jeszcze dodam że jest możliwość teraz bycia zdradzonym przez sojusznika... I pozytynie mnie zaskoczyło to że AI korzysta teraz z fortów.

Tak, chyba, że macie bardzo dobre relacje i im niższy poziom trudności tym mniejsza szansa.

Araven
28-07-2020, 06:41
Hej. Ja gram tylko na Twoim ai w DaC. Ta nowa wersja jest jeszcze inna niż ta co tu wstawiałeś w poście nr 9? Jakie zmiany?. Mam prośbę o edycję daty wstawienia ai w poście nr 1, jest tam 26.02.2020 obecnie.

Piter
28-07-2020, 07:59
Hej. Ja gram tylko na Twoim ai w DaC. Ta nowa wersja jest jeszcze inna niż ta co tu wstawiałeś w poście nr 9? Jakie zmiany?. Mam prośbę o edycję daty wstawienia ai w poście nr 1, jest tam 26.02.2020 obecnie.

To chyba dokładnie to samo co w poście 9 :)

Zachęcam się do dzielenia się relacjami z kampanii ;p

Piter
02-08-2020, 12:03
Wrzuciłem nową wersję, bo poprzednia miała testowane zapisy, które są jednak trochę gorsze i miała też inne nowe zapisy, które poprawiają AI, po prostu złe sobie wrzuciłem hehe :P

BakaFaka
05-08-2020, 17:49
Witam w najnowszej wersji AI jest błąd z krasnalami z khazad dum jesli zgodzimy sie pomoc tym pierwszym krasnalom to nie ma bitwy odrazu dostaje 2 oddzialy za free i pozniej jak proboje zaladowac save to crash gry ciagle jest

Piter
06-08-2020, 06:40
Witam w najnowszej wersji AI jest błąd z krasnalami z khazad dum jesli zgodzimy sie pomoc tym pierwszym krasnalom to nie ma bitwy odrazu dostaje 2 oddzialy za free i pozniej jak proboje zaladowac save to crash gry ciagle jest
Cześć,

nie zmieniałeś czegoś jeszcze?
Te pliki nie ingerują w to w najmniejszym stopniu.

BakaFaka
10-08-2020, 01:16
Cześć,

nie zmieniałeś czegoś jeszcze?
Te pliki nie ingerują w to w najmniejszym stopniu.

Nie nic nie zmieniałem oprócz spolszczenia ale dopiero po tym jak wrzucam twoje AI to w kampani khazad-dum nie mozemy pomoc tym krasnaludom na poczatku bo inaczej bedzie sie crashowac save

Piter
10-08-2020, 12:29
Nie nic nie zmieniałem oprócz spolszczenia ale dopiero po tym jak wrzucam twoje AI to w kampani khazad-dum nie mozemy pomoc tym krasnaludom na poczatku bo inaczej bedzie sie crashowac save

Rozegrałem kampanię krasnalami specjalnie dla Ciebie. U mnie wszystko pięknie śmiga więc musiał szanowny kolega coś innego podziałać, co popsuło krasnale ;p Może spolszczenie?

BakaFaka
10-08-2020, 13:44
Rozegrałem kampanię krasnalami specjalnie dla Ciebie. U mnie wszystko pięknie śmiga więc musiał szanowny kolega coś innego podziałać, co popsuło krasnale ;p Może spolszczenie?

odinstalowałem zainstalowałem na nowo wrzuciłem twoje AI nic nie zmieniałem i dalej nie działa po tym jak wybieram zeby pomoc tym krasnoludom nie ma bitwy tylko odrazu dostaje 2 jednostki i potem save sie crashuje jak wyjde z kampani

Piter
10-08-2020, 13:58
odinstalowałem zainstalowałem na nowo wrzuciłem twoje AI nic nie zmieniałem i dalej nie działa po tym jak wybieram zeby pomoc tym krasnoludom nie ma bitwy tylko odrazu dostaje 2 jednostki i potem save sie crashuje jak wyjde z kampani

To jak kim grasz tak się dzieje, bo nie znam tego moda tak dobrze.

Pliki od skryptów nie mają żadnego związku z plikami od AI. Jakby to nie wyglądało. Skrypty wymuszają pewne działania, a AI analizuje sytuację, więc wymuszone działania znajdują się zupełnie w innych plikach i nie koliduje to w żaden sposób.

BakaFaka
10-08-2020, 14:23
To jak kim grasz tak się dzieje, bo nie znam tego moda tak dobrze.

Pliki od skryptów nie mają żadnego związku z plikami od AI. Jakby to nie wyglądało. Skrypty wymuszają pewne działania, a AI analizuje sytuację, więc wymuszone działania znajdują się zupełnie w innych plikach i nie koliduje to w żaden sposób.

Krasnoludy Khazad-dum wszystko inne smiga ładnie ereborem zagrałem kampanie wszystko było git tak samo ered luin, jak wybierzesz dłuższą droge do mori to po drodze masz opcje zeby pomoc krasnoludom bo ich orki zaatakowały i wtedy jest bitwa i po bitwie dostajesz 2 oddziały krasnali a po wrzuceniu twojego AI nie ma bitwy odrazu dostaje 2 oddziały i potem save sie crashuje

Piter
10-08-2020, 21:40
Krasnoludy Khazad-dum wszystko inne smiga ładnie ereborem zagrałem kampanie wszystko było git tak samo ered luin, jak wybierzesz dłuższą droge do mori to po drodze masz opcje zeby pomoc krasnoludom bo ich orki zaatakowały i wtedy jest bitwa i po bitwie dostajesz 2 oddziały krasnali a po wrzuceniu twojego AI nie ma bitwy odrazu dostaje 2 oddziały i potem save sie crashuje

hm. Nie wiem ja szedłem za strzałkami i mi działało wszystko.

Może po wyczyszczeniu plików full_cleanerem się psuje, bo naprawdę nie wiem jakim cudem AI może mieć na to wpływ. Naprawdę w szoku jestem.

Ja zagrałem krasnoludami, szedłem za strzałkami to działało wszystko. Nie widziałem tam wyboru krótszej czy dłuższej drogi.

Może to AI bitewne to psuje? Wgraj samo kampanii.

BakaFaka
11-08-2020, 02:02
hm. Nie wiem ja szedłem za strzałkami i mi działało wszystko.

Może po wyczyszczeniu plików full_cleanerem się psuje, bo naprawdę nie wiem jakim cudem AI może mieć na to wpływ. Naprawdę w szoku jestem.

Ja zagrałem krasnoludami, szedłem za strzałkami to działało wszystko. Nie widziałem tam wyboru krótszej czy dłuższej drogi.

Może to AI bitewne to psuje? Wgraj samo kampanii.

próbwałem z cleaner i bez cleanera same bitewne i sama kampania nic nie pomaga, na poczotku gry masz do wyboru albo klikasz zielonego ptaszka i idziesz dłuższą droga albo X i krótsza w tej dłuższej jak dojdziesz do pierwszej strzałki to masz opcje czy pomóc krasnoludom bo ich orki atakuja normalnie bez twojego AI jest bitwa jak sie zaakceptuje to zeby im pomoc i po wygraniu jej dostajesz 2 oddziały z twoim AI nie ma bitwy odrazu za darmo dostajesz 2 oddziały i potem save sie crashuje, nie masz moze linka do poprzedniej wersji? bo jestem prawie pewny ze gralem khazad-dum na poprzedniej wersji i wszystko smigało jak nalezy

Piter
11-08-2020, 06:00
próbwałem z cleaner i bez cleanera same bitewne i sama kampania nic nie pomaga, na poczotku gry masz do wyboru albo klikasz zielonego ptaszka i idziesz dłuższą droga albo X i krótsza w tej dłuższej jak dojdziesz do pierwszej strzałki to masz opcje czy pomóc krasnoludom bo ich orki atakuja normalnie bez twojego AI jest bitwa jak sie zaakceptuje to zeby im pomoc i po wygraniu jej dostajesz 2 oddziały z twoim AI nie ma bitwy odrazu za darmo dostajesz 2 oddziały i potem save sie crashuje, nie masz moze linka do poprzedniej wersji? bo jestem prawie pewny ze gralem khazad-dum na poprzedniej wersji i wszystko smigało jak nalezy

To chyba też bez bitwy dostałem ale nie miałem błędu. Spróbuj może pobrać jeszcze raz, może nie masz najnowszej wersji. Ja przeszedłem krasnalami właśnie dając zielony ptaszek i wszystko elegancko poszło.

BakaFaka
11-08-2020, 16:01
To chyba też bez bitwy dostałem ale nie miałem błędu. Spróbuj może pobrać jeszcze raz, może nie masz najnowszej wersji. Ja przeszedłem krasnalami właśnie dając zielony ptaszek i wszystko elegancko poszło.

Kilkanaście razy odistalowywalem i instalowalem na nowo ale właśnie chodzi o to ze nie ma tej bitwy przez co jest o wiele łatwiej później i jesli zrobisz save poźniej to crashuje nie wiem do kiedy ale jak juz zdobedziesz morie to normalnie save działają itp bo pamietam na poprzedniej wersji tez bitwy nie było ale tam na raz zrobiłem duzo a dopiero teraz zauwazylem to

Piter
14-08-2020, 13:00
Kilkanaście razy odistalowywalem i instalowalem na nowo ale właśnie chodzi o to ze nie ma tej bitwy przez co jest o wiele łatwiej później i jesli zrobisz save poźniej to crashuje nie wiem do kiedy ale jak juz zdobedziesz morie to normalnie save działają itp bo pamietam na poprzedniej wersji tez bitwy nie było ale tam na raz zrobiłem duzo a dopiero teraz zauwazylem to

To spróbuj bez wgrania config_ai_battle

Ja wywaliłem skrypty jeszcze w swojej grze z:

C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Medieval II Total War\mods\Divide_and_Conquer\data\scripts\show_me

i zobaczymy czy AI odzyska rozmum, bo fatalnie się spisuje zwłaszcza przy oblężeniach. Jak się zniszczy machinę oblężniczą to całe się buguje, chyba przez te skrytpty, bo na innych modach AI bierze następny sprzęt oblężniczy i atakuje.

Wiem, że na oryginalnym AI rzadko się zdarza żeby ktoś Ciebie oblegał silną armią ale na moim to działa dużo sprawniej i to czuć, że Ai jest głupie gdy oblega.

BakaFaka
14-08-2020, 14:50
To spróbuj bez wgrania config_ai_battle

Ja wywaliłem skrypty jeszcze w swojej grze z:

C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Medieval II Total War\mods\Divide_and_Conquer\data\scripts\show_me

i zobaczymy czy AI odzyska rozmum, bo fatalnie się spisuje zwłaszcza przy oblężeniach. Jak się zniszczy machinę oblężniczą to całe się buguje, chyba przez te skrytpty, bo na innych modach AI bierze następny sprzęt oblężniczy i atakuje.

Wiem, że na oryginalnym AI rzadko się zdarza żeby ktoś Ciebie oblegał silną armią ale na moim to działa dużo sprawniej i to czuć, że Ai jest głupie gdy oblega.

Nie pomogło dalej nie ma bitwy, a te skrypty to co one wgl robią bo usunąłem je i nie wiem co sie zmieniło

Piter
14-08-2020, 15:28
Nie pomogło dalej nie ma bitwy, a te skrypty to co one wgl robią bo usunąłem je i nie wiem co sie zmieniło

To są skrypty z realy bad ai, moda na podbno najlepsze AI bitewne, które według mnie jest dziadostwem i nie wiem skąd taka popularność.

Ja się zastanawiam dlaczego wgrałem AI na którym na innych modach bot jeśli ma zniszczony taran to pójdzie po następny, a na tym modzie się zbuguje pod murami, stanie i nic nie będzie robił.

BakaFaka
14-08-2020, 15:36
To są skrypty z realy bad ai, moda na podbno najlepsze AI bitewne, które według mnie jest dziadostwem i nie wiem skąd taka popularność.

Ja się zastanawiam dlaczego wgrałem AI na którym na innych modach bot jeśli ma zniszczony taran to pójdzie po następny, a na tym modzie się zbuguje pod murami, stanie i nic nie będzie robił.

Aha czyli trzeba usunac te skrypty zeby twoje AI działało ta ? jak juz ogarniesz te AI zeby sie podczas oblezenia nie bugowalo to napraw te khazad dum krasnale bo dalej nie działają tak jak powinny, ja sie nie znam na modach do tej gry wiec ja ci nie pomoge z tym :D

Piter
14-08-2020, 16:27
Dalej nie podnoszą, nie wiem co w tym modzie jest zrobione, że to się buguje :D
Trochę lepiej to działa, nie bugują się całkiem tylko lecą do drabin ale nie podniosą tarana żeby mury rozwalać

BakaFaka
14-08-2020, 16:44
Dalej nie podnoszą, nie wiem co w tym modzie jest zrobione, że to się buguje :D
Trochę lepiej to działa, nie bugują się całkiem tylko lecą do drabin ale nie podniosą tarana żeby mury rozwalać

Ja nawet nie zauwazylem zeby cos sie zlego działo z AI bo nawet nigdy nie oblegali mnie z machinami tylko taranem i normalnie działa u mnie wszystko tylko te khazad dum krasnale trzeba naprawic bo slyszalem ze chca uzyc twojego AI w v5 a z takim błędem to trochę średnio

Piter
14-08-2020, 19:56
Ja nawet nie zauwazylem zeby cos sie zlego działo z AI bo nawet nigdy nie oblegali mnie z machinami tylko taranem i normalnie działa u mnie wszystko tylko te khazad dum krasnale trzeba naprawic bo slyszalem ze chca uzyc twojego AI w v5 a z takim błędem to trochę średnio

No ale jak ja się nauczyłem, że jak wyciągne armię przed mury i zaatakuje taran to wróg już tego taranu nie użyje 2 raz tylko się zbuguje i będzie stał pod murami aż go wieżyczki wystrzelają.

Krasnoludy mają mieć całkiem zmienioną rozgrywkę w nowej wersji.

SzymonDeath
14-08-2020, 19:57
Ja nawet nie zauwazylem zeby cos sie zlego działo z AI bo nawet nigdy nie oblegali mnie z machinami tylko taranem i normalnie działa u mnie wszystko tylko te khazad dum krasnale trzeba naprawic bo slyszalem ze chca uzyc twojego AI w v5 a z takim błędem to trochę średnio
Jak będą dodawać te AI do v5 to i tak podejrzewam, że będą je testować przed wydaniem.

BakaFaka
14-08-2020, 20:15
No ale jak ja się nauczyłem, że jak wyciągne armię przed mury i zaatakuje taran to wróg już tego taranu nie użyje 2 raz tylko się zbuguje i będzie stał pod murami aż go wieżyczki wystrzelają.

Krasnoludy mają mieć całkiem zmienioną rozgrywkę w nowej wersji.

No chyba ze tak no to widzisz trzeba sie było nie nauczyć :D dobra to czekam w takim razie na nowo wersje AI naprawiona

Piter
15-08-2020, 14:40
No chyba ze tak no to widzisz trzeba sie było nie nauczyć :D dobra to czekam w takim razie na nowo wersje AI naprawiona

No tylko w innych modach podniosą taran, przynajmniej na AI z bellum, które jest moje ulubione do bitwy ;p

BakaFaka
15-08-2020, 15:14
No tylko w innych modach podniosą taran, przynajmniej na AI z bellum, które jest moje ulubione do bitwy ;p

A to już nie wiem, sam musisz ogarnąć :D albo sie spytać twórców moda

BakaFaka
16-08-2020, 04:18
No tylko w innych modach podniosą taran, przynajmniej na AI z bellum, które jest moje ulubione do bitwy ;p

specjalnie stoczyłem kilka bitew w taki sposób ze wlasnie wyszedlem przed mury i zaatakowalem taran i powiem ci ze u mnie AI normalnie zawsze podchodzi kolejna jednostka bierze taran i dalej oblega

Piter
16-08-2020, 06:18
specjalnie stoczyłem kilka bitew w taki sposób ze wlasnie wyszedlem przed mury i zaatakowalem taran i powiem ci ze u mnie AI normalnie zawsze podchodzi kolejna jednostka bierze taran i dalej oblega

Serio? U mnie na obu AI się blokuje i nic nie robi. W dodatku na youtbue oglądałem jak gra jakiś gość na oryginalnym AI z moda i też sie często AI przy szturmach blokowało.

BakaFaka
16-08-2020, 14:45
Serio? U mnie na obu AI się blokuje i nic nie robi. W dodatku na youtbue oglądałem jak gra jakiś gość na oryginalnym AI z moda i też sie często AI przy szturmach blokowało.

To nie wiem ale za to raz sie zbugowało jak normalna bitwe toczyłem stało w miejscu i sie nie ruszało a ja podszedłem łucznikami na 2 metry i wystrzelałem cała ich armie, wiec i tak i tak AI na tym modzie jest bardzo dziwne

Piter
16-08-2020, 21:00
Ale powiem, że wziąga ten mod, jest bardzo wymagający, to jak medieval 3 i nie mówię tylko o moim AI tylko o tym, że jest bardzo dobrze zrobiona mechanika gry, świetne skrypty wspierające rozwój AI i powolny czas odnawiania się jednostek.

Zwiększenie strat ze zniszczeń gdy wróg jest na naszym terenie, no marzy mi się taki mod o średniowieczu. To jest właśnie wszystko tak jak wyobrażałem sobie idealnego moda do medka. Naprawdę jakby nie bugi AI zwłaszcza w trakcie oblężeń gdzie się zblokują przed murami i dadzą wystrzelać to by było super ciężko, a tak jest wyzwanie.

Bez tego moda już prawie nie grałem w nic na kompie, a tak się wciągnąłem, może to i niedobrze. Pogram trochę to się znudzi i znowu nie będę czasu tracił na kompa niepotrzebnie ;p Chociaż warto mieć zawsze hobby żeby się oderwać na chwilę czasem gdy się zachowuje umiar, a mi się aż tak nie chce grać żeby niewiadomo ile siedzieć ;p

Nudzą te bitwy w końcu, bo gra na mapie kampani jest trudna, bot Ciebie wykrwawia, wolny postęp, czasem można się cofać tylko nie często, bo bot jest fatalny w oblężeniach ;p Ale bitwa po bitwie, te bitwy takie podobne już się człowiekowi chce rzygać tymi bitwami, a automat daje katastrofalne wyniki ;p

BakaFaka
17-08-2020, 01:34
Ale powiem, że wziąga ten mod, jest bardzo wymagający, to jak medieval 3 i nie mówię tylko o moim AI tylko o tym, że jest bardzo dobrze zrobiona mechanika gry, świetne skrypty wspierające rozwój AI i powolny czas odnawiania się jednostek.

Zwiększenie strat ze zniszczeń gdy wróg jest na naszym terenie, no marzy mi się taki mod o średniowieczu. To jest właśnie wszystko tak jak wyobrażałem sobie idealnego moda do medka. Naprawdę jakby nie bugi AI zwłaszcza w trakcie oblężeń gdzie się zblokują przed murami i dadzą wystrzelać to by było super ciężko, a tak jest wyzwanie.

Bez tego moda już prawie nie grałem w nic na kompie, a tak się wciągnąłem, może to i niedobrze. Pogram trochę to się znudzi i znowu nie będę czasu tracił na kompa niepotrzebnie ;p Chociaż warto mieć zawsze hobby żeby się oderwać na chwilę czasem gdy się zachowuje umiar, a mi się aż tak nie chce grać żeby niewiadomo ile siedzieć ;p

Nudzą te bitwy w końcu, bo gra na mapie kampani jest trudna, bot Ciebie wykrwawia, wolny postęp, czasem można się cofać tylko nie często, bo bot jest fatalny w oblężeniach ;p Ale bitwa po bitwie, te bitwy takie podobne już się człowiekowi chce rzygać tymi bitwami, a automat daje katastrofalne wyniki ;p

Ja tez w medka gram tylko dlatego ze ten mod jest czekam na v5 zobaczymy co tam sie podzieje a i jeszcze SS6.4 fajny mod ale znudził mi sie juz

Piter
17-08-2020, 08:49
Ja tez w medka gram tylko dlatego ze ten mod jest czekam na v5 zobaczymy co tam sie podzieje a i jeszcze SS6.4 fajny mod ale znudził mi sie juz

SS6.4 przereklamowany ;p

BakaFaka
18-08-2020, 02:28
SS6.4 przereklamowany ;p

A tak wgl to wiesz moze czy jak sie gra numenorem to sie jest dobrymi czy złymi ? bo próbowałem zagrać kampanie jako dobra frakcja i po zajęciu minas morgul i rozwaleniu 3 duzych armi mordoru nagle pełna armia gondoru zaczyna mnie atakować i nie mam szans sie obronic przez co musialem od nowa kampanie grać

Piter
18-08-2020, 19:56
A tak wgl to wiesz moze czy jak sie gra numenorem to sie jest dobrymi czy złymi ? bo próbowałem zagrać kampanie jako dobra frakcja i po zajęciu minas morgul i rozwaleniu 3 duzych armi mordoru nagle pełna armia gondoru zaczyna mnie atakować i nie mam szans sie obronic przez co musialem od nowa kampanie grać

Neutralni są.

BakaFaka
18-08-2020, 20:44
Neutralni są.

a rozumiem, a tak wgl to jak działa te AI bo właśnie chciałem se zagrać jakoś ciekawie kampanie numenorem i zająłem khazad dum zeby tam miec stolice i nagle przychodza pomoc im elfy z lothorien ale łącznie licząc to z 3 armie pełne musiałem ich rozwalic potem zająłem 2 ich miasta a ci dalej cała armie nie wiadomo skąd wzięta ślą na mnie i jak juz mi sie udało w koncu ostatnimi siłami rozwalic te elfy to rohan przychodzi z 3 armiami pełnymi i musialem znowu kampanie skończyć myślałem ze na tym twoim AI to bot nie ma takich cheatow zeby se armie robić na która go nie stać

Piter
19-08-2020, 08:19
a rozumiem, a tak wgl to jak działa te AI bo właśnie chciałem se zagrać jakoś ciekawie kampanie numenorem i zająłem khazad dum zeby tam miec stolice i nagle przychodza pomoc im elfy z lothorien ale łącznie licząc to z 3 armie pełne musiałem ich rozwalic potem zająłem 2 ich miasta a ci dalej cała armie nie wiadomo skąd wzięta ślą na mnie i jak juz mi sie udało w koncu ostatnimi siłami rozwalic te elfy to rohan przychodzi z 3 armiami pełnymi i musialem znowu kampanie skończyć myślałem ze na tym twoim AI to bot nie ma takich cheatow zeby se armie robić na która go nie stać

Nie zmieniałem żadnych skryptów w modzie, a tam są te "cheaty". Bot robi mniej armii niż na oryginale i bardziej dba o ekonomie. Jak grasz na najwyższym poziomie trudności to tak to właśnie działa.

BakaFaka
19-08-2020, 14:01
Nie zmieniałem żadnych skryptów w modzie, a tam są te "cheaty". Bot robi mniej armii niż na oryginale i bardziej dba o ekonomie. Jak grasz na najwyższym poziomie trudności to tak to właśnie działa.

A okej zawsze mnie to irytowało bo ani to nie jest cięższe bo rozbijanie 5 armi bota jedna moja to juz nie sprawia problemu dla mnie tylko dłużej przez to kampania sie ciągnie powinni jakoś to bardziej zbalasnować zeby bot lepsza armie robił i lepiej walczył i żeby wielkość armi zgadzała się z jego stanem portfela, a skoro to jest w skryptach to da sie to jakoś usunąć ale tak żeby gra dalej normalnie działała ?

Piter
19-08-2020, 15:24
A okej zawsze mnie to irytowało bo ani to nie jest cięższe bo rozbijanie 5 armi bota jedna moja to juz nie sprawia problemu dla mnie tylko dłużej przez to kampania sie ciągnie powinni jakoś to bardziej zbalasnować zeby bot lepsza armie robił i lepiej walczył i żeby wielkość armi zgadzała się z jego stanem portfela, a skoro to jest w skryptach to da sie to jakoś usunąć ale tak żeby gra dalej normalnie działała ?

Na hard graj.

W szachy pograj ;p

Zawsze się gra musi znudzić, gra w życie jest trudniejsza jak szukasz super wyzwania :D

BakaFaka
19-08-2020, 16:16
Na hard graj.

W szachy pograj ;p

Zawsze się gra musi znudzić, gra w życie jest trudniejsza jak szukasz super wyzwania :D

Gram w szachy haha :D okej spróbuje na hard

Piter
20-08-2020, 20:43
Poprawiłem trochę dyplomację, bo ludzie narzekali, że nie jest kompatybilna z tym modem. Doradzam przywrócić oryginalny descr_diplomacy

BakaFaka
21-08-2020, 01:52
Poprawiłem trochę dyplomację, bo ludzie narzekali, że nie jest kompatybilna z tym modem. Doradzam przywrócić oryginalny descr_diplomacy

A kiedy naprawisz krasnale ? bo chce w końcu zagrać nimi a save sie ciagle crashuje i nie chce ryzykowac ze kampania mi sie jakas fajna zdupi

Piter
21-08-2020, 12:09
A kiedy naprawisz krasnale ? bo chce w końcu zagrać nimi a save sie ciagle crashuje i nie chce ryzykowac ze kampania mi sie jakas fajna zdupi

U mnie nie wywala i w kolejnej wersji ma być całkiem zmieniona mechanika tej frakcji.

BakaFaka
21-08-2020, 14:11
U mnie nie wywala i w kolejnej wersji ma być całkiem zmieniona mechanika tej frakcji.

Wybierz to bezpieczna droge pomoz tym krasnalom na pierwszej strzałce zrob save i spróbuj go wczytać nie mozliwe ze ci działa a ja mam magiczna wersje gry która sie crashuje, a wiadomo juz kiedy bedzie ta wersja v5 ? bo juz pół roku ją robią jak nie dłużej

Araven
22-08-2020, 08:11
Ok, pobrałem nowe ai z 20.08.2020 plus zmieniłem dyplomację na oryginalną zagram na HARD i zobaczymy.

Piter
22-08-2020, 12:21
Dodałem jeszcze nową wersję :D

AI czasami bardziej broni fortów niż osad i blokouje się na fortach, wchodzi, wychodzi, bezsensu. Teraz będzie dużo mniej chętnie używać fortów.


Wybierz to bezpieczna droge pomoz tym krasnalom na pierwszej strzałce zrob save i spróbuj go wczytać nie mozliwe ze ci działa a ja mam magiczna wersje gry która sie crashuje, a wiadomo juz kiedy bedzie ta wersja v5 ? bo juz pół roku ją robią jak nie dłużej




Nie umiem tego naprawić, to jakieś naprawdę skomplikowane skrypty :D

BakaFaka
22-08-2020, 14:48
Dodałem jeszcze nową wersję :D

AI czasami bardziej broni fortów niż osad i blokouje się na fortach, wchodzi, wychodzi, bezsensu. Teraz będzie dużo mniej chętnie używać fortów.

Nie umiem tego naprawić, to jakieś naprawdę skomplikowane skrypty :D

Okej pogram na nowej wersji zobaczymy, a coś po za tymi fortami zmieniłeś ? a tak wgl to ktorego config_ai_battle mam używać ? tego twojego czy tego drugiego

BakaFaka
22-08-2020, 15:49
Dodałem jeszcze nową wersję :D

AI czasami bardziej broni fortów niż osad i blokouje się na fortach, wchodzi, wychodzi, bezsensu. Teraz będzie dużo mniej chętnie używać fortów.

Nie umiem tego naprawić, to jakieś naprawdę skomplikowane skrypty :D

Na nowym AI dziwne rzeczy się dzieją zająłem numenorem 3 te miasta wysokich elfów pojawiła się armia ta co kazda frakcja ma jeden raz jak jest blisko upadku a ci zamiast próbować odbić miasto swoje to se idą do tej cytadeli obok goblinów i stoją tam nic nie robią taka ogromna armia bardzo dobra i nic chodzą w kółko ani nie atakują goblinów ani nie próbują odbić swoich miast, a i jeszcze nie wiem o co chodzi ale jestem na plus z złotem zdobywam nowa osade i nagle na minus jestem a dochud z tej osady to 2400 około o co chodzi ?

Piter
22-08-2020, 16:59
Na nowym AI dziwne rzeczy się dzieją zająłem numenorem 3 te miasta wysokich elfów pojawiła się armia ta co kazda frakcja ma jeden raz jak jest blisko upadku a ci zamiast próbować odbić miasto swoje to se idą do tej cytadeli obok goblinów i stoją tam nic nie robią taka ogromna armia bardzo dobra i nic chodzą w kółko ani nie atakują goblinów ani nie próbują odbić swoich miast, a i jeszcze nie wiem o co chodzi ale jestem na plus z złotem zdobywam nowa osade i nagle na minus jestem a dochud z tej osady to 2400 około o co chodzi ?

Nie wiem dochodów nie zmieniam :D

To więcej trzeba pograć żeby zobaczyć czy to jednorazowo się tak stało czy ogólnie AI się popsuło. :)

Dobra kasuję tę zmianę z fortami. Dodaje te zmiany nieprzetestowane, a nie chce mi się testować. Niech jest jakie jest i tak ludzie piszą, że dużo lepsze od vaniliowego.

Piter
22-08-2020, 19:28
Co do tego jak działa orginalne to tu przez 50 tur gobliny nie potrafiły pustych osad zająć jak gosć je zostawił: https://www.youtube.com/watch?v=FjqCEXKqILw&t=1121s

Nie no to vaniliowe AI jest tragiczne, ratuje tutaj zabawe to że zdobywanie buntowników jest bardzo szybkie ale to nie zrobili przez AI tylko przez sztywne skrypty. AI totalnie nie umie atakować czy choćby zebrać armię do kupy.

BakaFaka
23-08-2020, 03:29
Nie wiem dochodów nie zmieniam :D

To więcej trzeba pograć żeby zobaczyć czy to jednorazowo się tak stało czy ogólnie AI się popsuło. :)

Dobra kasuję tę zmianę z fortami. Dodaje te zmiany nieprzetestowane, a nie chce mi się testować. Niech jest jakie jest i tak ludzie piszą, że dużo lepsze od vaniliowego.

przeciez napisales ze inny balans dochodow z miast to moze coś sie tam zepsuło, zaraz zagram kolejna kampania zobacze a i nie odpowiedziales na pytanie które config_ai_battle uzywac mam

Piter
23-08-2020, 05:11
przeciez napisales ze inny balans dochodow z miast to moze coś sie tam zepsuło, zaraz zagram kolejna kampania zobacze a i nie odpowiedziales na pytanie które config_ai_battle uzywac mam

Nic się nie popsuło :D Dochody mogą być ze zniszczeń zmniejszone, na podstawowej wersji jest to samo...

Używaj którego chcesz, jedno jest z samym AI kampanii, drugie z AI bitwy, to chyba można się domyślić, że to drugie jest do innego AI bitwy. ;p

BakaFaka
23-08-2020, 14:56
Nic się nie popsuło :D Dochody mogą być ze zniszczeń zmniejszone, na podstawowej wersji jest to samo...

Używaj którego chcesz, jedno jest z samym AI kampanii, drugie z AI bitwy, to chyba można się domyślić, że to drugie jest do innego AI bitwy. ;p

okej, zagrałem druga kampanie i powiem ci ze niesamowite rzeczy sie dzieją numenorem zająłem dale potem esgaroth i erebor i nagle przychodzą snow orcs kilkoma armiami rozbiłem wszystko ale dziwne jest to ze obok nich ciagle osade maja krasnaludy i zamiast ich bic to na mnie leca, druga rzecz to ze anduina zaczeła wojne z elfami lesnymi, a i jeszcze dale stoi wielka armia obok mojego fortu i czeka na zbawienie chyba zamiast atakować :D a co do fortów to rzeczywiście AI chyba je bardzo lubi bo bardziej o nie walcza niz o miasta swoje :D

Divide and Conquer
20-09-2020, 16:53
Cześć wszystkim

Po pierwsze - dzięki za to świetne AI Piter
Po drugie - chciałem podzielić się moją opinią i poprawkami:

AI jest bardzo dobre, grupuje armie i atakuje całkiem rozsądnie- ogólnie można się go bać i to chodzi.
Niemniej kłują mnie dwie rzeczy:
- samobójcze szturmy/wypady oblegających i oblężonych (wartości w descr_campaign_db.xml są ciut za duże)
- zawieranie pokoju i wypowiadanie wojny co pięć sekund, to nie tylko kompletnie psuje imersję, ale też rozwala strategię i agresywność komputera
__________________________________________________ ____________________
Dlatego postanowiłem wprowadzić swoje drobne poprawki, do przetestowania poniżej:
http://www.mediafire.com/file/6catd45pi4wvbl7/Poprawki_do_PiterAI_DAC.zip/file

- szturmy/wypady: teraz komputer powinien poczekać chociaż turę zanim zaatakuje (jeżeli ma co najmniej 1:1 szanse wg przelicznika w grze)
- usunąłem 1 inwazyjną decyzję (wg której AI mogło podpisać pokój "bo tak") i zwiększyłem minimalny warunek z 4 na 6 tur od ostatniego zawieszenia broni (tylko w inwazyjnych decyzjach). Obronne decyzje są niezmienione (teraz najeźdźcy chcą pokoju rzadziej niż obrońcy)
TLDR: mniej dyplomatycznego spamu pokój/wojna, AI jest bardziej zdecydowane strategicznie ale też bardziej rozsądne taktycznie

Piter
20-09-2020, 19:40
Cześć wszystkim

Po pierwsze - dzięki za to świetne AI Piter
Po drugie - chciałem podzielić się moją opinią i poprawkami:

AI jest bardzo dobre, grupuje armie i atakuje całkiem rozsądnie- ogólnie można się go bać i to chodzi.
Niemniej kłują mnie dwie rzeczy:
- samobójcze szturmy/wypady oblegających i oblężonych (wartości w descr_campaign_db.xml są ciut za duże)
- zawieranie pokoju i wypowiadanie wojny co pięć sekund, to nie tylko kompletnie psuje imersję, ale też rozwala strategię i agresywność komputera
__________________________________________________ ____________________
Dlatego postanowiłem wprowadzić swoje drobne poprawki, do przetestowania poniżej:
http://www.mediafire.com/file/6catd45pi4wvbl7/Poprawki_do_PiterAI_DAC.zip/file

- szturmy/wypady: teraz komputer powinien poczekać chociaż turę zanim zaatakuje (jeżeli ma co najmniej 1:1 szanse wg przelicznika w grze)
- usunąłem 1 inwazyjną decyzję (wg której AI mogło podpisać pokój "bo tak") i zwiększyłem minimalny warunek z 4 na 6 tur od ostatniego zawieszenia broni (tylko w inwazyjnych decyzjach). Obronne decyzje są niezmienione (teraz najeźdźcy chcą pokoju rzadziej niż obrońcy)
TLDR: mniej dyplomatycznego spamu pokój/wojna, AI jest bardziej zdecydowane strategicznie ale też bardziej rozsądne taktycznie

Z tą liczbą tur jest ten problem, że ona w ogóle nie działa.
A jak się ustawi żeby nie atakował neutralnego ileś tam tur od zawieszenia to przestaje w ogóle neutralnych atakować.

Choć ostatnio ktoś mi podesłał zapis, że da się tak ustawić ale nie chciało mi się testować. (od jakiś 2 miesięcy :D )

Zwiększałem współczynnik w pliku odpowiadającym za wypady ale nie pomogło wiele.

Co do zawieszeń broni może nie grałeś na najnowszej wersji?


Dodałem taki zapis:

<!--DON'T FORCE INVADE IF RECENT CEASEFIRE-->
<decision_entry>
<min_entry num_turns_ceasfire="0" stance="Neutral"/>
<max_entry num_turns_ceasfire="10" stance="Neutral"/>
<faction_attitude can_force_invade="false" continue="false"/>
</decision_entry>


Z tego co pamiętam on nie działa, bo już kiedyś chciałem coś takiego wprowadzić ale gdyby miał kto przetestować czy neutralni dalej się atakuję czy rzeczywiście działa to, że tylko przez 10 tur od zawieszenia się nie atakują to byłbym wdzięczny :D

https://drive.google.com/file/d/1Hta5RwVj0EGmkySh_fNGdEiWkhmg9caz/view?usp=sharing

królu
22-09-2020, 12:10
Ale powiem, że wziąga ten mod, jest bardzo wymagający, to jak medieval 3 i nie mówię tylko o moim AI tylko o tym, że jest bardzo dobrze zrobiona mechanika gry, świetne skrypty wspierające rozwój AI i powolny czas odnawiania się jednostek.

Zwiększenie strat ze zniszczeń gdy wróg jest na naszym terenie, no marzy mi się taki mod o średniowieczu. To jest właśnie wszystko tak jak wyobrażałem sobie idealnego moda do medka. Naprawdę jakby nie bugi AI zwłaszcza w trakcie oblężeń gdzie się zblokują przed murami i dadzą wystrzelać to by było super ciężko, a tak jest wyzwanie.

Bez tego moda już prawie nie grałem w nic na kompie, a tak się wciągnąłem, może to i niedobrze. Pogram trochę to się znudzi i znowu nie będę czasu tracił na kompa niepotrzebnie ;p Chociaż warto mieć zawsze hobby żeby się oderwać na chwilę czasem gdy się zachowuje umiar, a mi się aż tak nie chce grać żeby niewiadomo ile siedzieć ;p

Nudzą te bitwy w końcu, bo gra na mapie kampani jest trudna, bot Ciebie wykrwawia, wolny postęp, czasem można się cofać tylko nie często, bo bot jest fatalny w oblężeniach ;p Ale bitwa po bitwie, te bitwy takie podobne już się człowiekowi chce rzygać tymi bitwami, a automat daje katastrofalne wyniki ;p

Cześć Piter,
jest jakiś mod który nas nie zmusza do rozgrywania 5 dużych bitw na turę?
Jakiego moda polecasz?

królu
24-09-2020, 08:23
Cześć,

gram kampanie Rohanem, mam 15 turę.
W pierwszej turze Isengard wysłał do mnie dyplomatę a następnie zaczął oblegać moje miasto.
Od tej pory co turę wysyłają do oblegania miasta armie składającą się z maks. 5 jednostek (rzadko, najczęściej z 3).
Rozwiązałem większość jednostek piechoty i bronię się armią składającą se głównie z członków rodziny.
Kasa praktycznie na zero.
Tak to będzie wyglądać dłużej czy następuje jakiś punkt przełamania?

Piter
24-09-2020, 14:23
Cześć,

gram kampanie Rohanem, mam 15 turę.
W pierwszej turze Isengard wysłał do mnie dyplomatę a następnie zaczął oblegać moje miasto.
Od tej pory co turę wysyłają do oblegania miasta armie składającą się z maks. 5 jednostek (rzadko, najczęściej z 3).
Rozwiązałem większość jednostek piechoty i bronię się armią składającą se głównie z członków rodziny.
Kasa praktycznie na zero.
Tak to będzie wyglądać dłużej czy następuje jakiś punkt przełamania?

Wysyła tyle, żeby na automacie wygrać. Jak podbije rebelie i się wzmocni będzie mocniej atakował. Musisz to tak rozplanować żeby rozwijać gospodarkę.

królu
24-09-2020, 18:48
Wysyła tyle, żeby na automacie wygrać. Jak podbije rebelie i się wzmocni będzie mocniej atakował. Musisz to tak rozplanować żeby rozwijać gospodarkę.

Czyli w dalszej części gry mogę się spodziewać tyku samych ataków tylko większymi armiami? Dodam, że gram na m/m.

Piter
25-09-2020, 20:14
Czyli w dalszej części gry mogę się spodziewać tyku samych ataków tylko większymi armiami? Dodam, że gram na m/m.

Sprawdzaj koszty utrzymania. Generałowie są bardzo drodzy.

W sumie kombinuj, to najfajniejsze. Gdy wygrywasz gra się nudzi, a gdy przegrywasz to odrzucasz grę, a potem wracasz, bo jednak chcesz w końcu wygrać. Możesz na łatwym spróbować.

królu
25-09-2020, 20:24
Sprawdzaj koszty utrzymania. Generałowie są bardzo drodzy.

W sumie kombinuj, to najfajniejsze. Gdy wygrywasz gra się nudzi, a gdy przegrywasz to odrzucasz grę, a potem wracasz, bo jednak chcesz w końcu wygrać. Możesz na łatwym spróbować.

Przyszli w końcu z wielką armią. Ich przewaga wynosiła 1:3, na szczęście mieli tylko parę jednostek z bonusem do walki z kawalerią. Moja Armia składa się głównie z generałów. Rozbiłem ich, za jeńców wiałem ponad 9k okupu, do tego dostałem dar rady 2k i zacząłem wznosić budynki gospodarcze oraz doszkalać jednostki, które najbardziej ucierpiały w walkach powoli przygotowując się na rejzę na tereny Isengardu ;). Mam zamiar splądrować parę miast i się wycofać :cool: Ale teraz chwila przerwy na lekturę i złapanie oddechu. Mod ma niesamowity klimat i grafikę, bitwy na przeprawach są przepiękne. Tak jak pisałeś, na początku trochę odrzuca ale nie daje o sobie zapomnieć :)

sebazioom
05-10-2020, 14:04
Witam, mam pytanie tj. grajac Isengardem przez 250 tur nie bawiłem sie w zdobycie Sarumanem pierscienia i dopiero teraz wpadłem na taki pomysł, rzecz w tym ze w zasadach jest ze Saruman musi posiadac 7 badz mniej wyposazenia pomocniczego "Ancillaries" u mnie niestety posiada 8 i dlatego zastanawiam sie czy jest mozliwosc odebrania mu tego badz obejscia sprawy. Z góry dzieki za odpowiedzi

Piter
06-10-2020, 07:43
Witam, mam pytanie tj. grajac Isengardem przez 250 tur nie bawiłem sie w zdobycie Sarumanem pierscienia i dopiero teraz wpadłem na taki pomysł, rzecz w tym ze w zasadach jest ze Saruman musi posiadac 7 badz mniej wyposazenia pomocniczego "Ancillaries" u mnie niestety posiada 8 i dlatego zastanawiam sie czy jest mozliwosc odebrania mu tego badz obejscia sprawy. Z góry dzieki za odpowiedzi

Nie wiem, ja rozegrałem 100 tur gondorem i 150 północnym danlandem i mi się znudziło. Może musisz coś przekazać innemu generałowi?

sebazioom
06-10-2020, 13:46
Problem w tym że nie wiem jak cokolwiek przekazać z generała do generała. Niby jak klikne i przytrzymam ikonke przykładowo "Horn" to moge nią po ekranie przemieszczac ale zeby przekazać to nie mam pojecia.

Idill`a (MZ)
06-10-2020, 16:19
Przenosisz na ikonkę drugiego generała w interfejsie :)

Piter
20-12-2023, 13:06
Bot lepiej porusza się po mapie kampanii + usunięty błąd z botem który staje pod bramą i ją atakuje, potem się wycofuje i tak w kółko.

Najnowsza wersja wgrana 20.12.2023

AI na mapie kampanii:

https://drive.google.com/file/d/1sTxBCXUXBIEYugtuawrKevZk5uJc93I2/view?usp=sharing

AI na polu bitwy:

https://drive.google.com/file/d/1M6JVbmA8zvoliKHjYzuYePVPg8h0ckyc/view

Eutyches
21-12-2023, 11:15
Bot lepiej porusza się po mapie kampanii + usunięty błąd z botem który staje pod bramą i ją atakuje, potem się wycofuje i tak w kółko.

Najnowsza wersja wgrana 20.12.2023

AI na mapie kampanii:

https://drive.google.com/file/d/1sTxBCXUXBIEYugtuawrKevZk5uJc93I2/view?usp=sharing

AI na polu bitwy:

https://drive.google.com/file/d/1M6JVbmA8zvoliKHjYzuYePVPg8h0ckyc/view
Pod najnowszą wersję też działa?

Piter
21-12-2023, 23:45
Pod najnowszą wersję też działa?

Zrobiłem pod najnowszą w nowym temacie.