PDA

Zobacz pełną wersję : Sposób na Tatarów- poradnik jak tępić i zwalczać



Mateusz18121995
30-08-2009, 18:52
Istnieje temat o walce z hordami mongołów, więc ja postanowiłem założyć takowy ale głównym problemem nie są ziomki czyngis-chana ale jego dalecy kuzyni-tatarzy. Dobrze ale teraz do rzeczy typowa armia tatarska niczym się nie różni od mongolskiej z tym wyjątkiem że zamiast trebuszy używają wyrzutni rakiet a dodatkowo ich największym atutem są słonie szczególnie dobre na dalekie odległości jest wariant z armatą. Reszta armi to typowa armia mongolska tylko tyle że zamiast zwykłych konnych łuczników są bodajże turkmeni. Zresztą w walce ze słoniami nieocenieni są dobzi łucznicy wyposarzeni w ogniste strzały, ale w walce ze słoniami z armatami przydają się wieże z armatami albo bazyliszki, choć takowe mogą stać się łatwym łupem dla mongolskich ciężkich kopijników. A po za tym w walce z pozostałymi jednostkami przydają się takie taktyki jakie gracz stosował wobec mongołów.

Opisałem wszystko tylko zgrubsza. Jak by ktoś miał problemy z tatarami (zwracam się tu do osób grających na łatwym poziomie trudności) i miał by z nimi problemy ten temat jest dla niego.

Nezahualcoyotl
30-08-2009, 19:05
Kiedy do gry wkraczaja Tatarzy zazwyczaj ma sie juz do dyspozycji bron palna :D :D .Z Tatarami w polu jest jeszcze latwiej anizeli z Mongolami :evil: :evil: :lol: .Wystarczy skierowac ogien artyleryjski na jednostke sloni a pozniej rozkoszowac sie widokiem samodestrukcji Nomadow :lol: :lol: :twisted: :twisted: :!:

Mateusz18121995
30-08-2009, 19:23
Zresztą jak się grało na automacie :lol: to się nie wie jak dla początkujących ciężkie starcie czeka z timurydami :!: jak pierwszy raz miałem bitwę z tymi koczownikami 2 lata temu to miałem armie pikinierów ciężką i lekką konicę muszkieterów i róznorakie armaty a starcie przegrałem- dlaczego? bo tatary mnie rozwaliły samymi słoniami i rakietami a weź zauważ że jedna celna salwa z wyżutni rakiet wymieżona w dobrym momęcie może rozwalić ci 15% chłopa, a zresztą tatary mają 3 level na srebrnym poziomie a twoi ludzie są goli jak ta lala z doświadczeniem to zauważ że w starciu międzi tak "utuczoną" gwardią generalsą rycerze gotyccy nie mają żadnych szans a to najlepsza ciężka jazda w grze

OskarX
30-08-2009, 20:48
Tatarzy- jakies 4 oddzialy bazyliszkow, wsparte 2-3 oddzialami muszkietow do tego jakies 2-4 oddzialy konnicy feudalnej i piechota np. x3 pancerna straz x3 spieszni feudalni mozna dolozyc wiecej piechoty. Warto miec 2 oddzialy pikow. Slonie art. zostaja w tyle i wala, mozna okrozyc konnica badz wybic z dzial. Drugie słonie idą a armia strzelac. Od was zalezy gdzie skierujecie muszkiety, dziala kawalerie. Piki sie przyda bo oni tez maja konnice........a swoja konnica mozna rowniez zmieść wrogich konnych lucznikow.

Aule
30-08-2009, 20:50
1.stanac armia na moscie.
2. miec w armi lucznikow ktorzy moga stawiac palisade
3. ustawic palisade tak zeby jak wrogowie schodza z mostu natrafiali prosto na nia
4. po rozpoczenciu bitwy ustawic lucznikow na 2 lini a w 1 dobre oddzialy piechoty
5 czekac az glupi komp pozabija wieksza czesc armi

OskarX
30-08-2009, 21:01
Nie polecam stosowac tego co ten pan wyzej...........slonie artyleryjskie maja bardzo dobra celnosc i zasieg..........z daleka sobie nas powystrzeliwują. Nie mówie ,że tak się nie da wygrać, ale straty mogą być ogromne! To nie są mongoły.....

Mateusz18121995
30-08-2009, 21:04
Zresztą to co napisał Aule jest dobre ale przydały by się do tego 2 oddziały bazyliszków albo kolubryn

Maharbal
30-08-2009, 22:09
Ciężkozbrojni Kusznicy są niezastąpieni w takim starciu. Jak jeszcze z doświadczeniem to już w ogóle świetnie.

MateuszKL
31-08-2009, 13:59
Podczas walki z tatarami popełniłem fatalny błąd. Zdobytą miałem już całą mapę (oprócz Ameryki) i czekałem na nich pod Bagdadem. Zjawili się w odpowiednim miejscu i naprawdę łatwo poszło ich rozbicie, wyskoczyło, że frakcja zniszczona. Rozwiązałem armię, a tu nagle przyszła druga fala, wyraźnie niezainteresowana tym, że przecież rzekomo zniszczyłem jej frakcję. Nie wystawiłem jakiejś specjalnie wyszukanej armii, bo nie miałem czasu i rozbiłem dostatecznie tatarów oddziałami generalskimi (których szczęśliwie miałem w Mezopotamii ze 30). Jazda szarżująca na słonie to super widok, normalnie jak Bitwa na polach Pelennoru w filmie WP. ;)

Aule
31-08-2009, 15:25
Nie polecam stosowac tego co ten pan wyzej...........slonie artyleryjskie maja bardzo dobra celnosc i zasieg..........z daleka sobie nas powystrzeliwują. Nie mówie ,że tak się nie da wygrać, ale straty mogą być ogromne! To nie są mongoły.....


zawsze przeciez mozesz odejsc od mostu i swoje linie ustawic dalej a gdy juz masz do wykorzystania gorke to jest super. Kawaleria wybije sie sama a piechote powinienes spokojnie zniszczyc swoja kawaleria.

Nezahualcoyotl
31-08-2009, 16:52
Na powstrzymanie Tatarow na mostach to tylko "Torcido pikeman" ;) wsparci Muszkieterami :lol: :twisted: ;) ,kusznikami oraz ogniem artyleryjskim sa nie do ruszenia :twisted: :twisted: :twisted: :!:

Dagorad
31-08-2009, 17:16
Wybudować w Antiochii wieże artyleryjskie i czekać aż ją oblegną a pózniej robić tylko kontrataki (pozwolić działać armatom) a po upływie czasu czekać do kolejnej tury i znowu. Nie jestem pewny czy to nadal działa bo stosowałem to tylko na niezpatchowanej wersji i z powodu że jak to tatarzy mnie atakowali to mnie wyrzucało to pulpitu (czasami też moje wieże zamiast strzelać większymi kulkami strzelały większymi strzałami :evil: ).

Nezahualcoyotl
06-09-2009, 20:11
Veni,vidi,vici... :evil: :evil: :lol:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 008b7.html (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/640be9dead7008b7.html)
Jak juz mowilem ;) ...walic w slonie a one zaczna rozwalac swoich :evil: :mrgreen:

iroon
12-09-2009, 17:23
Hm pierwsza taktyka z tego tematu
viewtopic.php?f=21&t=421 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=21&t=421)

Soul of Night
13-09-2009, 19:11
Hm pierwsza taktyka z tego tematu
viewtopic.php?f=21&t=421 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=21&t=421)

Nie widzisz, że to na Mongołów? Zupełnie inna taktyka jest potrzebna na słonie - ale jak chcesz to szarżuj samą jazdą na słoniki... I przypomnę - nie spamuj! Jak masz coś do napisania, to pisz z sensem i od siebie.

iroon
13-09-2009, 19:44
Chodziło mi że mam taką samą taktykę na Tatarów jak i na Mongołów :/ Jak nie chce to chyba nie musi jej wykorzystać. Dla mnie jest skuteczna więc nie wiem ocb, nie chciałem przepisywać tego co napisał w tamtym poście Poncz.

Soul of Night
13-09-2009, 20:10
Jazda jest nieskuteczna. Jak walnie słonik to tracisz mnóstwo ludzi. Jak podjedziesz to tracisz setki nawet na łatwym poziomie.
Dodatkowo Tatarska jazda zatrzymuje Twoją na poziomie większym od Easy.

iroon
13-09-2009, 20:14
Zajmować mosty, wyposażyć się w jednostki strzelające. Mi to skutkuje, kawaleria ciśnie się na moście i robią za "tanków". OFC jest to taktyka tylko i wyłącznie na mosty, a wiadomo ze nie zawsze trafi się bitwa na moście.

Soul of Night
13-09-2009, 20:22
Zajmować mosty, wyposażyć się w jednostki strzelające. Mi to skutkuje, kawaleria ciśnie się na moście i robią za "tanków". OFC jest to taktyka tylko i wyłącznie na mosty, a wiadomo ze nie zawsze trafi się bitwa na moście.

No tak. A potem jedna seria z słoniowych dział i leży 200 jeźdźców -> Twoich jeźdźców. Walczyłeś kiedyś z Tatarami? Trochę mi przypominasz osobę, która nigdy nie widziała ich oddziałów (oczywiście mogę się mylić...) :)

iroon
13-09-2009, 20:29
No w sumie racja. One padały zazwyczaj od łuków ale aż sobie zagram bitwę żeby zobaczyć co i jak.

Soul of Night
13-09-2009, 21:37
No w sumie racja. One padały zazwyczaj od łuków ale aż sobie zagram bitwę żeby zobaczyć co i jak.

Nie no spoko :) Moim zdaniem trochę szkoda, że np: akerbuzy nie są tylko dodatkiem (słoń ma podstawowy atak, a akerbuzy walą niezależnie). Wtedy szarża była by bardziej miażdżąca :)

Marek Licyniusz Krassus
06-12-2009, 15:29
One padały zazwyczaj od łuków ale aż sobie zagram bitwę żeby zobaczyć co i jak
Muszkiety daja lepszy efekt. Sa znacznie skuteczniejsze. Zreszta kolo mostu mozna ustawic armaty i Tatarzy nie przejda.

Argaleb
30-12-2009, 19:28
Z Tatarami dobrze jest walczyć w polu. Trzeba zwrócić uwagę na to że ich armie wolno się poruszają (artyleria) więc trzeba je elminować pojedyńczo. Najlepiej artyleria + kusznicy + pikinierzy + muszkieterzy, ew.jakaś lekka kawaleria.

SanSanus
16-02-2010, 11:52
Ja wyrypałem tatarów zabójcami! Zrobiłem 14 zabójców ciągle dosyłałem nowych i wybiłem im wszystkich lordów nim zdołali coś zająć.Nie wiem czy to bug ale gdy miałem 5% szans zabójstwa
to jakąś ich pokonałem.Gdy zostali zniszczeni to spadłem z krzesła.Nie wyobrażam sobie co by było jak ja bym tak grał tatarami i słaba (miałem kryzys) Sycylia by mi wyrypała zabójcami wszystko.
PRZYSIĘGAM ŻE TO PRAWDA !!!!!!!!! Sposób na skośnookich inny-poczekać aż się osiedlą-wtedy są
słabi (automatycznie).

SanSanus
16-02-2010, 11:53
W polu jest trudno rozwalić tatarów.Słonie prowadzą do popłochu.

Krzyzak
06-03-2010, 21:02
SanSanus używaj opcji edytuj . Co do tematu, to ja na Tatarów przy oblężenie wysyłam łuczników z zapalonumi strzałami, w polu robię podobnie . Tyle, że tam najpierw łucznicy, potem konni łucznicy i na koniec, ciężka kawaleria :D

sefko1
03-04-2010, 16:01
Mógłby ktoś zmienić nazwę tematu. Timurydzi i Tatarzy to dwie odrębne nacje, choć obie wywodzące się od Mongołów.

MateuszKL
03-04-2010, 16:35
No, ale w grze są nazwani jak są.

pretor
22-04-2010, 15:56
..ja staram sie bronic za murami twierdzy najlepiej mocno rozbudowanej :) oddziały wojska : co najmniej - 5 kusznikow / łucznikow,2-3 jazdy i reszte piechoty im wiecej tym lepiej.
Zewnetrzne mury podczas szturmu zawsze zostawiam wolne od wojsk, bo przy ostrzale artyleryjskim i tak je rozwala i tak a przy tym bede miał znaczne straty w armii... czekam az sie wystrzelaja i wejda na dziedziniec a wtedy ida pod ostrzał kusz i łukow :)
w zaleznosci jak sie sytuacja rozwija tak kieruje obrona i jak narazie idzie dobrze tylko nie walnijcie takiej głupoty jak ja :?
Broniłem Korynckiej twierdzy a widzac idace 3 armie [nie mogłem dosłac posiłkow ani tez wycofac swej armi] Tatarow spisałem ja na straty ale bronic sie miałem do upadłego :twisted:
Wyburzyłem budynki - skoro ja nie moge utrzymac tej twierdzy, to przynajmniej mały z niej pozytek bedzie miał nieprzyjaciel :lol:
Niestety odparłem wszystkie ataki i zostałem z reka w nocniku a nawet stanu gry nie zapisalem... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dzieki obronie Koryntu udało sie zmniejszyc napor tatarski na Europe a Szkoci [była prowadzona krucjata] zdobyli Konstantynopol ...prawie jak Sobieski pod Wiedniem sie czułem :D :D :D

Asuryan
29-01-2011, 01:16
No, ale w grze są nazwani jak są.
W grze angielskojęzycznej nazwani są Timurids - po prostu tłumacz na polskojęzyczną wersję dał ciała w tym przypadku. Tatarów mamy dostępnych jako najemników w kampanii teutońskiej - tartar lancers. W podstawce Tatarzy tak naprawdę najeżdżają nas wraz z Mongołami - najazd Mongołów to przecież nic innego jak powstanie Złotej Ordy - mongolsko-tatarskiego tworu. Ba, nawet herb Mongołów jest herbem owej ordy.

HaNiBaL
31-01-2011, 16:06
według mnie na tatarów najlepszym sposobem jest czekanie przy rzekach z armatami,łucznikami i jakimiś włócznikami
to mój pierwszy post ale forum odwiedzałem już kilka razy

Czynczyl
01-02-2011, 10:50
a w historii ci Timurydzi tak daleko zaszli?

Sovereign21
01-02-2011, 11:52
A w historii to Timurydzi zaszli na inny dział forum z takimi pytaniami :lol:

Odnośnie tematu - mój mały sposób na Tych Z Czerwonymi Kropkami jest prosty.. Kanonada :) Czyli, wszelkiej maści strzelajki wspierane niewielkimi oddziałami piechoty/włóczników/pikinierów (zależy co mam pod ręką) i starannie dobrany teren bitwy(wzgórza, góry, rzeki, czyli wszędzie tam, gdzie będą musieli się postarać, żeby do mnie dotrzeć). Nigdy, powtarzam NIGDY w otwartym polu z nimi nie walczę. I zasadzki.. ach te zasadzki.. samo to słowo jest niczym miód na moje uszy :lol:

EDIT odnośnie posta poniżej: Aleś się postarał z tym "zobacz (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/90/Mongol_dominions.jpg)" i "przeczytaj. (http://pl.wikipedia.org/wiki/Timur_Chromy)". :shock: Zawsze wszyscy tu tylko wstawiają coś w stylu http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=21&t=160 ;)

Asuryan
01-02-2011, 21:39
a w historii ci Timurydzi tak daleko zaszli?
Sam zobacz (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/90/Mongol_dominions.jpg) albo przeczytaj. (http://pl.wikipedia.org/wiki/Timur_Chromy)

MasterPL
04-03-2011, 18:28
Mam pewne pytanie dotyczący Timurydów tzn. Tatarów. Gdzie? Kiedy? W jakich ilościach? Ile razy? oni wychodzą. Z góry dziękuję za odpowiedź. Na razie gram Egiptem i po pokonaniu Mongołów udałem się na podbój Bizancjum i ciekawi mnie, kiedy będę się musiał przygotować, bo bez przygotowania raczej się nie da (tak samo jak z mongołami)

Pampa
04-03-2011, 20:58
To różnie wychodzą, zależy od rozwoju państwa, wychodzą raz i mają słonie z armatami :)

Araven
04-03-2011, 21:05
Mam pewne pytanie dotyczący Timurydów tzn. Tatarów. Gdzie? Kiedy? W jakich ilościach? Ile razy? oni wychodzą. Z góry dziękuję za odpowiedź. Na razie gram Egiptem i po pokonaniu Mongołów udałem się na podbój Bizancjum i ciekawi mnie, kiedy będę się musiał przygotować, bo bez przygotowania raczej się nie da (tak samo jak z mongołami)
Tak około 1370 roku powinni sie pojawić, niedługo po zakończeniu Czarnej śmierci, też jakieś 12 armii, ale są dużo gorsi od Mongołów 8-) .

MasterPL
04-03-2011, 21:16
Tak około 1370 roku powinni sie pojawić, niedługo po zakończeniu Czarnej śmierci, też jakieś 12 armii, ale są dużo gorsi od Mongołów 8-) .

Uhh. To może przynajmniej tyle gienków nie zginie. Czyli ma się rozumieć, że wychodzą jedną, wielką grupą ? I jeszcze jedno pytanie. Czy możliwe jest, żeby wyszli koło bolgaru ?

Araven
04-03-2011, 21:21
Nie minimum 2 fale Timurydów są. Całkiem możliwe bo oni się losowo pojawiają w dwóch albo 3 startowych lokacjach, Bołgar to jedno z tych miejsc gdzie mogą być. Albo w Chorezmie mogą się pojawić. Z 3 lata w podstawkę nie grałem to mam luki w pamięci czasem :P . Broń palna na nich jest dobra i oszczepnicy na te cholerne słonie. Trochę artylerii też nie zaszkodzi i co nieco konnych łuczników...

BossHitler
26-08-2012, 16:17
Ja mam na Tatarów i Mongołów fajny sposób. Gram jako Anglia. Przed nimi to głównie broniłem się w cytadeli Cezarea czy coś takiego. Mieli w 70% jazde więc dałem palisadę przy bramie i przy możliwych rozwaleniach murów. W razie artylerii wale ją jazdą jak najszybciej się da. Tak im zniszczyłem 90% armii

ProNoob
26-08-2012, 20:40
Jazda pokona słonie? No powodzenia :lol:

Lwie Serce
27-08-2012, 15:38
Lepiej niż piechota, szarżą pokona słonie przy małych stratach. Nawet zwykli rycerze w zbrojach czy mamelucy dadzą radę.

Corleone1980
27-08-2012, 18:47
Aha, to ciekawe
"Premia do walki z konnicą" - słonie mają po to taki atrybut żeby być podatne na ich ataki ? ciekawe. Idąc tym tropem najlepszą jednostką na włóczników też jest jazda :)

Lwie Serce
27-08-2012, 19:10
Słonie leją konnych jak szarżują. Czyli jak je prowadzi gracz. Ale jak komputer kieruje słoniami to one stoją i strzelają. A wtedy szarża kawaleryjska jest nieoceniona. Weź sobie przeciwko jednemu oddziałowi słoni ze 2 rycerzy w zbrojach i zaszarżuj na słonie, powiedz mi jaki masz rezultat, ja zrobię to samo.
Edytuje : 81 rycerzy w zbrojach w dwóch oddziałach bez żadnych ulepszeń dośw. i pancerza pokonało 1 oddział słoni (zwykłych z arkebuzerami). 45 rycerzy padło i wszystkie słonie, i jak? Nadal twierdzisz że kawaleria jest słaba przeciw słoniom?

ProNoob
27-08-2012, 20:53
U mnie wynik był zupełnie inny, gdy szarżowałem na słonie.

Lwie Serce
27-08-2012, 20:56
U mnie wynik był zupełnie inny, gdy szarżowałem na słonie.
U mnie na normalnym poziomie 3 szarże a u Ciebie ile? W tym jeden oddział rycerzy uciekł i powrócił ale jak już słoników nie było :twisted:

ProNoob
27-08-2012, 21:10
A to normalny poziom? Może trochę wyjaśnia, ale wydaje mi się, że miałem wtedy kiepskiego dowódcę i hołota pouciekała ;/ Poza tym grałem na bardzo trudnym.

Lwie Serce
28-08-2012, 10:03
Tak ze zwykłym kapitanem na bardzo trudnym jest ciężko. Brałem normalny żeby nie było stronniczości bo na łatwym graczowi jest łatwo a na trudniejszych to kawaleria potrafi natłuc włóczników gracza od frontu :)

Templar Crusader
28-08-2012, 12:58
Jak już wysyłać konnice na słonie , to o dobrej obronie , żeby strzały ze słoni nie powystrzelały jeźdźców w połowie drogi . W pogotowiu należy trzymać arkebuzerów i muszkieterów , ew. kusznicy zbrojni(słonie ich nie powystrzelają gdy ci będą ładować kusze). Jeśli się jest w bezpośrednim starciu z Tatarami , i słonie zaczną szarżować , to należy uciekać na boki . Przy odrobinie szczęścia słonie będą miażdzyć swoich - a co z tym idzie - Jeźdźcy słoni będą zmuszeni je zabić(spec. umiejętność ^^ )

Mowa tu o słoniach z łucznikami . Taka przynajmniej moja taktyka ;)

Lwie Serce
28-08-2012, 13:08
Mowa tu o słoniach z łucznikami . Taka przynajmniej moja taktyka ;)
Chyba z arkebuzerami :D
Ale popieram Twoją taktykę, tylko ja zazwyczaj zamiast kuszników czy muszkieterów używam łuczników z płonącymi strzałami. A jak się gra jakimś państwem islamskim to naffatun są nieocenieni.
Co do konnicy to prawda ale chciałem udowodnić że nie musi być to najlepsza jednostka kawalerii w grze żeby pokonała słonie szarżując. Od rycerzy w zbrojach jest mnóstwo lepszych konnych. A jednak sobie radzą jakoś i to się liczy. AI nie potrafi ze słoni korzystać i tyle.

Templar Crusader
28-08-2012, 13:20
[quote="Templar Crusader":36ce0q7i]

Mowa tu o słoniach z łucznikami . Taka przynajmniej moja taktyka ;)
Chyba z arkebuzerami :D
Ale popieram Twoją taktykę, tylko ja zazwyczaj zamiast kuszników czy muszkieterów używam łuczników z płonącymi strzałami. A jak się gra jakimś państwem islamskim to naffatun są nieocenieni.
Co do konnicy to prawda ale chciałem udowodnić że nie musi być to najlepsza jednostka kawalerii w grze żeby pokonała słonie szarżując. Od rycerzy w zbrojach jest mnóstwo lepszych konnych. A jednak sobie radzą jakoś i to się liczy. AI nie potrafi ze słoni korzystać i tyle.[/quote:36ce0q7i]


Ja grając islamskimi państwami , w czasie oblężenia , szczególnie używam naffatun , ustawiając ich na murach . Wtedy gdy słonie się zbliżą lub bardzo dobra konnica to .... Papa Tatarzy ;) . W MW2 grając Bizancjum można użyć na słonie i ogólnie na tatarów Greckich Ogniomistrzów .

Mizutsu
28-08-2012, 19:00
A ja dla ciekawości zrobiłem idealną własną bitwę jak Lwie Serce i padła konnica jak mrówki

Lwie Serce
29-08-2012, 08:08
Ja już pisałem, 3 razy szarżowałem, a Ty? Wiadomo kawaleria oberwie w walce bez cyklu szarża/odwrót. Aż z ciekawości jeszcze raz przetestuję.
Edytuję : na trudnym poziomie dwoma oddziałami rycerzy w zbrojach szarżowałem 4 razy, jeden słoń mi uciekł. Straciłem 58 rycerzy. Szarża i odwrót, słonie się nie oprą.

Mizutsu
29-08-2012, 08:17
Po drugiej szarży straciłem ponad połowę oddziałów i zabiłem 4 słonie. Zaraz się okaże, że wynika to z moich braku umiejętności znając życie ^.^

Lwie Serce
29-08-2012, 08:28
Jak połowa Twoich zginęła to trudno, wal jeszcze raz aż do skutku. Tylko nie wolno zbyt długo trzymać kawalerii w zwarciu bo tragicznie się to skończy ;)

Asuryan
29-08-2012, 11:27
W MW2 grając Bizancjum można użyć na słonie i ogólnie na tatarów Greckich Ogniomistrzów .
A przypadkiem owi ogniomistrzowie nie pojawiają się dopiero w kampanii jerozolimskiej dodatku, a nie w podstawce?

Kot
01-09-2012, 19:08
Po zainstalowaniu dodatku KIndoms chyba w podstawce sie pojawiaja,ale nie jestem pewien(Linux nie lubi ortografii)

Asuryan
01-09-2012, 23:16
To dobrze, że nie jesteś pewien, bo dodatek Kingdoms nie wprowadza żadnych nowych oddziałów do podstawki. Jedyne co wprowadza do podstawki to patch 1.3 - więc jeśli zainstalowałeś go wcześniej, to nie wprowadza zupełnie nic. Patch 1.3 odpowiada za naprawę błędów, poprawę animacji (między innymi walki dwuręcznymi toporami, dzięki czemu opłaca się bardziej rekrutować takowe wojska), etc. Nie wprowadza żadnych nowych jednostek. Ergo greckich ogniomistrzów przeciwko Timurydom (a nie Tatarom - to błąd polskiego tłumaczenia) w kampanii można użyć tylko i wyłącznie na odpowiednich modach pod Kingdoms, a nie w podstawce.

HunterPL
08-11-2012, 20:58
Ja mam pytanie odnośnie Tatarów mam w Genui i Wenecji 6 full armii [jednostki strzeleckie na proch,piechota,armaty i konnica lekka-ciężka i dodatkowo jedna armia najemna].Tatarzy zaczęli inwazje na Ruś zdobyli Kijów gram Anglią i mam z Ruskami sojusz.Zamiast kierować te armie na mongołów pomóc Rusi w odparciu tatarskiej nawały ??

Lwie Serce
08-11-2012, 21:14
To już Twoja decyzja ale nie rozdzielaj armii lepiej, Azjatów trzeba przycisnąć ostro bo jak zaczną swoimi konnymi łucznikami jeździć to tragedia a słonie tatarskie uff, na nie trzeba łuczników i strzałami zapalającymi strzelać, albo artyleria. Ale proponuję żeby Rusini się wykrwawili, atakuj tych co Ci wadzą najbardziej. No chyba że chcesz mieć sojusznika to razem z Rusią odpierajcie Tatarów (tak na serio to Timurydzi są eh te tłumaczenie).

jutrzenki
14-11-2012, 07:39
Ja to nie mam sposobu na tatarów, chodź mam. Biorę z parę oddziałów rycerstwa na 1 oddział tatarski i go masakruje, tak pokoleji z każdym kolejnym. Dużo trzeba wydać i dużo armii się traci, ale fajna zabawa :D

Zavisza
28-11-2012, 20:12
A w ogóle, to skąd Tatarzy mają słonie? W życiu nie słyszałem/czytałem, aby mieszkańcy Chanatu Krymskiego posiadali te zwierzęta. Nie widzę żadnych uwarunkowań geograficznych dla zaistnienia takiego faktu. Do Afryki mają KAWAŁ drogi, do Indii również, choć nieco mniejszy.

Dodam, że Tatarzy z MTW2 nie mają nic wspólnego ze Złotą Ordą Timura Chromego, który użył na wojnie w Syrii słoni bojowych zdobytych podczas podbojów w Indiach.

Arrim
28-11-2012, 20:55
Pochodzą dokładnie z tego samego miejsca, co płonące świnie.

Asuryan
28-11-2012, 21:28
Dodam, że Tatarzy z MTW2 nie mają nic wspólnego ze Złotą Ordą Timura Chromego, który użył na wojnie w Syrii słoni bojowych zdobytych podczas podbojów w Indiach.
No to się bardzo mylisz. "Tatarzy" to po prostu błąd w tłumaczeniu nacji - w angielskiej wersji językowej to "Timurids" - czy jak najbardziej orda Timura Chromego. A Złota Orda, to zupełnie inna bajka (odpowiadają jej w MTW2 Mongołowie), z którą zresztą orda Timura walczyła.

Zavisza
28-11-2012, 21:47
Ze Złotą Ordą się machnąłem, bo nie doczytałem info na mapie.
Padłem więc ofiarą błędnego tłumaczenia! Grrr! Na pewno da się w jakiś sposób zmienić nazwę nacji.

Krzyżak2
12-01-2013, 13:50
Ja to nie mam sposobu na tatarów, chodź mam. Biorę z parę oddziałów rycerstwa na 1 oddział tatarski i go masakruje, tak pokoleji z każdym kolejnym. Dużo trzeba wydać i dużo armii się traci, ale fajna zabawa :D
Naprawdę zły pomysł :| . Gdy tak ich "masakrujesz" to reszta ich armii w międzyczasie może to rycerstwo zajść od tyłu, i naprawdę Ci je zmasakrować. I co kto padnie ofiarą "zabawy" ;) ? (nie żebym krytykował Twoje poglądy, czy coś ale, ja tak właśnie widzę konsekwęcje tej "rozróbki")

OskarX
12-01-2013, 13:58
AI w tej grze [szczególnie w podstawce] jest za głupie, żeby zajść od tyłu :P

Krzyżak2
12-01-2013, 13:59
AI w tej grze [szczególnie w podstawce] jest za głupie, żeby zajść od tyłu :P
Cóż... Skoro Ty tak twierdzisz to może i tak jest...

kapifili
27-02-2013, 18:34
Mam pytanie: ponieważ nasz "ulubiony" moderator (NIE powiem kto) zamknął mój temat to spytam się tu:
Kiedy będzie atak Tatarów? Mam do końca gry 150 tur.

Pmistrz
04-04-2013, 10:26
Mam pytanie: ponieważ nasz "ulubiony" moderator (NIE powiem kto) zamknął mój temat to spytam się tu:
Kiedy będzie atak Tatarów? Mam do końca gry 150 tur. Kiedy będzie atak Tatarów?

Też się nad tym zastanawiam. Kiedyś jak grałem Polską to pojawili mi się niedługo po pokonaniu Mongołów. Teraz po kilku latach postanowiłem sobie pograć MTWII jeszcze raz (tym razem Anglią) i mam rok 1320 (nr tury 121 - pozostało tur do końca 105), całą mapę zdobyłem, Mongołów pokonałem, a Tatarów jak nie było tak nie ma i się zastanawiam, czy jest sens czekać jakieś 50 lat, żeby tylko z tatarami sobie powalczyć.

A te 50 lat brałem z poprzedniej wypowiedzi, ponieważ ktoś napomknął wcześniej w tym temacie, że Tatarzy mogą pojawić się około 1370 roku.


Tak około 1370 roku powinni sie pojawić, niedługo po zakończeniu Czarnej śmierci, też jakieś 12 armii, ale są dużo gorsi od Mongołów 8-) .

BartekH
18-02-2015, 00:56
Postanowiłem założyć temat, ponieważ praktycznie nic nie znalazłem, może poza jakimiś wzmiankami, że się pojawiają i że są niezniszczalni...
Jak to z nimi na prawdę jest? Czy ich ekspansja wygląda podobnie do Mongolskiej i w jakich rejonach się zaczyna? Jakie są na nich sposoby? Ogólnie wszystkie informacje, jakimi chcecie się podzielić na temat tej frakcji!

Nie zakładaj niepotrzebnych tematów. Przeniosłem posty do odpowiedniego, istniejącego wątku. - McAbra

Kobrax
18-02-2015, 10:32
Z tego co pamiętam to pojawiają się w okolicach Bagdadu. Jest ich ciężko pokonać bo mają podobnie jak mongołowie gienków tak dobrych, że lepszych mieć nie można. Armie mają super doświadczone. No i mają słonie z armatami na plecach...
Jak dla mnie to najłatwiej ich pokonać w oblężeniach czy miastach bo w bitwie na otwartym polu szarża ich konnicy i twojej armii może nie być.

KrystianBorys
18-02-2015, 13:16
1. Wieże z armatami w osadzie
2. jak się przedrą, wycofaj sie za kolejne mury w przypadku cytadeli, a jak nie to bron wylomu.

w osadzie staraj sie nie robic 20 oddzialow, zeby ich sprowokowac

Nezahualcoyotl
18-02-2015, 17:28
Nie trzeba zakladac nowego topicu.Wystarczy poszperac:
http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?190-Spos%C3%B3b-na-Tatar%C3%B3w-poradnik-jak-t%C4%99pi%C4%87-i-zwalcza%C4%87

Niech ktos podepnie ten watek bo Maximus XI sie obija :P

majkel
19-02-2015, 17:34
Z Tatarami trzeba się troszkę pomęczyć. To prawda że najłatwiej pokonać ich w miastach i fortecach. W polu nie byłoby tragedii gdyby nie te ich przekokszone po całości słonie z armatkami o niewyobrażalnym zasięgu!!! Przez to jakakolwiek próba rozbicia ich armii za pomocą piechoty jest bezcelowa. Najlepiej wysłać na nich w pełni KONNĄ armię. Ja, grając Polską, pospiesznie rekrutowałem w okolicznych zamkach na Ziemi Świętej konnicę strzelecką i wysyłałem armie w składzie: generał, około 15-16 jednostek konnicy strzeleckiej i 3-4 konnej szlachty. Kusznicy świetnie radzą sobie na dystans, spokojnie kładą łuczników jak i ciężką jazdę kopijniczą czy generała. Szlachta, której normalnie w ogóle nie używam (po prostu nie umiem i nie lubię;)) jest idealna w samobójczych, straceńczych atakach na te cholerne słoniki. Zdążą ubić zwierzątka i akurat giną:D. Ogólnie te bitwy są bardzo długie, wymagają zręcznych manewrów dużą ilością konnicy, są jeszcze trudniejsze niż z Mongołami i zawsze ponosi się potężne straty. Plus jest taki, że po takiej wojence jesteśmy w stanie sklecić pełną armię konnych kuszników z trzema złotymi beleczkami i przejechać się tym po całej mapie:devil:

Sirruf
24-05-2015, 01:22
Ogólnie te bitwy są bardzo długie, wymagają zręcznych manewrów dużą ilością konnicy, są jeszcze trudniejsze niż z Mongołami i zawsze ponosi się potężne straty.

Nie zgodze sie co do tych strat ale co do reszty masz racje. Szarza 3 oddzialow ciezkeij kawalerii na slonie kladzie je bardzo szybko, majac cala armie konna ciezkiej kawalerii mozna tatarska armie wymanewrowac i pobic bez wielkich strat. Jedyny problem to wybijanie ich armii jedna po drugiej kiedy oni sie poruszaja w grupie.