PDA

Zobacz pełną wersję : Rome II czy Shogun II??



FabrinRodriguez
29-10-2020, 07:45
Tak jak w temacie... mam małą rozkmine... mam zakupioną Roma 2... ale póki co bardzo mało wnią grałem żeby samemu ocenić... Teraz mam trochę czasu... oczywiście mówię o oryginalnych wersjach, bo jeżeli z tematu wyniknie że, shogun jest lepszy, to dla mnie nie ma problemu z zakupieniem

Rome 2 czy Shogun 2? Dlaczego? Co polecacie, nie mówię tutaj o ramach czasowych bo te mnie nie interesują, mówię o AL, gdzie lepiej wypada dyplomacja? sporo grałem w Roma 1 i ta dyplomacja była strasznie kiepska ;/ słyszałem że w Rome 2 można naprawdę prowadzić wielkie wojny za pomocą dyplomacji, że ten komputer nam pomaga i tak dalej i tak dalej... jest podobno dosyć rozbudowana nie wiem omegle (https://omegle.onl/) xender (https://xender.vip/) jak to wyglada w shogunie, dlatego pytam,
gdzie jest lepsza dyplomacja? Dlaczego?
Która gra jest bardziej zoptymalizowana?
Płynniejsza?
Jakieś inne aspekty na które warto zwrócić w jakiejś części? Pytam bo się nie znam Może znacie jakieś inne wady i zalety tych części na które zwrócić uwagę?

Piszę tutaj bo nie wiem gdzie taki temat umieścić, jeżeli zrobiłem to źle proszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce.

Gajusz Mariusz
29-10-2020, 08:07
Pewnie będę wyjątkiem, bo mnie akurat shogun słabo podszedł. Jeżeli chodzi o dyplomację. System jest ustawiony tak, że co byś nie zrobił, od pewnego momentu (nie pamiętam, ale chyba chodziło o zdobycie Osaki) wszyscy rzucają się przeciwko tobie. To tyle na temat dyplomacji w tej odsłonie TW.

Asuryan
31-10-2020, 15:49
Zdecydowanie Rzym - choćby więcej różnorodności w jednostkach poszczególnych nacji. Poszczególne klany w Szogunie różnią się chyba tylko 1 jednostką specjalną...
Bunty zdecydowanie są mniej denerwujące niż nakazanie seppuku przez cesarza i atak wszystkich na gracza...
Krew przy zakupionym dlc wygląda bardziej realistycznie, a nie jak w japońskich filmach gdzie jej fontanny ochlapują kamerę...

No i jak znudzi się Ci w końcu single, to scena multi też jest bardziej żywa w Rzymie 2