PDA

Zobacz pełną wersję : Testy bety trybu Multiplayer



Niesmiertelnik
13-02-2010, 11:29
Jestem w trakcie ściągania kolejnej wersji demonstracyjnej. Jak widać SEGA lubi i umie podgrzewać atmosferę.
Nie ukrywam, że jest to wersja na której zależy mi najbardziej.
Ograniczenia narzucone przez CDP na życzenie SEGA powodują, że pierwsze logowanie będzie możliwe dopiero w najbliższy piątek 19.02. po godzinie 16:00, ale do tej pory będę mógł sprawdzić jakość map, balans nacji, dostępne jednostki, atrybuty jednostek elitarnych etc.
Będę też mógł zagrać w pozostałe dwie kampanie, które ponoć są odblokowane.
W nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę zalogujemy się z Andreuse i postaramy się zrobić maksymalnie dużo testów trybu gry wieloosobowej.
Tak w przypadku bitew jak i kampanii online.

Podobnie jak poprzednio - proszę o pytania.
Odpowiemy na nie po ukazaniu sie kolejnej recenzji, która mam nadzieje pojawi się w dniach 21-22.02.

Ta wersja gry ma blisko 21GB (czyli ponad 3GB więcej niż poprzednia) i ściągam ją od drugiej nad ranem.
Na chwile obecną mam 82%

Producent podał minimalne wymagania. Podam je tak na wszelki wypadek.


Minimum Spec

OS
Windows XP / Vista / Windows7
Processor
2 GHz Intel Dual Core CPU / 2.6 GHz Intel Single Core CPU , or AMD equivalent (with SSE2).
Memory
1GB RAM (XP), 2GB RAM (Vista / Windows7)
18GB Free Hard Drive Space
Video Card
256MB DirectX 9.0c compatible (shader model 2b)

Recommended Spec

OS
Windows XP / Vista / Windows7
Processor
2 GHz Intel Dual Core CPU or greater, or AMD equivalent
Memory
2GB RAM (XP), 3GB RAM (Vista / Windows7)
18GB Free Hard Drive Space
Video Card
512MB DirectX 9.0c compatible (shader model 3)

Tur
13-02-2010, 13:00
Moje pytania to:

- zachowanie jednostek tz. reakcje na rozkazy ?
- ustawienie lekkiej czy zgodnie z zaplanowanym ?
- co z bieganiem ?
- prucie przez lekką poza zasięg ?
- czy nadal mamy szybką arkadówkę czy może już normalnie chwilę pokombinować na polu walki ?
- co z celnością art, nadal ma laserowe dalmierze z gps ?
- jakie mapy ?
- jak jest ze zmęczeniem ciężkiej kawalerii ?

Rossoneri
13-02-2010, 15:01
Warto kupić?

dkescn
13-02-2010, 15:11
Dla mnie najważniejsze jest to co sam napisałeś czyli:

Jakość i ilość map, balans nacji, dostępne jednostki, atrybuty jednostek

Grenadier
13-02-2010, 16:11
Jak już będziesz testować ten multi, to będę wdzięczny jak zobaczysz jak wygląda system porozumiewania się przed bitwą, w liście gier i w bitwie. Czy jest ogólny czat w liście gier?

Tur
13-02-2010, 18:09
Czy można przestawiać jednostki w roosterze ?

Niesmiertelnik
18-02-2010, 00:18
Co tak słabo z pytaniami chłopaki :o . I tak mam przewalone przez cały weekend, żebyście mieli info na niedzielę wieczór a już najpóźniej na poniedziałek wieczór.

Amrod
18-02-2010, 00:25
Podobno jest konieczność wyboru generała (0, 3, 6, 9 gwiazdek, z czego 0 to standardowa pierwsza jednostka jak to było dotychczas). Jaki to ma wpływ na grę multiplayer?

W sumie po ostatnich screenach i tych szumnie zapowiadanych 300 jednostkach wyszło trochę jak z BI.
Osobiście mam nadzieję, że się "zlitują" i dołożą trochę jednostek z single do multiplayera. Chociaż tej Szwecji. Albo chociaż mógł powstać mod odblokowujący je, jakiś "retrofit".

Tur
18-02-2010, 08:03
Czy dostępna "paleta" jednostek daje możliwość stosowania rożnych taktyk ?

Balans map , czy znowu mamy mapy na których jedna storna jest zdecydowanie defensywna ?

Co z taktyką stosowaną przez niektórych z etw, ciężkie haubice z przodu powodująca potężne straty podczas podejścia ?

Amrod
18-02-2010, 08:10
Czy dostępna "paleta" jednostek daje możliwość stosowania rożnych taktyk ?
Różnice są dość wyraźne (w końcu).


Factions' advantages and disadvantages:
Austria - the best light infantry and light cavalry. No guard/elite units. <- ma chyba ze 4 jednostki z dalekim zasięgiem)
Prussia - good line infantry. Simple and not very strong cavalry
Russia - better in melee and charge. Nice morale. Powerful and unique artillery (unicorns). Diverse choise of cavalry. Bad at shooting across the board. No 125 range units.
France - good-medium in every aspect. The best guard units (Old guard, horse Carabiniers)
Britain - the best shooting and reloading across the board. Weak light calvary. Weaker melee and charge.
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=332500

Ale oczywiście czekamy co powie Nieś ;)

roman zabawa
18-02-2010, 08:24
Rzeczywiście można wybierać bardziej rozbudowanego generała. Zdaje się, że im wyższy to nie tylko ma więcej gwiazdek, ale częściej może używać którejś z dwóch umiejętności. Najbardziej rozbudowani mają możliwość mobilizacji i zdaje się inspiracji (piszę w pracy, z głowy). Działa na wszystkie jednostki w zasięgu głosu (zaznaczone okręgiem), musi minąć trochę czasu żeby skorzystać po raz kolejny. Upływ sygnalizowany jest podobnie jak czas załadowania salwy burtowej.

O ocenach taktyk więcej będzie można powiedzieć po testach multi. Na oko widać pewną specyfikację w poszczególnych frakcjach np. Anglia nie ma strzelców konnych, u Francji brak huzarów i strzelców z zasięgiem 125, za to duży wybór artylerii (obok Rosji najwięcej). Map 4/4 na pewno jest więcej niż na starcie w Empire :mrgreen:

EDIT
O właściwie tak jak Amrod pisze, z tym że Anglia jednak trochę dobrej ciężkiej kawalerii posiada, więc jej kontry mogą być mocne.

Amrod
18-02-2010, 08:30
Dzięki za informację Roman. Oby to nie były takie specyficzne umiejętności jak w Kingdomsach, chociaż z drugiej strony ;)

EDIT
Dodam jeszcze z ww. linku.

3 money options for MP battles - 5000 10000 and 14000

Before the battle, one MUST buy a general. There are 4 generals for each country - 0 stars, 3 stars, 6 stars and 9 stars. The first is generic general. Others are historical persons (9 star general for France is Bonaparte, for Russia Kutuzov, for Britain count Wellington)
Z tym 5000 to naprawdę ciekawe. Sprawdza się jakoś? Jakie są różnice w kosztach rekrutacji standardowej piechoty i gwardii? Były screeny na rosyjskim forum podane przez Chudolfa, ale chyba CA kazało im usunąć.

Tur
18-02-2010, 08:35
Factions' advantages and disadvantages:
Austria - the best light infantry and light cavalry. No guard/elite units. <- ma chyba ze 4 jednostki z dalekim zasięgiem)
Prussia - good line infantry. Simple and not very strong cavalry
Russia - better in melee and charge. Nice morale. Powerful and unique artillery (unicorns). Diverse choise of cavalry. Bad at shooting across the board. No 125 range units.
France - good-medium in every aspect. The best guard units (Old guard, horse Carabiniers)
Britain - the best shooting and reloading across the board. Weak light calvary. Weaker melee and charge.
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=332500

Ale oczywiście czekamy co powie Nieś ;)

Właśnie...
TwCenter to znane dupolizy ca.
\

roman zabawa
18-02-2010, 08:53
Hmm żeby umiejętności zadziałały, generał musi znaleźć się blisko pierwszej linii. Bonusy nie wydają się aż takie miażdzące, a ryzyko ubicia istnieje. Z drugiej strony generał raczej nie spada jako pierwszy, no i granie wykaże na ile przydatne to jest.

Fundusze rzeczywiście w 3 rodzajach (małe, średnie i duże). Szkoda że nie można samemu ustalać kwot. Ciężko mówić o efektywności po starciach z kompem. W każdym razie Stara Gwardia jest proporcjonalnie tańsza niż jej odpowiednik w Napoleonicu 2, ale też nie ma takiego pierd...lnięcia pomimo umiejętności wzbudzania paniki w piechocie wroga. Wziąłem śmiało 2 jednostki bez zubożenia roostera, ale wielkiego przełamania nie zrobili.

Pampa
18-02-2010, 09:05
Ale lipa że nie można funduszy ustawiać...

Amrod
18-02-2010, 09:08
Bardzo dobrze, że nie można. Chociaż mi tam brakuje biblijnych 12500. Przynajmniej nie będzie sytuacji jak w Rome i Medievalu gdzie gry były ustawiane na kosmiczne i bezsensowne sumy.

Pampa
18-02-2010, 09:13
Ale wtedy bitwa też była ciekawsza jak wszyscy żołnierze doświadczenie mieli i ulepszone pancerze (huhuh nawet sie rymuje)

Amrod
18-02-2010, 09:18
W Rome można było wszystko ulepszyć, w Medievalu2 połowę tego (ba dla każdego teamu można było ustawić odrębne środki), w Empire tylko morale, więc w sumie żadna strata. Przy uwolnieniu funduszy na MP byłoby za dużo bezsensownych gier.

Niesmiertelnik
18-02-2010, 09:22
Wybrałem taką formułę, że na razie chcę zebrać od Was pytania, pograć do niedzieli rano - czyli spędzić dwie noce na multi, a następnie napisać artykuł na stronę. Na pytania chcę odpowiedzieć po publikacji artykułu, bo inaczej jaki byłby sens spędzenia kilku godzin nad jego stworzeniem.

Jeżeli jest to mylna koncepcja to mnie naprostujcie, ale mam wrażenie że tak jak poprzednio pozwoli to na uniknięcie bałaganu i powtarzania się.
Poza tym opis i ocena całej gry to nie to samo co opisanie wrażeń z wczesnej bety.

To że udało mi się nawiązać "stały" kontakt z Lustedem jest bardzo ważnym elementem wydobywania informacji spoza instrukcji i tabel.
Detale, ale cieszą oko i tak doprecyzowując :


Rzeczywiście można wybierać bardziej rozbudowanego generała. Zdaje się, że im wyższy to nie tylko ma więcej gwiazdek, ale częściej może używać którejś z dwóch umiejętności. Najbardziej rozbudowani mają możliwość mobilizacji i zdaje się inspiracji (piszę w pracy, z głowy). Działa na wszystkie jednostki w zasięgu głosu (zaznaczone okręgiem), musi minąć trochę czasu żeby skorzystać po raz kolejny.

Jeżeli chodzi o gwiazdki generalskie to pewnie będzie to opisane w instrukcji gry, ale my jako prawdziwi mężczyźni nie musimy już upokarzać się czytaniem bzdurnych książeczek - przynajmniej w tym elemencie gry.

Sprawa ma się tak: im więcej gwiazdek u generała, tym większe bonusy dostaną jednostki po użyciu jednej z właściwości generała.
Wygląda to logicznie, ponieważ za Bonaparte trzeba zapłacić chyba z 1200, ale efekt jego obecności dla rushera, który nie bierze z założenia artylerii będzie nie do pogardzenia.
Jak się to sprawdzi w turniejach - nie wiem, ale wydaje mi się że przy współzawodnictwie trzeba będzie wymusić obecność największego głąba z epoletami, szczególnie gdy turnieje będą grane na 10.000.

TW Center to znane dupolizy, ale tylko w kwestii administracji forum i większości moderatorów, bo użytkownicy są tam mieszanką sfrustrowanych SM (sadomasochistów) czyli graczy Single Mode i zawsze optymistycznych fanboysów. Rzadko zdarzają się wyważone wypowiedzi.

Płaska mapa turniejowa jest piękna. Pola przecięte są liniami drzew i krzewów rozchodzącymi się w różnych kierunkach (ale nie promieniście ze środka mapy ;)) na inne mapy na razie nie zwracałem uwagi, ale na 100% zagramy na wszystkich już jutro wieczorem.

Jednostek w rosterze przestawiać się nie da, ale myślę że warto jest takie rzeczy im uświadamiać (głupio to brzmi, bo przecież mieli to wcześniej, a teraz nie mają).
Lusted umówił się ze mną wstępnie na dzisiejszy wieczór i jeżeli rzeczywiście zagramy jakieś bitewki, to postaram się go "zaszczepić" myślą, że dla MP Community bardzo ważne są pewne udogodnienia interfejsu, takie jak właśnie zmiany w rosterze, czy możliwość wyboru kolejności jednostek w formacji z użyciem klawisza CTRL i późniejszym grupowaniem.
Na razie po pierwszym kontakcie wyszły na jaw drobiazgi do pierwszego patcha, a przedwczoraj odpisał mi że kolejny z wykrytych niedostatków zostanie naprawiony dopiero w drugim patchu.
Wybaczcie mi że piszę na razie ogólnie, ale chcę to wrzucić w dyskusję po bardziej szczegółowych opisach.


Jeszcze jedna istotna rzecz. Ustaliliśmy z Romanem że to on zajmie się opisaniem modułu morskiego, bo ja nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem :lol: .

Leszek1973
18-02-2010, 11:29
Mam takie praktyczne pytanka:
1/Jak od podstaw rozpoczyna się kampanię w trybie multiplayer? (czy na wstępie jest wybór między rozpoczęciem zwykłej kampanii, czy kampanii multi?)
2/Czy w rozgrywaniu kampanii mamy wybór w określonej bitwie szukać ludzkiego gracza (jak to praktycznie wygląda- czy trzeba długo na niego czekać); czy też możemy wybrać gracza komputerowego (AI)? Czy można np. w jedej bitwie danej kampanii grać z ludzkim graczem, a w innej grać z AI?
3/Co się dzieje gdy np. ludzki gracz- który rozgrywa z nami bitwę wyłączy komputer (bo np.nagle musi wyjść z domu), lub w jego domu wyłączą prąd, - czy wtedy jego wojsko stoi jak kukły i nie reaguje na nic- czy też rolę tego gracza (który stracił łączność z serwerem przejmuje AI komputera?)
4/Czy gracz może wielokrotnie włączać (wczytywać) tą samą bitwę - (np.żeby wreszcie wygrać z jakimś ludzkim graczem) -czy też jest jakiś system zabezpieczający przed wielokrotnym rozgrywaniem tej samej bitwy lub wczytywaniem wcześniejszych zapisów gry?
5/Czy grając w trybie multi w kampanii wszystkimi bądz chociaż jedną frakcją oprócz naszej własnej kierują ludzcy gracze- czy też opcja gry z ludzkim graczem ogranicza się do rozgrywania bitwy?
6/Jak wygląda sposób wybierania sobie bitew z trybu multi (zakładając że mam ochotę tylko wcielać się w ludzkiego gracza do bitew w trybie czyjejś kampanii - a nie chce mi się rozgrywać własnej kampanii? Czy jest to losowy wybór przez jakąś centralę- czy ludzki gracz sam sobie wybiera bitwę- czy ma ją przydzieloną losowo lub w jakiejś kolejce?
7/Czy istnieje jakaś ewidencja graczy rozgrywających bitwy w trybie multi, badz jakiś ranking jest tworzony? (czy gdy zgłosi się nam ludzki gracz do bitwy wiemy coś o nim- np.że ma 250 bitew wygranych i 100 przegranych), czy otrzymuje taki ludzki gracz jakieś punkty za taką bitwę?
8/Czy istnieje jakiś internetowy ranking kampanii graczy?
9/Czy grając kampanię w trybie multi mamy obowiązek rozgrywać również jakieś bitwy w kampanii innego ludzkiego gracza (żeby była jakaś równowaga- a nie było sytuacji że każdy gra kampanię a prawie nikt nie będzie chciał grać jako ludzki gracz samych bitew w czyjejś kampanii? Czy jest jakiś czynnik motywujący w postaci rankingu graczy rozgrywających same bitwy w trybie multi?
To tyle jeśli chodzi o moje pytania. Może są one naiwne, ale np. z mego punktu widzenia są ważne. Pozdrawiam.

Tur
18-02-2010, 12:46
Nies ja uważam że ustawianie armii przed bitwą z CTRL to chyba jedna z ważniejszych spraw. W końcu formacja armii przed bitwą jest bardzo ważna, przestawiać jednostki pod ogniem nieprzyjaciela ?

Vondagar
18-02-2010, 12:55
A ja mam pytanka:

1. Co z lobby? (bo jak dalej tak jak bylo to detka...)
2. Czy można w koncu logicznie rozstawiac jednostki ? (chodzi mi o to ze jak zaznacze unity czy po przeciagnieciu mysza rozstawia sie zgdonie z ulozeniem w roosterze? czyli np. od lewej do prawej jak w mtw2? dla mnie to byl drażniacy problem?
3. Czy lekka piechota w szyku rozproszonym staje zgodnie ze wskazaniem czy dalej odwracja sie w przpadkowa strone?
4. czy artyleria znowu bedzie zbanowana?
5. jak wyglada odzwierciedlenie unitów z okresu? czy dalej beda nam serwowac dziwaczne unity w stylu pułk bulkelaya? itp? za kosmiczne sumy do tego po odoblokowaniu kodu?
6. Czy lekka dalej nosi te zapałki w kieszeni? (paliki) i rozstawia w dowolnym momencie?
7. Czy jest jakis limit zakupowy lub podrażanie unitów podczas spamu (chodzi o unikniecie spamu lekkiej itp)
8. Ilość map (dla mnie to ważne bo Empire doprwadziło mnie juz do furii.... jak kazano nam grac na 3 mapach multi doslowanie przez ponad rok zdaje sie)
9. Czy bedzi emozliwe dokladnaie swoich zestawów map czy dalej to tylko obiecywanki?
10. w empire był drażniący problem kolor kart unitów na roosterze doslownie nie moglem odróznic unitów złamanch od zroutowanych bo kolory byly jasne i bardzo podobne i karty slabo sie wyróżniały
11. Czy mamy kawalerie typu ha? jelsi tak jak sie zachowuje? czy dalej beda dragoni? bo proba odzwierciedlenia ich w empire to byla istna klapa, po ostatnim patchu lokkokoni i podobne zrobili sie tylko grywalni.
12. Te bitwy online? czy bedzie to połączone z kampania multi online? bo jesli tak to chyba w koncu bajka!
13. Czy bedzie mozna swojemu aliantówi pokazywac strzałkami ataki i pozycje jak w mtw2? bardzo mi tego brakowało w empire (choc nie mam pewnosci czy bylo czy nie ale ja sie do tego nie dokopałem)

Amrod
18-02-2010, 12:58
Na twcenter piszą, że map jest 22 i 3 morskie, 7 scenariuszy. A co do kampanii, żeby nie było tak różowo to będzie to... 1vs1.

Tur
18-02-2010, 13:04
A co do kampanii, żeby nie było tak różowo to będzie to... 1vs1.

Cholera, zawsze musi być PRAWIE dobrze.

Niesmiertelnik
18-02-2010, 17:10
Amrod - Twój banerek już chyba nieaktualny.
Z tego co napisał mi KO|Druid The Lordz już nie istnieją. Bractwo się rozpadło :cry: , a jeden z nich - Mooncabbage - tworzy mody właśnie z Druidem i ich ostatnim tworem był Tactical Warfare (czy jakoś tak). Chcą ten mod wypuścić na Napoleonie.

Niesmiertelnik
21-02-2010, 11:17
Kończę już recenzję. Dzisiaj wieczorem będzie dostępna dla redakcji i potem wszystko już w redaktorskich rękach.

Leszek1973
21-02-2010, 14:49
Czekamy na nią wszyscy.

Barsa
21-02-2010, 14:51
No do kilku minut ona już jest na głównej ;)

dkescn
22-02-2010, 13:19
Ja mam kilka pytań związanych z multi, nie będę ukrywał że są one dla mnie kluczowe w decyzji nawet kupna tej gry.

Chodzi o kampanie i bitwy.

Czy jest możliwość zaproszenia kogoś obcego by poprowadził wojska AI w niektórych bitwach ?
Czy jest możliwość wyboru gracza który będzie prowadził te wojska. Albo prowadzi armie pierwszy lepszy co się połączy ?
Czy jest możliwość gry z kilkoma graczami tzn pierwsza bitwa z jedną osoba następna z kimś innym (w zależności kto się połączy)

Niesmiertelnik
23-02-2010, 21:15
@Tur
- zachowanie jednostek tz. reakcje na rozkazy ?
Bezbłędne, bez opóźnień
- ustawienie lekkiej czy zgodnie z zaplanowanym ?
100% tak
- co z bieganiem ?
Biegaja sprawnie, reaguja na rozkazy, nie zwalniają z niewiadomych przyczyn
- prucie przez lekką poza zasięg ?
Skasowane
- czy nadal mamy szybką arkadówkę czy może już normalnie chwilę pokombinować na polu walki ?
Trzeba pokombinować, chyba że nas ruscy znowu zadziwią :D
- co z celnością art, nadal ma laserowe dalmierze z gps ?
Haubice masakrują, ale trzeba farta żeby trafiły.
- jakie mapy ?
Kilka bardzo grywalnych, ogólnie niexle. Pełna lista w opisie
- jak jest ze zmęczeniem ciężkiej kawalerii ?
Jest jak było. Ogólnie wydaja mi się zbyt mało energiczni, ale sa tym razem potrzebni. Może się uda namówić Lusteda na dalsze zmiany.

@Rossoneri
Warto kupić?
Ja kupuję Imperialną. Dla mnie warto.

@Grenadier
Jak już będziesz testować ten multi, to będę wdzięczny jak zobaczysz jak wygląda system porozumiewania się przed bitwą, w liście gier i w bitwie. Czy jest ogólny czat w liście gier?
Jest chat, jest voice chat. Przed bitwą chat box, w bitwie chat box i voice chat, w liście gier chat box, pokoje i lista graczy

@Tur
Czy można przestawiać jednostki w roosterze ?
Nie

@Amrod
Podobno jest konieczność wyboru generała (0, 3, 6, 9 gwiazdek, z czego 0 to standardowa pierwsza jednostka jak to było dotychczas). Jaki to ma wpływ na grę multiplayer?
To wydebiłem od Lusteda. Im droższy generał tym mocniejsze rally - większe bonusy. Ilość ta sama, obszar działania ten sam.

@Tur
Czy dostępna "paleta" jednostek daje możliwość stosowania rożnych taktyk ?
Zdecydowanie tak
Balans map , czy znowu mamy mapy na których jedna storna jest zdecydowanie defensywna ?
Na niektórych tylko
Co z taktyką stosowaną przez niektórych z etw, ciężkie haubice z przodu powodująca potężne straty podczas podejścia ?
Teraz byłby to łatwy sposób na ich stratę. Sa mniej celne, wolno strzelają. Mozna je wybic z dział.

@Amrod

Before the battle, one MUST buy a general. There are 4 generals for each country - 0 stars, 3 stars, 6 stars and 9 stars. The first is generic general. Others are historical persons (9 star general for France is Bonaparte, for Russia Kutuzov, for Britain count Wellington)
Tak, ale w rosterze klikasz prawym przyciskiem i go kasujesz a potem bierzesz co chcesz :D, tylko że teraz bez gena to troche głupio


W Rome można było wszystko ulepszyć, w Medievalu2 połowę tego (ba dla każdego teamu można było ustawić odrębne środki), w Empire tylko morale,
Raczej chyba walor, co wpływa na morale, celność , przeładowanie, Atak, obronę i szarżę :D

@Leszek1973
1/Jak od podstaw rozpoczyna się kampanię w trybie multiplayer? (czy na wstępie jest wybór między rozpoczęciem zwykłej kampanii, czy kampanii multi?)
Wchodzisz w multiplayer, w zakładkę kampania online, ustawiasz opcje rozgrywki. W singlu jak do tej pory.
2/Czy w rozgrywaniu kampanii mamy wybór w określonej bitwie szukać ludzkiego gracza (jak to praktycznie wygląda- czy trzeba długo na niego czekać); czy też możemy wybrać gracza komputerowego (AI)? Czy można np. w jedej bitwie danej kampanii grać z ludzkim graczem, a w innej grać z AI?
Nie wiem ile trzeba czekać bo serwery były puste. And nie mógł dołączyc gdy ja umozliwiłem logowanie random playera. Serwer STEAM nie ma jeszcze pełnej funkcjonalności pewnie.
3/Co się dzieje gdy np. ludzki gracz- który rozgrywa z nami bitwę wyłączy komputer (bo np.nagle musi wyjść z domu), lub w jego domu wyłączą prąd, - czy wtedy jego wojsko stoi jak kukły i nie reaguje na nic- czy też rolę tego gracza (który stracił łączność z serwerem przejmuje AI komputera?)
Nawet w bitwie online przejmowało zawsze jak ktoś stracił połaczenie, więc tu jest tak samo pewnie.
4/Czy gracz może wielokrotnie włączać (wczytywać) tą samą bitwę - (np.żeby wreszcie wygrać z jakimś ludzkim graczem) -czy też jest jakiś system zabezpieczający przed wielokrotnym rozgrywaniem tej samej bitwy lub wczytywaniem wcześniejszych zapisów gry?
Po crashu kampanii (ostrzegali że beta jest niestabilna) był dostępny autosave sprzed bitwy i moglismy zacząć od nowa
5/Czy grając w trybie multi w kampanii wszystkimi bądz chociaż jedną frakcją oprócz naszej własnej kierują ludzcy gracze- czy też opcja gry z ludzkim graczem ogranicza się do rozgrywania bitwy?
Drugi gracz ma swoją nację, ale moze tez obsługiwać nasze bitwy zastępując w nich AI
6/Jak wygląda sposób wybierania sobie bitew z trybu multi (zakładając że mam ochotę tylko wcielać się w ludzkiego gracza do bitew w trybie czyjejś kampanii - a nie chce mi się rozgrywać własnej kampanii? Czy jest to losowy wybór przez jakąś centralę- czy ludzki gracz sam sobie wybiera bitwę- czy ma ją przydzieloną losowo lub w jakiejś kolejce?
Klikasz przycisk i STEAM wyszukuje dla Ciebie bitwę z oczekującym graczem który wybrał opcje gry z Random Player
7/Czy istnieje jakaś ewidencja graczy rozgrywających bitwy w trybie multi, badz jakiś ranking jest tworzony? (czy gdy zgłosi się nam ludzki gracz do bitwy wiemy coś o nim- np.że ma 250 bitew wygranych i 100 przegranych), czy otrzymuje taki ludzki gracz jakieś punkty za taką bitwę?
Nie wiem, watpię. CA obiecało to juz przy ETW i nie dotrzymało obietnicy
8/Czy istnieje jakiś internetowy ranking kampanii graczy?
Nie wiem
9/Czy grając kampanię w trybie multi mamy obowiązek rozgrywać również jakieś bitwy w kampanii innego ludzkiego gracza (żeby była jakaś równowaga- a nie było sytuacji że każdy gra kampanię a prawie nikt nie będzie chciał grać jako ludzki gracz samych bitew w czyjejś kampanii? Czy jest jakiś czynnik motywujący w postaci rankingu graczy rozgrywających same bitwy w trybie multi?
Możemy zastąpić AI w bitwach naszego kompana do kampanii. Nie ma obowiazku grania jako wrzucany:D

@Tur
Nies ja uważam że ustawianie armii przed bitwą z CTRL to chyba jedna z ważniejszych spraw. W końcu formacja armii przed bitwą jest bardzo ważna, przestawiać jednostki pod ogniem nieprzyjaciela ?
Też tak uważam, al;e mapy sa duże, czas na ustawinie jest. Szkoda, ale ja się nauczyłem z tym żyć. Bitwy nie trwaja 5 sekund i na wszystko jest czas.

@Vondagar
1. Co z lobby? (bo jak dalej tak jak bylo to detka...)
Jest ale nikt nie wie jak działa :D
2. Czy można w koncu logicznie rozstawiac jednostki ? (chodzi mi o to ze jak zaznacze unity czy po przeciagnieciu mysza rozstawia sie zgdonie z ulozeniem w roosterze? czyli np. od lewej do prawej jak w mtw2? dla mnie to byl drażniacy problem?
Niestety nie
3. Czy lekka piechota w szyku rozproszonym staje zgodnie ze wskazaniem czy dalej odwracja sie w przpadkowa strone?
Zgodnie
4. czy artyleria znowu bedzie zbanowana?
Nie sądzę, raczej będzie jej więcej niz poprzednio jeżeli balans z bety zostanie utrzymany
5. jak wyglada odzwierciedlenie unitów z okresu? czy dalej beda nam serwowac dziwaczne unity w stylu pułk bulkelaya? itp? za kosmiczne sumy do tego po odoblokowaniu kodu?
Chyba dobrze. Pisze chyba bo nie jestem ekspertem
6. Czy lekka dalej nosi te zapałki w kieszeni? (paliki) i rozstawia w dowolnym momencie?
Nosi ;/
7. Czy jest jakis limit zakupowy lub podrażanie unitów podczas spamu (chodzi o unikniecie spamu lekkiej itp)
Jest cap. Np tylko 1 Blackwatch itd.
8. Ilość map (dla mnie to ważne bo Empire doprwadziło mnie juz do furii.... jak kazano nam grac na 3 mapach multi doslowanie przez ponad rok zdaje sie)
22 z tego kilka świetnie grywalnych
9. Czy bedzi emozliwe dokladnaie swoich zestawów map czy dalej to tylko obiecywanki?
Ponoć będzie ale zrobienie mapy będzie hardkorem, bo nie dodają edytora
10. w empire był drażniący problem kolor kart unitów na roosterze doslownie nie moglem odróznic unitów złamanch od zroutowanych bo kolory byly jasne i bardzo podobne i karty slabo sie wyróżniały
Widać dobrze. Widac zroutowane nawet na radarze, który niestety nie jest w tej wersji półprzezroczysty
11. Czy mamy kawalerie typu ha? jelsi tak jak sie zachowuje? czy dalej beda dragoni? bo proba odzwierciedlenia ich w empire to byla istna klapa, po ostatnim patchu lokkokoni i podobne zrobili sie tylko grywalni.
Są szaserzy konni. Nie sa nakreatynowami. Dragoni to teraz cięzki cav
12. Te bitwy online? czy bedzie to połączone z kampania multi online? bo jesli tak to chyba w koncu bajka!
Nie rozumiem, ale to sa dwa oddzielne moduły, chocw kampanii online może drugigracz grać za AI żeby sie nie nudzić
13. Czy bedzie mozna swojemu aliantówi pokazywac strzałkami ataki i pozycje jak w mtw2? bardzo mi tego brakowało w empire (choc nie mam pewnosci czy bylo czy nie ale ja sie do tego nie dokopałem)
Nie

@dkescn
Czy jest możliwość zaproszenia kogoś obcego by poprowadził wojska AI w niektórych bitwach ?
tak
Czy jest możliwość wyboru gracza który będzie prowadził te wojska. Albo prowadzi armie pierwszy lepszy co się połączy ?
Chyba nie, może to być random lub ktos z listy przyjaciół, ale chyba dołączany losowo
Czy jest możliwość gry z kilkoma graczami tzn pierwsza bitwa z jedną osoba następna z kimś innym (w zależności kto się połączy)
Tak, poza bitwami kampanii online.

Wojtasza
23-02-2010, 21:52
Co do recenzji to tutaj coś znalazłem http://www.gram.pl/art_9wfjHu6_Napoleon ... enzja.html (http://www.gram.pl/art_9wfjHu6_Napoleon_Total_War_recenzja.html). Jeśli już było to sorry. ;)

Najlepsze z tego jest jak opowiada o przelobowaniu artylerii, ale przeczytajcie sami. ;D

dkescn
24-02-2010, 10:02
Kampania online:

Tylko jeden gracz zaproszony rozgrywa bitwy oraz może przejąć wojska na mapie kampanii.

Zwykła kampania:

Można zaprosić gracza który poprowadzi armie AI i tak z każdą bitwą innego ?

Tak to działa ?

Niesmiertelnik
24-02-2010, 10:17
Kampania online - tylko gracz z którym chcesz ją rozgrywać
Kampania solo - kto pod ręką z grupy przyjaciół lub z grupy chętnych

dkescn
24-02-2010, 10:18
Dziękuje za informacje teraz to mi tylko zostało zbierać kase :)