PDA

Zobacz pełną wersję : Ankieta - Fundusze



tuff_gru
08-06-2020, 23:17
Ankieta z 3 opcjami funduszy:

duzo wieksze
wieksze
standardowe

MG

Zachar
09-06-2020, 08:25
Jestem za dużo większymi ( 13700). Bardzo chciałbym również odblokowania licznych armi. Nie kisić się ciągle w ramach tych 20 jednostek. Budżet 13700 nie spowoduje od razu tak licznych (40 armii) a nacje które czasem nie potrafią wykorzystać swojego budżetu odpowiednio np Adriajowie mogą dzięki temu sporo zyskać. Przy licznych armiach jednak musiałaby być korekta limitów jednostek.

tuff_gru
09-06-2020, 11:13
Jestem za dużo większymi ( 13700). Bardzo chciałbym również odblokowania licznych armi. Nie kisić się ciągle w ramach tych 20 jednostek. Budżet 13700 nie spowoduje od razu tak licznych (40 armii) a nacje które czasem nie potrafią wykorzystać swojego budżetu odpowiednio np Adriajowie mogą dzięki temu sporo zyskać. Przy licznych armiach jednak musiałaby być korekta limitów jednostek.

No mi sie ten pomysl bardzo podoba za te dwa, zwlaszcza ze sa frakcje przy ktorych zdarza sie ze nie ma na co wydawac - np Ilyria, a tak bedzie mozna pokombinowac i z toporami i z marynarzami.

Pirx
09-06-2020, 11:26
Wprowadzenie licznych armii to byłoby ogromne urozmaicenie ale i ogromna zmiana. Temat tak naprawdę na osobną ankietę. Bo to zupełnie inna gra na 40 jednostkach.

Hadvar
09-06-2020, 11:27
Ale jak chcecie kombinować z większymi armiami jak limit piechoty to 12? Prawie nikt na tym nie zyska :P

Zachar
09-06-2020, 11:37
Zwiększając limit armi do 30 jednostek, można dać nap max 16 piechoty ( w tym 8 w zwarciu) , max 12 strzelców, max 14 jazdy czyli tak naprawdę o 4 zwiększony limit względem każdej formacji.
Nacje które mają dość tanie jednostki przy budżecie niewiele większym mogłyby pójść w liczebność i wyrównać szanse z napakowanymi barbarami.

Zwiększając wyłącznie budżet bez zwiększenia na liczne armie, różnica będzie u barbarów taka, że więcej szlachetnej jazdy będzie, żadnej różnicy w setach po za tym ;)
za to Adriajowie np skazani są na upgrady co niewiele im pomoże

Pirx
09-06-2020, 11:47
Zasady byłyby z ODM. Zapodaj Zachar. Przetrenowane. Gra się super. I wtedy w ogóle nie trzeba robić podziałów nacji na mocne i zrównoważone. Wszystko jest zrównoważone.

Zachar
09-06-2020, 11:52
Zasady z naszych kampanii nie zostaną zaakceptowane przez większość , na pewno odbiłoby się to niekorzystnie na ilości chętnych do turnieju. Moim zdaniem takie rozwiązanie do 30 jednostek z limitami byłoby lepsze w pogodzeniu tradycjonalistów i eksperymentalistami ;)

mnie przede wszystkim zależy byśmy nie grali 11700, na starych starych zasadach, niezmienianych już od paru lat. Każda zmiana choćby budżetu będzie powiewem świeżości...



ps.jak ja lubię ten etap ustalania zasad przed turniejami..:)

Il Duce
09-06-2020, 12:06
Większy budżet ze zwiększeniem limitu jednostek do 30/40 - jestem za,większy budżet bez zwiększenia limitu jednostek jestem na nie bo jak słusznie zauważył Zachar zmieni to tylko tyle że na polu walki będzie więcej elity. Zasady ODM chętnie bym zobaczył choćby po to żeby było jakieś pole wyjściowe do dyskusji,zawsze można je dostosować do turnieju.

Hadvar
09-06-2020, 12:20
Szczerze, dla mnie byłaby mordęga sterować 30 jednostkami. Miałbym straszny syf na polu bitwy i zupełnie nie ogarniałbym co się dzieję. Ale rozumiem że czasem trzeba coś zmienić i z przyjemnością pooglądam Wasze zmagania w nowym formacie ;)

Zachar
09-06-2020, 12:33
nie każdy miał z tym styczność
Podam zasady kampanijne:

- Maksimum 5 takich samych jednostek,
- Maksimum 40% armii stanowią jednostki ofensywne piechoty i
- Maksimum 50% armii stanowią jednostki włóczników, falangitów, pikinierów,
- Łącznie maksimum 70% armii stanowią jednostki piechoty z wyłączeniem pieszych miotaczy,
- Maksimum 50% armii stanowią jednostki miotaczy pieszych i konnych, przy czym konni miotacze nie mogą być liczniejsi niż co trzecia jednostka w armii,
- Maksimum 50% armii stanowią jednostki kawalerii, przy czym w limicie sumują się wszystkie rodzaje jazdy łącznie z miotaczami

Żeby opanować te zasady potrzeba było sporo czasu, i na pewno każdą nową osobę będzie to odstraszać

30 jednostek nie jest jeszcze tak ciężko oogarnąć
Korzystając z tych zasad w przeliczeniu na limity wyglądałoby to następująco( na 30 jednostek)
Max 12 piechoty w zwarciu
max 15 włóczników, falangitów
max 21 piechoty
max 15 strzelców
max 15 jazdy

Uważam , że to zbyt duża zmiana dla tych co nie mieli styczności
już same 30 jednostek wystraszyły Hadvara :D

Ja naprawdę liczę na jakiekolwiek zmiany. Liczę, że pojawią się nowe interesujące pomysły

Pirx
09-06-2020, 14:11
Szczerze, dla mnie byłaby mordęga sterować 30 jednostkami. Miałbym straszny syf na polu bitwy i zupełnie nie ogarniałbym co się dzieję. Ale rozumiem że czasem trzeba coś zmienić i z przyjemnością pooglądam Wasze zmagania w nowym formacie ;)

Hadvar, gwarantuję Ci, że od razu byś pokochał liczne armie.

To jest szaleństwo. W kampanii ODM graliśmy bitwy 4v4, gdzie każdy operował 40 jednostkami. To było epickie, nawet pomimo lagu.


https://www.youtube.com/watch?v=m9JE9DIqRIY

bachus81
09-06-2020, 18:04
nie każdy miał z tym styczność
Podam zasady kampanijne:

- Maksimum 5 takich samych jednostek,
- Maksimum 40% armii stanowią jednostki ofensywne piechoty i
- Maksimum 50% armii stanowią jednostki włóczników, falangitów, pikinierów,
- Łącznie maksimum 70% armii stanowią jednostki piechoty z wyłączeniem pieszych miotaczy,
- Maksimum 50% armii stanowią jednostki miotaczy pieszych i konnych, przy czym konni miotacze nie mogą być liczniejsi niż co trzecia jednostka w armii,
- Maksimum 50% armii stanowią jednostki kawalerii, przy czym w limicie sumują się wszystkie rodzaje jazdy łącznie z miotaczami

Żeby opanować te zasady potrzeba było sporo czasu, i na pewno każdą nową osobę będzie to odstraszać

30 jednostek nie jest jeszcze tak ciężko oogarnąć
Korzystając z tych zasad w przeliczeniu na limity wyglądałoby to następująco( na 30 jednostek)
Max 12 piechoty w zwarciu
max 15 włóczników, falangitów
max 21 piechoty
max 15 strzelców
max 15 jazdy

Uważam , że to zbyt duża zmiana dla tych co nie mieli styczności
już same 30 jednostek wystraszyły Hadvara :D

Ja naprawdę liczę na jakiekolwiek zmiany. Liczę, że pojawią się nowe interesujące pomysły

Liczenie, procenty itp są dla fanatyków. Za dużo kombinujecie.

Tetrycy odnieśli sukces bo był to prosty, szybki turniej. Jak zaczniecie kombinować to wyjdzie jak z waszymi kampaniami. Czy choć jedna została zakończona ?

Zachar
09-06-2020, 18:21
Tak ODM wyłonili zwycięzce ;)
Bachus trzeba odróżnić zasady bitwie które stworzył Nieśmiertelnik od złożoności samej kampanii na mapie.
Bitwy na tych zasadach naprawdę sprawiały przyjemność. Ciebie cieszy prostota. Innych podejmowanie nowych wyzwań ;)
Sam nie jestem za wykorzystaniem ich w tym turnieju. Nie w takiej formie. Może sam masz jakieś fajne pomysły na uatrakcyjnienie turnieju?

tuff_gru
09-06-2020, 19:08
Naprawde jestem za wprowadzeniem jakiejs zmiany, weżcie uwage ze w Romka gramy od chyba 6 lat. Zawsze to samo 11700?.
W 3k juz w w drugim turnieju a wlasciwie lidze wprowadzilismy wieksze fundusze i dalo rade.
Nie podobaja mi sie bardzo procentowe zasady. Trzeba dokladnie napisac zeby bylo łatwo i prosto

Precyzujac, krakoskim targiem proponuje takie urposzczone zasady:
kasa: 13 000 (czyli 6500 i duże armie do 40 jednostek)
max 4 takie same jednostki (nie chce zeby bylo wiecej niz 4 zapki)
Piechota max 14
piechota do walki w zwarciu (miecze, topory) max 8
max 4 piki
max 6 strzelców (nie wliczamy konnych)
max 4 strzelców konnych
max 8 kawalerii

max 1 sloń, max 1 rydwan

Panowie zróbmy coś szalonego, Hadvar serio te pare jednostek wiecej spowoduje ze sie wycofujesz? Nie pękaj tu nie ma magii jak Warhu, ogarniesz, a bedzie to duzo fajniej na polu bitwy wygladało.
Pasuje?

Hadvar
09-06-2020, 19:42
Nie wycofuję się, bo nawet zapisów nie było. Po prostu z przyjemnością sobie obejrzę Wasze zmagania. Fajnie że robicie zmiany, ale ja jestem za bardzo przyzwyczajony do tej ramy 20 jednostek i jestem pewien że mi lepiej się będzie to oglądało niż się w to grało ;) . Nie chcę nikogo zniechęcać i mam nadzieję że wymyślicie coś ciekawego :D

Zachar
09-06-2020, 20:01
Mi się propozycja Tuffa podoba. Przy budżecie 13000 będzie widać na polu bitwy takie zestawy o kilka jednostek więcej
Hadvar nie rozumiem podejścia. Jeżeli jesteś tak przyzwyczajony do ram 20 jednostek to możesz się tego trzymać. Możesz budować nadal taki zestaw bazując na budżecie.liczniejsze armię to dodatkowa możliwość a nie obowiązek ;)

Il Duce
09-06-2020, 20:48
Jestem za tylko nie wiem czy nie zrobiłbym max 15 piechoty i max 8 strzelców. Poza tym nie mam zastrzeżeń ;).

Seba Fallus III Wielki
09-06-2020, 21:02
Jestem za standardowym budżetem i dopuścił bym liczne armie (ale na funduszach 11700). Liczne armie mogą dać kilku nacją więcej ciekawych opcji (np. Pontem zawsze zostaje mi sporo do wydania mimo dobrania 20 jednostek).
Zwiększenie funduszów zniszczy wypracowany przez lata balans, a i dowodzenie armiami 30-40 jednostek już przerabialiśmy i nie jest to przyjemne, gdyby Rome 2 miał wolniejsze bitwy (czego chce większość fanów ale CA ma to gdzieś, co widać w nowszych tytułach) ale przy takiej dynamice rozgrywki, ogarnięcie takiej liczby jednostek jest niewykonalne i gra staję się frustrująca i męcząca ;)

tuff_gru
09-06-2020, 21:37
Jestem za standardowym budżetem i dopuścił bym liczne armie (ale na funduszach 11700). Liczne armie mogą dać kilku nacją więcej ciekawych opcji (np. Pontem zawsze zostaje mi sporo do wydania mimo dobrania 20 jednostek).
Zwiększenie funduszów zniszczy wypracowany przez lata balans, a i dowodzenie armiami 30-40 jednostek już przerabialiśmy i nie jest to przyjemne, gdyby Rome 2 miał wolniejsze bitwy (czego chce większość fanów ale CA ma to gdzieś, co widać w nowszych tytułach) ale przy takiej dynamice rozgrywki, ogarnięcie takiej liczby jednostek jest niewykonalne i gra staję się frustrująca i męcząca ;)

Dodamy tylko troche na 2/3 jendostki lub jedna zaleznie od ceny
Bedzie kolo 22, 23 jednostek na armie, zaleznie od tego ile sie wezmie strzelajacych jednostek bo to one glownie robia ilosc. Ale jak kto chce moze isc w totalnie tanie jednostki i wziac 30 i to bedzie fajne :). Wiecej bedzie ciezko bo limit moze ograniczyc wogole dostpenosc u niektorych frakcji.

Przetestowalem sobie juz dzisiaj z Mistem i Bachusem, obydwaj nie mieli nic przeciwko do tych zasad. Wiadomo natomiast ze armie beda wygladac inaczej niz dotychczas, niektore frakcje zrobia sie mocniejsze a niektore slabsze moze inaczej niz bylo teraz.
Ale nie powinno byc jakiejs masakry.

Pirx
09-06-2020, 22:20
Dobra Tuff, Turniej jest Twojego imienia. Także dawaj te swoje docelowe zasady, ja je przerobię w regulamin i ruszamy z zapisami. ;)

tuff_gru
09-06-2020, 22:22
Na facebbooku zaglosowaly 3 osoby jeszcze na te zasady, a ze glosy wmiare wyrownane wiec dajmy tak jak napisalem

PawełGroźny
10-06-2020, 16:03
Na zasadach z ODM to ja mam uraz do falangitów xD
Niektóre frakcje mają dość mały rooster jednostek i na licznych armiach będzie im ciężko zlepić coś sensownego. Mimo to podoba mi się ta zmiana i jestem za!

Seba Fallus III Wielki
10-06-2020, 16:46
Po raz kolejny wzmacniamy cetlów którzy mają bardzo dobre jednostki w każdej cenie i każdej kategorii :rolleyes:. Mam nadzieje że po wszystkim nie powiem "a nie mówiłem" :D

bachus81
10-06-2020, 17:21
Po raz kolejny wzmacniamy cetlów którzy mają bardzo dobre jednostki w każdej cenie i każdej kategorii :rolleyes:. Mam nadzieje że po wszystkim nie powiem "a nie mówiłem" :D

Warto dać im szansę tzn. nowym zasadom. 13k i liczne armie.