PDA

Zobacz pełną wersję : Gildie



BlackKuma
30-08-2009, 17:53
Temat jak nazwa wskazuje o gildiach M2.
Powiem ,ze nie wszystkie się u mnie pojawiały. Najczęściej pojawiały się mi kupiecka, odkrywców i nagminnie złodziei. Od czasu do czasu teologów. Od wielkiego święta za to pojawiała się gildia masońska czy alchemików. Zapomniałbym tez o gildii zabójców, która też była dosyć częstym przypadkiem, jeżeli oczywiście robiłeś dużo zabójców.
Bardzo rzadko pojawiała mi sie gildia mieczników, hodowców koni czy drwali.

Jak jest u was? Czy macie jakieś sposoby, aby dana gildia chciała się zagnieździć w danym mieście i aby się rozwijała( mnie gildia hodowców koni, czy masońska się nie rozwijały:(
No i moje pytanie jedno z najważniejszych. Co daje gildia odkrywców?!

Mateusz18121995
30-08-2009, 18:54
Grałem przez jakiś czas turkami i egiptem i nigdy nie miałem gildii assasynów a robiłem dużo zabójstw i dzihadów

BlackKuma
30-08-2009, 18:55
Ja miałem parę razy, ale w sumie łatwiej mieć gildie zabójców :/ a niby od tego samego.

Mateusz18121995
30-08-2009, 18:59
A zresztą zapomniałem napisać że jak grałem turkami to miałem wszyskie możliwe gildie oprócz właśnie gildi assasynów

Grand Admiral Thrawn
30-08-2009, 20:46
Mi się przydały więc z innymi się podzielę. Dwa bardzo ciekawe poradniki o gildiach:

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=77577

http://forums.totalwar.org/vb/showthread.php?t=75649


Jest tam dosłownie wszystko co każdy chciałby wiedzieć.

Mateusz18121995
30-08-2009, 21:05
Dzięki Wielki Admirale Thrawnie ;) będę miał poczytać i zobaczę sobie assasynów w wielkiej kampanii ;)

Grand Admiral Thrawn
30-08-2009, 21:18
Proszę bardzo.

Korzystając z nich udało mi się grając Hiszpanią wybudować główne siedziby gildii zabójców, kupców, teologów, szpiegów, odkrywców, mieczników, rycerzy Santiago i hodowców koni. Ale nigdy nie udało mi się w żadnej z gier postawić gildii masonów.

BlackKuma
30-08-2009, 22:23
Też bym podziękował, ale wszystko po angielsku, wiec nie wszystkiego się dowiem, z moją znajomością tego języka.
Spróbuję jednak czegoś sie dowiedzieć, choć bardzo bym podziękował za to, jeżeli ktoś by napisał w temacie co zrobić, zeby mieć daną gildie w mieście:)

Grand Admiral Thrawn
30-08-2009, 23:10
Postaram się...dziś w dzień (dziwnie to brzmi ale już jest poniedziałek :lol: ) przetłumaczyć.

BlackKuma
30-08-2009, 23:16
Byłbym niezmiernie wdzięczny. Mój angielski nie jest na tyle dobry, aby poradzić sobie z taką iloscią tekstu.
Chodzi mi przede wszystkim o to jak sprawić aby gildia pojawiła się w jednym z moich miast lub konkretnym mieście( to by było super:D).
I czy dobrze zrozumiałem, że gildia odkrywców zwiększa ruch oddziałów? Globalnie, czy w jakimś obrębie?

Gravi
31-08-2009, 09:18
cholerka te gildie to lipa:P ja mam cały czas oferowaną gildię kupiecką....inne gildie pojawiają się rzadko :(

Arme89
31-08-2009, 12:10
Gram Cesarstwem i wiadomo ze u nich często się pojawia kapitularz krzyżaków xD Ale ostatni zdobyłem Hamburg który należał do Duńczyków patrze mieli wybudowany kapitularz templariuszy, a mimo to w tym Hamburgu nie mogę ich rekrutować :evil:

BlackKuma
31-08-2009, 15:17
Niemcy mogą rekrutować tylko krzyżaków. Tak samo jak Hiszpania i Portugalia mogą rekrutować tylko rycerzy Santiago. reszta katolików za to ma templariuszy i joanitów.

Grand Admiral Thrawn
31-08-2009, 18:09
Tłumaczenie na podstawie opisu z twcenter DarkKnight'a

GILDIE
Co to jest gildia?
To grupa ludzi, którzy dążą do wspólnego celu. W zależności od tego, jaką grasz nacją, gildia może sama z siebie zaproponować Tobie wybudowanie jej przedstawicielstwa. Koszt podstawowego budynku wynosi 1000 florenów – w zamian za tą cenę otrzymasz bonusy wynikające z danej gildii oraz Twoja reputacja w oczach tejże gildii wzrośnie.

Budynek gildii może powstać tylko i wyłącznie, jeśli gildia sama się do Ciebie zgłosi. W jednym mieście możesz mieć tylko jedną gildię. Jeśli będziesz spełniał zachcianki gildii to w przyszłości może Ci ona zaoferować budową siedzibę mistrzów gildii. Wiąże się to z otrzymaniem kolejnych bonusów dla Twojej frakcji. Możesz mieć tylko jedną siedzibę mistrzów danej gildii w swojej frakcji (chyba, że uda Ci się podbić wrogie miasto/zamek gdzie jest już wybudowana gildia mistrzów takiego samego typu, jaką już posiadasz).

Następnym etapem będzie możliwość wybudowania głównej siedziby gildii. Może być tylko jedna taka siedziba na świecie i daje ona największe bonusy dla Twojej frakcji.

Jak pozyskać gildię?
Żeby to zrobić musisz zdobywać punkty. Każda gildia jest tak zaprogramowana, że pewna akcja zwiększa ilość punktów u danej gildii. Np., jeśli rekrutujesz kupca otrzymujesz 10 punktów na konto danej gildii (w tym wypadku gildii kupców) w danym mieście. Każde miasto nalicza oddzielnie punkty dla wszystkich gildii.

Punkty są naliczane aż zostanie przekroczony limit. Dla podstawowego budynku gildii jest to 100 pkt. Po zdobyciu tylu pkt. gildia złoży Tobie propozycję wybudowania swojej siedziby (jeśli odrzucisz ich prośbę otrzymasz pkt ujemne). Kolejny limit to 250 pkt dla gildii mistrzów oraz 500 dla głównej siedziby.

Normalizacja
Co to jest? No cóż, nie ma możliwości powolnego zdobywania pkt. Musisz się śpieszyć aby je (gildie) do siebie ściągnąć. Po 25 turze następuje proces normalizacji. Innymi słowy – każda kolejna tura to utrata 1 punktu. Więc, jeśli wytrenujesz szpiega, to po 10 turach punkty za niego zdobyte nie istnieją. Trzeba cały czas walczyć o zdobycie jak największej ilości punktów.

LISTA GILDII
- Gildia Alchemików
- Gildia Zabójców
- Gildia Odkrywców
- Gildia Hashshashinów
- Gildia Hodowców Koni
- Gildia Masonów
- Gildia Kupców
- Gildia Mieczników
- Gildia Teologów
- Gildia Złodziei
- Gildia Drwali
- Zakon św. Jakuba od Miecza (Santiago)
- Najczcigodniejszy Zakon Szpitala św. Jana z Jerozolimy (Joannici)
- Zakon Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona (Templariusze)
- Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie (Krzyżacy)




Jeśli ktoś wie jak wstawić tabele to niech mi da znać to wrzucę wszystkie gildie bo sam tekst niestety mi się tylko kopiuje tutaj (a okienko wariuje mi bardzo jak jest sporo tekstu w poście i bardzo trudno mi to wszystko tutaj edytować).

BlackKuma
31-08-2009, 19:12
No i troszku mi sie rozjaśniło:) Czy mógłbyś jeszcze napisać, za co punkty dostaje sie np. aby zrobić gildie masońską itp.??

Grand Admiral Thrawn
31-08-2009, 19:20
W tym właśnie cały problem jest. Na twcenter wszystko zostało ładnie podane w tabelach. Ja jestem niestety tylko anglistą i nie wiem jak je tutaj wklepać. A jak mam dużo tekstu w okienku nowego posta to mi wszystko wariuje (cały czas lata to do góry to do dołu i mam problemy duże z wpisaniem czegokolwiek). Do przetłumaczenia zostały mi tylko bonusy jakie dana gildia daje.

BlackKuma
31-08-2009, 19:23
Aha. Poczekam cierpliwie, bo to mnie najbardziej interesuje:) Nigdy nie wiedziałem co trzeba robić, aby mieć dana gildie(oprócz kupieckiej, złodziei i teologów). Dzięki za fatygę:)

Luminos
01-09-2009, 20:08
Tak nie w temacie trochę. Zauważyłem że najczęściej pojawiają mi się propozycje gildii zabójców. Wydaje mi się że komputer sam dobiera najczęściej pojawiającą się gildię w grze. ;)

Grand Admiral Thrawn
01-09-2009, 20:22
To jakie dostajemy propozycje budowy nowych siedzib gildii zależy od tego co robimy/budujemy/rekrutujemy/jak wykonamy pewne misje.

Mam to przetłumaczone. Kto chce niech mi pmkę wyśle z mailem to wyślę wszsytko ładnie w tabelkach jak na twcenter.


EDIT
Bonusy też już przetłumaczone, wszystko w pliczku pdf. Jak ktoś będzie chciał to bez problemu mogę wysłać.

EDIT2
Gajush --> nie mogę Tobie nic wysłać dopóty, dopóki mi nie wyślesz pmki z mailem.

Gajush
03-09-2009, 10:47
Ja poproszę ten tekst czy tam tabelke o gildiach. Z góry dziękuje!

Chciałem też dodać parę słów o swoich gildiach!
Grałem ostatnio Anglią i w Acce miałem najwyższy poziom gildii drwali
natomiast w cytadeli na południe od Jeruzalimy miałem następującą sytuację.

Zdobyłem ją dwukrotnie na Egipcie.
1 raz splądrowałem i rozwaliłem wszystko co było łącznie z portem. i zostawiłem jaakiś poszarpany oddział. Egipt odbił.
Jak już odbudowali port i troche nastawiali budynków znów splądrowałem twierdze, ale postanowiłem już przyłączyć do swych ziem na stałe. Na bliskim wschodzie nie mam ani jednej gildii braci zakonnych ani Templariuszy ani Joanitów. Zacząłem budować w tej cetadelii kolejne poziomy stajni i rekrutując non stop jazde jako męso armatnie w walkach z tatarami, mongołami i egiptem. Poprostu masowa produkcja jazdy co turę i nic innego. Zbudowałem najwyższy poziom stajni i dalej rekrutowałem. Zbudowałem drugi poziom kaplicy, pola, nasłałem kapłanów i kurcze żadna z gildi zakonnych nie chciała się pojawić i sie nie pojawiła.

Miałem w Tunisie najwyższy poziom Joanitów, w Caen i Cyprze gildie mieczników w tym jedną najwyższy poziom, tylko nie pamiętam gdzie. Miałem również najwyższy poziom: kupieckiej, Zabójców, Szpiegów, Teologów, Odkrywców,
1 poziom hodowców koni w Antiochii ale tatarzy w nierównej walce zabrali

wiec wiekszość gildii miałem, tylko nie rozumiem powodu dla którego żadna gildia zakonna nie pojawiła się na południe od Jeruzalim!!!

Grałem chyba ze 180 czy 190 tur i padła mi płyta głowna :(
PS. Ciekawosta. Sojusz z Francją nie naruszalnie trwał ponad 120 tur od 1 tury! Szok!!! 3 czy 4 królewskich małżeństw, odzyskałem dla Francji Paryż z rąk MEdiolanu, odrzuciłem sojusz z Papieżem odrzuciłem zlecenie papieża na zerwanie stosunków z Francją po ekskomunice Króla Francji i sie opłaciło!
W życiu bym nie uwierzył, że sojusz mógłby trwać tyyyyyyle czasu :shock:. By najmniej to nie była moja pierwsza kampania i wiem, że to jest nieprawdopodobne, aby granicząca frakcja utrzymała tak długo sojusz! A jednak
Niestety przegapiłem moment wypowiedzenia wojny przez Francję :( ale to było około 120-130 tury!

heraldyk
08-09-2009, 19:31
Był taki temat o gildiach na starym forum. Oto co w tej sprawie udało mi się odzyskać.
Tamże niejaki fananfa napisał pełną solucję gildii, tejże treści:

Mechanika działania gildii jest opisana w plikach tekstowych gry po wypakowaniu zbiorów.


Ogólne zasady funkcjonowania gildii:
- mogą pojawić się tylko w osiedlach, w których nie ma innych gildii
- mogą pojawić się tylko w osiedlach powyżej 4 poziomu
- każda gildia ma trzy poziomy rozbudowy wymagające odpowiednio 100, 250 i 500 punktów
- punkty lokalne odnoszą się tylko do konkretnej osady, globalne do wszystkich
- Stosunek do gildii zmieniają zdarzenia opisane niżej
- Punkty decydują o prawdopodobieństwie nie przesądzając jednak wyniku

Zdarzenia (przedziały oznaczają różne ilości punktów dla różnych poziomów)



Ogólne:
- ulepszenie gildii: +20 lokalnie, +10 globalnie
- zniszczenie gildii: -100 lokalnie, -20 globalnie
- ulepszenie osiedla: +10 lokalnie do wszystkich gildii

Gildia kupców:
- rekrutacja kupca: +10 lokalnie
- budowa przystani: +10-25 lokalnie, +0-5 globalnie
- budowa rynku: +10-30 lokalnie, +0-5 globalnie
- podpisanie umowy handlowej: +10 globalnie
- pomyślne przejęcie majątku: +10 globalnie
- dochód powyżej 1000-10000 florenów: +1-4 globalnie
- wykonanie misji gildii: +10-30 globalnie
- niewykonanie misji gildii: -10-30 globalnie

Gildia odkrywców:
- rekrutacja kupca: +10 lokalnie
- budowa portu: +10-30 lokalnie, +0-5 globalnie
- budowa przystani: +10-25 lokalnie, +0-5 globalnie
- duża odległość floty od stolicy: +1-4 globalnie
- wykonanie misji gildii: +10-30 globalnie
- niewykonanie misji gildii: -10-30 globalnie

Gildia złodziei:
- rekrutacja agenta: +10 lokalnie
- groza zarządcy powyżej 4: + 2 lokalnie
- budowa tawerny: +10-30 lokalnie
- pomyślne wykonanie misji szpiegowskiej: +10 globalnie
- szpieg znajduje się w obcej osadzie: +5 globalnie

Gildia zabójców:
- rekrutacja zabójcy: +10 lokalnie
- pomyślne zabójstwo: +20 globalnie
- groza zarządcy powyżej 4: + 5 lokalnie
- budowa tawerny: +10-30 lokalnie, 0-2 globalnie
- wykonanie misji gildii: +10 globalnie
- niewykonanie misji gildii: -10 globalnie

Gildia drwali:
- rekrutacja łuczników: +10-25 lokalnie
- budowa tawerny: +10-30 lokalnie, 0-5 globalnie
- rycerskość zarządcy większa od 4: +5 lokalnie

Gildia mieczników:
- zbudowanie kowala: +10-30 lokalnie, +0-5 globalnie
- rekrutacja spieszonych rycerzy: +10-15 lokalnie

Gildia hodowców koni:
- budowa stajni: +10-30 lokalnie, 1-5 globalnie
- budowa toru wyścigów: +50-75 lokalnie, +5 globalnie
- wyścigi: +5 lokalnie

Gildia alchemików:
- rekrutacja artylerii: +10-20 lokalnie
- rekrutacja strzelców: +15 lokalnie
- budowa arsenału: +15-30 lokalnie, +1-5 globalnie
- budowa laboratorium alchemika: +15 lokalnie, +2 globalnie

Loża masońska:
- zbudowanie murów: +10-25 lokalnie, +2-3 globalnie
- zbudowanie baraków: +10-30 lokalnie, +0-3 globalnie
- zbudowanie kowala: +10-30 lokalnie, +0-3 globalnie

Gildia teologów:
- rekrutacja kapłana: +10 lokalnie
- zbudowanie świątyni: +10-30 lokalnie, +0-5 globalnie
- wybór papieża frakcji: +30 globalnie
- wybór kardynała frakcji: +10 globalnie
- religijność zarządcy większa od 5: +5 lokalnie
- pomyślne stracenie heretyka: +10 globalnie
- kapłan staje się heretykiem: -5 globalnie
- wykonanie misji gildii: +10 globalnie
- niewykonanie misji gildii: -10 globalnie

Zakon Joannitów:
- Przystąpienie do krucjaty: +25 globalnie
- Odstąpienie od krucjaty: -25 globalnie
- Rekrutacja zakonników: +10 lokalnie, +1 globalnie
- Wypowiedzenie wojny frakcji muzułmańskiej: +10 globalnie
- Sąsiedztwo z prowincjami muzułmańskimi powyżej 50%: +10 globalnie
- rycerskość zarządcy większa od 4: +5 lokalnie

Zakon Krzyżacki:
- Przystąpienie do krucjaty: +25 globalnie
- Odstąpienie od krucjaty: -25 globalnie
- Rekrutacja zakonników: +10 lokalnie, +1 globalnie
- Sąsiedztwo z prowincjami pogańskimi powyżej 50%: +10 globalnie
- rycerskość zarządcy większa od 4: +5 lokalnie

Zakon Templariuszy:
- Przystąpienie do krucjaty: +25 globalnie
- Odstąpienie od krucjaty: -25 globalnie
- Rekrutacja zakonników: +10 lokalnie, +1 globalnie
- rycerskość zarządcy większa od 4: +5 lokalnie

Zakon Santiago:
- Przystąpienie do krucjaty: +25 globalnie
- Odstąpienie od krucjaty: -25 globalnie
- Rekrutacja zakonników: +10 lokalnie, +1 globalnie
- rycerskość zarządcy większa od 4: +5 lokalnie

Efekty gildii:

Gildia kupców:
I poziom: +1 do umiejetności agenta lokalnie, rekurtacja: podstawowa jazda (3 jednostki)
II poziom: +1 do umiejętności agenta globalnie, +1 do umiejetności agenta lokalnie, rekurtacja: podstawowa jazda (3 jednostki)
II poziom: +1 do umiejętności agenta globalnie, +2 do umiejetności agenta lokalnie, rekurtacja: podstawowa jazda (4 jednostki, +1 doświadczenie)

Gildia złodziei:
I poziom: +1 do umiejetności agenta lokalnie
II poziom: +1 do umiejętności agenta globalnie, +1 do umiejetności agenta lokalnie
II poziom: +1 do umiejętności agenta globalnie, +2 do umiejetności agenta lokalnie
Możliwa świta: Mistrz szpiegów

Gildia zabójców:
I poziom: +1 do umiejetności agenta lokalnie, rekrutacja: Zabójcy bitewni (Węgry, 3 jednostki)
II poziom: +1 do umiejętności agenta globalnie, +1 do umiejetności agenta lokalnie, rekrutacja: Zabójcy bitewni (Węgry, 3 jednostki, +1 doświadczenie)
II poziom: +1 do umiejętności agenta globalnie, +2 do umiejetności agenta lokalnie, rekrutacja: Zabójcy bitewni (Węgry, 3 jednostki, +2 doświadczenie)
Możliwa świta: Pomocnik, Mistrz zabójców

Gildia hashishimów:
I poziom: +1 do umiejetności agenta lokalnie, rekrutacja: Hashishimi (3 jednostki)
II poziom: +1 do umiejętności agenta globalnie, +1 do umiejetności agenta lokalnie, rekrutacja: Hashishimi (3 jednostki +1 doświadczenie)
II poziom: +1 do umiejętności agenta globalnie, +2 do umiejetności agenta lokalnie, rekrutacja: Hashishimi (3 jednostki +2 doświadczenie)
Możliwa świta: Pomocnik, Mistrz zabójców

Gildia teologów:
I poziom: +1 do umiejetności agenta lokalnie
II poziom: +1 do umiejętności agenta globalnie, +1 do umiejetności agenta lokalnie
II poziom: +1 do umiejętności agenta globalnie, +2 do umiejetności agenta lokalnie
Możliwa świta: Kapłan

Gildia odkrywców:
I poziom: nic
II poziom: nic
III poziom: nic
Możliwa świta: Odkrywca, Nawigator, Amerigo Vespucci (1288-1305), Marco Polo (1182-1202), Vasco de Gama (1285-1305)

Loża masońska:
I poziom: +1 poziom szcześcia lokalnie, redukcja kosztów budowy kamiennych budynków o 30% lokalnie, rekrutacja: podstawowa milicja (4 jednostki)
II poziom: +1 poziom szcześcia lokalnie, redukcja kosztów budowy kamiennych budynków o 30% lokalnie, podstawowa milicja, redukcja kosztów budowy kamiennych budynków o 20% globalnie, rekrutacja: standardowa milicja (4 jednostki)
III poziom: +2 poziom szcześcia lokalnie, redukcja kosztów budowy kamiennych budynków o 30% lokalnie, podstawowa milicja, redukcja kosztów budowy kamiennych budynków o 30% globalnie, rekrutacja: zaawansowana milicja (4 jednostki)
Świta: Mistrz Masonów

Gildia mieczników:
I poziom: +1 do broni w zwarciu
II poziom: +1 do broni w zwarciu, +1 do doświadczenia ciężkiej jazdy globalnie
II poziom: +1 do broni w zwarciu, +2 do doświadczenia ciężkiej jazdy globalnie
Możliwa świta: Mistrz kowali

Gildia hodowców koni:
I poziom: +1 do doświadczenia ciężkiej jazdy lokalnie
II poziom: +1 do doświadczenia ciężkiej jazdy lokalnie, +1 do doświadczenia ciężkiej jazdy globalnie
II poziom: +1 do doświadczenia ciężkiej jazdy lokalnie, +2 do doświadczenia ciężkiej jazdy globalnie
Możliwa świta: Szybki wierzchowiec

Gildia alchemików:
I poziom: +1 do doświadczenia jednostek prochowych lokalnie
II poziom: +1 do doświadczenia jednostek prochowych lokalnie, +1 do doświadczenia jednostek prochowych globalnie
II poziom: +1 do doświadczenia jednostek prochowych lokalnie, +2 do doświadczenia jednostek prochowych globalnie
Możliwa świta: Truciciel

Zakon Templariuszy:
I poziom: rekrutacja: zakonnicy (3 jednostki)
II poziom: rekrutacja: zakonnicy (4 jednostki, +1 doświadczenie)
III poziom: rekrutacja: zakonnicy (6 jednostki, +2 doświadczenie)

Zakon Joannitów:
I poziom: +1 premia zdrowia publicznego, rekrutacja: zakonnicy (3 jednostki)
II poziom: +2 premia zdrowia publicznego, rekrutacja: zakonnicy (4 jednostki, +1 doświadczenie)
III poziom: +3 premia zdrowia publicznego, rekrutacja: zakonnicy (6 jednostki, +2 doświadczenie)

Zakon Krzyżaków:
I poziom: rekrutacja: zakonnicy (3 jednostki)
II poziom: rekrutacja: zakonnicy (4 jednostki, +1 doświadczenie)
III poziom: rekrutacja: zakonnicy (6 jednostki, +2 doświadczenie)

Zakon Santiago:
I poziom: rekrutacja: zakonnicy (3 jednostki)
II poziom: rekrutacja: zakonnicy (4 jednostki, +1 doświadczenie)
III poziom: rekrutacja: zakonnicy (6 jednostki, +2 doświadczenie)

Gildia drwali:
I poziom: +1 do doświadczenia łuczników lokalnie
II poziom: +1 do doświadczenia łuczników lokalnie, +1 do doświadczenia łuczników globalnie, rekrutacja: Łucznicy z Shaerwood (Anglia, 2 jednostki)
II poziom: +1 do doświadczenia łuczników lokalnie, +2 do doświadczenia łuczników globalnie, rekrutacja: Łucznicy z Shaerwood (Anglia, 3 jednostki)


Komentarze:

- Najłatwiej jest "wyhodować" gildię turę przed powiększeniem miasta, bądź skończeniem budowy murów obronnych. Należy wtedy przygotować specjalne "zaproszenia" tak by uaktywniły się w docelowej turze.
Np. Jeżeli chcemy wyhodować sobie gildię hodowców koni, to tak ustawiamy ścieżkę budowy i rozwoju naszego miasta by w turze jego powiększenia były tam organizowane zawody lub ukończono budowę toru wyścigowego, rekrutowane były trzy jednostki jazdy, a w sąsiednich zamkach właśnie kończono budowę stajni.
Np. Jeżeli chcemy wyhodować sobie gildię zabójców to w przeddzień rozbudowy miasta docelowego wykonujemy kilka udanych zamachów oraz na turę rozbudowy planujemy ukończenie tawerny, itp...

- Możliwe jest posiadanie zarówno gildii Templariuszy i Joannitów w państwie chrześcijańskim z wyjątkiem Niemiec, Hiszpanii i Portugalii, ale jest to o tyle trudne, że zdarzenia tych gildii są identyczne. Co oznacza, że jeśli na początku trafi nam się gildia Templariuszy, to musimy zbudować je co najmniej dwie i zniszczyć drugą, by gildia Joannitów uzyskała przewagę. Joannici budują się o tyle łatwiej, że duże plusy daje im sąsiedztwo z krajami muzułmańskimi. Dlatego grając Sycylią, Mediolanem, Wenecją czy Francją, szybko wchodząc w kontakt z muzułmanami otrzymujemy niekończący się ciąg siedzib Joannitów, który przerwać można tylko zburzeniem ich kilku domostw.

Niebieski
09-09-2009, 08:38
Fachowy tekst. Graty heraldyk!

Amrod
09-09-2009, 10:23
Dobra robota.

Niebieski
10-09-2009, 13:40
...
Ogólne:
- ulepszenie gildii: +20 lokalnie, +10 globalnie
- zniszczenie gildii: -100 lokalnie, -20 globalnie
- ulepszenie osiedla: +10 lokalnie do wszystkich gildii
...


Pytanie:
Czy jeśli gildia zaproponuje wybudowanie swojej siedziby a ja propozycję odrzucę to zostaną policzone punkty ujemne (tak jak przy zburzeniu)?

iroon
12-09-2009, 17:22
Niedługo zeskanuję całą legendę z ed. kolekcjonerskiej.

Wezo
17-09-2009, 18:39
Wyjaśnijcie mi o wszechwiedzący czy jeśli gram Polską i mam do wyboru gildie np. ST John albo Templariuszy to czy mogę mieć np w jednym zamku taką a w 2 inną ?? bo gram już sporo czasu w meda 2 i na wielu modach w kraju mogę mieć tylko jedną gildie albo templariuszy albo St John nigdy obydwóch . Why ???

Grand Admiral Thrawn
18-09-2009, 17:42
One się po prostu wykluczają. Nie można mieć obu (masz powiedzmy Tempariuszy u siebie i zdobyłeś zamek angielski gdzie jest siedziba Joannitów; i tych Joannitów nie będziesz mógł rektutować. Nie da się i już)


Mógłbyś (jeśli masz ochotę, chęci i wiedzę) spróbować pozmieniać odpowiednie pliki w grze, żeby ten stan rzeczy zmienić.

Soul of Night
21-09-2009, 20:08
Wyjaśnijcie mi o wszechwiedzący czy jeśli gram Polską i mam do wyboru gildie np. ST John albo Templariuszy to czy mogę mieć np w jednym zamku taką a w 2 inną ?? bo gram już sporo czasu w meda 2 i na wielu modach w kraju mogę mieć tylko jedną gildie albo templariuszy albo St John nigdy obydwóch . Why ???

Nie można mieć żadnych 2 gildii w jednym mieście.

Wezo
30-09-2009, 22:41
Wyjaśnijcie mi o wszechwiedzący czy jeśli gram Polską i mam do wyboru gildie np. ST John albo Templariuszy to czy mogę mieć np w jednym zamku taką a w 2 inną ?? bo gram już sporo czasu w meda 2 i na wielu modach w kraju mogę mieć tylko jedną gildie albo templariuszy albo St John nigdy obydwóch . Why ???

Nie można mieć żadnych 2 gildii w jednym mieście.


Przeczytaj jeszcze raz co napisałem .

Adamsky
30-09-2009, 23:11
Grając Milanem na początku parę gildii kupieckich i nie dość, że forsy jak lodu, to szybko masz całkiem znośną konnicę pasującą do twojej armii i fajowo wyglądającą. Kocham ich, chociaż z czasem są kiepscy, ale jako poganiacze - nieźli.
Oczywiście jakaś z rycerstwem się trafi, więc Milan ma najbardziej zróżnicowaną armię w grze (brakuje tylko naprawdę dobrych pikinierów, łucznicy z palami to już byłoby przegięcie, a za takie uważam Francję w tej grze).

Grając Hiszpanią to rycerze Santiago. Oczywiście zawsze po jednej z alchemii dla polepszenia skuteczności broni strzeleckiej w późnym etapie gry. Tak to preferuję kupieckie, chociaż jakieś miasto wybiorę np. - dla odkrywców.
Nigdy nie buduję szpiegowskich. Po pierwsze - rzygać mi się chciało kiedy w kolejnym mieście komputer je miał, a po drugie jestem rycerski i puszczam kobiety przodem, nie będę plamił rąk jakimiś zabójstwami. A szpiedzy mają mi tylko pozwolić kontrolować sytuację na granicy.

darkmack
11-10-2009, 11:29
Jestem nowym w te klocki, a z tymi gildiami i punktami, to jest tak ze te punkty są jakoś widoczne? żebym mógł sprawdzić ich stan na bieżąco ?

Soul of Night
11-10-2009, 14:10
Jestem nowym w te klocki, a z tymi gildiami i punktami, to jest tak ze te punkty są jakoś widoczne? żebym mógł sprawdzić ich stan na bieżąco ?

Nie, nie ma ich wskaźnika.

kuroi
20-02-2010, 20:11
Ja raz w życiu miałem w Konstantynopolu gildię assasinów. Co turę nowy papierz...
Zobacz no datę poprzedniego posta... ;)

Czik
21-02-2010, 00:27
Ja tam jestem wdzięczny za odświeżenie tematu :). Przyda mi się.

anna223
21-02-2010, 18:21
Aby mieć Zakon templariuszy w państwie robię tak jak jest tzn :
Dołączam do krucjaty , zdobywam np Jerozolimę i nic :( help plx (niech ktoś mi to wytłumaczy jak może możliwie najprościej :( ) trochę od tego płakać mi się chce :(

P.S. Gdzie można rekrutować zakonników ??

kuroi
21-02-2010, 18:41
Aby mieć Zakon templariuszy w państwie robię tak jak jest tzn :
Dołączam do krucjaty , zdobywam np Jerozolimę i nic :( help plx (niech ktoś mi to wytłumaczy jak może możliwie najprościej :( ) trochę od tego płakać mi się chce :(

P.S. Gdzie można rekrutować zakonników ??
Przystąp do krucjaty ze 4 razy to powinieneś mieć możliwość wybudowania którejś z gildii rycerskich. Polecam też mieć Rycerskich zarządców.

anna223
21-02-2010, 19:05
Ale gdy chcę nową krucjatę to pisze że musi minąć trochę czasu tzn ile ?

Czik
21-02-2010, 21:16
Miej dobre stosunki z papieżem, dużo kościołów/księży i rycerskiego, religijnego króla w stolicy. Do mnie przy takim zachowaniu przyszli templariusze PRZED jakąkolwiek krucjatą. Jak eksterminujesz ludność w miastach albo wybijasz jeńców to szlachetni rycerze zakonni mają cię w d... w poważaniu :).

Czik
21-02-2010, 22:22
Tak. Ale z templariuszami jest tak: Rycerskość króla wyższa niż 5 daje na turę 5 pkt gildii wszystkim miastom w kraju i dodatkowo 5 pkt miasta w którym król przebywa. Siedząc pierwszym polskim królem w stolicy od początku gry dostałem bez żadnych krucjat gildię knights templar. Z krzyżakami jest podobnie, tylko że u nic pewne znaczenie ma to, czy miasto sąsiaduje z prowincjami mocno pogańskimi, w końcu zakon "nawracaczy". A szpitalników łatwo dostać tocząc dużo wojen z muzułmanami i granicząc z nimi. To tyle o zakonach.

anna223
22-02-2010, 06:50
...Jak eksterminujesz ludność w miastach albo wybijasz jeńców to szlachetni rycerze zakonni mają cię w d... w poważaniu :).
czyli tylko mam dawać okupacja osady ??

kuroi
22-02-2010, 06:51
...Jak eksterminujesz ludność w miastach albo wybijasz jeńców to szlachetni rycerze zakonni mają cię w d... w poważaniu :).
czyli tylko mam dawać okupacja osady ??
tak. Polecam też wypuszczać jeńców, dzięki temu będziesz miała szlachetnych dowódców.

anna223
22-02-2010, 12:24
król i wszyscy generałowie mają full rycerskość i pobożność ,+ lojalność i nic , choroby dostaje w miastach gdzie przebywa król i ksiądz , help i nic nie mam ich ani stjoohn ani templarów

Balduran
22-02-2010, 13:38
król i wszyscy generałowie mają full rycerskość i pobożność ,+ lojalność
Cos nie chce mi sie w to wierzyc...

Czik
22-02-2010, 14:00
Musisz generała z full rycerskością długo trzymać w danym mieście. Możliwe, że postawiłeś inną gildię; możesz mieć jedną w osadzie.

anna223
22-02-2010, 16:43
Mam ! Ale tylko joannitów :(

Czik
24-02-2010, 00:20
Możesz mieć jedną gildię w danym mieście. Jak masz miasto bez ŻADNEJ gildii i będzie rządzone przez władce z rycerstwem to rycerzyki się przybłąkają.

Werewolf
30-03-2010, 12:45
Nigdy nie mialem zakonu Templariuszy...ani Rycerzy Santiago, jakies wskazowki oprocz juz przytoczonych?

tito17
30-08-2010, 14:07
Witam:) widze, ze temat troche w odstawke poszedl... mam takie pytanie... jak stworzyc gildie miecznikow w panstwie takim jak Egipt lub Turcja? mysle ze ten sam problem dotyczy Rusi... mianowicie brak spieszonego rycerstwa... jest ktos jest w stanie oidpowiedziec mi na to pytanie... bede wdzieczny:)

Witold
30-08-2010, 14:44
Kolejny górnik

Czy ty widziałeś w kulturze muzułmańskiej RYCERSTWO?

Krzyzak
30-08-2010, 15:16
Kolega widać myślał, że jak ten typ tak ma to reszta też :D

tito17
30-08-2010, 15:17
widze bardzo madry jestes... to moze jeszcze wytlumaczysz czemu takowa gildia jest dostepna dla Egiptu czy Turcji... madralo...

Krzyzak
30-08-2010, 15:19
A miałeś propozycję jej założenia ?

tito17
30-08-2010, 15:21
jest dostepna w przegladarce bubynkow...chyba bez powodu tego tam nie umieszczali... mozliwe, ze kiedys mialem juz dobrze nie pamietam...

Krzyzak
30-08-2010, 15:23
Przeglądarce budynków dla Egiptu ?

tito17
30-08-2010, 15:27
konkretnie dla Turcji w tym momencie... jest jak byk gildia platnerzy... wlasnie gram

Krzyzak
30-08-2010, 15:30
A więc jeśli tak jest, a nie wiem to rozwijaj w zamkach wszelkie budynki militarne, dodające nowe jednostki itd... Możesz również budować Pola Turniejowe... Nie wiem jak to się nazywa dla Muzułmanów ale w każdym razie odpowiednik tego budynku...

tito17
30-08-2010, 15:35
spoko:) po prostu myslalem, ze ktos moze wie konkretnie jakie jednostki na to wplywaja... co jest odpowiednikiem dla spieszonych rycerzy na zachodzie, aby zdobyc potrzebne punkty gildii... ale spoko dzieki... po prostu pamietam, ze chyba raz kiedys mi zaproponowano wlasnie w Egipcie lub Turcji, ale juz dobrze nie pamietam jak wczesniej wspomnialem...

Highlam56
01-09-2010, 12:28
ja jestem graczem krzyzowcem 8-) i przyłanczam sie do każdej krucjaty i też mam kapitulasz templariuszy czy joanitów

Demon Hunter
14-09-2010, 22:57
pfff. Jak kazdy w grze. Przeciez tu duzo ludzi ze starczem "singlowym jest".Zreszta ta konnica za bardzo wymiata jak dla mnie:D a co do platnerzy moja propozycja jest rozwijanie(uwaga ździwie Was:) ) Płatnerzy czyli warsztaty garbarskie i etc..;) pozdrawiam;)

Dunkel
22-02-2011, 09:02
hej, zacząłem niedawną nową rundkę na singlu i tak jakoś mi kołacze, że coś specjalnego miałem postawić sobie w stolicy... tylko nie pamiętam już co... czy w stolicy jest jakiś specjalny bonus dla którejś z gild? (Teologów?)
a znając życie wyskoczy mi gildia złodziei, bo w tej rundzie będę próbował przejąć państwo zabójcami.

kuroi
22-02-2011, 10:14
hej, zacząłem niedawną nową rundkę na singlu i tak jakoś mi kołacze, że coś specjalnego miałem postawić sobie w stolicy... tylko nie pamiętam już co... czy w stolicy jest jakiś specjalny bonus dla którejś z gild? (Teologów?)
a znając życie wyskoczy mi gildia złodziei, bo w tej rundzie będę próbował przejąć państwo zabójcami.
Raczej nie. To, jaką gildię będziesz mógł wybudować zależy od tego, jakich agentów tam rekrutujesz.

Araven
22-02-2011, 11:54
hej, zacząłem niedawną nową rundkę na singlu i tak jakoś mi kołacze, że coś specjalnego miałem postawić sobie w stolicy... tylko nie pamiętam już co... czy w stolicy jest jakiś specjalny bonus dla którejś z gild? (Teologów?)
a znając życie wyskoczy mi gildia złodziei, bo w tej rundzie będę próbował przejąć państwo zabójcami.
Raczej nie. To, jaką gildię będziesz mógł wybudować zależy od tego, jakich agentów tam rekrutujesz.
Witam. Dunkel - Kuroi ma rację jak chcesz gildię zabójców to po pierwsze nie przyjmuj oferty żadnej innej gildii w tym mieście, po drugie rekrutuj w nim zabójców i co nawet ważniejsze dokonuj zabójstw w prowincji w której chcesz mieć gildię zabójców - to naprawdę zwiększa szansę na tą gildię :P . Trochę cierpliwości i kilka trupów się uda. Pozdrawiam. :mrgreen: Co do teologów to zasada jest ta sama - rekrutacja kapłanów i palenie heretyków i wiedźm w prowincji w jakiej chcemy gildię teologów. :D

Dunkel
22-02-2011, 12:45
ja wiem jak zrobić sobie gildie, bo w ostatniej kampanii miałem chyba wszystkie kluczowe, jedyny problem miałem z Templariuszami, a te wszystkie loże masońskie, odkrywców(choć ta gildia jest cholernie dziwna...), etc. to miałem. mi tylko chodzi o specyficzną dla stolicy Polski, Krakowa gildię, w sensie w grze, nie technicznym, coś co było kluczowe dla dalszej rozrywki... ale nie wiem sam co...
może inaczej - jak gracie Polską to na jaką gildię polujecie w Krakowie? może to mi coś rozjaśni w mgle mej pamięci...(ale chyba mi chodziło o teologów... albo ewentualnie o zabójców...)

postscriptum:
mam jeszcze pytanie o misje gildii, bo to mi nie wyskakiwało...(znaczy się informacja, że dana misja jest misją danej gildii...), chyba, że chodzi o zwykle misje (ta koperta, od papieża, 'dworu')

Araven
22-02-2011, 13:00
ja wiem jak zrobić sobie gildie, bo w ostatniej kampanii miałem chyba wszystkie kluczowe, jedyny problem miałem z Templariuszami, a te wszystkie loże masońskie, odkrywców(choć ta gildia jest cholernie dziwna...), etc. to miałem. mi tylko chodzi o specyficzną dla stolicy Polski, Krakowa gildię, w sensie w grze, nie technicznym, coś co było kluczowe dla dalszej rozrywki... ale nie wiem sam co...
może inaczej - jak gracie Polską to na jaką gildię polujecie w Krakowie? może to mi coś rozjaśni w mgle mej pamięci...(ale chyba mi chodziło o teologów... albo ewentualnie o zabójców...)

postscriptum:
mam jeszcze pytanie o misje gildii, bo to mi nie wyskakiwało...(znaczy się informacja, że dana misja jest misją danej gildii...), chyba, że chodzi o zwykle misje (ta koperta, od papieża, 'dworu')
A to sorki ;) za wykład o gildiach ale może inni skorzystają. W normalnym Medku II nie pamiętam by Polska miała w Krakowie specjalną gildię ja polowałem tam na Joannitów albo Templariuszy ( tu ważne by Namiestnik miał jak najwięcej szlachetności od 5-ciu punktów w górę soą bonusy do gildii zakonnej). A misje od gildii realizuje sie jak normalne. Np. zabicie kogoś jako misja zlecona przez gildię zabójców, zdobycie jakiegoś terenu - jako misja z gildii odkrywców. Jak się wykona misję dla gildii to ma się bonus do jej rozwoju (większa szansa na II-gi lub III-ci poziom danej gildii, a jak się nie wykona misji gildi to szansa na jej wyższy poziom się zmniejsza). Ja bym polował na rycerską gildię w Krakowie (dla rycerskich ważny jest też nasz udział w krucjatach i dobre relacje z papieżem). Pozdrawiam. Ponoć najwyższy poziom gildi teologów daje jakieś super bonusy ale to informacja nie powierdzona empirycznie... :mrgreen: Coś na TWC o tym czytałem.

Dunkel
22-02-2011, 13:28
hm... no to jakiego typu są zadania od gildii łuczników, tych no garbarzy czy płatnerzy, czy kupców...
nie miałem ani razu misji...
możliwe, że coś też chodziło o rycerzy... jak dostaję najlepsze jednostki za misje to są w stolicy... więc może o to mi chodziło... sam nie wiem...

http://www.twcenter.net/forums/showpost ... ostcount=5 (http://www.twcenter.net/forums/showpost.php?p=1431535&postcount=5)
tu niciewo na temat stolicy... albo przeoczyłem...

Araven
22-02-2011, 13:37
hm... no to jakiego typu są zadania od gildii łuczników, tych no garbarzy czy płatnerzy, czy kupców...
nie miałem ani razu misji...
możliwe, że coś też chodziło o rycerzy... jak dostaję najlepsze jednostki za misje to są w stolicy... więc może o to mi chodziło... sam nie wiem...

http://www.twcenter.net/forums/showpost ... ostcount=5 (http://www.twcenter.net/forums/showpost.php?p=1431535&postcount=5)
tu niciewo na temat stolicy... albo przeoczyłem...
Gildia Kupców czasem daje misję zdobycia praw handlowych albo przejęcia biznesu wrogiego kupca. Łucznicy i płatnerze - tu nie pamietam by te gildie dawały jakiekolwiek misje. W Medku II wg mnie minimum jedna rycerska powinna być u katolików. Fakt w tej tabelce co podałeś w linku nic nie ma o bonusie od teologów. Ale pamiętam , że czytałem na TWC, że III poziom gildii teologów daje imamom i kapłanom chrześcijańskim jakieś super bonusy, ale nie wiem skąd autor to wytrzasnął więc się nie upieram, ale te bonusy specjalne to raczej w modzie jakims były - jak odnajde to na TWC to podam link... :P
P.S. A w Bellum Crucis 6.1 to nie grasz? (Bo ja głównie Bellum, dla mnie to on może być cały czas po włosku). Pozdrawiam.

Dunkel
22-02-2011, 15:23
porównuję obecnie podstawkę i BC, które tłumaczę z moją ekipą (właśnie muszę sprawdzić czy aby się nie lenią)

Grejsa
07-10-2012, 13:19
Wiem ze bylo juz duzo watkow o gildiach ale chcialbym zeby ktos mi wytlumaczyl to jak najprosciej. Wiem ze w jednym miescie nie moge miec 2 gildii. W Krakowie mam gildie mistrzow zlodziei i w kilku innych miastach tez(5-6 miast). I czy w innych miastach(bez gildii) gdy sie rozbuduja,to beda mogly byc inne gildie czy tylko gildie zlodziei jak w Krakowie(stolicy)? Mam jeszcze w Brenie( forteca) gildie miecznikow.Czy jak mam ja w jednej twierdzy to tylko takowa moge w innych wybudowac? :shock:

Asuryan
07-10-2012, 13:40
Nie. Ograniczenie jest jedno miasto/zamek - jeden rodzaj gildii, a nie jedno państwo - jeden rodzaj gildii. Z tym że jeśli masowo używasz szpiegów - to najczęściej będziesz miał propozycje założenia gildii złodziei Zacznij mordować skrytobójcami - zaczniesz mieć propozycje budowy ich gildii w miastach, w których jeszcze żadnej gildii nie masz wybudowanej. Dołącz do krucjaty, walcz z niewiernymi - zaczną padać propozycje zakładania zakońów rycerskich, etc... Jeśli nie chcesz mieć za dużo gildii jednego rodzaju w swym państwie - to po prostu odrzucaj kolejne propozycje budowy.

Zacznij rekrutować kawalerię i strzelców zamiast zwykłej piechoty - wtedy będziesz miał inne propozycje poza miecznikami.

Grejsa
07-10-2012, 14:31
Dzieki wielkie za prosta odpowiedz :) Czyli beda pojawiac sie propozycje gildii zgodne z moim kierunkiem szkolenia oddzialow,budowania budynkow,zabojstw itd.

Asuryan
07-10-2012, 14:48
Dokładnie, nawet rekrutacja kapłanów, nawracanie podbitych terenów na swą wiarę i likwidacja wiedźm/heretyków ma wpływ (gildia teologów). Liczy się to, co przeważa w twoim kierowaniu państwem.

Samick
07-10-2012, 15:02
Wiem ze bylo juz duzo watkow o gildiach

Skoro wiesz, to czemu nie napiszesz w jednym z tych tematów? Udzielam istnego ostrzeżenia. Tematy połączone.

HunterPL
08-11-2012, 20:43
Dla mnie gildia asasynów bardzo dobra na kasacje nie wygodnych postaci w grze.