PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z garfiką



classix
03-03-2010, 17:18
Więc mam pewiem problem z garfiką. Gdy włączam gre i w filmikach i w menu startowym praktycznie nic niewidac bo przez caly czas przwijają się przez ekran czarne kreski (dosyc grube). Utrudnia to zrobienie czegokolwiek. Nie wiem jak wygląda to podczas rozgrywki, bo nie udalo mi sie jeszcze niczego odpalic. Prosze o pomoc jak to naprawic.

Godlike
03-03-2010, 17:20
Też tak miałem kiedyś z jedną grą tam zalecali zainstalować starsze stery grafiki co oczywiście nie pomogło ale ty spróbuj zainstalować najnowsze i zobacz czy to samo będzie jeśli tak to odpal grę w oknie to powinno pomóc.

Demon
03-03-2010, 17:21
Na jakim sprzęcie grasz? Jeśli karta graficzna jest dobra to wgraj nowe sterowniki. :)

classix
03-03-2010, 17:34
Dzieki ale to nie to. Wystarczy włączyc gre w trybie okienkowym.

Ale juz mam następny problem. Gdy wlączam bitwe lub nową kampanie widac zamiest pola bitwy to co bylo na ekranie ładownia, plus ikony jednostek ktore moge zaznaczy ale ich nie widze:/

A karte mam ati x1600 z najnowszymi sterownikami

Godlike
04-03-2010, 12:00
Z tego co zrozumiałem to najnowsze stery masz to może spróbuj zmniejszyć rozdzielczość gry albo pokombinuj z ustawieniami grafiki albo jeszcze możesz spróbować ściągnąć gre na pasek i wciągnąć ją jeszcze raz.

Morton
08-04-2010, 21:00
Cześć. Czy udało Ci się rozwiązać problem z grafiką? Wygląda na to, że to jest chyba jakiś błąd sterowników ATI (zauważyłem, że problemy mają tylko użytkownicy kart z chipsetem tej firmy). Ja mam R4850. Dziś zainstalowałem grę i dla sprawdzenia ustawień grafiki włączyłem bitwę. Okazało się, że na zbliżeniach trawa zamienia się w czarną masę, w której toną po pachy moje jednostki. Próbowałem różnych kombinacji w ustawieniach grafiki- niestety nic nie pomogło. Ściągnąłem nawet najnowszy sterownik (w tle na stronie ATI była reklama Napoleona!)- też nic. Co gorsza, przy próbie rozegrania bitwy w kampanii gra wywala się do windowsa- to też prawdopodobnie jakiś błąd w ustawieniach grafiki.

metalowy17
19-04-2010, 11:05
zmieniłem GTS 250 na ATI 5770 i pojawiły się APPCRASHE i wywałki do pulpitu, dzisiaj rozmawiałem z pomocą techniczną CD Projektu i tradycyjnie poradzili zmianę na nowe stery i direkty, całość problemu dotyczy Win 7, na XP i GTS250 było OK, ale na Win7 z nvidią zmiana sterów pomogła, dzisiaj spróbuję pokombinować ze sterami do ATI.
Może ktoś miał/ma podobny problem, dodam że nie tylko NTW ma takie objawy

Beomir
22-04-2010, 11:22
Witam, tez jestem posiadaczem karty graf. Ati i mam problem z grafiką, u mnie problemem jest sama btiwa, podczas której mruga mi obraz. Jest to dosyć uciążliwe ale da się grac. Problem znika gdy podczas bitwy wejdę w opcje grafiki ( nie muszę nic zmieniać ) zaakceptuje, bitwa wczytuje się raz jeszcze i jest ok :). W multiplayerze nie ma możliwości zmian grafiki podczas samej bitwy... Dlatego jakby ktoś mógłby pomóc byłbym wdzięczny. Instalowałem najnowsze sterowniki i jak ktoś już tu napisał widząc reklamę Napoleona na stronie amd.ati byłem pewny że problem zniknie... no ale cóż.
moja karta graf: Ati Radeon HD 4800
system: Win XP

matmat2000
24-05-2010, 11:06
No ja mam podobny problem z grafika w czasie kampania w bitwach jest wszystko ok. Takze posiadam karte ATI
http://img197.imageshack.us/img197/1531/beztytuufve.png

Pomoże ktos?;]

Pop517
24-05-2010, 12:54
pokombinujcie panowie z stawieniami gry mianowice shadery i jakość efektów cząsteczek bo to one głównie odpowiadają za to co jest na screenach

dodam że ja na moim radku 4650 mam jeszcze gorzej ale radze sobie zmianą ustawień jakość efektów cząsteczek na niskie i shader moder na 3(niskie) reszte moich ustawień mam na wysokie/ultra i gra chodzi