PDA

Zobacz pełną wersję : Problem ze statystykami... i nie tylko



Zetix
03-03-2010, 08:36
Cześć!

Śledzę forum od dłuższego czasu, ale nie natknąłem się jeszcze na rozwiązanie mojego problemu. Grę kupiłem od razu po premierze i nie istalowałem żadnych patch'y, modów ani nic innego - poza tym co steam ściąga sam (chyba to się nazywa update).
Pierwszy problem to statystyki w steamie. Od pewnego czasu nie odlokowywują się. Ukończyłem kampanię droga do niepodległości i ok, jestem "bohaterem ameryki". Ukończyłem wielką kampanię grając Wielką Brytanią na średnim poziomie trudności i nic... a za to chyba jest "spełniony strateg" czy coś takiego. Kampania grałem na normal a bitwy miałem ustawione poziom wyżej.
Drugi przypadek to "maharadża Indii". Podbiłem całe Indie, w żadnej prowincji nie ma buntów, sytuacja ta trwa już kilka tur i nic... jak nie ma maharadży - tak nie ma. Dawniej od razu w grze mi się pojawiało osiągnięcie zostało odblokowane a teraz nic.
Drugi problem to walki na murach miast. Kiedy już zdobędę mury moja piechota stoi i nie strzela podczas gdy z dołu wróg prowadzi dość skuteczny ostrzał. To samo kiedy zaczynam atak na obwarowane miasto wróg ma pięknie obsadzone mury i ładuje do mnie z armat, a kiedy podejdę bliżej to piechota strzela do mnie jak do kaczek, ale kiedy podczas bitwy wejdę na te mury no to kruca bomba muszę złazić na ziemie i dopiero ja mogę strzelać. Wogóle to dziwnie jednostki się zachowują na tych murach wogóle się nie da nimi manewrować, schodzą po czym znów wchodzą i ogólnie nie wiadomo kto im te rozkazy wydaje.
Jeszcze chciałbym się dowiedzieć jak można zmienić flagi państw w grze? Nie jestem zabardzo oblatany w komputerach i słownictwie komputerowym, także jak najporstsze wyjaśnienie będzie jak najbardziej wskazane.

Z góry dzięki za pomoc

Suchoj-35 [PL]
03-03-2010, 17:54
1.Gdy ukończysz wielką kampanię nie ma odznaczenia tylko jak podbijesz 10,50,100 regionów.
Podbiłeś Sri Lankę?(tą małą wyspę pod półwyspem). :)
2.Niestety tak działają komendy bez patchy... :)
3.Nie ale mod na wszystkie frakcje znajdziesz w dziale o modyfikacjach. :)

Zetix
04-03-2010, 07:53
Dzięki Suchoj za porady, ale:
1. Za podbicie regionów są osiągnięcia, ale za ukończenie wilekiej kampanii są osobne. Za każdy poziom trudności masz osobne osiągnięcie... być może u mnie się nie odblokowały ponieważ kampanię gram na normal a bitwy poziom wyżej (chyba hard, czy medium), tak podejrzewam
2. Poczytam jeszcze o tych patchach, myślałem że patche automatycznie się instalują. Jak nie patche.. to co mi steam ściąga??? (jak wcześnij pisałem nie znam się zabardzo na komputerach :?)
3 Dobra przejżę ten dział o modach

jeszcze raz wielkie dzięki!!