PDA

Zobacz pełną wersję : Ankieta odnośnie polityki CA względem Troy



KLAssurbanipal
03-06-2020, 14:37
Zapraszam do odpowiedzi na pytania.

KLAssurbanipal
03-06-2020, 15:32
Wielu graczy na świecie jest bardzo niezadowolonych z tego co CA wczoraj ogłosiło. Powiem szczerze, że też jestem w tej grupie. Rozdrabnianie serii w ogóle mi się nie podoba. Epic Games ładuje sporo kasy w nachalną promocję ich platformy. Przy grach typu GTA V czy Civilisation VI, które mają już kilka lat taka opcja była ok i zachęcała nowych graczy. Jednak dawanie tytułu serii Total War na Epic Games poza Steam, gdzie gry TW mają jeden launcher, menadżer modów, assembly kit do modowania itp. jest dla mnie dużym przegięciem bez względu na hajs jaki CA za to dostało. Szczególnie nie podoba mi się to jako modderowi. Przez darmówkę na Epicu wiele osób pobierze Troy jako świeżaka i odstąpi od Steam na jakiś czas, bo lanchery trzeba włączać osobno. Biblioteki modów TW budowane przez tysiące ludzi przez lata mogą zubożeć. W ogóle ciekawe też jak wpłynie to na DLC. Będą także na Epicu? Wolałbym mieć wszystkie DLC serii na jednej platformie. Istnieje zatem obawa, że dopiero po roku kiedy gra wyjdzie na Steam to gra może już nie być przez CA w ogóle wspierana.

taktylkoprzegladam
03-06-2020, 16:30
Pożyjemy zobaczymy, może tytuł okaże sie klapą (tak jak TofB) i wydawanie DLC będzie nieopłacalne.
Też bym wolał, mieć wszystko na jednej platformie i z tego co widzę będzie to możliwe(a rok jakoś sie wytrzyma),
więc na chwilę obecną grę pobiorę, pogram a jak wyjdzie na Steama to zakupię (by podziękować za godziny udanej zabawy, które mam nadzieje nowy tytuł TW mi dostarczy :) )

Ituriel32
03-06-2020, 16:50
Nie podoba mi się ten krok strasznie. Jestem wielkim pesymistą i marudą, co przekłada się na to że wydaje mi się jakby CA od razu skreśliła ten tytuł i skazała go na śmierć na innej platformie.

Dodatkowo jestem bardzo wygodny, a steam jest bardzo dobrą platformą z wieloma opcjami. W przypadku TW kluczowe to lanczer i mody. Bez tych dodatków tytuł będzie miał bardzo ciężko utrzymać się na dłużej.


Chyba do biblioteki dodam, ale nie wiem czy zagram. Możliwe jest też że o tym zapomnę, a w tedy to wiadomo, że na bank za gotówkę nie kupię.

Nezahualcoyotl
03-06-2020, 16:54
Epic Free Trojan...poczekam rok kiedy się pojawi na Steam :devil:

Chaak
03-06-2020, 17:29
U mnie na używanie Epica nie ma szans, nawet jakby dopłacali do tych gier. Może kupię na Steama, jak będzie normalna wersja pudełkowa wydana. Ogólnie to na biznesach się nie znam, ale ta zagrywka CA wygląda, jakby, w pełni świadomie, wydawali najgorszy możliwy szrot.

RafSwi7
03-06-2020, 19:40
Przeżyłem Steama, przeżyje Epic Games.

Pamiętam jak wszyscy byli niezadowoleni z faktu, że Total War'y stały się ekskluzywnym tytułem na Steamie (który swego czasu był oskarżany o bycie spyware, niszczenie moddingu itd. tak samo jak teraz jest Epic) i jakoś ludzie się przyzwyczaili. Zapewne będzie podobnie z Epic Games.

Preferowałbym kupno na Steamie ale skoro dają za darmo już w sierpniu to skorzystam. MOŻE kiedyś kupie na Steamie ale to zależy od ilości DLC itd.

Ituriel32
03-06-2020, 20:33
U mnie to wygląda tak. Jakby Epic Games skupił się na rozwijaniu swojej platformy, tak by była konkurencyjna do stema to byłoby ok. Ale polityka wyłączności na nowe tytuły... To mnie po prostu denerwuje, mocno bardzo.

Co jest chyba najśmieszniejsza to to że konto mam tam założone. A po chwili zastanowienia się dlaczego, wyszło że wspierałem youtubera KhaldorTV.

A co do steama, to kupiłem EmpireTW a później nie zrobiłem z nim nic przez 3-4 lata, bo nie chciałem zakładać konta na steamie.

Osgiliath
03-06-2020, 20:44
mi tam nie przeszkadza ani to, że jest na epic, ani to, że (przez jakiś czas nie będzie modów). Jak dają (za free) to brać, najwyżej w drodze nielogiczności kupicie na steamie. Pamiętam, jak był płacz, że od empire idą w steam i olaboga te problemy. Z resztą CA już w notce na buniu wyjaśniło, że będą współpracować z epiciem nad umożliwieniem modowania przez tę platformę. Z resztą2 - epic, chcąc w końcu nawiązać mocniej do steama będzie musiał się otworzyć na mody i najpewniej zrobi to podobnie jak platforma valve. Z że to kolejny launcher? Oh, well - takie czasy. Kupuję tam, gdzie taniej, więc w wieśka pogram na gogu, w TW, z przyzwyczajenia na steam, a w darmowy assassins creed na platformie ubi. Poza tym chyba gog umożliwia łączenie bibliotek z różnych platform, więc czas będzie przetestować.

RafSwi7
03-06-2020, 20:47
W ogóle ciekawe też jak wpłynie to na DLC. Będą także na Epicu? Wolałbym mieć wszystkie DLC serii na jednej platformie. Istnieje zatem obawa, że dopiero po roku kiedy gra wyjdzie na Steam to gra może już nie być przez CA w ogóle wspierana.

No już zostało zapowiedziane, że będzie DLC z Amazonkami. Z FAQ:

WHAT IS AMAZONS?
Amazons is a DLC for A Total War Saga: TROY that will also come out on the 13th of August 2020 – more details on this will be revealed soon.

Ituriel32
03-06-2020, 21:11
Szczerze to nienawidzę dlc dnia pierwszego. To jest zła praktyka biznesowa. Z którą powinno się skończyć, nie chodzi mi tu tylko o TW, ale o całą branże gier.

W sumie to jedyny plus nowej platformy, właśnie przestał istnieć.


Czyi można założyć że kreffff i flaczki też jako dlc skończą.....

Dave93
03-06-2020, 22:02
Moim zdaniem paradoksalnie ruch CA może wpłynąć pozytywnie na serię - w końcu dzięki darmówce wiele osób być może po raz pierwszy zapozna się z Total Warami, co może zachęcić do kupna innych tytułów. Nawet jeśli nie będzie takiego wsparcia jak na Steamie to fakt, że gra będzie za darmo niweluje wszelkie negatywne konsekwencje - jeśli komuś się spodoba zawsze będzie mógł kupić grę na Steamie. Właśnie dzięki rywalizacji dzięki Epicowi a Steamowi mamy dziś takie rzeczy jak nowy Total War za free, co kiedyś byłoby nie do pomyślenia.

KLAssurbanipal
04-06-2020, 00:02
Jeśli chodzi o tę sytuację, która wspominacie, czyli od Empire przejście na Steam i narzekanie na ten fakt wówczas przez graczy. To musiało się odbyć, ponieważ wówczas każda gra w ciągu plus minus kilku miesięcy wchodziła na jakąś platformę. Jednak powinni się trzymac jednej platformy, więc dziś jest zupełnie inna sytuacja. Tak jak wspomniałem launcher i menadżer modów były ze sobą spójne. Można było wejść w warszta danego moddera i widzieć jego mody także pod inne części serii. Teraz nowi gracze zaczynający na Epic nie poznają modów pod Romki, Medievale itp. Ruch z Epic jak GTA V czy Civ VI ma sens - gry są już znane a a taki myk działa na nowych graczy. Przy premierze gry jaką jest Troy to absurdalny pomysł. Mogli już to zrobić chociaż pół roku później niż normalna wersja na Steam. Wtedy tym, którzy kupili preorder na Steam dali by darmowe DLC, które na Epicu nie byłoby już takie. Byłoby równo i git, a modderzy głównie nadal działali by na Steamie.

Mist
04-06-2020, 16:15
Ja się zgadzam tutaj z większością i tak jak powiedział KLA czy Il Duce jak dla mnie to jedyne co można z tego wnioskować, że totalnie nie czują się ze swoją własną grą a to jest jakiś krzyk rozpaczy nic więcej. Ja pewnie zagram bo jednak chciałbym zobaczyć co z tego wyjdzie ale jednak tym ruchem totalnie mnie nie zachęcają i skwituje to może tak, liczę że miło się zaskoczę i będzie w drugą stronę czyli teraz jest słabo a gra okaże się dobra.

zkajo
08-06-2020, 19:10
Troy, tak jak Thrones of Brittania jest tytułem pobocznym który najprawdopodobniej będzie wspierał bardzo limitowany modding. Nie rozumiem krzyku o launcher - ten nie jest (wydaje mi się) zależny od platformy i będzie nadal działać. Mody które nie są pobrane w workshopie też są widoczne.

O ile lubię wygodę to nie jestem fanem monopoli, dlatego dla mnie jest to bardzo mile widziana opcja. Jeśli chcecie, zawsze możecie połączyć swoje biblioteki używając GOG Galaxy 2.0, przez co wyglądać to będzie tak: https://prnt.sc/sw28eg

Dla CA jest to pewnie dobry krok. Stawiam że Epic oferuje im pieniążki za każdą pobraną kopię. Z pewnością będzie to sukces dla firmy.


Szczerze to nienawidzę dlc dnia pierwszego. To jest zła praktyka biznesowa. Z którą powinno się skończyć, nie chodzi mi tu tylko o TW, ale o całą branże gier.
Moim zdaniem nie masz racji. Zapowiedziane DLC mówi graczom że gra będzie przez jakis tam okres wspierana, i są plany na jej rozwój. Dla wielu to bardzo ważne.

Ituriel32
09-06-2020, 16:48
Moim zdaniem nie masz racji. Zapowiedziane DLC mówi graczom że gra będzie przez jakis tam okres wspierana, i są plany na jej rozwój. Dla wielu to bardzo ważne.

Wspiera zawartością wyciętą z głównej gry? Bo tym jest dlc dnia pierwszego.



Albo inaczej. Zamiast dlc pierwszego dnia, wolałbym by twórcy mocniej skupili się na testowaniu głównego produktu.

wino
12-06-2020, 19:33
Ja tej gry nawet za darmo nie wezmę. Co to za gówno jest? Kolorki jak dla gimbazy, panowie z oczami pomalowanymi kredką, to jest jakaś gra LGBTXYZR+-*. Co do bitew - ostatni Total War to był Medieval II. Każda kolejna wersja to coraz więcej kolorków i styl coraz mniej strategiczny a coraz bardziej jakaś bajkowa zręcznościówka. W którą stronę ta seria i ten świat zmierza? Na pewno nie w tą, której bym oczekiwał.

Eutyches
13-06-2020, 07:52
Ja tej gry nawet za darmo nie wezmę. Co to za gówno jest? Kolorki jak dla gimbazy, panowie z oczami pomalowanymi kredką, to jest jakaś gra LGBTXYZR+-*. Co do bitew - ostatni Total War to był Medieval II. Każda kolejna wersja to coraz więcej kolorków i styl coraz mniej strategiczny a coraz bardziej jakaś bajkowa zręcznościówka. W którą stronę ta seria i ten świat zmierza? Na pewno nie w tą, której bym oczekiwał.

Ja wezmę za darmo, podejrzewam, że podzieli los ToB; a widząc że sympatycy fantasy stanowią głównych graczy, wystarczy zobaczyć na statystyki Młotków, to zrobią trzecią część z podobnym zacięciem jak poprzednie i będą z tego żyli...Dlatego dają na rok ludziom na odczepnego, a wychodzą z założenia i słusznie, że ludzie podenerwują się i tak kupią. ;)

Co do samej istoty serii Total War. Siła i fenomen tej gry polegał na innym podejściu do mapy kampanii jak i samych bitew. Teraz to coraz bardziej przypomina mi EU z Civką, dlatego jak już mnie wodotryski z najnowszych Total War męczę, to odpalam sobie Medka 2 na modach, albo Attyle, to mimo pewnych bolączek jak dla mnie to ostatnia gra z tej serii...

zkajo
14-06-2020, 07:14
Co do samej istoty serii Total War. Siła i fenomen tej gry polegał na innym podejściu do mapy kampanii jak i samych bitew. Teraz to coraz bardziej przypomina mi EU z Civką, dlatego jak już mnie wodotryski z najnowszych Total War męczę, to odpalam sobie Medka 2 na modach, albo Attyle, to mimo pewnych bolączek jak dla mnie to ostatnia gra z tej serii...

Wydaje mi się że potencjał total warów został odpalony dopiero na młotkach. Zagrałem ostatnio na Medieval II - czysty mnie nudził, a stainless steel nie wciągnął. Do tej pory jednak moją ulubioną częścią pozostaje Rome II na modach, ale to chyba przez klimat.

Co do kampanii zdecydowanie najlepiej mi się gra w Młotka II ze względu na różnorodność między frakcjami. Nie chodzi już o totalny podbój, ponieważ wieloma rasami można grać zupełnie inaczej. Chcecie czy nie chcecie, Młotki to do tej pory najpopularniejsze total wary.

Zaznaczę że moim zdaniem Total War był zawsze tylko inspirowany historią, nie uważałem go za grę historyczną.

Chaak
14-06-2020, 10:30
Zaznaczę że moim zdaniem Total War był zawsze tylko inspirowany historią, nie uważałem go za grę historyczną.

W Warhammerze też się tej tradycji trzymają :D Od materiału źródłowego tak bardzo odchodzą, że chyba w żadnej historycznej odsłonie aż tak nie namieszali.

KLAssurbanipal
15-06-2020, 14:03
W zasadzie wszystkie gry historyczne są wyłącznie inspirowane historią. Gdyby gra wiernie trzymała się historii przestałaby być grą a została filmem. :)

anachoreta
17-06-2020, 21:05
W przypadku TW tak, zgadzam się, jednak w przypadku gier typu ,,wargaming,, gdzie jest symulacja teatru operacyjnego ,wojny,kampanii,bitwy te ograniczenia nie mają zastosowania, tam im więcej historycznego realizmu tym lepiej i nie jest to film ale gra wojenna. gdzie alternatywą jest podejmowanie decyzji ,,co by było gdyby,, a nie fantazja autorów gry. Więc teza że nie można robić gier stricte historycznych, jest nie przekonywująca, bo takie, gry są, jak się porówna to co proponuje ,,Napoleon TW czyli jakiś ,,sandbox,, pseudonapoleoński,z tym co proponuje nap ,,Napoleon Histwar,, to widać drastyczną różnicę w złożoności warstwy taktyczno-historycznej, na niekorzyść NTW. Trzeba popatrzeć na produkty, AGEOD, Gary Grigsbys, John Tiller Software, i wiele gier ,,Matrixa,, Oczywiście jest problem rynku na takie produkty, w naszym kraju ale to już inna historia.

I od początku każdy tytuł przechodził falę krytyki, a na poziomie historycznym daleko było do odtwarzania historii, popatrzcie jak beznadziejnie wyglądają, oryginalne modele,nie wspominając o ,,heraldyce,, w Rome1 czy Mediewal 2, przecież to wizja ,,achistoryczna,, tylko mody ratowały tą warstwę gry.

KLAssurbanipal
17-06-2020, 22:22
Każda gra z serii ma mniejsze lub większe błędy, ale wg mnie Total War jest póki co najwierniejszą historii serią gier komputerowych spośród wszystkich jakie znam (nie wliczając gier z XX wieku, zresztą nie ma odpowiednika). Jeśli chodzi o gry typu wargaming to wg mnie jest to samo co w komputerowej, gdyż trzymając się historii to juz nie jest gra a rekonstrukcja/symulacja bitwy.