PDA

Zobacz pełną wersję : Wszystkie Frakcje Grywalne



Salvo
03-03-2010, 10:03
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?p=6863866#post6863866

krzysokrutnik
03-03-2010, 12:05
Najs... :] Dzięki za info!!

kauczuk999
03-03-2010, 22:37
czy te zmiany (odblokowanie frakcji) powoduja ze nie mozna grac w kampanie online z powodu zmiany plikow?

KLAssurbanipal
04-03-2010, 01:25
Dzięki Salvo. :) Dałbym ci olbrzymiego, wilgotnego repa gdybyśmy byli na TWC :)
Zawsze jesteś na bieżąco jeśli chodzi o moda z grywalnymi frakcjami.

Salvo
04-03-2010, 09:43
Nie obrażę się, jeśli tak czy siak tego repa dasz.
Jest o wiele więcej modow, ale z braku odpowiedniego działa nie chce mi się ich tu zamiesczać :(

kauczuk999
08-03-2010, 10:06
czy po zmianie tych plikow mozna normalnie grac w multiplaya?

kretu19955
09-03-2010, 15:05
Jest też mod odblokowujący frakcje w custom battle!!!(w tym Polska)

jozi02
09-03-2010, 15:07
Jest też mod odblokowujący frakcje w custom battle!!!(w tym Polska)
Jakiś link można prosić?

kretu19955
09-03-2010, 15:10
Jest też mod odblokowujący frakcje w custom battle!!!(w tym Polska)
Jakiś link można prosić?
Prosić zawsze można. Zaraz ci znajdę.
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=339935

wawrzyniec
14-03-2010, 13:51
Czołem
a może ktoś krok po kroku podpowie jak poprawnie zainstalować?
ściągnąłem, wkleiłem, chce grać Turcją w kampanii a tu bez zmian, dalej tylko 4 frakcje początkowe
pozdrawiam

Elrendur
14-03-2010, 19:27
Dołączam się do pytania, czy mod ten ingeruje w możliwość prowadzenia gry multiplayer ;)

jozi02
14-03-2010, 20:32
Dołączam się do pytania, czy mod ten ingeruje w możliwość prowadzenia gry multiplayer ;)
Z bitwami nie powinno być problemu, nie wiem jak z kampanią.

Hammmurabi
15-03-2010, 13:45
Prosić zawsze można. Zaraz ci znajdę.
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=339935
Jak to się instaluje.

jantar
15-03-2010, 15:54
Potrzebujesz mod manager.

Hammmurabi
15-03-2010, 16:05
Ściągałem ten program po Empire , ma ktoś linka do wersji pod napoleona .

dobmir
18-03-2010, 08:01
Witam

Użyłem pliku odblokowującego Hiszpanie, Holandię i Imperium Osmańskie. Grałem Hiszpanami - wszystko OK no może poza tym, że Hiszpania jest uboga w jednostki - nie ma nawet haubic. No i niestety nie można werbować liniowców 140 działowych (Trynidad) mimo, że jeden we flocie Hiszpańskiej jest.

Teraz gram Imperium Osmańskim i jest kłopot, a w zasadzie 2:
1. W portach handlowych nie można rekrutować floty handlowej i naprawiać okrętów.
2. Gram już prawie 100 tur i nie zwerbował mi się żaden agent ani dżentelmen. Posiadam już pięć uczelni, a więc teoretycznie powinienem mieć przynajmniej 5 dżentelmenów. Może u Turków się oni nie werbują bo to dziki naród. Ale szpiegów powinienem mieć więcej.

Może ktoś to sprawdzić, czy to jakiś bug w modzie odblokowującym?

arturex8
20-03-2010, 09:25
grałem Polską w odblokoanej kampani startpos mod i wszystko wspaniale sie rozwijało, nadmieniam że gra się bardzo trudno gdy na starcie ma się jedną prowincję w 1812 wypieprzyło mnie do wina i po grze , gdy sprawdzałem uaktualnienia do moda to i owszem przedłużyli do 1820 wszystkie nowe nacje..........?, tylko nie naszą Polskę, czemu zawsze jest tak samo i nie ma konkretnego modera po "naszej " stronie który cos zrobi dla fanów gry Polską, nie wspomńę już o dodaniu czy odblokowaniu nowych jednostek dla nas choćby legionów w formie gwardii...? i nie chodzi o historie bo gra sie po to by mięć z tego przyjemność a tworzenie alternatynej historii do wielka frajda choć tylo w uproszczonej symulacji, czy zminimy choć raz kiedys polską rzeczywistość moderską.....?

arturex8
22-03-2010, 19:18
ponawiam prośbę, czy ktoś wie jak odblokować polskę do 1820 i dołożyć nam legiony dąbrowskiego w formie np gwardii?

kretu19955
23-03-2010, 18:48
ad1 nie umiem
ad2 jeśli to się robi jak w ETW to umiałbym.

Dowgird
02-04-2010, 23:09
Ja mam problem właśnie robię reinstalkę Napoleona przez tego moda. Po wgraniu najnowszej wersji NTF_2 bardzo się ucieszyłem wszystkie frakcje grywalne jak gram np. Irlandią to Polska, Szkocja itd. też są na mapie czyli super. Jest tylko jeden problem pomimo że autor twierdzi iż pliki moda nie ingerują w podstawkę , to tak wcale nie jest. Nacieszywszy się możliwościami moda postanowiłem sprawdzić czy z wersją podstawową wszystko w porządku, i tu niespodzianka chcąc grać w podstawkę okazało się że nie ma dźwięku, zarówno w menu jak i podczas gry na mapie kampanii. Odinstalowałem moda a tu dalej kłopot. Dźwięk jest ale w kampanii koalicji zamiast państw z podstawowej wersji , występują te , które ostatnio wybierałem grając w zmodowaną wersję. Wszedłem więc w data i usunąłem pozostałości po modzie (których jak zapewnia autor nie powinno tam być). Odpaliłem grę i okazało się że z frakcjami wszystko dobrze ale dźwięku jak nie było tak nie ma. Mając zapasowy (dla bezpieczeństwa) cały folder data podmieniłem go z tym w grze , dalej nie pomogło. Został więc reinstall może będzie dobrze właśnie go robię napiszę jak wyszło.

PS: Przepraszam za przydługiego posta ale moje doświadczenie może komuś zaoszczędzić czas i nerwy. Uważam że mod super ale poczekam na następną wersję.

OK. po reinstalce dalej bez dźwięku, problem leżał w script editorze niezbędnym do zainstalowania moda trzeba go uruchomić i wykasować linijkę dzięki której mod był instalowany.Pozdrawiam

voodka
05-04-2010, 16:20
Witam wszystkich forumowiczów :)

Mam jedno pytanie dot. tego moda. Kiedy gram jakimś państwem z jego pomocą, to część innych państw nie istnieje, np Polska. Czy jest możliwość tworzenia wszystkich państw, tak, by w czasie gry np Szkocją można było kontaktować się z Polską?

kretu19955
05-04-2010, 18:42
W Napoleon Total Factions coś takiego jest, dlatego odinstalowałem tego moda i jak gram to na starym dobrym startpos.esf ;)

voodka
05-04-2010, 19:04
W Napoleon Total Factions coś takiego jest, dlatego odinstalowałem tego moda i jak gram to na starym dobrym startpos.esf ;)

No i tu niestety muszę przyznać się do totalnej porażki. :(
Do tej pory modami się nie interesowałem, NTF zainstalowałem tylko dlatego, że uwłaczała mi niemożliwość rozgrywki Polską. Teraz niby mogę, ale miło by było mieć możliwość dyplomacji, grając inną egzotyką :)
Mógłby ktoś wytłumaczyć mi, jak zupełnemu laikowi, gdzie znajdę ten drugi mod, gdzie go mam wrzucić, co gdzie dopisać i cokolwiek innego, by działało?
W szukajce znalazłem jeden startpos dla Napka, ale doczytałem, że działa tylko do custom battle, a kampania zostaje standardowa...

Z góry dzięki za pomoc :)

vicius
05-04-2010, 19:06
ja rowniez uzywam starego startpos.esf i nie mam zadnych problemow.
masz tutaj upload startpos
link:
http://www.sendspace.com/file/atcl71
po wypakowaniu z folderu Poland kopiujesz plik startpos i podmieniasz z instniejacym w folderze napoleon/data/campaigns/mp_eur_napoleon

DonKamillo
14-04-2010, 14:55
Witam czy mógłby ktoś wytłumaczyć jak zainstalować tego moda?

Radix
07-06-2010, 15:13
uh, zainstalowanie tego moda wykracza poza moje waskie umiejetnosci. Nigdy sie skryptami nie bawilem..

Niby mam stworzony ten user.script.exe ale nic sie nie zmienia i zeby to naprawic trzeba juz doslownie cuda na kiju robic o ktorych nie mam bladego pojecia, skonczylem zmagania na tym ze pobralem ten packfilemanager, i teraz musz e user.script.exe przerobic na format Unicode i tu utknalem, bo nie mam pojecia jak to zrobic. POzatym kazde mi NTF.pack pzrerobic na movie tym programem ale ja nigdzie nie mam tego pliku Oo... chyba sie poddam..


HA zepsulo mi dzwiek.... dobra, reinstalka i gram Brytyjczykami, poczekam na bardziej stabilny i przyjazny mod pozwalajacy na gre inymi panstwami.

Annasz
15-10-2010, 16:11
Niby zainstalowałem poprawnie, włącza mi się menu, klikam na grę Osmanami, a tu nic, zaraz się wyłącza... Czy komuś działa poprawnie? A jeśli tak, to co trzeba zrobić?

Salvo
16-10-2010, 12:38
Masz najnowszą wersję?
Masz frameworka?
Gdzie wrzuciłeś, bo to nie jest zwykły mod, tylko plik stratpos i musisz nadpisać orginalny (wcześniej robiąc oczywiście kopię).

Annasz
16-10-2010, 17:17
Heh, instalowałem dotychczas w domyślnej lokacji (wydawało mi się, że jest dobra). Teraz działa, dzięki za odpowiedź.

robercik8211
12-12-2010, 15:01
ten mod nie dziala, bez wzgledu jak zagram zawsze mam normalna kampanie

Jery
17-12-2010, 11:14
Moje pytanie, a jednoczesnie prośba jest taka:

Mapa Europy z dostepnymi nowymi frakcjami ( ja po prostu kopiuje nowy startpos do folderu kampanii ) - wegry, szkocja, wlochy, grecja itd prezentuje sie rewelacyjnie. Z tym ze moge zagrac jednoczesnie 1-4 nowych nacji. Co zrobić by na tej bogatej w nowe frakcje mapie moc zagrac np. Wielka Brytania, lub Prusami. Jest kilkanaście "zestawów" nowych frakcji ( startpos ) ale jak zagrac w którąś z podstawowych?

Salvo
17-12-2010, 11:21
Coś takiego znalazłem tutaj (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=357320):
http://img231.imageshack.us/img231/6489/capturetththrh.jpg


In European campaign there are 4 choices. There are all playable campaign and all emergent campaign for single and multi playing. In multiplayer all emergent campaign I've added also some major factions in case players want want to have a campaign match between an emergent and a major faction. France is not available in European multiplayer campaigns, though it is selectable in game's menu. I will search it further.

Wygląda, że da się tak zagrać ;)
http://img404.imageshack.us/img404/7533/capturereereger.jpg

Delancey
12-02-2011, 12:34
Witam

Użyłem pliku odblokowującego Hiszpanie, Holandię i Imperium Osmańskie. Grałem Hiszpanami - wszystko OK no może poza tym, że Hiszpania jest uboga w jednostki - nie ma nawet haubic. No i niestety nie można werbować liniowców 140 działowych (Trynidad) mimo, że jeden we flocie Hiszpańskiej jest.

Teraz gram Imperium Osmańskim i jest kłopot, a w zasadzie 2:
1. W portach handlowych nie można rekrutować floty handlowej i naprawiać okrętów.
2. Gram już prawie 100 tur i nie zwerbował mi się żaden agent ani dżentelmen. Posiadam już pięć uczelni, a więc teoretycznie powinienem mieć przynajmniej 5 dżentelmenów. Może u Turków się oni nie werbują bo to dziki naród. Ale szpiegów powinienem mieć więcej.

Może ktoś to sprawdzić, czy to jakiś bug w modzie odblokowującym?


Nie wiem, czy ktoś odpowiedział (...) ale tu jest link (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=231&t=6165). Spójrz na tytuł posta :)

Kuklinowski
13-02-2011, 10:02
mam na kompie plik NTF_2.7z co mam teraz z tym plikiem zrobic na co i gdzie podmienic ??

Niko
13-02-2011, 10:29
Wypakować, a następnie uruchomić plik .exe

Kuklinowski
13-02-2011, 16:45
jak mam to zrobić ?? gdy klikam ten plik to pisze ze system win nie może go otworzyć

Niko
13-02-2011, 17:12
Ten plik należy rozpakować programem WinRar lub 7zip. Masz któryś?
Jaki masz system?

Kuklinowski
13-02-2011, 17:27
mam XP

Niko
13-02-2011, 17:39
A te programy które podałem?

Kuklinowski
13-02-2011, 19:32
niemiałem ich ale pobrałem 7zip

arturex8
14-02-2011, 16:08
Jest fajny mod pozwalający grać wieloma frakcjami w tym ksiestwem warszawskim,dodaje nam kilka jednostek bez zmiany modeli co prawda, ale z polskimi nazwami jednostek np.szwoleżerzy nadwiślańscy, legion nadwiślański a co najważniejsze w realistycznych barwach mundurów, mało tego ma swoje AI, Polska od początku ma stały sojusz z Francją , na podbitych terenach mod nie pozwala produkować jednostek narodowych, ale oprócz milicji można produkować prostą piechotę liniową słabszą od narodowej ale jest to już jakiś smaczek, jedyna rzecz wśród samych zalet jaka mnie razi to zerwanie sojuszu przez Francuzów po kilkunastu turach i mimo że potem ponownie go zawarłem kosztem santpetersburga i Mińska ponownie go zerwali,jest to jednak jedyny mankament jaki znalazłem narazie, bardzo polecam, szukać go trzeba na polskim forum przeglądając tematy o księstwie warszawskim lub na forum TW pod nazwą LMF 1,7...

Rekson971
25-03-2013, 07:13
Witam, mam również problem z modem. Mianowicie instaluję go tak jak należ lecz kampania cały czas taka sama. Zainstalowałem mod managera jednak on w ogóle nie widzi Napoleona.

Salvo
25-03-2013, 16:25
Musisz podmienić pliki startpos, a nie zainstalować go jak inne mody ;)

Wcześniej skopiuj pliki orginalne.

Rekson971
25-03-2013, 16:48
Mógłby mi ktoś podesłać linka do plików startpos. Na stronce są tylko instalatory, a ja jestem totalnie zielony we wgrywaniu modów :)

Salvo
25-03-2013, 20:02
Czyli nie instalowałeś już żadnych modów?

W instrukcji piszą, że wystarczy po prostu do folderu z grą zainstalować.
Mod Manager wymaga nowego net.frameworka.

Ewentualnie możesz wypakować pliki na pulpit i wybrać danego startposa.

Rekson971
26-03-2013, 12:34
Jedyne jakie to typowe podmienianie startposa jak np. wszystkie frakcję w empire
Po prostu robię tak. Odpalam instalator NTF, instaluję do folderu z grą. W tym samym folderze mam mod manager. Odpalam go jednak on nie widzi nic, a przy odpaleniu ikonką którą mi instalator zrobił na pulpicie mam po prostu to okienko, a przy wyborze kampanii. Gra się odpala i wszystko jak na czystym Napoleonie.

Salvo
26-03-2013, 16:37
To może zainstaluj na pulpit i podmień startposa ręcznie.

Rekson971
26-03-2013, 18:42
Nie pomaga, cały czas tak samo.

BLooDek
27-04-2013, 15:46
Ostatnio kupiłem Napoleona i takiego moda szukałem, dzięki. ;)