PDA

Zobacz pełną wersję : SHOGUN TOTAL WAR - Problemy techniczne



Pawel
23-11-2009, 07:55
Najczęstrze problemy (http://www.cdprojekt.pl/support/game/704/Shogun_Total_War)

Witam !

Od lat gram w Shoguna i nigdy nie miałem większych kłopotów technicznych.
Ostatnio chciałem odświeżyć grę, bo mam w planach małą potyczkę ze znajomym a nie grałem już dość długo - i co ? Nie mogę wejść do gry.

Miałem od znajomego wersję NO CD, ale nie działała. Więc zainstalowałem normalną, pełną i też nie chodzi - problem jest ten sam.

Podczas wchodzenia do gry ekran jest zupełnie czarny, w tle leci dźwięk z intro. Nic się nie da kliknąć, gra nie odpowiada. Wyjście z gry możliwe jest jedynie przez menedżer zadań.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i wie jak go rozwiązać ? Przeszukałem sieć, ale jest tam niewiele ponad to, że problem się pojawia, są pytania nie ma odpowiedzi. Sprawdziłem kilka rozwiązań (wyłączenie akceleracji sprzętowej w systemie, instalacja ponowna), ale nie ma żadnego efektu.

EDIT Rozwiązanie:

Ok, zaradziłem.posting.php?mode=edit&f=64&p=36683 (http://forum.totalwar.org.pl/posting.php?mode=edit&f=64&p=36683)

W razie gdyby ktoś miał podobny problem:
należy zmienić nazwy plików video w katalogu Shogun/credits/legals
Wtedy gra pomija filmy i wchodzi normalnie i działa.

adammar2610
02-01-2010, 13:09
Mam taki problem z grą:
W ustawieniach gry z głównym sterownikiem ekranu mam problem z wyświetleniem żołnierzy w czasie bitew. Próbowałem instalować różne sterowniki nvidi ale za każdym razem jest to samo jedynie na orginalnych sterownikach z płyty coś tam widać. Wydaje mi się że jest to wina sterowników ponieważ na każym gdy mam wgrane inne steroniki artefakty graficzne inaczej sie objawiają(żołnieże lub ekran falują lub nie ma ich wcale).
Na sterowniku programowym z gry wszystko jest ok, natomiast wiadomo że gra chodzi wtedy wolno i grafika jest dużo gorsza. Prosił bym o poradę lub o jakieś starsze sterowniki do GeForce na których gra bankowo śmiga. Posiadam Karte Asus GTS 250.

Pozdrawiam
A
:D

Memnon[pl]
05-02-2010, 02:02
Wina karty...Masz za dobrą karte graficzną :? .Na nowszych kartach Shogun niestety niechodzi :cry: .Ja ma GF 9800GT i też niestety niejestem w stanie grać bitew :cry: Zmiana sterowników też raczej nic nie daje.

Barsa
05-03-2010, 21:13
Próbowałem zagrać sobie w Shoguna i o dziwo wszystko było ok(nawet nie było problemów z intrem itd.) aż do bitwy... no cóż, nie widać wojsk, za to na mapie jest coś zupełnie niepotrzebnego, ale co ja tu będę pisał, screen:

http://img705.imageshack.us/img705/9383/455c.jpg (http://img705.imageshack.us/i/455c.jpg/)

Wiem, że producent gry nie znalazł sposobu na grę w Shoguna na kartach nvidii 8x i 9x ale może coś pomożecie, może coś wymyśliliście na ten fant... bo gra świetna, ale bez bitew to sporo traci. Osobiście myślałem o zainstalowaniu starszych sterów, ale nie wiem czy to pomoże, gdzieś czytałem, że w tym błędzie chodzi o architekturę nowych kart, wiec dupa blada jak tak. Cóż jeżeli nie znajdzie się rozwiązanie to mam jeszcze w domku złomka - gf 5700, sempron 3000+ i 1 gb ramu, na tamtym pewnie pójdzie, tylko, że za dużo przez weekend raz na miesiąc sobie nie pogram...

Memnon[pl]
05-03-2010, 22:52
Ja mam dokładnie to samo(z tym że mam GF 9600GT)...próbowałem już chyba wszystkiego-zmiana sterowników na starsze itp. itd...i nic to nie pomogło.Jak coś uda Ci się wykombinować to daj mi znać prosze na PW bo żywie wielki sentyment do Shoguna i chętnie bym sobie jeszcze czasami zagrał...

grattz
07-03-2010, 11:55
Też mam 9600GT
Ja mam identyczny problem w tym Shogunie co w M:TW:
Nie mam aż takich artefaktów ale jednostki są poucinane i nie mogę ich zaznaczyć.
http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=39&t=4009

http://img697.imageshack.us/img697/8674/3333yx.jpg


W trybie sprzętowym jest wszystko super tylko ze mam 3 klatki /s
http://img704.imageshack.us/img704/8455/3333gvk.jpg

Barsa
10-03-2010, 22:39
Hmmm u mnie jest to może kwestia sterów... ciągle aktualizuje. Ale co z tego jak bym tego nie robił i tak nie pogram ;/

Dymion_N_S
01-08-2010, 14:33
Z tego co przeczytałem powyżej zrozumiałem, iż nie mam możliwości zagrać w STW na karcie typu GF 9600GT (taką posiadam), to prawda ?

Kyuzo
02-08-2010, 10:08
Możliwość istnieje jak najbardziej. Mapa kampanii działa bez zarzutu. Niestety bitwy można będzie rozgrywać jedynie w trybie sprzętowym tak jak zostało to opisane powyżej viewtopic.php?p=73649#p73649 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?p=73649#p73649)

Edit:
@kirlan dobrze, że zaglądają do tego działu osoby, które wyłapują takie błędy 8-) zasugerowałem się postem do którego dałem link

kirlan
02-08-2010, 11:38
Z tego co przeczytałem powyżej zrozumiałem, iż nie mam możliwości zagrać w STW na karcie typu GF 9600GT (taką posiadam), to prawda ?
A po co na karcie?
SHOGUN (1) w ogóle nie potrzebuje karty graficznej!!!

Możliwość istnieje jak najbardziej. .......... bitwy można będzie rozgrywać jedynie w trybie sprzętowym ........
Kyuzo to zdaje się stary wyga i jak to czasem starym wygom się zdarza, przejęzyczył się.
Chodzi o TRYB PROGRAMOWY oczywiście
(niektórzy mówią "wirtualna karta graficzna" bo chodzi bodajże o to że odpowiedni program tak zarządza fragmentem RAM jakby to była karta grafiki )
((no bo w gruncie rzeczy karta grafiki to jest taki wyspecjalizowany RAM)))
-----------
jak masz tak ze 256 RAMu (ale lepiej 1 giga) to graj całego SHOGUNA na "wirualnej karcie" czyli
w TRYBIE PROGRAMOWYM
znajdziesz go w menu gry : opcje> grafika>
--------------------------
dla wygody i bezpieczeństwa proponuję najpierw
1) zmniejsz częstotliwość odświeżania ekranu (60 Hz wystarczy)
2) zmniejszyć jakość gry:
w głównym menu gry
opcje > działanie> tutaj usuń parafki przy "dym" "i "fauna"
opcje> grafika> tutaj zmniejsz rozdzielczość mapy strategicznej , a zwłaszcza mapy bitewnej,
eksperymentuj z różnymi rozdzielczościami, czasem może się okazać że wyższa działa lepiej
opcje> sterowanie> tutaj zmniejsz nieco prędkość obrotu kamery i ruchu kamery
...................
jeśli będzie działało dobrze to z powrotem podkręć niektóre z powyższych
------------
PS
Jak już będziesz włączał tryb programowy to nie zniechęcaj się mruganiem - wysoce prawdopodobne że to minie po przejściu do głównej części gry, albo do innej pozycji menu
(u mnie właśnie tak się dzieje w tym trybie)
-------------
Miłej gry 8-)

Olafinh0
31-08-2010, 09:42
]Wina karty...Masz za dobrą karte graficzną :? .Na nowszych kartach Shogun niestety niechodzi :cry: .Ja ma GF 9800GT i też niestety niejestem w stanie grać bitew :cry: Zmiana sterowników też raczej nic nie daje.
Dzięki za informację

Scraffy
25-10-2010, 12:47
A jak gra w ogóle nie chce się odpalić?
Shogun golden edition, nie patchowany w ogóle

Komp:
1.5 ghz procek
512 ramu
radeon 9200 128 mbit
korzystam z kopi własnego oryginalnego shoguna: złota edycja, odpalam z obrazu płyty czy mozę to mieć jakiś wpływ, niestety płytka jest porysowana i nie moge sam tego sprawdzic.

Artur
26-10-2010, 19:44
Eureka ! ;) Miałem problem w którym podczas bitew strasznie przycinały mi się jednostki. Kombinowałem na wszelakie sposoby.. I odkryłem. Ludziowi, który będzie miał podobny problem polecam.. wyciszenie muzyki. Wiem to może brzmieć śmiesznie ale ja po wyciszeniu przestałem mieć jakiekolwiek problemy z Shogunem pod każdym względem. Może warto spróbować ? ;)

kirlan
27-10-2010, 10:45
Eureka ! ;) (........) polecam.. wyciszenie muzyki. Wiem to może brzmieć śmiesznie ale ja po wyciszeniu przestałem mieć jakiekolwiek problemy z Shogunem pod każdym względem. Może warto spróbować ? ;)
Bynajmniej śmieszne to nie jest, co więcej niedawno się dowiedziałem że ma bardzo mocne, wręcz porażająco jasne uzasadnienie w zasadach budowy / działania obecnych kompów PC.
Podobny efekt może przynieść zmiana ustawień głębi kolorów - jeśli karta grafiki obsługuje ten tryb to naprawdę 24 bity starczą zamiast 32 - no chyba że ktoś ma "super oko" albo wie na co zwracać uwagę.
Warto też znaleźć główny plik gry - ten wskazywany skrótem na pulpicie albo wskazywany przez menu i w jego właściwościach ustawić żeby był uruchamiany w trybie zgodności z WIN 98 - to czasem rozwiązuje sprawę (ja tak odpalam wiele reedycji starych gier).
--------------
Inna kwestia to sprawa zabezpieczeń na oryginalnym CD oraz kwestia czy można (1 zgdonie z prawem 2 fizycznie czy jest to możliwe) korzystać z kopii na swój użytek

Co do rys - naprawdę warto postarać się o wymianę krążka na nowy
---------
Ja mam "złotą edycję" i po zainstalowaniu nie potrzebuję płyty do grania, ani nawet do odpalenia gry.

Scraffy
27-10-2010, 12:21
Mnie o takową prosi... poza tym szkoda mi teraz znowu kasy wydawać w końcu jestem studentem...

kirlan
27-10-2010, 12:32
A kto mówi o kasie?
Wymiana uszkodzonej płyty na pełnowartościową z tego co wiem jest gratis.
Kontaktuj się z dystrybutorem twojego wydania.
----------
Ps - poczytaj co ci wysłałem na PW

looozaks
26-12-2010, 15:25
witam

ja mam problem innej natury i liczę na to, że ktoś mi go pomoże rozwiązać. nie mogę włączyć sterowania myszką: widokiem oraz kamerą podczas bitwy, w opcjach w ustaieniach klawiszy poprostu nie mogę zaznaczyc tych elementów i nie wiem z czego do to wynika

29-12-2010, 11:14
witam

ja mam problem innej natury i liczę na to, że ktoś mi go pomoże rozwiązać. nie mogę włączyć sterowania myszką: widokiem oraz kamerą podczas bitwy, w opcjach w ustaieniach klawiszy poprostu nie mogę zaznaczyc tych elementów i nie wiem z czego do to wynika
Tradycyjnie- jaki sprzęt, system? Wersja gry ;)

TAXUS
30-01-2011, 18:58
Witam Wszystkich!

Po bardzo długiej przerwie odkurzyłem mojego Shoguna. Gra oryginalna. Swego czasu grałem w nią na celeronie 433, a później athlonie 2000+ (1.6ghz). Teraz grę próbowałem odpalić na lapku. Karta graficzna GF9300M GS. System Vista - (wieśta...). Tutaj gracze mieli z tym problemy - ale gra się uruchamiała - ja mam niestety taki problem, że gra nie chce w ogóle wystartować. Ekran robi się czarny i tyle - a zamknięcie idzie tylko poprzez menedżera zadań, w którym to pisze, że program nie daje odpowiedzi.

Na górze (w pierwszym poście) była odpowiedź na podobne zagadnienie, ale po włączeniu wyskakuje mi, że dany post nie istnieje.

Jeśli ktoś ma podobne problemy - będę wdzięczny za pomoc - jeśli oczywiście da się to rozwiązać tak by gra była w pełni funkcjonalna.

Z góry dziękuję

30-01-2011, 19:04
Witam Wszystkich!

Po bardzo długiej przerwie odkurzyłem mojego Shoguna. Gra oryginalna. Swego czasu grałem w nią na celeronie 433, a później athlonie 2000+ (1.6ghz). Teraz grę próbowałem odpalić na lapku. Karta graficzna GF9600. System Vista - (wieśta...). Tutaj gracze mieli z tym problemy - ale gra się uruchamiała - ja mam niestety taki problem, że gra nie chce w ogóle wystartować. Ekran robi się czarny i tyle - a zamknięcie idzie tylko poprzez menedżera zadań, w którym to pisze, że program nie daje odpowiedzi.

Na górze (w pierwszym poście) była odpowiedź na podobne zagadnienie, ale po włączeniu wyskakuje mi, że dany post nie istnieje.

Jeśli ktoś ma podobne problemy - będę wdzięczny za pomoc - jeśli oczywiście da się to rozwiązać tak by gra była w pełni funkcjonalna.

Z góry dziękuję

To mi pomogło :mrgreen:
http://www.cdprojekt.pl/support/article ... arny_obraz (http://www.cdprojekt.pl/support/article/704/1504/Po_uruchomieniu_gry_pojawia_sie_tylko_czarny_obraz )

TAXUS
30-01-2011, 19:28
w pliku txt, który utworzyło w katalogu gry jest napisane coś takiego:

Errors for session started: Sun Jan 30 19:39:50 2011

E:\shogun\Main3d_1.cpp(3787) : DirectX call : E_NOTIMPL (UNSUPPORTED)
Errors for session started: Sun Jan 30 19:41:41 2011

.p.s. niestety ingerencja w fdshow nie pomogła ;/

30-01-2011, 19:36
Zacznijmy od początku:)
Jaka wersja gry? Z dodatkiem? Jaki patch? Dodatkowo ten dziwaczny system operacyjny :roll: , który debilnieje przy starych grach
Tutaj masz przykład jak należy instalować programy , a przy tym i gry na wiście,
spróbuj według tych porad, jeżeli tak instalowałeś to napisz,
viewtopic.php?f=57&t=374&start=100 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=57&t=374&start=100)

edit:
Tu masz porady odnośnie tego problemu
http://shoguntotalwar.yuku.com/topic/13977
http://shoguntotalwar.yuku.com/topic/41 ... ion?page=1 (http://shoguntotalwar.yuku.com/topic/41622/crashes-in-Shogun-Gold-edition?page=1)

TAXUS
30-01-2011, 19:49
Niestety nie jestem w stanie podać jaka to jest wersja ;/

Gra została zakupiona w Kanadzie. Na 2 płytkach. Bez dodatków i tym podobnych spraw. Nic nie dogrywałem jeszcze bo pierw chciałem uruchomić. No ale niestety - nie chce wystartować ;/

Możliwe, że nie doczytałem - w co wątpię, ale na ten problem tam odpowiedzi nikt nie udzielił :(

30-01-2011, 20:23
wejdź do katalogu z grą i szukaj
takiego pliku
ReadMe.txt
przykładowo masz go w
d:\Program Files\SEGA\Shogun Total War - Zlota Edycja\
Z tą Kanadą toś pojechał :mrgreen: , mało ważne, i w tym pliku masz informacje, jaka wersja, to ważne, bo wyszedł swego czasu ciekawy patch do Shoguna...
Na samym początku tylko że po angielsku u Ciebie, będzie coś takiego, napisz, skopiuj co tam masz u siebie, tutaj przykład tego

Shogun Total War README‘Shogun Total War: Warlord Edition’ &
‘Shogun Total War: The Mongol Invasion’ pakiet rozszerzający

TAXUS
31-01-2011, 12:00
Może i pojechałem - no ale taka prawda ;-) gra kosztowała mnie 49,99 dol. Kanadyjskich - kupowana w Toronto.

A to co w readme jest na początku napisane:


Shogun: Total WarTM



README

2 June 00

31-01-2011, 13:01
Zerknij na PW.... :mrgreen: Czekam....

TAXUS
01-02-2011, 20:04
Chyba niestety nie pójdzie Shogun na tym moim lapku - kombinacja "wieśty" i karty graficznej chyba jest dla niego nie do przeskoczenia.

Zrobiłem próbę na starym kompie - AMD Athlon 2000+ (~1.7gHz), 1GB ram, GF4 440MX (bodajże 64mb) - system - Win xp i gra działa bez najmniejszego przycięcia...

Annubis1991
17-02-2011, 08:35
Mógłby ktoś pomóc? Postanowiłem sobie odświeżyć moją przygodę z shogunem, jednak napotkałem pewien problem. Mianowicie nie mogę w ogóle zainstalować tej gry, zupełnie nie wiem dlaczego. Po włożeniu płyty normalnie wyskakuje menu i daje install... ale nic sie nie dzieje. Wlazłem na płyte i próbowałem odpalić to ręcznie - efekt taki sam... próbowałem sie bawić z ustawieniami (Właściwości) jednak również bez skutku. W desperacji pożyczyłem nawet płyte od kumpla i to też nie pomogło.. mam Windows 7 64 bit. Z góry wielkie thx

Araven
17-02-2011, 11:23
Hm. Ja tam żadnym eksertem od instalacji Szoguna nie jestem :mrgreen: , ale myślę, że to na tyle "stara" gra, że może zwyczajnie nie ruszyć pod Win7. Ale może Ktoś Ci jednak podpowie jak to zainstalować pod Win7. :P

kirlan
07-03-2011, 13:06
1) spróbuj PRAWY klik myszą na programie instalacyjnym - zobacz czy masz coś w stylu "uruchom w trybie zgodności z ..." wybierz Win XP albo wręcz Win98 jak się da.

lub

2) ustal jak to jest z uruchamianiem aplikacji 32 bitowych w win 7 który zasadniczo jest 64 bitowy (jak bedę miał chwilke to sprawdzę sam i napiszę jak to jest ale raczej nieprędko)

albo spróbuj tego:

3) ze strony Microsoftu ściągnij i zainstaluj Virtual PC, http://www.microsoft.com/windows/virtual-pc/download.aspx - wybierz wersję tego programu zależnie od konkretnej wariacji systemu jaki posiadasz.

Niestety nie pamiętam czy w program jest już wbudowany obraz systemu XP i/lub nowszych - ściągnij je jeśli potrzeba. :roll:

Uruchom wirtualną maszynę na systemie XP lub jeszcze lepiej 98 i spróbuj na niej zainstalować a następnie odpalić grę .
Powodzenia! i (mam nadzieję) miłej gry!
A -ha - przypominam że szogun1 nie potrzebuje ŻADNEJ karty graficznej do działania - w głównym menu gry wybierasz żeby grafikę obrabiał / przyspieszał programowo - szał to nie jest, ale jak wyłączysz chmury, mgłę, dymy, ptactwo i inne drobiazgi / bzdety to powinno być znośnie.
------------
PS - KONIECZNIE odpisz czego próbowałeś i jaki był rezultat.

KLAssurbanipal
05-04-2011, 15:15
Witam. Mam problem. Najwidoczniej STW się zestarzał bardzo szybko. Nie mogę go uruchomić zarówno na kompie sprzed roku jak i tym sprzed 8 lat. W miejscu intra mam czarny ekran, ale dźwięk słychać, po jego zakończeniu nie ma już nic prócz czarnego ekranu. Płyta to nówka, prosto z folii. CO może być przyczyną? Oba komputery różnią parametrami między sobą ok. 7 lat.
Karty graficzne: ATI Radeon 256 MB; GeForce FX 128 MB.

Samick
06-04-2011, 13:56
Zrobiłeś wyjątek dla shoguntw.exe w kodekach ffdshow w opcji konfiguracji obrazu? Podobne problem miałem na moim pierwszym sprzęcie i w ten sposób go rozwiązywałem.

KLAssurbanipal
13-04-2011, 16:13
Nie zrobiłem, nie bardzo wiem jak to zrobić. Możesz wyjaśnić? ;)

Samick
17-04-2011, 11:13
Nie zrobiłem, nie bardzo wiem jak to zrobić. Możesz wyjaśnić? ;)

Nie znam Ciebie na tyle by stwierdzić, czy to żart z mojej odpowiedzi czy rzeczywiście prośba o wyjaśnienie... :|

optymista
18-06-2011, 15:58
hej Witajcie mam shogun total war złotą edycje może miał ktoś taki problem gram kampania a z czasem jak wczytuje grę gra poprostu sie zawiesza szukam do tego rozwiązania pozdrawiam .

kirlan
20-06-2011, 09:18
1) precyzyjniej opisz problem: [spoiler:2evo86cj]:arrow: co znaczy z czasem? : grasz kilka godzin robiąc sejwy i co jakiś czas wczytując, przy którymś wczytaniu zawieszka? czy też grasz frakcją x robis sejwa, gaśisz komp, następnego dnia wczodpalasz wczytujesz, grasz robisz sejwa, wyłączasz kompa, kolejnego dania znowu odpalasz wczytujesz .... aż któregoś dznia nie możesz wczytać??
:arrow: co znaczy zawiesza? nie wczytuje się / zawiesza wprzy wczytywaniu- w trakcie czy od razu, a może pod koniec? czy wczyta się a potem nie chce ruszyć czy też wczyta się ruszy, ale prędko zawiesza się?[/spoiler:2evo86cj]
2) podaj: system, RAM, karta graficzna, wolne miejsce na twardzielu, rozmiar pliku wymiany ((= pliku stronicowania = wirtualny RAM)) - stały? zmienny? rozmiar wirtualnego RAM?

optymista
21-06-2011, 15:49
hej ja z tą zawieszka mój komputer to intel core i3-300m
karta radeon hd 5650 (filmiki wszystko chodzi )
4 gb ddr ramu
320 giga dysku wolnego mam z 30 giga
gram sobie po planszy układam żołnierzyki idę spać zapisuje grę rano budzę się włączam wczytuje gram po kilku ruchach na mapce gra porostu dostaje zawiasu zniżam okno pisze "brak odpowiedzi " instalowałem na nowo to samo nie wiem co z tym jest pożyczyłem od kumpla inna wersje gry tej samej nie z ekstra klasyki i tez była w wersji ang i tak samo gram a potem zawias i nie mogę nic zrobić :( może by mi ktoś pomógł jak nie to będę grał w shoguna 2 tez mam ale chciałem w jednego i drugiego pozdrawiam a system windows 7 64 bity

kirlan
22-06-2011, 10:17
.... bo nie podałeś wolnego miejsca na twardzielu, ani ustawień RAM wirtualnego.

Zgaduję że : przepełnia ci pamięć RAM (fizyczną i wirtualną)

wykonaj zwalnianie pamięci RAM- zobacz tutaj i kilka postów wcześniej (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?p=98392#p98392)

albo: masz uszkodzony twardziel w obszarze wirtualnego RAM - wykonaj PEŁNY FIZYCZNY skan dysku z opcją naprawiania (zapisywania uszkodzonego klastra jako zajęty)

Sprawdź / zmień ustawienia wirtualnego RAM - daj większy.

optymista
23-06-2011, 07:50
Hej
Więc tak zrobiłem 6000 mega minimum i max pamięci wirtualnej(mam 4 giga ramu ddr 3 ) .
zrobiłem defragmentacje
zrobiłem "skanowanie dysku i utrata sektorów "
ale jak wchodzę w Total war shogun i w takie małe urządzonko Electronic arts system information to mam Total memory minus 139 i
free memory minus 1563 i pali się lampka czerwona ze do działania gry tylko to trzeba zrobić wiec nie wiem co dalej mógłbym zrobić .Dysku wolnego mam 37 giga bajt

25-06-2011, 11:47
Hej
Więc tak zrobiłem 6000 mega minimum i max pamięci wirtualnej(mam 4 giga ramu ddr 3 ) .
zrobiłem defragmentacje
zrobiłem "skanowanie dysku i utrata sektorów "
ale jak wchodzę w Total war shogun i w takie małe urządzonko Electronic arts system information to mam Total memory minus 139 i
free memory minus 1563 i pali się lampka czerwona ze do działania gry tylko to trzeba zrobić wiec nie wiem co dalej mógłbym zrobić .Dysku wolnego mam 37 giga bajt
Win7 o szlachetny, to takie ustrojstwo, co ma tzw uac, co ma restryjcyjne podejście do plików, i stąd problemy są, dla mnie win7 to porażka, odnośnie gier.
http://technet.microsoft.com/pl-pl/libr ... ntrol.aspx (http://technet.microsoft.com/pl-pl/library/akademia-windows-7-czesc-4-bezpieczenstwo-user-account-control.aspx)

optymista
30-06-2011, 06:26
bawiłem się tym UAC ale nic to nie daję chyba zrobię wirtualna maszynę z Windowsem XP porostu chyba że jeszcze mona coś w biosie zmienić ale nie wiem pozdrawiam

kirlan
30-06-2011, 09:41
Masz antywirusa - jeśli tak to zmień na jakiś lekki (np ESET lub F-secure)


KONIECZNIE zablokuj dostęp do swojego kompa z zewnątrz - żadnych zdalnych pulpitów, żadnej zdalnej pomocy, żadnych folderów udostępnianych.
Masz coś w stylu "usługa indeksowania? - wyłącz
Tworzenie kopii zapasowej ?- ustaw na ręczne
ściąganie aktualizacji?? - ustaw niech powiadamia o dostępnych ale niech NIE pobiera i NIE instaluje dopóki ty mu nie każesz.
jakieś inne zaplanowane "usługi systemowe" porządkowanie dysku, skanowanie , a może skanowanie antywirusowe - ustaw wszystko że ręcznie uruchamiasz TY kiedy TY chcesz a nie komp z automatu w jakiś okolicznościach

Nie pamiętam czy tak jest w WIN 7 ale : odnajdź główny plik gry (Shogun.exe lub o podobnej nazwie z exe) - prawy klik myszą i wybierz właściwości >> zgodność>> uruchom ten plik w trybie zgodności z ... wybierz win XP albo wręcz win 98 jak możesz.

Spróbuj ograniczyć RAM wirtualny ustaw wartość min na 1 000 MB a max na 6 000 MB. albo jeszcze mniej - ze 4 000 MB

Na jakim profilu windowsa logujesz się - zwykły użytkownik? gość ? Jeśli tak spróbuj na admińskim

Adriero
24-10-2011, 13:26
Witam!Mam problem. Zainstalowałem shogun total war i wszystko jest ok oprócz tego że jak chcę zapisać stan gry to gra wyłącza mi się i jest napisane że progam shog_cpp przestał działać.

Mam windows 7
pentium dual-core e5200 2,5ghz
4gb ram
nvidia geforce 9800gt

Da się ten problem rozwiązać?

Araven
24-10-2011, 14:32
Na początek przeczytaj dokładnie wszystkie posty w tym temacie (to tylko 3 strony), jest spora szansa, że znajdziesz rożwiązanie swojego problemu. Mam Shoguna I ale na Win7 go nie instalowałem. Pozdrawiam.

Adriero
24-10-2011, 16:49
tylko w poprzednich stronach jest opisany inny trochę bląd

kirlan
25-10-2011, 06:44
System plików? (czytaj: prawa dostępu, zwłaszcza zapisu) -
...
no i ..
UWAGA na rożne partycje !! (ja np mam jedną FAT32 drugą NTFS , a to zupełnie odmienne dwa światy) zatem na której masz program, , a na której sejvy?

Adriero
25-10-2011, 12:55
ja mam tu i tu NFTS

Yamamoto
14-01-2012, 14:21
Udało się, zlikwidowałem czarny ekran :!: :twisted:

Zastosowałem poradę na ten sam problem z MTW usuwamy into z gry a później w opcjach wyłączamy filmy. Na wszelki wypadek usunąłem też folder z filmami.

Ale jedno pytanie. Jak zapisuje się grę ? bo pierwszy raz gram w shoguna i mam problem z menu.

Samick
14-01-2012, 14:30
Szybki zapis ctrl+s, by zapisać grę zwyczajnie, należy nacisnąć esc, po chwili wczytywania wyświetli się menu z opcjami itd. tam znajdziesz takie coś jak "zapisz".

Ale to jest równoznaczne z tym, że pozbawiasz się filmików (według mnie niedoścignionych do dzisiaj przez żadną część TW, może poza modem TATW, ale tam scenki wzięto z filmów). Poza tym wystarczy dodać wyjątek w kodekach, by nie obsługiwały pliku shoguntw.exe (czy jak on się tam zwie) i wszystko powinno działać. ;)

Ludzie, ktoś napisał w dziale o Shogunie!! xD

Yamamoto
14-01-2012, 16:10
Szybki zapis ctrl+s, by zapisać grę zwyczajnie, należy nacisnąć esc, po chwili wczytywania wyświetli się menu z opcjami itd. tam znajdziesz takie coś jak "zapisz".

Ale to jest równoznaczne z tym, że pozbawiasz się filmików (według mnie niedoścignionych do dzisiaj przez żadną część TW, może poza modem TATW, ale tam scenki wzięto z filmów). Poza tym wystarczy dodać wyjątek w kodekach, by nie obsługiwały pliku shoguntw.exe (czy jak on się tam zwie) i wszystko powinno działać. ;)

Ludzie, ktoś napisał w dziale o Shogunie!! xD


Wiesz osobiście jechałem 5 lat na RTW i rożnych dodatkach oraz modach. Znam ta grę chyba na wylot i ją ubóstwiam ale ten klimat w Shogunie TW jest niesamowity , dobry mieli twórcy pomysł z tymi filmami. Niestety musiałem je wyłączyć ale nadal klimat jest jakby koło mnie siedział sam Tokugawa :D

Jeszcze jedno pytanie. Czy osłabione jednostki można powtórnie regenerować w miastach czy robią to same gdy tylko ich wrzucamy do danej miejscowości :?: :?:

Samick
14-01-2012, 17:59
Jeszcze jedno pytanie. Czy osłabione jednostki można powtórnie regenerować w miastach czy robią to same gdy tylko ich wrzucamy do danej miejscowości :?: :?:

Zależy czy masz zwykłego Shoguna czy Mongol Invasion.
Osłabione jednostki w podstawce możesz tylko łączyć by uzupełniać ich stan osobowy. W MI możesz, tak jak w reszcie serii przeszkalać w przygotowanych do tego prowincjach.
I samo się to nie dzieje. :)

Yamamoto
15-01-2012, 14:12
Dzięki za pomoc Samick :D


Kurde ale jestem upierdliwy. Ale ciekawi mnie jedna rzecz. Nie mogę na mapie taktycznej podczas bitwy kierować jednostkami. Chodzi o rozciąganie i ściskanie szyku lub wyznaczanie konkretnego miejsca gdzie dana jednostka ma pomaszerować. Żeby wskazać miejsce to muszę kliknąć na miniaturkę mapy po lewej stronie. Wtedy dopiero jednostki zmieniają położenie. Nie ukrywam że to utrudnia rozgrywkę. Jak włączyć normalne sterowanie jednostkami. ?

Samick
15-01-2012, 15:23
Kurde ale jestem upierdliwy. Ale ciekawi mnie jedna rzecz. Nie mogę na mapie taktycznej podczas bitwy kierować jednostkami. Chodzi o rozciąganie i ściskanie szyku lub wyznaczanie konkretnego miejsca gdzie dana jednostka ma pomaszerować. Żeby wskazać miejsce to muszę kliknąć na miniaturkę mapy po lewej stronie. Wtedy dopiero jednostki zmieniają położenie. Nie ukrywam że to utrudnia rozgrywkę. Jak włączyć normalne sterowanie jednostkami. ?

???

Ja wiem, że podczas ataku nie można nic zmieniać (w fazie rozstawiania), za to można takie rzeczy czynić podczas obrony. Kolejna rzecz, podczas bitwy zawsze możesz zmienić ilość szeregów, zaznaczając oddział i manewrując odpowiednio myszką przy wciśniętym jej lewym przycisku.

Yamamoto
15-01-2012, 23:10
Kolejna rzecz, podczas bitwy zawsze możesz zmienić ilość szeregów, zaznaczając oddział i manewrując odpowiednio myszką przy wciśniętym jej lewym przycisku. Właśnie mam zablokowane te opcje. Tak samo nie mogę normalnie kliknac na odział i wysłac z punktu A do B. Muszę posiłkować się mapka czy radarem po lewej stronie. gdzie wtedy zaznaczam jednostkę i klikam na radarze i dopiero wtedy działa.

Samick
16-01-2012, 13:53
Kolejna rzecz, podczas bitwy zawsze możesz zmienić ilość szeregów, zaznaczając oddział i manewrując odpowiednio myszką przy wciśniętym jej lewym przycisku. Właśnie mam zablokowane te opcje. Tak samo nie mogę normalnie kliknac na odział i wysłac z punktu A do B. Muszę posiłkować się mapka czy radarem po lewej stronie. gdzie wtedy zaznaczam jednostkę i klikam na radarze i dopiero wtedy działa.

Zmuszony zostałem zainstalować Shoguna, a to źle .... To oznacza kilka nieprzespanych nocy podczas podboju Kraju Kwitnącej Wiśni.

Opcje>Sterowanie>Ruch myszą - zaznaczasz i wszystko gra.




*****************************

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=482722

Sposób na nowoczesne karty graficzne.

grattz
07-10-2012, 18:07
Czy da sie grę odpalić w rozdzielczości większej niż 1024x768, żeby można było komfortowo pograć na laptopie z szerokim ekranem ?

Scooter
07-10-2012, 18:26
A dlaczego miało by się nie dać?

grattz
07-10-2012, 18:45
http://imageshack.us/a/img407/5131/shogunw2012100818115030.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/407/shogunw2012100818115030.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)


Znalazłem taki post (http://shoguntotalwar.yuku.com/reply/922664/Changing-Graphics--Shogun-Total-War---real-true-Total-War-Fa#reply-922664)
A tam :
http://img413.imageshack.us/img413/4294/shogun1600.jpg

Próbuje sobie z tym poradzić.

grattz
09-10-2012, 19:06
I i nie mogę ustawić tej rozdzielczości. Mimo że robię tak jak gościu opisuje. Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł ?

kirlan
23-10-2012, 15:19
1) spróbuj zmniejszyć częstotliwość odświeżania, potem zobacz czy masz dostępne we WŁAŚCIWOŚCIACH PULPITU WINDOWS większe rozdzielczości. ustaw większą lub docelową.

następnie

2) odpal grę i zrób jak opisano w postach powyżej

grattz
08-12-2012, 21:37
O MATKO. Przeszedłem całą gre na "Vertical Screen" by przez przypadek odkryć jak naprawić panoramę we wszystkich starych grach !

Wystarczyło tylko zmienić ustawienie w opcjach grafiki:
http://img577.imageshack.us/img577/3729/nowyobrazmapybitowejhh.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/577/nowyobrazmapybitowejhh.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

I wszystko działa idealnie . Pozdrawiam :]

karus73
04-01-2013, 06:30
mam win xp. Chodzi o to, że jak gram to zawsze dojdę do momentu, w którym się gra zawiesza i nie rusza. Gram normalnie nic się nie dzieje i zawsze jest taki moment, że po około 20-25 turach gra, gdy dam koniec tury się wiesza. Nic się nie dzieje. Dodam, że dotyczy to tylko win XP - wiem, że jakiś pacz to może rozwiązać, ale pytanie jaki? Dodam, że jak tę samą grę wrzucę na drugi system - win 98 na tym samym kompie - to tam gdzie się wieszała na XP na win 98 jest zwyczajny koniec tury i gram dalej. Zresztą na win98 zawsze działała bez zarzutu. Mam złotą edycję z MI.

kirlan
04-01-2013, 10:34
Przede wszystkim zwiększ wirtualny RAM

Zwiększ RAM wirtualny

metoda_2: start>>ustawienia>>panel sterowania>>system>>zaawansowane>>wydajność : ustawienia>>zaawansowane>>pamięć wirtualna: zmień>> otwiera sie okienko

(...)
w tym okienku możesz także ustawić RAM wirtualny.


6) ustaw STAŁY rozmiar dla rzeczy która ma ze 3 albo i więcej nazw: RAM wirtualny = plik/pliki wymiany = plik/pliki stronicowania
Spoiler:
brzmi groźnie a to nic innego jak obszar dysku twardego używany jako pamięć RAM gdy tego "normalnego" RAM'u chwilowo jest za mało - czyli w KAŻDYM kompie tyle tylko że częściej lub rzadziej i mniej lub więcej

- ustaw mniej więcej tyle żeby było 2,5 lub 5 razy więcej niż masz "normalnego" / "fizycznego" RAM - jak nic nie da to ustaw na 7,5 lub 10 krotność RAM fizycznego, a może właśnie obetnij do 0,5 objętości fizycznego RAM ((nie podam ci najlepszych ustawień bo musiałbym znać DOKŁADNE obciążenie RAM fizycznego i wirtualnego jakie masz w trakcie gry i w trakcie innych zadań na kompie. ))
Spoiler:
te ułamki podałem jako podstawę do konkretnych obliczeń - w ustawieniach RAM wirtualnego musisz to podać w MB albo nawet w kB - jak na przykład masz 2 giga RAMU to wirualny ustaw na 2,5 *2 = 5 giga albo nawet na 5*2=10 giga


Zwiększanie RAM wirtualnego odbywa się się to kosztem wolnego miejsca na dysku twardym więc
- opróżnij kosz,
- odinstaluj zbędne programy i zgraj na krążki fotki i inne pliki których nie używasz na co dzień, gdy sprawdzisz że się dobrze zgrały dopiero wtedy wywal ich kopie z twardziela)



:idea: Uwolnij zasoby systemowe - patrz linki poniżej:



uwalnianie RAM (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?p=97535#p97535)

i

uwalnianie zasobów szczegóły (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?p=98392#p98392)

Zobacz też: wyjaśnienie (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=351&t=10336)

...................
Nie sądzę żeby to chodziło o limit RAM-u dla 1 aplikacji, ale na wszelki wypadek możesz zwiększyć

limit Ram dla aplikacji (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?p=224831#p224831)

karus73
07-01-2013, 22:30
dało mi to tyle, że gram prawie bez bugów. To już coś. Nie mogę jednak zlikwidować klanu wroga. Kiedy chcę skończyć jakimś wrogim klanem - likwidując dajmio i prowincje - to wywala mnie na pulpit. Wydaje mi się, że tutaj już jakaś łatka na grę byłaby przydatna. ... no chyba, źe inne pomysły ;)

ps. podkreślam, że win 98 - ten sam komp - gra działa bez zarzutu (tylko, że teraz nie chce mi się instalować specjalnie tego systemu dla jednej gry ...)

kirlan
09-01-2013, 11:00
MEMTESTA odpalałeś ?- Jak nie, to sprawdź nim RAM pod kątem błędów/uszkodzeń
Sprawdź dysk TWARDY pod kątem błędów fizycznych - PEŁNE, GRUNTOWNE FIZYCZNE skanowanie dysku twardego koniecznie z opcją autonaprawy
...
spróbuj przed ostatecznym rozwaleniem klanu zapisać grę potem zmień ustawienia - w części działanie usuń parafkę przy filmikach wysokiej jakości

Jak to nie pomoże zmniejsz rozdzielczości albo
... w ogóle przejdź na tryb programowy
gra użyje RAM-u i procesora głównego zamiast karty graficznej - więc tym bardziej wywal zbędne składniki Windowsa i obetnij rozdzielczości a ZWŁASZCZA częstotliwość odświeżania)

-----------------
Tak myślę ... :roll: że dobrze by było wybadać co robi zwiechę? Poderżniecie gardła daimio - zamach ninja lub gejszą? Podbicie wszystkich ziem? Zabicie daimio w bitwie (wybij jego oddział do nogi)?

Coś czuję że problem stanowi filmik który towarzyszy bezpotomnej śmierci dajmio lub śmierci samobójczej po klęsce. Hekhmmm .... Choć nie jestem pewny czy ten filmik pojawia się gdy z twych rąk zginie wrogi daimio czy tylko gdy TWÓJ daimo umrze?

:idea: :?: Jak masz zainstalowany shogun?: Czy filmiki odtwarza ci z krążka czy masz zainstalowane na twardziela?

karus73
09-01-2013, 15:39
MEMTESTA odpalałeśtak, wcześniej
spróbuj przed ostatecznym rozwaleniem klanu zapisać grę potem zmień ustawienia - w części działanie usuń parafkę przy filmikach wysokiej jakości filmiki też w ogóle wyłączyłem i to samo.
Tak myślę ... że dobrze by było wybadać co robi zwiechę? Poderżniecie gardła daimio - zamach ninja lub gejszą? Podbicie wszystkich ziem? Zabicie daimio w bitwie (wybij jego oddział do nogi?wygrałem bitwę i uciekł - obojętnie czy do zamku (jak hojo), czy w nicość jak takeda. Bitwy potem powtórzyłem z automatem i to samo. Wygląda to tak, że rozegram bitwę (auto czy ręcznie), tura leci dalej (czyli pokazuje co wybudowałem, ruchy itd) i jak ma być koniec to wywala do windowsa.
Jak masz zainstalowany shogun?: Czy filmiki odtwarza ci z krążka czy masz zainstalowane na twardziela?mam złotą edycję (chyba tak się zwie) i w niej jest też MI. Gra po polsku. Zainstalowana na drugiej partycji; twardziel. Z płyty nie korzystam.
ps. mnie też się wydaje, że chodzi o filmik, ale wcześniej tego nie miałem. Ostatnio jak grywałem (czyli kilka ładnych lat wstecz, to miałem zawiechę po jakimś czasie, a tak wsio było ok. Komp ten sam. Na lapku z win7 nie chiał w ogóle działać.
Tu też niby odpalam w zgodności z win98 i nic, to samo.

kirlan
09-01-2013, 17:44
Kodeki do filmików! cofnij do starszych wersji windows media player i inne odtwarzacze!

karus73
11-01-2013, 21:23
chyba się z tym uporałem. Polecam wszystkim walnięcie pacza warlord. Potem pojawi się problem, ponieważ gra zawoła o płytę (nie wiem dlaczego). Robimy reinstalację, ale przerzucamy pliki sami zostawiając oryginalnego exe-ka. Grałem jak do tej pory w sumie może z 12 godzin (wprawdzie też w pracy na innym kompie), ale bez problemów przechodzę dalej i nie mam zaiwech w grze (oczywiście spokojnie przeszedłem dalej jak na win98 i rozwaliłem klany wroga). Jedyny minus jaki pozostał, to fakt, że po zakończeniu gry mi się wiesza, gdy klikam by wyszedł z gry. Obchodzę to tabem i jest luzik. poleam, bo u mnie śmiga na razie spoko.

kirlan
12-01-2013, 10:20
Tak jest: Alt+tab, potem Alt+CTRL+delete - z menadżera wybrać Shogun .exe lub Wshogun.exe - zależnie od wersji gry i kazać systemowi zakończyć aplikację. potem zamknąć menadżera. Nie wpływa to na jakiekolwiek zapisane sejwy.

Spróbuj też:

http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=368&t=12080

Dobre nie tylko na szoguna. 8-) 8-) 8-)

Dmowski
12-02-2013, 18:19
Cześć!

Mam następujący problem:

Od dwóch dni walczę z tym, aby odpalić Shoguna na Windows 7. Korzystałem z wymienionych w tym wątku rad, jednak mój problem wygląda na nietypowy. Mój sprzęt:

ASUS K57JB (laptop)
Widnows 7 (64-bit)
Intel i3 2,4 Ghz
ATI molbility radeon hd 5145
RAM 4 GB

A tak wygląda mój problem:
Wszystko ładnie hula (filmiki, muzyka), ale gra zawiesza się gdy otwieram okienko rekrutowania jednostek i budowania. Zwiesza się tak, że kompa trzeba restartować. Czy ktoś umie mi pomóc? :)

kirlan
15-02-2013, 16:32
1) PEŁNY FIZYCZNY GRUNTOWNY skan dysku twardego z opcją autonaprawy
2) Sprawdź (nie pamiętam czy się w WIN7 da) uruchomić w trybie zgodności z Windows 98 lub chociaż z XP lub
3) Zainstaluj wirtual boxa - utwórz wirtualny komputer / wirtualną maszynę , zainstaluj w tym wirtualnym komputerze Windows XP lub Windows 98, zainstaluj na wirtualnym Shoguna i graj. Żeby przenieść pliki między wirtualną a realną maszyną współdziel Pendrive - przeniesiesz sobie save-y na wirtualną maszynę.
4) Spróbuj grać BEZ użycia katy graficznej - "tryb programowy" w ustawieniach grafiki - zwłaszcza gdy będziesz miał shoguna na wirtualnej maszynie

Zaskroniec
19-09-2013, 14:50
Witam. Jak zrobić rozdzielczość 1440x900? Próbowałem zrobić to co parę postów wcześniej ale u mnie coś chyba jest inaczej. Może ktoś napisać po polsku co mam zrobić?

Horvath
05-10-2013, 22:31
Witam niedawno program avast! wykrył wirusa w pliku weachatr.dll do Shoguna i mi go usunął i od tego czasu przy uruchamianiu pisze ze brak tego pliku nawet jak reinstaluje gre. Macie jakies pomysłu na to?

Galahad25
16-10-2013, 14:03
Witam niedawno program avast! wykrył wirusa w pliku weachatr.dll do Shoguna i mi go usunął i od tego czasu przy uruchamianiu pisze ze brak tego pliku nawet jak reinstaluje gre. Macie jakies pomysłu na to?

Reinstalujesz z płytki? Może poproś kogoś niech Ci podeśle ten plik i wrzuć ręcznie do gry

Horvath
16-10-2013, 15:38
No właśnie najdziwniejsze jest to, że reinstaluje z płyty, a tego pliku nie wykrywa :( Tak więc byłbym bardzo wdzięczny, jeśli ktoś jeszcze w ogóle ma tu Shoguna zainstalowanego desmond.hum@gmail.com.

NexaT
30-06-2014, 16:13
Witam. Mój komputer bezproblemowo spełnia wymagania Shoguna, a mimo to kamera podczas bitwy przycina. Nie mam żadnej płynności. Nie rozumiem dlaczego...

No i jak do diaska zmienić napisy w grze? Ściągnąłem spolszczenie, podmieniłem folder Polish, ale nie mogłem znaleźć opcji zmiany języka. Podmieniłem folder "eng", ale teraz w grze nie czyta mi znaków specjalnych. (ą,ś,ę)

NexaT
09-07-2014, 20:34
To jeszcze raz ja. Z kamerką już sobie poradziłem, wszystko pięknie chodzi.

Mam nadal problem ze spolszczeniem, gdyż nie czyta mi polskich znaków. Wie ktoś gdzie leży problem?
Chciałbym jeszcze wiedzieć, czy jest do pobrania polski dubbing postaci? (np. naszego doradcy) Na filmwebie jest napisane, że kilka osób użyczyło swojego głosu do dubbingu.

kirlan
13-07-2014, 18:59
http://4.bp.blogspot.com/-8HsbCiPh9Q4/U8LHM08bkGI/AAAAAAAAAg4/g63Uob43bcU/s1600/menu1.jpg

http://4.bp.blogspot.com/-zRfiDqCVaSE/U8LHPFtHNhI/AAAAAAAAAhA/Hi1HwbjuswY/s1600/menu2.jpg


http://4.bp.blogspot.com/-Drfq4fMDSkM/U8LHRFydPjI/AAAAAAAAAhI/n-SuJtqDAFA/s1600/menu3.jpg

NexaT
13-07-2014, 21:07
Sęk w tym, że u mnie właśnie możliwość zaznaczenia tych dwóch kwadracików jest zablokowana. Nie mogę nic zrobić.

edit: wszystko już działa. pomógł reinstall.