PDA

Zobacz pełną wersję : Battle AI



Niesmiertelnik
16-02-2010, 08:59
Jakby to powiedzieć....... nie jest dobrze. Tzn było w miarę dobrze w poprzedniej wersji testowej, choć widać było niekompatybilność jazdy i lekkiej piechoty (choć jazda czasem miała przebłyski geniuszu), oraz nadmierną chęć do chowania się w budynkach w czasie oblężeń.
W obecnej wersji niestety jest coś pokopsane.
Nadal nie widzę melee bug i dobrze, mało tego - chyba wzięli sobie do serca uwagi, bo teraz przy oblężeniach żadna jednostka nie weszła do budynku (zagrałem 4-5 bitw z oblężeniami i zawsze jednostki pozostawały poza miastem i operowały względnie razem).
Problemem jest natomiast niestabilne zachowanie AI, ale żeby napisać szerzej co mam na myśli muszę jeszcze trochę pograć.
Mam nadzieję że i pozostali posiadacze wersji testowej zabiorą tu głos.

Na chwilę obecną zebrałem kilka replayów, porozmawiałem na czacie z Jackiem Lustedem i wysłałem mu replaye z tych dziwnych bitew.
Zaczynam się martwić, choć niezmiennie jestem zadowolony z opcji zaproszenia przyjaciela lub dowolnego gracza, oraz żywię wielkie nadzieje co do trybu Multiplayer.

roman zabawa
16-02-2010, 09:50
Na razie testowałem bitwy historyczne i pojedyncze morskie na poziomie normal.

Historyczne układają się w ciąg, czyli nie zagramy Austerlitz dopóki nie odblokujemy Lodi - Arcole - Piramid. Ruch jednostek bardzo poskryptowany, wykonują historyczne manewry. Bitwy całkiem nieźle odtworzone w światku totalwar (oddziały mameluków pod Austerlitz), choć niestety nie ma mas korpuśnych w wielkich bitwach.
W walkach morskich komp po staremu prowadzi linię na pałę, nieważne czy sensownie czy w krzyżowy ogień. Nie zauważyłem, żeby używał opcji naprawy.

Następne testy zacznę więc od wyższego poziomu, bo normal jest za łatwy nawet dla osoby po raz pierwszy stykającego się z serią.

Niesmiertelnik
16-02-2010, 10:06
Z tego co pisał szef CA na swoim pogiętym blogu wywnioskować można, że wyższe poziomy to tylko ekstra bonusy dla jednostek AI. AI nie robi się od tego lepsze, tylko my słabsi, więc łatwiej jest AI realizować "jakieś tam" zamierzenia.
Jak możesz pograj Roman na Normalu i zagraj jeszcze raz kampanię włoską. Sprawdź różnicę. Ja tak robię i niestety przeżywam zawód, ale by to opisać potrzebuję więcej czasu.
Chcę jak najszybciej skończyć Kampanię Włoską i przejść do Kampanii Koalicji żeby zagrać Rosją lub Anglią.

Bitwy historyczne rzeczywiście są mocno oskryptowane.

roman zabawa
16-02-2010, 10:30
A kampanii koalicji nie możesz odpalić od razu? Ja na starcie przejrzałem sobie Prusy, ruszyło bez problemu.
Natomiast mam zablokowany Egipt i Cesarstwo, myślałem że kwestia bety. Sejwy z poprzedniego prewiev nie działają.

Leszek1973
16-02-2010, 14:25
Panowie, mam pytanko, na jakim poziomie kampanii i bitew najlepiej grać żeby była to możliwie najbardziej realistyczna symulacja warunków prowadzenia kampanii i bitew?

Niesmiertelnik
16-02-2010, 15:22
Mogę mogę, ale ważne jest dla mnie wyłapanie różnic pomiędzy buildami w CAI i w BAI. Odpalając inną kampanię nie mam porównania.
@Leszek1973
Zacznij pierwszą kampanię na Normal, ale i tak pewnie szybko przejdziesz na Hard lub VHard.

Andreuse
16-02-2010, 20:05
A ja mam wszystkie kampanie odblokowane :P i w ostatnia bitwe historyczna Napoleona tez juz zagralem 8-) zmieniajac bieg wydazen :mrgreen:
ogolnie AI w kampani dziwnie reaguje, w bitwach przy oblezeniach kreci sie po polu bitewnym w kolko a ja w tym czasie spokojnie moge ja wystrzelac z arta :( (nie zawsze tak jes ale sie zdaza) jest jeszcze pare rzeczy ktore sa niedopracowane ale sa i takie ktore mozna dac duzego plusa.
Nie wiem co jest z AI czasami zagra tak ze naprawde robi wrazenie a czasami jest bitewka ze rece opadaja
Narazie pisze ogolnie ale musze jeszcze pograc

Niesmiertelnik
16-02-2010, 20:51
Jestem w kontakcie z Jackiem Lustedem z CA. Wysłałem mu wczoraj replaye z kilku bitew z uwagami co do zachowania AI. Odpisał mi dzisiaj na PW na CCS, że wrzucili je na golda i nie wszystkie rzeczy wyglądały tak samo, ale część z opisanych sytuacji rzeczywiście wystąpiła i poszło wszystko do ich programisty AI.
Jak pokazuje życie na nic nie jest za późno, prace nad ostatnimi poprawkami trwają cały czas i z tego co wyłapałem między wierszami już w dzień premiery czeka nas chyba pierwszy patch.