PDA

Zobacz pełną wersję : Broń palna w Call of War....



KwaziMag
24-02-2010, 07:59
Witam

Jestem nowy na forum więc proszę o ewentualną wyrozumiałość bo może taki tema istnieje a ja nie mogę go znaleść.

Interesują mnie takie rzeczy które za chiny ludowe nie wiem jak zrobić.

1. Czy jest możliwość aby muszkieterzy strzelali "fire at will" ale w sensie kto pierwszy załaduje ten strzela tak jak jest to np. w call of war.... w przypadku konnicy imperialnej? Jeżeli tak to gdzie i jak to zmienić (z tego co próbowałem EDU to podmiana zapisu guncavalery za gunam daje nam ogień masowy)
2. Jeżeli pkt 1 jest nie możliwy to może ktoś poradzi jak zmusić za pomocą edycji odpowiednich plików (tylko których i jak) aby jednostki broni palnej strzelały w trzy szeregu a nie dwu tzn pierwszy strzał kolanko, drugi strzał kolanko, trzeci strzał kolanko tak jak to mają muszkieterowie w SS 6.1 RC
i 3. W jaki sposób skrócić czas przeładowania i oddawania salwy (wiem że ma to coś wspólnego z plikami animacji ale którymi i w jaki sposób i czym to zrobić)


Pytam ponieważ chciałem zmodyfikować Strzelców Kislev w Call of War.....

k.m.
27-02-2010, 10:51
ad.3
Możesz jedynie zwiększyc szybkość poruszania się jednostki (czyli tez przechodzenie do tyłu itp.)
przez dodanie takiej komendy (w export_descr_unit):


type Stradiots
dictionary Stradiots ; Stradiots
category cavalry
class light
voice_type Light
banner faction main_cavalry
banner holy crusade_cavalry
soldier Stradiots, 32, 0, 1
mount fast pony
mount_effect elephant -4, camel -4
attributes sea_faring, hide_forest, hardy, can_withdraw, can_formed_charge
move_speed_mod 1.3
formation 2, 4.4, 3, 6, 3, square
stat_health 1, 0
stat_pri 11, 5, no, 0, 0, melee, melee_blade, piercing, spear, 25, 1
;stat_pri_ex 0, 0, 0
stat_pri_attr no
stat_sec 10, 4, no, 0, 0, melee, melee_blade, blunt, mace, 25, 1
;stat_sec_ex 0, 0, 0
stat_sec_attr ap
stat_pri_armour 4, 6, 0, leather
;stat_armour_ex 4, 5, 0, 0, 6, 0, 0, leather
stat_sec_armour 0, 0, flesh
stat_heat 3
stat_ground 0, -2, -4, 0
stat_mental 9, normal, trained
stat_charge_dist 45
stat_fire_delay 0
stat_food 60, 300
stat_cost 1, 610, 210, 120, 95, 610, 4, 150
armour_ug_levels 1, 2
armour_ug_models Stradiots, Stradiots_ug1
ownership venice
era 2 venice
;unit_info 11, 0, 10

(1.3- w tym wypadku jednostka będzie się poruszała o 1/3 szybciej niz normalnie)

Zamiast przyspieszania animacji można zwiększyć celność strzału jednostki przez plik descr_projectile.

ad.2
zmniejsz rozciagnięcie jednostki minusem na klawiaturze( - ) przed bitwą do trójszeregu.

ad.1
w pliku export_descr_unit usuń (przy danej jednosce) takie atrybuty jednostki: gunpowder_unit i gunmen. Wtedy nie będzie animacji ładowania broni, wszyscy (wszystkie szeregi) będą strzelać mniej więcej w tym samym czasie(jednocześnie)

KwaziMag
04-03-2010, 13:03
Dzięki za odpowiedź

Co do zmiany w descr_proj.... i unit to tam już zrobiłem modyfikację zwiększyłem celność i dodałem efekt bp i wygląda to już lepiej. Jednostki prochowe w końcu zaczęły zadawać większe straty niż kusznicy. Co do wykasowania gunman i gunpowder też to zrobiłem ale zero frajdy z tego bo czy kusznik czy muszkieter strzelają z tą samą prędkością więc wróciłem do wcześniejszego zapisu. Jeszcze jakby dało się tak jak w SS zrobić żeby strzelali salwami w trzy szeregu a nie w dwu to już by mi starczyło. No ale cóż jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.

17-01-2011, 14:51
Zerknij tutaj :)
viewtopic.php?f=249&t=6641 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=249&t=6641)