PDA

Zobacz pełną wersję : Gra w kampanię w Egipcie



kisangoli78
24-03-2021, 06:10
Jestem stosunkowo nowym graczem w Rome 2, mam mniej niż 50 godzin. Obecnie gram Egiptem i staje się coraz bardziej oczywiste, że w pewnym momencie będę walczył z Rzymem. Jakie jednostki powinienem wybrać, aby mieć szansę?

Na marginesie, przyjrzałem się temu i zdaję sobie sprawę, że Rzym jest silnie oparty na piechocie, po prostu nie mogę znaleźć żadnych szczegółowych przewodników po Egipcie.

hoodykr
18-10-2021, 13:27
Hej,
szedłbym w sporą ilośc falangi, kilka oddziałów wsparcia po bokach falangi. To powinno zająć piechotę Rzymu w bezpośrednim starciu - a skoro Rzym ma mocną piechotę (szczególnie jak już ma legionistów etc) to zrobiłbym kilka oddziałów łuczników i jazde. Łucznicy piechurzy czy konni nie ma znaczneia wg mnie, zależy jak lubisz grać. Jeżeli uda Ci isę związać piechotę w walkę, to radziłbym oskrzydlić Rzymian łucznikami i wystrzelać ich od boku. Falanga w linii wytrzyma natarcie długo, po bokach zabezpieczysz to bardziej mobilnymi jednostkami i powinno wyjść :) Jedynie co, to zadbaj o wszelkie bonusy do morale, bo Rzymianie w wyższych tierach mają go sporo przez co łatwo nie panikują, co wydluża walkę