PDA

Zobacz pełną wersję : Pliki gry



anna223
18-02-2010, 07:57
Okej jeżeli ktoś mi odpowie nie będę zakładać nowych tematów :P

potrzebuję się zapytać skąd wezmę nazwy budynków i żołnierzy aby pobawić się w plikach gry i dodać np anglii co najlepsze oraz potrzebuję się dowiedzieć który plik jest odpowiedzialny za czas budowy budynków (w podstawowej wersji)

SpookS
18-02-2010, 15:30
Ja się tutaj "podepnę" do tematu i zapytam czy da się wyłączyć jednostkę poszczególnej nacji, a mianowicie chciałbym wyłączyć chłopskich łuczników Francji ponieważ według mnie to mało zgodne z Historią ponieważ Francuzi w swoich szeregach posiadali tylko kuszników i to najczęściej najemnych, a najlepsi jacy wtedy byli to ci z Genui i tu drugie pytanie czy da się zrobić, żeby ich szkolić tylko w Genui.
Jak się mylę co do tego, że Francuzi nie mieli łuczników to niech mnie ktoś poprawi :D

anna223
18-02-2010, 20:02
nie trzeba było spamować w moim temacie tylko założyć sobie nowy ;/ grryyyy nie lubię tego (jak bym wiedziała gdzie meiszkasz to bym cię podrapała ! ;] )

kuroi
18-02-2010, 21:09
Anno, nie masz racji. Lepiej, żeby sie podpiął niż żeby zakładał nowy temat. Po co dwa topici o tym samym?

k.m.
19-02-2010, 09:08
potrzebuję się zapytać skąd wezmę nazwy budynków i żołnierzy aby pobawić się w plikach gry i dodać np anglii co najlepsze oraz potrzebuję się dowiedzieć który plik jest odpowiedzialny za czas budowy budynków (w podstawowej wersji)

nazwy jednostek, które chcesz przydzielić znajdziesz w pliku export_descr_unit we wierszu type, musisz jeszcze (w tym pliku) dodać np. england do ownership.
nazwy budynków są w pliku export_descr_building. Podobnie jak w poprzednim dodajesz england do ownership.
To jest fragment tego pliku:

building castle_academic
{
levels library academy
{
library castle requires factions { denmark, scotland, hungary, poland, england, }
{
capability
{
agent spy 0 requires factions { northern_european, }
agent diplomat 0 requires factions { northern_european, }
agent spy 0 requires factions { eastern_european, }
agent diplomat 0 requires factions { eastern_european, }
}
material wooden
construction 3
cost 1600
settlement_min large_city
upgrades
{
academy
}
}
academy castle requires factions { denmark, scotland, hungary, poland, england, }
{
capability
{
agent spy 0 requires factions { northern_european, }
agent diplomat 0 requires factions { northern_european, }
agent assassin 0 requires factions { northern_european, }
agent spy 0 requires factions { eastern_european, }
agent diplomat 0 requires factions { eastern_european, }
agent assassin 0 requires factions { eastern_european, }
}
material wooden
construction 6
cost 3200
settlement_min large_city
upgrades
{
}
}
}
plugins
{
}
}

to co trzeba dodć na czerwono.


Ja się tutaj "podepnę" do tematu i zapytam czy da się wyłączyć jednostkę poszczególnej nacji, a mianowicie chciałbym wyłączyć chłopskich łuczników Francji

musisz usunąć Francje(na niebiesko) z państw, które mogą rekrutować tą jednostkę (plik export_descr_building) we wszystkich miejscach w pliku.


recruit_pool "Peasant Archers" 0 0.000001 0.999 0 requires factions { england, scotland, france, hre, denmark, spain, portugal, milan, venice, papal_states, Normans, Saxons, }

SpookS
19-02-2010, 14:19
Dzięki... Zaglądałem do descr_strat i wielu innych plików, ale akurat do tego co podałeś nie :P

anna223
19-02-2010, 19:20
w jakim folderze są te pliki ??

k.m.
19-02-2010, 19:42
w folderze głównym data. Pliki są dostępne dopiero po rozpakowaniu gry(chyba że to jest mod...).
Zmiany będą działały tylko na modyfikacji własnej(lub na gotowym modzie) lub gdy dodasz w pliku medieval2.cfg odpowiednią komendę.

anna223
19-02-2010, 20:45
w data jest kilka folderów to w którym ? (mam złotą edycję [ platynową kolekcję] )

kuroi
19-02-2010, 21:34
w data jest kilka folderów to w którym ? (mam złotą edycję [ platynową kolekcję] )
Te pliki są w samym folderze data. Nie w dalszych podfolderach. (pamiętaj, że trzeba wypakować pliki)

anna223
19-02-2010, 22:31
a skąd wypakować ? :( :shock:

Yaevinn999
19-02-2010, 22:36
folder medka -> tools -> unpacker -> unpack_all.bat

pliki wypakowują się do "data"

tylko wypakowują się dość długo i zajmują dużo miejsca (chyba z 7gb ale nie jestem pewien)

kuroi
20-02-2010, 07:20
I jest możliwość, że od tego gra Ci się "zepsuje" i będziesz musiał zrobić reinstall. Tak, jak u mnie to się dzieje. Kiedy wypakuję pliki to mi bitwy nie działają....