PDA

Zobacz pełną wersję : [ROZWIĄZANE] Dodatkowe bitwy historyczne.



Mukis
06-03-2010, 23:11
Witam serdecznie.

Szkoda wielka , że trzeba też znać nick aby dostać przypomnienie hasła, bo wydaje mi się że się już tutaj kiedyś rejestrowałem ,a tak musiałem na nowo -_-
Ehh no nic wracając, mam pytanie, sprawdziłem czy został już założony podobny temat, także starałem się użyć wujka google, lecz nie dało mi to satysfakcionującej odpowiedzi.

Mianowicie, czy można sobie "dociągnąć" bitwy historyczne do gry w multiplayer? Bo można stwierdzić że właśnie z kumplem skończyliśmy wszystkie bitwy jakie się dało zagrać na poziomie trudności bardzo trudny, co najgorsze, w zwykłym Rome Total War bitwy historyczne są tak naprawde tylko 2 w które można zagrać (dla 4 graczy), reszta to jest tylko 1 na 1(kompletny bezsens, tam jest tyle jednostek że spokojnie 2 osoby mogłby by prowadzić jedną strone), gdzie w alexandrze jest od koloru do wyboru,lecz tam już każdą bitwe rozpracowaliśmy i przeszliśmy...

Tak więc, bo z tego co zauważyłem to żadna "paczka" dodatkowych bitew historycznych nie istnieje (nigdzie takowej nie widziałem) to mógłby mi ktoś chociaż powiedzieć który mod dodaje bitwy które można pograć w multiplayer? Probówalem 3 różne, i praktycznie bez rezultatu...

Byłbym naprawde wdzięczny!

Jarl
08-03-2010, 00:56
Pamiętam, że kiedyś była paczka bitew historycznych na TWC od kolesia o nicku NinjaCool, ale to był mod na wersję bodajże 1.2. Nie wiem, czy koleś przerobił to na 1.5, ale nie sądzę...

Mukis
08-03-2010, 14:39
Właśnie też natrafiłem na to o czym mówisz - niestety jest to paczka na 1.2 tak jak mówiłeś i tylko taka powstała, tak więc raczej sensu próbowania na nowszej wersji raczej nie ma :(

Tak niestety przypuszczałem, wielka szkoda że tylko tak mało bitew historycznych da się zagrać :(

Mukis
12-03-2010, 18:14
Post pod postem ,tak żeby była widoczna odpowiedź.

Dokonując samo asekuracji, znalazłem tą oto stronke:

http://rtw.heavengames.com/downloads/li ... ory=custom (http://rtw.heavengames.com/downloads/lister.php?category=custom)

Które wgrywa się:
Rome Total War\data\world\maps\battle\custom

Na niej znajdują się właśnie to o co pytałem, większość map jest niestety do wersji 1.0 lub 1.2 (downgrade w Antologi się zrobić nie da) ale do wersji 1.5 i późniejszych dodatków też się znajduje ich pokaźna liczba.
Większość map jest też do multiplayer, lecz nie wszystkie, można w bardzo łatwy sposób uczynić daną mape multiplayerową:

W pliku descr_battle.txt danego folderu gdzie są pliki mapy, 2 linijka tekstu wyglądają tak załóżmy:

battle Battle_IssusRTW15

Zeby żrobić z nich multiplayer (jeżeli tego nie ma), wystarczy tak:

battle Battle_IssusRTW15 multiplayer

Od tego momentu mapa każda ściągnięta mapa działa w multiplayer bezproblemowo i jest tam widoczna,jeżeli nie została jeszcze tak ustawiona:)