PDA

Zobacz pełną wersję : Serwery steam zbyt zajęte żeby się mną zająć...



duralex
25-02-2010, 22:08
Kupiłem dziś gre i jak w tytule... nie moge zainstalować...

Yari
25-02-2010, 22:13
Cała Europa rzuciła się do instalowania , niestety u mnie to samo. Trzeba czekać ... . Swoją drogą chore , po ciul on coś ściąga jak wszystko ma na płycie ... .

Grenadier
25-02-2010, 22:16
Ja mam to samo... żeby mieć grę a nie móc zainstalować...

duralex
25-02-2010, 22:25
Takie utrudnienia po premierze, żeby ta walka z piractwem była chociaż skuteczna... Empire było scrakowane z tego co się orientuje nawet na patchu 1.3 lub 1.4...

Grand Admiral Thrawn
25-02-2010, 22:34
Nie rozumiem jednego. Powiedzmy, że kupiłem oryginalną jakby nie patrzeć grę (w sklepie bądź na allegro chociażby), gierka jest w domu, otwieram pudełko, cieszę się jak małe dziecko na widok lizaka i nie mogę zainstalować bo...bo nie. Czegoś tu mój prosty chłopski rozum nie pojmuje... :| Idąc tym tropem, mogę kupić sobie nowe BMW ale nie będę mógł odpalić silnika bo premiera samochodu dopiero za 3 dni. Porażka


Empire nie kupiłem, nad Napoleonem się zastanawiam (poczekam za recenzje i odczucia graczy), chociaż ten cały Steam mnie odpycha.

Amrod
25-02-2010, 22:39
Bo w "dzisiejszych czasach" grę (program komputerowy) w zasadzie się wypożycza. Nadal jest własnością twórcy. My jesteśmy niby-licencjobiorcą. Bo przecież wszystko na tym świecie jest nieśmiertelne i Steam będzie wieczny ;)

jomini2
25-02-2010, 23:06
A mnie się instaluje, nie wiem jakim cudem ale ruszyło, heh zapowiada się nie przespana noc a tu jutro do roboty....................................

hellbilly
25-02-2010, 23:31
Zaraz mnie szlag trafi!!!!! Nadal nic! A jutro praca. :evil:

Zib
25-02-2010, 23:34
Podejrzewam że i jutro popołudniu będzie problem.

tomii7
25-02-2010, 23:40
rozwiazanie w pierwszym temacie!! dziala!! tzn. instaluje, jeszcze mi 5 min zostalo

Mosca
25-02-2010, 23:41
U mnie zablokowane i pokazywało mi 11 godzin :oops: :oops: :oops:

Marquess Alec Fortescue
26-02-2010, 00:00
A mi idzie, jak krew z nosa. Komputer zostanie włączony na noc :>

300kb/s i w godzine pobrałem, może, 15%.

tomii7
26-02-2010, 00:06
a po co pobierasz?? wrzoc plyte i instaluj, przestawi sie na instalke z plyty, pojdzie w 20 min

Palaiologos
26-02-2010, 00:33
Działa komuś? Mnie chamsko wywala podczas ładowania na ekranie tytułowym.

Bieniu
26-02-2010, 00:40
działa ale po angielsku , 45 min uaktualnienia

jomini2
26-02-2010, 00:47
Trzeba włączyć steama po angielsku jak widać angole mają pierwszeństwo....

Palaiologos
26-02-2010, 00:54
Zmieniłem język gry na angielski i... ściąga kolejny content. No to godzina ściągania przede mną. Ciekawe czy to coś da. Co za paranoja.

hellbilly
26-02-2010, 01:18
Ja na dzis daje sobie spokoj. Czekam do soboty i jesli nadal bedzie lipa to zwroce do sklepu, jesli nie przyjma reklamacji to zwróce sie do Urzedu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Nie chodzi mi o kasę tylko zasady. Grałem w to od poczatku i chyba na tym zakoncze. Srim posrany.

Palaiologos
26-02-2010, 01:42
Instalowałem już gry większe, bardziej złożone, różne, ale nigdy nie było takich problemów. Czy oni nie sprawdzają co wydają? Dlaczego jest wciąż to samo? To nieporadność? Oszustwo? Ktoś tu jest kaleki na umyśle... Pytanie tylko, czy programiści CA, czy Steamu, czy CD Projekt...

me_who
26-02-2010, 01:59
Najdziwniejszy proces instalacji jaki widziałem. Najpierw "ukryta" instalacja z płyty (podobna do Modern Warfare 2, trzeba po rozoczeciu zasysaniu przez Steam znów kliknąć Setup i wybrać "Zainstaluj ponownie"). Potem gra nie działa, zassałem angielską wersję językową i ruszyła. Ciekawe dlaczego PL kompletnie zawieszała mi kompa? Pewnie znowu ktoś coś popsuł, jak przy Barbarian Invasion, gdzie gra się wysypywała co dwie tury.
Bardzo duże rozczarowanie na starcie.

Palaiologos
26-02-2010, 02:19
Otóż to, działa tylko po angielsku. Więc to pewnie polski wydawca zawalił.

Palaiologos
26-02-2010, 02:24
A teraz najlepsze: włączam grę ponownie i... pobiera angielską wersję od nowa (ponad godzina ściągania)... LOL

Bieniu
26-02-2010, 03:29
pewnie nie działa na pl przez aktualizację, nie jestem zdziwiony

Mosca
26-02-2010, 06:12
Po empire można się tego było spodziewać.Różnica polega na tym że teraz płyta mi wcale nie kręci,steam zbyt zajęty by zająć się moją sprawą.Informację mam że gra zainstalowana i wisi od godziny rozpoczęcie pobierania :x :x :x :x Czego pobierania rozpoczęcie??? gry patcha?? jakiś aktualizacji??? Woła wogólę 2 płytkę czy one są zupełnie zbędne ?????

Hades
26-02-2010, 08:11
hm trzeba zmienić język Steama na angielski co spowoduje pobieranie ponownie patchy do innych gier...
Gdy zainsaluję będę mógł zmienić język steama na polski ?
I jaki będę mieć język w grze ?

Mosca
26-02-2010, 08:27
Z tego co ludziska piszą w różnych tematach zmiana języka na polski powoduje wywalanie gry albo jej nie uruchamianie :x :x :x

Ditz
26-02-2010, 08:32
Mnie na ten moment nie uruchamia się ani w języku angielskim, ani w języku polskim.

Grenadier
26-02-2010, 08:42
Ja mam cały czas, ze serwery steam są zajęte... najlepiej to poczekać aż będzie można grę od razu po polsku zainstalować...
To wszystko to raczej nie wina samej gry a steama...

Maczo
26-02-2010, 09:17
Skoro wiedzieli o premierze tak popularnej i oczekiwanej gry mogli się jakoś przygotować!
To tak jak by trzy miliardy osób kupiło sobie limuzynę i chcieli wszyscy przecisnąć się przez centrum Warszawy.

Hades
26-02-2010, 09:23
Udało mi się zainstalować(po angielsku) i rozegrałem jedną bitwę. Wziąłem sobie francuzów przeciw Brytyjczykom. Komputer od razu wysłał konnice na frontalny atak(wraz z generałem-Wellingtonem :), którego później wycofał na tyły ), ale konnica nic nie poradziła, bo artyleria jest tak celna ze tak wystrzelała kawalerię i wszyscy uciekli(fajna animacja gdy kula armatnia strąca kawlerzyste a koń ucieka). Co do piechoty połowa stała w szyku i strzelała(ale znów świetna artyleria wybiła sporo), a druga połowa od razu rzuciła się do ataku na bagnety. Zaznaczam, że grałem tylko jedną bitwę.

Maczo
26-02-2010, 09:25
Czyli Ludwik dobrze zrobił z napisaniem na każdej armacie: ''Ostateczny argument królów'' :lol:

Tak sobie myślę, że może tylko te dostarczane pocztą mają takie kłopoty?

Z moich znajomych na steam jeszcze nikt nie grał w Napoleona a wszyscy chcieli kupić :mrgreen:

http://www.cdprojekt.pl/support/game/2990/Napoleon_Total_War <<<< pomoc techniczna CD-project dla NTW

altairr
26-02-2010, 10:53
Witam,
potwierdzam, po zmianie serwera na UK oraz zmianie języka na ang. zaczyna zsysać...ale to chyba ostatni total war który kupiłem w sklepie...bardziej dosadnie nie mogli już powiedzieć: "mamy was w dupie"... :evil:

leetomek
26-02-2010, 10:56
" no i kolejny raz zima zaskoczyła drogowców" - wiedzieli co było z Empire mogli się przygotować ale co tam lepiej liczyć zyski...

każdy normalny produkt można reklamować i go zwrócić , producent zobowiązany jest zwrócić pieniądze jeżeli nie jest w stanie wymienić uszkodzonego produktu na w pełni sprawny .... Lubie słuchać argumentu i porównania w walce z piractwem do kradzieży samochodu a ja to teraz tak porównam : kupuje samochód ale nie mogę go odpalić podobno jest sprawny ale czekam na kluczyki i czekam .... może kiedyś mi prześlą ...

DesChi
26-02-2010, 11:04
Jak zmieniłem instalacje na angielską to zamiast instalować się z płyty to steam zaczął coś pobierać. Dlatego przerwałem a proces instalacji rozpocząłem od nowa i zainstalował się z płyty po ang. Pisze to dla tych co mają podobnie i czekają na instalacje.

Grenadier
26-02-2010, 11:09
Ja poczekam jeszcze kilka godzin żeby zainstalować polską wersję... albo kilka dni ehh. :?

grzesina
26-02-2010, 11:29
ja zmieniłem język steam i ustawienia pobierania na UK. Instalkę wybrałem w PL... i ruszyła zostało mi jakieś 8 minut sam jestem ciekaw czy gra się uruchomi oraz w jakim języku

lucas01
26-02-2010, 11:37
ja zmieniłem język steam i ustawienia pobierania na UK. Instalkę wybrałem w PL... i ruszyła zostało mi jakieś 8 minut sam jestem ciekaw czy gra się uruchomi oraz w jakim języku

Też tak robiłem. U mnie był crash do pulpitu

Grenadier
26-02-2010, 11:37
haha zrobiłem tak samo jak ty, zmieniłem tylko język interfejsu a od razu zaczęło ściągać patcha do Empire... 8-)
@edit
Napoleon zaczął mi sie instalować jak zrobiłem interfejs ang a wybrałem instalkę PL, ciekawe...
Do końca instalacji 3godziny... lol!

grzesina
26-02-2010, 11:39
u mnie grę pobrało niestety w wersji językowej UK. no i działa naturalnie

Maczo
26-02-2010, 11:43
No to nie ma rady i trzeba będzie grać po ang. mam nadzieje że to nie potrwa długo i zagramy po Polsku jeszcze w przyszłym tygodniu (mam nadzieje że nie roku)

0,2% graczy już podbiło wszystkie prowincje europy :D

strazak69
26-02-2010, 11:52
Witam Was serdecznie jestem tu pierwszy raz,ale nie potrafiłem się JUŻ powstrzymać,czy ktoś mnie robi za IDIOTĘ,dostałem grę w środe, to ok,instalacja.... i klops, dopiero .. 26 premiera,ok dałem radę ha ha, ale po nie przespanej wczorajszej nocy, i czytaniu na steam jedno i to samo do 5 nad ranem,można powiedzieć jedno: O CO TU KUR... CHODZI?,bardzo przepraszam ale coś tu nie jest ok, wydałem 150 zł,za coś co nie chodzi,jestem fanem Romy, całego total war od 2005 roku,przeżyłem Empire i całe to gówno które wielu starych graczy też nie umiało pojąć. Zdecydowanie popieram walke z piractwem,i uważam że stem dał dużo dobrego,ale do cholery jesli piraci graja na grze którą ukradli z netu to sie pytam czy warto być uczciwym?. Bo pierwszy krok powinien być taki... ładuje grę na swoim kompie, gram ciesząc sie jak dziecko(Jezu mam 41 l),drugi krok chcąc grać ze społecznością stem,dobrze ... wtedy moge rejestrować grę, uzyskac łatki itp,ale ludzie bez jaj.Mam tylko jedno pytanie czy mam szanse zagrać w Napoleona Total War w lutym 2010 roku?,z poważaniem strazak69

grzesina
26-02-2010, 11:58
faktycznie ktoś dał ciała na maksa!!! ciekawe kto...skoro po angielsku gra się instaluje i działa??

Hades
26-02-2010, 12:04
cdprojekt , podobna sytuacja(czy cos w tym rodzaju) była z M&B ogniem i mieczem.

altairr
26-02-2010, 12:08
czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak mam zainstalować tego przeklętego napoleona z płyty? od 1,5 godziny coś mi pobiera steam i mam dopiero 2%...

Maczo
26-02-2010, 12:08
Olali polaków te słowa tłumaczą wszystko i choć Napoleona jeszcze nie kupiłem zrobię to i tak by mieć choć namiastkę tego co MIAŁO być.

PS. z tego co wywnioskowałem to trzeba zainstalować gre po angielsku

Yari
26-02-2010, 12:11
altairr ---> Anuluj pobieranie. Usuń zawartośc lokalną napoleona porpzez steam. Odpal następnie płytkę , włącz instalator w języku angielskim ( ! ) , innym sposobem nie da się zainstalować gry z płyty. Będziesz miał wtedy działającą wersję angielską , zmiana na polską niestety będzie powodować CTD po każdym uruchomieniu gry.

Grenadier
26-02-2010, 12:19
Ja instaluję w języku ang, ale w tle pobieram wersje PL ze steama z predkością 1,2 mb/s. Ciekawe co z tego wyjdzie.

grzesina
26-02-2010, 12:21
z płytki NTW "PROFESJONALNA POLSKA WERSJA JĘZYKOWA I DYSTRYBUCJA W POLSCE" - CDPROJEKT

Wujo123
26-02-2010, 12:39
Jak czytam te wszystkie wypowiedzi to stwierdzam że "nic nowego pod słońcem".

Przypominają mi się posty po premierze ETW. Teraz można byłoby je skopiować, zmienić tylko ETW na NTW i wszystko by grało. Ja na razie gry nie kupiłem, nauczony doświadczeniem poczekam jeszcze trochę. Ale trzymam za wszystkich kciuki, w końcu wszystko musi ruszyć!

Radieth
26-02-2010, 12:49
Właśnie wróciłem ze sklepu i chciałem instalować, a tu taka niespodzianka! Jak można tak ludzi robić w hu...?! Myślałem, że sobie dzisiaj pogram do późnego wieczoru, a tu lipa!

Grenadier
26-02-2010, 12:52
Zainstalujcie sobie angielską wersję, jak poprawią PL ściagniecie przez steama lokalizacje pl.

Maczo
26-02-2010, 12:54
@Radieth: Anuluj pobieranie. Usuń zawartośc lokalną napoleona porpzez steam. Odpal następnie płytkę , włącz instalator w języku angielskim ( ! ) , innym sposobem nie da się zainstalować gry z płyty. Będziesz miał wtedy działającą wersję angielską , zmiana na polską niestety będzie powodować CTD po każdym uruchomieniu gry.

altairr
26-02-2010, 12:58
yari ---> zrobiłem tak jak napisałeś ale niestety cały czas chce połączenia ze steamem...jak chciałem zainstalować w offline to napisało, że nie ma połączenia z steamem i tak w kółko...nie pokazuje mi żadnej innej opcji...po wybraniu języka instalacji ( wybieram engl.) konfiguruje pliki lokalne i wywala do steama informując ze zaczyna pobieranie gry...

Maczo
26-02-2010, 13:00
Wiem że chce połączenie bo jest wymagane ale ty miałeś tylko pobieranie anulować > usunąć zawartość lokalną i zainstalować w wersji angielskiej :roll:

Radieth
26-02-2010, 13:05
Długo trzeba było czekać w przypadku ETW? Jak zainstaluje wersję en, to później trzeba instalować od nowa pl, czy można zmienić to w opcjach? Wykasują mi się patche do innych gier z tego co czytałem :( Rejestracji gry na Steam można dokonać przed zainstalowaniem, czy dopiero po instalacji?

Maczo
26-02-2010, 13:14
Na razie o ile wiem można grać tylko po ang.Jak długo to potrwa to nie wiem bo Empire kupiłem 3 miesiące po premierze i nie pamiętam jak to w tedy było.

Grenadier
26-02-2010, 13:14
Można w opcjach steama, w opcjach danej gry zmienić jej język.

altairr
26-02-2010, 13:36
yari ---> ok, poszło za czwartym razem! to jakaś paranoja ale w końcu leci instalka z płyty, dzieki za pomoc :D

Maczo
26-02-2010, 14:02
Można w opcjach steama, w opcjach danej gry zmienić jej język.

Wszyscy to wiemy ale po zmianie jest klops.

ManUtd
26-02-2010, 14:06
Mam oczywiście problem taki sam, a nawet troche większy. Robię mianowicie to co mówicie - usuwam zawrtość lokalną, odpalam język instalacji angielski i na początku jest ok. Później wyskakuje okienko gdzie po polsku pisze "zaraz zainstalujesz NTW" i ile miejsca na dysku potrzeba, a potem dalej po polsku początek instalacji i "serwery steam są zajęte...". Co robię nie tak?

Naprawdę, jakby nie mogło zainstalować normalnie gry, a zaktualizować w steamie jak już serwery łaskawie raczą się mną zająć.

jorgo
26-02-2010, 14:19
W moim przypadku było jak u większości. Grę otrzymałem w środę, informacja od CD Projekt, że możliwość uruchomienia w piątek 26 lutego. Problemy z instalacją j/w. Po przeczytaniu powyższych postów, zrobiłem tak:
- zmieniłem język steam na angielski (zakładka FILES/SETTING/INTERFACE )
- w tym samym miejscu zmieniłem serwer na UK (zakładka FILES/SETING/DOWNLOADS/DOWNLOAD REGION )
- po ponownym uruchomieniu STEAM włączyłem ponownie instalację z płyty wybierając język instalacji POLSKI (instalacja ruszyła bez problemu z płyty)
- po zainstalowaniu gry z płyty steam zaczął pobierać uaktualnienie z serwera (UPDATING NAPOLEON:TW) czas pobierania ok 12 minut
- wyskoczył magiczny komunikat (READY) i wcisnąłem Play Game :) i mam zainstalowaną angielska wersję :0

Na razie musi wystarczyć, ale to kpina aby bezproblemowo przebiegała instalacja wersji angielskiej, a instalacja wersji polskiej była niemożliwa. Pozostawiam to bez komentarza!

KSYSU
26-02-2010, 14:25
http://www.cdprojekt.pl/news/5289/Probl ... Total_War_ (http://www.cdprojekt.pl/news/5289/Problemy_z_platforma_Steam_przy_instalacji_gry_Nap oleon_Total_War_) teraz wszystko jasne ;)

Radieth
26-02-2010, 14:28
No to poczekam do późnych godzin wieczornych i zobaczymy co będzie :)

ManUtd
26-02-2010, 14:58
Mi się wreszcie udało zainstalować po angielsku, jutro w takim razie zmienie na polski. Jak już ruszyło to instalowało się szybko - 25 minut. Zaraz odpalam no i zobaczymy. Dziękuje wszystkim za podpowiedzi.

strazak69
26-02-2010, 15:17
mam pytanie, czy jeśli teraz ściągam w języku ang. to potem musze całkowicie usunąć grę by mieć w języku polskim? Bardzo prosze o pomoc koledzy

lucas01
26-02-2010, 15:21
napoleon total war - właściwości - język i zmieniasz z angielskiego na polski bez instalacji. Będzie ci ściągał jakieś śmieci.

strazak69
26-02-2010, 15:24
dziekuje Lukas,niech moc będzie z Tobą ;)

Perkoz
26-02-2010, 15:43
Chłopaki, mam dobra wiadomość, przed chwilą poszła mi polska instalacja z płyty:):):)

Vondagar
26-02-2010, 15:55
mnie dziwi ze nic z plyty u mnie nie zaciaga...!!! tylko laduje sie z serwera, ta metoda bede to sciagal 24H!!! jak to odpalic zeby instalka z plyty poszla?

Perkoz
26-02-2010, 15:58
Usun zawartość lokalną ze steama i puśc jeszcze raz z płyty, jak na poczatku:)

PS. Muzyka w menu cudna! :D

Vondagar
26-02-2010, 15:59
faktycznie, wywalilem lokala, i dalem od nowa w PL i leci z płytki!

Mosca
26-02-2010, 16:12
Tak jak pisał bodajże maczo leci z płytki 2 godziny mi napisało że będzie trwała instalka A ze steama zasysało mi od 7 rano i po16 miałem 37% :evil: Tylko ustawcie instalkę po angielsku bo jest problem z polskim.Paranoja. Jedyny pozytyw to taki że dziś wreszcie dostałem klucz do aktywacji jednostki towarczys która miała być z automatu przy zakupie pre-order Paranoja drugu I trzecia największa tak jak już pisaliście Człowiek ma oryginał od 24 i nie może pograć a piraci śmigają po polach Europy

Hades
26-02-2010, 16:43
JEST! MAM PO POLSKU!

strazak69
26-02-2010, 16:53
panowie,pobieram, 49 procent ,ale po angielski,bo polski był uszkodzony,to co mam teraz zrobić zatrzymać i od nowa polska wersje czy zostawić,pomocy.... ;)

jorgo
26-02-2010, 17:06
Potwierdzam, zgodnie z powyższymi wskazówkami (wystarczy troszeczkę wysiłku i przeczytać bieżący temat) wersja POLSKA DZIAŁA i właśnie w nią gram :)
Powodzenia i miłych podbojów ;)

strazak69
26-02-2010, 17:12
dobrze dziękuje,tzn na nowo pobieram wersje polska,wytrzymałem trzy dni wytrzymam i 5 godzin :twisted:

Radieth
26-02-2010, 21:41
U mnie w czasie instalacji wyskakuje błąd: Failed to run install script
Zarejestrowałem grę na Steam, po skonfigurowaniu przez Steama usunąłem zawartość lokalną i dalej nie mogę jej zainstalować :(
Wsadzę płytę to włączam instalację, licencja, wybór języka i instalowanie składników systemowych. Po minucie ładowania nie wiem czego wywala ten komunikat. Jak ja mam to zainstalować?

Maczo
27-02-2010, 10:54
Powinien powstać nowy temat dokładnie opisujący czynności przy instalacji.

Z tego co wywnioskowałem to w większości przypadków można zainstalować NTW bez żadnych zmian języków itd. Po prostu wybieramy polską wersje językową (i steam i gry) i instalujemy, czy tak?

jantar
27-02-2010, 11:15
Idzie płynnie, ale wersji polskiej nie uświaczysz.

Maczo
27-02-2010, 11:26
Czyli słowa CDP o tych późnych godzinach wieczornych nie były trafne?
Hades pisał że ma po PL...

Gibril
27-02-2010, 11:28
Ja od wczoraj od 20stej gram w polską wersję - wcześniej angielską....Nie usuwałem zawartości lokalnej, gra śmiga - wydajność/efekty lepsze niż przy Empire....

Maczo
27-02-2010, 11:40
Czyli jednak można :D

jantar
27-02-2010, 12:14
Troche się pospieszyłem. Wlasnie sie karce z moja niecierpliwość. Działa wszystko w najlepszym porzadku. Trzeba rzeczywiscie jeszcze raz zainstalować lokalnie gre.

Spukologist
27-02-2010, 17:52
Nie wiem czemu tak u was jest, ale ja gram bez problemu w wersję PL. Wczoraj o 17.00 instalowałem, wszystko poszło bezproblemowo. W pierwszej mojej bitwie multiplayer, pierwszym strzałem z armaty zabiłem wrogiego generała :lol:

Radieth
27-02-2010, 21:48
Ja mam dziwny problem, jak włączę walkę to ekran zaczyna migać, strasznie mnie to wkurza, na mapie jest normalnie, tylko w czasie walki występuje to migotanie. Mam radeona 5850 i myślę, że to właśnie jego wina, bo te karty maja problemy prawie z każdą nową grą. Ma ktoś podobny problem?

Spukologist
28-02-2010, 09:11
Ja nie mam żadnych problemów z moją 5850, wszystkie nowe gry mi chodzą. Gdzieś był opisany na forum twój problem, wyłącz chyba AA.

jantar
28-02-2010, 21:29
Może nie pij przed bitwą.

Radieth
01-03-2010, 18:45
Jak bym pił to cały ekran by latał :lol: Już naprawiłem, działa tak jak należy :twisted: