PDA

Zobacz pełną wersję : Logowanie hasłem



anachoreta
26-08-2020, 19:50
Dlaczego po pierwszym zalogowaniu nie mogę potwierdzić napisanego tekstu tylko muszę powtarzać procedurę po raz kolejny, dlaczego , hasło logowania nie jest zapamiętywane. Trzeba to naprawić.

wino
26-08-2020, 20:03
To za karę, że robisz takie karygodne błędy ortograficzne.

anachoreta
26-08-2020, 20:53
Śmieszne, panie nauczyciel ortografii, a zarazem straszne, karać to sobie możesz własne dzieci, może nie dorosłeś do prowadzenia takiego forum arogancie.

Lord_Legionista
26-08-2020, 21:31
postaram sie cos podzialac

Asuryan
29-08-2020, 10:13
Anachoreta - czy przy pierwszym logowaniu zaznaczasz opcję "zapamiętaj mnie"?

anachoreta
29-08-2020, 12:03
Ta opcja tu nie działa, za każdym razem muszę ręcznie potwierdzać hasło.

Asuryan
29-08-2020, 13:46
Może to zaleć jeszcze od przeglądarki z jakiej korzystasz, mi ta opcja na Firefoxie działa tutaj doskonale - jeśli się nie wylogowuję, to nawet nie muszę się ponownie logować po wyjściu i ponownym zajrzeniu na forum. Podaj z jakiej Ty korzystasz, na pewno ułatwi to zajęcie się tym problemm Adminowi.

anachoreta
29-08-2020, 17:48
Google . Zalogowałem się aktualnie bez zapamiętaj mnie , może to jakiś błąd losowy, lub ustawienia, dziękuję Cysorz za zajęcie się tematem . Zobaczę jak będzie z zapisem dłuższego tekstu, czy będzie mnie wyrzucać czy zatwierdzać. Nie jest to kwestia życia lub śmierci. Jeśli będą problemy to zgłoszę.

Gajusz Mariusz
29-08-2020, 22:57
Może to zaleć jeszcze od przeglądarki z jakiej korzystasz, mi ta opcja na Firefoxie działa tutaj doskonale - jeśli się nie wylogowuję, to nawet nie muszę się ponownie logować po wyjściu i ponownym zajrzeniu na forum. .

Dokładnie mam tak samo.

Raferti
07-09-2020, 00:20
Podstawowe pytanie to jaki system, jaka przeglądarka i jej wersja.

Z tego co dobrze zrozumiałem powyższy tekst, to problem jest że po byciu zalogowanym i po napisaniu tekstu, ponownie prosi o zalogowanie się i dodatkowo nie pamięta zapamiętanego wcześniej hasła?
Jeżeli chodzi o fragment:

Dlaczego po pierwszym zalogowaniu nie mogę potwierdzić napisanego tekstu tylko muszę powtarzać procedurę po raz kolejny
Jest coś takiego jak długość automatycznego podtrzymania sesji, zanim cie strona wyloguje.

hasło logowania nie jest zapamiętywane. (*rozumiem że w tej samej sesji przeglądania?)

Za wszelkie kwestie śledzące użytkownika w danej sesji przeglądania strony odpowiadają cookies... więc jak ktoś lubi przeglądarki chroniące prywatność (lub dodatki do takowej to robiące), to niestety wiąże się to z pewnymi problemami tego rodzaju jak niepodtrzymanie sesji, czy jakieś dziwne zachowania.
Dodatkowo problemy mogą mieć osoby nieaktualizujące przeglądarki (a są takie osoby co tego nie robią), czy pracujące na systemach już niewspieranych aktualizacją przeglądarek (XP, Win 8, Vista i od 2021 roku będzie to także Win 7... dotyczy sie to też starych wersji telefonów android, czy starszych iOS... gdzie w przypadku "mobilnych" ludzie potrafią pracować na przeglądarkach, które ostatnią aktualizacje przeglądarki widziały 2 lata temu i więcej).

Tak wiec tutaj tak naprawdę zadając pytanie, nie umiem na nie odpowiedzieć z powodu braku podstawowych danych... i jedynie powyżej pośrednio odpowiadam, z czym na pewno może być problem.

W sumie żartobliwie mogę odpowiedzieć "dziwne.. u mnie działa", ale zarówno na fonie z androidem (chrome), ipadzie (chrome, safari), czy PC z Windows 10 (chrome, firefox, edge) nie zauważyłem u siebie takich problemów.
Owszem jedna z przeglądarek uparcie musi być na PC klikana przy próbie zalogowania się w polu hasło, aby ono w postaci kropek sie pojawiło uzupełnione z przeglądarki, ale co do zasady nie widzę problemów tego rodzaju, co w/w.

Prosiłbym więc o uzupełnienie informacji w stylu jaki system, jaka przeglądarka i jaka jej wersja.