PDA

Zobacz pełną wersję : Historie waszych państw itp ...



Krzyzak
07-03-2010, 08:39
Tutaj piszcie historie waszych państw . Takie mini AAR`y dla tych którzy nie chcą pisać tych wielkich AAR`ów :D :D :D
Ja swoją historię niedługo przedstawię, będzie to ciąg dalszy tego co napisałem w temacie "Sytuacje interesujące i zabawne" :P

Salino
07-03-2010, 11:57
Moja pierwsza kampania Polską była ciekawa :P.

Poziom bodajże h/n albo n/n, nie pamiętam dobrze. Zaczynałem normalnie, podbiłem Magdeburg, Hamburg, poszedłem też na wschód, ogólnie szło mi świetnie, aż do czasu. Wojna z Rusią była cholernie ciężka, praktycznie co turę jakaś bitwa (i to nie byle jaka), w końcu się poddałem, bo powoli tą wojnę przegrywałem i udało mi się jakimś cudem podpisać pokój (jak teraz tak patrzę na mapę to myślę że dalej niż Nowogród nie zaszedłem), ciekawiej było natomiast na zachodzie. HRE rozrosło się niemiłosiernie, zniszczyli Mediolan, wojna z nimi to był jakiś cholerny koszmar. Miałem trzy pełne flagi, jedna nawet pod dowództwem króla z tego co pamiętam, a i tak nie udało mi się ich podbić. Co prawda zmusiłem ich do defensywy, ale trzymali się dobrze. Parę tur później musiałem wycofać jedną armię z terenów Niemiec, bo zaatakowała mnie Dania, udało mi się jednak podbić Aarhus, została mi po tym może z połowa flagi i ruszyłem na Oslo i Sztokholm, przeliczyłem się i dostałem tam wpie*dol ogólnie :D. Dania jednak się schowała i nie wychodziła, zostało więc HRE, które armią z Bolonii odbiło Pragę, Wiedeń i zaatakowało mój Kraków, co zmusiło moją kolejną armię do odwrotu. Ostatnia armia cały czas walczyła w okolicach Frankfurtu, Norymbergi, ale w końcu i stamtąd mnie wyparli >.>.

Sytuacja jakoś się uspokoiła i w końcu udało mi się zakończyć te wszystkie wojny, później przestałem grać, bo jakoś mi się odechciało, save'a już nie mam niestety, a szkoda, bo wiele bym dał, żeby dokończyć tą kampanię ;)

olek77
07-03-2010, 19:02
Witam, oto moja kampania Szkocją. Jest jedną z najciekawszych jakie dotąd grałem. Początkowo zająłem rebelianckie tereny na wyspach brytyjskich: Inverness,Irlandia, Walia i York szybko stały się moim łupem. Następnie wojnę wypowiedzieli mi Angole więc za brałem im Londyn i Nottingham. Jako że w Europie francuzi też szybko im sie sie du*y dobierali to ja spokojnie rozbudowywałem swoje miasta. Oczywiście miałem sojusz z papą i Francją. utzymywałem w rodzinie tylko tych z prawdziwą,szkocką krwią, bez żadnych adopcji 8-) . Francuzi wykończyli Anglików. Po tym spotkało ich nieszczęscie gdyż zaatakował ich mediolan. Zajęli im wszystko oprócz Reims,więc postanowiłem im pomóc i najechałem na północną europę. Zostawilem sobie Rennes,Angers,Caen,Bruggie oraz Paryż. Jako że kasy miałem pod dostatkiem( wcześniejsza inwazja na Azteków i uczynienie ich wasalami) postanowilem wspomóc finansowo moich sprzymierzeńców. Francuzi zniszczyli mediolan razem z papą. Pożniej zaatakowała mnie hiszpania. Zdobyłem Bordeaux i Tuluze i zgodzili sie zostać moimi wasalami za niezła sumkę 1mln florrenów :lol: .
W następnej turze wszystko odzyskałem oczywiście. Zawarłem w tym czasie sojusz z Maurami. Wszystko było ładnie super aż tu atak Duńczyków. Mieli spore już imperium i kilka pełnych flag(ja dużej armii nie posiadałem i nadal jej nie mam :) ). Cięzko sie z nimi walczyło wiec postanowilem spróbować ich zwasalizować. Na początku sie opierali lecz później kasa jaką im proponowałem była kuszącą propozycją i zgodzili się. Tak mijały kolejne lata...papa nie miał z kim walczyć w Europie: my chrzescijanie,francja spokojna,duńczycy tylko z tatarami walczą wiec krucjaty się mu zachciało. Celem była Antiochia. Wyruszyłem na nią. Zdobyłem Antiochię i kilka innych miast na bliskim wschodzie po czym zaproponowałem im aby zostali mymi wasalami. Zgodzili się gdy zobaczyli konkretną ofertę :lol: .
Podsumowując to w ameryce spokojnie sobie żyją Aztecy,na poludniu hiszpanie w zgodzie z maurami także,tatarzy tylko teoretycznie mają wojnę z Hiszpanią-kolejna krucjata-jednak nikt sojuszu nie zerwał ze mną. Jedyne co mnie martwi to fakt że Francuzi wypowiedzieli wojnę ledwo zyjącym Niemcom(jeden z dwoch krajów :!: neutralnych w stosunku do mnie,drugim jest bizancjum mające tylko Cypr),oraz zaatakowali też danię. Ale sojusze nadal się trzymają co wedlug mnie jest trochę dziwne, ale cóż. Mi się podoba ta kampania :).

A oto screen z obecnej sytuacji :)

http://zapodaj.net/3c91ce734673.jpg.html

Krzyzak
07-03-2010, 20:29
Olek jak masz to daj save`a :D Bo chętnie sobie tak pogram :P
Co do mojej historii to ciąg dalszy :
Wybuchła wojna z Wenecją . Wenecjanie byli 2 potęgą na całym świecie ( ja byłem 1 ) . Tak więc zdobyli Wiedeń . Następnie odbiłem go, pełną armią mojego księcia Światopełka, równocześnie zdobywając Niemcom Frankfurt ( moja armia pod dowództwem króla Zbigniewa ) . Aktualnie zamierzam atakować dalej Zbigniewem Niemcy, a Światopełkiem podbić Wenecję . Przy Bagdadzie są już Mongołowie, którzy na pewno zaczną się zbliżać w kierunku mojego państwa, jeśli zaatakują Węgry będą mieli ze mną do czynienia . Jeśli jednak nic im nie zrobią to chcę podpisać z nimi sojusz o ile się zgodzą :D

olek77
09-03-2010, 14:59
A proszę bardzo :) .
http://hostuje.net/file.php?id=61e97f2a ... b381c9bfed (http://hostuje.net/file.php?id=61e97f2a5dc58b7d576a5cb381c9bfed)
tylko od czasu opisania mojej kampanii dunczycy wypowiedzieli wojne tatrom ale sojusz nadal jest aktualny. A i gram na czysym medku bez patchy nawet. :(

Krzyzak
09-03-2010, 17:59
To nawet, lepiej bo mi się patche usunęły :D Dalszy ciąg mojej kampanii jak wróci moj komputer :P

Krzyzak
14-03-2010, 09:57
Sorry, od razu, że post pod postem ...
------------------------------------------------------------
No więc kontynuuje swoją kampanię i zniszczyłem w końcu Cesarstwo Niemieckie . Wojnę wypowiedziała mi też Węgry oraz Ruś, która zdobyła niebroniony Halicz i Kijów . Teraz wyprowadzam kontrofensywę przeciwko tym dwóm państwom i powiem, że idzie mi bardzo dobrze . Węgrom zdobyłem już Bukareszt, Bran i Budapeszt, a wkrótce ruszę na Sofię, a może i Konstantynopol . Tymczasem mój atak na Ruś, przystąpił z dwóch stron . Jeden ze Sztokholmu, pod dowództwem mojego 8-gwiazdkowego generała, który zdobył Rygę, oprócz tego Godzimir Herman ( chyba :D ), mój drugi najlepszy generał maszeruje teraz, by odbić Halicz i Kijów, a następnie zniszczyć Węgry, zabierając im Kaffę ( czy jak to się tam nazywa :D ) Ogólnie gra się ciekawie, a Mongołowie wyparli mnie z Palestyny już jakiś czas temu :D Wszystkie krucjaty na Jerozolimę upadają właśnie z powodu Mongołów :D Ja nie biorę w niej udziału ze względu na ekskomunikę . Sądzę, że w następnej turze, zniszczę Wenecję, której zostało tylko Durres :P
Oto screen z obecnej sytuacji :
http://img690.imageshack.us/img690/5446/mapkapolski.jpg

OskarX
14-03-2010, 11:28
Człowieku, tu masz identyczny temat!!! Sam piszesz aar, to musiales go zauwazyc...jak chcesz pisac aar kilka razy to ok, ale przynajmniej nie spamuj robiąc 2 te same tematy...

viewtopic.php?f=70&t=3152 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=70&t=3152)