PDA

Zobacz pełną wersję : Napoleon dla laika



JCK
02-03-2010, 14:28
Witam. To mój pierwszy post na forum więc nie krzyczcie jeśli będzie coś nie tak, od dawna rozważam zakup gry z serii Total War, czy Napoleon: Total War będzie dobry na początek dla kompletnego laika? Za odp. dziękuję.

koszters
02-03-2010, 14:33
Na początek proponuję kupić Medieval 2 TW, nie wiem jake epoki lubisz ale wojny napoleońskie mogą Cie nie zaciekawić. Ja sam kupiłem M2TW i tak się zaczeła moja przygoda teraz mam już ETW i NTW

Idill`a (MZ)
02-03-2010, 14:48
Jeżeli naprawdę zainteresowała Cie seria to proponuje zacząć przynajmniej od Rome Total War albo od MTW 2, Empire lub Napoleon może Cie na początku odrzucić jeśli nie masz jeszcze doświadczeń z serią.. 8-) 8-) 8-)

Ferrou
02-03-2010, 14:49
Na początek proponuję kupić Medieval 2 TW, nie wiem jake epoki lubisz ale wojny napoleońskie mogą Cie nie zaciekawić. Ja sam kupiłem M2TW i tak się zaczeła moja przygoda teraz mam już ETW i NTW

A skąd wiesz, że JCK'a interesuje średniowiecze? ;)

Dla mnie (zacząłem od pierwszego Medieval'a) akurat seria Total War nie jest jakimś "ewolucyjnym" łańcuszkiem, to nie matematyka ;). Nie trzeba umieć grać np. w "Medieval'a" żeby zagrać w "Empire". Sam jesteś tego przykładem ;)

JCK chcesz kupić "Napoleona"? To kupuj i życzę miłej zabawy. Gra jest wyposażona w samouczek, w pomoc w czasie samej kampanii, zatem nie zginiesz.
Dodam jeszcze, że warto mieć każdy tytuł spod szyldu Total War, a że te "pierwsze" już kosztują po 20zł... :D

Fallen
02-03-2010, 15:49
chodzi oto by zaobserwował zmiany serii ;)

Proponuje rome to najlepsza część serii,wyszło pod nią bardzo dużo modów przenoszących nas do chin na krucjaty i do średniowiecznej europy.
Moim zadnie m Rome to ostanie część serii z klimacikiem ;) acha bardzo dużo osób gra w multi i nie ma tego upierdliwego steama.
Choć grafika nie jest najwyższych lotów.Lecz przeto grafika się nie liczy tylko grywalność :D
Jeśli jednak wolisz średnią grywalność i dobrą grafika to kupuj Medka 2.
Empire [czyli także Napoleon ] polecił bym na koniec.
A jeśli chcesz mieć wszystkie cześć razem [starsze do Medka 2] to kup se ERY WIELKICH WOJEN cena ok 115zł
Gdy chcesz mieć także Empire to kup se w Media markcie w pakieciku. cena 145zł[lecz tu nie uświadczysz Shogunai Medka I]

Grenadier
02-03-2010, 16:35
Empire lub Napoleon może Cie na początku odrzucić jeśli nie masz jeszcze doświadczeń z serią.. 8-) 8-) 8-)

Tu się nie zgodzę. Empire to nas(doświadczonych graczy, którzy grali w poprzednie części 8-) ) odrzucał, ponieważ czuliśmy niedostatek z powodu funkcji, strategi, steama itp. itd.
Dla gracza rozpoczynającego przygodę z serią proponuje okres, który mu najbardziej pasuje, ale najbardziej to polecam Napoleona(najlepsza grywalność, grafika, animacje z całej serii). Napoleonem na pewno nacieszysz się najwięcej(zakładając, ze masz wystarczająco dobrego kompa aby grać na wysokich/ultra, wtedy same mundury cieszą oko). Nastały czasy gier z dobrą grafiką, gdzie można nacieszyć oko samym widokiem. Seria Total War niezależnie czy to Rome Total War czy Empire Total War, robi ogromne wrażenie na graczach, którzy nigdy nie grali w 'Total Wary'.

Marquess Alec Fortescue
02-03-2010, 16:39
Ja byłem zafascynowany Imperium Brytyjskim i pewnie dlatego z ciekawości zacząłem z Empire, to była moja pierwsza gra strategiczna, którą polubiłem (warcraft 3 się nie liczy... to nie jest 'strategia' :)). Byłem i jestem (i pewnie pozostane) kompletnym laikiem w tej dziedzinie, jednak bardzo mi się spodobały jednostki i rozmach bitew. Potem kupiłem sobie Ery Wielkich Wojen i podbijałem Grecje i Afrykę na wakacjach... A jak się w szkole nudzę to Shoguna na netbooku włącze.

Jeżeli lubisz okres wojen napoleońskich - zakochasz się. Aha, musisz mieć mocny komputer, zeby naprawdę docenić tę grę.

Amrod
02-03-2010, 16:42
W Napoleonie twórcy zrobili wszystko żeby ta gra była łatwa w odbiorze, pokazane są wszelkie zasięgi strzału, siła jednostek, morale, czyli to kiedy jednostki mogą uciec, zasięg wpływu generała.

Spukologist
02-03-2010, 16:59
Ja, tak jak koledzy powyżej, radzę Ci zacząć od Rome albo Medievala II. Jeśli będziesz chciał kupić nowszy tytuł to polecam Napoleona, bo jest tak jakby ulepszonym Empire.

Jarl
02-03-2010, 17:48
Cóż, nie ukrywam, że Rome jest dla mnie najlepszą częścią serii ze względu na niespotykane w innych odsłonach TW zróżnicowanie armii. Mnogość unikalnych jednostek i ich właściwości czyni grę daleko bardziej skomplikowaną niż zwykłe kamień-papier-nożyce. Niestety, jeżeli nie planujesz grać w multi, to raczej odradzam - kampania była dobra w 2004 roku, teraz pozostawia wiele do życzenia.

MTW2 jest świetną grą, idealną wręcz na pierwszą przygodę z serią TW. Jest mniej skomplikowany od RTW, kampanię gra się imho o wiele ciekawiej (najwięcej czasu na kampanię w TW poświęciłem właśnie MTW2), sporo jest świetnych modów, można grać w kilka osób kampanię online (hotseat przez wysyłanie save). Multi jest niezłe, ale mnie nie podpasowało (zresztą mało osób już gra na MTW2 multi, porównując do np RTW, które od czasu premiery nadal cieszy się niesłabnącą popularnością).

Empire to dla mnie zawód na niemal całej linii - mnóstwo bugów, słaby balans multi bitew lądowych (morskie mi nie przypasowały), kuriozalne sytuacje w kampanii (chociaż to typowe dla serii). Jest kilka fajnych rozwiązań, ale jakoś nie mogą one zrównoważyć wad. Że nie wspomnę o cyrkach ze Steamem.

Z NTW miałem do tej pory chwilowy kontakt u kumpla, pierwsze wrażenie: Empire bez tej ilości bugów. Gra się o wiele lepiej, ale odnoszę wrażenie, że długo mi zejdzie zanim przekonam się do tej gry. Jak lubisz epokę prochu (powiedzmy, że z przymrużeniem oka - realia pola bitwy nie są perfekcyjnie odwzorowane, ale mimo to gra jest grywalna), to śmiało kupuj. Chociaż miej na uwadze, że gra jest stosunkowo krótko na rynku (parę dni) i cięzko na razie coś rzetelnego o niej napisać (większość to takie luźne spostrzeżenia graczy, które zostaną zweryfikowane za jakiś czas).

Odradzam kupno edycji z Shogunem i MTWI - na nowszych kartach graficznych (tych, co dźwigną Napoleona na rozsądnych detalach) gry nie ruszą, przynajmniej MTWI - są nieprzystosowane do kart nowej generacji i na oficjalnym forum nie znalazłem żadnego rozwiązania problemu. Jeżeli jest, to proszę kogoś o sprostowanie - ja nie mogłem znaleźć.

apollo7100
04-03-2010, 20:31
Empire lub Napoleon może Cie na początku odrzucić jeśli nie masz jeszcze doświadczeń z serią.. 8-) 8-) 8-)

najbardziej to polecam Napoleona(najlepsza grywalność, grafika, animacje z całej serii). Napoleonem na pewno nacieszysz się najwięcej(zakładając, ze masz wystarczająco dobrego kompa aby grać na wysokich/ultra, wtedy same mundury cieszą oko). Nastały czasy gier z dobrą grafiką, gdzie można nacieszyć oko samym widokiem. Seria Total War niezależnie czy to Rome Total War czy Empire Total War, robi ogromne wrażenie na graczach, którzy nigdy nie grali w 'Total Wary'.

czy na nvidii 9600gt 512mb, procku intel dual core 2,5ghz, 2gb ramu pojdzie na wysokich ustawieniach?

Lisek
06-03-2010, 11:53
Witam.
Co do pytania Apolla:
Ja mam procek 2.80 GHz (x2), 2GB ram i NVIDIE 9800gt (512mb).
Nie grzebałem za bardzo w ustawieniach tylko kliknąłem "wysokie" i działa super.
Na "ultra" troszeczkę ścinało.
Masz podobnego kompa do mnie. (niewiele słabszą grafikę i procka)
Myślę więc że na wysokich powinno dać radę. Ewentualnie możesz grać na średnich. (nie zauważyłem dużej różnicy w grafice)

Żeby nikt się nie czepiał ;) : rozdzielczość 1280 x 720

Pozdrawiam.

apollo7100
06-03-2010, 14:48
dzieki za informacje, mialem zamiar dokupic troche pamieci ram i moze grafe zmienic ale jak sie okazuje nie jest to aż takie konieczne...

pawelK
07-03-2010, 10:29
Witam.
Co do pytania Apolla:
Ja mam procek 2.80 GHz (x2), 2GB ram i NVIDIE 9800gt (512mb).
Nie grzebałem za bardzo w ustawieniach tylko kliknąłem "wysokie" i działa super.
Na "ultra" troszeczkę ścinało.
Masz podobnego kompa do mnie. (niewiele słabszą grafikę i procka)
Myślę więc że na wysokich powinno dać radę. Ewentualnie możesz grać na średnich. (nie zauważyłem dużej różnicy w grafice)

Pozdrawiam.

Nie napisałeś w jakiej rozdzielczości grasz a to najważniejsze. U mnie 1920x1080 FullHD i wszystko na ultra.

germinal
12-03-2010, 12:59
Empire z modami EW od S i KLA oraz ze skinpackiem AUM plus (niestety dodatkowo płatnymi dlc) nawet ETW jest w stanie się obronić. Fakt że gra stała sie grywalna rok od premiery (skandal! chyba nie było w historii gier czegoś takiego) ale Ty jesteś w dobrej sytuacji bo dopiero zaczynasz przygodę z serią :) z Empire pozbawionym błędów.....Ja gram teraz i jest naprawde ok wrażenia porównywalne z najlepszymi czasami MTW II.............
Co do Shoguna(grałem) i MTW (nie grałem) - razi mnie tutaj grafika - gry doskonałe (przynajmniej ta pierwsza) ale ja w dobie fotorealizmu chcę czegoś więcej. Rome - to gra wyśmienita grafika (jeszcze nie razi), grywalność na odpowiednim poziomie. Medieval II to taki Rome - tylko z lepszą grafiką. Empire - teraz ją lubię :roll: :D . Napoleon - wreszcie powrót do zasady że gra jest grywalna w dniu premiery :) - bardzo grywalna na chwile obecną nawet 9,5/10 (juz powstają mody, nowe jednostki :) bedzie coraz lepiej 8-)

Więc mała lista:

1)NapoleonTW
2)Rome/Empire/MTWII
3)S:TW i MTW raczej na trzecim miejscu jako ciekawostkę......