PDA

Zobacz pełną wersję : Seria Settlers



marcinus1002
19-02-2010, 18:09
Co sądzicie o tej serii? Według mnie najlepsza jest 3 chociaż grałem też w 4

kuroi
19-02-2010, 18:32
W ankiecie powinna byc opcja "nie gram w settlersy"....

marcinus1002
19-02-2010, 18:33
Jak nie grasz to po prostu nie pisz w temacie w czym problem? Musisz być aktywny w każdym temacie?

kuroi
19-02-2010, 21:47
ehh... Skoro jest już temat, to warto byłoby wiedzieć ilu z aktywnych użytkowników forum gra lub nie gra w settlersy. To by w pewien sposób pokazało jak popularna ta gra jest wśród forumowiczów.
Nie, nie muszę być wszędzie aktywny. A oddanie głosu w ankiecie to raczej mała aktywność ;)

Memnon[pl]
20-02-2010, 01:51
Według mnie to najlepsza jest I.II tez jest niezła,ale nie aż tak jak I.III może jeszcze być natomiast 5 to już w ogóle nie powinna się nazywać settlers bo z serią to ma tyle wspólnego co NIC...

Tur
20-02-2010, 22:34
I, II i wznowiona 2 czyli 10 th Aniversary czy jakoś tak.
Kuroi rusz głową , pytanie brzmi : NAJLEPSZA CZĘŚĆ SETTLERS . Ty chcesz odpowiedzi: Nie gram w settlersy - więc jakim cudem zabierasz głos ? Zaczaj, jeżeli nie grasz nie znasz gry więc jak możesz wybrać którąś z części serii ? Może na przyszłość zamiast pisać głupoty weź kilka głębszych oddechów lub poproś kogoś bardziej kumatego o pomoc zaczym coś napiszesz.

kuroi
21-02-2010, 08:18
Kuroi rusz głową , pytanie brzmi : NAJLEPSZA CZĘŚĆ SETTLERS . Ty chcesz odpowiedzi: Nie gram w settlersy - więc jakim cudem zabierasz głos ? Zaczaj, jeżeli nie grasz nie znasz gry więc jak możesz wybrać którąś z części serii ? Może na przyszłość zamiast pisać głupoty weź kilka głębszych oddechów lub poproś kogoś bardziej kumatego o pomoc zaczym coś napiszesz.
To ty się zastanów... Może grę znam, ale w nią nie gram? Może widziałem jak wyglądają jej części? Poza tym, ktoś, kto w coś nie gra też ma prawo głosu w ankiecie.
- Jaka jest najlepsza część gry?
- Dla mnie żadna. Proste.
Dlatego taka możliwość w ankiecie powinna istnieć. Nie ma o co się bulwersować, że zwróciłem na to uwagę.

Dragonit
21-02-2010, 22:17
:lol: Toż to kompletny absurd. Jak możesz twierdzić, że każdy ma prawo głosu w tego typu ankiecie, która jest skierowana do graczy tego tytułu?
Jak można domagać się opcji "żadna" w takiej sondzie, tłumacząc się, że się w nią nie gra? Naprawdę, po prostu nie wchodź to takich topiców i tyle.

MateuszKL
21-02-2010, 22:38
Ja zacząłem od IV- i do niej mam największy sentyment. :) Ile z tym zabawy było w podstawówce.

kirlan
07-07-2010, 19:21
grałem w 3 (+ amazonki) i 5, znam z dłuższego widzenia 2 i 4, o pozostałe ledwie się otarłem
spośród wszystkich
Jak dla mnie: zdecydowanie i stanowczo
:!: 3 jest the best! :!:
8-)
dlaczemu?
:arrow: stylowa grafika - przesłodki bajkowy styl, oryginalny, wysublimowany
:arrow: świetna grywalność
:arrow: fajnie zbudowany klimat i fabularne tło rozgrywki
:arrow: dźwięki, polski dubbing i muzyka świetnie wpasowane w całość, one też budują klimat
---------
1 i 2 - to jeszcze nie to
czwórka ma bardziej zaawansowaną grafikę (w sensie sprzętowo - technicznym - stylowo to mały ale jednak krok w tył),
zaś 5 hmm.... to już zupełnie inna (cRPGowa niemal) bajka - nie ładniejsza, ani nie gorsza po prostu dla mnie to nie Settlers chociaż bardzo fajne

lofdi
08-07-2010, 11:06
Temat przeniesiony do odpowiedniego działu

AlanWake
11-07-2010, 17:12
Jak dla mnie: zdecydowanie i stanowczo
:!: 3 jest the best! :!:
8-)
dlaczemu?
:arrow: stylowa grafika - przesłodki bajkowy styl, oryginalny, wysublimowany
:arrow: świetna grywalność
:arrow: fajnie zbudowany klimat i fabularne tło rozgrywki
:arrow: dźwięki, polski dubbing i muzyka świetnie wpasowane w całość, one też budują klimat
---------
czwórka ma bardziej zaawansowaną grafikę (w sensie sprzętowo - technicznym - stylowo to mały ale jednak krok w tył),
Popieram dubbing tutaj to chyba jeden z niewielu które okazały się odpowiednio dobrane. A do graczy 3 która rasa jest lepsza? Ja osobiście preferuję Azjatów ale dobrze mi się gra Rzymianami, Egipcjanami nie za bardzo lubię grać o Amazonkach to już nie wspomnę.

Mariooooo
11-07-2010, 17:26
jak dla mnie najlepsza była 3 oprócz tego grałem jeszcze w 4 i 5 ale tylko do trójki zdarza mi się wracać . A co do ulubionej nacji to najlepiej mi się grało Azjatami bo z tego co pamiętam do budowy potrzebne było przede wszystkim łatwo dostępne drewno (chata leśnika x3 i są problemy ze znalezieniem osady :lol: ) a poza tym mają klimatyczne wojo i budynki

KWidziu
15-07-2010, 07:30
Settlers 2 Gold :D

kirlan
15-07-2010, 11:01
A do graczy 3 która rasa jest lepsza?
Jak dla mnie każda, a właściwie chodzi mi o to że fajna była różnorodność.
Oczywiście wybór rasy nie zmieniał o 180 stopni gry tylko raczej wprowadzał hmmm .... :roll:
pewne urozmaicenia.
Niewielkie to były zmiany - ale jednak grało się trochę inaczej, a przez to ciekawie.
No i "regionalne" różnice w wyglądzie budowli i jednostek też były moim zdaniem sympatyczne,
nieprzesadzone w żadną stronę.
-----------------------
Ogólnie na mojej liście "Settlers 3" ma miejsce w pierwszej dziesiątce WSZYSTKICH gier
(raz trochę wyżej raz dalej ale zawsze w wyżej niż 11 miejsce)

Eutyches
22-12-2019, 22:25
To się nazywa archeologia :P
Na GOGu są wszystkie najważniejsze gry z serii i to po polsku, warto moim zdaniem uzupełnić, bo powinny chodzić te wersje lepiej od pudełkowych :) Znaczy się jakaś tam obniżka cen :P

Shay Ruan
04-01-2020, 20:18
Jestem fanem 4 i chciałem ją kupić ale piszą że nie działa na windows 10 więc mam opory ;/

Eutyches
04-01-2020, 20:59
Jestem fanem 4 i chciałem ją kupić ale piszą że nie działa na windows 10 więc mam opory ;/
Ja widziałem, że działa u innych, a jak nie działa to trzeba jakiś program doinstalowac i działa. Ja mam 7mke i mi wcześniej nie działało, a teraz działa.