PDA

Zobacz pełną wersję : Gramy z Napoleonem!!!!



Herr Puzon
24-02-2010, 19:06
Program Gramy na tvgry.pl z Napoleona Total War
http://tvgry.pl/?ID=874

Pampa
24-02-2010, 20:04
co za baran z niego, w 1 bitwie arty ustawił pod wzgórzem i biła w ziemie a w 2 ustawił przed art piechtoę...rany :lol: ale ogólnie nie powiem, niczego sobie ;)

Andreuse
24-02-2010, 20:30
Nie no masakra i nie mowie tu o bitwie
To wlansie przyklad ze tacy ludzie pisza na temat gry o ktorej maja zero pojecia :)

LEGION
24-02-2010, 21:30
Dobrze kminie? Dzisiaj ta gra wychodzi?

arsen30
24-02-2010, 21:43
Fakt, szczególnie fajnie wyglądał fog of war (szkoda że nie można zastawiać pułapek jak w RTW), co do grającego szkoda słów, taktycznie beznadziejny - czy ktoś zwrócił uwagę że piemontczycy walczący w lesie ponosili dużo niższe straty niż żabojady w polu - małe a cieszy. Tak ogólnie to wydaje mi się że jak zwykle AI komputera pozostawia sporo do życzenia - ktoś zauważył ikone wyboru na interfejsie bitwy gracza ze steam'a. Ciekawe jak to będzie działać - pomysł 1st rang ale wykonanie? Graficznie wyglądało to wszystko super - szkoda że nie ma podziału wśród strat na zabitych i rannych - mogłaby pojawić się opcja brania jeńców. Ciekawe jak bardzo rozbudowana jest dyplomacja - czy istnieje mozliwość zawierania czasowych rozejmów? Mam już od dawna zamówioną Edycję Imperialną - czekam na kuriera do piątku. Na koniec powiem:

Niech żyje Cesarz!!!

voitek
24-02-2010, 21:45
Czepiacie sie tego biednego Lordareona, ze nie umie grac, jak on glownie na konsolach gra a w strategie to prawie w ogole :) On przedstawia punkt widzenia zwyklego zjadacza chleba :D

Witia
24-02-2010, 21:48
Nie no masakra i nie mowie tu o bitwie
To wlansie przyklad ze tacy ludzie pisza na temat gry o ktorej maja zero pojecia :)


co za baran z niego, w 1 bitwie arty ustawił pod wzgórzem i biła w ziemie a w 2 ustawił przed art piechtoę...rany

To nie jest poradnik taktyczny Prince of Macedona, czy innego pseudo mistrza, tylko krótka relacja z pierwszych godzin gry w Napoleon TW. Ten koleś nie ma się znać na epoce i taktyce, ma opisać co widzi, w sposób przystępny dla każdego człowieka. Jeżeli ktoś tego nie rozumie, to naprawdę... przykro mi...

ThorGal77
24-02-2010, 21:59
Ja na początku też myślałem co za kretyn, ale potem przecież większość ludzi tak w to grać będzie i widać, że kolo nie ma wprawy w te klocki.

Godlike
24-02-2010, 22:17
No wszystko super ale to nie fair że panu z gry online aktywowali grę i mógł grać a my musimy czekać do piątku :/

ThorGal77
24-02-2010, 22:35
Nie pewnie, że nie fair :lol: lepiej żeby recenzenci pisali recki w dniu premiery prawda ?

Andreuse
24-02-2010, 22:57
[quote]Nie no masakra i nie mowie tu o bitwie
To wlansie przyklad ze tacy ludzie pisza na temat gry o ktorej maja zero pojecia :)


co za baran z niego, w 1 bitwie arty ustawił pod wzgórzem i biła w ziemie a w 2 ustawił przed art piechtoę...rany

To nie jest poradnik taktyczny Prince of Macedona, czy innego pseudo mistrza, tylko krótka relacja z pierwszych godzin gry w Napoleon TW. Ten koleś nie ma się znać na epoce i taktyce, ma opisać co widzi, w sposób przystępny dla każdego człowieka. Jeżeli ktoś tego nie rozumie, to naprawdę... przykro mi...[/quote:10j6ku4r]

Nom mi tez bardzo przykro......

Witia
24-02-2010, 23:24
Ja na początku też myślałem co za kretyn, ale potem przecież większość ludzi tak w to grać będzie i widać, że kolo nie ma wprawy w te klocki.
;) Jak czytasz poradniki 'dla początkujących' do, dla przykładu, Neverwinter Nights 2, to na początku rozwijasz postać zgodnie z zaleceniami. Ale z czasem, kiedy zaczynasz rozumieć mechanikę i zasady gry, dochodzisz samodzielnie do pewnych wniosków.

Takie poradniki są niezbędne, bo przeciętny nabywca gry Napoleon TW prawdopodobnie nie ma pojęcia w jakich latach żył Napoleon. Nie ma w nich nic nienormalnego, głupiego, itd.

A tacy ludzie jak autor ciętej riposty:


Nom mi tez bardzo przykro......

Nie rozumiejąc podstawowych rzeczy, wydają odważne opinie na temat poziomu redaktorów i ich pracy.

Herr Puzon
25-02-2010, 06:59
Robicie wielkie halo jak facet gra.... a tu nie chodzi o to !!Mamy wreszcie obraz gry (oprócz obrazu Kiearana z CA). Mnie zatrwożyła szarża generała w I bitwie... Wizualnie ładnie ale to nie est najważniejsze. Ale w porównaniu do empire wielki krok na przód

Marquess Alec Fortescue
25-02-2010, 07:58
Śmiejcie się, ale ja gram w Total War gorzej od niego... Głównie stosuję taktykę ludzkiej fali, bo nie mogę się połapać w strategiach, szybkich zaznaczeniach, grupowaniach, hotkeys etc., etc...

Ferrou
25-02-2010, 08:12
Zgadzam się z Bartem ;) To, jak kto gra jest jego sprawą, a mieszanie kogoś z błotem, za "druzgocące" błędy taktyczne w GRZE jest, delikatnie mówiąc, nietaktowne. Puszczona w sieć prezentacja miała na celu jedynie przedstawienie gry, a nie prowadzeniu wykładu z propedeutyki taktyki i strategii na placu boju.
Szkoda tylko, że owa recenzja w dużej mierze skupiła się na samym prowadzeniu bitwy. Nie dowiedzieliśmy się jak wygląda dyplomacja, jakie są frakcje, czy są jakieś zmiany w kontekście zarządzania prowincjami etc.
Niemniej jednak trzeba przyznać, że gra prezentuje się co najmniej dobrze :) Nie wiem czemu ale ta granatowo szara kolorystyka, oprawa okienek, menu itp. bardziej mi pasuje, niż ta jasna, znana z Empire.
Poprzedni filmik, ukazujący starcie bitewne 2 Vs 2, również niczego sobie. Szkoda tylko, że za tłumaczenie słów komentującego faceta z CA, zabrał się ktoś lekko niekompetentny. Takie kwiatki jak "Prusowie" czy "Elitarni strażnicy" nieco psują obraz.
Oby w samej grze takich baboli było jak najmniej - Warszawa w Wielkopolsce (czy dla ekipy polonizującej nie było to dziwne :shock: ) w zupełności wystarczy :roll:

MateuszKL
25-02-2010, 08:16
"Przestawię tutaj piechotę, żeby nie było za łatwo się dostać do artylerii" :lol: :lol:

On nie widział, że sam sobie masakruje armię? :D

glaca
25-02-2010, 08:52
ton lektora jakby już chciał wracać do swojego ulubionego fpsa, a oni mu wcisneli jakąś nudną strategię ;)

Andreuse
25-02-2010, 09:15
Zgadzam się z Bartem ;) Puszczona w sieć prezentacja miała na celu jedynie przedstawienie gry, a nie prowadzeniu wykładu z propedeutyki taktyki i strategii na placu boju.


No wlasnie chyba napisalem ze nie chodzilo mi o prowadzenie bitwy(przez tego kolesia :D ) czy tez podejscia taktycznego



Szkoda tylko, że owa recenzja w dużej mierze skupiła się na samym prowadzeniu bitwy. Nie dowiedzieliśmy się jak wygląda dyplomacja, jakie są frakcje, czy są jakieś zmiany w kontekście zarządzania prowincjami etc.

Wlasnie z tego filmiku tak naprawde nic nie wiemy(a szczegolnie dla kogos kto jeszcze nigdy w TW nie gral) po za tym ze koles nie wie nic na temat tej gry

Witia
Kwintesencją poziomu redaktorow i ich pracy jest wlasnie ten film :lol: pelna "profesorka"
Pozdrawiam

Niesmiertelnik
25-02-2010, 09:45
Ciekawe czy on grał już w pełną wersję.
Jeżeli tak, to czy miał możliwość ściągnięcia patcha z dnia premiery.
Ja zwróciłem uwagę na 4-5 momentów w bitwach.

1. Oddalenie się od armii samotnego generała w pierwszej bitwie. - tak było w drugiej becie, nie występowało to w pierwszej becie i nie zostało poprawione.
2. Stabilne zachowanie piechoty liniowej w armii AI formującej linię i dążącej do walki ogniowej na granicy zasięgu bez łamania linii, tańców i wygibasów, a co najważniejsze bez melee_bug - tak było w pierwszej becie, znikło w drugiej becie i pojawiło się ponownie tu, czyli zostało poprawione.
3. Osłanianie przez AI dragonami artylerii przed podjazdem (zawsze stoją za artem co jest plusem) - to jest zachowanie nieobecne w pierwszej becie a widziane w drugiej. Super zmiana na plus. Do tego logiczna.
4. Szarża dragonów na konnych szaserów. Tu nie chodzi mi o AI, tylko o siłę ostrzału i balans jednostek.
Efektywność salwy nie była masakrująca, kilku padło, reszta zaatakowała. Zostali zroutowani, co mnie niepokoi, bo ulegli stojącej lekkiej kawalerii o niższym morale i bez bonusów, no chyba że bonusami tymi była sytuacja na mapie bitewnej w której AI poniosło już większe straty i zaczęły działać kary morale. W przypadku dragonów nie powinny zadziałać ich kary, bo nawet -2 oczka do morale nie zmienia sytuacji w zwarciu.
5. Próba szarży kawalerii AI na lewe skrzydło formacji recenzującego. - piękna próba frontalnego ataku, co może cieszyć oko o tyle, że daje nadzieję na poprawne funkcjonowanie kawalerii nie próbującej wreszcie tracić sił i czasu na bzdurne oskrzydlanie tak załamujące mnie w ETW i obydwu betach NTW. Super zmiana na plus, jeżeli tylko jest to zachowanie stabilne i powtarzalne w kolejnych bitwach. Kiedyś w końcu taka szarża wejdzie....

Wniosek który mi się nasuwa (jeżeli to było już na pełnej wersji po patchu) jest następujący:
Większość rzeczy kłujących w oczy została usunięta, poza generalskim absurdem. Większość z tych rzeczy była wysłana przeze mnie kilka dni temu do Lusteda, który powiedział że programista BAI się tym zajmie.

Oby się okazało że się zajął i oby nie okazało się że rzeczy które na tym filmiku widziałem to moje wizje wynikające z chciejstwa i niepotwierdzone w rzeczywistym obrazie bitew.

Redaktor zagrał jak zagrał. Wygrał. Chwała mu za to że tak nam to pokazał, bo można z filmików wyciągnąć fajne wnioski.

Palaiologos
25-02-2010, 10:17
A ja mam pytanie z innej beczki - czy ci Piemontczycy mieli poprawne mundury? Czy z "przydziału" jakieś klony dla wszystkich byle w kolorze flagi?

Niesmiertelnik
25-02-2010, 11:11
KLA jest gooru w tym temacie i o ile dobrze pamiętam to napisał, że elementy umundurowania są zgodne.
Zajrzyj do tematu screeny z Napoleona - tam to było.

Gaius Julius
25-02-2010, 11:33
nie no to są jaja...to ja już wolę poczekać aż zrobią moda Napoleon:TW do E:TW....przecież wszystko to samo...prócz ram czasowych i flag państwowych...

CaiusCosades
25-02-2010, 12:56
nie no to są jaja...to ja już wolę poczekać aż zrobią moda Napoleon:TW do E:TW....przecież wszystko to samo...prócz ram czasowych i flag państwowych...

Co to znaczy "wszystko to samo"? Chodzi Ci o mundury (poprawione), jednostki (poprawione), rozgrywkę na mapie kampanii (poprawiona), ulepszone bitwy morskie? No i oczywiście usunięta część bugów z ETW.

Palaiologos
25-02-2010, 14:27
Nie komentuj trolla...

Gaius Julius
25-02-2010, 14:35
sam żeś troll! :evil:
każdy ma prawo wyrazić swoją opinię na jakiś tam temat i NIE NEGUJ TEGO! TO ŁAMANIE PODSTAWOWYCH PRAW CZŁOWIEKA!!!!!
tak czy inaczej wolę sobie jednak odpuścić...szkoda, że Dutchy of Warsaw jest niegrywalna z tego co słyszałem (poprawcie mnie jeśli się mylę)

glaca
25-02-2010, 14:41
skoro warszawa jest stolicą wielkopolski, a poniatowski ma 80 lat... to lepiej nie myslec jakby wygladałaby grywalna Polska :lol:

Gaius Julius
25-02-2010, 14:44
i tak itak wolę jednak poczekać aż ktoś da sprawozdanie by się upewnić czy rzeczywiście gra jest warta swojej ceny. Chociaż to bardzo mało prawdopodobne żebym ją kupił...
ciekawe jak ta gra wyjdzie w praktyce? Ciekawe czy będzie tak samo jak z miastami w E:TW...

Palaiologos
25-02-2010, 14:56
tak czy inaczej wolę sobie jednak odpuścić...szkoda, że Dutchy of Warsaw jest niegrywalna z tego co słyszałem (poprawcie mnie jeśli się mylę)Dutchy of Warsaw? W jakim celu zastosowałeś niepolską nazwę? Cchesz miec taką niezależną frakcję, a nie potrafisz zastosowac polskiej nazwy, w polskim kraju, o polskim kraju i w grze w polskiej edycji?

ManUtd
25-02-2010, 18:09
Potęgą to nasze Księstwo wtedy nie było, zresztą nie istniało od początku, więc nie dziwne że jako grywalnej nie dali. Z Warszawą w wielkopolsce to dali plamę ale jak stoi reszta naszych prowincji?

Krang
25-02-2010, 18:30
Potęgą to nasze Księstwo wtedy nie było, zresztą nie istniało od początku, więc nie dziwne że jako grywalnej nie dali. Z Warszawą w wielkopolsce to dali plamę ale jak stoi reszta naszych prowincji?

Mi się wydaje, że poprostu coś pokręcili, bo po III rozbiorze Prusy otrzymały Wielkopolskę i Warszawę, więc może w ten sposób to ze sobą połączyli. Ale i tak wyszło dennie. :P

Palaiologos
25-02-2010, 18:44
Może nie chodzi o to, że Warszawę uznali za stolice Wielkopolski, ale po prostu chcieli dac tą prowincję i nie robic jednocześnie dodatkowej np. Mazowsza. Połączyli to więc w Polskę zachodnią, nazywając ją zgrabnie Wielkopolską i dołączyli sztucznie Warszawę dytkując tym samym określoną ilośc prowincji w rejonie. Widok nas w oczy razi, ale kogo innego już nie, a regiony są podzielone tak jak chcieli. Mazowsze z resztą jest małe.

ManUtd
25-02-2010, 18:57
No pewnie, kto by się tam jakimiś Polakami przejmował.

Pop517
25-02-2010, 18:59
ja tam se i tak to zmienie wkoncu tak samo zrobiłem z "prusami zachodnimi" czy paroma innymi prowami...

kretu19955
25-02-2010, 19:02
Już lepszą nazwą byłaby Polska tak jak w ETW

ManUtd
25-02-2010, 19:04
Tyle że Polska z Empire została podzielona między zaborców. W tym akurat elemencie chcieli być zgodni z historią.

Gaius Julius
25-02-2010, 19:12
Już lepszą nazwą byłaby Polska tak jak w ETW

tyle, że akurat wtedy to Polski nie było...jeśli już o tym mówimy to Księstwo Warszawskie ;)....ciekawe czy ktoś się pokusi o to by ta frakcja była grywalna...

kretu19955
25-02-2010, 19:27
Wiem, że to było księstwo warszawskie, ale region mógłby się nazywać Polska.

Pampa
25-02-2010, 20:36
region mógłby się nazywać kraj wiślański lub, zachodnia Białoruś i Ukraina :lol:

tomii7
25-02-2010, 23:12
Heh, rzuciliscie sie na instalacje?? ;) Punkt 00.00 instalka zadzialala, tyle ze po chwili steam zbyt zajety ;)

Zaczyna sie zupelnie podobnie jak z empire ;) oby dobrego zle poczatki.
Pozdrawiam

leetomek
26-02-2010, 13:23
Właśnie pykam kampanie Napoleonem : początek Włochy ... moje pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne:
-poprawiono kilka rzeczy np.zachowanie jednostek , poprawiona grafika, ulepszony interfejs
-generałowie mają teraz specjalnie umiejętności oraz ten swój zasięg , zerżnięte z gry Centurion (może ktoś to jeszcze pamięta)
-stabilność gry dość duża jak i jej optymalizacja - można spokojnie płynnie grac dlatego że nie ma tak dużej ilości przeciwników,jednostek no i mapy , chyba w Empire robili wszystkiego za dużo mi np do dzisiaj (pomimo ostatniego patcha którego ściągałem 4 dni) pod koniec 1799 potrafi bardzo często wyrzucać do Windy szczególnie jak są bitwy z udziałem dużej ilości wojska ... zmniejszenie wszystkiego miało na celu ustabilizowanie tego no i chyba się udało chociaż nie wiem jak to będzie się zachowywać pod koniec kampanii koalicji
- artyleria rządzi na polu walki i jej ostrzał ma bardzo duże znaczenie na morale

nie ma co narzekać kto chce poczeka na mody ale i tak z epoki Napoleona nie ma nic lepszego i pewnie długo nie będzie ! i w co tutaj teraz grać? a odnośnie cen które uważam że byłyby dobre : 69,99 ETW (teraz wyszła) NTW 49,99 (na pewno kiedyś do tego spadnie) ... każdy już klnie na Steam więc ja będę innych i tego nie zrobię :P ale powtórka z rozrywki w Empire było podobnie na początku ludzie mający oryginał ściągali pirata i grali bo inaczej się nie dało, teraz mamy to samo z polską wersja NTW (wydawcy strzelili sobie samobója takim zachowaniem) ...

Piter Pan
26-02-2010, 15:22
Mam tylko jedno pytanie: czy ktoś łaskawie napisze, czy nowy tryb "wizytacji" online podczas kampanii działa tak jak powinien, ew. czy będzie gdy wzrośnie liczba graczy?:D Jeżeli tak, to juz jutro lece do sklepu i od niedzieli możemy wspólnie grać:D.

tomii7
26-02-2010, 18:09
diabli wiedza, wlaczylem tryb wizytacji ale nie mialem zadnej propozycji narazie, ani do mnie nikt nie dolaczyl... ale niby dziala....

Piter Pan
27-02-2010, 07:51
Aha, tzn. że możesz wysłać zaproszenie bez konkretnego adresata? To super. No i to zrozumiałe że jeszcze jest z tym problem, w końcu jest dzien po premierze.